Kinderen dol op Tokkelientje Meiman, de kunst van het aankleden fügrL rru Funky en wilde haarlooks Colofon MODE Advertentionele bijlage van Leidsch Dagblad Zaak aan Breestraat bestaat tien jaar De damesmode volgens 'Meiman'. Foto: Dick Hogewoning aar Pien Pelmelay in de zaak. Foto: Hielco Kuipers »nwijs, stoer en apart'. Zo l kinderkledingzaak kelientje het beste worden chreven, vindt eigenaresse in Pelmelay (32). Dit jaar viert het 10-jarig bestaan van haar inkel en daar is ze met recht lts op. „Het grappige is dat ik rig jaar nog dacht 'oh Igend jaar is het in maart al er tien jaar geleden dat ik de uren van Tokkelientje aan de «straat opende, dat moet ik lots vieren'. Nu is het zo ver Was ik het bijna vergeten! gaat ook allemaal zo snel." Gastvrij advies aan dames en kinderen „We zoeken steeds weer naar vernieuwing, naar kwaliteit en naar exclusiviteit", legt mede eigenaar Cees Dorresteijn uit. Zijn zaak is er een met stadsallures, „maar dan ook echt in de goede zin van het woord. Onze zeer uitgebreide collectie dames-, kinder- en lingeriemode geeft het aan en het feit dat je hier gemakkelijk kan parkeren en er een kopje koffie klaar staat, maakt het af." Bij Meiman dames-, kinder en lingeriemode weet men wat gastvrijheid is. Mode is een commerciële uitgave van Dagbladuitgeverij HDC-zuid en verschijnt als advertentionele bijlage van De Gooi- en Eemlander, Dagblad van Almere (dinsdag 19 maart), Haarlems Dagblad/IJmuider Courant (dinsdag 26 maart) en Leidsch Dagblad (woensdag 27 maart). Redactiebijdragen GPD (Geassocieerde Pers Diensten), Jaap Bonkenburg, Juliette Gilissen, Pauline Blom, Paulien Ruitenbeek, Henk van der Post. Eindredactie Kees Kolenbrander en Henk van der Post, Speciale Producties Dagbladuitgeverij HDC-zuid. Vormgeving Mare Elsendoorn en Jan Klinge, Speciale Producties Dagbladuitgeverij HDC-zuid. Voor informatie over adverteren: Leidsch Dagblad, tel. 071 5 356 356. Haarlems Dagblad/IJmuider Courant, tel. 023 5150150 of 0255 561 800. De Gooi- en Eemlander/Dagblad van Almere, tel. 035 647 70 00 of 036 548 57 00. Reacties Speciale Producties, Postbus 507, 2003 PA Haarlem email: specialeproducties.hd@damiate.hdc.nl Bondage van X-tah. Publiciteitsfoto modelleren. De 'klei' kun je lekker in je haar kneden, het geeft het haar een matte uitstraling. Ook 'doorsnee' merken komen steeds vaker met speciale stylingproducten. L'Oréal bracht zo'n jaar geleden nieuwe 'Special FX Out of Bed' naar de winkels. De toepasselijke benaming voor een product waarmee je deze look voor elkaar krijgt. De nieuwe Special FX Remix is een zogenaamde 'Fiber Paste'. Dit prutje wordt niet hard en daarom kun je je haar een aantal keer per dag re- stylen in spikes, plukjes, of wat ook maar rechtovereind staat. Ook nieuw is de 'Pschitt Gel' van Garnier met Micro-Fruitwassen. Dit spul is eveneens bedoeld voor een warrig effect De transparante gel wordt na het opspuiten meteen vloeibaar, en gaat niet kleverig of kartonachtig aanvoelen. Ide tijd snel gaat, betekent voor n dat ze het druk heeft. „De te stap die ik heb kunnen ken is verhuizen van de estraat hier naar de Hoge lerd. Ik zat niet meer vast aan tnhoge huur, had voldoende te klanten gekregen en in de elopen jaren is dit stukje van de ge Woerd er flink op vooruit aan. Het heeft de sfeer regen waarin Tokkelientje past. ike, gezellige winkels waar je saparts kunt vinden." nis zichtbaar in haar nopjes met kinderkledingzaak. Zelf moeder ïvier kinderen, weet ze waar ding aan moet voldoen. „Alles ihier aan de rekken hangt en in kasten ligt, daar sta ik achter, iis kwalitatief hoog, wordt niet edere winkel verkocht en heeft delijk een eigen stijl. De stijl van ikelientje!" vendien is dit een echte derwinkel. Kinderen zijn hier ikom en ze kunnen een potje ken. Als ouder hoef je je hier [opgelaten te voelen als je kind uit de rekken trekt, met tassen de haal gaat of in de etalage I t spelen. Ik weet hoe vervelend 1 is als mensenjedaarop kijken in een winkel en ik weet kinderen zijn! Dat geldt I iwens ook voor mijn lewerkers, die zijn ook allemaal sder." Tokkelientje staat dan ook altijd :sapje klaar voor de kleintjes en fnogen, als het nodig is, gebruik i ken van het toilet. „Die (vrijheid, dat amicale dat is ir Tokkelientje voor staat. Dat Rook terug in onze service, in elsysteem", meent Pien. 1 Hen klanten iets heel graag ben en hen ik het niet meer op rraad, dan schrijf ik hun nmer op en bel zodra het nen is. Datzelfde geldt voor iten die graag willen weten ineer een nieuwe collectie „En niet alleen dat, we hebben ook verstand van ons vak. Al bijna een eeuw kleden leden van de Melmanfamilie klanten aan. Van top tot teen. Vroeger ging dat meer door de verkoop van stoffen en knoopjes, vandaag de dag door een aanbod in kleding van goede kwaliteit en bijzondere variatie", benadrukt Dorresteijn. Hij vormt samen met zijn vrouw Hetty en zijn zwager Paul Meiman, de derde generatie in de dames-, kinder en lingeriemodezaak aan de Hoofdstraat in Sassenheim. Daar waar ooit grootvader het moederbedrijf startte. Even verderop, aan dezelfde kant van de Hoofdstraat runt familie een tweede Mei man bedrijf, een grote exclusieve herenmodezaak. De grootste uitdaging voor Dorresteijn en zijn team is het zorgen dat 'je jong blijft'. „Wij hebben kleding voor de modebewuste vrouw van alle leeftijden. Die stelt de nodige eisen en terecht. Daar moetje rekening mee houden, dat betekent meegaan met je tijd en daarnaast Mede-eigenaar Cees Dorresteijn. Foto: Dick Hogewoning bepaalde exclusiviteit waarborgen met de betere merken zoals o.a. Articles, Josephine Co, Esprit, Taifun, Weber, Frankenwalder en nog vele andere. Onze kleding loopt van maat 36 tot en met 48 en er is overal maar één exemplaar van. De kans dat iemand anders in een zelfde outfit loopt is daarmee sterk beperkt en dat wordt hoogst gewaardeerd. Daar komt bij dat we een sterke regiofunctie vervullen, waardoor de kans iemand in dezelfde kleren tegen te komen nog kleiner wordt." Bij Meiman besteedt men ook veel aandacht aan de ondermode. De bh-maten lopen er zelfs tot en met cup H en zeker niet in saaie en oudbollige modellen en kleuren. „Hierin gaan we eveneens met de tijd mee", vertelt Cobie Meiman, de schoonzus van Dorresteijn en verantwoordelijk voor de lingerielijn. Bekende merknamen als Prima Donna, Marie Jo, Barbara, L'Aventure en Simone Perèle geven daarin de toon aan. „Bij het uitzoeken en voorlichten nemen we de tijd voor onze klanten en zoeken we echt iets dat past. Zowel fysiek als persoonlijk, want het komt jammer genoeg nog veel te vaak voor dat vrouwen een verkeerde maat bh dragen. Hoe mooi een setje ook kan zijn, als de onderkleding niet goed past, dan zit de rest vaak ook niet lekker, dat willen we voorkomen." Als laatste, maar zeker niet minder belangrijk, is er nog de kinderkleding. Deze is zowel voor jongens als meisjes. Merken als o.a. Esprit, Rags, Polo-Land en River Woods zijn daar erg geliefd en ook hier staat kwaliteit hoog in het vaandel. Dorresteijn: „Men zegt wel eens kinderen groeien zo hard, maar dat is nog geen reden om geen goede kleding te kopen. Juist bij kinderen slijt het een en ander snel en een goede kwaliteit biedt daarin uitkomst." Bovenal geldt bij Meiman dat de klant tevreden en verrast de deur uitgaat. „Hoe fijn het ook is om met mooie merken te werken, de uitdaging zit hem toch in het verrassen van de klant In staat te zijn net datgene uit de rekken te halen wat zij niet verwacht en niet al in de kast heeft hangen. Dat is de kunst en dat maakt dat we het bij Meiman al bijna een eeuw lang met veel liefde en plezier blijven doen", sluit Dorresteijn af. Kindermode volgens Tokkelientje. Foto: Hielco Kuipers Kinderkledingzaak Tokkelientje aan de Breestraat. Foto: Hielco Kuipers binnenkomt. Zo krijgen we binnenkort weer de zomersandalen van Bardossa binnen. Die zijn enorm populair en er staan nu al twaalf nummers op mijn bellijstje. Eén telefoontje en ze staan op de stoep. Het belsysteem wordt erg op prijs gesteld en het is maar een kleine moeite." Erg in trek bij Tokkelientje zijn ook de rompertjes en t-shirts in de vele verschillende kleuren van Petit Bateau. De merken die er verder te vinden zijn, zijn onder andere: Diesel, Dobber, IKKS, N0N0 en Petit Louie. De accessoires zijn afkomstig van Kitch Kitchen, een zaak waar de eigenaresse zelf ook dol op is. „Ze hebben er zulke leuke dingen. Ik vind het heerlijk daar regelmatig weer nieuwe dingen in te kopen. Vooral de tassen zijn vrolijk en populair." Tokkelientje biedt kinderkleding in de maten 56 tot en met 176, kent een uitgebreide babylijn en voor wie niet kan kiezen, schrijft Pien graag een cadeaucheque uit. Meiman dames-, kinder- en lingeriemode in Sassenheim. Foto: Dick Hogewoning alleen dan taaier. Je smeert dit plakspul makkelijk in je haar. Het effect: Je kunt je haar rechtovereind zetten, opzij of in spikes draaien, zonder dat het keihard wordt. Overigens is het makkelijk uitwasbaar, wat bij bijvoorbeeld heel vettige wax veel moeilijker is. Producten als 'Shaper' worden onder andere gemaakt van een crèmesubstantie, gehydroliseerd tarweproteïne, vochtinbrengende crèmeconditioners, natuurlijke waxen en hittebeschermers. Belangrijk is dat je het eerst verdeeld over je handpalmen en niette veel gebruikt, anders wordt je haar zwaar in plaats van explosief. Een ander slim product uit deze collectie is 'Hairgum', dat het haar verstevigt en volume geeft. Ook hier kun je ieder gewenst kapsel mee maken, met een nog grotere verstevigingsfactor. Welk product je kunt gebruiken, hangt af van wat je wilt. Ook merken als X-tah van Sebastian en Tigi Bedhead zijn helemaal toegespitst op maffe en speciale kapsels. De Tigi haarproducten werden ontwikkeld door een van de kappers van het Engelse Toni&Guy. Leuk is de 'Rubber Rage': een vettige substantie met paarsachtige schijn die zorgt voor superglanzend haar. Ook voor mensen met wilde kapsels. Voor de 'Funky Look' heeft dit merk de stylingcream 'Manipulator'. Vrij nieuw is 'Bondage' van X-tah. Ook dit is voor mensen die graag iets extreems doen. Het is een soort plaksel voor in je haar. Het doorschijnende goedje heeft een rubberachtige samenstelling, waarmee je je haar iedere gewenste richting op kunt zetten. Je kunt er een hanekam mee maken, of krullen en zelfs hairextensions mee vastplakken. Echt een soort 'lijm'. De 'houdbaarheidsfactor' van dit spul is dan ook zeer hoog. Iets minder heftig in deze lijn zijn Twisted Taffy' en 'Crude Clay'. Met de eerste kun je blijven her- Het resultaat met Bondage. Publiciteitsfoto Het heet Mud, Clay, Paste of Rubber. De nieuwe haarstylingproducten gaan veel verder dan een ordinaire pot gel van drogist of supermarkt. Funky, wilde looks willen we, zonder hulpmiddelen als zeep, vet of suikerwater te hoeven gebruiken. De 'textuur" speelt een belangrijke rol bij deze nieuwe producten, en lijkt in de verste verte niet op de lijm-achtige gel of plakkerige haarspray. Het motto is: puur haar. Het kapsel mag er vooral niet uitzien alsof je er veel moeite voor gedaa hebt. Een gestylede chaos, zeg maar. 'Shaper' van het Australische merk Fudge bijvoorbeeld is hiervoor erg geschikt. Voor veel mensen is dit oranje potje met het naar zoetighheid ruikende stylingproduct al bekend. Het zit eruit als cakebeslag,

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 25