'Dit nemen ze mij nooit meer af SPORT >y AZC heeft geen kind aan ZPB Debuut valt vrouwen LZ zwaar Saturnus eindigt in stij Nereus blijft de sterk;" 'k Zege judoka Van der Ge maandag 25 maart 2002 se w Mirjam de Kleijn wint met Die Haghe finale van PKC Kamiel Maase. Foto: ANP/Toussaint Kluiters Kamiel Maase stelt teleur veldlopen - Kamiel Maase haal de op het wereldkampioen schap veldlopen in Dublin een teleurstellende 32ste plaats. De Wageningse loper van Leiden Atletiek wilde bij de eerste twin tig eindigen. Op de paarden- baan in de Ierse hoofdstad zak te Maase na een snelle start te rug in een tweede groep, die de favoriete Afrikanen snel moest laten gaan. In de slotronde kon Maase nog wat plaatsen goed maken. Hij eindigde als zeven de Europeaan. Winnaar werd het Ethiopische supertalent Ke- nenisa Bekele, die geschiedenis schreef door als eerste aüeet wereldkampioen te worden op de korte en de lange cross. Acht limieten voor Van Schaik Dordrecht - Bij grand-prixwed- strijden in Dordrecht heeft Len- neke van Schaik zich op drie nummers geplaatst voor het Europees zwemkampioenschap voor de jeugd. Vorige week zwom Van Schaik al vijf keer een limiet. Het is nog niet be kend op welke nummers de Leidse uitkomt op het EK, dat in juni in het Oostenrijkse Linz wordt gehouden. Van Schaik won in Dordrecht de 100 meter rugslag in een tijd van 1.04.62. Bij de jeugd zegevierde Nick Driebergen op de 100 vlinder en werd hij tweede op de 200 meter vrije slag, Michael van der Linden werd op die afstand derde. Iris Visser van De Zijl/LGB haalde zilver op de 50 meter vlinderslag in 32.88. Lar- risa Brak won brons op de 100 meter schoolslag. Van Duijvenbode wint criterium wielrennen - Ton van Duijven bode heeft de Ronde van Haar steeg op zijn naam geschreven. De Noordwijker kreeg gister middag Johnny Broers uit Maartensdijk (tweede) en Eddy Gevers uit Schijndel naast zich op het podium. Collega-vete raan Jan van der Tang (Voor hout) finishte in het criterium over 50 kilometer als zevende. door Michel van Cent Rotterdam - Nog geen halfjaar geleden veroverde Mirjam de Kleijn een basisplaats bij Die Ha ghe. De Sassenheimse bereikte in haar eerste seizoen gelijk de zaal finale in Ahoy'. De oud-korfbal ster van TOP was de enige van haar ploeg die nooit eerder in het sportpaleis van Rotterdam had gestaan, maar dat was in het duel tegen regerend kampioen PKC niet te merken. De Kleijn speelde een sterke wedstrijd en maakte twee doelpunten, waar mee zij een belangrijke bijdrage leverde aan de 20-17 overwinning en de tweede landstitel van haar nieuwe vereniging. „Het was echt gaaf allemaal", reageerde De Kleijn opgewon den. „Als je op het balkon staat bij de huldiging en je ziet al die supporters onder je staan jui chen. Daar doe je het voor, niet alleen voor jezelf, maar ook voor hen. En we hebben terecht ge wonnen ook, dat maakt het ex tra mooi." Elke topkorfballer hoopt ooit de zaalfinale in Ahoy' te spelen en die het liefst ook nog te winnen. Dat was voor spelers uit de Leidse regio tot dusverre nooit weggelegd. Anne van der Zaag (TOP) en Bianca Joustra (Spor ting Trigon) maakten doelbe wust een overstap naar Blauw Wit (Amsterdam) om de eind strijd te halen, maar zij beëin digden die als verliezers. Mirjam de Kleijn koesterde deze droom wens ook toen zij twee jaar gele den overging van TOP naar Die Haghe. Zij had nooit gedacht dat die zo snel in vervulling zou gaan. In dit zaalseizoen verwierf zij een basisplaats bij de Haagse topclub, die na een moeizaam begin steeds beter begon te spe len. Ook De Kleijn groeide mee in het spel: „Het was eerst echt wennen, want ik heb nooit eer der in de hoofdklasse gespeeld. Maar we hebben veel gerouti neerde spelers en die hebben mij heel goed opgevangen. Daarom ging het steeds beter en durfde ik ook meer te doen, meer te gaan schieten. Ik heb echt het gevoel dat ik mijn plek bij Die Haghe heb gevonden." Het duurde in de finale ook even voordat Die Haghe zijn draai had gevonden, want PKC kon in de openingsfase naar 0-3 weglopen. De Hagenaars waren in krap drie minuten weer terug op gelijke hoogte en namen ver volgens het heft in handen. De Kleijn had een belangrijke in breng in deze ontwikkeling. Zij scoorde eerst 4-3 en forceerde daarna een strafworp, waaruit Kees Slingerland 5-3 kon ma ken. Ook in defensief opzicht Mirjam de Kleijn van Die Haghe (links) vocht menig vinnig duel uit met Martine de Jong van PKC. Foto: ANP/Jasper Juinen was zij goed op dreef tegen Mar tine de Jong, die door haar leng te ondersteunend moest spelen voor hoofdaanvalster Mady Tims. „Martine is veel langer dan ik, dus ik mocht sowieso niet onder de korf komen. Ik moest de doorbraak van Mady Tims afschermen. Dat lukte goed, maar het was niet zo ge makkelijk. Je hoort je vakgeno ten nauwelijks door alle herrie in de hal, zo hectisch is het alle maal. Als de trainer je iets wilde doorgeven, moest je wel even naar de kant gaan", verklaarde De Kleijn haar tactische op dracht. Toch bleef PKC tot 7-7 goed bij, maar in de laatste tien minuten van de eerste helft liep Die Haghe door naar 11-8. Het zou achteraf de beslissende de marrage blijken in de finale, die voor het eerst sinds jaren weer van begin tot eind bleef boeien. Na de rust hield Die Haghe steeds een voorsprong van mi nimaal twee punten vast, tot grote frustatie van PKC. André Simons, normaliter de gangma ker bij de titelverdediger, incas seerde dan ook een gele kaart, nadat hij de bal na een overtre ding wild weg had gesmeten. Ook Martine de Jong liet zich niet onbetuigd met een stevige duw in de rug van De Kleijn. Deze bleef net als haar teamge noten echter laconiek onder het verbale en fysieke geweld van de tegenstander. Zij fiet zich in de aanval nog eenmaal gelden door uit de langste aanval van de avond, zeker een minuut of drie, te scoren (15-12). „Het liep ge woon goed bij ons, iedereen deed wat hij moest doen. Wij hadden in de rust afgesproken om op dezelfde manier door te blijven spelen. Alleen wisten we dat we PKC niet op één punt moesten laten komen, want dan was het echt weer spannend ge worden. Maar pas toen Edwin twee keer scoorde, had ik echt het gevoel dat wij zouden gaan winnen", blikte De Kleijn terug op de tweede helft. Met twee treffers bracht Edwin Hogendorf Die Haghe vier pun ten los (19-16 en 20-16) met nog een minuut te gaan. Dat bete kende een glansrijke afsluiting voor de Hagenaar, die aan zijn laatste seizoen in de hoofd macht bezig is. PKC kwam door de zesde treffer van Mady Tims nog op 20-17, maar dat was al les. De Papendrechters steun den wel heel zwaar op Tims en Simons, terwijl de Hagenaars als collectief beduidend meer in hun mars hadden. De Sassenheimse beleefde in een roes de huldiging: „Het was echt ongelooflijk wat er na het laatste fluitsignaal gebeurde. Ie dereen viel elkaar in de armen en van alle kanten werd ik gefe liciteerd door mensen die ik vaak helemaal niet kende. Een reporter van TV West duwde meteen een camera voor mijn neus, maar ik zou niet meer we ten wat ik gezegd heb. Het is fantastisch dit eens mee te ma ken, dit nemen ze mij nooit meer af. Gelukkig duurt het even voordat de veldcompetitie weer begint, dan kunnen we nog even nagenieten. Tenslotte gebeurt het niet vaak dat dromen zo snel uitkomen. Die Haghe - PKC 20-17 (11-8). Doel punten Die Haghe: Rob Middelhoek, Kees Slingerland (5), Tim Abbenhuis, Edwin Hogendorf (3), Mirjam de Kleijn (2), Jonni Abbenhuis en Mandy Loorij. PKC: Mady Tims (6), André Simons (4), Remco Héijman (3), Denise Bezemer. Martine de Jong. Suzanne de Wilde en n de Graan handbal - Satumus sloot het seizoen af met een nederlaag tegen BDC. In Landgraaf werd het 28-22 voor de thuisploeg. Saturnus-trainer Nico Mooren sprak van een 'vermoeiend en vervelend' jaar voor de Leidse club. „Dat krijg je als de trai ner, de teammanager en een paar belangrijke spelers tus sentijds opstappen. Dan weet je bij het begin van de meeste wedstrijden al vrijwel zeker dat je gaat verliezen. Op die ma nier is het heel moeilijk om je elke keer weer te motiveren, ook al was de sfeer binnen de ploeg altijd goed." De toekomst stemt Mooren ook al niet vrolijk. Saturnus weet nog steeds niet hoe de nieuwe hoofdklassevorming uit zal pakken voor de club en het is ook onzeker wie zich volgend seizoen nog in het Sa- turnus-shirt zullen hi BDC-Satumus was in iedi val de afscheidswedstrijd Hans Nieuwenhuis, Hans Leeuwen en Wim van wen, maar mogelijk verin er nog meer spelers. Al die onzekere factoren gen er voor dat Mooren niet weet of hij volgend zoen trainer van Saturnus Desondanks probeerden reg Leidenaars er in Limburg iej leuke wedstrijd van te ma door voort te borduren oj yt succes van de week ervoor 24 tegen de reserves van S dia). Maar terwijl 'het cc ers tief een week eerder no n d kracht was van Saturnus, faalde het team dit keer op dat punt. Na de rust 97 ging het wel wat beter, ij0ti kleiner dan vier doelpu werd de achterstand nooit 1 byp ei he roeien - Met de beste roeiers van Nederland in de boot heeft de Amsterdamse roeivereniging Nereus gisteren op de Amstel de zeventigste Head of the River gewonnen. Nereus prolongeer de daarmee het Nederlands kampioenschap op de lange af stand. Coen Eggenkamp, Ivo Snijders, Gerard van der linden, Thomas Dirksmeier, Thijs Groot, Gijs Vermeulen, Diederik Simon, Mi- chiel Bartman en stuurman Chun Wei Cheung legden de 7,5 kilometer tussen Ouderkerk en Amsterdam af in 24 minuten en 59 seconden. Okeanos/Amstel eindigde als tweede met een halve minuut achterstand. Skoll werd derde op 32 seconden. Nereus won vorig weekeinde al de seizoensopening op de Am stel, de Heineken Vierkamp. Daar was de door Simon en Bartman voorgeslagen clubacht 1 311 nF tie ong het XI judo - Elco van der Geest (klasse tot 100 kilo) heeft zaterdag het internationale judotoernooi van Rome gewonnen. De 22-jarige Haarlemmer versloeg in de fina le met waza-ari de Spanjaard Vega. De jongste Van der Geest kon het succes gebruiken. Vorig jaar had hij een topseizoen met vier medailles in de A-toemooi- en en een bronzen medaille op het Europees kampioenschap. Dit seizoen kwam hij nog niet verder dan een zevende plaats in het toernooi van Wuppertal. al superieur met winst vier afstanden. De roeiklassieker was ma zet. De roeivereniging 1 III, waar de permanence v vestigd, bracht dit jaar nie301 een acht op het water. \ee> III bracht grote roeiers "e onder wie Nico Rienks en Aardewijn. r Bij de vrouwen revanchee e acht van Skoll zich wel vi n.v' nederlaag van vorige weel 'üe Vierkamp tegen Nereus jj Marlies Smulders en 111 Dekkers als turbo's in he)r.^ denschip, versloeg Skoll 0 Pj' kilometer in de 49e Hea'l1" vrouwen Nereus met ai seconden verschil. De wir ploeg bestond Renée van en, Klaartje Groot, Melii Marlies Smulders, Hum< kers, Nienke Hommes, Cl Mi Verwey, Annemiek de Hi^q stuurvrouw Carlijn Hengs jg illy lard ene ltv ipp ndij Dennis Meijer pakte zilve ma klasse tot 73 kilo. Een b« ca voor, (iet Mrde werk dat pil van het Haarlemse Kt ;gn het laatste jaar leverde. ,joe greep dit seizoen telke pjn naast het podium, maar i ,et was het raak. Alleen de 1 Maddaloni kon hem in d^en met yuko afstoppen, m;mj' was geen schande. Madd de olympisch kampioen, zen medailles gingen naa nis van der Geest (boven logram) en Edith Bosch ÜKi kee door Dirk Kloos waterpolo - AZC heeft de laat ste wedstrijd van de competitie kinderlijk eenvoudig gewonnen. ZPB, nog niet zo lang geleden een sterke ploeg, werd met een 11-3 nederlaag naar Baren- dreebt terug gestuurd. Ondanks de ruime zege speelde AZC zeker geen beste wedstrijd. De eerste periode was nog rede lijk. AZC bracht in die beginfase een 3-0 voorsprong op het sco rebord. Daarna was er niet veel meer te genieten. De ploeg van coach Eric Noordegraaf leed veel balverlies en miste boven dien nogal wat kansen/Omdat ZPB nog slechter acteerde kon AZC weinig gebeuren. Teammanager René Cramer constateerde dat het eigenlijk nergens omging. „Er stond niets meer op het spel. Mede daar door was de concentratie er niet. We haalden alleen in de laatste twee minuten van de derde periode ons normale ni veau." Na de 4-1 halverwege, nam AZC in de slotfase van de derde pe riode verder afstand. De Alphe- naren schakelden een tandje hoger. ZPB raakte het spoor bijster en bij de start van de vierde periode was de voor sprong gegroeid naar 9-3. AZC leed daarna weer in slordig bal verlies en bespaarde ZPB zo een nog grotere afstraffing. Het eindsignaal kwam bij 11-3. Periodestanden: 3-0, 4-1. 9-3 en 11-3. Doelpunten AZC: Kimmo Thomas (4), Pieter Boot (2). Tjerk Kramer (1). Niels Zuidweg (1). Chris Boot (1), Kjell Boom (1) en Joeri Stoffels (1). LZ 1886 bewees dat het in thuiswedstrijden wel kan win nen. Tegenstander De Ham, dat zich in tegenstelling tot de equi pe van Wim Siera wel wist te kwalificeren voor de play-offs verloor in Leiden met 12-9. LZ 1886 was in het begin duidelijk de betere ploeg. Ondanks dat de ploeg twee overtalsituaties niet benutte, nam LZ al snel een 3-0 voorsprong. De Ham, in de play-offs tegenstander van AZC, kwam toch weer terug in de wedstrijd. LZ miste de nodige kansen. Halverwege de tweede periode namen de Zaandam mers zelfs met 3-4 de leiding. Het was Erik Wijermans die zijn ploeg, met drie treffers op rij, over het dode punt heen hielp. Nog een keer kwam De Ham te rug (6-6), maar daarna had LZ het voor het zeggen. Via 10-6 werd de 12-9 eindstand bereikt. LZ 1886 zal met Brandenburg, VZC en BZPC moeten gaan uit maken wie naar de eerste klasse degradeert. Periodenstanden: 3-2. 6-6, 11-7 en 12- 9. Doelpunten LZ 1886: Erik Weijer- mans (3). Marko Kerkvliet (2), Jan Lan- gerhorst (2), Marlijn Laurense (2). Ar nold Spros (2) en Mathieu Spros (1). door Wim Siera waterpolo - Het debuut in de hoofdklasse valt de vrouwen van de Leidse waterpolovereniging LZ 1886 zwaai. De vrouwen in casseren wekelijks grote neder lagen en behaalden in een reeks van twintig wedstrijden maar vier punten. Na het 10-7 verlies tegen OZPC staat LZ op de laat ste plaats van de hoofdklasse. Het moeizame optreden dit sei zoen lag wel in de lijn der ver wachtingen. Alle nieuwkomers in de hoofdklasse hebben zwaar. Toch heeft LZ in de na- competitie genoeg aan een reeks goede wedstrijden om ook volgend jaar op het hoogste po dium uit te komen. De ploeg van trainer Otto Kolling ver zuimde gisteren wel een goede uitgangspositie in te nemen voor de nacompetitie. De debu tant is in een serie van drie wed strijden veroordeeld tot het spe len van twee uitduels. Tegen stander is het sterke Heidelberg. De vrouwen van LZ speelden te gen OZPC lusteloos, toonden nauwelijks lef en lieten het initi atief volledig over aan de ploeg uit Oldenzaal. Het enige wapen feit in de eerste periode aan LZ- kant was een omhaal op de lat van Noeki Klein. Vooral het ver zilveren van de overtalsituaties was een groot probleem.Het was niet verwonderlijk dat OZPC het betere spel had in het Vijf Meibad. Onder aanvoering Vein de sterk spelende Karlein Rijssemus liep OZPC in de laat ste periode uit naar een voor LZ beschamende 10-4 voorsprong. In de laatste minuten schrokken de vrouwen van LZ opeens wak ker en troffen driemaal achter een doel. Ondanks hevig aan dringen in de slotfase kwamen de vrouwen van LZ niet verder dan 10-7 en incasseerden daar mee alweer de achttiende ne derlaag van de competitie. Toch vallen er nog wel enige lichtpuntjes te noteren in het voor LZ teleurstellend verlopen seizoen. De nummer twaalf van de hoofdklasse beschikt name lijk over genoeg talent. De 16-ja- rigen Biurakn Hakhverdian (2), Bianca Huygens (1) en Nannette Wortman (1) pikten hun doel- puntjes mee en kunnen in de toekomst uitgroeien tot vol waardige hoofdklasse-speel sters. Die constatering was te gen OZPC niet meer dan een doekje voor het bloeden. De an dere doelpunten kwamen van Noeki Klein (2) en Yvonne Flip- po (1). Een dag eerder leed LZ een 13-7 nederlaag tegen De Ham. Noeki Klein (5), Natasja Sierag en Mar- jo Boonstoppel maakten de doelpunten. noordwijkerhout - Raymond van Barne- veld heeft gisteren de Open Bollenstreek op zijn naam geschreven. De Hagenaar versloeg in de finale zijn vriend en rivaal Co Stompé uit Amsterdam met 4-3. Het duo had op weg naar de eindstrijd nauwe lijks tegenstand te duchten. Alleen Stompé leed in de kwartfinale tegen Menno Booth uit Den Haag setverlies. Naar De Schelft in Noordwijkerhout kwa men 673 deelnemers. Dat waren er een kleine tweehonderd minder dan tijdens het laatste grote Bollenstreek-toernooi, twee jaar geleden. Dat kwam onder ande re door de onlangs ingestelde kledingvoor schriften van de Nederlandse Darts Fede ratie. Bij de inschrijving gisterochtend wer den naar schatting tussen de 75 en 100 mensen geweigerd omdat het dragen van spijkerbroeken niet langer is toegestaan. De beste regiogenoten waren Maarten Dubbelaar uit Katwijk en Sam Denis uit Leiden. Zij bereikten de laatste zestien en sneuvelden tegen respectievelijk Van Bar-

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 24