Israël bezet kantoren van Arafat *É2EPAASDAG Brand in Alphens verzorgingstehuis Jongetje van zes uit rioolbuis bevrijd intratuin LENTEACTIE laos rond terduel Miljoenenclaim voor 'lekkende medicijnbus sen' De leukste 2e paasdag! BAALBERGEN VN-topman wil einde aan acties 'Fraude met buitenlandse munten voor speelautomaten georganiseerd' open van 11 tot 17 uur 2e PAASDAG GEOPEND VAN 10.00-17.00 UUR Leidsch Dagblad Gratis Philipsproducten* populair NR. 42887 LOSSE NUMMERS 1,05 ZATERDAG 1,50 Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad zaterdag 30 MAART 2002 VAN ROY EN VISSERS C.S. ADVOCATEN Rapenburg 55 2311 GH Leiden iTel. (071)5122362, aagbellers met n druk op de top blokkeren sle duizenden ehondenbaby's ek in Canada itwijks strand loon door Igische cleaner istige dag or de de sokken itwerper: iriade boeit van gin tot eind dam/gpd - Voorafgaand bekerwedstrijd Ajax 2-FC t waren alle alarmbellen ;aan. Ondanks de aan we- van hordes politieman- tewards en ME en alle rgsmaatregelen, liep het toch uit de hand. ouwelijke supportersbe- r raakte gewond, brand- esten nog voor de rust geblust. De sfeer in en e Arena was van meet af plosief. Tijdens het duel te de aanhang van beide zich aanvankelijk tot verbale plagerijtjes over er. Maar toen Utrecht na ilf uur op voorsprong was het hek van de dam. elen van de F-side (op de ring) trokken massaal iet supportersvak van op de bovenste ring. die formeel gesloten inden in een mum van tallen Ajax-fans voor het nde plexiglas dat juist de ilijke' fans in de Arena in toet houden. -supporters beukten met listen, metalen staven en n vuilniscontainer op de ing van het supporters- Utrechtse aanhang ging andere kant van het glas al even fanatiek tekeer, bleef enkele minuten beeld, maar toen de met witte helmen een- irieus in actie kwamen, st inderdaad hélemaal i meute supporters ver- e zich als een olievlek tweede ring. Een deel roerkraaiers rende over tribune, helemaal aan de it van de Arena. SBS6- 'ever Leo Oldenburger zich op een bepaald zo ld dat hij zijn werk staak- daarop legde SBS de uit- kortstondig stil. In de helft bleef het in de Are- 1 Tijd voor verandering alphen aan den rijn Bij een grote brand in verzorgingstehuis Sint Joseph in Alphen aan den Rijn is gisteravond één bewoon ster gewond geraakt. Zij ont vluchtte weliswaar haar bed dat door een defect aan de elektri sche deken vlam had gevat, maar kwam door de rook in ademhalingsmoeilijkheden. De Alphense is overgebracht naar het LUMC in Leiden. De Alphense brandweer, die in enkele minuten ter plekke was, ontruimde vanwege de rook alle kamers. Dertig bewoners wer den dichtbij de flat opgevangen in een bus. De brand was binnen een half uur geblust, maar tien kamers op de tweede verdieping waren vannacht onbruikbaar. Direc teur Paats van Sint Joseph pro beerde de bewoners daarvan bij andere Alphense verzorgings centra onder te brengen. Volgens Zuidijk, die de schade schat op 100.000 euro, reageer den de bewoners geschrokken, maar was er nooit sprake van paniek. Een verzorgster, die als een van de eersten bij het slachtoffer was dat naar de dou che was gevlucht, had andere ervaringen. Zij raakte in de hec- tiek vlak nadat het brandalarm was afgegaan een collega kwijt. Later bleek die ongedeerd elders in het gebouw te zijn. „Die vrouw had veel rook binnenge kregen en moest overgeven. Ik hoop dat zij het redt." washington/jeruzalem/anp- afp-rtr-dpa - Het Israëlische le ger heeft gisteren het hoofd kwartier van de Palestijnse Auto riteit in Ramallah bezet. Leider Arafat bleef ongedeerd, maar moet het stellen zonder water, stroom en telefoon. De Europese Unie en VN-secre- taris-generaal Kofi Annan heb ben de Israëlische premier Sha ron gevraagd de acties te beëin digen. De Veiligheidsraad van de VN kwam gisteravond om 22.30 uur (Nederlandse tijd) in spoedzitting bijeen. De vergade ring heeft plaats op verzoek van Palestijnse afgevaardigden en vertegenwoordigers van de Ara bische Liga. Het Israëlische leger grendelde met tanks de drie ingangen van Arafats kantorencomplex af. Bulldozers vernielden de muren rond. het privé-kantoor. Samen met zijn naaste medewerkers zocht Arafat daarop zijn toe vlucht in een bunker. Met een pistool binnen handbereik gaf hij interviews aan Arabische tv- stations. Ook zocht hij contact met Arabische leiders. Hij ver- advertenties) Op 2e paasdag zijn wij open van 10.00 - 17.00 uur. En in onze IKEA vestigingen hebben wij leuke textiel- en paasactiviteiten. v.lKEA.nl 0900- 235 45 32 (€0 10/m werden in en rond het 110 mensen gearres- !C Utrecht bereikte na 2- rafschoppen de bekerfi- iport: reserves iit EIGEN STIJL IN WONEN L 1 door Eric Went oegstgeest - Het Oegstgeestse bedrijf Diamond White Neder land BV eist 12,5 miljoen euro schadevergoeding van Konink lijke Sanders BV uit Leiden. Vol gens Diamond White heeft het Leidse bedrijf tot twee keer toe een medicijn tegen psoriasis verkeerd verpakt. Daardoor moest het middel beide keren wereldwijd uit de handel wor den genomen. Het Oegstgeestse octrooibedrijf bracht in februari 1998 het me dicijn Prevanol na zeven jaar onderzoek voor het eerst op de markt. Dat werd geen succes. Anderhalf jaar later moest het alweer wereldwijd uit de schap pen van de distributeurs wor den gehaald, omdat er iets gron dig mis was met de verpakking. Volgens H. Urlus, advocaat van Diamond White, kwam dat doordat verpakker Koninklijke Sanders 'zonder enige vorm van overleg' goedkoper materiaal heeft gebruikt dan was afge sproken. „Prevanol wordt onder druk in aluminium bussen ge perst. Door verkeerde materiaal keuze van Koninklijke Sanders heeft het zich via de binnenver- pakking een weg naar buiten ge vreten. Daardoor zijn overal in Europa bussen gaan lekken en dozen gaan schimmelen." Een jaar later, in de zomer van 2001 bij de hernieuwde intro ductie van het medicijn, her haalde de geschiedenis zich. „Sanders had van tevoren drie maanden lang tot ieders tevre denheid ander materiaal getest. Op het allerlaatste moment heeft het bedrijf om onduidelij ke redenen voor een andere ver pakking gekozen. Het gevolg was wederom lekkende bussen en paniek bij de distributeurs." Via een kort geding bij de Haag se rechtbank eist Diamond Whi te dinsdag een schadevergoe ding van 12,5 miljoen euro. „Want zeven jaar onderzoek is nu helemaal voor niets geweest. Er is geen distributeur die het middel nog onder deze merk naam wil hebben. Prevanol staat na deze twee akkefietjes synoniem voor die rotzooi die tot twee keer toe uit de handel moest worden genomen." Om het middel langs andere weg alsnog op de markt te bren gen, is volgens Urlus 'heel veel geld' nodig. Vandaar de forse schadeclaim. Directeur T. Maintz van Konink lijke Sanders BV wil een paar dagen voor de zitting niet op de "beschuldigingen van Diamond White reageren. „Het is absoluut niet waar dat wij verkeerde ver pakkingsmaterialen hebben ge bruikt. Diamond White heeft ge woon een aantal verkeerde aan names gedaan. Dat zullen wij dinsdag kunnen aantonen. Ver der lijkt het mij niet raadzaam om deze zaak nu al uitgebreid in de krant voor te kauwen. Niet vergeten de klok een uur vooruit te zetten! zocht hen druk uit te oefenen op Israël om de acties te staken. Arafat nam gisteravond telefo nisch contact op met voorzitter Prodi van de Europese Commis sie. Hij vroeg de Europese Unie te bemiddelen tussen Israël en de Palestijnen om een verdere escalatie van het geweld te voor komen. De Europese Unie eist van Israël dat het zich terugtrekt uit het hoofdkwartier. Bovendien heeft de EU Arafat opgeroepen zich 'uit alle. macht' in te zetten voor een einde aan de terreur en de genen die daarvoor verantwoor delijk zijn te bestraffen. Terwijl het Israëlische leger het hoofdkwartier van Arafat be stookte, pleegden Palestijnen opnieuw aanslagen. In de wijk Kiriat Juval van West-Jeruzalem" blies een 18-jarige Palestijnse vrouw zichzelf op in een super markt. Drie mensen, onder wie de dader, kwamen daardoor om het leven. Zestien mensen raak ten gewond. Pagina Buitenland: Meer nieuws over het Midden-Oosten De zesjarige jongen die urenlang in een rioolbuis heeft gezeten wordt door hulpverleners naar de ambulance gebracht. Foto: ANP kerkrade/gpd - Reddingswer kers hebben vannacht rond half een in Kerkrade een zesjarige jongen gered die gistermiddag in een vijftien meter diepe riool buis was gevallen. Met onder- koelingsverschijnselen is het kind overgebracht naar het zie kenhuis. De politie liet weten dat de jongen goed bij was, maar hij was wel erg verzwakt. Een graafmachine had in de buurt van de put een groot gat gegraven, waarna twee red dingswerkers de buis met een doorsnee van 30 centimeter doorzaagden. Met een vangstok zoals die wordt gebruikt door dierenambulances is de jongen uit de rioolschacht getrokken. Bij de reddingsoperatie waren hulpverleners uit Limburg en Duitsland betrokken. Een uur voor de redding van de 6-jarige Ousama Zlagoui noem de de politie de toestand waarin de jongen verkeerde kritiek De jongen viel even na vijven in de buis toen hij op een veldje voor zijn woning met enkele kinderen aan het spelen was. Mogelijk hadden de kinderen het deksel van de buis gehaald. Maar daarover bestond gister avond nog geen duidelijkheid. Na het voorval kwam meteen een grootscheepse reddingsope ratie op gang, waaraan naar schatting meer dan zestig hulp verleners deelnamen. In de loop van de avond werd zuurstof ge pompt in de schacht. Hete lucht werd in de buis geblazen om onderkoeling tegen te gaan. De jongen beschikte in de schacht over een lamp die reddingswer kers naar hem hadden laten af zakken. Meerdere malen was duidelijk te horen hoe hij om zijn moeder riep. Drie reddingspogingen die vroeg in de avond werden uitge voerd mislukten. Terwijl het massaal toege stroomde publiek tot stilte werd gemaand, wierpen hulpverle ners de jongen touwen toe.Ous- ama bleek echter de kracht niet te hebben om de touwen vast te grijpen. Klok uur vooruit rijswijk/anp - De zomertijd be gint zondag 31 maart. De klok wordt dan om 02.00 een uur vooruitgezet. De zomertijd be staat sinds 1977. In 1996 is vast gesteld dat de zomertijd begint op de laatste zondag van maart en eindigt op de laatste zondag van oktober. Daardoor is het be gin en het einde van de zomer tijd in de hele Europese Unie gelijk Op zondag 27 oktober 2002 om 03.00 uur wordt het weer wintertijd. Volgend jaar begint de zomer tijd op 30 maart. Hak op de biotoer dankzij milieuclub giessen - Conservenfabrikant Hak gaat binnen twee jaar di verse biologisch geteelde pro ducten in potjes stoppen. Die toezegging deed directeur Boers gisteren aan Milieudefen sie. Met vijftig mensen met lege winkelwagentjes bood de mi lieuorganisatie Hak een order aan voor ruim 53.000 potjes biologische appelmoes. Tot nu toe was er volgens Hak onvol doende vraag naar bioproduc- ten. Hels vuur velde torens van WTC new york - De torens van het World Trade Center in New York doorstonden op 11 sep tember de inslagen van de vliegtuigen, maar door het hel se vuur stortten beide gebou wen in. Dat meldt The New York Times op basis van een fe deraal overheidsrapport. Het vuur bereikte in het gebouw een temperatuur van boven de duizend graden Celsius. Vermoedelijk waren de torens 5 blijven staan als er geen brand was geweest, aldus het ont- werp-rapport dat uiterlijk eind mei openbaar wordt gemaakt. Gokkast slikt waardeloze muntjes als twee euro (advertenties) leiden - Na de Thaise baht wordt nu ook de Indonesische roepia gebruikt voor fraude met speelautomaten. De roepia's worden op grote schaal in Ne derland ingevoerd en doorver kocht, beweren werknemers uit de automatenbranche. De fraude met roepia's levert oplichters nog meer winst op dan de al bekende fraude met bahts. Het munststuk van tien baht is ongeveer 25 eurocent waard, terwijl het muntje van duizend roepia slechts acht eu rocent waard is. Automaten her kennen beide munten echter als een twee euro-muntstuk. Deze week werd in Blaricum een n^n aangehouden die in IMMO bedrijfshuisvesting VOOR ONS AANBOD ZIE ADVERTENTIE IN DEZE KRANT 071 -528 14 14 HAAGWEG 51 LEIDEN JL een café roepia's in een gokau tomaat wierp. De 21-jarige man bleek de muntjes te hebben ge kocht bij een handelaar. Volgens de politie is het de eerste keer dat fraude met roepia's is ge constateerd. Bij de politie Hol lands Midden heeft voorzover bekend nog nooit iemand aan gifte gedaan van fraude met roe pia's. Maar Jan Bos, chef financiën bij automatenhandel Krijco, merkt dagelijks dat de roepia als valse euro sterk in opkomst is. Elke dag plukken zijn medewerkers bij het tellen van de opbreng sten uit de speelautomaten tien tallen van cfit soort bijna waar deloze muntjes uit de bakken. Bos heeft de indruk dat het mis bruik van de bahts en de roepi a's georganiseerde vormen be gint aan te nemen. „Eerst zag je munten opduiken die duidelijk al langer in omloop waren en waarschijnlijk toevallig in ie mands bezit waren. Nu zien we steeds vaker gloednieuwe mun ten. Er wordt expres naar die landen gereisd om de munten op te halen en hier te verko pen", zegt hij. „We hoorden laatst een verhaal over mensen die hun maximale gewicht aan handbagage gebruiken voor in voer van het muntgeld. Volgens de Vereniging Automa- tenexploitanten Nederland (VAN) moeten alle gokautoma ten in Nederland nu worden voorzien van nieuwe munten - proevers. Dat gaat de branche mogelijk miljoenen euro's kos ten. zegt een woordvoerder van de VAN. Wie hiervoor aanspra kelijk gesteld kan worden is hem nog duister. „Als blijkt dat de le verancier van de muntenproe- vers zijn werk niet goed heeft gedaan bij de invoering van de euro, stellen wij deze financieel aansprakelijk. Hij zou echter weer verhaal kunnen halen bij de fabrikant van de onderdelen van de muntenproevers en deze op zijn beurt weer bij de over heid." Prima gelegenheid om te komen genieten van alle woonideeën op hèt Meubelplein van Nederland. U vindt ons pal aan de A4 tussen Rotterdam en Amsterdam, afslag Leiderdorp (afslag 6). Meer informatie: 071-5416585. MEUBELPLEIN LEIDERDORP HOGESCHOOL A_„_ J-_ d a h B Open dag 9.30-12.00 uur vrijdag 5 april Opleiding leraar basisonderwijs Alleen informatie over de voltijdopleiding Amsterdam Jan Tooropstraat 136 tel (020) 6137079 Aanwezigheid bij Alkmaar Gabriël Metsulaan 34 tel (072) 3121868 aanvang gewenst S® HET GROENE WARENHUIS VOORSCHOTEN LEIDSEWEG 518, TEL. 071 5322203 Ik neem een: G maandabonnement automatische betaling 18,25 I kwartaalabonnement automatische betaling 52,00 betaling per acceptgiro 52.50 (L*m controle nabezorgngi Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 staatslot met jackpot cadeau B| autorrwsscne bcMng s rrin Handtekening 712141 400121 V1 Stuur deze bon in een envelop, zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonneeservice. Antwoordnummer 10050 2300 VB Leiden www.leidschdagblad.nl i'i a'.TI iiui'ii i:i i AMSTERDAM Villa AienA DEN HAAG Megastores LEIDERDORP Meubelplein KATWIJK Ambachtsweg INFO 071 402 81 51 'Deze actie loopt van 27 maait t/m 13 apnl 2002 vraag naar de I actievoorwaarden

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 1