Internazionale, de mooiste en de moeilijkste SPORT De eenheid is verdwenen bij 'de beste club van Leiden' Koeman wil PSV geen ruimte geven Spaanse selectie telt één speler Barcelona AZ boekt derde uitzege bij Fortuna Forse straffen voor AS Roma en Capello S2 Schaatsprijs Uytdehaage ela schakelt oddick uit mi - In de Masters Series Miami heeft Juan Ignacio lela voor een vroege sensatie zorgd. De Argentijn schakel de Amerikaan Andy Roddick 6-3 2-6 6-4. Roddick was als Bide geplaatst. Chela was vo- zomer een figurant bij de iallenger op de Scheveningse ;ts. Hij kwam niet door de rste ronde. Hij had een ïorsing van drie maanden !gens doping achter de rug. lela klom inmiddels op tot de ste plaats van de wereldrang- VL houdt ampioen lang bij derdorp - De vrouwen van Leiderdorp hebben gister- ond het eredivisieduel tegen ndslake Lions met 56-76 ver en. In sporthal De Bloemerd akte de huidige landskampi- uit Landsmeer pas in het tste kwart het verschil. BV derdoip leidde op het eind het derde kwart nog met 45 en hield tot 53-53 stand, ama drukte Lions door met $t een serie van elf punten ader dat de thuisploeg tegen lorde, vlak voor tijd gevolgd Dr twaalf punten op rij. Bij derdorp kwamen alleen lineke Bransz (11) en Renske der Voort (12) in dubbele ket laat amnik glippen inte carlo - Schaker Jeroen Et heeft in de zesde ronde het Amber-toemooi te nte Carlo de kans op een nt laten liggen. Nadat de otmeester uit Leiderdorp in rapidpartij met enige hulp de officieuze wereldkampi- de partij naar zich toe had M rokken, kwam hij in de tdpartij opnieuw erg goed te m. De weelde van een ge- de pluspion bracht Piket inelijk van zijn stuk, want hij on langdurig na te denken het winstplan. Kr amnik R elde vlot en won de partij slotte doordat Piket de toe- lane bedenktijd over bed. Iissisch paar ftste ijsdansers pANO - Het Russische paar a Lobatsjeva en Ilja Aver- ch heeft gisteren in Nagano r het eerst de wereldtitel ijs- sen veroverd. Het paar dat -e alt Lake City olympisch zil- behaalde, bleef de Canade- hae-Lynn Bourne en Victor atz voor. Het brons ging r Galit Chait en Sergei Sach- ui ksi uit Israël. De olympisch ipioenen Marina Anissina Iwendal Peizerat uit Frank en de Italiaanse titelverde- ers Barbara Fusar-Poli en ke irizio Margaglio deden niet p. Lobatsjeva en Averboech den door zeven van de ne- juryleden als winnaars aan- ezen. cord voor Ifer Lafeber to da derra - Golfer Maar- ,i Lafeber heeft gisteren de ede ronde van het Madeira er id Open gespeeld in 64 sla- Dit was een evenaring van ]n Jpersoonlijk record dat hij igde in 1999 in het Dutch i v n en in 2001 in het Singa- :nj Masters. Lafeber speelde fouüoze ronde met acht ies naast tien par. Hij klom vijftigtal plaatsen in het enklassement en verzeker- ich van deelname aan de e finaleronden met het engeld van 550.000 euro als mboekt rste winst ndam - Op vier wedstrij- sta voor het einde van de com- )ee, ie is het Bax dan eindelijk ikt. In Volendam werd Real 1-2 verslagen, de eerste t voor de Voorhoutse ere- ionist zaalvoetbal dit sei- l Bax kwam door Peter van lot en Patrick Scheurwater en 0-2 voorsprong. Daarna nen de bezoekers onder 3 e druk te staan, maar kee- darijn Mokveld werd maar keer gepasseerd. zaterdag 23 maart 2002 door Wietse Dijkstra rotterdam - Of hij al weet tegen welke verde diger van Internazionale hij het moet opnemen? Amper vijftien uur nadat hij Feyenoord naar de halve finale van de Uefa Cup heeft geschoten, blijft Pierre van Hooijdonk dat antwoord schul dig. „Nee, want ik ben nog niet zo lang wak ker." Een mening over de koploper uit de Itali aanse Serie A heeft de Feyenoord-spits wel. „Dit is een fantastische loting." Feyenoord keert terug naar San Siro, het stadi on waaraan het goede herinneringen bewaart. Op 6 mei 1970 hield Rinus Israel in Milaan als eerste Nederlander de Europa Cup I omhoog nadat Celtic in de finale met 2-1 was geklopt. Van Hooijdonk en de zijnen weten dat ze er de basis kunnen leggen voor een nieuw hoogte punt uit de clubgeschiedenis. „Ik geloof niet dat ik volgend jaar weer in de halve finale sta. Dit is een unieke prestatie die we hebben gele verd. De impact die dit heeft, merk je aan alles. Iedereen zit er zo vol van." „Inter is de meest aansprekende, maar ook de moeilijkste tegenstander die we hadden kun nen treffen," meent trainer Bert van Marwijk. „Ik had het gevoel dat we tegen AC Milan de meeste kans zouden hebben gehad." Ook Borussia Dortmund, de vierde halve fina list, was waarschijnlijk een minder lastige op gave geweest. „Toch ben ik blij dat we een Ita liaanse club hebben geloot," zegt Patrick Paauwe: „Ik speel niet zo graag tegen Duitsers. We hebben in de voorbereiding wel eens met 4-0 verloren van een Duitse ploeg die onder aan stond in de tweede divisie. Ik denk dat het Italiaanse voetbal ons beter ligt." Feyenoord speelt voor het eerst in de geschie denis tegen Internazionale dat Valencia in ei gen huis met 0-1 versloeg. Die prestatie maak te indruk op Van Marwijk. „Valencia stond de afgelopen twee jaar in de finale van de Cham pions League. Als je die ploeg verslaat, kom je van goeden huize. Ik ken ze niet heel goed, weet een aantal namen als Seedorf, Vieri en Ventola. En Ronaldo staat ook op het punt te rug te keren." Dat Feyenoord de underdog is, moge duidelijk zijn. „We moeten blij zijn met die rol," meent Van Hooijdonk. „En trouwens, tegen die an dere twee ploegen waren we ook de underdog geweest. Misschien dat Inter zegt dat ze het getroffen hebben met de loting, daar kan ik me wel iets bij voorstellen. Vind ik prima. We zullen boven onszelf moeten uitstijgen om de finale te bereiken, maar tegen Italianen heb je altijd kans." Intemazionale-voorzitter Giacinto Facchetti heeft gisteren de UEFA opgeroepen de eind strijd te verplaatsen naar Milaan indien de fi nale gaat tussen de stadgenoten AC Milan en Inter. De finale staat nu op 8 mei gepland in de Kuip. Het lijkt onwaarschijnlijk dat de Eu ropese bond op het verzoek ingaat als de fina le inderdaad volledig Italiaans en dus Milanees wordt. De UEFA wijst de finalestad altijd vroegtijdig aan en komt daar zelden op terug. Champions League Bayem München en Real Madrid zijn op nieuw tot elkaar veroordeeld. Ze treffen elkaar volgende maand in de kwartfinales voor de ze vende en achtste keer in 25 maanden. Bayem en Real speelden twee jaar geleden tegen el kaar in de halve finales en de groepswedstrij den. De Spanjaarden wonnen toen één keer. maar dat was toch voldoende om uiteindelijk de beker te veroveren. Vorig seizoen troffen ze elkaar in de halve eindstrijd. Bayem was in beide duels te sterk en pakte de eindzege in de Champions League. De winnaar van de beladen confrontatie treft in de halve eindstrijd de winnaar van Barcelo na - Panathinaikos. Deportivo la Coruna, de derde Spaanse ploeg bij de laatste acht, moet tegen Manchester United eveneens op herha ling. De twee ploegen speelden tegen elkaar in de eerste ronde. De Spanjaarden wonnen bei de ontmoetingen, met 2-1 in Riazor en met 3-2 op Old Trafford. Liverpool werd gekoppeld aan Bayer Leverkusen. Een Engelse halve fina le behoort tot de mogelijkheden als Manches ter en Liverpool beide winnen. hoofddorp/anp - Schaatser Jo- chem Uytdehaage heeft gister avond in Hoofddorp een toe passelijke prijs gelaegen. De Utrechter ontving de Ard Schenk Award. Uytdehaage werd dit seizoen Europees- en wereldkampioen allround en pakte twee gouden en een bron zen olympische medaille. Daar mee was hij de eerste schaatser sinds Ard Schenk in 1972 die be halve de twee allroundtitels ook olympisch goud in één seizoen won. Uytdehaage behoorde met Gerard van Velde en Gianni Romme tot de genomineerden. Het trio was via internet geno mineerd, een vakjury onder lei ding van Schenk maakte de de finitieve keuze. Bij de vrouwen ging de Award naar Andrea Nuyt. Zij troefde Renate Groenewold en Gretha Smit af. Voor het eerst werden bij de verkiezing aparte prijzen uitgereikt voor mannen en vrouwen. De Egbert van 't Oever Aanmoedigingsprijs ging naar twee winnaars: de talenten Ar jan Kieft en Tessa van Dijk. Deze nieuwe onderscheiding is ver noemd naar de vorig jaar over leden schaatscoach. amsterdam/gpd - De sfeer bij PSV is krampachtig en gespan nen na de uitschakeling door Feyenoord. Bij Ajax overheerst een gevoel van rust en zekerheid in de aanloop naar het belang rijke competitietreffen met de Eindhovenaren. Donderdag vierde Ronald Koeman zijn 39ste verjaardag, waardoor hij PSV-Feyenoord niet heeft ge zien. Hij had zijn broer ook uit genodigd. Maar die kon niet. „Hij had wat anders die avond." Grapjes die kenmerkend zijn voor de ontspanning en het zelf vertrouwen in de Arena. Proble men zijn er ook al niet. Alleen Steven Pienaar is niet fit. Hij trainde apart. Met een gelijkspel zou Koeman tevreden zijn. Mooier is winnen. „Dan heb je in feite Champions League veiliggesteld." De trainer van Ajax verwacht wel een aan geslagen tegenstander. „Dat weegt misschien wel zwaarder dan de fysieke aanslag van 120 minuten voetbal." De laatste ja ren was PSV beter in de onder linge confrontaties, maar Koe man denkt dat het nu iets an ders ligt. „Ze hebben altijd kun nen profiteren van de ruimte die Ajax weggaf. Ik denk dat dat nu niet meer zo is." Rafael van der Vaart is nog steeds niet inzet baar. Hij heeft een reactie gekre gen in de knie. Overigens speel de Koeman al eerder dit seizoen bij PSV; met Vitesse. Hij was toen de winnende trainer: 0-2. den haag - Het Spaans voetbal elftal komt volgende week met slechts één speler van Barcelona naar Rotterdam voor de vriend schappelijke interland tegen Oranje. Bondscoach José Anto nio Camacho selecteerde alleen verdediger Carles Puyol van de Catalaanse club. Real Madrid is met vijf internationals hofleve rancier van de negentienkoppi- ge selectie. Opvallende afwezige bij Spanje is Gaizke Mendieta. De ploeggenoot van Jaap Stam bij Lazio Roma kwam afgelopen zomer naar de Romeinse club en is in Italië geen schim van de bepalende speler die hij was bij Valencia. Selectie Spanje: Keepers: Santiago Ca- nizares (Valencia). Iker Casillas (Real Madrid). Verdedigers: Carles Puyol (Barcelona). Juanfran (Celta de Vlgo). Cesar (Deponivo La Coruna). Fernan do Hierro (Real Madrid), Curro Torres (Valencia). Miguel Angel Nadal (Real Mallorca). M iadenee Uiers: Tiko (Atieti- co Bilbao). Sergio (Deportivo La Co runa). Juan Carlos Valeron (Deportivo La Coruna). Ivan Helguera (Real Ma drid). Capi (Betis). Joaquin (Betis), lavi De Pedro (Real Sociedad). Vicente (Va lencia). .Aanrallers: Diego Tristan (De portivo La Coruna), Fernando Morien- tes (Real Madrid), Raul (Real Madrid). Reiner Robbemond van AZ springt bij een kopduel in de rug van Fortunees Dennis Gerritsen. Foto: ANP/Marcel van der Hoorn sittard/anp - AZ heeft gister avond de derde uitzege van het seizoen geboekt. De Alkmaar- ders versloegen in Sittard in een pover duel Fortuna: 0-1. Van Galen maakte in de 21ste mi nuut het enige doelpunt. Door deze overwinning nestelde AZ zich stevig in de middenmoot. Het lijkt erop dat de formatie van Henk van Stee zich geen zorgen meer hoeft te moeten maken om de nacompetitie. Fortuna bleef door de nederlaag troosteloos onder aan de rang lijst staan. FC Zwolle heeft zichzelf in de eerste divisie een uitstekende dienst bewezen. Op eigen veld wonnen de Zwollenaren met 2-0 van RBC, waardoor beide ploe gen van plaats verwisselen. Zwolle staat nu tweede, in pun ten gelijk met de koploper Ex celsior, die vandaag bij ADO Den Haag in actie komt. Arjan Bosschaart was de gevierde man bij de thuisclub. Hij maakte bei de doelpunten. RBC verloor na acht overwinningen op rij. geneve/afp/rtr - AS Roma en trainer Fabio Capello zijn door de Europese voetbalbond UEFA fors gestraft naar aanlei ding van de rellen bij de Champions-Leaguewedstrijd met Galatasaray. Roma moet de eerstvolgende bekerwed strijd 300 kilometer buiten de Italiaanse hoofdstad spelen. Capello mag bij die ontmoe ting niet op de bank zitten. Verder werden Francesco Totti en Francisco Lima voor drie duels geschorst. De Argentijn Gabriel Batistuta mag één wedstrijd niet meedoen. Op 13 maart braken er na het duel in het olympisch stadion vechtpartijen uit waarbij spe lers en politie slaags raakten. De UEFA deelde ook nog boe tes uit. Roma moet ruim 135.000 euro betalen, Galata saray dient 27.000 euro over te maken. Algemeen directeur Gerhard Aigner van de UEFA riep gisteren op tot bezinning. Hij bekritiseerde de 'normale' omgangsvormen die spelers en coaches tijdens wedstrijden hanteren tegenover de arbiter. „Bij haast elke beslissing staan er meteen vijf spelers te schreeuwen tegen de scheids rechter. Dat moet ophouden. Op zoek naar de oorzaken van de terugval van UVS door Willem Spierdijk leiden - UVS stond bij de winterstop fraai op kop met een voorsprong van acht punten op de concurrentie. Maar in zes wedstrijden in het nieuwe jaar verspeelde de Leidse eerste klasser de voorsprong. UVS staat nu tweede met drie punten achterstand op Nieuwen- hoorn. Weg is de voorsprong, weg is het sprankelende spel en weg is eigenlijk ook de hoop dat het nog goed komt met de 'beste club van Leiden'. Op zoek naar de oorzaken van de opmerkelijke terugval van blauwwit. Aan de bar in de kantine zit de voormalig se cretaris van de club achter een biertje. Erg druk maakt hij zich niet over de terugval van het eerste elftal. „Je kan je afvragen of wij wel wat in de hoofdklasse te zoeken hebben, kijk eens hoe het Soest dit jaar vergaat. Die ploeg heeft vijf punten. Misschien zijn we wel beter af in de eerste klasse." Ook voorzitter Bart van Leeuwen is tevreden met het bereikte. „Onze doelstelling voor dit jaar was een periodetitel te winnen en in de eerste klasse te blijven. Die periodetitel hebben we, en we blijven ook in de eerste klasse." „Een typische UVS-mentaliteit", zegt een in gewijde daarover. „Het ontbreekt bij de club aan de wil om de absolute top te bereiken, daadwerkelijk aan topsport te doen." „En", voegt hij daar aan toe „zoals de vaders zijn, zijn ook hun zonen." UVS wordt liever niet geassocieerd met een keiharde winnaarsmentaliteit. Het bestuur koestert het imago een 'nette' vereniging te UVS-trainer Paul van der Zwaan: „Er zijn veel spelers die wel vertrouwen in mij hebben." Archieffoto: Taco van der Eb zijn. Niet zonder trots vertellen bestuursleden nogal eens niet zo gauw opgewonden te raken van slechte resultaten, de club laat zich erop voor staan nog nooit voortijdig een trainer de deur te hebben gewezen. Maar de manier waarop UVS met de huidige trainer Paul van der Zwaan omgaat verdient geen schoonheidsprijs. Al op een opmerkelijk vroeg tijdstip (in november vorig jaar) kreeg de trainer te horen dat hij aan zijn laatste seizoen bij UVS bezig was. Waarom hij moest vertrek ken, werd niet duidelijk. Het bestuur vertelde dat UVS in principe maximaal drie jaar met een trainer wilde werken. De voorganger van Van der Zwaan, Wim van Zwam, had echter vier jaar bij de club gezeten en mocht van het SCOREBORD bestuur best langer blijven. En daarvoor was Gerard Désar nog een veel langere periode trainer bij UVS. Van der Zwaan werd niet op de hoogte gebracht van het feit dat de belang rijkste UVS'ers al een jaar eerder van hun trai ner af wilden, maar dat het bestuur de wens van de spelers toen niet honoreerde. Waarom het UVS-bestuur geen open kaart heeft gespeeld jegens de trainer, is speculeren. Door al opmerkelijk vroeg bekend te maken dat Van der Zwaan zou vertrekken, hoopte het bestuur wellicht de rust in de ploeg te bewaren door de spelers een nieuwe trainer in het vooruitzicht te stellen. En door Van der Zwaan niet te vertellen dat de belangrijkste spelers te gen hem waren, hoopte de clubleiding mis schien dat er voor de rest van het seizoen een werkbare situatie zou blijven bestaan. Op het moment dat bekend werd gemaakt dat het contract van de trainer niet werd verlengd, stond UVS riant bovenaan. Maar over de kwa liteit van het spel verschilden de meningen. UVS haalde punten in goede wedstrijden, maar vaak ook wezen spelers erop dat er pun ten werden gepakt in slechte duels, dat UVS het nodige geluk had in de beginfase van de competitie. Na de winterstop gebeurde wat spelers al vreesden. Matig spel werd een aantal keer niet met fortuin gecompenseerd. De trainingsinzet liet te wensen over, een aantal belangrijke spe lers bezocht voor een belangrijk duel liever een wedstrijd van Feyenoord dan zelf te trai nen. Nog steeds staan er soms maar tien spelers op het trainingsveld van de 36 man die de selectie telt. De neerwaartse trend zet door. In de ze ven wedstrijden na de winterstop haalde UVS zes punten, met een dergelijk gemiddelde over de hele competitie zou UVS nu in degradatie- gevaar verkeren. Openlijke conflicten tussen trainer en spelers bleven goeddeels uit. Alleen ras-UVS'er Marco Akerboom wil niet meer on der de huidige trainer spelen en ging terug naar het tweede. Volgens voorzitter Van Leeuwen is er de afge lopen maanden niet gesproken over de positie van Van der Zwaan. Opmerkelijk is wel dat een bestuurslid in een volle bestuurskamer na een wedstrijd vorige maand opmerkte dat Van der Zwaan 'komende dinsdag op non-actief zou worden gesteld. De trainer hoopt nog op een ommekeer, 'want aan de voetbalkwaliteiten ligt het niet'. Dat een groep spelers geen vertrouwen in hem heeft, is volgens hem niet doorslaggevend. „Want we hebben toch een serie van negen overwinningen doorgezet, toen waren die jon gens er ook bij. Bovendien zijn er veel spelers die wel vertrouwen in mij hebben." Van der Zwaan zoekt de oorzaken elders; vol gens hem mist de ploeg spelers met gezag, binnen en buiten het veld. „Spelers die in het veld aangeven wat er moet gebeuren en in de kleedkamer zeggen: laten we nou eens ophou den met gelul over randverschijnselen, we wil len voor onszelf kampioen worden en laten we dat ook gaan doen. Met weemoed kijkt Van der Zwaan terug naar het begin van het seizoen. „De euforie was groot, we beheersten wedstrijden en we waren een eenheid." VOETBAL Programma regio-voetbal: Zaterdag (14.30): Ri|nsburgse Boys-Sche- vemngen, De Beursbengels-Ter Leede, Marken-ARC, Noordwi|k-Excelsior M, FC Lisse-ASWH, Quick Boys-Katwi|k, Strijen- Voorschoten'97, Naaldwijk-RCL, PEC Haag-KRV, MVKV-Lugdunum, SV'35-Lei- den, BSC'68-0egstgeest, HPSV-Val- ken'68, SEV-De Sleutels, Alphia-Hazers- woudse Boys, SIZ0-NAS, Aarlanderveen- SV0W (15.00), Blauw-Zwart-Koudekerk (14.00), Semper Altius-TAW, Ariston.80- Kagia, Abbenes-Wassenaar (14.00), UVS- Roodenburg, WSB-Schipluiden (15.00), Foreholte-RFC'95, GWS-LFC, Leidsche Boys-Oosterheem Zondag (14.00): UVS-Leonidas, Halste- ren-WSB, SJC-Cabauw, Alphense Boys- RVC/Rijswijk, Olympia-Meerburg, Docos- Concordia D, Alkmania-Haastrecht, Ber- nardus-ONA. Voorschoten'97-VEP, Gouda- Lugdunum, Altior-ESTO. Blauw-Zwart-Ex- celsior'20, Van Nispen-Roodenburg, War- munda-FC Lisse, SJZ-UDO, FC Rijnland- ASC, Foreholte-Stompwijk"92, Teylingen- UDWS. BSM-Hillegom. Concordia H- TYBB, R0AC79-NSV46, MMO-Nicolaas Boys, FC Zoetermeer-Kickers'69, Real Zoetermeer-VCL (14.30). LFC-Alphen, RFC'95-Leidsche Boys, GOL Sport-VNA Champions League, loting kwartfinales (2/3 en 9/10 april): Panathinaikos (Gri) - FC Barcelona (Spa). Bayern München (Dui) - Real Madrid (Spa) Deportiva La Coruna (Spa) - Manchester United (Eng), Liverpool (Eng) - Bayer Le verkusen (Dui). UEFA-Beker, loting halve finales (4 en 11 april): Internazionale (Ita) - Feyenoord. Borussia Dortmund (Dui) - AC Milan (Ita). Eredivisie Fortuna Sittard - AZ 0-1 (0-1). 21. Van Ga len 0-1. Scheidsrechter: Van Egmond. Eerste divisie Heracles - Go Ahead Eagles 3-1 (2-1) 2 Reekers 0-1 (eigen doel), 3. Sluijter 1-1, 7 Platvoet 2-1, 46 Stroeve 3-1.Gele kaart. Smit (Heracles) MW - Dordrecht '90 3-3 (1-2) 4 Van Lare 0-1, 14. Taiwo 1-1, 34. Van der Pennen 1- 2 (strafschop), 60. Taiwo 2-2, 70. Taiwo 3-2, 80. Van der Pennen 3-3 (strafschop). Gele kaart: Van der Pennen (Dordrecht '90). Eindhoven - Haarlem 3-0 (3-0). 12. Ayaz 1-0, 18. Laponder 2-0 (strafschop). 35. Ayaz 3-0. Gele kaart: Jacobs. Van Kallen (Eindhoven), Douglas, Tol. Hooyboer, Van den Ban (Haarlem) FC Zwolle - RBC 2-0 (1-0). 27. Bosschaart 1-0, 54. Bosschaart 2-0. TOP Oss - Veendam 1-5 (0-2). 2. Hendrik- sen 0-1, 14 Hendriksen 0-2, 46. De Wijs 1-2, 74. Cvetkov 1-3, 84. Blaauw 1-4, 90. Cvetkov 1-5. Stormvogels/Telstar - Cambuur 1-3 (0-2) 23. Bruin 0-1, 30. Goudmijn 0-2, 52. Sa muel 1-2, 90. Bruin 1-3. Stand aan kop Excelsior 27-58 Emmen 27-51 FC Zwolle 28-58 ADO D. Haag 27-49 RBC 28-56 Cambuur 28-45 België: Anderlecht - Standard 0-0. BASKETBAL Eredivisie vrouwen: BV Leiderdorp - Landslake Lions 56-76 GOLF Santo da Serra. Madeira Island Open, 550.000 euro, stand na 2e ronde: 1 Flori- oli (Ita), Oldcorn (Sch) 135 slagen (-9), 3. David (Fra) 137, 4 Lafeber (Ned), Teille- ria (Fra), De Vooght (Bel) 138, 19. Kraaij (Ned) 143, uitgeschakeld: 88. Derksen (Ned) 150 (+6)] PAARDENSPORT Den Bosch. Indoor Brabant. Dressuur, verkorte Grand Prix: 1 Salzgeber (Dui) Rusty 1578, 2. Ferrer-Salat (Spa) Beauvalais 1481, 3. Petersen (Den) Blue Hors Cavan 1462, 4. Teeuwissen (Ned) Gestion Goliath 1443, 5. Brink (Zwe) Briar 1442.6 Werth (Dui) Anthony 1440 Dressuur. Prix St. Georges: 1 Bont|e (Ned) Rubioso 1424, 2. Ruben (Dui) Weltfuerst 1390, 3 Van Grunsven (Ned) Salinero 1374. 4 Bax (Ned) Krawall 1362, 5. Gal (Ned) Gestion Lingh 1359, 6. Hulsman (Ned) Le Montrachet 1346. Springen, tabel A. 1,40 m, direct op tijd: 1. Ludger Beerbaum (Dui) Figaro's Boy 0- 52,15, 2. Voorn (Ned) Tinello Keaton 0- 52,46. 3. Sloothaak (Dui) Cyrano de Ber gerac 0-52,86, 4. Smit (Ita) Mac Kinley 0- 54.86, 5. Wim Schroder (Ned) Eurocom- merce Montreal 0-58.75, 6 Van Asten (Ned) VDL Groep No Doubt 0-60.39. Tabel A. 1,40 m, direct op tijd: 1 De Roo- ck (Bel) Prins Ramiro 0-52,95, 2. Tacken (Ned) Miss Montana 0-55,14, 3. Van Dijck (Bel) Iceberg 0-55,18, 4 Bruggink (Ned) Joel 0-59,76, 5. Schellekens (Ned) Stapp's Ladina 0-61,31, 6. Huis in "t Veld (Ned) Leadman 0-65,17. SCHAATSEN Nagano. WK-kunstrijden, eindstand man nen: 1 Jagoedin (Rys) 2.0. 2 Goebel (VSt) 4.8. 3. Honda (Jap) 6.0, 4 Abt (Rus) 6.0 (Honda betere korte kür). 5. Li (Chn) 9.8. 6 Weiss (VSt) 9,8 (Li betere korte kur) IJsdansen. stand na originele dans: 1. Lobatsjeva/Averboech (Rus) 1.0 pun ten, 2. Bourne/Kraatz (Can) 2.0. 3 Drobi- azko/Vanagas (Lit) 3.0. 4 Chait/Sakh- novski (Isr) 4.0. 5 Denkova/Stavijski (Bul) 5,0, 6. Groesjina/Gontsjarov (Oek) 6.0 SCHAKEN Monte Carlo. Ambertoernooi, zesde ronde: Piket (Ned) - Kramnik (Rus) 1-1, Almasi (Hon) - Van Wely (Ned) 1-1. Leko (Hon) - Barejev (Ned) 1 1/2-1/2, Ivantsjoek (Oek) - Morozevitsi (Rus) 1 1/2-1/2, Sjirov (Spa) - Topalov (Bul) 1-1, Gelfand (Isr) - Liuboje- vic (Joe) 2-0. Stand: 1. Gelfand, Sjirov 8 1/2, 3. Ivantsjoek 8, 4. Barejev 7 1/2, 5. Morozevitsj 7, 6. Kramnik, Leko 6 1/2, 8. Piket, Topalov 5, 10 Almasi 3 1/2, 11. Ljubojevic, Van Wely 3 TENNIS Miami. Masters Series. Vrouwen. 3,1 mil joen euro. Eerste ronde: Suarez (Arg! Ore mans (Ned) 5-7 6-4 6-2. Hingis (Zwi/3) - Lee (Tai) 6-1 6-0, Dannlidou (Gn) - Koer- nikova (Rus) 7-5 6-3, Martinez (Spa) - Hopkins (VSt) 7-5 6-2, Smashnova (Isr) - Lamade (Dui) 6-4 6-1. Shaughnessy (VSt/10) - Webb (Can) 6-4 6-4, Malejeva (Bul) - Majoli (Kro) 1-6 7-5 6-0, Irvm (VSt) - Bedanova (Tsj) 7-6 6-2. Stevenson (VSt) - Dominikovic (Aus) 6-3 6-2 Mannen. 4 miljoen euro. Eerste ronde: Kafelnikov (Rus/3) - Robredo (Spa) 6-4 6-0. Chela (Arg) - Roddick (VSt/10) 6-3 2-6 6-4. Arazi (Mar) - Clavet (Spa) 6-2 7-5, Philippoussis (Aus) - Pioline (Fra) 7-5 4-6 6-3. Sricha- phan (Tha) - Chang (VSt) 7-6 2-6 7-6, Jan Vacek (Tsj) - Ulihrach (Ts|) 6-4 6-2, Gon zalez (Chl) - Christophe Rochus (Bel) 6-1 6-2, Blake (VSt) - Blanco (Spa) 7-6 7-5, Squillari (Arc) - Nalbandian (Arg) 2-6 6-3 6-4, Voinea(Roe) - Ljubicic (Kro) 4-6 7-6 7-6 Tweede ronde: Grosjean (Fra/7) - Gau denzi (Ita) 6-1 6-4, Corretja (Spa/16) - Lo pez (Spa) 6-3 6-4, Gaudio (Arg) - Schüttler (Du.) 6-3 6-3 Barcelona Week. Olympische Tornado klasse. eindstand: 1. Strandberg/Matiss (Zwe) 13, 2 Polgar/Strucma (Oui) 15. Booth/Dercksen (Ned) 15.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 37