Bloedbad in voorstad van Parijs VOORjAARSKLAPPER Leiderdorps raadslid van BBL in opspraak wegens uitkeringsfraude nu 119,- Leidsch Dagblad Arabische top zonder prominenten Morgen grote actiedag van vakbonden Pronk haalt een streep door kassengebied Hazerswoude Leidsch Dagblad wmmma Vliegramp op Tenerife herdacht Lentekriebels in Warmond vormen college in Ter Aar ffilHSBlHi Julius Fast Het begrijpen van je gevoelens is de eerste stap bij het leren beheersen ervan Schitterend artritmestoornis rins Claus uterdam - De toestand van ins Claus blijft zorgelijk. De ksvoorlichtingsdienst heeft termiddag bekend gemaakt tde 75-jarige prins nu ook (heeft van hartritmestoor- ssen. Claus ligt sinds 11 maart in het Amsterdams Medisch ntrum (AMC), waar hij werd genomen voor de behande- gvan verstopte bloedvaten zijn longen. Maandag nog de RVD weten dat de prins de beterende hand was, lar in het ziekenhuis zou blij- aom aan te sterken. IRA schorst enk Westbroek versum - Henk Westbroek ig voorlopig zijn programma nk aan Henk op Radio 3FM it presenteren. De VARA Eft de dj gistermiddag voor bepaalde tijd geschorst. Dit ar aanleiding van politieke Spraken in zijn programma zijn steun aan de campagne Leefbaar Nederland (LN). de schorsing definitief irdt, hangt onder meer af van gesprek dat vandaag tussen advocaat van Westbroek en VARA plaatsvindt, gina Binnenland 1 mmentaar gina Media Arafat, Moebarak en koning Abdullah laten verstek gaan door onze correspondenten Ad Bloemendaal en Dora Rovers tel aviv/cairo - In de Libanese hoofdstad Beiroet begint vandaag een tweedaagse Arabische top conferentie, maar zonder de Palestijnse president Arafat. Ook president Moebarak van Egypte en de Jordaanse koning Abdullah laten verstek gaan. Arafat liet gisteravond weten dat hij niet zal toe geven aan wat hij omschreef als 'Israëlische chantage'. In plaats daarvan zal hij vandaag van uit Ramallah, via een satellietverbinding, het woord richten tot de Arabische leiders. President Moebarak van Egypte en koning Ab dullah van Jordanië laten zich in Beiroet door hun premiers vertegenwoordigen. Hun afwezig heid geeft minder gewicht aan de vergadering die naar verwachting zal instemmen met een be langrijk Saudisch vredesinitiatief. Dat plan van de Saudische kroonprins Abdullah bin Abdoel Aziz biedt Israël normale relaties met de gehele Arabi sche wereld, in ruil voor teruggave van gebied dat de Israëliërs sinds 1967 bezetten. Secretaris-ge neraal Annan van de Verenigde Naties heeft de Arabische landen opgeroepen zich eensgezind achter het Saudisch vredesplan te scharen. Zij moeten zich 'voor eens en altijd' neerleggen bij het recht van de Israëliërs op een leven in vrede en veiligheid. Het Saudische initiatief heeft de steun van vrijwel alle deelnemende landen, in clusief Egypte en Jordanië, die vredesakkoorden met de joodse staat ondertekenden. Volgens de Egyptische minister van buitenlandse zaken Maher heeft zijn president 'verplichtingen in eigen land'. Kringen rond dé conferentie me nen echter dat de Egyptische president verbolgen is over de Israëlische condities voor deelname van Arafat Volgens onbevestigde berichten is Moebarak gewaarschuwd voor een aanslag. Het Israëlische kabinet zou vandaag een defini tief besluit nemen over het al of niet laten ver trekken van Arafat, maar diens bekendmaking van gisteravond maakt zo'n beslissing nu overbo- dig. Pagina Buitenland: Meer nieuws over het Midden-Oosten woerden/eindhoven - De vak bonden voeren morgen op vele fronten actie. Bij Philips staat de grootste werkonderbreking op stapel die ooit werd gehouden. In twaalf bedrijven van het elek tronicaconcern verspreid over het hele land wordt het werk al dan niet tijdelijk neergelegd. De bouwbonden beleggen mor genmiddag een landelijke actie bijeenkomst in Utrecht. Volgens de plannen moet de Jaarbeurs volstromen met zo'n 15.000 werknemers. Op zes eerdere re gionale bijeenkomsten kwamen al 13.000 bouwvakkers bijeen. In beide gevallen gaat het om ei sen in de stroef lopende CAO- onderhandelingen kracht bij te zetten. De acties in de bouw gingen vandaag de zevende dag in. Alles bij elkaar telt deze sec tor inmiddels 5200 stakingsda gen. „Dat zullen ze voelen aan de andere kant", zei een woord voerder van het actiecentrum in Woerden. Van die andere kant, de werkgevers in het AVBB, blijft het overigens 'ijzig stil'. Op de meeste projecten waar bouwvakkers het werk neerleg gen, duren de estafette-acties drie dagen. De woordvoerder verwachtte vanochtend dat er mogelijk nog enkele plaatsen bijkomen, vooral in de regio Til- burg. Inmiddels dreigen ook acties in het openbaar vervoer. De CAO- onderhandelingen werden gis teravond afgebroken en van daag wordt overleg gepleegd met de leden bij Connexxion, Arriva en Hermes. De onder handelingen voor een nieuwe CAO voor gemeenten verlopen eveneens allerminst soepel. Na de leden van Abvakabo FNV, heeft ook de achterban van CNV-bond CFO het eindbod voor de 180.000 werknemers verworpen. Een loonsverhoging van 3,5 procent op jaarbasis wordt onvoldoende gevonden. Pagina Economie: Grootste actie ooit bij Philips door Marieta Kroft haze rswou de-dorp - De aanleg van een 180 hectare groot kas sengebied in het zuidoosten van Hazerswoude-Dorp staat op los se schroeven. Minister Pronk van ruimtelijke ordening haalt een streep door het enige uit breidingsgebied voor de Bos- koopse boomkwekerijsector. Glastuinbouw tast het Groene Hart aan, laat hij de gemeente Rijnwoude per brief weten. Wethouder Uljee (CDA) van Rijnwoude is verbijsterd. „Dit is onbegrijpelijk. Dit kan ik nie mand met droge ogen uitleg gen." Uljee neemt zich voor al les in het werk te stellen om het ministerie op andere gedachten te brengen. „Dit kassengebied moet er komen. De tegenwerking van het Rijk komt als een donderslag bij hel dere hemel, te meer daar alle procedures voor dit ultramoder ne gebied voor de pot- en con tainerteelt (PCT) in een verge vorderd stadium verkeren. De eerste kweker, Simon Hooge- veen, is er zelfs al aan het heien. Hij kwam twee maanden gele den nog in de publiciteit toen hij bij notaris Breughel de koop akte voor een perceel van vijf hectare tekende. De boomkwekers willen liefst nog meer uitbreiden. Daarom schreven zij minister Pronk vo rig jaar juist nog een brief met de vraag om 300 tot 500 hectare extra boomkwekerijgrond in de regio. Boskoop en omgeving vrezen dat zij bij gebrek aan grond hun toonaangevende po sitie op het gebied van kennis en handel kwijtraken. Pagina R6: Pronk denkt veel te ambtelijk Ja, ik word abonnee Naam Straat Postcode Telefoon en ontvang de krant eerst 2 v M V gratis. Ik neem een: maandabonnement automatische betaling 18,25 1] kwartaalabonnement automatische betaling 52,00 betaling per acceptgiro 52,50 Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 staatslot met jackpot cadeau B| automated» beMng is mjt Handtekening Stuur deze bon in een envelop, V1 zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonneeservice, Antwoordnummer 10050 2300 VB Leiden www.leidschdagblad.nl tuincentrum De i-aprilgrap Is langzaam aan het uitsterven Jobo bouwt in Groene Hart bedrijfscomplex door Eric Went leiderdorp - BurgerBelangen Leiderdorp (BBL) weigert disciplinaire maatregelen te ne men tegen raadslid N. Slomp. De nummer drie van BBL wordt ervan verdacht uitke ringsfraude gepleegd te hebben voor een be drag van 25.000 euro. „Maar zolang er geen gerechtelijk bewijs ligt, gaan wij geen mensen beschadigen", stelt BBL-voorzitter A Muller vast. Slomp wil niet op de beschuldigingen reageren. Burgemeester Zonnevylle voelt zich 'bijzonder ongemakkelijk' over de gang van zaken. De geruchten dat het vorige week beëdigde BBL-raadslid steunfraude heeft gepleegd, da teren al van voor de verkiezingen. „De verha len gaan al een tijdje rond. Daarom heb ik eind januari een gesprek gehad met de be trokkenen. Toen bleek al snel dat er echt iets aan de hand was. Daarna zijn er nog gesprek ken geweest met het bestuur van BBL, waar bij ik op de mogelijke consequenties heb ge wezen", aldus Zonnevylle. De 52-jarige Slomp heeft volgens de gemeen te Leiderdorp onterecht een uitkering voor een eenoudergezin ontvangen. Zij woont sa men met een 68-jarige man, die volgens de sociale recherche 'een inkomen heeft dat hoog genoeg is om een gezin te onderhou den'. Pikant detail is dat deze man vierde op de kandidatenlijst van BurgerBelangen stond. Omdat BBL tijdens de raadsverkiezingen 'slechts' drie zetels haalde, is hij net buiten de boot gevallen. Dat de steunfraude van het BBL-raadslid is 'uitgelekt', is volgens de burgemeester niet te wijten aan loslippigheid van het Leiderdorpse gemeentebestuur. „Wij zijn van het begin af aan zeer terughoudend geweest. Maar door een berichtje in de krant is het gaan rondzin gen. Bovendien heeft de sociale recherche een uitgebreid buurtonderzoek gehouden. Dat heeft ook nogal wat opschudding veroor zaakt." Volgens de burgemeester wilde het BBL-be- stuur de steunfraude aanvankelijk 'onder de roos houden'. Maar BBL-voorzitter Muller ontkent dat. „Het was geen kwestie van stil houden. Wij vinden dat iemand pas schuldig is als er bewijzen zijn. De geruchten kennen wij ook. Maar dat is voor ons geen reden om mensen meteen maar te beschadigen. Wij vonden het eenvoudigweg onze zaak niet om daar al op te reageren." Pagina R5: BurgerBelangen boos op burgemeester Zonnevylle cda en WD Man schiet raadsleden dood Kankerpatiënte wil zelfmoord laten filmen Ouders die falen krijgen opvoedles Dagblad woensdag 27 MAART 2002 NR. 42884 LOSSE NUMMERS 1,05 ZATERDAG 1,50 Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 (advertentie) parijs/anp-afp - Een 33-jarige man heeft afgelopen nacht een bloedbad aangericht in het stad huis van zijn woonplaats Nanter- re, bij Parijs. Hij schoot met twee automatische pistolen zeker acht mensen dood. Ongeveer twintig personen raakten gewond. Veertien van hen zijn er slecht tot zeer slecht aan toe. Bij elf anderen vallen de verwondingen mee. Onder de doden zijn vier communistische leden van de gemeenteraad, on der wie drie vrouwen, en een Groene afgevaardigde. Volgens bronnen bij de politie waren alle dode slachtoffers raadsleden van de gemeente. De dader is, voorzover bekend, nooit met de politie in aanra king gekomen. Hij beschikt als lid van een schietvereniging over een wapenvergunning. Het huis waar hij met zijn moeder woont, is vanochtend door zocht. Over zijn motieven is nog niets bekend. De schietpartij deed zich voor om even na 01.00 uur, na de vergadering van de gemeente raad van de stad van 90.000 in woners. Er waren ongeveer Amsterdam - In Amsterdam is vandaag de vliegramp op Tene rife herdacht. Precies 25 jaar ge leden botsten op het Spaanse eiland een KLM Boeing 747 en een PanAm-toestel van hetzelf de type op elkaar. Bij de grootste vliegramp uit de geschiedenis van de luchtvaart vielen 583 doden, onder wie alle 248 inzittenden van het Neder landse toestel. Nabestaanden en KLM-directeur Leo van Wijk leg den vanochtend kransen bij het monument op de Amsterdamse begraafplaats Westgaarde. Het was voor het eerst dat de vliegramp werd herdacht. Het initiatief van de herdenking kwam van voorzitter Groene- woud van de Stichting Nabe staanden Slachtoffers Tenerife. Vanmiddag had een besloten bijeenkomst plaats in de RAI. Foto: GPD/Phil Nijhuis veertig mensen in de zaal aan wezig. De communistische bur gemeester van Nanterre bleef ongedeerd. Frankrijk heeft geschokt gerea geerd op het bloedbad. Premier Jospin ging direct naar de plaats waar het drama zich had afge speeld. Ook minister van bin nenlandse zaken Vaillant nam poolshoogte. President Chirac arriveerde vanochtend in de voorstad. Hij had eerder in een communiqué laten weten met groot leedwezen kermis van de schietpartij te hebben genomen. De president uitte zijn medele ven met de familie van de slachtoffers, de bevolking van Nanterre en de gemeenteraad. Volgens ooggetuigen heeft de man tientallen schoten gelost. Verscheidene mensen werden in het bovenlichaam geraakt. De dader, die wel vaker vergaderin gen van de gemeenteraad had bijgewoond, kon door omstan ders worden overmeesterd. Daarna droegen ze hem over aan de politie. In de voorstad zijn inmiddels noodmaatregelen van kracht ge worden. Bij het stadhuis is een grote politiemacht op de been. warmond - Een verrassing is de komst van de ooievaars in Warmond allang niet meer. de Herenweg wordt sinds 1994 door de ooievaars bebroed. Daarvoor bleven de vogels Maar de nestdrang van het stel is elk jaar weer een voorbode van de lente. Het nest aan ruim vijftig jaar weg uit het dorp. Foto: Mark Lamers 2e PAASDAG GEOPEND Teakhouten tuinstoel met messing beslag, in 5 standen verstelbaar. 2 |aar garantie. J5&r

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 1