Kleding Marlboro heeft niks met sigaretten 1 HF W 4 r, 1 r -tg Kleurrijke hang naar vervlogen tijden G-Star MODE Street Eddy's Jackets 372 WOENSDAG 27 MAART 2002 vrouwen. René Piekart van Trumps Fashion BV, dat het merk in 1989 in Nederland introduceerde, zegt nadrukkelijk dat Marlboro Classics absoluut niets meer met sigaretten te maken heeft: „Wij betalen jaarlijks onze licentie aan Philip Morris, maar dat is de enige band. We hebben verder niets met sigaretten te maken." Vooral in Noorwegen sloeg het erg aan en dat is heel gek omdat men in Scandinavië erg anti-roken is. Piekart: „Maar omdat het zo'n stoere, ruige kleding is van een zeer hoogwaardige kwaliteit, viel het in dat koude land zeer in de smaak. Ook op dit moment gaat het als een trein." Het merk heeft drie thema's: Classics, de traditionele outdoor-kleding; Basics, de basiscollectie; en Utility, een sportieve lijn met 'worker-invloeden'. Het merk gebruikt vooral natuurlijke materialen als katoen, wol en leer en kiest voor duurzaamheid en comfort. Alhoewel het van oudsher dus een echt mannenmerk is, werd in 2000 ook de dameslijn geïntroduceerd. Dat andere grote sigarettenmerken ook kledinglijnen hebben, en ook niet zonder succes, doet Marlboro Classics niet veel. Piekart: „Uit onderzoek blijkt dat Marlboro Classics de grootste naamsbekendheid heeft bij consumenten van 35 jaar en ouder. We zijn dus een heel volwassen casualmerk. We bewegen ons heel rustig in de markt en dat blijven we doen. Daarom hebben we ook niet meer dan tachtig verkooppunten in Nederland. We willen niet op elke hoek van de straat liggen. We staan bekend als een betrouwbaar merk. Het is een op zichzelf staand eiland. Marlboro Classics is een collectie die met geen enkele andere collectie is te vergelijken." Voor de echte Western Man: Marlboro Classics. Publiciteitsfoto een Europese Richtlijn voor mag op voorwaarde dat de merken zich voldoende onderscheiden van het tabaksmerk. Philip Morris was een van de eersten die toestemming gaf om onder de naam Marlboro een kledinglijn uit te brengen. (heeft servies of speelgoed kleding te maken inetton en Esprit)? En wat is verband tussen sigaretten node (Camel, Pall Mali), ids meer merken brengen Hen op de markt die 5 te maken hebben met het ipronkelijke product rmee ze bekend zijn orden. Marlboro was een de eersten. er al die merkverbreding steekt j me lifestyle-marketing. Noem het een uitziende blik. Zoals bij de ettenfabrikanten die voorvoelden dat ksreclame steeds verder aan banden vorden gelegd. Reclame maken via inder product is dan een elijkheid. Sinds vorig jaar is daar wel Enkele shirts uit de Marlboro- collectie. Publiciteitsfoto Dit initiatief kwam van de Italiaanse textielgroep Marzotto Spa, die ook verantwoordelijk is voor de kleding van Hugo Boss en Gianfranco Ferré. In de jaren tachtig maakten een paar medewerkers een reis naar de Verenigde Staten. In Montana stuitten ze op een ruig volkje dat zich dito kleedde. Deze houthakkers, veefokkers, cowboys en andere 'tough guys' werden ook wel de Marlboro- mannen genoemd, naar het plaatselijk zeer populaire sigarettenmerk. De mensen van Marzotto Spa zagen wel brood in de robuuste kleding die men aan de Amerikaanse Westcoast droeg en vroegen toestemming aan Philip Morris om de naam Marlboro te mogen gebruiken voor een kledinglijn. Zo zag Marlboro Classics in 1987 het levenslicht: kleding en accessoires voor ruige mannen en sinds driejaar ook voor stoere Een knipoog naar de fifties: pumps met open hak van Sa lamander Z. Publiciteitsfoto Ook voor de mannen: poloshirts. Deze is van Esprit. Publiciteitsfoto Leger-look van Jean Paul. Publiciteitsfoto j ij Dit flocked denim jack van Eddy's Jackets kost 117 euro. Publiciteitsfoto Ook bij het modemerk vele contrastbiezen, zowel Eddy's Jackets is de aan de binnen- als vintage-look dit seizoen buitenkant van de jasjes, nadrukkelijk aanwezig. Bij de jeans overheersen Zowel voor mannen als barokke bloemen. De vrouwen zijn diverse kleuren in de collectie stonewashed jasjes variëren van camel, blauw verkrijgbaar in mooie, en zwart tot steenrood, vervaagde kleuren. Meer informatie: 023 - 34 Opvallend detail zijn de 81 500. Voorjaarsmode Retro is al enige tijd hét woord in de mode. Deze zomer is dat niet anders en vormen de tachtiger jaren de grootste inspiratiebron. Van old skool tot Dolly Dots-kitsch, van kak tot The Ramones, van fifties- invloeden tot en met David Hamilton-achtige romantiek en van de Prince-militarylook tot David Bowie dandy en punk. Maar de grenzen zijn niet meer zo strikt. Nu kun je de ene dag een rollerdisco girl zijn met een felgekleurde legging en topje en de andere dag een echte kakker met poloshirt en slacks. Met kleding hoeven we niet meer te bewijzen wie we zijn, maar kunnen we uitdrukken hoe we ons op een bepaald moment voelen. Het wordt een vrolijke bende dit voorjaar. Was het de laatste seizoenen allemaal een beetje sober, ingetogen en grijs, nu is het modebeeld behoorlijk uitbundig, fantasievol en kleurrijk. Er is weer aandacht voor tierelantijnen en frutsels. Disco, rollerskates en aerobics worden deze zomer nieuw leven in geblazen. Dat betekent dus fluokleurtjes, strakke leggings en asymmetrische topjes en rokjes a la Flashdance, Fame en aerobicsqueen Doris D. Veel stretchmaterialen al dan niet glimmend, zuurstokkleuren en retro discoprints. Het minirokje is weer springlevend, net als de hotpants. De jaren vijftig waren heel trendy in £jl de jaren tachtig en zijn dat nu weer. Maar het kan nog wat ruiger. Het wordt een vrolijke boel dit voorjaar. Na alle soberheid en ingetogenheid van de afgelopen jaren is de mode weer uitbundig en kleurrijk. De jaren tachtig vormen de grootste inspiratiebron. Maar eigenlijk kan bijna alles: van romantisch tot legerlook en van maagdelijk wit tot afgedragen oud. Geheel vernieuwd: G-Star Women. Publiciteitsfoto jWax Sphere, met handge- - bovenwerk en daardoor d procent luchtdoorla- ibliciteitsfoto Transformatie is voor Nike het centrale thema in de 'spring'- colletie voor vrouwen. De drukbezette vrouw wil, nu de dagen weer gaan lengen, eindelijk weer naar buiten om daar te gaan sporten. Aldus Nike, dat zorgt voor alle kleding en schoenen die daarvoor nodig zijn. De collectie varieert van stoere 'mannenbroeken' tot modieuze pants en shirts. Bij de schoenen springt de Air Max Sphere er bovenuit: een sportschoen die eruit ziet een modieuze, handgeweven stapper. Maar ook de Air Max Verona mag er zijn: formeel en informeel tegelijkertijd. Met rondom reflectiestrepen en een klein handig fluitje in een speciaal vakje. Hotpants of minirok, Wrangier heeft ze allebei. Publiciteitsfoto Motorjacks met plaatjes, stiksels en studs, dito spijkerjacks, leren broeken met verstevigingen aan de knieën. Hier en daar duikt een punkachtige scheur of opdruk op en zijn er ook wat leger- achtige elementen met of zonder onderscheidingen, tressen en andere versierselen te ontdekken. In schril contrast hiermee, maar wel helemaal passend in de hang naar vervlogen tijden, staat de romantische revival. Victoriaanse rijglaarsjes, ruches, lintjes, strikjes, kantjes, kleine bloemetjes dessins, grote corsages en andere romantische details zijn helemaal in. Een romantisch thema dat hierbij aansluit is 'casual chic', een preppy (oftewel kak) marinetrend die herinnert aan gladde Amerikaanse tandpastasmiles uit de jaren vijftig en zestig. Het poloshirt is helemaal terug en zo ook het buttondown-shirt, de kaki pantalon en de Bretonse trui. Erg hip is ook 'old skool' zoals de eerste house en hiphopmuziek wordt aangeduid. Zo is het gele smilie-gezichtje (hét logo uit de housescene eindjaren tachtig destijds) weer terug en duikt er een scala aan old- skoolkleding en (gym) schoeisel op. De Donald Duckachtige All Stars-gympen van het merk Converse zijn weer helemaal terug van weggeweest en 'ouderwetse' sportmerken als Adidas, Puma en Quick leven weer helemaal op- Sport is trouwens heel populair bij de herenkleding. Ook hier veel letters, cijfers en plaatjes op kleding die doet denken aan van die typische Amerikaanse highschoolkleren. Baseballjacks bijvoorbeeld. Het is misschien even schrikken, maar ook het herenpak ondergaat een eighties-transformatie. Dat betekent dat de jasjes breder en korter worden en de broeken wijder en hoger. Heel opvallend deze zomer is verder de terugkeer van de blouse en het overhemd: met ruches, met borduursels, met strepen, stippen, bloemendessins of uni. Zowel voor mannen als vrouwen dient de blouse of het overhemd nu over de broek gedragen te worden. De blouse, liefst met veel patchwork zoals bij dit model van Street One. wordt over de broek gedragen. Publiciteitsfoto armband van Esprit euro). Publiciteitsfoto zich voor de nieuwe laten inspireren zee en zand. Met veel en een knipoog naar denim blauw. Een mooi daarvan is de armband (99,90 euro). Kleur, maar zit er ook in de ring is voorzien van een steen. Voor de van wat meer klassieke heeft Esprit onder andere horloges (85 euro) en voor de silver atlantic chrono een decennium en Street One heeft lijpassende mode bij. Of het nu de tische fifties zijn (met strakke s, veel bloemetjes en strepen), de (strakke roeken, brede riemen en lurtjes) of de jaren tachtig met een n van alles. Opvallend zijn de he dessins en fraaie safari-outfits Ie onvermijdelijke 'Moulin Rouge'- >1 corsages, keurslijfjes, jarretelles en supervrouwelijke kleding. iformatie: 0541 - 53 0717. s feelings van Street One. De jeans i 1,05 euro, het t-shirt 25,50 euro. teitsfoto Jeans die eruit ziet als binnen stebuiten gedragen en model len met een 'o-benen-look'. Het vooruitstrevende jeansmerk G-Star noemt het zelf fraaie staaltjes van 'denim innovatie'. Zoals het merk ook trots is op enkele nieuwe kwaliteiten jeans met black blue denim als meest opvallende: juist het zwart wordt steeds intenser naarmate de jeans vaker gedragen wordt. Opvallend in de collectie is de geheel vernieuwde lijn voor vrouwen, G-Star Women ge naamd. Jeans die volgens het merk uitblinken in een perfecte pasvorm. En allemaal voorzien van een ei gen, herkenbare merkaandui- ding op de billen.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 27