L-L b De Floriade in euro's m m QE i [3 >!ln- en uitgangen Intern transport Activiteiten Deelnemende landen Vijfhuizen Floriade Green Trade Centre Flower Festival [TT] Noord Amerika Mediterraneé Bij het Dak Voedingstuinbouw Dream Scape Groententuin Hollandse Fruittuin Schat aan het Spaarne Web van Noord-Holland Nederland straks De Meerlanden Cultuureiland Ice Sandwichsalon Groen Wonen rond 1900 r Watereiland De Groene Stad Boseiland t Gasunie -Geniedijk ,T-Zuidtangent m Rabobank geldautomaat Rolstoeleninname en -uitgifte [tï] Speelplaats LjwjJ Openluchttheater Bloemenrijk Bolgewassenvallei Prijzentuin Workshops The Making of... ii i EEl De Emotietuinen - Bloemenvallei Waterlelies - Het Ritme van de Dag Rozentuinen Stad: natuur&cultuur - De Laatste Tuin - Bee-at-Home Biotopia Lake Side Grill [TTl Stadsnatuur- speelbos Kiosk EHBO Floriade info centre Kluisjes Restaurant Café Floriadewinkels In- en uitgang bij het Dak In- en uitgang aan het Meer Halte watertransport Notarisbotenverhuur Waterfletsenverhuur Station CyberCab Halte Roadtrain Bushalte Zuidtangent Parkeerplaats auto's Parkeerplaats touringcars Taxistandplaats door Ilse Thoonsen Met alleen een entree kaartje is de Floriade- bezoeker er niet. Een maal binnen moet de portemonnee nog regelmatig tevoorschijn ko men. Wat kost een dagje Floriade voor de familie Doorsnee? Ons gezin bestaat voor de gelegen heid uit vader, moeder, oma en een tien-jarig kind. Het gezelschap laat de Zuidtangent voor wat die is en gaat met eigen vervoer. De auto wordt gestald bij één van de par keerplaatsen (7 euro). Op naar de ingang. De caissière presenteert de rekening: 8,50 euro (kind) en drie maal 17 euro (vol wassenen). Oma (74) gaat voor de volle mep, want aan korting voor ouderen wordt niet gedaan. Een handige parkgids is gezien de om vang van de Floriade niet te ver smaden: 3,50 euro. Vanwege het lekkere weer laat de familie de jassen maar achter in een kluisje. Zoals het goede Hollan ders betaamt, wordt hier op de kos ten bezuinigd door vier jassen in één kluisje a 1 euro te proppen. Oma kijkt een beetje angstig bij het idee dat ze kilometers over de ex positie moet sjouwen. Gelukkig zijn er leen-rolstoelen. De borg be draagt 25 euro, maar aangezien dat weer terugvloeit in de beurs telt dat niet mee. Ondanks de hulp van de zojuist ge- Met een toegangskaartje voor de Floriade is de bezoeker er nog niet: ook in het park moet de portemon nee regelmatig worden getrokken. kocht parkgids is het moeilijk om te kiezen: waar eerst heen? Ons gezin besluit daarom aan te haken bij een rondleiding. Voor de prijs van 4,50 euro per persoon, dus 18 euro to taal, wordt het viertal in anderhalf tot twee uur tijd langs de highlights van de Floriade gevoerd. De pittige wandeling vraagt om een koffiepauze na afloop. En een lek ker stukje taart is verdiend. Vier ge bakjes, drie koffie en een Fristi zijn goed voor 14 euro. De jongste krijgt nog een ijsje voor 1,80 euro. Het wordt tijd voor wat actie en spektakel. In de verte lonken de Cy- berCabs die de familie naar de top van Big Spotters' Hill brengt, want de route via de trap is uitgesloten vanwege oma's rolstoeL Vier kaart jes 2 euro kosten samen 8 euro, maar dan sta je ook in drie minuten boven. Magen rammelen, dus gaat de stoet op weg naar een lunchgelegenheid. Waar pa kiest voor een stevig bord vlees met friet (10 euro), ma en oma voor een portie pasta (twee keer 8 euro) en de kleine voor twee kroketten en friet (5,50 euro). Met vier drankjes erbij komt de reke ning op 38,50 euro. Nagenietend van de late lunch, op het terras in de zon, wordt besloten om ter af sluiting mee te varen op de boot- verbinding. Voor 1,50 euro per per soon kan het gezin instappen en zich naar het Haarlemmermeerse Bos laten vervoeren. Met een laatste ijsje van 2 euro voor het kind, zetten vader en moeder een punt achter de dag. Naar de uitgang slenterend valt het oog op de souvenirshop. Oma koopt een stropdas met Floriade-logo voor haar broer (prijs 24,95 euro). Moe der vindt een setje tuingereedschap met hetzelfde logo wel aardig (10,50 euro), terwijl vader warmloopt voor een petje (12,50 euro). En de jongstewil behalve een Floriade- rugzak (17 euro) nog wel een frietje voor onderweg 2,50 euro. Totaal: 226,75 euro. Een voordeel: de wc's zijn gratis ZATERDAG 30 MAART 2002 ER BIJ ge De Floriade telt twee in- en uitgangen. Bij Vijfhuizen is de noordelijke in- iergang met een parkeerplaats voor 5000 auto's. Ook is er een halte van de OOZuidtangent, de nieuwe openbare vervoerverbinding tussen Amsterdam 00 Bijlmer, Schiphol en Haarlem. Bij de entree zijn onder meer restaurants, te'winkels en toiletten. De zuidelijke ingang ligt langs de N205. Bij deze in- vajgang, waar ook een halte van de Zuidtangent is, zijn extra voorzieningen nkvoor de ontvangst van groepen. Ook hier zijn restaurants, winkels, toiletten geien bagagedepots. lutOp vertoon van een geldige toegangskaart voor de Floriade kunt u van en .0(1 naar de Floriade gratis gebruik maken van de Zuidtangent tussen de haltes Schiphol (met NS Station) en NS Station Haarlem en de daar tussenin gele gen haltes. Een roadtrain loopt vanaf ingang Noord via de Promenade naar de halte in parkdeel 'aan het Meer'. Een rit van twee kilo meter duurt ongeveer 15 minuten. Alleen bij Big Spotters' Hill is een ultstaphalte. Vanaf het Meer kunnen bezoekers ook weer terug naar ingang Noord. Vijfentwintig onbemande voertuigjes, CyberCabs, brengen be zoekers naar de top van Big Spotters' Hill en weer terug. Deze CyberCabs bieden plaats aan vier tot zes mensen en zijn ook voor rolstoelen goed toegankelijk. Direct na de doorgang in de Geniedijk is de opstapplaats voor twee open boten die onder de weg doorvaren naar parkdeel 'aan het Meer'. Op de boten kunnen honderd passagiers mee. Op de Floriade zijn twee theaters te vinden. Onder het Dak zit een 'openluchttheater, evenals in het parkdeel 'aan het Meer'. In deze theaters is volop muziek, dans, zang, theater, kleinkunst en 'infotainment' uit Neder land en de rest van de wereld te zien. In het park kan het publiek op onverwachte momenten entertainers en artiesten tegenkomen. Kleurrijke fanfa res en marchingbands zorgen op gezette tijden voor nog meer leven in de brouwerij. Bovendien zijn er demon straties, kunstenaars aan het werk en diverse work shops. Deze Floriade telt het grootste aantal buitenlandse inzendingen ooit Maar liefst 39 landen nemen deel met een permanente inzending of als onderdeel van de wisselende binnententoonstellingen: België, Luxemburg, Duitsland, Frankrijk, Portugal, Spanje, Italië, Oostenrijk, Tsjechië, Slowakije, Hongarije, Bul garije, Slovenië, Griekenland, Rusland, Israël, Ethio pië, Tunesië, Kenia, Nigeria, Zuid-Afrika, Brazilië, Bo livia, Colombia, Ecuador, Suriname, Costa Rica, Cu ba, Verenigde Staten, Canada, Saoedi-Arabië, India, China, Pakistan, Japan, de Filippijnen, Indonesië, Maleisië en Thailand.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 49