Provincie houdt vast aan tram door binnenstad Engelengeduld aan de Muiderkring Leidse computergebruikers de dupe van storing bij KPN Daklozen spelen toneelstuk voor Tweede-Kamerleden OGL wil inkomenssteun voor huisarts die naar Leiden komt 'rnd raf geëist steekpartij |luk met op zak Bos van Bosman in de zomer opgeknapt 'ww.autoheemskerk.com Nieuwe walmuren ALLICHT, LIEFTINK RAMEN Uitgekeken §2 op uw collega's Dg! in liet li ind ha ll luwplannen mond maken lig kans ansman useum den aan Zee ;n ï/leiden - Tegen een en Hagenaar is gisteren >r- laanden gevangenis- Tij st. Het openbaar mi- r- erdenkt hem van een ie- dj op de Nieuwe Bees- rei- in de nacht van 27 op ï- aarbij liep een man uit vee messteken op. Uit- >pt resulteerde dat in een waarbij zijn galblaas jrden verwijderd. De r zegt dat hij die avond gevochten, maar hij edere betrokkenheid kpartij. De uitspraak ree weken. :emp De politie heeft giste- van |8-jarige Sassenheimer aden na een ongeval. 6,5 gram cocaïne en mmheroïne op zak te heb- Sassenheimer liep te- «S jrip nadat hij met zijn 'oi- f tegen een 55-jarige Jls gereden. De jongen s&kn stilstaande auto's jfêftden die op de Mors- ff een spoorwegover- htten. Hij zag daarbij over het hoofd. De iet een hersenschud- gebroken sleutelbeen IKenwond naar het Ziekenhuis gebracht, ^ïheimer werd aange- mdat hij op een on- |ie brommer reed. Bij g kwamen de drugs te rn Volgens de politie iet onder invloed. leiden - De Leidse daklozen gaan hun toneelstuk opvoeren voor leden van de Tweede Ka mer. Het toneelstuk, dat begin dit jaar in première ging, moet de aandacht van de politici ves tigen op de situatie waarin dak en thuislozen verkeren. De vijf mannen voeren hun stuk dins dag op voor de leden van de ka mercommissie voor volksge zondheid, welzijn en sport. Tijdens de première van het stuk beloofde het GroenLinks- kamerlid I. van Gent haar best te doen om het toneelstuk naar het Haagse Binnenhof te halen. De facilitaire dienst van de Tweede Kamer stak hier echter een stok je voor. Het toneelstuk mocht vanwege de sinds 11 september aangescherpte veiligheidsmaat regelen niet in het gebouw van de Tweede Kamer worden opge voerd. Via een omweg krijgen de com missieleden het stuk nu alsnog te zien. De politici gaan 9 april op werkbezoek bij de Haagse Hogeschool waar een voorstel ling staat gepland. Met de stu denten zullen zij aan het eind van de middag de theatervoor stelling Kijkdoos bezoeken. Aan sluitend wordt met de acteurs en het publiek gediscussieerd over de dak- en thuislozenpro- blematiek. De afgelopen maanden traden de vijf Leidse dak- en thuislozen al enkele keren op met hun voorstelling Kijkdoos. Het stuk is gebaseerd op hun eigen ervarin gen op straat en in de opvang huizen. Vanaf vorige zomer zijn de vijf mannen onder begelei ding van het bureau Kunst Cultuur van PJ Partners en stichting De Binnenvest in de weer met de voorstelling. Tij dens de eerste bijeenkomsten werden de deelnemers geselec teerd en werden de levensverha len verteld om tot een script te komen. De latere bijeenkomsten werden benut om het toneel stuk in te studeren. Op 23 janu ari werd het stuk voor het eerst opgevoerd in een uitverkocht Volkshuis. door Eric-Jan Berendsen leiden - In grote delen van Lei den kunnen ADSL-abonnees niet meer internetten met hun MXstream-abonnement. Sinds maandag 25 maart kampt KPN met een storing in de telefoon centrale aan de Willem de Zwij gerlaan. Het getroffen gebied omvat delen van de Merenwijk, het centrum en de Zeehelden buurt. De oorzaak is een hard nekkige storing in een router en KPN is er nog niet in geslaagd deze op te lossen. Dit tot groot verdriet van de getroffen com putergebruikers die zo'n 28 euro per maand betalen aan KPN, plus abonnementskosten aan hun internet-provider, om ge bruik te kunnen maken van het snelle ADSL. Ze zijn nu - als ze willen internetten - gedwongen om in te bellen en de telefoon tikken te betalen. KPN wees in eerste instantie alle verantwoordelijkheid van de hand. Het zou aan de eigen ap paratuur van de gebruikers lig gen of de schuld zijn van de in ternet-provider. Monteurs zijn een paar keer in de centrale aan de Willem de Zwijgerlaan ge weest. Ze slaagden erin om de storing voor even te verhelpen. Maar een paar uur later was het weer hommeles op de digitale snelweg. „Een hardnekkige storing", zo omschrijft een woordvoerder van KPN de problemen in de centrale. Volgens de woordvoer der zit een financiële tegemoet koming er voor de KPN-klanten niet in. „Het staat in onze voor waarden dat er een storing kan optreden. Pas als zo'n storing langere tijd gaat duren, gelden er regelingen. Voorlopig wordt er niets vergoed. Wij vinden de storing heel vervelend en doen er alles aan om de problemen te verhelpen." door Eric-Jan Berendsen leiden - De renovatie van het Bos van Bosman tussen Rijns- burgerweg, Blauwe Vogelweg en Wassenaarseweg begint komen de zomer na het broedseizoen. Dan vangt de gemeente aan met de vervanging van de brugge tjes, het opknappen van het grasveld midden in het bos, het aanleggen van nieuwe schel penpaden, het neerzetten van (advertentie) P ZOEK NAAR EEN VERTROUWDE OCCASION? EEN ZAAK VAN VERTROUWEN A UT R K Leiden Roetotarendsveen -5310811 R. (071 )-3312866 nieuwe aanplant en de eerste 'dunningsmaatregelen' in het bomenbestand. Baggerwerk- zaamheden om de waterhuis houding te verbeteren, zijn in middels uitgevoerd. De opknapbeurt is na een aantal informatieavonden voor omwo nenden een compromis gewor den tussen de wensen van.de gemeente en die van de buurt bewoners. Waar mogelijk wordt het oorspronkelijke ontwerp van tuinarchitect L. Springer uit 1920 gebruikt, zodat het park zijn oude pracht en praal - in clusief Engelse doorkijkjes - weer terugkrijgt. Beplantingste keningen uit die tijd zijn nog in het bezit van de gemeente. De opknapbeurt gaat ten koste van een nog onbekend aantal bomen. Deels omdat die bomen te dicht op elkaar staan, deels om ruimte te maken voor het doortrekken van slootjes in het gebied om de waterhuishouding verder te verbeteren. Eigenlijk stond de renovatie van het Bos van Bosman al voor vo rig voorjaar op de agenda, maar de plannen liepen vertraging op. Volgens de gemeente kwam dat vooral door de ontwikkelingen in het Plantsoen. Daar werden na de renovatie allerlei proble men geconstateerd aan bomen en bodem. Van de gemaakte fouten in het Plantsoen wilde de gemeente leren en zorgen dat die niet worden gemaakt bij de opknapbeurt van het Bos van Bosman. De renovatie is nog aan één voorwaarde verbonden. Het col lege van B en W moet nog een besluit nemen over het krediet- voorstel. Door het aftreden van wethouder J. Laurier (Milieu) en de huidige perikelen rond de collegevorming kan dat besluit nog even op zich laten wachten. LEIDEN leiden - De walmuren van de Oude Rijn tus sen de Hooglandse Kerkgracht en de Kaas markt zijn zó slecht dat ze hoognodig moeten worden vervangen. De gemeente wil in mei met de klus, die naar schatting zo'n drieën halve maand zal duren, beginnen. Voor die tijd moet de bouwkundige staat van de pan den aan de Koppenhinksteeg en de Hoog landse Kerkgracht 2 en 4 worden vastgesteld. Het bureau BBCI uit Dordrecht gaat alle scheuren en gebreken vastleggen, zodat bij klachten achteraf eenvoudig kan worden vastgesteld of mankementen aan de panden zijn veroorzaakt door de werkzaamheden. Voor de boom, aan de achterzijde van de Koppenhinksteeg, heeft de gemeente inmid dels een kapvergunning afgegeven. Foto: Hielco Kuipers Tussenstand bijdragen Rijn Gouwe Lijn: 100 miljoen door Robbert Minkhorst leiden - Het tekort op het budget voor de sneltram Leiden-Gouda is geen reden om het dure tracé door de Leidse binnenstad te schrappen. Het dagelijks bestuur van de provincie Zuid-Holland houdt onverkort vast aan zijn voorkeur, en aan die van de ge meente Leiden om de tram over de Breestraat te laten rijden. Dat antwoorden Gedeputeerde Sta ten (GS) op vragen van statenlid B. Dekkers van coalitiepartij GroenLinks. Dekkers greep uitlatingen van vervoersgedeputeerde M. Nor- der (PvdA) aan om schriftelijke vragen aan GS te stellen. Het rijk heeft de komende vier jaar geen vijftien, maar slechts vijf miljard euro beschikbaar voor nieuwe infrastructuur. Uit dat budget moet (en minste 48 miljoen eu ro worden uitgegeven aan de Rijn Gouwe Lijn. Dat heeft de minister althans eerder beloofd. Die bijdrage is nu onzeker. Nor der zei daarop dat hij er niet langer van overtuigd is dat het benodigde geld ook vrij komt. Dekkers vroeg zich vervolgens af of dat een reden is om het 'dure en met twijfels omgeven' tracé via de Lammenschansweg, Breestraat en Steenstraat niet aan te leggen, of de aanleg uit te stellen. Bewoners van de Lam menschansweg en middenstan ders in de Breestraat zijn be zorgd of het tracé wel veilig is. GS antwoorden dat het spoor door het centrum van Leiden 'een onlosmakelijk deel van de Rijn Gouwe Lijn is'. „De passage door de binnenstad is van grote betekenis. Tijdens het recente werkbezoek aan Karlsruhe en Heilbronn in Duitsland is nog eens duidelijk aangetoond dat er sprake is van een duidelijke meerwaarde als lightrail centraal door de binnenstad loopt", al dus GS. En Saarbrücken heeft er juist spijt van dat daar het spoor langs het centrum ligt. Dekkers was verder benieuwd of gemeenten en bedrijfsleven meebetalen aan de aanleg. In 'het onverhoopte geval dat rijks- gelden wegvallen', is een 'sub stantiële bijdrage' wellicht noodzakelijk. GS melden dat zij sowieso een bijdrage verlangen van gemeenten, ongeacht de hoogte van de subsidie van het rijk. Eerder al had de Kamer van Koophandel toegezegd dat be drijven investeren in de Rijn Gouwe Lijn. Gedeputeerde Staten weten niet hoeveel de aanleg van de snel tram kost. Zeker is dat rijk, 'pro vincie en gemeenten een fors bedrag tekortkomen. Dat tekort bestond al voordat de bijdrage van het rijk op de tocht kwam te staan. Hoe duur de aanpassin gen aan het spoor tot Leiden Lammenschans zijn, en hoeveel geld nodig is voor het tracé door Leiden, wordt uitgezocht. Wel bekend is welke bedragen tot dusver zijn beloofd. In het investeringsprogramma 2001 - 2005 van het rijk zit 48 miljoen euro. Via het Bereikbaarheidsof fensief Randstad (BOR), een convenant tussen rijk, provincie en gemeenten dat voortkwam uit de invoering van het reke ningrijden (inmiddels de kilo meterheffing), komt er nog 39 miljoen euro bij. De provincie heeft 13,5 miljoen euro opzij ge legd. In totaal is daarmee op dit moment - op papier - 100,5 miljoen beschikbaar. apotheek gaan. Er zijn bijvoor beeld te weinig parkeerplaatsen voor gehandicapten bij zorgin stellingen. En door trapjes of opstapjes kunnen ouderen en mensen met een functiebeper- (advertenties) king vaak moeilijk een praktijk binnenkomen. (advertentie) Want geen ander raam kan tippen aan de kwaliteitsramen van Lieftink. In eigen fabriek vervaardigd uit hoogwaardige Schüco profielen. Leverbaar in tal van uitvoeringen in aluminium of kunststof en met K0M0-kQur als kwaliteitsgarantie. Welkom in onze showroom. enÊÈ Showroom: Produktieweg 15-17 2404 CC Alphen a/d Rijn Tel. 0172 46 96 70 - www.lieftink.nl 0peningsti|d-- showroom: maandag t/m vrijdag 9.30 tot 16.30 uur zaterdag van 10.00 tot 16.30 uur De werkzaamheden aan portiek A van de fiats aan de Muiderkring zijn wat betreft de planning flink uit de hand gelopen, tot groot verdriet van de bewoners. Foto: Hielco Kuipers A De werkzaamheden zullen dan op wat afwerken na gereed zijn, portiek B wordt vanaf 25 maart afgesloten.' Als reden voor de vertraging werd opge geven dat er problemen waren met de aflevering en afmetin gen van de benodigde materia len. De volgende brief verschijnt 21 maart. Dit schrijven is onderte kend door Smits Vastgoedzorg en Portaal Leiden. 'U zult onge twijfeld gemerkt hebben dat de werkzaamheden aan portiek A niet op 20 maart gereed zijn. Wij vinden dit ven>elend en bie den voor de overlast die u hier door ondervindt onze excuses aan. Om te garanderen dat u veilig door de nieuwe entree A het flatgebouw binnen kunt gaan is de openstelling van por tiek A verschoven naar 2 april 2002. Het portiek B wordt op 3 april afgesloten. Deze datums worden absoluut gehaald.' Niet dus. We zijn in de Mors persoonlijk een kijkje gaan nemen en moesten constateren dat dins dagochtend 2 april er nog volop aan portiek A werd gewerkt en het er nog steeds een zootje was. Een voorlichtster van Por taal meldt dat er zelfs op goede vrijdag en tweede paasdag is doorgewerkt. „Op een paar kleine details na is het werk vol tooid. Portiek B gaat pas dicht als portiek A helemaal klaar is. Dat gaat dus spoedig gebeu ren." Volgens Portaal ligt de schuld van de vertr aging bij de aanne mer. „De kozijnen pasten niet en de staalconstructie was ver keerd opgemeten. Dat moest dus allemaal terug en opnieuw worden gemaakt. Het is uitge sloten dat er bij de werkzaam heden aan portiek B dezelfde fouten worden gemaakt. Ik wil nadrukkelijk zeggen dat dit keer alles goed is nagemeten." Eric-Jan Berendsen door Roelf Reinders leiden - De gemeente moet huisartsen en tandartsen een in komen garanderen als ze door ongunstige ligging van de prak tijk onvoldoende patiënten heb ben om genoeg te verdienen. Dat vindt de stichting Overleg Gehandicaptenbeleid Leiden (OGL). Met een inkomensga rantstelling of -aanvulling moe ten huis- en tandartsen naar Leiden worden gelokt. Het OGL heeft voor de onder handelaars voor het nieuwe col lege naast het gegarandeerde norminkomen nog een advies om Leiden aantrekkelijk te ma ken voor nieuwe huisartsen en tandartsen. Leiden moet ge meentelijke panden bereikbaar en toegankelijk maken voor ou deren en gehandicapten en te gen een lage huur beschikbaar stellen voor artsen die zich hier willen vestigen. Als het nodig is moet de gemeente zelf gebou wen aankopen, aanpassen en tegen lage huur aanbieden. Het wordt steeds lastiger voor artsen om zich binnen de gren zen van de gemeente te vesti gen, constateert de belangenor ganisatie voor gehandicapten. Een probleem hierbij is dat er onvoldoende geschikte praktijk ruimte is. Het nieuwe college moet de regeling in het lokaal gezondheidsbeleid opnemen, vindt de OGL De gemeente komt binnenkort met zo'n plan met nieuw gezondheidsbeleid. Begin dit jaar presenteerde de gehandicaptenstichting een on derzoek naar de bereikbaarheid en toegankelijkheid van Leidse zorginstellingen. Daaruit bleek dat gehandicapten en ouderen nog veel hinder ondervinden als ze naar de dokter, tandarts of De Blauwe Steen, die al 700 jaar in de Breestraat ligt, is het symbolische middelpunt van de stad Onder redactie van Timoteus Waarsenburg en Eric-Jan Berendsen TELEFOON 0 71 - S3 56 424 OMO Color Liqul k grab's monster bij aankoop van €30,- aan kinderkleding ntie: n 8.3fcild van de bewoners flats aan de Muiderkring ertePP te raken. Eind vorig n 8 3trd er in het woonge- ivenwijdig aan de Ples- in mechanische ventila- collectieve warmwater- sning aangebracht. 2damheden aan de dole nden kort na de jaarwis- "afsa aats en toen werden tvan^warmwaterleidingen in ling ergangen geïsoleerd. den van de overlast van reRfkzaamheden viel op 20 n geiler een brief van woon- >ortoJg Portaal Leiden bij de ers in de bus waarin tmgekondigd dat archi- ureau Van Swieten en arfige nieuwe entrees' had invatfpen. 'De nieuwe entrees idsch r. V zijn ruim en modern zodat ze beter passen bij de aanblik van het gehele flatgebouw. U kunt in de nabije toekomst naar binnen via fraaie schuifdeuren welke geopend worden met een sleutel of indien men bij u aanbelt door middel van de elektronische deuropener. De entrees zijn dus afgesloten voor ongewenst be zoek. De krant en de post wor den aan de buitenzijde in uw postkast bezorgd en u kunt uw postkast aan de binnenzijde van de entree openen. Einde werk zaamheden aan portiek A, on der voorbehoud, de eerste week van maart.' Op 13 maart ploft de volgende brief op de deurmat. 'Vanaf 20 maart 2002 kunt u weer gebruik maken van de entree in portiek Morgen vindt u de baan die bij u past in

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 13