Aanklacht wegens smaad tegen nepsite mijnders LEIDSE REGIO politiehonden laten zich op oefendag niet imponeren Bewoners van Leiderdorpse Schansen hervatten overleg met AWL Burgemeester Zoeterwoude roept partijen tot orde Zorgcirkel Leiderdorp is weer stap dichterbij 618,- R5 'leiderdorp Irdeelt 3 irtefeuilles •W Hoge Rijndijk verkeersluw COMFORTABEL ugdbeleid egstgeest vrijdag 15 maart 2002 bstgeest - Opa's en oma's, jers, jongeren en afgevaar- jen van instellingen en or- lisaties hebben van de ge- >nte Oegstgeest allemaal »n meedenken over het omstig jeugdbeleid. De uit- nsten van de verschillende iktanken worden woensdag naart vanaf 19.30 uur in het eentehuis bediscussieerd. Oegstgeester Raadhuisde- zoals de gemeente de dis- ieavond noemt, wordt ge- d aan de hand van een al stellingen die door de di- e partijen zijn geformu- I. Trainer Sjoerd Rotmans, ewerker van PJ partners, jureau dat de gemeente ^rfgeest begeleidt, heeft de ing van het debat. m der Vooren ictievoorzitter nd - Jozef van der Voo- len niet Vincent de Winter jjt fractievoorzitter van mond Anders in de ge tater aad. Dat hebben ze 'in jd overleg' besloten, omdat ■Winter het door een promo- plruk krijgt op zijn werk. De hier trok de üjst van War- tad Anders, nadat hij en Van IVooren daarom hadden ge- |,De Winter gaat wel aan de (als raadslid. gunning voor Ippeloentje erdorp - Peuterspeelzaal jeloentje aan de Hoofd- at in Leiderdorp krijgt als- een verguiming van de ge- nte Leiderdorp. In eerste antie weigerde de gemeente icrgunning af te geven om- (1 de buitenruimte bij het iplex te klein zou zijn. Uit ïeting van de Stichting Kin- ïals ipvang Leiderdorp (SKL) t echter dat Pippeloentje vo nte 'in overvloed' heeft. De ir t is volgens woordvoerder ap (isser van de SKL gemaakt sp rde GGD. „Zonder te ko- D 1 kijken heeft deze dienst Ier schat dat wij te weinig o\ Jruimte om het pand zou- eer hebben. De gemeente heeft advies vervolgens overge - Th len. Op die manier komen 1 3 lisverstanden de wereld )'n 'an in rdorp - Het CDA, de PvdA Groenlinks gaan mogelijk niddag al de wethouders - efeuilles verdelen. Volgens t-lijsttrekker Molkenboer die verdeling 'best wel eens issender uitpakken dan me- 0 en denkt'. Dat komt omdat j oalitie 'nieuw elan' in het (ge wil brengen. „Dat kan hier en daar wat te schui- tet met portefeuilles." Ook bur- ee eester Zonnevylle krijgt vaI schijnlijk wat meer taken 001 voorheen. De beoogde wét- J] ders in Leiderdorp zijn Arie '■st (CDA), Victor Molkenboer en Don Mac Gillavry Links). Algemeen wordt Comen dat Roest de post ën houdt en Molkenboer «woordelijk blijft voor j itelijke ordening. ori door Eric Went leiderdorp - De Bewoners Belangenvereniging Schansen (BBS) hervat het overleg met de Al gemene Woningbouwvereniging Leiderdorp (AWL). „We kunnen wel continu dwars blijven liggen, maar dat heeft geen enkele zin", ver klaart voorzitter J. Frankhuizen de koerswijzi ging. Zijn vereniging wil weer dichter bij het vuur zitten. „Op die manier kunnen we zoveel mogelijk bereiken voor gedupeerden van de sloopplannen." Het overleg tussen de bewoners en de ver huurder ligt al enkele maanden stil, omdat de BBS boos is over de plotseling afgekondigde ledenstop bij de AWL. Deze stop dwarsboom de het plan van de bewoners om via een coup van de ledenvergadering de renovatie- en sloopplannen van de Schansen en Dreven als nog van tafel te krijgen. „Maar sinds we het overleg opgeschort hebben, gaat de AWL toch gewoon zijn eigen gang. Dan is het beter als we weer op die plekken zijn waar de beslissin gen worden genomen. Anders wordt er over ons beslist", redeneert Frankhuizen. Eerste punt van het hernieuwde overleg is de gebrekkige communicatie tussen de AWL en de BBS. stelt Frankhuizen. „Die communicatie komt steeds van een kant, namelijk de onze. Dat moet beter." Hij voelt zich gesteund door de nationale Woonbond. Deze vereniging stelt dat de AWL zich tot nu toe 'erg formeel en weinig constructief heeft opgesteld. 'De BBS heeft als startende organisatie wellicht niet al tijd de juiste stappen gezet; de AWL heeft naar onze mening het minste recht hiervan mis bruik te maken', verklaart de vereniging." Ook wil Frankhuizen de vastgestelde verhuis- en inrichtingskosten voor huurders van de Schansen en de Dreven die gedwongen moe ten verhuizen opnieuw ter discussie stellen. „Uitgangspunt is dat bewoners er straks niets op moeten toeleggen. Bij de vergoedingen die de AWL nu geeft, is dat wel het geval." De Woonbond deelt deze opvatting. 'De 4535 euro die de AWL geeft voor gedwongen ver huizing ligt ver onder ons normbedrag van 7000 euro. De AWL heeft wat dat betreft dus geen reden om zich op de borst te kloppen.' Voor AWL-directeur T. Verdoes is die discussie een gepasseerd station. „De bedragen liggen vast, en zijn door alle partijen ondertekend. Door de AWL, de gemeente en vertegenwoor digers van de bewoners. Bovendien blijkt uit vergelijkbare regelingen dat wij het helemaal niet zo slecht doen. Wij zitten met onze ver goeding zelfs aan de bovenkant van het rijtje." Toch is hij blij met de nieuwste toenaderings poging van de BBS. „Er ligt een hele overleg structuur klaar rondom de Engelendaal. Daar in is een grote plek ingeruimd voor de BBS. Dat de BBS weer met ons wil praten, is dus een prima stap. Dan zitten we tenminste weer met elkaar aan tafel, in plaats van dat we el- kaars opvattingen uit de krant moeten halen." door Eric Went leiderdorp - A. Beekhuizen, hoofdredacteur en hoofd tech niek van RTV Leiderdorp, wil de anonieme makers van de ge meentelijke nepwebsite Staten- daalder Online aanklagen we gens smaad en laster. Beekhuizen wordt op de satirische nepsite opgevoerd als 'de webmaster', maar hij heeft nooit iets met de site te maken gehad. Andere zo genaamde 'medewerkers' van Statendaalder Online zien er de humor wel van in. Zij zijn niet van plan om stappen te nemen. Overigens is de site door werk zaamheden van de providor tijde lijk niet opvraagbaar. Met de publicatie van zijn foto op het net zijn de bedenkers van Statendaalder Online een flinke stap te ver gegaan, vindt Beek huizen. „Ik doe grote security- projecten in de IT-wereld. En nu wordt mijn foto ineens gelieerd aan een site die de gemeente de afgelopen maanden flink op de hak heeft genomen. Mijn klan ten zien dat ook. Was mijn foto ergens op een schutting in Lei derdorp opgedoken, dan had ik er vrede mee kunnen hebben. Maar nu raakt het mijn werk, en dat is voor mij de limit." Beekhuizen heeft voorlopig al leen 'op persoonlijke titel' aan gifte gedaan. „Maar in teksten op de website wordt gesugge reerd dat de radio ook meege werkt heeft. Namens RTV Lei derdorp zullen we vermoedelijk dus ook nog de nodige actie on dernemen." De hoofdredacteur vindt dat zijn aanklacht minstens moet leiden tot een rectificatie op in ternet. Tevens vindt hij het hoog tijd dat de werkelijke gezichten achter de nepwebsite bekend worden gemaakt. „Want we we ten natuurlijk al lang en breed wie het zijn." De verdenking van heel Leider dorp gaat al lang uit naar het trio Cees Holierhoek, Hein van der Zande en Ton de Vrind. Ook Beekhuizen heeft zo zijn ver moedens. „We herkennen de makers aan de stijl van schrijven en aan bepaalde objecten in het beeldmateriaal. Maar hard kun nen we die vermoedens helaas nog niet maken." Behalve Beekhuizen worden ook WD-afdelingsvoorzitter Be rend Stolk ('de glazenwasser'), BBL-oprichter Arnold van Dijk ('Arie Statendaeler') en de jour nalist Frans Broeken van het Leiderdorps Weekblad ('Flans Blokküh') als vaste medewerkers van de satirische site opgevoerd. Van Dijk is daar het meest boos over. „Ik word misbruikt, en dat vind ik ronduit onfatsoenlijk." Toch is hij niet van plan om net als Beekhuizen aangifte te doen. „Dan moet ik er heel veel tijd in steken, en dat is het me niet waard." Stolk en Broeken zijn aanzienlijk milder gestemd. „Ik ga hier echt niet op reageren", stelt de WD- voorzitter. „Ik vind het eigenlijk wel geestig. En het is tenslotte niet slecht bedoeld." „Het is een ludieke site en daar moet je lu diek mee omgaan", vindt Broeken. „Als journalist ben je een openbaar figuur. Je deelt wel eens een tikkie uit, en moet er dan ook een in ontvangst durven nemen. Bovendien kan iedereen zo zien dat het doorge stoken kaart is. Je moet wel erg gestoord zijn als je daar aan stoot aan neemt." De politie heeft de zaak voorlo pig in vooronderzoek. „Op dit moment kijken we of er strafba re feiten zijn gepleegd. Dat doen we in nauw overleg met deskun digen op het gebied van compu tercriminaliteit", aldus een woordvoerder van de politie. Zijn er strafbare feiten gepleegd, dan zijn er twee scenario's denkbaar. „Of de aangifte wordt volledig uitgewerkt en komt in handen van de officier van justi tie terecht. Of we proberen de verschillende partijen bij elkaar te krijgen om tot een vergelijk te komen." zoETERWOUDE Verkeer op de Hoge Rijndijk in Zoeterwoude maakt tij delijk gebruik van de parallelweg. De Rijneke Boulevard, die de weg vorig jaar heeft overgenomen van de gemeente, heeft daarvoor toe stemming gegeven nu de hoofdroute verkeersluw wordt gemaakt. Rijkswaterstaat brengt op de Hoge Rijndijk versmallingen, slingers en verhoogde plateaus aan. Op die manier moet de weg onaantrekkelijk worden voor automobilisten, die op die manier min of meer worden gedwongen de N11 te kiezen. Bovendien komen er ter hoogte van de 'Hopelijk hebben we geleerd van het verleden' Rijneke Boulevard vier in- en uitritten. Eerder is er een rotonde geko men op het kruispunt Hoge Rijndijk/ Burgemeester Smeetsweg, die over enkele weken wordt voorzien van de definitieve asfaltlaag. Het fietspad langs de Hoge Rijndijk is al klaar. De tegels hebben daar al plaatsgemaakt voor asfalt. Rijkswaterstaat hoopt de werkzaamheden over twee maanden af te ronden. Daarna begint het werk in Hazers- woude. Foto: Wim Dijkman a 1 door Jan Preenen zoeterwoude - Burgemeester Koopmanschap van Zoeterwou de heeft de drie politieke partij en gisteravond opgeroepen om voortaan beter met elkaar om te gaan. „Het zakelijke en het emo tionele liepen de afgelopen tijd nog wel eens door elkaar heen. Hopelijk hebben we geleerd van dat verleden en zet iedereen straks het beste beentje voor. Laten we eerst tot tien tellen en dan de discussie voeren. Aan die opgave moeten we elkaar af en toe maar herinneren." Ze doelde daarmee op de felle botsingen tussen enerzijds het CDA, dat in de oppositie zat, en anderzijds de collegepartijen Progressief Zoeterwoude en WD. Inmiddels zijn de rollen omgedraaid. De christen-demo craten hebben tijdens de verkie zingen de absolute meerderheid behaald en vormen met de WD het nieuwe college, terwijl PZ in de oppositie is beland. Alle partijen hebben inmiddels 'beterschap' beloofd. Niettemin benadrukte Rina Hartlooper (PZ), die gisteravond na acht jaar afscheid nam, dat zij 'moei te' heeft gehad met de 'insinua ties' tijdens de college-onder- handelingen. Zij verweet het CDA achterkamertjespolitiek en verbaasde zich er over dat PZ 'niet betrouwbaar zou zijn'. Om dergelijke ontwikkelingen voortaan te voorkomen, stelde Hartlooper voor om de onder handelingen over vier jaar in het openbaar te voeren, zoals in Valkenburg in eerste instantie is gebeurd. In die gemeente wordt overigens vanavond in besloten heid verder vergaderd. Volgens WD-wethouder Van der Kooi was openbaar overleg over een nieuwe coalitie in Zoeterwoude dit jaar niet mogelijk. „Mis schien over vier jaar. De afgelo pen periode is niet normaal ver lopen. Er moest eerst orde op zaken worden gesteld en er moesten zaken recht worden gezet. Dat doe je niet in het openbaar." Wat precies achter de schermen is besproken, wil hij niet zeggen. In een gezamenlijk persbericht van CDA en WD naar aanlei ding van de vorming van een nieuw college stond daar eerder deze week over: 'Dat de WD een zetel heeft verloren, ver klaart het CDA minder vanuit het beleid van de wethouder (want dat beleid werd door het hele college gesteund) als wel uit de inzet van de fractie in de raadzaal. De WD heeft hierover intern een zeer zware discussie gevoerd waaruit heel duidelijk is gekozen voor een andere opstel ling in de nieuwe raadsperiode'. Het CDA ging niet op de sugges tie van Hartlooper in. Wel drong ook Sjaak van der Salm, die na twaalf jaar afscheid nam en evenals Ria de Lange van PZ lid in de Orde van Oranje Nassau werd, aan op betere samenwer king: „De laatste periode is een beetje hectisch verlopen. Niet dat dat uniek was in Zoeterwou de. In het verdere verleden is de fractie van PZ ook wel eens weg gelopen. Ik hoop echter op meer respect en meer vertrouwen in elkaar." Gerard van der Hulst, de nieuwe fractievoorzitter van het CDA, voegde daaraan toe: „We moeten niet met modder gooien. Daar slaan we naar bui ten toe alleen maar een mod derfiguur mee. En daar is Zoe terwoude niet mee gediend." Pieter van Langevelde sen aar - 'Pak hem!' roept geleider zijn politiehond Als een bliksemschicht 1 de hond op een luid eeuwende verdachte af en hem ruw in de arm. Voor slachtoffer is er geen ont- zi; 'pen meer aan. Twee poli- es jenten komen aansnellen de man te arresteren. 'Los!' eelt de geleider zijn hond Ier succes. Pas als het com- do voor de derde keer zal et, gehoorzaamt de Duitse Ier. De hond moet liggend elki ien hoe zijn geleider de ver- )iiii 'te fouilleert. Het kost de .en tiehond zichtbaar moeite de ui: jng te onderdrukken de ISD 1 opnieuw aan te vliegen, dwingende ogen van die voortdurend oog- me act houdt, houden hem in m rang. na ermiddag hield de politie in ids Wassenaarse attractiepark 1 ii well een trainingsdag voor 10 Üehonden en -paarden. De 'dag was georganiseerd de regio Hollands Midden, ook honden en paarden vijf andere korpsen en het Landelijke Politiediensten eTi) namen aan de training nd In totaal waren twintig po- 56( 'onden met hun geleiders ve politiepaarden met hun cf jders bij de oefening betrok- incasseringsvermogen van tonden wordt flink op de f gesteld. Zo worden ze etf £nd in een tuigje langs tou- °ver een sloot heen getrok- Waar de ene hond het alle- Een politiehond wordt door zijn geleider over het water heengetrokken. Foto: Dick Hogewoning maal rustig over zich heen laat komen, begint de andere hevig met zijn poten te spartelen, zo dra hij van de grond loskomt. In tegenstelling tot een enkele ge leider halen alle honden droog de overkant. Veel honden heb ben moeite met het lopen over een horizontale ladder die een halve meter boven de grond ligt. De vooipoten zetten ze gericht op de sporten neer, maar met de achterpoten vallen de hon den voortdurend door de ladder heen. Ook weigeren de meeste honden op een roestig vat te gaan zitten. Het zijn futiliteiten vergeleken met alles dat wel goed gaat. Getest wordt ook of de politie honden en -paarden zich niet door elkaar van hun stuk laten brengen. Een geleider en zijn hond lopen zigzaggend om vier paarden heen en kruipen onder een paard door. De edele dieren zijn niet onder de indruk en ver roeren zich nauwelijks. Vervol gens gaat de hond op de grond liggen en lopen de vier paarden om hem heen. Ook de hond weet de rust te bewaren, net als wanneer hij even later met twee geleiders in een bootje een sloot oversteekt. „Die rust is belang rijk, want als de hond onrustig wordt slaat het bootje om", legt een politiewoordvoerder uit. Bij de training wordt ook de condi tie van de geleiders behoorlijk op de proef gesteld. De oefenin gen worden her en der op het grote terrein van DuinreU ge houden en de afstanden tussen de onderdelen moeten rennend worden afgelegd. De honden laten zich niet im poneren door de dichte rook waar ze doorheen moeten, voordat ze zich bovenop een steile heuvel in een 'verdachte' kunnen vastbijten. De verdach ten zijn goed ingepakt, maar worden desondanks soms stevig gebeten. „Een hond beet vol in mijn kruis", klaagt één van hen met een pijnlijk gezicht. Het meest spectaculair is het van grote hoogte naar beneden tok kelen. Langs de glijbanén van het Tikibad zoeven de zorgvul dig ingesnoerde geleiders met hun honden naai' beneden. Al glijdend blijven de geleiders te gen de honden praten om ze ge rust te stellen. De meeste hon den ondergaan de beproevingen alsof ze niet anders gewend zijn. Het is moeilijk voorstelbaar dat een politiehond ooit in de prak tijk zal moeten abseilen of tok kelen. Daarvoor is de training dan ook niet bedoeld, vertelt de politiewoordvoerder. „Het is be langrijk dat honden en hun ge leiders elkaar volledig vertrou wen. De honden leren vandaag omgaan met onverwachte situa ties." leiderdorp - Een naadloze af stemming van zorg aan huis. Dat is volgens M. van Pemis van de Stichting Pluspunt de doel stelling van de Zorgcirkel Lei derdorp. „Dat we op deze ma nier ook nog iets aan de wacht lijsten doen, is alleen maar mee genomen." Het Rijnland Ziekenhuis, Ley- thenrode, Thuiszorg Groot Rijn land, Dillenburg, de AWL, het Algemeen Maatschappelijk Werk, Pluspunt en de huisartsen hebben een intentieverklaring ondertekend voor oprichting van de Zorgcirkel Leiderdorp. Doel van deze cirkel is mensen die nu op een wachtlijst staan voor een verzorgings- of een verpleeghuis zorg op maat aan huis te bieden. Het komend jaar gaat dat om 75 plaatsen. „Dat lijkt niet al te veel, maar we moeten die zorg wel waar kun nen maken", stelt Van Pemis. „Lukt dat, dan kan dat aantal de komende jaren verder groeien." De Stichting Pluspunt tekent voor 'de welzijnscomponent' van de zorg. Dan gaat het bij voorbeeld om voorzieningen als Tafeltje Dekje. „Nu wordt er vaak zorg aan huis geleverd door heel veel instanties die nauwelijks van elkaar weten wat ze doen. Wij hebben gemerkt dat er forse winst geboekt kan worden als alle zorgpartners eens in de maand met elkaar om de tafel gaan zitten om te zien wie wat doet." De Zorgcirkel Leiderdorp be staat straks voorlopig uit twee zogenaamde zorgcoördinato- ren. Zij zijn gedetacheerd vanuit Thuiszorg Groot Rijnland en Leythenrode, en opereren tijde lijk vanuit de zusterflat van het Leiderdorpse verpleeghuis. „Mogelijk dat de Zorgcirkel in de toekomst een eigen onderko men krijgt in het nieuwe woon zorgcomplex bij Dillenburg. Maar zover zijn we voorlopig nog niet", aldus Van Pernis. In april zijn de statuten voor de nieuw op te richten Stichting Zorgcirkel klaar voor onderteke ning. ,Als we daar met elkaar onze handtekening onder zet ten, dan is er echt geen weg meer terug. Dan komt die Zorg cirkel er, hoe dan ook. (advertentie) Modern vormgegeven fauteuil in leder met aluminium pootjes Ook verkrijgbaar in stof met houten xootjes va 398.- HEEFT T IN HUIS Kijk voor de dichtstbijzijnde Mijnders Meubelei

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17