Op zoek naar de 'oude Jef SPORT Van Hanegem hekelt afzeggingen Bosvelt en Van Hooijdonk haatsploeg gaat niet verder met Helen van Goozen R9 NAC verlengt contract met verdediger Jeffrey van As niet De dagen van Peter Mueller zijn geteld Een recreantenclub dinsdag 26 MAART 2002 I Witschge. Foto: ANP nan haalt ichge terug dam - Richard Witschge welkom bij Ajax. Vanaf d seizoen maakt de 31- international deel uit A-selectie. De 32-jarige leider kwam de afgelo- en in conflict met de lige Ajax-trainer Co en vertrok op huur- lar het Spaanse Alaves. ïwe trainer Ronald Koe- :t nog wel een rol voor esnaarde routinier. Ajax rendien de selectie wil- vullen met Willem II- ivelder Danny Landzaat, terdammers zouden it willen ruilen voor To- lasek, een oud-speler lem II. Volgens een rdvoerder zouden alle er in principe al uit ecteur voetbalzaken bij II, Martin van Geel, rea- irbaasd: „Wij hebben 1 Ajax gehoord." Ook 0 1 belangstelling voor 1( at hebben. ker zeker zes ;Jen uit roulatie 'gen - Erik Dekker is ze- weken uit de roulatie. r( renner, die zaterdag zijn een brak tijdens Milaan e;mo, is zondag met suc- e'pereerd. Op het bot is !j( rt spalk aangebracht. :e, drie weken kan Erik •3 de fiets zitten", aldus Vries. ^em leent fise geld 1 - De gemeente Am- is üweegt voetbalclub Vi- n lening van ruim vijf z euro te geven. Zonder r 11 de Arnhemse voetbal- spelerssalarissen niet Met de vijf miljoen Ie club het eind van het i' wel te halen. Vitesse rer anderhalf jaar met van de lening en beginnen. Het stads- e heeft Vitesse beloofd Me week dinsdag uitsluit- irven. v •deelname ch in gevaar - De Tourdeelname ajUllrich is in gevaar. De Duitser kampt met flnekkige knieblessure, k ;evolg is van overbelas- n :ns krachttraining in de h lij Telekom begint men d ls te vrezen dat de kop- aanloop naar de njan Frankrijk onvol- ?iiCompetitie krijgt om in van betekenis in de zd)kste rittenkoers te kun- eïen. rotterdam/anp/gpd Assistent- bondscoach Willem van Hanegem be kritiseert in stevige bewoordingen de afzeggingen van de Feyenoorders Paul Bosvelt en Pierre van Hooijdonk voor het Nederlands elftal, dat morgen vriendschappelijk tegen Spanje speelt. „Normaal gesproken zou het conse quenties voor spelers moeten hebben als ze afzeggen omdat ze moe zijn of geen zin hebben. Dan heeft zo'n gozer een probleem", schrijft Van Hanegem vandaag in zijn column in het Alge meen Dagblad. De rechterhand van bondscoach Dick Advocaat laat in het midden aan wel ke consequenties hij denkt. Hij bena drukt in zijn stukje dat het zijn per soonlijke mening betreft. Van Hanegem geeft vooral Bosvelt er van langs. „Bosvelt is moe. Hij heeft zondag met Feyenoord wel een hele wedstrijd tegen Sparta gespeeld. Waarom ga je er dan niet met de rust uit? Het stond toen al 3-0 voor Feyen oord. Ik weet dat Feyenoord een zwaar programma heeft. Maar dat geldt bijvoorbeeld ook voor de spelers van Barcelona. Die moesten zondag avond nog tegen Valladolid voetbal len, maar ze kwamen hier gisteren wel lachend binnen." Van Hanegem spreekt respect uit voor Edgar Davids. „Hij is geblesseerd en kwam toch helemaal naar Noordwijk. Hij had echt zo'n dikke enkel en hiel." Dick Advocaat foeterde gisteren ook over de late afzeggingen van beide spelers: „Natuurlijk respecteer ik de belangen van de clubs. Sterker nog, ik heb aan de verenigingen gedacht en bewust geen interland in april ge pland. En dan krijg je dit. Hier ben ik helemaal niet blij mee. Ik heb Pierre gebeld. Hij vertelde dat hij moeilijk kon leven met het feit dat hij er in eer ste instantie niet bij was. Hij gaf in de ze fase de prioriteit aan Feyenoord. Ik vind dat niet professioneel. „Ik heb Advocaat verteld, dat ik had verwacht dat hij me meteen had gese lecteerd. Toen dat niet gebeurde heb ik de conclusie getrokken dat ik ken nelijk niet in zijn toekomstplannen pas. Het was voor mij een uitgelezen moment om geselecteerd te worden. Maar vorm is kennelijk niet altijd een graadmeter", aldus Van Hooijdonk. Het Feyenoord-duo kan een selectie voor Oranje voorlopig wel vergeten. „Er moet veel gebeuren voordat Van Hooijdonk en Bosvelt nog eens opge roepen worden", zegt Advocaat. Naast Davids vielen gisteren de PSV- 'ers Kevin Hofland en Wilfred Bouma geblesseerd af. Advocaat riep twee vervangers op: André Ooijer (PSV) en Patrick Paauwe (Feyenoord). Meer nieuwe spelers kwamen er niet bij. Advocaat: „Met meer spelers kom je alleen maar in de verleiding tijdens de wedstrijd nog meer te wisselen. Voetbaltrainers: Bestuur verwacht teveel breda/gpd - Hij had een andere mededeling verwacht. Had ver wacht nog zeker een jaar in Bre da, bij NAC, te voetballen. Maar stil in een hoekje kruipen doet hij nu niet. „Daar ben ik de persoon niet naar. En ik ben ervan over tuigd dat ik weer op mijn oude niveau kan terugkomen", zegt Leidenaar Jeffrey van As. De hele zondag was de stoere verdediger niet bereikbaar. Tele foon uit. „Ik was weg, even mijn zinnen verzetten." Die zinnen hadden een verzetje nodig om de mededeling van een dag eer der te verwerken. Een medede ling die erin hakte, een klap komt des te harder aan als je hem niet verwacht. Zaterdagavond, voor de wed strijd NAC-Vitesse, deelde Roe- lant Oltmans, namens NAC, aan Van As mee dat de club zijn de ze zomer aflopende contract niet verlengt. Medische en tech nische staf van NAC hebben hun twijfels over de 'come-back' van Van As, die maandenlang met een achillespees- en een bovenbeenblessure heeft getobt. Ze betwijfelen of de 29-jarige verdediger na dat leed weer bij het niveau van zijn ploeggeno ten kan aanhaken. En NAC ver- keelt blijkbaar niet in de finan ciële positie om Van As nog een jaar de kans te geven het tegen deel te bewijzen. „Dat komt rauw op je dak val len, ik was ook boos. Ik had zelf om het gesprek gevraagd, maar dacht dat ik nog wel een jaar bij NAC zou voetballen", zegt Van As. „Ik ben er namelijk van overtuigd dat ik mijn oude ni veau wel ga halen. Het is ook lo gisch dat ik dat denk, ik zit nog in mijn revalidatie." Maar Van As weet zelf ook hoe de voetbalwereld werkt. „Ik snap het standpunt van de club ook wel. Je bent bij NAC om te voetballen en als de technische staf denkt dat je daar niet meer aan toekomt, dan volgt ontslag. En ik begrijp ook dat ik mis schien een 'dure jongen' ben voor de club." Maar de verdediger had ook ge hoopt op wat meer clementie van de club. Als zijnde één van de spelers die het langst bij NAC speelt, als zijnde één van de meest bij de club betrokken spe ler. „Ik heb wel een bepaalde status opgebouwd. Misschien had je dan nog wat langer de kans moeten krijgen. Ik heb hier een hoop meegemaakt: degra datie, promotie. Ik wilde graag Jeffrey van As (rechts): „Ik ben ervan overtuigd dat ik mijn oude niveau wel ga halen. Het is ook logisch dat ik dat denk, ik zit nog in mijn revalidatie." Archieffoto: Cees van Hoogdalem in ieder geval nog één keer in het shirt van NAC 1 spelen." De laatste keer dat dat gebeurde, was in september vorig jaar, uit bij De Graafschap. NAC kon die kans voorlopig niet geven. Het wachtte bij Van As al langer dan bij, bijvoorbeeld, Maurice Steijn. Maar als de club niet voor 1 april laat weten dat de verdediger geen nieuw con tract krijgt, is het wettelijk ver plicht zijn verbintenis met een jaar te verlengen. „Ik zal de WCS nog wel vragen na te kij ken of ik terecht zo'n ontslag brief krijg. Eigenlijk heb ik ge woon de pech dat ik het laatste jaar van mijn contract gebles seerd ben geweest. 'Houdt het nu gewoon op", heb ik nog ge vraagd aan NAC." Misschien niet. Want Van As is wel weer fit, fit genoeg in ieder geval om maandagavond met Jong NAC mee te doen tegen Jong PSV. Afgelopen donderdag speelde hij ook al met die ploeg mee. „Ik heb nog zes, zeven we ken nodig om op mijn niveau te komen. Maar dan is het seizoen voorbij. Ik heb dus eigenlijk te weinig tijd om me nog te bewij zen. Dat is frustrerend. Maar misschien staat de deur nog op een kier. Ik wil me nog bewijzen. En als ik de ploeg zie spelen dan denk ik nog steeds dat ik dat ni veau aankan. Ik moet gewoon de 'oude' Jef weer zien te wor den." De technische staf van NAC heeft daar dus twijfels bij, hoe zuur ze dat ook zegt te vinden. „Het is heel vervelend voor Jef, zeker na zes jaar trouwe dienst. Maar achter zijn naam staat ge woon een groot vraagteken. We moeten ook zeker weten dat hij fit is als de belasting hoog is, die is nu, aan het eind van het sei zoen vrij laag. We hebben de af gelopen twee jaar al vrijwel con stant drie man moeten missen in de selectie. De kans is vrij klein dat hij zich alsnog bewijst, maar als dat wel zo is, kunnen we misschien nog een modus vinden", zegt trainer Henk ten Cate. „We hebben maandag morgen een gesprek gehad. Daarin hebben we hem alles uitgelegd. Het was een goed ge sprek" Om daarmee ook maar gelijk genachten als dat trainer en spe ler zaterdag met elkaar op de vuist zouden zijn gegaan te wil len ontzenuwen. „Onzin, ach terlijke geruchten", zegt de trai ner. „Niks van waar", zegt ook de speler. „Ik heb een paar goe de gesprekken met de trainer gehad. Ik ben het misschien niet altijd met hem eens, maar het is niet zo dat we niet door één deur kunnen." Dus blijft Van As gewoon tot het einde van seizoen bij NAC. Om weer 'wedstrijdfit' te raken, om zich mogelijk nog te bewijzen en alsnog een nieuw contract af te dwingen. En anders om zich op een andere toekomst te bezin nen. „Want die ziet er nu wel iets anders uit. Ik had hier graag nog langer gevoetbald. Heb ook niets achter de hand, geen an dere clubs, daar heb ik nog niet over nagedacht ook." 8er van der Hulst - Helen van Goozen zoek naar een nieuwe jj Spaar Select is voor de Iter uit Hoogmade geen Jan Willem van Dijk het olympisch kwali- ïooi in Heerenveen al dfemeren dat hij zijn Team' wilde inkrimpen pen naar zo'n acht rij- djlopende contracten - v] die van Van Goozen, 1(4che en drie Russen - nlniet worden verlengd. 1 een evaluatiegesprek Dj, Goozen de afgelopen Pjfinitief te horen wat zij Ml via de media moest Mn. „Ik heb het moeilijk keuze", reageert Van %ezien heeft haar twee- olijf bij Spaar Select Van 'ahiet gebracht wat ze er- >'Iptelde. „Twee jaar gele- r jhet heel goed bij Spaar let was voor mij een uit- k%chteraf moet ik vast- |at ik de mindere jaren Mueller bij Spaar Se- v|ect trok drie jaar gele- ^een slecht debuutjaar Tigrid Haringa, Mueller JtiCoach. Op zijn beurt Amerikaan er niet in klaar te stomen voor lische Spelen van Salt Gianni Romme (5000 Erben Wennemars ;r) slaagden er niet in latsen voor hun sterk- maakten in het verleden al eens duidelijk dat de schema' s van Mueller te zwaar waren. „Het eerste jaar ging ik er nog als een gek in. In het tweede jaar ging ik er al wat meer over nadenken, maar elke keer ging ik overver moeid de winter in. Het leek er wel op alsof ik aan het einde van het seizoen pas uitgerust was van wat ik in de zomer had ge daan. Als ik dan aangaf dat het niet meer ging, was daar weinig begrip voor." Het gebrek aan individuele be geleiding openbaarde zich op nieuw tijdens de Spelen. Zo wa ren de schaatsers die zich niet voor Salt Lake City wisten te plaatsen - naast Van Goozen, Mark Tuitert, Jakko Jan Leeuw- angh en Bas Brusche - op zich zelf aangewezen. De Hoogfna- dese trainde in die periode on der gewestelijk coach Wint den Eisen, kreeg van hem wel de volle aandacht, schaafde aan haar techniek en kwam tijdens de afsluitende wereldbekerwed strijd van Inzeil tot een opmer kelijk resultaat. In de B-groep van de 3000 meter zorgde zij voor de tweede tijd achter win nares Claudia Pechstein. Die prestatie kon Spaar Select-direc- teur niet meer op andere ge- Helen van Goozen: „Ik ben in deze ploeg wel snel volwassen gewor den." Foto: GPD/Vincent Jannink ste afstand, terwijl Annamarie Thomas en Marianne Timmer op de Spelen ondermaats pres teerden. Vorige week zegde een meerder heid van de ploeg het vertrou wen in Mueller op. Ook Van Goozen, die bij de junioren de eerste Nederlandse wereldkam pioene allround werd, kwam bij Spaar Select niet tot haar recht. „In de evaluatie hebben we daarover gesproken. Ik heb on der de maat gepresteerd. Dat komt ook doordat ik niet goed met Peter kon werken. Als jon geling kreeg ik te weinig aan dacht van hem." In de jacht op het grote succes werden in een grote ploeg als Spaar Select de talenten te veel aan hun lot overgelaten. „Peter kon zijn vol le aandacht niet over alle perso nen verspreiden. Als je goed reed dan stond hij voor je ldaar. Ging het iets minder dan wist hij daar niet mee om te gaan." Zijn het dan twee verloren jaren geweest? Van Goozen: „Qua prestaties wel. Ik wilde elk jaar sterker worden, goede tijden rij den. Ik ben in deze ploeg wel snel volwassen geworden, maar op schaatstechnisch gebied heb ik niet veel geleerd. Achteraf ge zien had ik misschien beter bij de opleidingsploeg van de KNSB kunnen blijven." De zware zo- mertrainingen onder begelei ding van Mueller deden Van Goozen ook al geen goed. De Hoogmadese is niet de eerste die daar over klaagt. Ook Tonny de Jong en Marianne Timmer den haag/gpd - De dagen van Peter Mueller als schaatscoach van Spaar Select zijn geteld. Een meerderheid van de rijders heeft zich vrijdag tij dens de evaluatie van het seizoen negatief over de Amerikaan uitgelaten. De verwachting is dat ook het contract van Marianne Timmer, echtge note van Mueller, wordt afgekocht door de sponsor. Mueller zei gisteravond in een reactie dat hij nog steeds de coach van Spaar Select is. „Het is nieuws voor me dat ik weg moet. We zitten mid den in de evaluatie. Nee, ik heb geen indicatie dat de schaatsers van me af willen. Natuurlijk, er zijn altijd wel één of twee die ontevreden zijn, maar dat is niet anders dan in vorige jaren." Spaar Select ontkent dat is besloten afscheid te nemen van Mueller. De komende dagen worden met de betrokkenen nog individuele gesprekken gevoerd. De afronding van de evaluatie moet, zeker als het aan Mueller ligt, voor het weekein de plaatshebben. „Want zaterdag ga ik op va kantie." De directie van Spaar Select zit in een lastig par ket. Met Mueller is een contract tot en met 2006 afgesloten van een half miljoen euro per jaar. De afkoopsom zal hoog zijn. Dit staat haaks op het beleid van Spaar Select om te bezuinigen. Spaar Select heeft Jac Orie, afgelopen twee jaar assistent-coach bij TVM, inmiddels gepolst als de opvolger van Mueller. De 34-jarige l\oosdui- ner bevestigt interesse van Spaar Select. Een niet onwaarscliijnlijk scenario is dat Orie trainer wordt bij Spaar Select In zijn kielzog volgen Ge rard van Velde en Martin Hersman uit Lisse, met wie hij bij TVM een uitstekende verstandhou ding heeft opgebouwd. „Natuurlijk zou ik als ik bij TVM niet kan blijven, graag meegaan. Ik hoef echt niet zo veel te verdienen", aldus Hersman. rijswuk/anp - Veertig procent van de trainers in het betaalde voetbal vindt dat de ambities van de besturen van hun voet balclubs vaak veel te hoog lig gen. Ook de doelstellingen van sponsors zijn vaak niet realis tisch, zo meent 51 procent van de coaches. Die cijfers komen vandaag naar voren in een onderzoek naar de werkomstandigheden van trai ners gehouden door het Alge meen Dagblad en de vakorgani satie Coaches Betaald Voetbal (CBV). Aan de enquête deden 33 van de 45 aangeschreven coa ches mee. De hoge verwachtingen van clubbesturen en sponsors verta len zich bij 24 procent van de trainers in stress. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Day, maandag 25 maart: 07-08-11-16 18-24-27-37-43-46-51-57-58-59-60-63-67- 74-75-80. (onder voorbehoud) BASKETBAL New York. NBA. Miami Heat - Boston Celtics 82-87. New York Knicks - Denver Nuggets 83-84. Phoenix Suns - Cleveland Cavaliers 102-96, Seattle Superso- mcs - Utah Jazz 106-92, Portland Trailblazers - Memphis Grizzlies 100-103, LA Clippers- San Antonio Spurs 85-91 PAARDENSPORT Alkmaar, 25 maart Eerste koers, 2060 m: 1 Roxy Shoeing (Pools. R L.) 1.21,7 2 Rhona de Legume. 3. Ninja. Toto: v/innend 1.30: plaats 1,10 1.50 2.00. duo 11,40, trio 34,50. Tweede koers, 2060 m: 1 Otanaskeh Naomi (Merx.T.) 1.19,5 2. Potiki Seven, 3 Picabia Robel. Toto: winnend 74,50: plaats 2,50 1,00 1,00; duo 44,80; trio 614,10; dubbel win nend 57,90. Derde koers. 1100 m: 1 Jewel of Freedom (Pools, R L.) 1.16.6 2. Millions Ahead. 3 Mister Diamond Toto: winnend 4.60: plaats 1.80 1.90 3.80. duo 66,80; trio 144.20. Vierde koers. 2060 m: 1 Kiliaan van Troie (Blankendaal. M C 1.19.8 2 Nema Cartou che. 3. Nirwana Toto: winnend 6.00; plaats 1.30 1.20 1.90. duo 13.80, trio 86.30. Vijfde koers, 2060 m: 1. Omonny Seven (Het- teling jr., C.) 1.18.3 2. Meroad Exotic, 3. Nestor of John. Niet gestart: Let it be Rita. To to: winnend 1,70; plaats 1,20 1,40 1,90; duo 18,20; trio 70,40. Zesde koers, 1720 m: 1 Nancy Cartouche (Martens. Mw C E.) 1.17,8 2. Marianne Dra gon, 3. Melle D Toto: winnend 2.30: plaats 1.30 2.70 1.80. duo 10.00; trio 60.40. Zevende koers. 1100 m: 1 Ogmios Robel (Kooyman, T H 1 16.6 2. Jehda Naomi. 3 learos van Venlo Toto: winnend 6.10; plaats 1.50 2,10 7,70. duo 68,90; trio 265.40. Achtste koers, 2400 m: IProw Vryenesse (Kooyman, T H.) 1.20.9 2 Nick Belvedere. 3. Nanko Woodflower, 4 Novia Lady GJ. Toto: winnend 1,50; plaats 1,00 1,10 1,20; duo 6,20; trio 19,00. Negende koers, 2060 m: 1Nightrider Medo (Blonk, F.W. van der) 120,4 2. Nicole ter Sy- pe, 3. No Limits Triton Toto: winnend 19,90; plaats 2,60 1.40 2.10; duo 30,10; kwartet 1390.10 Totalisatoromzet: 49.916,50 TENNIS Miami. Masters Series. Mannen, 4 miljoen euro, derde ronde: Hewitt (Aus/1) - Gambill (VSt) 3-6 6-4 7-5, Squillari (Arg) - Enqvist (Zwe) 6-1 7-6, Rios (Chl/31) - Kafelnikov (Rus/3) 6-4 7-6, Pavel (Roe) - Haas (Dui/4) 7-6 6-7 7-6, Gonzalez (Spa) - Sampras (VSt/11) 7-6 6-1, Johansson (Zwe/8) - Coria (Arg) 6-1 6-4, Voinea (Roe) - Ferrero (Spa/2) 7- 6 1-6 6-2, Gaudio (Arg) - Grosjean (Fra/7) 7-6 4-6 6-1. Federer (Zwi/12) - Portas (Spa/23) 6- 4 6-1, Sahn (Rus/3) - Horna (Per) 3-6 6-3 7-6. Blake (VSt) - Canas (Arg/15) 6-4 6-3. Henman (GBr/5) - Mantilla (Spa/32) 7-5 6-4. Vrouwen, 3,1 miljoen euro. derde ronde: Capri ati (VSt/1) - Miskina (Rus) 3-6 7-5 6-2, Venus Williams (VSt12) - Diaz-Oliva (Arg) 6-2 1-0 op gave, Seles (VSt/5) - Reeves (VSt) 6-3 6-2, Stevenson (VSt/23) - Maleeva (Bul/16) 6-3 7- 5, Sanchez Vicario (Spa/11) - Raymond (VSt/17) 6-2 7-6. Toeljaganova (Oez) - Sugiya- ma (Jap) 3-6 6-4 7-5. Achtste finale: Clijsters (Bel/4) - Black (Zim) 6-4 6-2. Hingis (Zwi/3) - Stevenson (VSt/23) 6-2 6-0. Dementieva (Rus/12) - Kremer (Lux/26) 1-6 7-5 7-6. V Williams (VSt/2) - Coetzer (ZAf/14) 6-2 6-0. Seles (VSt/5) - Fari na (lta/9) 7-6 6-4, Panova (Rus) - Sanchez (Spa/11) 6-1 7-6, S. Williams (VSt/8) - Irvin (VSt) 6-1 6-4, Capriati (VSt/1) - Tulyaganova (Oez/15) 7-5 5-7 6-1. WATERPOLO Zeist. Oefenduel. Nederland - Spanje 7-9 (1-2 1-2 2-2 3-3). Doelpunten Nederland: Peerenboom (2x). Ro denhuis. Koot. Sijbrmg, Van den Ham en Van der Sloot. WIELRENNEN Catalaanse Week. Eerste etappe, Lloret de Mar-Lloret de Mar: 1 Zabel (Dui) 143 km in 3.58.25, 2. Vicioso (Spa), 3. Etxebarria (Spa). 4. Edo (Spa), 5. Fernandez (Spa). 6. Perdiguero (Spa), 10. En gels. 79. Veneberg 2.35, 91. De Groot. 113. Mutsaars 10.49.135. Den Bakker UCI-ranglijst. Mannen: 1 Dekker 2339 punten, 2 Zabel (Dui) 2181. 3. Simoni (Ita) 1759. 4. Bettini (Ita) 1749.20. 5 Armstrong 1718, 6. Ullrich (Dui) 1705, 14. Boogerd 1170, 63. Knaven 597, 82. Van Bon 526. Ploegen: 1. Mapei (Ita) 1890, 2. Rabobank (Ned) 1356, 3 Lotto (Bel) 1238, 4 Fassa Bortolo (Ita) 1114, 5. Team Coast (Dui) 966, 6. Cofidis (Fra) 963. Vrouwen: 1. Arndt (Dui) 762. 2. Melchers (Ned) 659, 3 Brandli (Zwi) 575. 4. Rossner (Dui) 556, 5. Poecinskaite (Lit) 483. 6. Miil- ward-Wilson (Aus) 476, 15. Mansveld 260. 21 Beltman 177, 30. Grimberg 101. 38. Zi| laard-Van Moorsel 79. Ploegen: 1Saturn (VSt) 2142. 2. Acca Due O (Ita) 1513, 3. Vlaanderen (Bel) 903, 4 Farm Frites 897, 12. Power Plate 308, 19. Onder nemers van Nature 31. dachten brengen. „Hij zei tegen mij dat hij de ploeg wil verklei nen en de kosten drukken. Ik krijg daardoor helaas niet meer de kans om het onder een ande re coach te laten zien." Aanbiedingen van een andere ploeg heeft Van Goozen nog niet. „Eerst zullen de grote rij ders worden weggekaapt en dan pas wordt naar de jongere men sen gekeken." Meldt zich een ploeg voor Van Goozen dan gaat ze niet over een nacht ijs. „Ik moet er dan eerst heel goed over nadenken want ik wil dit niet nog een keer meemaken. Ik wil heel goed worden begeleid. ACHTERLIJN Paul van der Zwaan, de trainer van UVS. wilde zondag na de wedstrijd tussen UVS en Leoni- das niet met de verslaggever van het Leidsch Dagblad pra ten. Een dag eerder was er een artikel in de krant verschenen over de oorzaken van de terug val van UVS na de winterstop. Daarin stond dat belangrijke spelers al een jaar geen vertrou wen meer in hun trainerstel den. Voor het totstandkomen van het artikel had ondergete kende ongeveer drie kwartier met Van der Zwaan ge sproken. Van dat gesprek waren maar een paar woorden van de trainer in het artikel te rug te lezen. Van der Zwaan had dat allemaal zonde van zijn tijd ge vonden en wenste verder geen tijd meer aan het Leidsch Dagblad te besteden Gelukkig zijn wij van de krant nooit zo streng geweest voor UVS. Kilometers hebben wege reden, uren hebben wij langs de lijn gestaan bij erbarmelijke wedstrijden die UVS ergens bij een i>erre hoofdklasser of in die trieste eerste-klasse- en tou rage speelde. Hooguit hebben we ge dacht dat het allemaal zo zon de van onze tijd was. Tijdens het gesprek met Van der Zwaan was het belangrijk ste onbesproken gebleven, na melijk dat de oude kent UV- S'ers in het eerste elftal het al een jaar niet meer in hem ziet zitten. De trainer deed net alsof hij van niets wist, maar kon een paar dagen telefonisch pre cies doorgeven welke spelers geen vertrouwen meer in hem hebben. Paul van der Zwaan. En wonderlijk was ook dat 'ras- UX^S'er' Marco Akerboom, door Van der Zwaan dinsdag avond nog als 'geblesseerd' om schreven. vrijdag te horen kreeg met het tweede te spelen, maar zondag alsnog in de basis van het eerste elftal mocht opdra ven. Meestal is het flauw om de trai ner de schuld te geven van slechte resultaten. Dat is het nu ook. De vorige clubs van Van der Zwaan, WSB en RCL, ge ven zo hoog over hem op dat het onterecht is om hem het recente puntenverlies van UVS in de schoenen te schuiven. In dit geval lijkt het de enige 'red ding' van UVS om die laatste wed strijden een andere trai ner voor de spelersgroep te zetten. Maar voor zitter Bart van LeetBten gaf vo rige week nog aan <mt UVS het seizoen afmaakt met de trainer waarin spelers geen vertrouwen meer hebben. Terwijl de pro motie naar de hoofdklasse nog altijd tot de mogeiijkeid be hoort, gaat 'Uit Vriendschap Samen liever als vrienden met de trainer uit elkaar. Dan maar niet promoveren, moet het be stuur, dat netzo trots is op een florerende G-afdeling als op het eerste elftal, denken. Dat is pri ma. Maar val dan ook geen (jeugd)spelers van andere ver enigingen meer lastig om toch vooral prestatievoetbal in blauwwit te komen spelen. UVS is een recreantenclub. Willem Spierdijk

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21