Pietje Bell gebeten hond bij Feyenoord FC Utrecht voetbalt slechts een helft goed Afgeschreven PSV is weer terug in de kampioensrace 'ftiel gestaakt 3 beledigende 'jreekkoren Laatkomer Van Persie krijgt er van langs na gelijkspel tegen RKC ■/anp - Het florissante itzicht op Europees voet- ik FC Utrecht gistermid- ïge tijd te verlammen. De ipetitiezorgen van FC Den ih gaven één helft lang extra 'it. Uiteindelijk overwon de teit: FC Utrecht - FC Den ld ih 3-1. |cht bleek pas in de tweede slagvaardig. Vreven zorgde e jj49ste minuut voor 1-0, na jujj combinatie met Kuyt. Vier n iten later besliste Roiha, in- jjg] r voor Gluscevic, het duel B 'oorbereiding van De Jong illii Uyt' 2"°- 'r een benutte strafschop jet Van Den Eede in de 77ste tut kwam Den Bosch nog i terug in de wedstrijd. In- s r Arco Jochemsen boorde zijn eerste balcontact de et gebleven hoop de grond in. rge aangeven van Van den j h kopte hij FC Utrecht naar 5UJÏ Peter Uneken haalde het cLaT n'et' Bossche verdedi- *reeg in de 81ste minuut zijn tweede gele kaart. AZ - FC Twente Met uiterst geconcentreerd spel versloeg FC Twente zaterdag avond AZ. In de Hout van Alk maar werd het 2-0 in Ensche- dees voordeel. De formatie van coach Van 't Schip zette daar mee een belangrijke stap naar klassebehoud. FC Twente had drie (Vitesse, Groningen, RKC) achtereenvolgende nederlagen geleden. De nacompetitie kwam daardoor angstvallig dichtbij. Bovendien werd Van 't Schip ge plaagd door schorsingen van Pothuizen, Van der Doelen en Van der Leegte. Niet vergeefs deed de trainer een beroep op min of meer afgeschreven routi niers, als Ten Hag en Booth. Van 't Schip bracht een elftal binnen de lijnen dat voluit ging. Een snelle treffer hielp de En- schese club in het zadel. Al na zes minuten schoot Cairo, opge leefd onder Van 't Schip, prach tig raak uit een pass van Booth. Halverwege de tweede helft be sliste verdediger Heubach het duel met een fraaie lob, na een combinatie met Ten Hag. In die fase speelde Twente met een man meer. Na ongeveer een uur werd bij AZ Van Galen uit het veld gestuurd, nadat hij van scheidsrechter Sterk een tweede gele kaart had gekregen. NAC - De Graafschap In misschien wel de slechtste thuiswedstrijd van het seizoen pakte NAC zaterdagavond toch drie punten. De Bredase subtopper won dankzij een toe valstreffer van de Hongaar Petö met 1-0 van degradatiekandi daat De Graafschap. Het publiek was zaterdagavond de grote ver liezer. De fanatieke fans van NAC vermaakten zich na een bedroevende eerste helft nog het meest met een paar afwerk- oefeningen van een aantal jeugdspelers tijdens de rust. Ook werd veelvuldig de naam van Jeffrey van As gescandeerd. De populaire speler, die nog niet hersteld is van een zware opera tie aan zijn achillespezen, kreeg afgelopen week tot zijn schrik te horen dat zijn aflopende con tract niet wordt verlengd. NAC was in de eerste helft ver rassend de mindere van De Graafschap. Met Hersi, die naar NEC verhuist, voor de falende Cristiano begon NAC vol goede bedoelingen aan de tweede helft. De verbeterde instelling le verde snel succes op. Petö kreeg via een gelukje de bal terug in zijn bezit, waarna hij vanaf de rand van het strafschopgebied doeltreffend uithaalde. Roda JC - Sparta Voor Roda JC tellen op dit mo ment alleen de punten. De Kerkradenaren hebben in deze fase van de competitie maar één doel en dat is afstand nemen van de nacompetitieplaatsen. De thuiszege zaterdagavond te gen nummer zeventien Sparta (3-0) zorgde dan ook voor op luchting bij trainer Leekens. Net als vorige week tegen Fey- enoord (0-5) speelde doelman Victor Kros een ongelukkige wedstrijd voor Sparta. De ver vanger van de geblesseerde Kooiman (schouder) blunderde al na vier minuten. Hij liet de bal uit zijn handen glijden na een schot van Lawal. Kros had geen schuld aan de 2-0 van Vi- celich. De Nieuw-Zeelander kopte in de 32ste minuut een vrije trap van Van Dessel bin nen. In de tweede helft kwam Kros niet meer terug. Trainer Rijkaard koos voor de jonge Belg Brian Vandenbussche, onlangs over genomen van Club Brugge. De Belg zal vrijwel zeker tegen FC Twente eerste doelman zijn. Vandenbussche voorkwam en kele keren een doelpunt, maar was in de 83ste minuut kansloos op een inzet van middenvelder Van Dessel: 3-0. NEC - Fortuna Sittard NEC heeft zich met de 3-1 over winning op Fortuna Sittard in principe verzekerd van klasse- behoud. De ploeg sloeg door de zege een gat van zes punten met De Graafschap. NEC slaagde er tegen Fortuna geen moment in te overtuigen. Bijna een half uur lang lukte het de Gelderlanders niet gevaar te stichten voor het doel van Ruud Hesp. Het was daarom bijna lo gisch dat Fortuna uit de eerste redelijke aanval direct scoorde. Gentenaar blunderde op een schot van Landerl, waarna Hamming van dichtbij raak schoot: 0-1. Terwijl de frustra ties bij NEC toenamen lukte het onverwacht in de 27ste minuut. Uit een voorzet van Latuheru kopte Ax nog op de paal, maar in de rebound reageerde De- mouge het snelst: 1-1. Ruim een kwartier voor tijd viel de tweede treffer opnieuw verrassend. Na dat Demouge de bal terugkopte, zette Tumba met een halve om haal in, waarop Hesp de bal tus sen zijn benen niet onder con trole kreeg. Daarvan profiteerde Wielaert: 2-1. Aangezien de gas ten vervolgens meer druk uitoe fenden, kwam er ruimte aan de andere kant van het veld. De be slissing viel in de slotfase uit een snelle tegenstoot. Tumba schoot raak in de korte hoek: 3-1 Sg geen besluit BETAALD VOETBAL =irk van Bommel moven - In de loop van de- feek zal duidelijkheid ont- |i over een transfer van •«kvan Bommel naar Lazio la. PSV-voorzitter Harry van 3 j zal de Italiaanse club in 2-i t geval over enkele dagen °- 5\ weten hoe de ontwikke- 2.0 in in Eindhoven verlopen. Bommel laat zich niet uit 'de mogelijke transfer. La- jracht vorige week een bod ~p Van Bommel. De PSV- ;r houdt het aanbod van de inen nog altijd in beraad, n daar nog over aan het fnken. Ik kan niet aangeven leer ik een knoop door- zo liet Van Bommel giste- -file mogelijkheden open. Lofloefent geen druk op hem ;1 Q)pi snel te beslissen. 61 Zwolle wil nazzi vensbergen Inzag vijk - Robbert-Jan Ravens- g'^'jen staat in de belangstel van FC Zwolle. De Katwij- lc>3 o^lie z'Jn jeugdopleiding bij 'volgde, voetbalde de afge- cos p drie jaar bij FC Volen- 47Hij is aan het einde van ,0-ijeizoen transfervrij. „Ik heb positief gesprek gehad in |le, maar het is nog niet ze- dat ik naar die club over- zegt de 23-jarige, die fmt met de interesse van zhillende andere profclubs. 3e loop van de komende 1 weken maak ik een keu- jüdus Ravensbergen. 'aide|lem/anp - De voetbalwed- p) FC Haarlem - Stormvo- 28 ^Telstar is zondagmiddag na Cuten gestaakt vanwege :nde spreekkoren. Sup ers van Haarlem maakten Germaine Levant van ivogels uit voor moorde- Scheidsrechter Luinge to- :de dat niet en legde de strijd stil bij een stand van oor Stormvogels, kleine groepje supporters "laarlem was in de eerste begonnen met het uit- Iden van Levant. Toen legde ;e het duel tien minuten De schare boosdoeners als waarschuwing dat bij volgende scheldpartij de strijd over en uit was. Dat iurde dus na dertig minuten n in de tvwjqpïg 4 pt was zes maanden gele- Le petrokken bij een verkeers- Jval. Hij bestuurde de auto émyP de Noordzeeweg in Am en jam op de andere weghelft )aajhtkwam en frontaal botste eflgien tegenligger. In die auto de een zwangere vrouw. Haar d jfboren kindje overleefde het [er (val niet. gjge was onthutst over de lanpkkoren. „Het was gewoon en fhrikkelijk. Ik was niet de jnjp die niet verder wilde. Ook k jjer Otto van Haarlem wilde pen." Op het veld waren er ;r jins de arbiter geen proble- „Tussen de spelers ging jjn toed. Er was respect voor el- n. nivogels/Telstar maakt ttioneel een zware periode Vorige week trof het nood- Ipeler Brian Tevreden. Zijn -wi 3-jarige dochtertje Quinty I /freed plotseling. Het meisje I 's nachts met hoge koorts het ziekenhuis gebracht. Bnkomst bleek ze gestorven. ifgaand aan de wedstrijd t een minuut stilte gehou- sr nagedachtenis aan het iden dochtertje van Telstar- r Brian Tevreden. Poppe de Boer door Jaap van Essen Rotterdam - Feyenoord deed zondag uitstekende zaken, on danks het fletse gelijkspel (1-1) te gen RKC. De Rotterdammers heb ben de kampioenskansen voor het eerst sinds lange tijd hele maal in eigen hand. Vreemd ge noeg sprak men na afloop bijna alleen maar misprijzend over een jochie van achttien. Robin van Persie was in De Kuip plotsklaps de gebeten hond. Bert van Marwijk nam zelfs fer me taal in de mond: „Ik ben heel erg boos", „Dit kon echt niet" en „Deze jongen moet nog heel veel leren." En waar ging het nu eigenlijk om? Robin van Persie, de laatste maanden juist door iedereen luid bejubeld als een van de grootste talenten van Neder land, een Pietje Bell op noppen, deed volgens de 'deskundigen' hele foute dingen. In de eerste plaats arriveerde hij ruim een uur te laat in De Kuip. Tsja, zomertijd vergeten, kan ge beuren. Tenminste, er was een tijd (toen er nog mocht worden gelachen in het voetbal) dat zul ke zaken voorvielen. Destijds moest een dergelijke overtre ding worden afgekocht met een doos gebak op maandag (mag tegenwoordig ook al niet meer van de clubdiëtisten) en ging men over tot de orde van de dag. Maar jongens van achttien die een keertje te laat komen wor den tegenwoordig hard aange pakt. Bert van Marwijk: „Hij is achttien jaar en mag bij Feyen oord in het eerste spelen in een volle Kuip. Mij was het vroeger nooit overkomen dat ik dan te laat kwam." En dus kreeg Van Persie straf. Hij moest vijftig minuten op de bank zitten. Niet meer, want eerlijk is eerlijk, Feyenoord kan nauwelijks meer zonder 'die jongen die blij moet zijn dat hij Koppend scoort topschutter Pierre van Hooijdonk de gelijkmaker voor Feyenoord tegen RKC. Foto: GPD/Cor Vos in Feyenoord 1 mag spelen'. Dat bleek wel, want met Leonar do (die toch heel wat meer vreemde fratsen uithaalde dan Van Persie) in de basis bakte Feyenoord er helemaal niets van en nam RKC in de 49ste minuut een dikverdiende voorsprong door een treffer van Robert Fuchs. Meteen daarna mocht Robin van Persie het trainingspak uit trekken. Waarna Feyenoord de Brabanders zwaar onder druk zette en uiteindelijk nog met 1-1 gelijkspeelde omdat Pierre van Hooijdonk raak kopte na een vrije trap van Kornejev. Van Persie stond echter nauwe lijks vijf minuten in het veld toen hij zich wederom de woede van Van Marwijk op de hals haalde. Feyenoord kreeg een vrije trap rechts van het straf schopgebied te nemen. Van Hooijdonk meldde zich uiter aard, maar eerlijk is eerlijk, het was typisch een karweitje voor een linkspoot. Normaal gesproken dus voor Patrick Paauwe, maar die was met een enkelblessure uitgeval len. En laat Robin van Persie nu in de jeugd een reputatie heb ben opgebouwd in het nemen van vrije trappen. En dus voelde het jochie zich ook geroepen achter de bal te gaan staan. Wat volgde was een klucht. Van Hooijdonk (Neder lands vrije-trappenspecialist bij uitstek) legde de bal neer, ver volgens pakte Van Persie hem weer. En dat ging zo op en neer. Een keer of vier zelfs, waarna Van Persie doodleuk de bal trapte. Het was dat de uitsteken de RKC-doelman Sinouh de redding van zijn leven verricht te, anders was het raak geweest. Jammer eigenlijk die redding, want interessant was geweest om dan de reacties na afloop te horen over de 'ongehoorde bru taliteit' van Van Persie. Nu zei Van Hooijdonk dat de jonge linksbuiten 'dit echt nooit meer zou flikken'. En kon Van Mar wijk heel boos doen. Belachelijk, Van Marwijk zou dolgelukkig moeten zijn met de hondsbrutale aanvaller. Trou wens, heel Nederland moet blij zijn met dergelijke types. Jarenlang waren brutaliteit, ori ginaliteit en flair de typisch Ne derlandse voetbalkenmerken. Van die traditie was geruime tijd weinig meer te zien. De Neder landse spelers werden brave kaatsende tafelvoetbalspelers, voor de techniek en originaliteit werden dure buitenlanders aan getrokken. Niet voor niets is er bijna geen volwassen Neder landse vleugelspeler meer te vinden. Nu er zich eindelijk weer wat leuke, frisse en vooral originele types aandienen doen de voet balbazen van alles om hun spe cifieke kwaliteiten aan banden te leggen. Theo Janssen van Vi tesse moest zich herhaaldelijk verantwoorden voor interviews. Hij werd ooit door bondscoach Han Berger gepasseerd voor Jong Oranje omdat hij een ploeggenoot in het water had gegooid. Het is natuurlijk ook een schande. Frank Demouge van NEC kreeg een reprimande toen hij in een interview blijk gaf van al te veel clubliefde. Rafael van der Vaart wordt door de persdienst van Ajax doorlopend afgeschermd. En Robin van Per sie werd zondag na afloop ook al weggehouden van de lastige vragen. Belachelijk allemaal. Spelers als Van der Vaart, Janssen, Demou ge en Van Persie zijn de redding voor het voetbal. Zij brengen de sport weer terug naar zijn oor sprong, een volkssport, gespeeld door doodnormale leuke jon gens. Feyenoord: Zoetebier Emerton, De Haan, Paauwe (46. Gyan) en Rzasa; Bosvelt, Tomasson (65. Kornejev) en Ono; Kalou, Van Hooijdonk en Leonar do (56. Van Persie). RKC: Sinouh; Laniey, Govedanca, Van den Berg en De Graef; Van Diemen, Van Wanrooy (87. Van Dinteren) en Fuchs (73 Hoogendorp); Putter (73. Molhoek), Janssen en Comelisse. ^CJerets,terughoudend over nieuwe kansen op de titel 4 Vi Jvi Va a 44 m' tp to\< door Harry Arts eindhoven - PSV is dit seizoen al meermaals doodverklaard, be graven zelfs, maar op een of an dere manier vindt de titelhouder telkens weer de kracht om over eind te krabbelen. Ook op twee de paasdag herrees de Eindho- vense formatie uit zijn tombe. De ploeg van Erik Gerets reken de in eigen huis gedecideerd af met Heerenveen (4-1) en doet weer volop mee in de strijd om de landstitel. Zelfs de Leeuw van Vlaanderen legde vorige week het hoofd in de schoot. „We zijn uit de titel race", somberde Gerets na het teleurstellende gelijkspel tegen Ajax. „Alleen als er wonderen gebeuren, doen wij nog mee." Gistermiddag moest de PSV- coach zijn woorden enigszins inslikken. „Wij pakken vandaag drie punten op een directe con current, en omdat Ajax en Fey enoord punten hebben laten liggen, hebben wij een uitste kend weekend. Maar laten we alsjeblieft geen gekke dingen gaan roepen. We zitten nog steeds in de wachtkamer. Strikt genomen heeft de Belg ge lijk met zijn voorzichtigheid. Qua verliespunten staan Feyen oord en Ajax er nog altijd beter voor. Maar de Amsterdamse equipe lijkt te labiel om de res terende vijf competitiewedstrij den zonder kleerscheuren te doorstaan, ook al is het pro gramma op papier niet al te zwaar. Tegen de kansen van Feyenoord spreekt dat de Rot terdamse ploeg over twee weken nog naar Eindhoven moet, slechts drie dagen na de onge twijfeld loodzware return tegen Inter Milaan. Hoe dan ook, de competitie krijgt dit jaar een ongemeen spannend slot. Het is zelfs denk baar dat het seizoen voor het eerst sinds 1991 pas op de laat ste speeldag zijn beslag krijgt. Destijds pakte PSV het kampi oenschap door Ajax op doelsal do voor te blijven. Als PSV er in slaagt volgende maand zijn titel te prolongeren, dan heeft de ploeg een kunst stuk volbracht. De Eindhovena- ren kenden een desastreuze sei zoenstart. Zij raakten door zwa re blessures sleutelspelers als Van Bommel, Hofland, Water reus en Vogel geruime tijd kwijt. Bovendien kraaide tijdens de winterstop het oproer toen acht spelers - bepaald geen backben chers - bij de clubleiding pleitten voor het lozen van trainer Ge rets. Voorzitter Van Raaij hield in die woelige fase zijn hoofd koel. Hoe de kleine regent het precies klaarspeelde, is nooit helemaal boven water gekomen. Maar vast staat dat hij daar in La Manga een adequaat compro mis in elkaar timmerde. In grote lijnen komt het erop neer dat trainer Gerets het seizoen mag afinaken zonder verdere rebellie van zijn toppers. Daarna krijgt Frank Amesen het in technische zin voor het zeggen. Gerets, die gisteren vragen over zijn toe komst uit de weg ging, mag des gewenst de opstelling blijven maken. Het ligt meer voor de hand dat hij zijn heil bij een nieuwe werkgever in het buiten land zoekt. Heerenveen, tot gisteren zelfs een plaatsje hoger op de rang lijst, kwam er tegen PSV geen moment aan te pas. Het was - na de uitwedstrijd tegen Ajax - voor de tweede maal in veertien dagen dat Foppes Friezen zak ten voor een belangrijk examen. Een plausibele verklaring kon trainer De Haan andermaal niet verzinnen. Schermde hij twee weken terug nog met het gebrek aan ervaring van zijn elftal (een gotspe aangezien het team van Ajax gemiddeld een stuk jonger was), gisteren kwam hij met een andere uitleg. „Je niveau wordt ook bepaald door de kwaliteit van de tegenstander." De Haan keek erbij alsof hij het zelf niet geloofde. Begrijpelijk, omdat zijn spelers gisteren ook zonder inmenging van PSV fout op fout stapelden. Het waren ook Friese fouten die PSV al vroeg op fluweel zetten. In de twaalfde minuut werd Kezman binnen de zestien aan getikt door Radomski, die een foutje van een medespeler pro beerde weg te poetsen. Halver wege de eerste helft ging de Joe goslaaf andermaal aan de haal. Hij passeerde doelman Vonk, waarna Ramzi het beslissende tikje gaf: 2-0. De Marokkaan werd even later door Vonk on deruit gegleden. Scheidsrechter Van Huiten weigerde de bal op nieuw op de stip te leggen. Als Heerenveen na rust met drieste plannen uit de kleedka mer was gekomen, dan smoor- Mateja Kezman van PSV ontwijkt de tackle van Heerenvener Gérard de Nooijer. Foto: ANP/Toussaint Kluiters de Rommedahl die in de kiem. De Deense husky sloot twee mi nuten na de hervatting een een twee met Bogelund af met een droge, diagonale schuiver. Drie minuten later rondde Romme dahl een PSV-aanval met een bekeken lobje af: 4-0. Heerenveen kwam al met al tot één uitgespeelde mogelijkheid. Omdat invaller Hakansson dat ene kansje een kwartier voor tijd benutte, kon alleen het afron dingspercentage bij de Friezen de toets der kritiek doorstaan: 4- 1. PSV: Waterreus: Bogelund. Faber. Hof land en Heintze: Rommedahl, Ooijer. Van Bommel (73. Lucius) en Ramzi; Kezman (75. Yennegoor of Hesselink) en Bruggink (46. De Jong). SC Heerenveen: Vonk; Venema; De Nooijer. Ebbinge en Edman; Radomski, Selakovic (63. Vavrynen) en lensen (63. Hakansson); Nurmela. AUback en Den- neboom (46. Lurling). dinsdag 2 APRIL 2002 S3 EREDIVISIE Roda JC - Sparta 3-0 (2-0). 4 Lawal 1- 0. 32. Vicelich 2-0. 83. Van Dessel 3- 0 Scheidsrechter: Wegereef. Toeschou wers: 14.500 Gele kaart: Bouchiba, Boukhari (Sparta). NAC - De Graafschap 1-0 (0-0). 57. Pe tö 1-0. Scheidsrechter: Koopman Toe schouwers: 15 045. Gele kaart: Feher (NAC). Bot (De Graafschap). AZ - FC Twente 0-2 (0-1). 6. Cairo 0-1. 71. Heubach 0-2. Scheidsrechter: Storm. Toeschouwers: 6867. Rode kaart: 61 Van Galen (AZ) 2x geel Gele kaart: Opdam. Wijker. Huiberts (AZ), Ten Hag. Grujic, Van der Weerden (FC Twente). NEC - Fortuna Sittard 3-1 (1-1). 12. Hamming 0-1, 27. Demouge 1-1. 74. Wielaert 2-1. 90. Tumba 3-1 Scheids rechter: Buiting. Toeschouwers: 9500 Gele kaart: Demouge. Wielaert (NEC) Gerritsen (Fortuna Sittard). Feyenoord - RKC 1-1 (0-0). 49. Fuchs 0-1. 82. Van Hooijdonk 1-1 Scheids rechter: Van Dijk Toeschouwers: 42.000 Gele kaart: Lamey. Putter (RKC). Vitesse - Ajax 3-1 (0-1). 32. Bergdolmo 0-1 (strafschop). 71. Van Beukering 1- 1. 73. Knol 2-1. 85. Bergdolmo (e.d.) 3-1 Scheidsrechter: Bossen Toeschou wers: 28.000. Rode kaart: 90. Wamber- to (Ajax) Gele kaart: Sikora (Vitesse). Hossam. Pienaar. Chivu (Ajax). PSV - SC Heerenveen 4-1 (2-0). 13 Hofland 1-0 (strafschop). 26. Ramzi 2- 0. 48. Rommedahl 3-0, 52. Romme dahl 4-0. 77. Hakansson 4-1. Scheids rechter: Van Huiten. Toeschouwers: 32.000 Gele kaart: Faber (PSV). De Nooijer, Ebbinge (SC Heerenveen). FC Utrecht - FC Den Bosch 3-1 (0-0). 49. Vreven 1-0, 52. Roiha 2-0, 77. Van den Eede 2-1 (strafschop). 79. Jochem sen 3-1. Scheidsrechter: Schenkels. Toeschouwers: 13.000 Rode kaart: 81. Uneken (FC Den Bosch) 2x geel. Gele kaart: Faerber, Michels, Razic (FC Den Bosch). Topscorers: 1 Van Hooijdonk (Feyen oord) 23. 2. Vennegoor of Hesselink (PSV) 20. 3. Tomasson (Feyenoord) 17, 4. Landzaat (Willem II) 14, 5. Van der Vaart (Ajax) 14, 6. Van Den Eede (FC Den Bosch). Allback 13. 8. Gluscevic (FC Utrecht) 12, 9. Tanghe (FC Utrecht), Rommedahl (PSV), Hoogen dorp (RKC) 11. Programma: morgen: Ajax - FC Gronin gen, vrijdag: FC Twente - Sparta, zater dag: De Graafschap - RKC Waalwijk. Roda JC - AZ, Vitesse - Heerenveen, Willem II - Fortuna Sittard, zondag: Fey enoord - NAC, FC Den Bosch - PSV, FC Groningen - NEC. 1 Ajax 29 17 7 5 58 60-31 2 Feyenoord 28 17 b 6 56 63-23 3 PSV 28 16 b 6 54 62-29 4 Heerenveen 28 15 6 7 51 51-23 b Vitesse 29 13 11 5 50 37-29 6 NAC 29 14 8 49 50-44 FC Utrecht 29 12 H 9 44 55-45 8 RKC 29 12 6 11 42 40-35 9 NEC 29 11 5 13 38 31-48 10 Willem II 28 9 10 9 37 45-47 11 AZ 29 10 5 14 35.33-40 12 RodaJC 29 10 5 14 35 31-42 13 FC Twente 29 8 10 11 34 36-38 14 Groningen 28 9 5 14 32 33-50 lb Den Bosch 29 7 9 13 30 36-48 16 Graafschap 28 8 5 15 29 34-46 1/ Sparta 29 4 11 14 23 26-65 18 Fortuna S. 29 2 7 20 13 23-63 EERSTE DIVISIE Cambuur Leeuwarden - MW 1-2 (0-0). 52. Taiwo 0-1, 61. Daumantas 0-2, 77. Van der Heide 1-2 Scheidsrechter: Os kam. Toeschouwers: 5.118. Go Ahead Eagles - FC Volendam 2-5 (0-3). 28 Loran 0-1, 37 De Groot 0-2, 44. Buys 0-3 (strafschop), 67 Esajas 0-4, 77. Buys 0-5. 86. De Weerdt 1-5, 89. Yildirim 2-5 Scheidsrechter: De Graaf. Toeschouwers: 2.900. Gele kaart: Brack. Holster (Go Ahead Eagles). Veendam - FC Zwolle 0-3 (0-0). 49 Bos- schaart 0-1. 67. Bosschaart 0-2. 85. Ri chard Roelofsen 0-3 Scheidsrechter: Luij- ten. Toeschouwers: 4.716. Gele kaart: Blaauw (Veendam). FC Haarlem - Stormvogels Telstar 0-2 gest. (0-1). 44 Holwijn 0-1. 59. Holwijn 0-2 Gele kaart: Ten Heuvel. Inia (Storm vogels). Toeschouwers: 2.000. Topscorers: 1 Den Ouden (R8C) 18, 2. Tzetkov (Veendam), Hofstede (VVV), Stroe ve (Heracles) 16. 5. Lopes (Excelsior), Ten Heuvel (Stormvogelsrielstar) 15. 7 De Vries (Dordrecht'90), Weerman (Emmen), Van Eijkeren (AD0 Den Haag). Buffel (Ex celsior). Boogers (Dordrecht'90) 14 Programma: vrijdag: Eindhoven - RBC Roo sendaal, Excelsior - Veendam. MW - Haar lem. WV - Go Ahead Eagles. FC Zwolle - Emmen. zaterdag: Helmond Sport - TOP Oss. Heracles - Cambuur, zondag: Storm vogels Telstar - AD0 Den Haag, Volendam - Dordrecht '90. 1 FC Zwolle 29 18 7 4 61 52-28 2 RBC 29 18 5 6 59 66-32 3 Excelsior 29 17 7 5 58 64-29 4 ADODenHaag 29 16 7 6 55 48-30 b Emmen 29 16 7 6 55 47-31 6 Cambuur L 29 13 6 10 45 44-33 7 Volendam 29 12 7 M 43 55-43 8 Veendam 29 12 6lf 42 51-49 9 Heracles 29 12 4 13 40 46-48 10 Telstar 28 9 9 10 36 43-37 11 Haarlem 28 10 6 12 36 34-37 12 Dordr '90 29 9 9 11 36 55-54 13 Helmond Sp 29 7 12 10 33 29-41 14 WV 29 9 3 17 30 43-59 15 GA Eagles 29 7 8 14 29 39-54 16 MW 29 7 7 15 28 40-55 1/ Eindhoven 29 5 6 18 21 40-69 18 TOP 29 3 4 22 13 20-87 Vierde Periode 1 ADODenHaag 5 4 1 0 13 9-3 2 RBC 5 4 0 1 12 12- 4 3 Heracles 5 4 0 1 12 11- 8 4 FC Zwolle 5 3 2 0 11 8-2 5 Volendam 5 3 1 1 10 11- 7 6 Telstar 4 2 1 1 7 5-5 7 Cambuur L. 5 2 1 2 7 8-7 8 MW 5 2 1 2 7 8-8 9 Emmen 5 2 1 2 7 7-8 10 Haarlem 4 2 0 2 6 6-4 11 Helmond Sp 5 1 3 1 6 4-4 12 Eindhoven 5 2 0 3 6 6-8 13 Excelsior 5 2 0 3 6 6-8 14 Dordr.'90 5 1 2 2 5 8-9 15 WV 5 1 1 3 4 3-5 16 Veendam 5 1 0 4 3 7-10 17 .GA Eagles 5 1 0 4 3 7-12 18 TOP 5 0 0 5 0 1-15

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 19