'Het kan best zijn dat ik stop' SPORT Jong Ajax speelt vooralsnog toch voor Europees voetbal Paul Haarhuis coach Davis Cup en Fed Cup R13 Basketballer Marcel Huijbens met Den Bosch outsider voor nationale titel 'Rugby is een sport voor mannen en vrouwen' donderdag 28 MAART 2002 (b'l lis de Nooijer (rechts) in EBAfnet Yuri Nikiforov van PSV. chteiANP/Robin Utrecht eeshi 'ft wil verder t De Nooijer :gen - NEC heeft een één contract klaarliggen voor is de Nooijer (32). De ►aller staat nog onder con- bij Heerenveen, maar die naakt geen gebruik van de om de verbintenis met ir te verlengen. De Nooij- daardoor transfervrij naar toe. itie doorzoekt ners renners ;na - De Italiaanse politie gisteren tijdens de Inter- nale Wielerweek Coppi- i de hotelkamers van en- enners in Montecatini e doorzocht. De onderko- van onder anderen Mar- Jicato en Marco Villa, bei- p dienst bij Mercatone jkregen bezoek. na Williams serveert in haar ij tegen Martina Hingis. Reuters isjes weer gen elkaar Mi - De Amerikaanse ten- ussen Serena en Venus Wil is gaan bij de Masters Series iiami voor de zevende keer trijd met elkaar aan. De als tste geplaatste Serena verze- e zich gisteren van een iwe 'Sister Act' op de tennis- door een verpletterende op de als derde gerang- kte Martina Hingis. De ste Williams sloeg de Zwit- e in 59 minuten uit het nooi: 6-4 6-0. Titelverdedi- Ifenus plaatste zich dinsdag de laatste vier door een op de Russische Elena De- itieva. Pnaar de irde ronde «al - TOP is doorgedron- tot de vierde ronde van het nooi om de districtsbeker, loofdklasser uit Sassenheim geen enkele moeite met ideklasser Fiducia en won 8-19. TOP incasseerde eggend genoeg pas op 0-8 egentreffer. Coach Jenne kon dan ook gerust ipelers uit het tweede laten ipelen. Pernix gaf goed werk aan ALO, dat in de f petitie een klasse hoger lt. De Leidenaars bezaten e malen een voorsprong, r misten op 11-12 een straf- De tegenstanders uit Den ■jprofiteerden gelijk met 3 en liepen in de laatste f minuten zelfs nog uit naar m TOP en Sporting Trigon, 8 ich gisteren plaatste, spe- U de vierde ronde tegen rfa ectievelijk Celeritas en De H vogels. Lmpisch comité - lië bijna failliet - Het Italiaans olympisch I té (CONI) is nagenoeg fail- pi )at heeft voorzitter Gianni •2 ïcci van het CONI gisteren stigd. „Het CONI kan geen b meer uitgeven, want er is ra ion geen geld meer", aldus s| ïcci. De voorzitter roept de ing op haar verantwoorde- >rt»id te nemen en het olym- K comité van de ondergang B Iden. n der Meulen ug in Oranje fERDAM - Olof van der Meu- teert terug in het Neder- s volleybalteam. De olym- n kampioen van Atlanta flt dit seizoen bij Omniworl- 7 als een 'jonge hond' en (aarde zich gaarne bereid in eval het eerste gedeelte van kwalificatie voor het Euro kampioenschap in eigen [mee te maken. Oranje lt half mei tegen Spanje, •nië en Macedonië. zeist/nyon/gpd - Ook Jong Ajax speelt morgenavond, in de halve finale van de beker tegen FC Utrecht, voor Europees voetbal. Nergens in de reglementen van de Europese bond (UEFA) staat dat een club geen twee teams mag laten meedoen. In december schreef de KNVB in het eigen bulletin nog dat het onmogelijk was om twee Am sterdamse ploegen in te schrij ven. „Dat blijkt een misver stand," zegt manager wedstrijd zaken Will van Rhee. Van Rhee schrikt als hij hoort dat Jong Ajax mogelijk toch Eu ropa in mag. „Ik heb in decem ber zelf naar de UEFA gebeld en toen werd nadrukkelijk gesteld dat een club niet met twee ploe gen mag deelnemen. Ik ga ze nog maar eens bellen." Een dag later: „Het klopt, ner gens in de regels staat dat Jong Ajax niet mag meedoen, als het eerste zich al heeft geplaatst. Ik hoop dat de UEFA nu snel met een standpunt komt." De Europese regels zijn voorals nog duidelijk. Twee clubs van dezelfde eigenaar mogen niet meedoen aan hetzelfde Europe se toernooi. Over twee teams wordt nergens gerept, maar daarvoor lijken dezelfde wetten van kracht. Plaatst Ajax zich voor de Champions League en Jong Ajax voor de UEFA Cup, dan mogen beide teams aan de slag. Een probleem ontstaat als Ajax voorronden moet spelen voor de Champions League en wordt uitgeschakeld. Twee teams van dezelfde 'eigenaar' in de UEFA- beker mag namelijk niet. In dat geval verliest Nederland een plek in dat bekertoernooi. Het Amsterdamse team wordt dan vervangen door een ploeg die heeft verloren in de tweede voorronde van de Champions League. Dat laatste dreigde vorig jaar te gebeuren met het Zwitserse Ser- vette en het Franse Paris Saint- Germain. Beide clubs zijn eigen dom van televisiezender Canal+. De clubs moesten snel hun structuur veranderen om toch mee te mogen doen aan de UEFA Cup. Of Jong Ajax bij plaatsing voor de UEFA Cup ook daadwerkelijk door Gertjan van Geen den bosch - Spelen om nationale titels is meer gewoonte dan uit zondering voor Marcel Huijbens. De 34-jarige basketballer van EBBC Den Bosch werd drie keer Nederlands kampioen met de succesvolste dub uit de vader landse geschiedenis. Zaterdag be gint de oud-Leiderdorper voor de zoveelste keer aan de playoffs om de landstitel. Regerend kam pioen Amsterdam Astronauts is in de kwartfinale de tegenstan der. Het zouden wel eens zijn laatste wedstrijden op het hoog ste niveau kunnen zijn. Gezien de penibele financiële situatie van Den Bosch is het nog helemaal niet zeker dat de club volgend jaar nog in de eredivisie speelt. En verkassen naar een andere club ziet hij niet zitten. „Het kan best zijn dat ik er na dit seizoen mee stop", zegt Huijbens. Hij heeft er straks veertien sei zoenen opzitten in de eredivisie, waarvan elf in Noord-Brabant. Op sportief gebied kreeg hij bij Den Bosch genoeg voldoening. Op vaderlandse bodem groeide Huijbens uit tot het boegbeeld van het basketbal. Het buiten land lonkte, maar voor de NBA - hij was ooit op proef bij de Utah Jazz - kwam hij centimeters in lengte en breedte tekort en te gen een Grieks avontuur bij AEK Athene tegen een jaarsalaris van 200.000 dollar zei hij botweg 'nee'. Zijn gezin en eigen bedrijf in de automatisering weigerde Huijbens in de waagschaal te stellen voor een vette bankreke ning. rr Huijbens, woonachtig in Hilver sum, heeft er nooit spijt van ge had. Plezier vond hij in Neder land ook wel. Ook al mengde Den Bosch zich de laatste jaren niet nadrukkelijk in de titelstrijd. „Het blijft nog steeds heel erg leuk om te basketballen. Ik speel niet meer alleen om kampioen te worden. Maar ik wil het nog wel heel graag. Het zal lastig worden, maar je weet het nooit", aldus de 69-voudig in ternational. Den Bosch is dit jaar hoogstens een outsider voor de titel. Het is wel een ploeg voor wie iedereen bang is. Het won onlangs de be ker ten koste van Eiffel Towers, dat in de competitie als eerste eindigde. Een opsteker voor Den Bosch, dat afgelopen zomer nog allerminst zeker van zijn voortbestaan was. Maar voor de zoveelste keer verrees de trots van Brabant als een feniks uit zijn as. Huijbens: „We begon nen het seizoen met zeven spe lers. Daardoor werd de insteek heel anders. Vroeger was het simpel. We gingen de finale spe len en we wilden die winnen. Nu is het hopen op. De top is veel breder geworden en dat maakt het leuker. Je gaat niet meer in de helft van de wedstrij den 'even' twee punten opha len." Na een dramatisch begin van de competitie begon het team van coach Toon van Helft eren aan een opmerkelijke inhaalrace. Van de laatste veertien wedstrij den in de reguliere competitie Marcel Huijbens (rechts): „Wij werden vanaf dag één met de neus op de feiten gedrukt welke kant we de rest van ons leven op moeten." Foto: WFA/Dennis Beek werden er twaalf gewonnen. Het bleek net niet genoeg voor een plek in de 'elite-A-competitie'. Den Bosch was met twee andere clubs gelijk geëindigd - ver voor de nummer zeven - maar het onderlinge resultaat besliste dat de Brabanders met de onderste zes ploegen in de elite B moest uitkomen. Het was een bizarre beslissing van de bond, die de regels had aangepast nadat Werkendam zich tussentijds uit de competitie had teruggetrok ken. Een zesde plaats was zo het maximaal haalbare. Huijbens, in 1997 verkozen tot meest waar devolle speler van de eredivisie: „We hadden nog gewoon eerste kunnen worden en die kans is ons ontnomen. De onderlinge verschillen bovenin zijn klein. Nu hebben we tegen de 'nitwit teams' gespeeld en alles gewon nen. Maar goed, mij boeit het verder niet. Het is allemaal voorbij en vanaf zaterdag gaan we spelen om de finale te halen en kampioen te worden." De drive is weer helemaal terug bij Huijbens, die eind januari nog afzegde voor twee EK-kwa- lificatiewedstrijden met het Ne derlands team. Hij kon geen tijd vrijmaken van gezin en werk, maar op het laatste moment kwam hij toch tegen Turkije en Zwitserland in het veld. Zijn te rugkeer in het Nederlands team kwam bondscoach Maarten van Gent goed uit na alle perikelen rond de beschikbaarheid van spelers. Bij zijn aanstelling had hij Huijbens nog gepasseerd. Huijbens, op dat moment goed voor 67 interlands, werd niet persoonlijk op de hoogte ge steld. Het stak hem destijds, maar nu kan hij wel begrijpen wat de beweegredenen waren. Kort ervoor was zijn tweede zoon Luuk geboren met het syn droom van Down en Huijbens was er met zijn hoofd niet bij. mag deelnemen valt dus nog te bezien. De UEFA buigt zich on getwijfeld snel over dit unieke geval. Er mag dan niets in de re gels staan, de Europese voetbal bond kan wel een paragraaf toe voegen. „Dit is nog nooit ge beurd," zegt een woordvoerder van de UEFA. „Er ontstaat dus een nieuwe situatie. Mocht Jong Ajax zich plaatsen, dan buigt het clubcompetitie-comité zich daar snel over." Ook de KNVB kan de beslissing nemen om Jong Ajax niet te la ten meedoen. „Bij de UEFA," zegt Van Rhee, „waren ze ver baasd dat wij nog geen stand punt hebben ingenomen. Toch een beetje de omgekeerde we reld. In heel Europa hebben ze niet ingespeeld op deze moge lijkheid en dan zouden wij dat wel moeten doen. Voorlopig is duidelijk dat er nog een hoop onduidelijkheid bestaat." „Van Gent zag mij drie dagen na de geboorte spelen in Almere en dat was een drama. Hij moest drie dagen zijn lippen blauw lul len om een team te vullen. Dat hij mij niet belde, is wel teke nend voor hoe het er in Neder land aan toe gaat, maar wel te begrijpen. En als je al zo lang meeloopt, verbaast het je ook weer niet." Het moment dat Luuk het le venslicht zag, was zonder meer de grootste ingreep in zijn leven. Met Koen, de eerste, had hij al menig ziekenhuis gezien. De kans dat de tweede ook met een hartafwijking ter wereld zou ko men, was daarom hoog. Drie echo's lieten geen afwijking zien en aangezien vijftig procent van de kinderen met het syndroom van Down ook hartproblemen hebben, was de kans op een Down-kind nagenoeg nihil. „Zoiets dwingt je tot relativeren. Kinderen krijgen, brengt sowie so veranderingen met zich mee, maar nu werd dat alleen maar meer. Je hebt vaker dingen aan je hoofd dan met een gezond kind. Normaal maak je je als ou der geen zorgen in het eerste jaar, zie je je kind opgroeien, naar de peuterspeelzaal gaan en dan naar groep 1. Maar wij wer den vanaf dag één met de neus op de feiten gedrukt welke kant we de rest van ons leven op moeten", zegt Huijbens, inmid dels in blijde afwachting van de derde. Voor Huijbens, onbezorgd van nature, hadden de gebeurtenis sen hun weerslag op zijn spel. „Hiervoor had ik nooit kennis gemaakt met problemen op dat vlak. Ik had me wel eens eerder klote gevoeld over dingen, maar dat valt allemaal in het niet bij de geboorte van een kind met Down. Hij is hartstikke welkom en we proberen hem naar een zo hoog mogelijk niveau te brengen, maar je gaat zieken huis in en uit en wat je daar alle maal ziet, is niet tof. Dat heeft me privé heel veel gedaan. In mijn werk ondervond ik weinig problemen, maar met basketbal ligt dat weer anders. Sport is voor een groot deel gebaseerd op emotie en het was voor mij moeilijk om in het veld emotio neel betrokken te zijn. Ik rea geerde heel vlak, terwijl je juist emotioneel veel nodig hebt om wedstrijden te winnen. Ik had zelfmedelijden en terecht. De rest was effe niet belangrijk. Wij waren belangrijk. Maar in het begin had ik er langer proble men dan nu. Nu komt het en in een paar dagen is het weer weg." Hij speelt nog minimaal twee wedstrijden met Den Bosch op het hoogste niveau. Als de club volgend jaar nog bestaat, plakt hij er een jaar aan vast. Zo niet, dan zijn er nauwelijks uitwijk mogelijkheden. „Werkendam is al weg en NAC staat er financi eel ook niet al te best voor. De dichtstbijzijnde club wordt dan Amsterdam, maar daar zit ik niet op te wachten en Amster dam ook niet. Dan blijft er wei nig over." Negende paastoernooi bij DIOK leiden - Op het negende inter nationale paastoernooi bij DI OK verschijnen komend week einde teams uit vijf verschil lende landen. Het evenement, begonnen als vrouwentoer nooi, kent traditioneel een we lig tierend bijprogramma, waar DIOK's bijnaam 'Drank Is On ze Kracht' eer wordt aange daan. De sportieve prestatie staat evenwel voorop, meent organisatrice Marga Deenen. Zijn jullie een beetje blij met het deelnemersveld? „We zijn heel blij. Naast teams uit Nederland. Engeland, Bel gië en Duitsland hebben we voor het eerst Italianen. Er komt een team uit Padova. Er zitten een paar clubs bij waar we veel van verwachten. Bracknell speelt eerste klasse in Engeland en het team van de universiteit van Newcastle speelt hoog in de universiteits competitie. Dan is er nog het gelegenheidsteam Domstad Baba's met allemaal jongens die in Utrecht wonen en van wie er een paar in het Neder lands team spelen. Bij de vrou wen is Heidelberg een vrij ster ke ploeg. Die komt al voor de vijfde keer." Hoe komen jullie aan al die teams? „We hebben in oktober 500 e- mails verstuurd en we doen zaken met een Engelse tour operator. Dat we niet zo heel veel reacties hebben gekregen, komt doordat er in het paas weekeinde meer toernooien zijn. Maar veel teams komen via mond-tot-mond-reclame. Die weten dat wij een gezellige club zijn. We hebben ook een redelijke naam gekregen na acht edities." Het schijnt een groot feest te zijn. Vorig jaar haalde het toernooi kranten door de schaars geklede, zeg maar naakte, vrouwen op het veld. Is dat gebruikelijk in de rug- bysport? „Het was bij ons de eerste keer. Ik kijk vaak interlands op de BBC en daar zie je het vaak gebeuren, zowel bij mannen als vrouwen. De Engelse vrou wen gingen uit de kleren, ze hadden zeker de eer van hun land hoog te houden." Is het reclame voor het rug by? „Wij vonden het niet zo erg. Het zegt niets over de sport, maar wel over de sfeer en at mosfeer die er hangen. Het is heel gemoedelijk en kennelijk voelden ze zich heel erg op hun gemak. Verder weet ik niet wat de achtergrond was." Het mannentoernooi is ook een succes? „We zijn er twee jaar geleden mee begonnen en het heeft zich goed ontwikkeld. Er is veel animo voor en voor onze man nen is het een opsteker. De competitie is al afgelopen en zo kunnen ze wat ervaring op doen. In Nederland weten we waar we staan en nu kunnen ze zich meten met andere lan den. Maar we willen met dit toernooi vooral uitdragen dat rugby een sport voor mannen en vrouwen is." eindhoven/anp - Paul Haarhuis wordt coach van het Nederland se Davis Cup- en Fed-Cupteam. Hij heeft gisteren in een gesprek met technisch directeur Hans Felius van de KNLTB een ak koord bereikt. Beide partijen hebben de intentie uitgesproken tot minimaal 2004 in deze con structie te werken. De werk zaamheden van Haarhuis bij de vrouwen gaan per direct in. Zo dra hij zijn actieve loopbaan be ëindigt, zal hij ook bij de man nen de taak als coach gaan ver vullen. Haarhuis blijft in elk geval dit jaar nog actief als speler. Neder land speelt in september een promotie/degradatiewedstrijd voor behoud in de wereldgroep. Haarhuis gaat bij beide teams samenwerken met captain Tjerk Bogtstra. De Eindhovenaar zal alleen in de week van de wed strijden in de Davis Cup en Fed Cup intensief met de spelers be zig zijn. De werkzaamheden daarbuiten blijven in handen van Bogtstra. „Gezien mijn ta kenpakket kan ik het werk bij het team prima combineren met mijn andere bezigheden." Haarhuis was vorig jaar voor de tennissers dé kandidaat om Mi- chiel Schapers op te volgen als captain. Aangezien de dubbel- specialist zijn actieve loopbaan nog wilde voorzetten, werd Tjerk Bogtstra als interim-cap tain aangesteld. Omdat Haar huis nog langer wilde blijven spelen, werd Bogtstra definitief captain. Hij heeft al regelmatig de wens uitgesproken Haarhuis bij het team betrokken te hou den. De KNLTB leek mede door ont breken van een hoofdsponsor aanvankelijk financieel weinig ruimte te hebben, maar is er toch met Haarhuis uitgekomen. Haarhuis: „Ik heb niet de hoofd prijs gevraagd. Los van de komst van een hoofsponsor heeft de bond toch budget vrij kunnen maken. Dat geeft aan dat de bond het belangrijk vindt om de spelers bij de sport betrokken te houden. Er is ook gesproken met Jan Siemerink. Ik kan dat alleen maar toejuichen." SPORT EN SPEL BRIDGE Het zevende van Crash (Lei den) heeft verzuimd de titel in de hoofdklasse van het district Leiden te bemachtigen. De ploeg ging met liefst 7-23 on deruit tegen LBC 1 uit Leider dorp. Crash moet op de slot dag winnen vannaaste belager Bodegraven 3 om de eerste plaats veilig te stellen. Stand hoofdklasse district Leiden: 1 Crash 7 (Leiden) 10-179, 2 Bodegraven 3 10-161, 3. Crash 10 10-160, 4 PAS 2 (Leiden) 9-158, 5. Sassem Troef 1 (Sas senheim) 10-158, 6. Crash 8 10-154, 7. Bodegraven 2 9-148, 8. Crash 9 10-148, 9. Crash 6 10-133, 10. LBC 1 (Leider dorp) 10-130, 11. De Sleutels 2 (Leiden) 10-125,12 Sassem Troef 2 10-101. BILJART De Plas heeft in de strijd om het kampioenschap een be langrijke slag verloren. De ka derspelers uit Ter Aar gingen tegen HWA Reparatiebedrijf met 0-6 onderuit. Paul Sassen, Hans Borst en René Over- gaauw waren in vijf, negen en twaalf beurten uitgeteld. Pou- legenoot Sportrust/Van Die- men ging voor de negende op eenvolgende keer onderuit. Al leen Herman Lijsen wist tegen Maasstad een partij te winnen. De Engel/Van der Aart behaal de bij Centrum een 3-3 gelijk spel. Cas Juffermans zorgde voor de enige winstpartij van de Lissenaren. Bij de driebanders bemachtig de Centraal (Oegstgeest) als enige een punt via een 4-4 ge lijkspel tegen Maasstad 2. Jan van Loon en André Vermeer brachten hun team op een 4-0 voorsprong, maar die ging toch nog verloren. Het eerste team van Transport Van der Luyt verloor met 2-6 tegen Jorissen, waarbij kopman Ming Pan de eer van de Oegstgeestenaren redde. Het tweede viertal had door de absentie van Hein Jan Salman en Gijs van Hage niet genoeg reserves voor de wed strijd tegen Samonda 1. Dat betekende beginnen met een 2-0 achterstand. Deze werd niet meer ingelopen, want en kel Arie-Willem van Es kon een partij winnen: 6-2 verlies. Nationale kadercompetitie, stand aan kop poule 10: 1. HWA Reparatiebedrijf 19-29, 2. HWA/Swatch 18-26, 3. De Plas (Ter Aar) 19-25, 4. Centrum 18-24, 5. Maas stad 19-93, 6. Sportrust/Van Diemen (Sas senheim) 19-13. Stand aankop poule 11: 1. Biljarthandel Moras 23-37, 2. OBIS 23- 34, 3. Push and Win 23-29, 4. De Vries 1 23-28, 5. De Engel/ Van der Aart (Lisse) 24-28. Nationale driebandencompetitie derde di visie, stand aan kop poule 4: 1 Deltax 24- 40, 2. Jorissen 25-35, 3. Tabara Dames team 24-34, 4. RNC 25-30, 5. Transport Van der Luyt 1 (Oegstgeest) 25-29, 10. Centraal (Oegstgeest) 24-20. Stand aan kop poule 5: 1 Willemse 25-44, 2. Sport- huis Ruisch 25-42, 3 De Zaen 25-39, 4. Samonda 1 25-34, 5. Transport Van der Luyt 2 25-33. DARTS De Stalgasten heeft op de zes tiende speeldag één punt van zijn voorsprong op Bullshit in geleverd. De lijstaanvoerder behaalde een 7-3 overwinning op De Gouwe, maar de num mer twee van de ranglijst kwam tegen Happy Family tot 8-2 winst. Niettemin blijft het onderling verschil nog altijd behoorlijk met negen punten. United en Downstairs 2 vech ten op grote afstand van de lei ders om de derde plaats. Beide ploegen wisselden van plaats, omdat United een ruimere ze ge behaalde dan zijn concur rent. Jan Honsbeek (Stalgas ten), Sjors van Veen (Ramses Sjaffies), Dennis Riethoven (Happy Family), Mark Hons beek (Wizards), Willem Kralt (Downstairs), Kees Kamerman (Gouwe) John Koster en Robin Brandsen (Geen Flauw Idee) gooiden allemaal twee keer 180. De hoogste finishers wa ren Henk van Alphen (Raspoe- tin) en Yvo Verdel (Ramses Sjaffies) met respectievelijk 154 en 152. Uitslagen eredivisie Bollenstreek/Rijnland: Geen Flauw Idee 5-Ramses Sjaffies 4-6, Bullshit-Happy Family 8-2, Wizards-Ras- poetin 8-2, Downstairs 2-Tarsal Koos Minck 6-4, Stalgasten-Gouwe 7-3, United- Cleaners 9-1. Stand: 1. Stalgasten 16- 123, 2. Bullshit 16-114, 3. United 16- 98, 4. Downstairs 2 16-97, 5. Wizards 16- 86, 6 Gouwe 16-77, 7. Tarsal Koos Minck 16-69, 8 Happy Family 16-68. 9 Geen Flauw Idee 5 16-67, 10. Ramses Siaffies 16-66. 11 Raspoetin 16-49, 12. Cleaners 16-46. Eerste divisie A: Vierkant 2-Spi|kerbak 8- 2. Red Arrows-Sakkiemoto's 3-7, Respons- Buijtenbeentje 6-4, Jumbo Darts-Balletje Mayo 8-2, Tops-Jostibende 1-9, Schuim- pies-Winning Darts 4-6 Stand aan kop: 1 Winning Darts 16-117, 2. Sakkiemoto's 16-106, 3 Respons 16-100, 4 Schuim- pies 15-86, 5 Jumbo Darts 16-83. Eerste divisie B: Shit Happens-Brande- wijntje 2 3-7, Puntje d'r In-Dartsworld 2- 8, Klipper-Jumbo's 6-4, Leidsche Darts Boys-Square Point 4-6, Bullterriërs-Vrien- den 6-4, Dolphins-Botte Speer 2-8 Stand aan kop: 1. Square Point 16-109, 2..Bull- terriërs 16-106, 3 Dartsworld 16-103, 4 Jumbo's 16-98, 5. Botte Speer 16-82 POOL De poolbiljarters van The Poc ket (Katwijk) zijn doorgedron gen tot de eindstrijd van het toernooi om de BNP-Cup. Adrie van Delft, Nico Doffer- hoff, René van Duijn, Kees Haasnoot, Dirk Kuyt en Niels Ouwehand behaalden in hun thuislokaal aan de Badstraat een gedeelde eerste plaats met HOB Nijmegen. Dat was ge noeg om zich te kwalificeren voor de finale die op 14 april waarschijnlijk in Emmen wordt afgewerkt. Bovendien mogen zij deelnemen aan de NPF- Cup. Eindstand derde ronde BNP-Cup poule 5. 1 H0B Nijmegen 2x bellen 3-11. 2. The Pocket 1 (Katwijk) 3-11. 3 CAG Termina tors (Groningen) 3-9. 4 Outlaws (Breda) SNOOKER Slechts één team uit de Leidse regio heeft de slotronde van het nationale bekertoernooi gehaald. Jumbo 1 (Warmond) plaatste zich bij de laatste zes tien door een 7-2 overwinning op Matchpoint. Xander van Rossem legde de basis voor dit resultaat met drie gewonnen partijen. Daan Hoekstra en Florian Moederscheim pakten elk twee frames. De slotronden van het beker toernooi worden op 9 juni in snookercentrum Jumbo ge speeld. Paula Bruinsma is de enige re gionale deelneemster aan het Nederlands kampioenschap, dat komend Paasweekeinde in Spijkenisse wordt gespeeld. De speelster van Snookerij 3 (Lei den) wist op het kwalificatie toernooi in Warmond één van de zes startbewijzen voor het hoofdtoernooi te bemachtigen. Lea Lindhout had de pech in een zware groep ingeloot te worden. De verliezend finaliste van vorig jaar miste nu de kwa lificatie op één frcUK. Bij de se nioren drong Co wins van De Snookerij als enige regiospeler door tot het hoofdtoernooi. Florian Moederscheim zege vierde op het 23ste toernooi van het Warmonds kampioen schap. De speler van Jumbo 1 wist in de finale overtuigend te winnen van Marko Reijers uit Delft. In de verliezersronde won Anton Lindhout van Cok Disseldorp. Martin Zevenho ven bleef leider in het alge meen klassement. Stand Warmonds kampioenschap na 23 toernooien: 1 Martin Zevenhoven 182 pnt, 2. Ronald Blok 176 pnt, 3 Leon Ale- wijnse 171 pnt, 4 Gerben Schraa 165 Knt, 5. Florian Moederscheim 164 pnt, 6 ico Seisveld 146 pnt. 7 Lea Lindhout 145 pnt, 8 Xander van Rossem 144 pnt 9 Ron Hoenson 134 pnt. 10. Edward Bak ker 133 pnt. Michel van Gent

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 25