'Getz succesvolste Hyundai in Europa' WEG WIEL 2 Fietsend door rijke historie Beyerland klautert uit dal omhoog c® HYUflDni KEGEGBSa JISMAN Wittenburgerweg afgesloten (advertentie) Gazelle Batavus Batavus elektra Tomos Loekie 100% service meer dan 100 modellen waliteit in tweewielers jprtsass ewielers b.v. Uvendaal 76 Leiden i TeL: 071 -5131515 Btraat/hoek Willem de Zwli Leiden Tel.: 071 -568 06 door Rob van den Dobbelsteen Vorig jaar diende de 28ste Lan delijke Fietsdag wegens de MKZ-crisis uitgesteld te worden tot september. Het is niet te ho pen dat met de 29ste editie het zelfde gebeurt. Het officiële startschot immers wordt op za terdag 11 mei in Harkstede ge geven en dit dorp ligt niet ge heel toevallig op slechts 13 kilo meter van Groningen waar op dezelfde dag de proloog van de Ronde van Italië wordt gehou den. Kortom: Nederlands meest noordelijke provincie - en dan speciaal Gironingen, zoals de hoofdstad dan even heet - staat op de tweede zaterdag in mei geheel en al in het teken van het fietsen. Maar ook in de rest van Neder land zal op de Landelijke Fiets dag volop worden gefietst. Ver wacht wordt dat er zo'n twee honderdduizend deelnemers in het zadel zullen springen voor een ritje van om en nabij de 35 kilometer. Bij elkaar zijn er, ver spreid over het hele land, ruim 200 routes uitgezet en zoals te doen gebruikelijk voeren die door de mooiste hoekjes die Nederland heeft. Waarbij enige nadruk is gelegd op het thema van dit jaar: 'De Rijke Historie van Dorp en Stad'. In Markelo (Overijssel) - om maar een voorbeeld te noemen - leidt de fietsroute daarom voor een groot deel over het zogehe ten 'Napoleonpaadje', dat vol gens overlevering in 1812 ge bruikt door de troepen van Na poleon, die op weg waren naar Rusland. Wie niet weet wat 'Sprunk' is, moet op de 11de mei maar eens een rondje gaan maken in de omgeving van Baarlo (bij Venlo) en bij het 16de eeuwse 'Huize Het Laer' in Ommen maken de deelnemers uitgebreid kennis met het prachtige landgoed inclusief de Engelse landschapstuinen. De door de ANWB/VW georga niseerde Fietsdag wordt zoals de laatste jaren te doen gebrui kelijk onder meer ondersteund door Projectbureau Duurzame Energie en 'Boeren en Tuinders, Ondernemers van Nature'. De leden van die laatste groep stel len op 11 mei hun bedrijven open voor bezoek en geven rondleidingen. Routebeschrij vingen zijn op de dag zelf tus sen 9 en 13 uur voor 2,30 euro per stuk verkrijgbaar bij de startpunten en vanaf 15 april bij de deelnemende ANWB- en VW-kantoren. Een deel van de opbrengst gaat naar de Neder landse Hartstichting. Deelne mers die voor 17 uur een afge stempelde routekaart inleveren ontvangen een herinneringsme daille. Meer informatie (over bijvoorbeeld de startplaatsen) is vanaf medio april te verkrijgen op tel. 070 314 14 60 of internet www.Iandelijke6etsdag.nl door Cor van Mulligen Na enige jaren van kommer en kwel is caravanfabrikant Beyer land met succes bezig omhoog te klauteren uit het dal. Onder deel van die weg terug is de pre sentatie van enkele actiemodel len. Compleet ingerichte cara vans met een aantrekkelijk prijs kaartje. Dat geldt in ieder geval voor de Beyerland Sprinter 440 LB Lite. Een model dat dankzij het enor me verkoopsucces weer in het programma voor 2002 is opge nomen. De Lite beschikt stan daard over een groot Remis- dakluik, een 10-liter warmwater boiler, een koelkast (70 liter), een drie-pits gaskomfoor en een Truma 3002-S gaskachel. Verder heeft dit actiemodel een casset tetoilet, doucheruimte, halo- geenverlichting, combi-casset tes op alle openslaande ramen, bagageluik, AKS 1300-koppe- lingsstabilisator en een polyes ter afdekplaat op de dissel. Het mag duidelijk zijn, de Beyerland Lite 440 LB is echt compleet. De caravan biedt formeel plaats aan vier personen, maar is ei genlijk puur toegesneden op twee personen. Met z'n tweetjes kan voor het slapen worden vol staan met het vaste bed aan de achterzijde van de caravan. Wanneer er vier personen in de Lite moeten slapen, dient de treinzit (twee banken tegeover elkaar met een tafel er tussenin) aan de voorzijde te worden om gebouwd tot slaapplek. Dat sla pen gaat in de Lite 440 overi gens perfect, dankzij het dikke binnenveringsmatras. Natuurlijk zijn er ook een paar minpuntjes in dit caravanmodel aan te wij zen. Het ontbreken van een scheidingswand tussen de slaapkamer en het woon-/keu kengedeelte, bijvoorbeeld. En het wasbakje had ook wel iets groter gemogen. Beyerland wordt gebouwd in België en is onderdeel van de Nederlandse Tirus-Groep, die onder meer tekent voor Kip, Avento, Delta, Chateau, Home- Car, Cristal en Lunar. Technische specificaties: Totale lengte 6.30 m., opbouw- lengte 4,96 m.. breedte 2,20 m. en binnenbreedte 2,06 m. De stahoogte is 1,92 m. Bedmaat voor 194x134 cm. achter 187x121 cm. Afleveringsgewicht 895 kg, max.gewicht 1200 kg. Laadvermogen 305 kg. Prijs 11.115,35 euro. (advertentie) GEENJAAR AUTOBEDRIJF B.V. HALLENWEG 2 (naast de Groenoordhallen) LEIDEN TEL. 071 - 522 55 75 iel succesvol bij ader's Digest KHT - Opel is het meest be- iwbare automerk volgens de erlandse lezers van Rea- Digest. In het door het iazine gehouden onderzoek 'opel de concurrentie ver ter zich. In het onderzoek jt Opel door 16 procent van [ederlandse consumenten itrouwbaarste merk ge ld. De tweede plaats wordt omen door Volkswagen 12 procent. Ford comple te top 3 met 8 procent, irig jaar kwam Opel als ^wbaarste merk naar vo- het RD-onderzoek. Toen 15 procent Opel als be- ivbaarste merk. nse merk ituri herrijst |vi - Op de Salon van Ge- keert Venturi terug. Het se merk, dat sportwagens vde op basis van de Re- Alpine A610, werd enige geleden falliet verklaard, staat nu weer op de deel- rslijst van de Zwitserse entoonstelling. Op de tie site www.venturi.fr alle informatie over de uri's. Tentoonstelling over Bugatti in Automusa BERGEUK - VW wil volgend jaar een nieuw model van Bugatti op de markt brengen dat de laatste tijd op shows de ronde doet. In Automusa in Bergeijk wordt tot en met 14 april een tentoonstel ling over Bugatti gehouden. Er zijn drie prototypes te zien en dat is hoogst zeldzaam. Ettore Bugatti was een constructeur uit Milaan die zich in Molsheim toelegde op bijzondere sportwa gens. In 1924 verscheen zijn Ty pe 35. Zoon Jean ontwierp de nog fraaiere Type 57. Hij veron gelukte in 1939. pa Ettore over leed in 1947. Op de tentoonstel ling in het Bergeijkse museum wordt stilgestaan bij de historie van het legendarische merk. Zo als het initiatief van een groep rijke Italianen in de jaren tachtig Bugatti nieuw leven in te blazen. Waarop in 1991 de EB 110 ver scheen. Er werden er 139 van gemaakt. Museum Automusa is woensdag tot en met zondag open van 10 tot 17 uur, de en tree kost 6,70 euro. CD1/CCDCI/D A AlT Informatie voor Leiden en de W lm liL sLw u ««F i;'L I I 1 tel dagelijks actueel: http://www.leidschdagblad. De Getz wordt Hyundai's nieuwe troef in het zogenaamde B-segment. Foto: Greenib door Peter Lodewijks genève - Hyundai heeft op de 72ste autotentoonstelling van Genève, die nog tot en met zon dag duurt, een nieuwe compacte auto gepresenteerd, genaamd Getz. Tot voor kort was het wa gentje bekend als de TB Concept Car, die vorig jaar oktober werd onthuld op de Tokyo Motor Show. De Getz komt tussen de model len Atos en Accent en is voorbe stemd om 'een van de best ver kopende Hyundai's in Europa' te worden. Vandaar de lancering op de voor Europa toonaange vende autosalon van Genève. De Getz wordt komend najaar leverbaar met drie of vijf portie ren en voor de aandrijving zorgt een van de drie benzinemotoren van 1.1 tot 1.6 liter (eventueel gekoppeld aan een automaat) of een 1.5 liter direct ingespoten turbodiesel. Geheel volgens de heersende trend heeft Hyundai wat MPV-karakteristieken in de Getz ingebouwd. De daklijn is bijvoorbeeld vrij hoog, de bin nenruimte relatief groot en de opbergmogelijkheden zijn legio. Om succesvol te zijn temidden van de zware concurrentie in Europa (onder meer Ford Fiesta, Renault Clio, Opel Corsa) zet Hyundai in op 'een combi natie van attractieve prijzen, stijlvol design en excellente kwaliteit'. Tevens zal de Getz een hoog uitrustingsniveau heb ben. De nieuwe Hyundai is door zijn lichte gewicht en beschei den afmetingen zuinig met brandstof en mede daardoor economisch in het gebruik, al dus de Koreaanse fabrikant. Wat die attractieve prijzen zijn is nog niet bekend, importeur Greenib Car is momenteel bezig met de samenstelling van het modellengamma van de Getz voor de Nederlandse markt. 3. Rijksstraatweg-N44 (Wassenaar) Deze maand wordt gewerkt bij het viaduct van de Land- scheidingsweg (NORAH) over de Rijksstraatweg (N44). De bouw van een verdiepte betonnen bak voor de Rijks straatweg neemt een groot deel van 2002 in beslag. Van maandag 18 t/m donderdag 21 maart ('s nachts) is slechts één rijstrook (links) beschikbaar voor het verkeer op de N44 vanuit Leiden in de richting Den Haag. Verschillende plekken Lisse worden 30 km gebied Rotonde Industrieweg/ K. Doormanlaan afgesloten, behalve voor verkeer vanaf Rijnmond richting Zeeweg. Burgemeester en wethouders hebben besloten om, ten behoeve van de verkeersveiligheid, in gedeelten van de volgende straten een wettelijke snelheid van 30 km/u in te stellen: A. Leidsevaart vanaf de Delfweg tot de gemeentegrens van Lisse/Noordwijkerhout B. Akervoorderlaan ter hoogte van de nummers 15 tot en met 45 C. Achterweg-Zuid van nummer 61 tot en met de kruising Akervoorderlaan D. Loosterweg-Noord vanaf nummers 3, 4, 5 en 5a nabij Zwartelaan 4. Oostdorperweg (Wassenaar) Op diverse plaatsen rond de Oostdorperweg wordt gewerkt aan de inrichting tot 30 km gebied. De komende week wordt nog gewerkt aan de kruising Oostdorperweg, Hofcampweg. Tips over verkeershinder? Bel 023 - 544 01 59 of e-mail (bij voorkeur) naar: info@verkeerskrant.nl Het kruispunt Wittenburgerweg Landscheidingsweg is op zaterdag 23 maart voor doorgaand verkeer afgesloten. De afluiting vindt plaats tussen 14.30 uur en 15.45 uur. Het verkeer vanuit Wassenaar wordt vanaf de rotonde Stoeplaan omgeleid via de Van der Oudermeulenlaan en de Rijksstraatweg. 8. Haringkade (Katwijk) De langparkeerhavens aan de Haringkade zijn tot ongeveer eind juli buiten gebruik in verband met het vernieuwen van de kademuur. Een omleidingroute wordt met borden aangegeven. Het werk duurt tot en met half maart. In het weekend van 6 en 7 april wordt het laatste gedeelte van de oude viaduct over de Rijksstraatweg gesloopt. /j 'v§> 6. Molenwijk (Katwijk) I I In de Molenwijk worden N206 drempels aangebracht om de vfccterV? snelheid in het gebied terug te l Mte&pwiik,Waat dringen naar 30 km/u. Delen van straten zijn voor een korte periode afgesloten en dat is met borden aangegeven. 7. Herprofilering Het werk duurt tot begin april. Willem de Zwijgerlaan De drukke Willem de Zwijgerlaan is toe aan een nieuwe inrichting. Het is de bedoeling dat in de toekomst een openbaar vervoer- verbinding over de Willem de Zwijgerlaan loopt. Op korte termijn moeten wegdek en de verkeersinstallaties worden vernieuwd. Met name voor bewoners van de Hoven en voor fietsers en voetgangers in noordzuid-richting vormt de Willem de Zwijgerlaan een ruimtelijke barrière. In het plan voor de herprofilering wordt gekeken of het mogelijk is om de Willem de Zwijgerlaan gedeeltelijk ondergronds te brengen. 5. Rogstraat/Kortenaerstraat (Katwijk) Het verkeer op de N44 kan dan gebruik maken van een tijdelijke omleiding van twee maal één rijstrook. ooversbroekdijk sse) 't Joppe 2. Gedeelte van Rodelaan afgesloten wegens herbestrating (Voorburg) De Rodelaan wordt tussen de Broeksloot en de Prins Bernhardlaan opnieuw be straat. Het werk duurt tot half april. De omleidingsroute (via de Parkweg Rembrandtlaan en de Prins Bernhardlaan)wordt met borden aangegeven. Ook de Oosterbegraafplaats is via deze omleiding bereikbaar. maf maandag 18 tot en met jdag 22 maart begint men et de uitbreiding van de rkeervoorzieningen aan de oversbroekdijk tussen de louwstraat en de Anna imandreef. 11 het verkeer af te remmen irdt een drempel aangelegd. Rooversbroekdijk is door het rk een week lang volledig [esloten voor het doorgaand rkeer. Het verkeer wordt in ze periode omgeleid via de n Steenstraat en de Rand- lerstraat.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 25