Calvin Klein De opmars van het halve sokje Dutch Items, populair in Londen en Tokio i MODE Puma Bad Boys/Bad Girls Red Blu De Roll-Moc for Kids van Wolky, voor jongens en meisjes (prijs vanaf 72,50 euro). Publiciteitsfoto Succes bij de volwassenen, dan ook een variant voor de kleintjes. Het is een klassieke truc in modeland. Zo ook voor schoenenmerk Wolky dat dit voorjaar een kinderschoenen-lijn presenteert, voor jongens en meisjes. De zogeheten Roll- Moc for Kids omvat drie modellen: een meisjesschoen en een enkelhoge mocassin voor jongens en meisjes. Verkrijgbaar in diverse kleuren waaronder beige, wit en jeansblauw, volgens Wolky dé trendkleuren voor dit seizoen. Alle schoenen zijn voorzien van Wolky's 'afrolneus' en superlichte PU- zool. Meer informatie: 030 - 63812 22. Model 3021 van Calvin Klein heeft nog het meeste weg van een veiligheidsbril of skibril. cK noemt het een 'space age zonnebril voor durvers voor wie geen uitdaging te groot is'. Want opvallen doet hij, de 3021 met zijn gekleurde, cylindrische glazen die bijna om de ogen lijken te zweven. Het zwarte montuur en de gekleurde glazen (o.a. blauw, rozen en oranje) vormen een flink contrast. Model 2030 is wat dat betreft een stuk minder opvallend. In dit geval zijn de vierkante -gekleurde- glazen als het ware op het montuur geschroefd. Meer informatie: 00 800 - 72 00 20 20. Model 3021 van cK (prijs 108 euro) lijkt nog het meest op een skibril. Publiciteitsfoto De prijs van deze supersnelle schoen bedraagt 74,95 euro. Publiciteitsfoto Rondlopen op dezelfde schoenen als het Formule i-team van Jordan. Vanaf dit seizoen kan dat met de zogeheten Speed Cat- collectie van Puma. Grappig detail: de suède schoen (in de kleurcombinaties rood-wit en zwart-wit) is gemaakt van brandvertragend materiaal. Voor een Formule i-rijder natuurlijk zeer functioneel maar wat de gewone consument daar aan heeft? In elk geval is het wel een fraaie sportschoen. Exclusief verkrijgbaar bij Olympus en Pro Sport. Meer informatie: 073 - 648 35 57. Het halve sokje is er in allerlei soorten 'in-shoe sok'. Hij bestaat natuurlijk al langer dan vandaag, maar sinds vorige zomer is dit sokje erg populair." Tot voor kort werd het vooral verkocht aan vrouwen en kinderen. Maar ook bij mannen wordt het minieme sokje nu steeds populairder. Het is trendy om geen sokken te dragen onder pak of spijkerbroek, maar lekker is anders. Schoorvoetend gaat de man dus ook aan het halve sokje. Bea van Leeuwen: ;n maten. Foto: Photostudio Frank M. Orel „We hebben de mannen echt moeten overhalen, maar nu willen ze niet anders. Ik zie het al bij mij thuis. Mannen dragen deze sok vooral in van die bootschoenen. Vorig jaar ai had onze cottonstep, een speciale in-shoe- sok voor mannen, veel succes. Eerst waren het vooral de vrouwen die het droegen, maar nu zien ook de mannen er het voordeel van in. Wij verkopen ze nu van maat 24 tot en met maat 46." Voor Bad Girls. Publiciteitsfoto Voor Bad Boys. Publiciteitsfoto Red Blu, voor de hele familie. Met veel rood en blauw. Publiciteitsfoto Het Belgische modemerk Red Blu blijft ook na vijftig jaar zijn naam trouw want in de jongste collectie vormen de kleuren rood en blauw de eeuwige constante in de huisstijl die zich kenmerkt door sjieke maar toch sportieve kleding voor zowel jong als oud. Maar daarnaast is vrijwel de hele kleuren-regenboog te zien: van lichtblauw en denim tot groen en oranje. De meeste kleren zijn gemaakt van katoen. Want daar zijn kinderen dol op, aldus Red Blu. Meer infromatie: 00 32 - 9 357 72 72. van de regenboog en in talloze variaties. Ine Janssen, woordvoerster van kousenmerk Hudson/Kunert spreekt van een enorm succes. De 'in-shoe'- soks zijn bijna niet aan te slepen. „Het sokje komt oorspronkelijk uit de sportwereld. Golfsokjes en sokjes voor wielrenners hadden al een veel lagere schacht. Daarna kreeg je die blote- voetentrend in de mode. Nu is het kousenvoetje in talloze variaties te krijgen: heel kort, wat langer, in veel verschillende kleuren en dessins, met of zonder badstof zooltje, met een geurtje, met anti-bacteriële en/of vochtregulerende werking. Noem maar op. Het is echt dé sok deze zomer." Volgens Bea van Leeuwen van kousenfabrikant Falke is het de consument zelf geweest die het halve sokje groot heeft gemaakt. „Op dit moment zijn sneakers en van die bowlingschoenen heel populair. Daar kun je echt niet met blote voeten in. Dat is naar, het gaat zweten, het gaat stinken. Maar toch wil de consument blote benen. Je zag al dat met name vrouwen de langere sok ging oprollen. De fabrikanten zijn daarop voort gaan borduren en kwamen toen met deze Bad Boys en Bad Girls kunnen elkaar vanaf nu nog makkelijker vinden want vanaf dit voorjaar is de 'Bad-lijn' uitgebreid met een sportieve collectie voor de moderne, jonge vrouw. De Bad Girls-kleding is 'multi- combineerbaar' dankzij slimmigheidjes als in lengte verstelbare broeken. Daar komen onder meer speelse rokjes, opvallende jurkjes, topjes en bloemige t- shirts bij. De kleuren lopen uiteen van dieprood en lila toto babyroze, knalgeel en lavendel. Makkelijk, sportief en toch stoer zijn de trefwoorden voor de nieuwe collectie van Bad Boys, voor een belangrijk deel geïnspireerd op skaters, bikers en sportieve outdoor-types. Dat alles heeft geresulteerd in veel t-shirts met lange mouwen (in effen kleuren maar ook met strepen, batik en het eigen logo) en broeken met 7/8 lengte. Meer informatie: 073 - 64619 99. De een noemt het een kousenvoetje, de ander spreekt van een in-shoe-sok. Maar eigenlijk is het gewoon een half sokje. Waardoor het net lijkt alsof je met blote voeten in je schoenen zit. De triomftocht van het halve sokje begon vorige zomer. Ineens droeg iedereen die makkelijke kousenvoetjes of 'in-shoe' sokken. Je ziet ze niet maar ze voorkomen zweetvoeten, blaren of pijnlijke tenen. Want dat is het alternatief als je - echt - met blote voeten in je schoenen schiet. Het halfslachtige sokje bestaat al langer dan vandaag. Alleen was het tot voor een paar jaar slechts verkrijgbaar in vleeskleurig pantymateriaal (voor de vrouw die niet met blote voeten in haar dichte pumps wilde) en in spierwit badstof (voor de sportster/tennisster) al dan niet met kleurig pomponnetje aan de hiel om het in de schoen glijden te voorkomen. Sinds enige tijd is het kousenvoetje verkrijgbaar in alle kleuren WOENSDAG 27 MAART 2002 Topje van Dutch Items. Publiciteitsfoto Nederlandse kledingmerken en ontwerpers doen het goed in het buitenland. In steden als Londen en Tokio zijn ze wat de mode betreft dol op alles waar het woordje 'Dutch' voor staat. Heel slim dus van het stylistendrietal Unit 3 om hun nieuwe kledingmerk Dutch Items te noemen. En het werkt ook nog. Alles wat uit Holland komt, is in het buitenland al bij voorbaat hip en trendy. Dat hebben Louk Grauwen, Daniel Morrees en Jolie van Beek van D.utch Items al aan den lijve ondervonden. In Londen zijn ze met open armen ontvangen en is hun eerste collectie een groot succes. „Hollandse no-nonsense kleren die met veel gevoel voor smaak in elkaar zijn gezet." Zo legt Louk Grauwen, woordvoerder van het drietal het woordje 'Dutch' in de naam van het nieuwe label uit. „Wij zijn heel sterk in het maken van afzonderlijke stuks, items dus. Elk kledingstuk staat op zichzelf en zit goed in elkaar. Zonder poespas, en van een heel goede De collectie van Dutch Items telt veel klassieke kle dingstukken. Publiciteitsfoto kwaliteit. Door het uitwisselen van de items onderlii kun je tot hele verrassende beelden komen. Die wel helemaal kloppen." Grauwen, Morrees en Van Beek hebben elkaar leren kennen toen ze voor hetzelfde bedrijf werkten. Het klikte en ze besloten met zijn drieën verder te gaan. Grauwen: „Vrijheid om de dingen te doen die we willen doen, is voor ons heel belangrijk. Het is erg moeilijk om op commando een idee te krijgen. Bij e< groot bedrijf wordt toch van je verwacht dat je van; negen uur 's morgens aan je tekentafel zit, maar soi komen ideeën ook 's nachts. Met mode bezig zijn, is voor een groot deel een kwestie van emotie en vrijh is daarbij het hoogste goed. Wij zijn niet zozeer vernieuwend in de zin van dat we kleding maken di nog niet bestaat, maar wij ontwerpen vanuit ons gevoel en hebben er heel veel plezier in. We vullen elkaar daarin heel goed aan en dat straalt op onze kleding af. Je ziet dat we geloven in wat we doen." Vernieuwend is de eerste collectie van Dutch Items inderdaad niet. Het zijn eerder klassieke kledingstukken: blazers, pantalons, truitjes, rokken 1 wikkeltops. Allemaal in neutrale tinten met als favoriete stof: linnen. Uitstekende basisstukken die onderling inderdaad allemaal op elkaar afgestemd Het aardige van Dutch Items is dat de kleding niet seizoensgebonden is en dat latere collecties altijd oklj] eerdere collecties zullen aansluiten. Grauwen: „Dat ons doel. Waarom zou je een jasje dat goed is na e< jaar weg moeten doen omdat het aan mode onderhevig is? Wij springen daar op in. Onze collect wordt elk seizoen weer aangevuld in een ander stilistisch verhaal. Alles is op elkaar afgestemd en d; blijft zo." Unit 3 ontwerpt ook expres geen kleding die alleen draagbaar is voor ultradunne, ultrajonge supermodellen. Leeftijdloos is een ander punt dat h nieuwe label hoog in het vaandel voert. De kleding, maat 36 tot en met 46, is bedoeld voor vrouwen vai dertig jaar. Grauwen: „We merkten dat er een enori behoefte is aan dit soort kleding. De groep vrouwer boven de dertig wordt ook alleen maar groter. Wij voelen ons ook erg met deze doelgroep verwant, qi leeftijd dan. Als ik een vrouw was, zou ik het zeker dragen. De vrouw die kleding van Dutch Items gaal dragen is een vrouw die precies weet wat zij wil. Ze opgegroeid met mode en weet heel goed wat bij h; past. Ze wil verrast worden, maar het moet wel smaakvol zijn. Het zijn mooie kleren voor vrouwen midden in het leven staan. Wij willen ons ook richten op een andere manier va consumeren. Niet meer ur van winkel naar winkel lopen, maar gericht naa een winkel gaan waar van top tot teen aangekleed kunt wor en een goede service krijgt. Dat is toch de trend voor de toekomst." - Dutch Items is verkrijgbaar bij betere modezal No nonsense jurkje van Dutch Items. Publiciteitsfoto

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 30