MSV maakt gehakt van Dunckers SPORT Gerben van de Reep ziet Australiër voorbij stuiven en Voor Ter Leede rest alleen nog de beker winnen g Docos raakt iiï een lastig park; Chaotische taferelen op circuit Zandvoort Vrouwenteam DI( wint eigen toernoc Ook Blitz wint ruim Blessure scheidsrecht wedstrijd KRV gestae Cricketers maken één fnitedl te weinig tegen Lancasfej LSG in kwartfinale KNSB-toernooi schaken - Het Leidsch Schaak genootschap (LSG) plaatste zich na een 3-1 zege op het Am sterdamse Fischer Z bij de laat ste acht deelnemers in het KNSB-bekertoernooi. Het be kerviertal van LSG (Jan Smeets, Rudy van Wessel, Stefan van Blitterswijk en Eugène Rebers) kende nagenoeg geen proble men met de Amsterdammers. Alleen Rebers verloor zijn partij. LSG (van 1895) speelt in de kwartfinale tegen de oudste schaakclub van Nederland, het Koninklijke Discendo Discimus (DD) uit Den Haag, dat dit jaar zijn 150-jarig bestaan viert. Leiderdorp naar regionale bond schaken - Schaakvereniging Katwijk heeft het inhaalduel te gen Leiderdorp in de derde klasse van de KNSB-competitie met 4.5-3.5 gewonnen. Hier door degradeert Leiderdorp naar de competitie van de re gionale schaakbond. Nadat de Katwijkers in vier vooruit ge speelde partijen de afgelopen week een 3-1 voorsprong had den genomen, werd deze afge lopen zaterdag nog bijna uit handen gegeven. De Leider- dorpse jeugdspelers Joost Ver meend en Biaina Geragousian zorgden met een zege en een remise voor enige aansluiting, maar ondanks een Leiderdorps winstpunt van Onno Verbaken, ging de matchzege toch naar Katwijk. Het Katwijkse talent Jeffrey van Vliet versloeg de stug spelende Mare Roozen- daal. Leython naar achtste plaats volleybal - De volleyballers van Leython deden goede zaken in de strijd tegen degradatie door het veel hoger geklasseerde Energo een 3-1 nederlaag toe te brengen. De Leiderdorpers klommen door de overwinning naar de achtste plaats van de ranglijst. Het grote verschil tus sen de ploegen was in de eerste twee sets de servicedruk. Ener go kon de pass van Leython maar zelden ontregelen. De ploeg uit Beers had met de op slag van de Leiderdorpers de grootste moeite. Het gevolg hiervan was dat Leython een 2- 0 voorsprong in sets kon ne men via scores van 25-21 en 25- 17. Na de verloren derde set maakte Leython, mede door een sterke invalbeurt van Mar tin Verheij, in het vierde deel een grote achterstand goed: 25- 23. Robben verliest laatste wedstrijd handbal - Na 23 seizoenen heeft Laura Robben gisteren in Ouderkerk aan de Amstel af scheid genomen van de natio nale handbalcompetitie. Veer tien dagen voor haar 40ste ver jaardag stond de doelvrouw van NEA voor de laatste keer onder de lat in een eredivisiewed strijd. Voor een paar honderd getrouwen besloot Robben haar indrukwekkende loopbaan met een 14-16 nederlaag tegen Hellas, de nummer twee van Nederland. Robben werd tien keer nationaal kampioen en veroverde tien keer de beker. Drie keer werd ze uitgeroepen tot beste handbalster van het jaar. Vanaf 1982 speelde ze in Oranje. Ze werd recordinterna tional bij de vrouwen met 303 interlands. Begin 1987 werd Robben gekozen in het wereld- handbalteam. Op zondag 7 april krijgt ze een afscheidsfeest aangeboden met een wedstrijd van NEA tegen een sterrenteam van oud-ploeggenoten van Robben. dinsdag 2 APRIL 2002 In Waddinxveen is Suzanne de Goede haar rivale de baas wielrennen - Suzanne de Goe de, Ton van Duijvenbode en Gerben van de Reep slaagden er gisteren in naai' het ereschavot te sprinten. De pas 17-jarige De Goede uit Zoeterwoude zegevierde in een criterium te Waddinxveen. net als de 48-jarige Noordwijkse ve teraan Van Duijvenbode. De 22- jarige Hillegommer Van de Reep werd derde in Breezand. De Goede bleef na 50 plaatselij ke kilometers haar eeuwige con currente Miranda Vierling voor. De Haagse verwees op haar beurt Elly van Boxmeer (Erp) naar de derde plaats. Dennis van Weel leek in het sportklasse A-veld, dat 60 kilometer moest wegtrappen, goede papieren te hebben voor de overwinning. De oud-Hazerswoudenaar ont sprong samen met Van Duijven bode, maar moest het in de fi nale afleggen tegen de even er varen Noordwijker. In het ge weld bij de elite-renners en neo- amateurs gaf Stefan de Kok ver dienstelijk acte de présence. De Burgervener eindigde na 80 ki lometer als zesde. Het eerste cri terium van de dag was die voor junioren (60 kilometer). Sebasti an Langeveld uit Lisse finishte daarin als vierde. De Ronde van Breezand voor elite-renners, neo-amateurs en sportklasse A-coureurs werd een prooi voor Bryce Shapley. De voormalig prof uit Australië ont snapte al na de tweede toer uit het peloton. Bij de eerste sprint voor een drierondenklassement kreeg hij gezelschap van Tino Haakman en Van de Reep. Het trio werkte uitstekend samen, maar bleef lange tijd op zon 25 seconden voor de grote groep hangen. Halverwege de wedstrijd over 80 kilometer stokte de achtervol ging, waarna de voorsprong groeide. Na tweederde realiseer de het drietal de aansluiting. In de bel demarreerde Haakman. Hij kreeg alleen de Hillegommer met zich mee. Shapley achter haalde het Nederlandse duo echter voor de laatste bocht en won met overmacht. Zaterdag konden de renners van de combinatie WV Avanti RTV De Bollenstreek opnieuw geen patten breken in de clubcompe- door Menno Schraven basketbal - MSV kende geen en kele moeite met het onderaan de ranglijst bungelende Dunckers. In Hilversum werd het 67-105 voor de Noordwijkers, die nog altijd een kleine kans maken op de der de plaats in de promotiedivisie. De bezoekers zetten vanaf het eerste fluitsignaal druk op de te genstander en lieten zich een zorgvuldig opgebouwde voor sprong nimmer ontglippen. MSV was vooraf gewaarschuwd door de goede resultaten van de tegenstander van de afgelopen weken en speelde geconcen treerd. Coach Burhan Alibegovic kon het zich zelfs veroorloven om center Bart Koek het groot ste deel van de eerste helft op de bank te houden. Zeeger van Leeuwen schoot met onder an dere vijf driepunters de zone verdediging van de tegenstander op de juiste momenten aan flar den. Scores MSV: Van Leeuwen 21, Jordan 15, Moesker 15, Aanha- nen 15, Koek 15, Van der Spruit 11. Blitz speelde vrijuit tegen het eveneens laaggeklasseerde Black Eagles en won vrij ruim met 98- 80. Tot 71-68 bleven de verschil len klein, daarna zette de ploeg uit Voorschoten een spurt in en liep het uit naar 82-72. Dat ver schil kon door de tegenstander niet meer worden goedgemaakt. Met een relatief gunstig pro gramma voor de boeg hoopt coach René Mulder nog altijd in de eerste divisie te blijven. ,,We hebben nu laten zien dat we de bal er ook lekker in kunnen schieten en dat we niet alleen goed kunnen verdedigen. We hadden zelfs nog de honderd kunnen halen, maar we wilden de tegenstander niet onnodig vernederen en hielden de bal de laatste seconden gewoon vast." Scores Blitz: Verwoerdt 27 (12 rebounds), Kunnen 16 (15 re bounds), Beumer 13, Raasveld 13, Van Dorp 11. Tegen de toekomstige tegen stander in de play-offs en tevens bekerwinnaar van dit seizoen, Lely Amsterdam, lieten de vrou wen van Grasshoppers zien dat ze wel degelijk een ploeg heb ben om rekening mee te hou den. Twee keer eerder ontmoet ten de teams elkaar dit speeljaar en twee keer waren de Amster damsen te sterk. Nu wonnen de Katwijksen thuis met 62-49. Tot aan 40-40 waren de ploegen af gelopen zaterdag aan elkaar ge waagd, daarna zette Grasshop pers een hoger tempo in. Lely leek conditioneel wat verzwakt en kwam niet meer langszij. Coach Rick Driessen ziet wel kansen tegen het normaal ge sproken sterkere Lely. „We heb ben nu gewoon een nieuwe doelstelling en dat is een ronde verder komen in de play-offs. Lukt dat, dan spelen we waar schijnlijk tegen Den Helder." Die ploeg speelt in een 'best -of- Ewout Crijnen, de guard van Blitz, in de verdediging tegen Black Eagles. Foto: Henk Bouwman three' serie tegen Leiderdorp en dus behoort een regionale ont moeting in de tweede ronde ook tot de mogelijkheden. Scores Grasshoppers: De Jong 16, Tanja Bröring 12, Guyt 12. vrouwenvoetbal - Afgelopen seizoen werd Ter Leede landskampioen en mocht het Europacup spelen. Dat de huidige jaargang minder succesvol zou eindigen, was al een tijdje duidelijk. Ter Leede hoopte nog derde te worden, zo dat het contrast met vorig seizoen niet al te groot zou zijn. Maar zelfs dat zit er voor het Sassenheimse elftal niet meer in na het puntenverlies dat gisteren tegen Wartburgia werd geleden: 1-1. Zaterdag deed Ter Leede nog goede za ken, door Klarenbeek met 1-0 te verslaan (goal van Sabine van Eijk). Na gisteren kan Ter Leede hooguit nog vierde wor den, als het de resterende twee wedstrij den wint en de concurrentie punten laat liggen. „Jammer", zei trainer Ronald Ver mond na afloop. „Er had meer ingezeten. Maar we misten de kansen die we kre gen." Ter Leede kwam gisteren tegen Wartbur gia al vroeg op achterstand, toen keeper Bianca van Dalum een terugspeelbal ver keerd verwerkte. Van Dalum schoof de bal in de voeten van een tegenstander, die 1-0 aantekende. Het team van Ver mond kreeg vervolgens genoeg mogelijk heden om op gelijke hoogte te komen, maar dat lukte pas in de tweede helft. Miranda Noom kwam toen alleen voor de keeper en faalde niet. Diezelfde Noom miste even later, wederom oog in oog met de doelvrouw, wel en ze deed Ter Leede daarmee tekort. Vermond: „We hadden makkelijk kunnen winnen. Maar als je je kansen niet benut, houdt het op." De ploeg kan het seizoen nu nog slechts glans geven door ver te komen in het be kertoernooi. In de achtste finale speelt de ploeg tegen DZSV, een eersteklasser. „Dat moet dus lukken", zegt Vermond. „En met een beetje geluk komen we daarna nog een paar rondes verder. Dan (advertentie) door Jakob Dekker autosport - Tim Coronel had vorige week een opmerkelijke verrassing in petto voor zijn vriendin Gaby Uljee: de Alphe- naar ging voor hetzelfde team rijden als zij. Tijdens de traditio nele opening van het Neder landse raceseizoen op Circuit Park Zandvoort moesten beiden de winst laten aan een buiten staander. Duncan Huisman, uit komend voor het BMW Dealer Team onder leiding van Leide- naar Carly Pellinkhof, werd twee keer eerste in de Vodafone DTTC Race. Debutant Jeroen Bleekemolen legde tweemaal beslag op de tweede plaats. Gaby Uljee ver speelde haar derde plaats in de tweede race door een strafpe- nalty van een halve minuut. „In de laatste ronde raakte ik bij het opgaan van de Hunserug de au to van Donald Molenaar, die een gaatje liet vallen. Ik dacht dat het kon, maar achteraf bleek er net te weinig ruimte. Ik raakte zijn wagen tot tweemaal toe en hij viel uit. Het ging per onge luk", aldus Uljee. Tim Coronel werd in de eerste race nog der de, maar verspeelde een podi umplaats tijdens de tweede race na een fikse aanvaring in Het Scheivlak. Na een kort bezoek aan de pits vervolgde Coronel zijn race, maar hij kwam niet verder dan negen ronden. Patrick Borst zegevierde in de Toyota Yaris race. Het werd een race in twee termijnen, nadat zich in de vijfde ronde een crash voordeed. Paulien Zwart eindig de als tweede en Marvin Koster werd derde. Noordwijker Job van Steijn kwam tijdens de For mule Ford race niet echt uit de verf. Evenals tijdens de training spinde hij tijdens de race twee maal, hij kwam uiteindelijk niet verder dan vier ronden. De winst ging in de First Divi sion naar Helmert-Jan van der Slik, terwijl Jaap van Lagen de overall zege voor zich opeiste. Hectisch verliep de Renault Clio race, waarin TMF-ster Mental Met de Paasraces is gisteren het autosportseizoen begonnen. Foto: ANP/Juan Vrijdag Theo, de eerste code rood (stil leggen van de race) kreeg. Hij schoot in de Arie Luyendijk- bocht hard van de baan, raakte de vangrail en bemerkte bij de landing dat zijn wagen vlam vat te. Razendsnel verliet hij de auto en even later viel hij neer. In het ziekenhuis in Haarlem werd geen ernstig letsel geconsta teerd. De race werd daarna op nieuw snel gestaakt vanwege een tweede crash, waarbij Niels Bouwhuis betrokken was. Ook hij werd met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Daarmee kwam het aantal ver reden ronden op precies vier. Sebastiaan Bleekemolen werd winnaar. Bij zijn entree in deze klasse kwam Michaël Schaap uit Valkenburg niet verder dan de 38ste plaats, precies twee plaat sen achter schaatser Rintje Rits- ma. De overwinning in de Vege Series ging naar Cees Langeveld. titie Regio Noord. Tijdens de tweede wedstrijd, de 16de Om loop van de Veenkoloniën, liet Peter van Vliet de beste klasse ring noteren. De Woubrugge- naar reed als 21ste over de meet, voorin het peloton dat in Veen- dam 21 seconden toegaf op winnaar Albert Schurer. Senny Glasbergen reikte gister middag in de Ronde van Wer kendam voor nieuwelingen tot de zevende stek. De Leidenaar reei dney .tenn dood :spor bleef na 50 kilometer oOl m deren zijn regiogenocrslagi Bode uit Sassenheim jeelstt voor, die zondag goed (z-Ge was in de Börker Omlodtish 1 werd in die eendaagse me. strijd over 59 kilometeDrt", de. Guus Beugelsdijk kwam als tiende binnen^g^ RTV De Bollenstreek Westerbork de eerste het ploegenklassement ekari ib Ast :gebn luid Bras door Ron Hoogendam tafeltennis - De tafeltennis ploeg van Docos bewees zich zelf in het paasweekeinde een slechte dienst. In het degrada tieduel tegen Hotak '68 gingen de Leidenaars in eigen zaal met 8-2 onderuit. Drie ronden voor het einde van de competitie is de Leidse eerstedivisionist nog maar drie punten verwijderd van Hotak èn de rode streep. En de ploeg uit Hoogerheide moet nog een duel inhalen. De domper was groot aangezien Docos uit nog met 6-4 had ge wonnen. De Leidse ploeg begon goed: Roy Visser versloeg in vijf games Gert Gosselink. Maar daarna liep het fellere en tac tisch sterkere Hotak '68 uit. De Brabanders, met Bob van Geffen en Toine Jansen in een hoofd rol, zagen alleen Gosselink nog in vier games onderuit gaan te gen Ed van den Berg. In de tweede divisie zag De Treffers de kansen voor de titel verder slinken door het verlies van koploper Integer Groep (6- 4). In Krommenie vochten Fred '°pnd kunnen we het seizoen toch nog met een goed gevoel afsluiten." De competitie is voor hem toch nog belangrijk „We wor den geen derde meer, maar een vierde plek zijn we minimaal aan onze stand verplicht." Ter Leede (Klarenbeek): Van Dalum; Van der Laan, Scheenaard, Drommel, Burger; Poldervaart, Koster, Witteman; Noom, Drommel, Van Eijk, Dijkhuizen (65. Huizer). Ter Leede (Wartburgia): Van Dalum; Van der Laan, Scheenaard, Drommel, Burger, Poldervaart, Koster, Witteman; Noom, Drommel, Van Eijk, Dijkhuizen. door Pieter van der Vliet rugby- Dit jaar geen grote na men op het DIOK-toemooi. De vooral Britse topclubs, die ieder jaar met Pasen present zijn, moeten hun beste speelsters af staan aan nationale selecties zo vlak voor het wereldkampioen schap. Toch keek toemooi-organisator Marga Deenen met een goed gevoel terug op het evenement. „Het enige minpuntje was het niet opkomen van een Italiaanse ploeg. Ondanks toezeggingen, zelfs eerder deze week nog, heb ben we niets meer van ze verno men. Maar voor de rust alleen maar clubs die aan elkaar ge waagd waren. Dat kon je mer ken aan de kleine uitslagen. En met zulk mooi weer, wat wil je nog meer?" Wel vroeg Deenen zich af hoe het komt dat de bui tenlandse teams niet in Leidse hotels konden worden onderge- n Bra id ka uwbe iveld kar kc .000 e van Oostennjk en Rico inzjne zich naar twee winstpa,ecj John Scott moesten be Iers hun meerdere erker- was Van Oostenrijk in ei LI game met een 8-4 vo dicht bij de winst. Mar^ 1 merdam had alleen ma, PAU den tegen Maurice Schi, steu rekenen niet meer op pioenschap", zei Rico vQms r ,„Maar we blijven uiter)cjuce ons best doen.mse De vrouwen van Pecos ,rj^an onverwacht een slech,p0rt( tegen Furst Kantoors Gjjpe thuis nog met 6-4 werG^ract nen kregen de Oe^tj3a|c vrouwen in Heerlen eeimen, derlaag voor de kiezei^^ei que Emens redde de febnj Pecos. rolgd De Docos-vrouwen zijto.000 tijd koploper in de twe^ QQQ sie, maar zagen de voig'ggo slinken. De Leidse wonnen met 6-4 van H maar concurrent FVT''» ft tot op vier punten dooi-^ tekende winst op FTTC (9-1). Over twee (Tp het duel Docos-FVT. 1pioe, Qt eer ider p Idat d stelle: mac in trib en t sevoi Voo Bern bracht. „We moesten d, Jer< naar Scheveningen enjtop ii dam. Zo ga je toch nip^cci klanten om?" ilnam De DIOK-vrouwen dt-28 ap goed op het eigen toei poulewedstrijden tegey. versiteiten van Sheffielr rj en het Belgische La Wqq( den gewonnen. In eindstrijd versloegen d$TERD< het Duitse Heidelberg met! finale waren ze met 5-üsbaai voor het Amsterdamse hoog< de tweede dag, waarirjng el gen tien werd gespee\derlij neerde de ploeg van c(- Amsl linden wederom. Nu v\|rjjf pi eindstrijd het Engelsejjg etil met 28-0 verslagen. ,t naar Bij de mannen waren fjndati terdag de Domcity Bijecter het toernooi wonnen. ianse dag, in het tienmansdatun liet DIOK zich goed zieiWooc denaars wonnen met d. De finale van Keele univers gaste vrouwenvoetbal - Het duel in de eerste klasse tussen KRV en Buitenveldert werd gestaakt om dat scheidsrechter Van Albeda last had van een hamstringbles sure. Opvallend, want twee we ken geleden overkwam dat Van Albeda ook al. Op het moment dat de arbiter ermee ophield, stond KRV met 0-1 achter. Ter Leede 2 verloor met 2-1 van OZC. Linda Beulen zette de Sas senheimse vrouwen voor rust via een strafschop op voor sprong, maar in de slotfase ging het mis. OZC benutte een om streden penalty en twee minu ten voor tijd besliste de ploeg het duel nadat eerder een over treding zou zijn gemaakt. Trai ner Jan Blankenspoor: „Die scheidsrechterlijke dwalingen kostten ons drie punten." SJC blijft koploper in de tweede klasse. De inhaalwedstrijd tegen RKAW werd met 3-0 gewonnen. Het was all in the family bij SJC, T et h waar Mirjam van der 1 wor keer scoorde en Renskprfc. Er Niet eenmaal. Iduna gl sessie derde plek, die recht in alle deelname aan de nac<? versli Zaterdag liet de ploefndatc liggen: de streekderfrrrass» Bemardus eindigde ifdra m rust leidde Bemardus &st de 1 van Katy Pont en Suz&nienti tjes, na rust kwam IdVg in via Rosa de Blanken ?r in d< Gersman. Gisteren stepeien. orde op zaken door clets zo DWO met 0-3 te verslfi'iewe, Gersman, Annemarie slijk et en Esther de Boer ttrebrc Bemardus verloor gisfijgen, 1-2 van DONK. Kim tenddi maakte voor rust nldie zo maar na rust pakte D8" toch de drie punten. uiteit i In de derde klasse Huidlo Rijnsburgse Boys gestezere Duinoord: 1-1. De Rftd en t goal kwam op naam U zond van Egmond- De Mootf een t. jbesten _jbe. tan die kaapstad/anp - Het Nederlands cricketelftal heeft in de Western Cape Series nipt verloren van Lancashire. Oranje kwam giste ren in 45 overs tot een totaal van 229 runs voor het verlies van zes wickets. Dat was een run te wei nig. De Engelse countyprofploeg had geopend met 230. Daarvoor 3, Orar kwamen negen spelers pass v Bas Zuiderent, de enipwnrai landse profcricketer imp te% was het productiefst, idkami net geen century: 96mrdé Leede maakte 61 runbvolgei C'er maakte ook de iïins en druk als bowler, drie ten koste van 59 runs.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 22