'Ook op de bank moet ik scherp zijn' SPORT Kozakken Boys rammelt aan de poort Ril Feyenoorder Mauricio Aros hoopt op basisplaats in UEFA-Cupwedstrijd tegen PSV Heintze keert vrijwel zeker terug in basis 'Erik Breukink' rijdt een gat dicht woensdag 13 maart 2002 'De hegemonie van de Bollenclubs is voorbij' Stojko. Foto: Reuters nstrijder jko stopt WA - De Canadese kunstrij- Ivis Stojko heeft zijn wed- carrière beëindigd. De foudige wereldkampioen wordt professioneel atser. Stojko doet volgende al niet meer'mee aan de Idkampioenschappen in ino Als reden voor zijn elinge afscheid voerde hij eleurstellende achtste s bij de Olympische Win- elen aan. Evgeni Ploesjen- reft zich afgemeld voor de J De Russische titelverdedi- leeft last van een ge- l! itsaandoening. j dellaoui in iflict met club 'c mo - Willem II onderzoekt *1 ogelijkheid juridische ien te nemen tegen Yassi- l0 idellaoui. De voetballer een week geleden boos weg Ie training, en liet zich dien niet meer bij de ere- "i ionist zien. Ook na diverse e leken van de Tilburgse n' meldde Abdellaoui zich neer op de training. Als re- u »af de Marokkaan dat hij "tde motivatie kon opbren- nder de huidige techni- staf te spelen. Willem II reegt de 27-jarige voetbal- w n te klagen wegens werk- ■.n ering. Abdellaoui heeft ge- d te worden verhuurd aan ndere club, maar daar wil n Iburgse club nog niet aan 1 rerken. It stappen is te tot voor Sauber ie i MR - De kans dat Jos Ver- k len bij Sauber instapt, is ft t klein. De Nederlander is si ijn 1.75 meter simpelweg Ti ot voor de bolide van het iv erse team. Het budget is ift idien ontoereikend om de ja ge aanpassingen te doen. V baas Peter Sauber: ,,Ik ap niet of we Jos een contract ai uilen bieden." Dat is min sl er de slotsom na twee be- n van de onlangs dertig st eworden Limburgse cou- ui san de renstal. „Als we ds appen als rijder willen, en we vrij veel aanpassin- oen aan de wagen. Dat 1 ent dat we nieuwe crash- moeten ondergaan en dat j ihele grote onkosten- De twee huidige rijders ijl iauber, Massa en Heidfeld, en centimeter kleiner dan 10 appen. door Peter Groenendijk werkendam - De argeloze auto mobilist rijdt over een onbedui dend weggetje door de uitge storven Noord-Brabantse pol der. Dan verschijnt een fonkel nieuw gebouw aan de horizon: een futuristisch beige-paars complex, temidden van kilome ters weiland. Manshoge letters op de muur van het complex maken duidelijk waarom hier, middenin de polder, zo'n mo dern gebouw staat. De reuzen letters vormen twee woorden: Kozakken Boys. Het prachtige nieuwe complex in Werkendam laat aan duide lijkheid niets te wensen over: de Kozakken komen eraan. De club was jarenlang het lelijke eendje onder de zaterdagamateurs, maar dit seizoen lieten al diver se grootmachten zich verrassen door het elftal. Wat meer opzien baart, is de kooplust van de club: vorig jaar werd al Mark Santegoets (topscorer van De Baronie) binnengehaald, ko mende zomer komt daar een le ger aan gelouterde voetballers bij. Marcel van der Net (Dor drecht '90), Brian Nootenboom (Capelle), John Verbaan (ASWH) en Mark Noorlander (Katwijk) hullen zich volgend jaar in het rood-wit van de Werkendam mers, net als drie spelers van Wilhelmina '08. „En we zijn nog met een paar jongens bezig", zegt trainer Ronald Klinkenberg. Hij toont een tevreden glimlach. „Tja, hier is veel mogelijk." De grote man achter de weder opstanding van Kozakken Boys is Henk Groeneveld, voorzitter van de club en eigenaar van een goed draaiend transportefficien- cy-bedrijf. „Wij zijn het getob onderin zat", zegt Groeneveld, een charmante figuur, stijlvol gekleed en gekapt. „Dit jaar moet het eerste gewoon over eind blijven, daarna gaan we oogsten. Over twee jaar willen we in de top meedoen, over drie jaar gaan we voor de titel." Ambitie is niet langer een vies woord in de Werkendamse pol der. Groeneveld: „Dit dorp heeft niet veel om trots op te zijn. Burgers en bedrijfsleven staan achter ons, de gemeente ook. Men ziet dat we weer vooruit gaan. Iedereen wil weer trots kunnen zijn op Kozakken Boys." Volgens Groeneveld is de hege monie van de Bollenclubs defi nitief voorbij. „Niet alleen wij timmeren aan de weg. Diverse clubs in de Rotterdamse regio staan te trappelen om de macht over te nemen", zegt de voorzit ter. „Kijk naar Capelle, naar AS WH, naar Excelsior Maassluis: ze doen het allemaal fantastisch. Wij gaan ook die kant op." Ko zakken Boys heeft bij de bouw van de nieuwe accommodatie rekening gehouden met nieuwe ontwikkelingen in het amateur voetbal: de bestuurskamer is twee keer zo groot als elders, zo dat de leden van de business club (in Werkendam inmiddels zestig) er op zaterdagmiddag al le ruimte hebben om na het voetbal te borrelen. Groeneveld ziet dat als een groot voordeel. „Kijk maar eens in wat voor ruimtes de sponsors elders wor den ontvangen. Het is typerend voor de situatie waarin veel Bol lenclubs nu zitten. Ze worden geconfronteerd met de wet van de remmende voorsprong. Ronald Klinkenberg glimt bij het horen van de ambitieuze taal van zijn voorzitter. De immer luidruchtige trainer, die eerder Barendrecht kampioen van de hoofdklasse B maakte, kwam vorig seizoen naar Werkendam en weet inmiddels dat hij een goede keus heeft gemaakt. Zijn verlanglijstje voor het nieuwe seizoen is door het bestuur goed gelezen, diverse topamateurs zullen zijn team versterken. „We bouwen aan iets moois", zegt de oefenmeester, die onlangs voor twee jaar bijtekende en in de toekomst waarschijnlijk tech nisch manager van de club wordt. „Voor de Bollenclubs is dit het einde van een tijdperk. Kijk naar de stand: Katwijk en Lisse heb ben het moeilijk, Rotterdamse De accommodatie van Kozakken Boys: een futuristisch beige-paars complex, temidden van kilometers weiland.Foto: Jos Waltheer clubs voeren de boventoon. Wij gaan ons daar volgend seizoen bijvoegen. Gezien de versterkin gen kan dat niet anders." Rest de vraag: waar doen ze het allemaal van in Werkendam? De accommodatie heeft de club naar eigen zeggen te danken aan de gemeente, overige kosten Mauricio Aros (rechts) duelleert tijdens de training van Feyenoord met Shinji Ono. Foto: WFA/Cor Mooij door Wietse Dijkstra Rotterdam - Het gele hesje dat hij tijdens het afsluitende partij tje op de training draagt, duidt op een plaats in de basis. Links back Mauricio Aros, die zondag tegen AZ zijn officiële debuut voor Feyenoord maakte, wil ech ter nog niet vooruitlopen op de UEFA Cup-kraker tegen PSV. De Chileen kan slechts hopen dat trainer Bert van Marwijk hem morgen in Eindhoven weer de voorkeur geeft boven Tomasz Rzasa. „Of ik sneller ben dan Dennis Rommedahl? Ja, als ik op de motor zit." Aros (26) lacht, steekt zijn ar men naar voren en draait een paar keer met zijn vuisten alsof hij een flinke dot gas geeft. De Chileen kent de kwaliteiten van de rappe PSV-rechstbuiten maar al te goed. Die van hemzelf ble ven tot voor kort verborgen. De dertigvoudig international, die tijdens de winterstop een con tract tot het eind van het sei zoen afdwong, moest lang wachten tot hij in de Kuip een kans kreeg. „Feyenoord had natuurlijk al een goede linksback", zegt Aros, die geen kwaad woord wil horen over zijn concurrent Tomasz Rzasa. Bewonderend: „Ik heb veel respect voor hem. Rzasa is altijd muy positivo. Ik zie hem meer als collega dan als concur rent. Als hij speelt, hoop ik dat hij het goed doet. Het gaat ten slotte om de ploeg. Ik kan alleen maar mijn best doen, ook als ik op de bank zit, moet ik scherp zijn." Tegen AZ kon het Feyenoord-le- gioen voor het eerst zien dat Aros een aardig balletje kan trappen. Maar tevens werd dui delijk waarom het zo lang duur de voordat Van Marwijk zijn aanwinst durfde op te stellen. De twijfels over zijn defensieve kwaliteiten kon de opbouwend sterke Chileen zondag nog niet wegnemen. Een echte verdediger is hij ook niet. „Eigenlijk speel ik hier op een hele andere positie", zegt Aros. „Bij Feyenoord moet ik echt een man dekken, terwijl ik in Chili meer vrijheid had. Hij pakt pen en papier om het verschil met de Nederlandse tactiek uit te leggen, tekent drie centrale verdedigers, drie mid denvelders en twee spitsen. De zijkanten liggen open voor de beide backs. Met twee pijltjes geeft hij aan dat hij in eigen land de hele linkervleugel bestreek. „Het is anders voetballen voor mij. Ik ben gewend om veel voorzetten te geven." Hij heeft geduld, weet dat zijn tijd nog wel komt. Als het aan Aros ligt, speelt hij ook de ko mende vier seizoenen (optie in zijn contract) voor Feyenoord, de club die hij op advies van zijn collega-internationals Ivan Za- morano en Marcello Salas ver koos boven het Italiaanse Peru gia. „Zij vonden het een verstan dige keuze", zegt Aros. „Feyen oord is een grote club die elk jaar strijd om het kampioen schap en Europa Cup speelt. Ik kende Feyenoord van de televi sie, wist dat het een grote naam heeft in Europa en ben er trots op dat ik hier voetbal." Spijt van zijn keuze heeft de op gewekte Aros nog geen seconde gehad. „Vanaf de eerste dag heb ik het hier heel erg naar mijn zin. Ik ben in een goede groep terecht gekomen, ben perfect opgevangen. Nee, de communi catie is geen probleem. Kome- jev, Kalou en Metgod spreken Spaans en ik versta al een beetje Nederlands: 'Links, rechts, kap pen, draaien, hoeveel kost dat?' Ik schrijf veel woorden op, zodat ik ze makkelijker kan onthou den." Aros is een doorzetter. Geboren in Punta Arenas, de meest zui delijke stad ter wereld, verliet hij zijn ouderlijk huis al op vijftien jarige leeftijd om 3000 kilometer verderop zijn voetbalgeluk te beproeven in Concepcion. Via de hoofdstad Santiago (Univer- sidad de Chili) kwam hij twee- enhalve maand geleden in Rot terdam terecht. „Het leven be valt me hier uitstekend. Rotter dam is een mooie stad en bo vendien een stuk rustiger dan Santiago. Je hebt hier ook geen last van smog." Zijn enthousiasme over zijn nieuwe omgeving is niet ge speeld. Aros, zo laat hij tijdens het gesprek meer dan eens we ten, is muy feliz, heel gelukkig, in Rotterdam. Niet in de laatste plaats omdat ook zijn vrouw Joana en zijn twee zoontjes het zo goed naar hun zin hebben. „Mijn familie is alles voor me. Zij zijn heel ge lukkig hier. Tijdens de Olympi sche Spelen zaten ze bij mij thuis te juichen voor de televisie als Nederland iets won en mijn oudste zoon voetbalt bij Feyen oord. Nu nog een basisplaats, dat zou het leven nóg mooier maken." worden betaald uit het sponsor apparaat. Hoeveel voorzitter Groeneveld daar zelf aan bij draagt, wil hij niet zeggen. „Maar het gaat om een substan tieel bedrag." Het alomtegenwoordige Groe- neveld-logo vertelt de rest. EiNDHovEN/gpd - Erik Gerets trainde gistermorgen apart met de logische tien spelers voor de UEFA-Cupwedstrijd morgen te gen Feyenoord. Een uur lang ging in dat groepje veldspelers de bal snel van voet naar voet. De andere selectiespelers train den ver weg, uit het zicht van Gerets. Toch vond de oefenmeester van PSV het voorbarig om te conclu deren dat zijn elftal al vast staat. „Het lijkt misschien zo dat ik er uit ben, maar dat is niet zo", zei hij. De logische tien voor mor gen, logische doelman Ronald Waterreus even buiten beschou wing latend: Bogelund, Ooijer, Hofland en Jan Heintze achter in, Rommedahl, Lucius, Van Bommel en Bouma op het mid denveld en voorin het nieuwe oude koppel Vennegoor of Hes- selink en Kezman. Jan Heintze is er dus weer bij, althans hij deed volop mee in dat groepje van tien. Heintze speelde na zijn knieblessure, die hij ruim acht weken geleden op liep, nog geen wedstrijd, zelfs niet in Jong PSV, maar hij is bij uitstek het type voetballer dat zo'n aanloopperiode niet meer nodig heeft. Heintze speelt bo vendien altijd goed in de grote wedstrijden. Als Heintze in het veld staat, speelt hij zijn vijfhon derdste wedstrijd voor PSV. „Heintze is een van de mogelijk heden", aldus Gerets. Met het opstellen van Heintze verlost Gerets zichzelf van een probleem op de linkerflank. Linksback Wilfred Bouma schuift dan een plaatsje naar vo ren op. Bouma biedt op die po sitie PSV meer zekerheid dan de wankelmoedige aanvaller Gak- hokidze. Theo Lucius is in het centrum nodig, als vervanger van de geblesseerde Johann Vo gel naast Mark van Bommel. Feyenoord komt op het juiste moment voor PSV. De lands kampioen is in vorm en weet dat peil van de ene naar de an dere wedstrijd door te trekken. Beide ploegen kennen elkaar door en door. Mooie wedstrij den worden het doorgaans niet, wel felle ontmoetingen, met veldslagen op het middenveld. „De twee wedstrijden tegen Feyenoord dit seizoen wijzen uit dat er kwalitatief niet veel ver schil zit tussen ons en Feyen oord", vindt Gerets. Agassi. Foto: AP riipssi verlaat mooi snel pi in wells - Andre Agassi is eerste ronde van het ten- eIl srnooi van Indian Wells, J deel van de Masters Se- litgeschakeld. De als vier- plaatste Amerikaan ver- fjisteren in twee sets van de >erMichel Kratochvil. Deze jwee keer de beste in de 6 7-6 (7-5) 7-6 (8-6). n de Bunt wint fide medaille dl city - Wintersportster tis Drie van de Bunt heeft bij ralympics in Salt Lake City derde medaille behaald, di 11 goud bij de biatlon en j. ilver op de vijf kilometer 0 pen veroverde ze gisteren ,Sljr op de tien kilometer ski- De Duitse 'gouden' ski- Thomas Oelsner is op de l^npics betrapt op doping, 'er won al goud op de bi- lnen het skilopen (sprint). eegvoor de 10 kilometer 'en vrije stijl een startver- Het is nog onbekend welk e' in het lichaam van de wiens linkerarm is ver is gevonden. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Day, woensdag 12 maart: 04-05- 11-17-21 -23-28-41-43-44-45-51-55- 58-61-62-67-71-74-78. (onder voorbe houd) Toeschouwers: 22.500. Gele kaart: Brdaric, Sebescen, Placente, Babic (Le- verkusen), Ferrara, Nedved, Zalayeta (Ju- ventus). VOETBAL Champions League Groep C FC Porto (Por) - Panathinaikos (Gri) 2-1 (1- 0). 12. Deco 1-0, 54. Pena 2-0, 65. Kolk- ka 2-1. Scheidsrechter: Lubos (Slw) Toe schouwers: 6.000 Rode kaart: 78. Carlos Secretario (Porto). Gele kaart: Söderström (Porto), Basinas, Kyrgiakos (Panathinai kos). Real Madrid (Spa) - Sparta Praag (Tsj) 3-0 (0-0). 60 Solari 1-0. 64. Guti 2-0, 71 Savio 3-0 Scheidsrechter: Poll (GBr) Toe schouwers: 40.000. Gele kaart: Munitis, Helguera (Real), Flachbart (Sparta). STAND Real Madrid 5 5 0 0 15 12- 3 Panathinaik 5 2 1 2 7 5-6 Porto 5 1 1 3 4 3-5 Sparta Praag 5 10 4 3 4-10 Real Madrid naar kwartfinale Programma 20 maart: Panathinaikos Real Madrid, Sparta Praag - Porto. Groep D Arsenal (Eng) - Deportivo la Coruna (Spa) 0-2 (0-2). 30. Valerón 0-1, 40. Naybet 0-2. Scheidsrechter: Meier (Zwi). Toe schouwers: 35.392. Gele kaart: Vieira (Arsenal), Molina, Victor Sanchez, Scalo- ni, Fran, Capdevila (Deportivo) Bijzon derheid: 66. Henry (Arsenal) mist straf schop. Bayer Leverkusen (Dui) - Juventus (Ita) 3-1 (1-0). 24 Butt 1-0 (strafschop). 61. Tudor 1-1,71. Brdaric 2-1, 90. Babic 3- 1. Scheidsrechter: Milton Nielsen (Den) Deportivo Arsenal Leverkusen Juventus 5 3 1 1 10 5 2 12 7 5 2 12 7 5 113 4 8- 7 8-10 6- 8 Deportivo naar kwartfinale Programma 20 maart: Deportivo - Lever kusen, Juventus - Arsenal Eerste divisie Emmen - Haarlem 2-1 (1-0). 31. Arts 1- 0. 76 Hosé 1-1, 86. Weerman 2-1. Scheidsrechter: Karremans. Toeschou wers: 4136. Gele kaart: De Visscher (Emmen), Stuut (Haarlem). BV Veendam - ADO Den Haag 3-4 (2-2). 10. Hofstede 0-1, 13. Cvetkov 1-1, 22. 8odde 1-2. 45 Kolder 2-2, 54. Van Eij- keren 2-3 (strafschop). 90. Van Utrecht 2-4, 90 Cvetkov 3-4 Scheidsrechter: Buiting. Toeschouwers: 3500. Gele kaart: Van der Vlag. Mac Andrew (Veen- dam), Hofstede, Van Utrecht (ADO Den Haag). Stand aan kop: Excelsior 26-58 ADO 26-48 Zwolle 26-54 Emmen 26-48 RBC 26-53 Cambuur 26-39 Zeist. Oefenduel. FC Utrecht - Örgryte (Zwe) 1-1. Doelpunt Utrecht: Van den Bergh York Knicks 104-96, Miami Heat - Phoe nix Suns 90-78, New Jersey - Toronto Rap tors 86-84, San Antonio Spurs - Memphis Grizzlies 98-84, Houston Rockets - Seattle SuperSonics 101-98, LA Lakers - Charlot te Hornets 107-66. DAMMEN DMH-playoffs, hoofdklasse. Uitslagen ron de 1: HDC Alphen - Kijk Uit Zegveld 9-12, RDC Rijnsburg 2 - GDC Boskoop 11-11. Uitslagen ronde 2: RDC Ri|nsburg 2 - HDC Alphen 9-12, Kijk Uit Zegveld - GDC Bos koop 11-11. Stand playoffs: (met behoud van match- punten uit de competitie) Kijk Uit 8-11 RDC II 8-8 GDC 8-8 HDC 8-8 SCHAKEN Leidse Schaakbond, promotieklasse: LSG VI - De Zwarte Pion 2-6. Leithen - Philidor II 5,5-2,5. Alphense SC II - LSG V 2.5- 5.5. De Zwarte Pion II - Voorschoten II 3- LSGV 6-11 Philidorll V'rschotenll 6-10 DZPII 6-4 BASKETBAL Mannen, eredivisie, elite A: Donar - Eiffel T 79 86. Elite B: Weert - Rotterdam 100 - 79 New York. NBA. Indiana Pacers - Golden State Warriors 115-101. Milwaukee Bucks - Chicago Bulls 110-81, Philadelphia 76ers - New TENNIS Indian Wells. Mannen, Masters Series, 3,3 miljoen euro. Eerste ronde: Rios (Chi) - Ljubicic (Kro) 7- 6 7-5, Kucera (Slw) - Lapentti (Ecu) 6-2 6- 3, Costa (Spa) - Ulihrach (Tsj) 6-1 3-6 6- 3, Chela (Arg) - Mirnyi (WRu) 4-6 6-2 7-5, Novak (Tsj/13) - Olivier Rochus (Bel) 7-5 5-7 6-2. Kratochvil (Zwi) - Agassi (VSt/4) 7-6 7-6, Gonzalez (Chi) - Mantilla (Spa) 7- 5 6-2, Santoro (Fra) - Grosjean (Fra/6) 6-3 4-6 7-5, Rusedski (GBr) - Ferrero (Spa/3) 6-4 6-3, Haas (Dui/5) - Sanchez (Spa) 6-3 7-5, Federer (Zwi) - Malisse (Bel) 6-7 7-6 6-3, Gonzales (Chi) - Mantilla (Spa) 7-5 6- 2, Kiefer (Dui) - Dent (VSt) 7-6 6-3, Martin (VSt) - Arthurs (Aus) 6-1 7-6, Schüttler (Dui) - Zabaleta (Arg) 6-2 6-1, Gambill (VSt) - Blake (VSt) 3-6 6-3 6-2, Sricha- phan (Tha) - Chang (VSt) 6-4 2-6 6-3. Dubbelspel, eerste ronde: Sjeng Schalken- /Julien Boutter (Ned/Fra) - Michael Hill/Brian MacPhie (Aus/VSt) 6-2 6-1. Indian Wells. Vrouwen, 2,3 miljoen euro. Kwartfinale: Hantuchova (Slw) - Raymond (VSt/12) 6-4 6-2, Gagliardi (Zwi) - Smash nova (Isr) 6-2 6-1. Osaka. Mannen, Challenger, 30.000 euro. Eerste ronde: John van Lottum (Ned/1) Zack Fleishman (VSt) 6-4 7-6. Dubbelspel, eerste ronde: Van Lottum/Lau- rence Tielemans (Ned/lta) - Erlich/Wang (Isr/Tai) 7-5 6-2. Gosford (Aus). Mannen, Challanger, 30.000 euro. Eerste ronde: Rogier Wassen (Ned/7) - Mi chael Tebbutt (Aus) 3-6 7-5 6-2. Jean-Re- ne Lisnard (Fra/4) - Melvyn op der Heijde (Ned) 6-2 6-0. WIELRENNEN Parijs - Nice, tweede etappe, Moulins - Belleville: 1. McEwen (Aus) 170 kilometer in 4.21.22 (39,026 km/u gemiddeld). 2. Petacchi (Ita), 3. Kirsipuu (Est), 4 Tafi (Ita), 5. Hondo (Dui), 6. Ferrigato (Ita), 20. Van Heeswijk. Algemeen klassement: 1 Petacchi 9.11.40, 2. McEwen 0.03, 3. Bodrogi (Hon) 0.08, 4. Rous (Fra) 0.10. 5 Pascual Rodriguez (Spa) 0.14, 6. Mattan (Bel), 16 Van Heeswi|k 0.16. Catania. Ronde van de Etna. 1. Baldato (Ita) 188 km in 4,49.30. 2 Chalikov (Oek), 3 Bratkowski (Dui). 4 Gentili (Ita). 5 Manzoni (Ita). 6. Cavagnis (Ita). Nieuwe etappewedstrijd denkt in behoefte te voorzien door Ad Pertijs bladel - Op en neer tussen Bladel en het Belgi sche Riemst ziet dit weekeinde een nieuwe etap pewedstrijd het levenslicht: de Grote Prijs Erik Breukink. De internationale wielerkalender puilt uit, maar de Nederlandse driedaagse vult vol gens inspirator Gerrie van Gerwen een gapend gat en is daarmee volgens hem bij voorbaat al een doorslaand succes. „De kracht van het evenement is dat er een gi gantische vraag bestaat naar zo'n soort wedstrijd in dit weekeinde", zegt de als altijd bevlogen Van Gerwen. Nut en noodzaak van de koers schetst hij aan de hand van een 'simpel' rekensomme tje. „Met Parijs-Nice en Tirreno-Adriatico zijn komend weekeinde 350 profs onder de pannen. De overige duizend zitten gewoon thuis, maar willen wel koersen in aanloop naar de belangrij ke klassiekermaand april." Toen enkele wielerenthousiastelingen in Oost- Brabant het plan opvatten om een 'frisse, nieu we' eendagswedstrijd voor profs op poten te zet ten, had de geraadpleegde rennersmakelaar Van Gerwen zijn advies paraat. „Ik zei: heb dan di rect de brutaliteit om er medio maart een etap pewedstrijd van te maken. Gezien de behoefte kan ik moeiteloos een deelnemersveld van een bepaald niveau garanderen." De inschrijflijst geeft hem gelijk. Veertien eerste divisieploegen, waaronder zes Franse, staan vrij dag in Bladel aan de start. „Met merendeels ge motiveerde renners. Iedereen wil immers zijn plekkie voor de klassiekers afdwingen." Toen vo rige maand Parijs-Nice dreigde weg te vallen, werd de GP Erik Breukink overstelpt met tele foontjes van de wereldelite. Dit buitenkansje ging alsnog voorbij, maar Van Gerwen maalt daar niet om. „In Parijs-Nice en Tirreno-Adriati co zitten de mannen voor Milaan-San Remo. Wij zijn er voor de renners die op een ander soort koers mikken." Op de deelnemerslijst prijken dan ook vooral na men van rappe finishers en tijdrijders: Blijlevens, Koerts (Domo). Eeckhout, Van Dijk (Lotto). Ca pelle (AG2R), Hunt (Big Mat), Magnien. Nazon (Bonjour), Casper (FdeJ), Gaumont (Cofidis). Quaranta (Alexia). Arvesen (Fakta), De Jongh (Rabo), Kemna, Voskamp (Bankgiroloterij) en Cancellara (Mapei). GP Erik Breukink (de naamgever gaf zijn mede werking omdat de koers aansluit bij zijn renners- profiel) zit daarmee in het spoor van de Belgi sche Gulden Sporentweedaagse, die ook snel aan faam wint. De 'gigantische noodzaak' heeft volgens Van Gerwen één onbevredigende keer zijde: „Er is jammer genoeg geen plaats voor alle Nederlandse Trade Teams III. Alleen voor AXA hadden we plaats." Etappcschcma. Vrijdag 15 maart: Bladcl-Riemst (185 km. 12.15-17.10 uur): zalenlag 16 maurt: Riemst-Baraque Mi- chel-Ricmst (188 km, 11.15-16.00): zondag 17 maart: Ricmst-Bladcl (112 km. 09.00-11.45) en tijdrit Bladel-Bladel (18 km. 15.00-1735).

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 23