'Je moet de kijker langzaam opvoeden' MEDIA Mondiale nieuwszender investeert ondanks zware tijden Plagiaatkwesties teisteren Eurovisie Songfestival 2002 Jenna Elfman: 'Dharma toont klein stukje van mijzelf» Prijs ingesteld voor talenten op radio en tv NCRV's Stand.nl gebruikt radio, televisie, internet en telefoon Lijsttrekkers naar sportveld Politici op stap met 538 648 dinsdag 2 APRIL 2002 hiiversum/mediaredactie - Een tweejaarlijkse prijs voor jong, aanstormend presenta tietalent op radio en televisie. Dit initiatief is genomen door de weduwe van Philip Bloe mendal. Zij richtte het Philip Bloemendal Fonds op, dat de nagedachtenis aan de in 1999 overleden presentator in ere wil houden. Richtsnoer is de zorg die de legendarische commentator ruim vijftig jaar aan zijn vak heeft besteed. Zijn teksten, uitgesproken met de zo ken merkende stem, zijn eerst voor het Polygoon Bioscoop journaal en later voor hon derden televisie-, radio- en filmprogramma's een baken van betrouwbaarheid ge weest. Het is de bedoeling om de tweejaarlijkse prijs voor het eerst komend najaar uit te reiken. Het fonds wordt voorgezeten door de voormalige directeur van de NOS, Ed van Wester- loo. Hij wordt bijgestaan door juryvoorzitter Henk van Gelder (journalist NRC Han delsblad), Henny Stoel (NOS Journaal), Kees de Groot (do cent Expressie en Communi catie) en Hans van der Werf, ex-correspondent van het NOS Journaal in Brussel. De prijs bestaat uit een kunst werk, een oorkonde en een geldbedrag, dat besteed moet wiorden aan een studie- of opleidingsproject waarmee de winnaar zich binnen het vakgebied kan bekwamen. Alle landelijke, regionale en lokale omroepen alsmede docenten aan relevante op leidingsinstituten worden uitgenodigd om vóór 1 juli dit jaar kandidaten voor de prijs aan te melden. Voorwaarde is dat de kandidaten tenminste 1 jaar werkzaam zijn op het terrein avn informatieve pro gramma's. Er bestaat geen strikte leef tijdsgrens. „Een zorgvuldig en doelmatig gebruik van de taal en een bijzondere stem en presentatie vormen de voornaamste criteria". Interactief en multimediaal/het zijn dé modewoorden in media wereld. Programmamakers willen het liefst tegelijk via radio, televi sie en internet de lucht in en de droom is helemaal compleet als het publiek dan ook nog meedoet met het programma. Maar wat is multimediaal en interactief ei genlijk en wat levert het op? Niek Idema Hilversum - Drie redacteuren zitten ingespannen naar de mo nitoren voor hun te kijken. Ge heel links telt eindredactrice Sa- brina Narraina langzaam af: „Vijf, vier, drie, twee, één en start." Twee studio's verderop begint presentator Sjors Fröhlich in een geluiddichte televisie- an nex radiostudio met de ope ningszin van de dag. „Dijkstal kan niet zonder Wiegel, dat is onze stelling van vandaag, u kunt reageren via...." Terwijl Fröhlich doorpraat en de gast van de dag aankondigt, start Sabrina een introductiefilm met beelden over de stelling en gast van de dag. Twee plaatsen verderop bewerkt een bureaure dactrice in sneltreinvaart de re acties die via internet binnen stromen. Tegelijkertijd gaat on herroepelijk de telefoon over, een team van drie man sterk zit klaar om ook de reacties van de bellers in het programma te ver werken. Het eindresultaat van al deze in spanningen is Stand.nl, het eni ge programma dat daadwerke lijk tegelijk op radio en televisie te volgen is waarbij ook nog via internet en telefoon gereageerd kan worden op de live-uitzen ding. Stand.nl komt uit de koker van de NCRV en is opgezet om kennis op te doen over het ma ken van multimediale en inter actieve programma's. Stand.nl begon als 'eenvoudig" radioprogramma en heeft er in die vorm al meer dan 250 uit zendingen opzitten. Vorig jaar december werd drie weken proefgedraaid met de multime diale variant. Dat beviel zo goed dat er een tweede periode van enkele weken aangeplakt is. Inmiddels lopen er twaalf men sen rond om het uitzenden van het programma via radio, televi sie en internet én het ontvangen van alle reacties mogelijk te ma ken. Dat klinkt misschien veel, maar- dat is het niet. De radio mensen verzorgen de inhoud van het programma. De tv-uit- zending komt voor rekening van slechts één regisseur, één we bredacteur en één webcam- operator. Dat komt door het krappe budget waarmee Stand- .nl op tv wordt gemaakt. Er is al leen geld voor twee goedkope camera's in de studio. En als. de hoofdgast op afstand zit, kan er ook nog net een goedkope web cam af waarmee via de telefoon beelden van de gast naar Hilver sum worden gezonden om die vervolgens op televisie te tonen. Postzegelformaat Sms, internet, radio, televisie, telefoon? Wat levert dat op voor het discussieprogramma? Na tuurlijk de ouderwetse radio uitzending waarop mensen kunnen reageren via de telefoon of sms. Reageren kan ook via de internetsite of per e-mail. Er dan is er nog de televisie. Wie dat precies wil weten, moet op werkdagen 's middags om half een de televisie aanzetten. Links in beeld op postzegelformaat ziet u dan de presentator en zijn gast. Rechts in beeld zijn tekst berichten te zien. Die berichten zijn commentaar van mensen op de stelling van de dag en worden door hen via internet of sms aangeleverd. En onder in beeld staat de stelling van de dag. Weer daar onder loopt een balk met een klok en telefoon nummers. Het lijkt een beetje op een uit zending van de nieuwszender CNN, maar dan toch nog wat chaotischer. Naar de televisieva- riant van Stand.nl wordt niet bijster goed gekeken, ongeveer Producer: 'Einde originele popmuziek is in zicht' arnhem/gpd - Terwijl Neder land zijn wonden likt en uitkijkt naar het alternatieve songfesti val dat oud-deelneemster Justi ne Pelmelay op 11 mei houdt in Vredenburg in Utrecht, gaat het Eurovisie Songfestival in Est land, gebukt onder de nodige plagiaatschandalen. Volgens producer Juhan Paadam is het einde van originele popmuziek in zifht. De gevolgen van alle heibel zijn vooralsnog voor Litouwen het grootst. De Europese omroep unie EBU heeft de inzending van dat land gediskwalificeerd. "We all' van de groep B'Avarija stond vorig jaar al op een album van dezelfde groep, maai' dan in een Litouwse versie. Dat is in strijd met de songfestivalregels. Het reglement schrijft voor dat liedjes die dit jaar meedoen niet voor 1 januari 2002 commerci eel uitgebracht mogen zijn. Plagiaatkwesties staken ook seri eus de kop op bij de inzendin gen uit Oostenrijk en Estland. In de diverse voorrondes voor het songfestival van dit jaar zijn eveneens opvallend veel liedjes buiten de boot gevallen omdat er sprake zou zijn van jatwerk. Dergelijke relletjes zijn niet nieuw binnen songfestivalland. Elk jaar duikt er links of rechts wel een vermoeden van plagiaat op. Vorig jaar was het de Zweed se inzending die in het verdach tenbankje werd geduwd. Vroe gere winnaars als Ein bisschen Frieden van Nicole (1982) en Nocturne van Secret Garden (1995) waren jarenlang inzet van een juridische strijd tussen componisten. Opvallend is dit jaar de omvang van de problemen. Niet eerder was er vooraf al zoveel ophef over de songfestivalliedjes als dit jaar. Vertegenwoordigers van de i11'.Wt v,Vwïi !\VK-' fiy C^tr Tc-** GPXV *00 S+rx? (x-vr C<n>,. w GPAM <*0C - «V f - Tijdens de 250ste uitzending van Stand.nl kwam ook de directeur van de NCRV Harry Hemink (I) langs om Hans Ganzevoort, eindredacteur Radio en Jan Hovers, eindredacteur TV, te feliciteren. Foto: GPD door vijftigduizend mensen. Volgens eindredacteur radio Hans Ganzevoort zijn er dage lijks ongeveer 200.000 luiste raars. Opvallend is wel dat het televisiepubliek een stuk jonger is dan de luisteraars. De gemid delde leeftijd op de radio is 50+, bij de kijkers ligt de leeftijd tus sen de dertig en de vijftig. De in ternetters en sms-ers beslaan het jongste deel van het de kij kers en luisteraars. Wat hard gaat, is het aantal e-mails dat de redactie krijgt, duizenden per dag met vorige week een piek van 27.500 e-mails. Op die manier weet het discus sieprogramma toch heel wat mensen aan zich te binden en heeft elk medium zijn aandeel in het programma. De radio zorgt voor de bulk aan luiste raars, op televisie is de discussie en de inbreng van het publiek het beste te volgen en internet zorgt voor het merendeel van de reacties. En dankzij alle techniek heeft het publiek ook enige invloed op het verloop van Stand.nl. Presentator Sjors Fröhlich pikt regelmatig een mening van een kijker op en legt die voor aan de gast. Ook kunnen mensen stem men op de stelling van de dag en de hoofdgast wordt regelma tig geconfronteerd met de tus senstand. De kijker kan zelf ech ter geen vragen stellen, of zelf rechtstreeks invloed uitoefenen op het programma. Zover gaat de techniek nog niet. De NCRV zoekt het succes van Stand.nl niet in heel veel luiste raars, kijkers, bellers en inter netters. De omroep wil vooral leren. In de toekomst kan van deze kennis gebruik gemaakt worden bij nieuwe multimedia le, interactieve programma's. En dat er in de toekomst meer mul timediale en interactieve pro gramma's zullen komen, is zo goed als zeker. Internetten gaat steeds sneller en nog een paar jaar en het verschil tussen tele visie en computer is verdwenen. Internetten kan dan ook via de televisie en televisiekijken net zo makkelijk met de computer. Dat maakt nieuwe programma's mogelijk en de publieke omroe pen proberen dit jaar verschil lende nieuwe ideeën uit. Voor de NCRV was al snel dui delijk dat Stand.nl zich prima leent voor een experiment. „Wat NOS-Ji NL Nel tenproi 7 Cirkï prograi NOS-J Bij ons opvoec Gezom betreft interactiviteit was Stand Actuee .nl als radioprogramma al een heidsr heel eind op weg", verklaart Alle di projectleider Walter de Rijk. „Inmee. hoeverre het programma echt Smart interactiefis, hangt af van de dcMan b finitie die je hanteert. Je kunt gazine reageren, maar het is nog steed Get th afhankelijk van het programma nisqui wat er met je reactie gebeurd. NOS-J Wij bepalen of je reactie te zienj Netwe is", aldus De Rijk. ten pre De 'beperkte' interactiviteit is Hints, volgens Walter de Rijk een be- ma. wuste keuze: „Je moet de kijker Het el langzaam opvoeden. Eerdere progré projecten in Engeland, waarbij Voor j de kijker bijvoorbeeld zelf het Veling camerastandpunt kon bepalen, van di werkten niet, omdat dat teveel Discu van de kijker vroeg. Als het pro- ma. gramma in de huidige opzet Het ai slaagt, kan er altijd nog uitge- Back breid worden." Serie r Wilde Settopbox Theg Wel gaat Stand.nl vanaf 29 april 10 la nog een stapje verder met de in Actut troductie van weer een nieuwe Nach techniek. Die is eqhter alleen be herhé schikbaar voor de ongeveer Eindt tachtigduizend Nederlanders met een digitale 'settopbox'. Da kastje, gekoppeld aan de televi sie, maakt het mogelijk meer te levisiekanalen te bekijken en ex tra informatie te ontvangen. In het geval van Stand.nl kunnen eigenaars van zo'n box zelf be palen wanneer ze de uitzendingart tege bekijken, en extra achtergrond-» 'evens informatie over de gast en de |'19 q0 stelling opvragen. Heeft de con\j 20.0J binatie internet, televisie en ra-10.40 H dio eigenlijk wel zin? Volgens ?ven 2 Fröhlich is er één belangrijk [ENO+i voordeel voor de redactie: gas- .30 We ten komen makkelijker in de uit|3-55 El zending. „Die willen graag een ®te 'our zo groot mogelijk publiek berei-ET/C/ ken." 3ob de l 6.40 K< ut. 17.C Festivé 18.101 Stand.nl wordt dagelijks op 3.40 St« werkdagen om 13.30 uur op Ra-'ders kc dio 1 en op Nederland 1 uitge- ^anva zanden. Reageren op de stelling [jons Le kan onder meer via de website 13.55 H www.stand.nl deelnemende landen van dit jaar hebben er zich onlangs het hoofd over gebogen in Tallinn, de stad waar op 25 mei de 47ste finale van het Eurovisie Songfes tival plaats heeft. „Een duidelijk voorbeeld van het feit dat het tijdperk van originele popmu ziek zijn einde nadert", zo rea geert televisieproducer Juhan Paadam op de ontstane situatie. Opmerkelijk is dat de EBU voor het eerst zelf actief ingrijpt in vermeende plagiaatkwesties. Tot voor kort werd dat overgela ten aan organisaties van tekst dichters en componisten in de betrokken landen. De bemoeie nis van de EBU heeft alles te maken met de songfestival-cd die in de loop van mei ver schijnt. Utouwen weigert zich neer te leggen bij het besluit van de EBU. Volgens de omroep LTV is er sprake van een' mis verstand'. door Hans Piët los angeles - Vijfjaar inmiddels speelt Jenna Elfman (29) de rol van Dharma in de televisie-ko medie Dharma Greg. Hoewel de reeks, geschreven door Chuck Lorre en Dottie Dartland, in Amerika over zijn hoogtepunt heen lijkt te zijn - het kijkaan- deel liep vorig seizoen met der tig procent terug - begint de Ne derlandse kijker de dagelijks om 19.25 uur door NET 5 uitgezon den afleveringen te ontdekken. Dat succes is voor een groot deel te danken aan Elfman die, als de vrijgevochten yogalerares Dharma Freedom Finkelstein- Montgomery, niet alleen onge looflijk geestig is, maar haar ta lent als actrice combineert met uiterlijke schoonheid en intelli gentie. „Het uitgangspunt van de reeks is te laten zien hoezeer de kracht van liefde en de steun van familie elk obstakel, in dit geval veroorzaakt door het feit dat ik de tegenpool ben van mijn advocaat-echtgenoot Greg (een rol van Thomas Gibson), kan overwinnen", laat Jenna Elf man in Los Angeles weten. „Maar die formule hebben de schrijvers in het vorig seizoen enigszins losgelaten door mij te koppelen aan gastacteur Kevin Sorbo, met wie ik een verhou ding had. Hun reden was, dat er in elk huwelijk, hoe passioneel de onderlinge verhouding ook is, wel eens sprake is van een slippertje. Maar nu dat achter de rug is, concentreren Lorre en Dartland zich weer op mijn wis selwerking met Greg". Om zich helemaal te kunnen uitleven en er zeker van te zijn dat er geen gebrek aan hilari sche momenten zou ontstaan, bedacht het schrijversteam dat ook de ouders van het tweetal tegenpolen moesten zijn. „Mijn ouders, Abby (Mimi Kennedy) en Larry (Alan Rachins), zijn in het hippietijdperk blijven ste ken. Om die reden ben ik opge voed met het idee dat ik mij niet hoef te houden aan de geldende regels, vooral op mijn instinct moet vertrouwen en dp zonnige kant van het leven moet koeste ren. Ik ga dus als een superposi- tieve vrouw door het leven en heb het hart op de tong. Greg, die aan de Harvard universiteit heeft gestudeerd, komt echter uit een erg conservatief gezin. Onze ideeën botsen dus regel matig, maar tegelijkertijd leef ik op nogal gespannen voet met zijn moeder Kitty (Susan Sulli van), die de keuze van Greg -_ vooral ingegeven door haar angst wat vrienden en kennis sen ervan zullen denken - af keurt. Zijn vader Edward (Mit chell Ryan) bekijkt ons huwelijk met wat laconiekere ogen", al dus Jenna Elfman, een sciento logy-aanhanger uit overtuiging 'omdat het mij helpt mijzelf en het leven te begrijpen'. Dat zij voor de rol van Dharma koos, komt vooral omdat het niet om een eendimensionaal karakter gaat. „Ze is sterk, posi tief en in balans. Bovendien staat ze met beide benen stevig op de grond en is ze niet neuro tisch of onzeker. Dharma bruist van de energie en wil alle moge lijkheden benutten". Een van de leuke aspecten van de reeks vindt Jenna de gastrol len van beroemdheden. Zo deed Dharma eerder deze week als drumster auditie bij de begelei dingsgroep van Bob Dylan, die zo ingenomen was met haar uit gelaten manier van acteren dat hij breed lachend in beeld kwam. Elfman: „Wat mij aan spreekt, is dat die gasten niet di rect worden ingezet om de kijk cijfers omhoog te stuwen. Ze hebben vaak niet meer dan een kleine, weinig opvallend rol. En dat gold niet alleen voor Dylan, maar het afgelopen seizoen ook voor fotomodel Claudia Schiffer en bijvoorbeeld zangeres Pat Benatar en haar man, gitarist Neil Giraldo". Jenna Elfman, die eerder werd onderscheiden met een Golden Globe Award, had eigenlijk bal letdanseres moeten worden. Als de jongste van drie kinde ren werd ik gegrepen door bal let. Twintig jaar ben ik er mee bezig geweest, onder meer op de County High School for the Arts in Los Angeles. Die ambitie heeft er wel voor gezorgd dat ik op de lagere school nogal een eenling was. Klasgenoten waren niet altijd even aardig tegen mij, ook omdat ik vrijwel nooit deel de in hun interesse voor bij voorbeeld football. Als ze dan zeiden: 'ga je met ons mee', dan moest ik nee verkopen omdat een balletles op het programma stond. Dat wil niet zeggen dat ik als puber niet flink uit de band :liege - )au um \RD vo ;en. 19. Tagess 21.05 r, .1 Musmir ben gesprongen. Zo ben ik een pas W« tijdje een toegewijde aanhangerard Bic van heavy metalmuziek geweesfj^j32^ met Whitesnake als een van schau. mijn favoriete groepen. Het wasDie set de periode dat ik hasjrokend as door het leven ging. Daar kwamfau verandering in toen ik in 1991 Bodhi Elfman ontmoette tijdens de opnamen van een Sprite- re-Meute clame. We gingen die avond bij McDonald's eten en een maandheute later woonden we samen. Hij eam Nt heeft mij geholpen het leven gericht, weer in perspectief te krijgen, J^re H zoals hij er in 1994 ook verant- 2.13 wi woordelijk voor was, dat ik tij- von mi dens een ZZ Top-toumee als |r"sp°^ danseres afhaakte. Niet veel la- L®rcoc ter vroeg hij mij ten huwelijk". »sB. K< Jenna Elfman isuitgegroeid tot NEUE een veelgevraagde actrice. Zo qs^OO werkte ze vorig jaar, naast War- ren Beatty en Diane Keaton, mee aan de film 'Town and country' maar is ze ook te zien j in de filmkomedie 'Krippen- Pork d€ dorf s tribe' met Richard Drey- non mo fuss en in 'Keeping the faith' en le Gold 'Gross point blank'. „Mijn uit- gangspunt is om zoveel mogelij j verschillende rollen te spelen omdat ik de mensen wil blijven verrassen". hilversum/anp - Hoe kijkt PvdA-lijsttrekker Ad Melkert naar een voetbalwedstrijd? Wat is de lievelingssport van Fred Teeven van Leefbaar Neder land? En wat heeft D66-voor- man Thom de Graaf met schaat sen? Om hier achter te komen stuurt NOS-Langs de Lijn zeven lijst trekkers naar het sportveld. Ver volgens vertellen zij op de radio over de wedstrijden die ze ge zien hebben. De reportages zijn vanaf vanavond wekelijks tussen 22.00 en 23.00 uur te beluisteren op Radio 1. hilversum/meoiaredactie - In de aanloop naar de landelijke verkiezingen volgt Radio 538 vanaf 1 mei tien dagen lang de lijsttrekkers van de grootste poli tieke partijen van Nederland. De lijsttrekkers worden niet al leen op de radio gevolgd, maar ook door een luisteraar die deze dag daadwerkelijk meeloopt. Radio 538 hoopt hiermee dat jongeren en politiek dichter bij elkaar worden gebracht. Bredere programmering bij CNN International moet adverteerders aantrekken door Eric de Bie londen - Tony Maddox, de hoogste baas in het Londense CNN-gebouw, maant tot stilte. Presentator Todd Benjamin be gint aan het programma Busi ness International en de gasten op de set worden even in een donker hoekje gedreven. Achter Benjamin gaan de redactieleden van CNN gewoon door met hun werk. Ze telefoneren, praten met collega's en drinken koffie, zo ziet ook de kijker in heel Europa. Terwijl Benjamin met een stalen gezicht de laatste beursberich ten doorneemt. Na de uitzending wijst Maddox trots op de manier waarop de redactieruimte is ingericht. Als kijker ben je snel geneigd te denken dat CNN blijkbaar geen geld wilde besteden aan een leuk achterwandje, maar niets is minder waar. Alles heeft een re den, benadrukt Maddox. Het grijze, mosachtige tapijt op het plafond is bedoeld om het ge roezemoes te dempen, de ldok- ken achterin zijn bewust groot en analoog voor het dynami sche effect, op de luxaflex voor het raam is een wereldkaart af gebeeld en de bureaus zijn zo geplaatst dat er geen enkele rechte lijn bestaat. „Mensen hebben de neiging daar doorheen te lopen. Zeker als ze net koffie en een sand wich hebben gehaald. Dat wil len we nu ook weer niet op de televisie laten zien. Nu moeten ze constant zigzaggen", legt hij uit. „En verder zijn deze mensen allemaal acteurs. Het echte werk wordt gedaan in een bedompt pakhuis in het havengebied", grinnikt de senior vice president voor Europa, Afrika en het Mid den-Oosten. CNN kijkt wel uit. In 'Turner House', het nieuwe onderko men midden in de Londense theaterwijk West End, is voor miljoenen dollars aan facilitei ten gestopt. De allernieuwste di gitale snufjes zijn voor de ver slaggevers en presentatoren be schikbaar. Allemaal met de be doeling CNN's belofte tegenover de consument te kunnen nako men: 'be the first to know', wees de eerste die het weet. fikse daling CNN staat nog steeds bekend als dé nieuwszender. De term Tony Maddox, de hoogste baas van CNN in Londen. „We hoeven niet meteen de scoren". Foto: GPD 'Breaking news' is onmisken baar met het station verbonden. De terroristische aanslagen van 11 september en de Amerikaan se aanval op Afghanistan onder streepten dat nogmaals. Het probleem voor CNN blijft dat dit soort grote gebeurtenissen no dig zijn om de kijkcijfers om hoog te stuwen. Na die piek volgt steevast een fikse daling en dat maakt de zender voor veel adverteerders niet interessant. CNN blijft de nieuwszender die op hotelkamers wordt bekeken door vooral de wat oudere za kenman. Met een wat bredere programmering moet het kij kerspubliek nu meer divers wor den. „In april starten we met het mu ziekprogramma The Music Room", vertelt Maddox. „Verder praten we over een designpro gramma. Het brengen van het harde nieuws en de achtergron den daarbij blijft het belangrijk ste doel voor CNN. Dat kunnen we goed. Maar het publiek vraagt om meer en als een com mercieel bedrijf moet je daarop reageren." „De nieuwe programma's bren gen we ook vanuit de CNN-filo- sofie. Dat betekent dat er in een muziekprogramma niet einde loos videoclips voorbijkomen, maar dat er wordt gekeken naar de achtergronden van deze in dustrie. Wat gebeurt er achter de schermen? Waarom wordt een bepaalde sound een trend? Welke personen trekken daad werkelijk aan de touwtjes?" Uiteindelijk hoopt CNN dat op deze manier naast autofabrikan ten en reisorganisaties ook an dere bedrijven een deel van hun reclamebudget aan de nieuws zender besteden. Want in finan cieel opzicht heeft de nasleep van 11 september op de CNN- burelen tevens zijn sporen na gelaten. Vooral op de internetaf- delingen in het hoofdkantoor in Atlanta en in Londen verdwe nen veel banen. Investeringen „Maar we hebben niet alleen gesnoeid", aldus Maddox. „Kijk hier om je heen. We hebben een prachtige kantoor nu. We heb ben het afgelopen jaar zeker zwaar gehad, maar we zijn ook verder gegaan met de routes die we hebben uitgestippeld. We hebben miljoenen dollars geïn vesteerd in faciliteiten en pro gramma's. Voor Europa maken we nu vijftig uur televisie per week. Begin dit jaar zijn we be gonnen met twee businesspro- gramma's in de ochtend en die scoren goed. Ook als televisie zender moet je constant in het spoor blijven van de vraag van de consument. Je moet bewust I zijn wat de markt doet en daar-1 op reageren. Ons geluk daarbij is dat we tot een concern als Turner Broadcasting. Wij hoe ven niet meteen te scoren. Wij kunnen ons een paar pogingen veroorloven." Ontwikkelingen lwwe' Dus blijft CNN meegaan met de ontwikkelingen in de nieuwe media, ondanks de recente in krimpingen op de intemetre- dacties. Naast de al bestaande p|Q y website en SMS-dienst wordt erfo Radi onder meer gekeken naar de prek va mogelijkheden op interactieve F'te 0 televisie. f""00' Maddox: „Wij hebben geen keus. Ik vergelijk het altijd met IDIOt airconditioning. Tien jaar gele- t beiprc den was dat een duur extraatje it 22.01 in een dure auto. TegenwoordigN"d n< behoort het tot het standaard- No( pakket van bijna elke midden klasser. De mensen verwachten IDIO T dat en zo is het ook met een in- [30 regi teractieve dienst. Het publiek verwacht dat je zoiets hebt als po oe i mediabedrijf." .00 Ree hM Hè hM

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 24