Voorschoten '97 duwt Strijen in moera AMATEURVOETBAL Bernardus kan ONA niet van titel afhouden Blauw-Zwart vol ongeloof na zege op titelkandidaat Wanorde in treffen tussen Alphia en Hazerswoudse Boyt; Ger Bontje stapt op Vrouwen RCL overtuigen met zege op Rijsoorc Ploeg van trainer Désar boekt monsterzege tegen hekkensluiter: 1-8 'Deze ploeg kan in eerste klasse mee' RCL speelt mat, maan wint wel bij Naaldwij] KRV verslaat hekkensluiter PEC >re UVS haalt in tweede klasse hard uit tegen Bernardus: 8-0 WSB wordt karig beloond vijfde klasse zaterdag - Koplo per WSB speelde een redelijk goede wedstrijd tegen Schiplui den, maar de Noordwijkerhou- ters hielden slechts één punt aan het treffen over: 1-1. Voor WSB scoorde René Hooijmans. Een door blessures en afzeggin gen gehandicapt Foreholte ging met 3-5 onderuit tegen RFC '95. Richard Muilwijk, Frans van Gent en Bas Leen heer maakten de Voorhoutse treffers. Het Sassenheimse GWS versloeg door doelpunten van Robin Suiker, Edward van Kam pen en Dennis van Velzen LFC met 3-2. De Leidse doelpunten kwamen van Said Bezzai en Evert Groen. Marvin Bok (2x), Rob van Bezouwen en René Kruis zorgden voor de 4-3 zege van Leidsche Boys op Ooster heem uit Zoetermeer. Leide- naar Richard Noppe en een speler van Oosterheem werden wegens natrappen van het veld gestuurd. Titel gloort voor Leidsche Boys vijfde klasse zondag - Koplo per Leidsche Boys kreeg weinig tegenstand te verwerken van RFC '95. Met 1-4 nam de Leidse ploeg de punten mee naar huis. Roberto Boom (2x), Peter Marks en Gerard van Eek maak ten de vier vol. GOL Sport pro fiteerde van een slechte dag van buurman en hekkensluiter VNA 2-0. Adin Yurkly en Adil Na- radzini maakten de doelpunten voor Groot Oost Leiden. Al phen won het duel in de subtop met 4-0 van LFC dat de finitief lijkt afgehaakt in de strijd om de titel. Jerry van El zen, Pascal Hogeveen, Oscar Zaagmans en Gordon Dobrjac troffen het Leidse doel. VCL verloor met 4-1 van Real Zoe termeer. Na een 1-0 achter stand, trok Michael Verkuylen de stand voor de Vlietclub ge lijk. Een nieuwe achterstand leek te worden weggewerkt door Casper de Hollander, maar zijn inzet stuitte op de lat. In de slotfase van de wedstrijd liep Zoetermeer uit. John Verschoor gaat naar VCL leiden - John Verschoor is vol gend seizoen trainer van vijfde- ldasser VCL. Hij staat nu nog voor de spelersgroep van Roo- denburg waarmee hij op dit moment vierde staat in de vier de klasse. Ook Will Henskens wisselt van club. De assistent van Fred Eijsberg bij KRV gaat naar UDO, waar hij Fred Filip- po ter zijde zal staan. FC Lisse daalt verder af a-junioren, tweede divisie - FC Lisse degradeerde voor de tweede keer achtereenvolgende keer. Na het 2-5 verlies tegen Westlandia daalt de junioren- ploeg af naar de derde divisie. Door een doelpunt van Mar wan el Idrissi kwam Lisse nog wel met 1-0 voor. Tim Schip pers maakte daarna een eigen doelpunt en Robin Hoekstra zorgde voor de tweede Lissese goal. Drie verdedigingsfouten deden de ploeg de das om. Quick Boys, dat vorig jaar net als FC Lisse degradeerde uit de eerste divisie, zit ook nog in de zorgen, door het grote verlies van 4-0 tegen Spartaan '20. Katwijk wint van Dordrecht a-junioren, tweede divisie - Ondanks dat UVS een behoor lijke pot speelde, trok het tegen RVC/Rijswijk aan het kortste eind:2-l. Een kwartier voor tijd zorgde Jesper Neuteboom voor de 2-1. Een fel slotoffensief le verde niets meer op. Katwijk boekte de tweede achtereenvol gende overwinning. Pal na rust maakte Wim van Beelen 1-0 te gen Dordrecht '90. Alphense Boys blijft kansrijk a-junioren, derde divisie - Al- phense Boys blijft na de 1-2 ze ge op HW de belangrijkste ge gadigde voor de titel in de der de divisie. De overwinning kwam moeizaam en in de slot fase tot stand. De Alphenaren Mitchell Lafeber en Martin Kalkhoven schoten de treffers in de touwen. De Alphense club raakt Michael Arahene kwijt. Het 17-jarige talent gaat over naar FC Utrecht. Het duel tus sen Voorschoten '97 - Vrees wijk eindigde in 1-1. In een pri ma eerste helft stond de thuis ploeg lang met 0-1 achter. Op slag van rust maakte Christiaan Blikman gelijk. ARC noteerde een 2-0 overwinning op Elink- wijk. ARC-trainer Cor den Daas vond dat het een grotere zege had moeten worden. Jonathan Aalbers maakte voor Racing. Noordwijk en HW waren aan elkaar gewaagd, maar de Noordwijkers verloren met 1-2. Sander Oostermeyer maakte de enige Noordwijkse treffer. maandag 25 MAART 2002 Raul Wallaart opende de score. Archieffoto: Mark Lamers door Ruud Pattiapon strijen - Voorschoten'97 heeft met een vernietigende 1-8 zege op Strijen de voormalige hoofd klasser op de rand van de af grond gebracht. Met nog drie wedstrijden te spelen kan Strijen de degradatie nauwelijks meer ontlopen. Waar Voorschoten nog uitzicht heeft op promotie via de na- competitie, krijgt Strijen de re kening van een gewijzigd beleid gepresenteerd. Strijen wilde geen spelers meer van buiten de Hoekse Waard halen en richtte zich op de jeugdopleiding. Met het risico dat het prestatief min der goed zou gaan. Voorschoten onderstreepte de teloorgang van Strijen door de grootste zege sinds twee jaar bij te schrijven. Producten van de Strijense jeugdopleiding zijn (nog) niet opgewassen tegen spelers als Tim Kluivers (goed voor drie treffers) en verdedigers als de ervaren Geny Jansen en Stefan Roodakkers, die ook een doelpuntje meepikte. Voorschoten maalde niet om de malaise bij Strijen en scoorde er lustig op los. In de eerste helft legden Raul Wallaart en Kluivers in iets meer dan tien minuten een stevige basis voor de mon sterzege van de geelgroenen. Bij beide doelpunten was Frank Buizer nadrukkelijk betrokken. Eerst combineerde hij doeltref fend met Wallaart om even later een strafschop te krijgen na een overtreding van Strijenaar Ray mond van de Lavoir. Voorschoten was heer en mees ter en de thuisclub zette daar bitter weinig tegenover, al kreeg Strijen pas na de rust daadwer kelijk de kous op de kop. Twee fraaie doelpunten van Kluivers tilden de stand naar 0-4, waarna Strijen, door een fout van Rood akkers, via Martijn Stam iets te rug mocht doen. Buizer gaf zijn door Thijs van Brussel hazerswoude-rijnduk - Een ge lijkspel was gisteren voor ONA genoeg om kampioen te wor den. Al snel bleek dat de spelers uit Gouda daar niet voor naar Hazerswoude waren gekomen. De eerste tien minuten hoopte Bemardus nog op een wonder tje, maar toen ONA na een kwartier een penalty kreeg was het direct gedaan met deze hoop. ONA won de wedstrijd met 0-4 en pakte de titel in de derde klasse. „We zijn terecht kampioen ge worden", vond coach Jan van den Heuvel. „We hadden van daag het beste van het spel en Bemardus heeft het ons niet echt moeilijk weten te maken. We gaan ons nu op volgend jaar richten. We hebben een vrij jon ge groep, aangevuld met een paar ervaren spelers. We willen volgend jaar minimaal bovenin de middenmoot meedraaien. De eerste tien minuten leken de spelers van ONA te gespannen om de wedstrijd naar hun hand te kunnen zetten. Maar toen Bemardus-keeper Robin Dozen na een kwartier Richard de Jeu onderuit haalde en Jago Larus namens ONA de strafschop bin nen schoot, sloeg de wedstrijd om. Bemardus, dat negen spelers uit de selectie wegens blessures moest missen, kwam niet veel verder dan een paar afstands schoten. ONA hield met snelle combinaties op het middenveld de wedstrijd onder controle. Bemardus beperkte met veel moeite de schade en had veel overtredingen nodig om de spe lers van ONA in bedwang te houden. In de 30ste minuut kwam ONA op 0-2 toen Mohammed Rak- koub zijn eerste doelpunt van de wedstrijd maakte. Vijf minu ten later tekende hij voor zijn tweede en ONA's derde doel punt. Een vrije trap werd laag voor het doel van Dozen ge schoten en Rakkoub hoefde de bal alleen nog even het laatste zetje te geven. Dat ONA 'slechts' met 0-4 won, had de club aan zichzelf te wij ten. Het kreeg in de tweede helft genoeg kansen om deze scoren verder uit te bouwen, maar de spelers waren waarschijnlijk in gedachte al met het kampioen schap bezig. Scherpte om de kansen te verzilveren ontbrak. Uiteindelijk kon invaller Justin Streng vijf minuten voor tijd nog de vierde treffer maken, maar voor de wedstrijd was dit allang niet meer belangrijk. Bemardus-trainer Fokke van der Reyd was niet ontevreden over de wedstrijd: „ONA heeft een ploeg die makkelijk in de tweede klasse, maar misschien zelfs wel in de eerste klasse mee kan voetballen. Dat wij dan met 0-4 verliezen, is geen schande. Ik ben blij dat we de wedstrijd zonder kaarten en blessures zijn doorgekomen. We staan er mo menteel op papier niet zo goed voor, maar ik denk niet dat wij hoeven te vrezen voor de na- competitie. Bemardus speelt volgend jaar gewoon nog derde Er zijn naast Bemardus vijf ploegen die moeten vechten te gen deelname aan de degrada tiecompetitie. De Hazerswoude- naren hebben nog vier wedstrij den om het gelijk van hun trai ner te bewijzen. Bemardus - ONA 0-4 (0-3). 15. Laros 0-1, 30. Rakkoub 0-2, 35. Rakkoub 0-3, 85. Streng 0-4. Scheidsrechten Poedri. Toeschouwers: 500. Bemardus: Dozen; Zon, Batelaan, Ko ning, De Boer; Van der Veen, Reinaldo, Leslie de Klerk (60.Valk); De Jong (81.Marvin de Klerk), De Roo, De Graaf Twee spelers van Bernardus zijn nodig om ONA'er Suers te bedwingen. Foto: Eric Taal door Bas Pronk derde klasse zondag - BlaUW- Zwart-trainer Rob Beunder moest een paar keer goed naar het scorebord kijken om het tot zich door te laten dringen. Zijn gehavende formatie boekte in de derde klasse C een 1-0 zege op titelkandidaat Excelsior '20. „Ongelooflijk", lachte Beunder. „De jongens uit het tweede heb ben het knap opgevangen." Met fysiek spel haalde Blauw-Zwart het technisch begaafde Excelsior uit zijn spel. Na ruim twintig mi nuten kopte Sander van Kuyen raak uit een hoekschop. Door de overwinning blijft Blauw-Zwart in de race voor de derde perio- detitel. Dubbele cijfers waren met het oog op de kansen mogelijk, maar Alkmania moest in de derde klasse A uiteindelijk ge noegen nemen met een 6-0 zege op hekkensluiter Haastrecht. Bij rust was het door doelpunten van Seth Felix (2x) en Joeri Bouwmeester 3-0. Na de thee breidde Alkmania de score ge leidelijk uit. Treffers van Dave van Battum, wederom Felix en Sander Hogenboom zorgden voor de eindstand. De tweede plaats kan de ploeg van trainer Frans Sjardijn bijna niet meer ontgaan. Moedeloos wordt trainer Jan Zoetemelk van Voorschoten'97 van het scorend onvermogen van zijn ploeg. De formatie be nadrukte dit nog maar eens in de met 0-1 verloren wedstrijd tegen VEP. „Ik ga een hele nieu we voorhoede kopen", grapte Zoetemelk na afloop. Het doel punt van de bezoekers viel vier minuten voor tijd. Altior deed goede zaken in de strijd tegen degradatie. De for matie behaalde een knap 1 -1 ge lijkspel tegen ESTO en klom daarmee op de ranglijst, al blijft de degradatiezone dichtbij. De 1-1 was ook conform de verhou dingen in het veld. In de 20ste minuut tekende Jeroen Huft 1-0 aan. In de tweede helft kwam er een strijdlustiger ESTO uit de kleedkamer. De bezoekers kwa men 1-1. Dit was tot tevreden heid van Altior tevens de eind stand. Na de verrassende 0-1 zege op Gouda maakt Lugdunum nog een piepkleine, theoretische kans op handhaving. De Kikkers moeten daarvoor wel de ko mende drie wedstrijden in winst omzetten en de concurrentie mag geen punten meer pakken. Een schier onmogelijke missie voor Lugdunum dat aan de sportieve plicht voldeed. Want Gouda is ook nog niet zeker van handhaving. Lugdunum was sterker. In de eerste helft leverde een strafschop van Barry van Eyk 0-1 op. Van Eyk kreeg hier na nog twee goede mogelijkhe den, maar hij faalde in de afwer king. In de tweede helft zette Gouda aan, maar echte kansen kreeg de thuisploeg niet. sterke wedstrijd extra glans door de 1-5 en, na de treffer van Jan Bouwe Blankert, de 1-7 te laten aantekenen. Het laatste doel punt werd met het hoofd ge maakt door Roodakkers. Het zicht op de vierde plek blijft daarmee intact, al is de ploeg van Gerard Désar afhankelijk van misstappen van RWH, DO- TO en TOGR. De uitbeurten bij NTW en Groote Lindt, plus de thuiswedstrijd tegen 's-Graven- zandse SV moeten door Voor schoten immers in winst v den omgezet. Strijen - Voorschoten '97 1-8 (0-i Wallaart 0-1, 11. Kluivers 0-2 (s schop), 51. Kluivers 0-3, 58. Kluivi 4, 62. Stam 1-4. 73. Buizer 1-5, 74. kert 1-6, 81. Buizer 1-7, 87. Rooda) ms 1-8. Scheidsrechter: Stofkooper schouwers: 100. Geel: Van ae L (Strijen). Voorschoten '97: Mokveld; Blaj rge (65. Van Tol), Jansen. Rood.' Borst; Thomas Borsboom, Van Wallaart (46. Van Dorp), Buizer vers (60. Kassi), Karremans. 'eb et id< art ide - ld door Ruud Pattiapon tweede klasse zaterdag - RCL behaalde tegen Naaldwijk een benauwde 0-1 zege. De Leider dorpers speelden mat en had den moeite om het spel te ma ken. Dat kwam waarschijnlijk door het ontbreken van spel maker Patrick Kamperveen, die door een blessure waar schijnlijk de rest van het sei zoen moet missen. De aanval van Naaldwijk maakte het de defensie tame lijk lastig, maar onder aanvoe ring van Leen Guyt bleef Ra cing gevrijwaard van doelpun ten. In de 52ste minuut werd Wouter Ederveen in het Naald- wijkse strafschopgebied on deruit gehaald. Alex Barendse, door het ontbreken van Kam perveen de strafschoppenne- mer, schoot vanaf elf meter raak: 0-1. Naaldwijk zette daarop meer druk op RCL, wat door coun ters meer kansen voor de Lei derdorpers opleverde. Bij de eerste grote kans liepen Michel D ge Vc Plomp en Barendse elkaare sf de weg en bij de tweede schi 'er Ederveen te gehaast. I0rs 8 (tie! In Den Haag versloeg KRV gradatiekandidaat PEC L Haag met 0-3. De Katwijk ^r0 speelden niet geweldig, msPe' hadden weinig te ducht 'en Desondanks had KRV van P weinig te duchten. André Dijk nam na een solo-actie openingstreffer voor zijn re ning. Van Dijk verzond ook pass waaruit Carlo van Zalm de 0-2 aantekende, doelwisseling veranderde v nig aan het spelbeeld. Het zetten van Martin OudshoiPer op rechts en Rob Hupkens links kwam de Katwijkse a val ten goede. Spits René Ri 8- aard maakte echter geen bruik van de kansen die duo hem aanbood. De be[ KRV'er, Huig Hoek, liet hoe het wel moest. Ruwaf trof eerst de vuisten van Haagse doelman, waaf Hoek met een prachtige vo 01 de 0-3 op het bord schoot. ikte iels door Ruud Pattiapon derde klasse zaterdag - Alphia is zo goed als gedegradeerd na het tumultueuze duel tegen Ha zerswoudse Boys. De thuis ploeg verloor met 0-1. De wedstrijd werd in de 66ste minuut een kwartier stilgelegd wegens wanordelijkheden. Na een aantal forse overtredingen, gevolgd door opstootjes, hield de arbiter het even voor gezien. Alleen aanvoerder Robert Swart van de Hazerswoudenaren werd van het veld gestuurd. De win nende goal van de bezoekers kwam op naam van Raymond van der Laan. De Sleutels behaalde een be nauwde 0-1 zege op SEV. Zoals vaker dit seizoen was Jack Houwaart de man die De Sleu tels de kostbare punten schonk. Na een hoekschop van John Fakkel kopte de spits raak. Het in de eerste helft gemaakte doel punt zette de Leidenaars niet aan tot grootse daden. SEV speelde alles of niets, maar on der aanvoering van Michael ten Brinke bleef de nummer twee van de ranglijst overeind. Koploper Valken '68 had het uit tegen hekkensluiter HPSV be duidend eenvoudiger. De Val kenburgers waren op alle fron ten beter dan de politieclub en Van ^Cap h P* E nve wonnen afgetekend met Hans van der Mey scoorde rust tweemaal, waarna van Iterson (2x) en Denni^ Ridder de vijf vol maakten. SPi MVKV en Lugdunum spe0oy! in Katwijk een belangrijk om de derde periodetitel v wedstrijd werd in de eerste ]t t beslist door een treffer van las, wijker Amo Dijkdrent: MVKV was in de eerste sterker maar moest op de passen wanneer Lugdunui aanval zocht. Dat bleek n doelwisseling, toen Lugdi de overhand kreeg en Bc )0p' wijn Kamphues, Otto de oex en Harm de Vos kansen kre s te Leiden-trainer Henk Buyn sinds zijn aanstelling bij S zijn eerste nederlaag, 5-1. ogen van de trainer was ploeg minstens gelijkwaj aan de tegenstander. Het L jf doelpunt werd gemaakt Raymond Klinkenberg. Hi nutte een strafschop. Oegstgeest was tegen BS( niet in goeden doen en vt met 2-0. De OegstgeesteiL^ hadden nog kans op de ve gende periodetitel maaiN speelden een slechte parti !en weinig uitgespeelde mogeli ,jc n be den. In de 'Haarlemse' klasse ging het Hillegomse rga. in eigen huis met 0-5 on< j tegen NAS. van iel vierde klasse zaterdag - TAW en trainer Ger Bontje zijn uit el kaar. Bontje besloot voortijdig op te stappen, omdat hij 'geen grip op de groep kon krijgen'. „Ik miste bij sommige spelers de juiste mentaliteit, de wil om te winnen. En ik zag geen aankno pingspunten meer om daar ver betering in te krijgen. Ik dacht: misschien gaat het beter als ik opstap. Maar dat blijkt voorals nog niet zo te werken." Daar mee refereerde Bontje aan de wedstrijd van TAW tegen kop loper Semper Altius. Onder de hoede van tweede trainer Ge rard Slof verloor de Ter Aarse ploeg met 4-1. David van der Pijl scoorde voor TAW. UVS-Roodenburg eindigde in 1- 1. UVS was de betere ploeg maar kwam door Roodenburger Barry de Bock op achterstand. Roy Straetemans zorgde voor de verdiende gelijkmaker. Rooden burger Chris van Reeden werd met rood van het veld gestuurd. LSW70 werd met 0-5 verslagen door Woubrugge. Randy Bunts- ma (2x), Matthijs Ellinkhuizen (2x) en Ton Wetselaar verzorg den de Woubrugse doelpunten. Aarlanderveen en SVOW speel den een degradatieduel dat door SVOW door een doelpunt van Bas van der Hoom nipt met 0-1 werd gewonnen. Blauw-Zwart versloeg dankzij Joffrey Hoogen- boom en Steven op der Heijde Koudekerk met 2-1. Voor Kou dekerk scoorde Jürgen van der Bijl. Ariston'80 won verrassend met 1-0 van Kagia. Abbenes moest eveneens met 0-1 het hoofd buigen voor Wassenaar. Jan van der Wel was voor Was senaar de matchwinnaar. door Anne Brouwer vrouwenvoetbal - In de eerste klasse won RCL over tuigend van Rijsoord. De ploeg van coach Ton Ba- velaar was voor het eerst dit seizoen blessurevrij en dat leidde tot verzorgd voetbal bij de Leiderdorpse ploeg. Jet Bavelaar maakte in de tweede minuut de eerste goal, waarna Joyce Thissen met een hattrick de eind stand op 4-0 bepaalde. KRV won met 1-2 uit bij RVC '33. Sabine Knets zorgde voor de gelijkmaker, waarna Jacqueline Geiteman de wedstrijd besliste. De Katwijk- se ploeg kroop in de slotfase van de wedstrijd door het oog van de naald toen de scheidsrechter een doelpunt afkeurde wegens buitenspel. Alkmania verloor in de wedstrijd tegen KFC met 2-0. Na een onachtzaamheid in de verdediging maakte As- trid Elgeest een ongelukkige eigen goal. Na deze tegen slag herpakte Alkmania zich, maar in de laatste mi nuut besliste KFC de wedstrijd. Ter Leede 2 verloor op inzet van RWH: 2-1. De Sassenheimse ploeg kwam op voorsprong door Anja van Ginhoven uit een comer van Laura van Leeuwen, Na de gelijkmaker kwam RV- VH in de slotfase op 2-1 door een eigen doelpunt van Angela Wolvers. Tweede klasse UVS haalde flink uit tegen Bernardus: 8-0. Doelpun- tenmaaksters waren Tamara Schaafstra (3x), Priscilla de Vos (3x), Nancy de Graaf en Flora van Veen. Iduna won eveneens overtuigend van RKAW: 4-1. Iduna miste een groot aantal kansen. De doelpunten van Sanne de Boer en Wietske van Steen waren op het randje van buitenspel. Rosa de Blanken schoot op aangeven van jeugdspeelster Annette van den Hoom de 3-0 binnen en Annemarie Hogeriverf besliste de wedstrijd. SJC won van NSV '46: 2-4. Een snel opgelo pen achterstand maakte Miriam van der Niet met twee goals ongedaan. Renske van der Niet (2x) maakte de vier vol. In de uitwedstrijd tegen Nootdorp overklaste FC Lisse de thuisploeg met 3-1. Gabriëlla Mosk maakt de eerste goal, waarna Nootdorp door een penalty stand gelijktrok. Na rust zakte Nootdorp weg en pi teerde Lisse met doelpunten van Esther Faas en niëlle Hassing. Derde klasse Ondanks het 2-2 gelijkspel tegen RKAW blijft Qi Boys tweede op de ranglijst. De Katwijkse ploeg m< 1 tweemaal een achterstand wegwerken, ondanks groot aantal doelrijpe kansen in de eerste helft. Pie ke Remmelswaal en Kim Schaap scoorden in de tui 1 de helft. Oegstgeest ging onderuit tegen koploper I p DEO, de thuisploeg beperkte de schade tot 1-4 d.L een goal van Josine Meurs. UDO kwam er niet aai pas tegen Alkmania 2. Het 0-5 verlies was onder n te wijten aan de afwezigheid van de geblessee keepster Monique van Tol. Docos ging met 0-4 schip in tegen Vredenburch. Rijnsburgse Boys hat het eerste half uur geen kind meer aan Die Haghe: Eline van Egmond-de Mooij maakte beide goals. lo-y llen gir ïgei lat e d' lats af. arei Va Ie c ploi erkt ma] 1 is n t Af VOO de ;n d is i 31 e ras c ijn ;e v Vat ledii po lor ma n v; rem c to ere is di in gele ukei

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 20