PSV moet weer bittere pil slikken katwijk is de zwakste van twee zwakke schakels Dekker treurt na curieus weekeinde SPORT maandag 25 MAART 2002 SI Punt neemt ij UVS de nrust niet weg KNVB waakte roeger over iet Oranjeshirt ncrete interesse or Van Bommel hoven - De kans dat Mark Bommel vertrekt bij PSV, ver boven de vijftig pro- Dat stelde voorzitter Har- nRaaij gisteren na de 1-1 lAjax. Er is inmiddels con- ibelangstelling voor Van unel. Van Raaij wilde niet Hen om welke club of ihet gaat. Er is nog geen uitgebracht op de aanvoer- die een contract heeft tot 0 2005. Van Bommel wilde liet ingaan op de medede- ran zijn voorzitter. Lazio a zou interesse hebben, rdat werd door technisch ieur Frank Arnesen 'een cht' genoemd. 1 Nistelrooy en velt zeggen af F-Ruud van Nistelrooy en Bosvelt hebben zich afge- Ivoor de vriendschappelij- an! edstrijd van het Neder ig ielftal tegen Spanje, isdag in Rotterdam. De aller van Manchester Uni- eeft te veel last van een essure. De kwetsuur de zaterdag weer op in het van zijn Engelse club met lesbrough (0-1). Bosvelt in de dmkke fase van het en de voorkeur aan zijn Feyenoord. Hij is na bles- lerikelen in vorm en om- et een vriendschappelijke Ftrijd betreft, wil hij waar an, rust inbouwen. Bonds- iDick Advocaat heeft ly Landzaat van Willem II [vanger voor Bosvelt op- [pen. Bosvelt zegt op eigen tief te hebben gehandeld, is geen verzoek van de geweest, al heb ik wel im overlegd. Hoe Dick caat erover denkt, weet ik it ik heb hem zelf niet Remise tegen Ajax voelt als nederlaag door André Hoogeboom eindhoven/gpd - Zonder zelf tot grootse daden te komen heeft Ajax in de strijd om de landstitel PSV op afstand weten te houden. Door de i-i van gisteren is PSV vrijwel kansloos voor de titel en zijn er nog maar twee kandida ten voor de kampioensschaal over: Ajax en Feyenoord. Dat deed pijn in Eindhoven, waar de afgelopen week toch al rake klappen zijn geïncasseerd. In Amsterdam was er ingetogen vreugde. Want misschien is de strijd om het kampioenschap nog niet beslist; de Champions League-miljoenen liggen, zes wedstrijden voor het einde van de competitie voor het oprapen. Het credo in Amsterdam is al heel lang hetzelfde. Onder Co Adriaanse kraaide Ajax het lied van de nieuwe realiteit. Onder Koeman is er niet bijster veel veranderd. Sterker, door de ren tree van Jan van Halst is Ajax net zo zakelijk als destijds met de vijf verdedigers van Co. Maar het wordt nu gedoogd, omdat Ronald Koeman het anders ver pakt. Omdat de nieuwe trainer veel meer krediet heeft dan zijn voorganger. Omdat de toon nog altijd de muziek maakt. In Eindhoven speelde Ajax toch weer niet goed, na de opsteker vorige week tegen Heerenveen. PSV was beter, overrompelde de Amsterdamse ploeg zelfs in twee fases van het duel. In de eerste twintig minuten, voor de plotselinge treffer van Galasek en na de dik verdiende gelijk maker. Aan het einde van het duel was de benzine op bij de Eindhovenaren, sloeg de verzu ring in de benen en dat was geen wonder na de slag in Rot terdam, donderdagavond. Die slag duurde 120'minuten, plus penalty's en werd nog verloren ook. De schade leek vooraf dan ook aanzienlijk. Daarom was het des te opvallender dat Ajax in de be ginfase van de topper volledig onder de voet werd gelopen. De eerste tien minuten leidde dat tot veel Amsterdamse overtre dingen en tot grote wederzijdse irritatie. Die werd snel in de kiem gesmoord door de uitste kende scheidsrechter Temmink, maar het gaf eens te meer aan, hoeveel spanning er op de ere divisietopper stond. De openingszetten van PSV leid den tot niets. Balbezit en beter voetbal, maar geen doelpunten. De goal viel wonderlijk genoeg achter Waterreus, die tot dan toe niets te doen had gehad. Van der Meyde zette de actie in, Galasek schoot raak. Het was een dreun van jewelste voor PSV, dat mentaal toch al kwetsbaar was. Dat de gelijkma ker slechts twaalf minuten later viel, was achteraf gezien de red ding voor de (bijna) ex-lands kampioen. Vennegoor of Hesse- link, die verder onzichtbaar was, kopte de bal terug van de ach terlijn, richting Ooijer. De verde diger met het Ajax-verleden schoot raak. De gelijkmaker tilde PSV over het dode punt heen. De Eindho venaren geloofden weer in zich zelf. Gerets wisselde gelijk Adil Ramzi voor de wispelturige Rommedahl, die volgens de trai ner soms aan zelfoverschatting lijdt. Ajax wisselde na rust ook tamelijk opmerkelijk. Linker middenvelder Maxwell bleef aan de kant, voor een extra aanval ler, Ibrahimovic. Waarmee Koe man min of meer toegaf dat de slag op het middenveld was ver loren. Zonder Van der Vaart en zonder Pienaar miste Ajax aan vallende dynamiek en creativi teit, was de middenlinie een ble ke optelsom van dienende voet ballers. Het balbezit en de strijd werden gewonnen door PSV, dat eigenlijk niet verder kwam dan tot een kans. Fred Grim bleef moeiteloos de baas. Gah- kokidze raakte een keer de bo venkant van de lat, Bruggink - PSV's beste - was dreigend, Ajacied Zlatan Ibrahimovic heeft uitgehaald, PSV'er Kevin Hofland verdedigt. Foto: ANP/Robert Vos maar niet beslissend. De optelsom van aardige spelers in Eindhoven maakte niet het verschil met Ajax. Met het inzet ten van Kezman voor Bruggink, probeerde Gerets nog wat. Kez man, weer eens niet in de basis, kwam erin omdat bij Ajax Berg- dolmo eruit was gegaan. Daar door was Vennegoor of Hesse- link nu de baas in de lucht. Zo verklaarde Gerets zijn tactische doorberekening. Maar juist in die fase begonnen de krachten weg te sijpelen uit de getergde Eindhovense ploeg. In de slotminuten kreeg Ajax nog zoveel ruimte dat het dub beltje alsnog naar de Amster dammers had kunnen rollen. Zo ver kwam het niet, maar het deerde Koeman en de zijnen nauwelijks. De pijn lag bij PSV. Zoveel inzet, zo veel goede wil, zo weinig resultaat. Terwijl Ajax zich rijk rekende en het gelijke spel in de Philips-are na vierde als een overwinning, droop PSV aangeslagen en murw af. In de wetenschap dat de nieuwe landskampioen wel haast zeker niet uit Eindhoven komt. PSV: Waterreus; Bogelund, Ooijer. Hof land en Heintze (79. Lucius); Van Bom mel. Bruggink (72. Kezman) en Bouma; Ramzi (37. Rommedahl), Vennegoor of Hesselink en Gakhokidze. Ajax: Grim; Trabelsi. Bergdolmo (67. Yakubu), Chivu en O'Brien; Galasek. Van Halst en Maxwell (46. Ibrahimovic) Van der Meyde. Hossam en Wamber- to (79. Ikedia). S3: Erik Gerets zet de titel uit het hoofd amersfoort/anp - „Het gaat angstaanjagend goed", sprak Erik Dekker nog aan de voor avond van Tirreno-Adriatico, de rittenkoers die hij afgelopen week won. Tegenslag, haast tra ditioneel in het voorjaar van de Drent, was hem bespaard geble ven. Zaterdag sloeg het noodlot alsnog toe. Dekker verliet met een gebroken dijbeen per am bulance Milaan-Sanremo. Gisteren werd hij in Amersfoort geopereerd. Het voorjaar kan hij vergeten. De tragedie werd nog curieuzer omdat Dekker zich met zijn val indirect verzekerde van de nummer één-positie op de wereldranglijst. Erik Zabel moest zaterdag de Primavera winnen om de Rabo-renner voor te blijven, maar de Duitser verloor door het oponthoud dat de massale valpartij veroorzaak te, definitief de aansluiting met de eerste groep. „Ik kan later al tijd zeggen dat ik de nummer één ben geweest, maar blij kan ik er nu niet mee zijn", zei Dek ker zondag in Nice, kort voordat hij gerepatrieerd zou worden naar Nederland. „Het is shit, het is balen", vatte Dekker gisterochtend zijn ge voelens samen. Al pratend bleef hij de optimistische grapjas, maar daarachter school veel verdriet, erkende hij. „Ik ben niet iemand die een potje gaat zitten janken als er mensen bij zijn, maar neem maar van me aan dat ik er ziek van ben. De valpartij was eigenlijk een huis-, tuin- en keukenongeluk. Als altijd wilden zo veel mogelijk renners met de eersten de Ci- pressa beklimmen. In het ge drang dat daardoor in het pelo ton ontstond, zou de Belg Van Bondt als eerste tegen het asfalt zijn gegaan. Velen volgden, on der wie de Italiaanse favoriet Di Luca en Dekker. „Ik had niet meteen door dat het ernstig was. Ik had niks ho ren knakken. Maar toen ik merkte dat ik niet kon opstaan, besefte ik dat het niet zo maar een val was geweest." Dekker stuurde ploeggenoot Wauters verder. „Hij kon toch niets voor me doen." Twee jaar geleden bfak Dekker in Parijs-Nice zijn elleboog en miste hij ook de voorjaarsklas siekers. Die tegenslag werd ge volgd door een spetterend tour optreden met drie ritzeges. „Ik ga er ook vanuit dat ik de Tour gewoon weer rijd, maar dat is nog zo ver weg." S9: Droom Cipollini wordt realiteit komen drie doelpunten uit de lucht vallen boven Nieuw Zuid Janet van Dijk (uk - De supporters van tBoys vierden een feestje hun favorieten kampioen n geworden. Ach, het h [kampioenschap was bin toor de blauw-witte forma- die dit seizoen tweemaal van de lokale concurrent 7u nvendien niet meer kan de- iren. Het contrast met het 3-0 verslagen Katwijk was fh [JJ trainer Alfons Groenendijk i wedstrijd een overzichtje van de andere uitslagen in lofdklasse A, zei hij dat het feds slechter gaat uitzien, lebben het niet echt meer ;en hand. Het wordt heel |t k, dat is even slikken." l! Katwijk. De zwakste scha- nf( Tot ziens", stond er op het doek naast het doel waarin Bi k Boys in de tweede helft keer scoorde. Katwijk was o maar de zwakste van twee |i; ke schakels en dat de Kat- R ook volgend seizoen op Nieuw Zuid te zien zijn, iedereen hopen. 'er was immers goed bij de ijkse derby. Er waren veel houwers, er was heel veel TOrk, en na afloop hielden oosten van beide clubs el- uitdagende jongetjes aardig JhamJ. ras jammer dat op het veld a i maar iets werd gedaan oen beetje op voetballen De derby van 23 maart tal de boeken in gaan als an de slechtste aller tijden, fatsoenlijke aanvallen of aal combinatievoetbal was olijks sprake. Omdat er doelpunten uit de lucht 'en vallen, trok Quick Boys et langste eind. de flair en kunde van het 'jk dat vorige week tegen hurgse Boys speelde, was dag weinig meer over. Toen de ploeg veel en dotten Feest in het kamp van Quick Boys als Erwin Beltman (zonder shirt) de thuisploeg op i-o heeft gebracht in de Katwijkse derby. Trainer Arjen van der Werf richt zijn aandacht alweer op het veld. Foto: Cees van Hoogdalem van kansen, die stuk voor stuk werden gemist wat een ongeluk kige 0-2 nederlaag tot gevolg had. Op Nieuw Zuid kreeg de degradatiekandidaat slechts en kele mogelijkheden, en die wer den ook niet benut. Dat de wedstrijd het aanzien nauwelijks waard was, kwam ook omdat Quick Boys er niets van bakte. Zeker in de tweede helft kwam de thuisclub er nau welijks aan te pas. Het belangrij ke verschil was dat de blauw witte formatie drie doelpunten maakte. Het eerste viel in de eerste helft toen René van Meggelen bij een uitval met een diagonale pass Erwin Beltman goed wegstuur de. De spits maakte het karwei koelbloedig af. Quick Boys kwam nog onverwachter op 2-0 toen na rust Brian Mussche een vrije trap vanaf ongeveer 25 me ter mooi in het doel schoot. Het derde doelpunt viel helemaal aan het einde, toen de nog maar net ingevallen Martin Bekx Toi- ne l'Ami goed voorbij ging en scoorde uit een voorzet van Pa trick Petrici, die het strafschop gebied was 'ingepingeld'. Aan valler René Lievaart miste in de eerste helft voor open doel een pracht van een (onverwachte) kans na gestuntel in de Katwijk- se verdediging. De overwinning van Quick Boys was geflatteerd en gelukkig, maar niet onverdiend. Katwijk had veel meer balbezit gehad, maar niet meer kansen. Dat was voor een groot deel te danken aan Raymond Flaton, die als mandekker op de in de aanval geposteerde Mare Helder onge naakbaar was. In de 21ste minuut werkte Flaton een voorzet van Marco de Ridder, die keeper Tuinen- burg al voorbij was, goed weg. De Ridder kreeg aan het einde van de eerste helft nog een kop- kans, toen hij eerst Glen van Dam goed voorbij ging, maar daarna net niet bij de bal kon. Katwijk kwam beter en feller uit de kleedkamer. Bovendien was spits Barry Dubbeldeman in de ploeg gekomen voor verdediger Patrick Heijmans. In de vierde minuut had Jean-Paul Verkade gelijk moeten maken vlak voor een leeg doel, maar hij miste volkomen. Katwijk bracht ook Karim Hajji in het veld. Dat leidde er toe dat vijf spelers van Quick Boys de handen vol hadden aan de be waking van de oranje aanvallers, waardoor de thuisclub op het middenveld helemaal niets meer in te brengen had. Maar het gaf niet, want Katwijk scoor de toch niet. Hajji schoot na goed samenspel met Dubbelde man ver naast. De beste moge lijkheid kreeg Sander Molenaar vlak voor tijd, toen hij alleen op de keeper af ging. Remco Tui- nenburg redde eerst met zijn voet en gooide vervolgens zijn lichaam voor de bal bij de zach te rebound van Molenaar. Het is voor jonge spelers niet ge makkelijk om met de druk van degradatievoetbal om te gaan, denkt trainer Groenendijk, die blij is dat 'steeds meer ervaren jongens' terugkomen van bles sures. De meest ervaren jongen peinst er evenwel nog altijd niet over om zelf de kicksen aan te trekken. „Ik blijf in mijn spelers geloven. Ik ga niet ineens raar lopen doen. Ik ben gestopt", al dus de oud-prof. Quick Boys: Tuinenburg; Van Dam, Flaton. Mussche, Van Riin; Timmer mans, Van Meggelen (73. Petrici), Guyt, Lievaart; Beltman (88. Bekx), Derek van der Plas. Katwijk: Varkevisser. Heijmans (46. Dubbeldeman). Noorlanaer. l'Ami, Hensen; Van Leeuwen, Pronk (62. Ha jji), Molenaar Verkade. Helder, De Rid der (73. De Bie). IN DE HERHALING De materiaalhokken liggen vol, de schoenen staan in het vet, de kantine is dicht. Het weekeinde is voorbij, maar nog niet vergeten. Jeanet van der Laan, die dit seizoen met Wim Rijs- bergen, Peter Blangé en Gerard Bakker wekelijks op het sportweekeinde terugblikt, zet de nederlaag van het Neder lands vrouwenvoetbalteam in de herhaling. „Ik kan er niet omheen. We hebben gisteren tegen Enge land gespeeld en dat ging niet zo goed. om het nog zachtjes uit te drukken. We verloren met 4-1. We staan nu hele maal onderaan in de poule en onze kansen op kwalificatie voor het WK zijn verkeken. Dat was wel even een 'reality check', voor mij sowieso en ik denk voor iedereen wel een beetje. Het duurt nog wel even voordat ik hier overheen ben. In de tussentijd zoek je dan altijd naar een verkla ring. Volgens mij is het gewoon zo dat de ontwikke ling van onze sport te koppelen is aan de positie van de vrouw in de Nederlandse maatschappij. Ik las afgelopen week een column op de economie pagina die daar over ging. Vrou wen zijn sinds de jaren '60 be zig met een inhaalrace op al lerlei gebieden en ook voor voetbal geldt dat wij er ge woon veel later mee zijn be gonnen dan anderen. Wij gaan wel steeds meer trainen, maar in Engeland zijn ze bij voorbeeld al toe aan de status van full-profs. Zo blijf je als Nederlands team altijd achter de feiten aanlopen. Het enige positieve is nu dat we een heel jong team hebben, dat nog veel beter kan worden. Die Engel sen waren gemiddeld een jaar of 28, wij 22. We hebben na de wedstrijd even met Mark Wot- te gepraat en die zei ook: jullie willen te veel in een te korte periode. Het is een kwestie van geduld, maar zolang wij niet uit de competitie gehaald wor den om met het Nederlands elftal te kunnen trainen, blijft het aanmodderen. We zijn te wisselvallig en missen vedettes, die het team op sleeptouw kunnen nemen. Alles staat of valt met of we beter kunnen worden. We hebben ook ge praat met iemand van SBS6. Die zei: wij kunnen best een hype van jullie maken, maar dan moeten jullie wel preste ren. Hij heeft helemaal gelijk. De KNVB heeft al aangekon digd dat we komend sei zoen op dezelf de voet verder gaan, met een iets ander.e in vulling. We gaan op maandag bij een club uit het betaald voetbal trainen en ze willen het fysieke as pect meer be nadrukken. Dat zijn de tails, maar volgens mij moeten er eigenlijk grote dingen ver anderd worden. De KNVB zit ons trouwens ook op een ander punt in de weg, door hun inge wikkelde sponsorbeleid. Wij zouden best een grote sponsor kunnen aantrekken, net als bijvoorbeeld het nationale handbalteam. Maar in ons ge val moet dat via de bond lo pen. Geïnteresseerden moeten zich eerst inkopen bij de bond als algeheel sponsor, voor an derhalf miljoen gulden. Daar na mogen ze pas geld in onze ploeg steken. Dar maakt de drempel natuurlijk wel heel erg hoog. Jeanet van der Laan is speel ster van Ter Leede en het Ne derlands team.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17