Aan het Meer Floriade t Bij het Dak Naast de Berg WmM V feel the art of nature Aan het Meer Toegangsprijzen Openingilr Naast de Berg 242 M Het parkdeel 'naast de Berg': Big Spotters' Hill, geïnspireerd op de piramide van Cheops. Foto's: United Photos de Boer/Marco de Swart Een file met zand gevulde vrachtwagens van de Floriade tot Parijs was nodig om de Big Spotters' Hill te realiseren. Rond deze berg liggen tien eilanden van zestig bij zestig meter in een geometrisch patroon. Hier presenteren zich vooral over heden, waterschappen en onderwijsinstel lingen. De Nederlandse inzending is hier ook te vinden. Op vier eilanden is de Groene Stad gereali seerd, die het wonen, werken en recreëren in 2010 laten zien. Elk eiland toont een spe cifiek Nederlands landschap. Rondom een honderd jaar oude plataan is een cultuur landschap gebouwd, een gelaagde stad. Verder is er een eiland met een weideland schap, een boslandschap met ecologische woningen en een waterlandschap met een drijvende woning en drijvende tuinen. Golvende vormen, hoogteverschillen, doorkijkjes, bosschages en een cen trale waterpartij moeten de sfeer op roepen van een romantisch Engels land schapspark. In dit parkdeel, gelegen in het twintig jaar oude Haarlemmermeerse Bos, staat ae natuur centraal. Zo'n honderddui zend vaste planten kregen her en der een plekje, er zijn tienduizenden verwilderings- bollen, zoals boshyacinten, gepoot en er is een moerasgebied. Hier zijn ook de natio nale collectieve sierteeltinzendingen sa mengebracht. Op dit deel van het terrein komt het inter nationale karakter van de Floriade duidelijk naar voren. De Aziatische landeninzendin- gen zorgen voor een exotisch tintje. Ook de Laatste Tuin, met aandacht voor grafbe planting en -kunst, is in dit parkdeel gesitu eerd. In een beschutte baai van de bosplas bevindt zich de grootste collectie waterle lies ooit. Bij het Meer is ook de zuidelijke Floriade-ingang en een halte van de Zuid tangent. ^2002? Het parkdeei'bij het Dak' met parkeerterrein. Foto: Henk Honing Het parkdeel 'bij het Dak', gelegen di rect bij de noordelijke ingang van de Floriade, is bedoeld als een feest voor de zintuigen. Bij het betreden wacht de bezoekers een kleuren- en geuren- pracht. Een langgerekte vallei met een vij verpartij domineert dit parkdeel, waar ook een restaurant is te vinden. Hier presente ren zich landen met inzendingen die om een beschut klimaat vragen, zoals de Ver enigde Staten, Canada, Griekenland, Italië, Suriname, Zuid-Afrika of China, maar ook de provincie Noord-Holland en de ge meente Haarlem. Er is een binnententoonstelling met een bloementhema. Hier is ook de ultramoder ne Kas van de Toekomst, die inzicht geeft in technische ontwikkelingen. Het Floriade Green Trade Centre is een ontmoetings plaats voor vakgenoten uit de nationale en internationale tuinbouw. tk Toegangsprijs dagkaart: 17,00 euro Kinderen 4 t/m 12 jaar: 8,50 euro Abonnementen: standaard 55,00 euro Midweekabonnement 42,00 euro Kinderen 4 t/m 12 jaar 27,50 euro Dagkaarten en abonnementen zijn te bestellen bij de Floriade: 0900- 0555 (0,25 euro per minuut). De porti- en verzendkosten bedragen 4,50 euro. Kaarten kunnen ook worden besteld via www.floriade.com. De kaarten worden na verwerking toegestuurd. De kosten bedragen 4,50 eu ro per bestelling. Ook zijn kaartjes te koop bij ANWB-vestigingen en vele VW-vestigingen, Nederlandse Spoorwegen (inclusief een vervoerbewijs) en de balie van Connexxion op Schiphol. De Floriade 2002 is ge De tot en met 20 oktobergan van 9.30 uur tot 19.00 Zuii zijn geopend van 9.00 Bijl In verband met de te1 win te op 9 mei (Hemelvaigan en 19 en 20 mei (PinDvoo ade op deze vier dagden l 9.30 uur tot 22.00 uuiOp dan geopend van 9.00naa Sch gen Rusland Duitsland België Luxembur« Bulgarije Natuurgebie~ Oostenrijk Aan het Meer Japan Indonesië Pakistan Thailand Maleisië QH®Eastem Market India Europa Tsjechië Slovenië Slowakije Holland&Co Frankrijk Press Centre Mondial Binnententoonstelling Flower Café Villa Floriade Taste IIII Create Taste - Kas van de Toekomst Tuinhoek aan 't Water De Eilanden 't Eiland Stiltecentrum Wageningen UR Welkom in Limburg! Tuinbouw Experience - (W)onderwaterwereld zuidhollandoost.nl Terra Futura Weide-eiland Captain Funny Bridge of Life - De Zeebodem Het parkdeel 'aan het Meer' met het paviljoen van de gemeente Haarlemmermeer.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 48