Veertiende Techno Classica met 'occasion' Schumacher WEG WIEL 2 Ministeries overwegen keurmerk voor stille trucks HUISMAN Gazelle ScooterBike Pro 'Fiets van het Jaar 2002' Fietsagenten sneller dan gemotoriseerde collega's VERKEERSKRANT Nieuwe Fiesta komt al in juni Amsterdam - Ford wacht niet met de introductie van de nieu we Fiesta tot september: de nieuwe compacte auto komt in juni op de Nederlandse markt. Hij komt met 1.3/68 pk 8V mo tor, 1.4/80 pk of 1.6/100 pk bei de met 16 kleppen en een I.4/68 pk TDCi diesel. De rij- kwaliteiten zijn opperbest. Ford Nederland wil hem standaard met een flink veiligheidspakket aanbieden: zes airbags en abs. Eerst komt de vijfdeurs, vol gend jaar komen de driedeurs en een mpv, die Fusion heet. De nieuwe Fiesta zal ongeveer II.350 euro moeten kosten. vrijdag 29 MAART 2002 FIETSSTROOK (advertentie) 100% service meer dan 100 modellen topkwaliteit in tweewielers tweewielers b.v. levendaal 76 Leiden Tel.: 071-5131515 Sumatrastraafchoek WBtem de Zwijgedaan Leiden Tel.: 071-568 06 80 door Annemiek Ruygrok essen - Of ze gebruik zal maken van de uitnodiging valt te betwij felen, maar er is bij minister Ne telenbos van verkeer wél een in vitatie voor de Techno Classica Essen op de deurmat gevallen. Op deze grootste oldtimerbeurs ter wereld nemen 820 standhou ders van donderdag 4 tot en met zondag 7 april maar liefst 19 hal len van de Messe in het Duitse Essen in beslag. Het mekka voor de liefhebber van klassieke auto's, maar mi nister Netelenbos heeft een broertje dood aan oldtimers. Want het bezit daarvan zou vol gens haar de eigenaar alleen maar belastingvoordeel opleve ren. En ze zouden meer vervui len dan hedendaagse auto's. „Flauwekul", zegt Marden van Schijndel die de perscontacten voor de Benelux voor zijn reke ning neemt. „Een bezitter van een oldtimer rijdt er hooguit al les bij elkaar geteld twee drie weken per jaar in. Dus van ver vuiling is nauwelijks sprake. Bo vendien vergeet de minister dat er alleen al in Nederland 4.000 mensen werkzaam zijn in de sector van klassieke automobie len. In Duitsland zelfs 80.000. Laat ze dat maar eens goed be seffen." Dus stuurde hij de mi- Een overzicht van de beurs van vorig jaar. Foto: Techno Classica nister een uitnodiging om 'in het hol van de leeuw" te komen kijken. Als ze niet komt, mist ze een he leboel. Want 'Essen' is een fami lie-aangelegenheid bij uitstek, een uitstapje voor het hele ge zin. Waar bovendien wel elk jaar iets nieuws aan het toch al uit gebreide aanbod wordt toege voegd. Zo is op deze veertiende Techno Classica en Techno Collecta voor het eerst een grote oldti merveiling door het gerenom meerde Britse veilinghuis en klassiekerhandelaar Coys of Kensington te beleven. Op vrij dag 5 april om drie uur gaat on der meer de Formule König Mo- noposto, ooit in het bezit van Michael Schumacher, samen met 39 andere oldtimers onder de hamer. Bovendien is er dit jaar voor het eerst een 'preview' mogelijk. Op woensdag 3 april van 17-21 uur kunnen oldtimerenthousiasten al vóór de officiële opening op de Techno Classica rondsnuffe len. Mits ze een premium ticket vooraf bij de organiserende SI- HA (faxnr. 0049 2407 17711) be stellen. En voor wie de aankoop van een Isotta-Fraschini 8a Commodore Roadster, een Ferrari 250 GT Tour de France Berlinetta, een Aston Martin DB4 of een Merce des-Benz 540 K Cabriolet A of een van de andere in totaal 2000 te koop aangeboden oldtimers niet is weggelegd, kan altijd nog terecht in een van de vele on- derdelenstalletjes. Daar liggen de materialen om die oude brik weer op te knappen keurig ge sorteerd en overzichtelijk uitge stald. Want het motto in Essen luidt: 'Bestellen in plaats van zoeken'. Techno Classica 4 t/m 7 april, Messe Essen, Messehaus Ost Norbertstrafie, Essen. Openingstijden: woensdag 3 april 17-21 uur (preview-avond, al leen met premium-ticket toeganke lijk), donderdag en vrijdag van 10-18 uur, zaterdag en zondag 9-18 uur; en treeprijzen: 16; groepen vanaf 20 personen 13,50; premium ticket 30; catalogus 5. Meer info: www.siha.de De vering van de ScooterBike Pro vangt moeiteloos alle oneffenheden op. Foto: Gazelle Amsterdam - De Gazelle 'Scoo terBike Pro' is onlangs uitgeroe pen tot 'Fiets van het Jaar 2002'. Het is een ideale fiets voor de kortere afstand. Door de voor- en achtervering kunnen met de ze eigentijdse Gazelle de onef fenheden van de stad met ge mak worden getrotseerd. De vakjury vond dat de ScooterBike Pro naast het totaal nieuwe con cept over uitstekende rijeigen- schappen beschikt en binnen een acceptabele prijs is geble ven. De vering in combinatie met de 20 inch wielen met bre de banden zorgt er voor dat al lerlei stadse oneffenheden zoals drempels, stoepen en tramrails ongemerkt onder deze fiets doorglijden. De Scooter Pro kost 799, - De jury kende tevens twee 'Eer volle Vermeldingen' toe aan: De Giant Prodigy DX, een prachtige fiets met een bijzondere frame constructie. Deze fiets is fraai af gewerkt en beschikt over opval lende wielen en stuur met geïn tegreerde verlichting en biedt bovenal een voortreffelijk rij- comforL De Prodigy DX kost 2.050 euro. De Koga Miyata Excellence heeft een elektronisch regelbaar ve ring- en versnellingssysteem van Shimano dat zorgdraagt voor een uitstekend controleerbaar rijcomfort. Deze Koga is opge bouwd met een aluminium fra me. De Excellence kost 3.175 euro. it V( eindhoven/anp-gpd - De minis teries van verkeer en waterstaat jen VROM bekijken of het moge- ijk is een keurmerk in te stellen •oor stille vrachtwagens. Ook bezien beide ministeries of er een subsidieregeling kan komen om de aanschaf van dergelijke voertuigen te stimuleren. Tammenoms-Bakker, direc teur-generaal goederenvervoer van verkeer, zei dit onlangs bij de presentatie van een 'stille' vrachtauto van Daf Trucks in Eindhoven. Steeds meer winkels en bedrij ven kiezen ervoor om 's avonds of liever nog 's nachts hun voor raad aan te vullen. Dat veroor zaakt voor de omgeving lawaai overlast. Om die hinder zoveel mogelijk te beperken, zijn in 1998 beperkingen van kracht ge worden. In de avonduren (19-23 uur) mag het laden en lossen niet meer dan 65 decibel lawaai opleveren. In de nachtelijke uren (na 23 uur) is dat zelfs be perkt tot 60 decibel, gemeten op 7,5 meter van het voertuig. Om de transporteurs niet meteen voor het blok te zetten, wordt de beperking van 19-21 uur pas eind 2004 van kracht. Daf Trucks heeft een vrachtauto ontwikkeld die minder geluid maakt dan twee fietsers die ge dempt met elkaar praten. De 'fluistertrekker', gebaseerd op de vorig jaar geïntroduceerde nieu we CF75, maakt als hij passeert minder dan 60 decibel aan la waai en als hij optrekt minder dan 65 decibel. Om dit resultaat te heden, heeft de vrachtwagen producent een reeks van aan passingen bedacht. Zo werd de motor beter 'inge pakt' met geluiddempend mate riaal en verloopt de verbranding stiller door een verlate inspui ting van brandstof. Voorts heeft de Daf een aangepaste lucht- compressor en het afblazen van remlucht gebeurt via een cen trale afblaasdemper. Een andere lawaaischopper, de deur, is voorzien van een pneumatisch slot, waardoor de chauffeur het portier niet meer in het slot hoeft te 'gooien'. Buiten deze maatregelen zit er ook nog voor 's avonds een speciale 'stilte stand' op de motor: het toeren tal wordt begrensd en een extra demper in het uitlaatsysteem wordt actief. Volgens een woordvoerder van het Eindhovense bedrijf is het momenteel nog niet mogelijk om een vrachtwagen te maken die bij het optrekken niet meer dan 60 decibel produceert. Hij verwacht wel dat ook dat doel binnenkort binnen bereik komt. Agenten die surveilleren op spe ciale politiefietsen zijn gemid deld anderhalf tot twee minuten eerder bij een incident met de hoogste prioriteit dan hun ge motoriseerde collega's. Bij min der dringende incidenten zijn de fietsagenten zelfs vele minu ten sneller dan politiemensen in een auto of op een motor. Dat blijkt uit een evaluatie van de eerste twee jaar waarin in het Arnhemse centrum een zogehe ten biketeam van de politie ac tief was. Arnhem is de eerste stad waar agenten op speciaal voor hen ontworpen, extra snel le fietsen gingen surveilleren. Het project is volgens de politie in onder andere Amsterdam overgenomen.De kans dat fietsagenten iemand op heter daad betrappen, is groot. Vooral bij meldingen van dief stal, zakkenrollen en drugsover last is het biketeam snel ter plaatse. Het fietsteam besteedt in vergelijking met andere sur veillance-eenheden gemiddeld 10 procent meer aandacht aan geweld, overlast en conflicten. Publiek, winkeliers en hore caondernemers vinden dat de fietsagenten aanmerkelijk beter bereikbaar en aanspreekbaar zijn. Zelf hebben de agenten ook het gevoel dat zij op deze ma nier meer signaleren. Informatie voor Leiden en de regio dagelijks actueel: http://www.leidschdagblad.nl Alcoholcontrole Lisse Op maandag 1 april (Tweede Paasdag) wordt in Lisse door de politie Hollands Midden gecontroleerd op het gebruik van alcohol. Schoolstraat (Voorschoten) De gemeente Voorschoten begint half april met het auto- luw maken van het resterende deel van de Schoolstraat. Alcoholcontrole Leiderdorp Vandaag houdt de politie Hollands Midden een alcoholcontrole in Leiderdorp. Werk aan de riolering in De Zilk In De Zilk wordt al een aantal maanden gewerkt aan het vervangen van oude rioleringen. De planning voor de komende maanden ziet er als volgt uit: Half mei moet het werk in de Schoolstraat zijn afgerond. Vanaf dat moment is laden en lossen in de straat alleen nog mogelijk tussen half negen 's morgens en één uur 's middags. Daarna wordt de weg afgesloten met dynamische palen die uit de grond komen en met behulp van een magneetpas weer verzinken. Fietsers en de Cirkelbus zijn uitgezonderd. Diverse werkzaamheden ten behoeve van HSL in gemeente Alkemade 6 Lisserweg (Alkemade) Vanwege werk aan de HSL is tot 16 juni op de Lisserweg (tussen de Rijksweg A44 en A4) één rijbaan beschikbaar. Het verkeer wordt geregeld met verkeerslichten. De werkzaamheden hebben betrekking op de aanleg van een brug over de Lissertocht. Een omleidings route wordt ter plaatse aangegeven. Week 14 (vanaf maandag 1 april) In deze week wordt de put in de Regenvlietweg afgewerkt. Wanneer het werk is afgerond zal de Regenvlietweg weer vanaf de provinciale weg voor alle verkeer toegankelijk zijn. Week 15 t/m 19 (8 april t/m 10 mei) Deze weken staan gepland voor het weghalen van oude rioleringen, het plaatsen van nieuwe rioleringen en het aanbrengen van een bergbezinkleiding in de Hoogduinweg. Hiervoor wordt een 6,5 meter brede sleuf gegraven. De werkrichting is vanaf de Regenvlietweg naar de Beukenlaan. Week 22 t/m 24 (27 mei t/m 16 Juni) In deze periode gaan de werkzaamheden voor het vervangen van de riolering in de St. Jacobstraat van start. 7. Zuidweg (Rijpwetering) Tot 16 mei is de Zjftidweg. tussen nummer 9M> en de Zwanenbrug, voor het verkeer afgesloten (met uitzondering van fietsers) vanwege het werk aan de HSL-zuid. Doorgaand verkeer wordt door middel van borden omgeleid. De afsluiting is nodig voor de bouw van een brug over de Rijpwetering en het verleggen van diverse kabels en leidingen. Tips over verkeershinder? Bel 023 - 544 01 59 of e-mail (bij voorkeur) naar: info@verkeerskrant.nl Handsfree bellen Vanaf 30 maart is het verboden rijdend met de telefoon in de hand te bellen. De boete voor het bellen met de telefoon in de hand vanuit de auto of ander motorvoertuigen bedraagt 138 euro. Handmatig mobiel bellen vanaf de brommer kost vanaf 30 maart 35 euro. Bellen vanaf de fiets is nog toegestaan. 2. Burggravenlaan en Overrijn dicht Katwijk - De Overrijn en de Burggravenlaan zijn tot ongeveer eind mei gesloten voor doorgaand verkeer. Tot aan de Bijdorpstraat worden de rijweg en de trottoirs herbestraat en tussen de Bijdorpstraat en de Rhijnluststraat worden de trottoirs opnieuw betegeld. Op de kruisingen van de Burggravenlaan met de Bijdorpstraat en de Rhijnluststraat komen verkeersplateaus. De straten en het parkeerterrein van De Wilbert blijven bereikbaar vanaf de Sandtlaan of de Rijnstraat. Tijdens de aanleg van de verkeersplateaus zijn de Bijdorpstraat en de Rhijnluststraat alleen te voet bereikbaar. Eerste rotonde op kruising Rijndijk-Gemeneweg Hazerswoude-Rijndijk - Op de kruising Rijndijk-Gemeneweg wordt de eerste rotonde aangelegd in een serie van vele om de Rijndijk autoluw te maken. Als alles meezit duurt het werk tot half juni. 1. Onderhoud aan bomen en bestrating op de Herengracht Leiden - Op de Herengracht worden in verschillende fasen diverse onderhoudswerkzaam heden uitgevoerd. Het betreft alleen de westzijde (even nummers) van de Herengracht. In de komende weken wordt gewerkt tussen de Groenesteeg en de Ir. Driessenstraat. In de laatste fase (eind april) is het gedeelte tussen de Groenesteeg en de Nieuwe Rijn aan de beurt. In totaal duurt het werk tot ongeveer eind mei. Tijdens elke fase geldt een parkeerverbod voor het betreffende deel. Al het verkeer wordt tijdens het werk met borden omgeleid. 4- In 2003 tunnel onder Tjalmaweg (Katwijk) De aanleg van een fietstunnel onder de Tjalmaweg begint medio volgend jaar De fietstunnel gaat onder de Tjalmaweg door ter hoogte van de Wassenaarseweg. Behalve de tunnel wordt ook een tweede linksafstrook op de Tjalmaweg aangelegd, in de richting van Wassenaar. Ook komt een busbaan langs de N206, tussen de Molenweg en de Wassenaarseweg.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 27