Bob de Jong lonkt naar de marathon SPORT wo 1 Henk Buyn: van Leiden Dl naar 1 naar Cl FC Lisse krikt tegen Noordwijk gemiddelde op Robbie McEwen.Foto: AP McEwen sneller dan Petacchi belleville - De Australische wielrenner Robbie McEwen heeft gisteren de tweede etappe van Parijs-Nice gewonnen. De coureur van Lotto-Adecco klop te de Italiaan Alessandro Petac chi in de massaspurt. De etap pe ging van Moulins naar Belle ville over 170 kilometer. Petac chi behield de leiding in het al gemeen klassement. Beste Ne derlander was wederom Max van Heeswijk. De coureur van Domo-Farm Frites, die ook in de proloog en de eerste rit de hoogst geklasseerde Nederlan der was, eindigde als twintigste. De tweede etappe, met aan komst in Belleville, leek aller minst op het lijf van de sprin ters te zijn geschreven. Met twee beklimmingen van de tweede en twee van de derde categorie werd verwacht dat de avonturiers hun kans zouden grijpen. De hellingen in de de Baujolais kregen de sprinters echter niet klein. Tyson is welkom in Washington Washington - Boksautoriteiten van Washington hebben Mike Tyson gisteren een licentie ge geven om in de Amerikaanse hoofdstad te boksen om de we reldtitel in het zwaargewicht te gen Lennox Lewis. Vooralsnog is de titelstrijd gepland voor 8 juni, in het MCI Center. Dammers winnen van eigen club dammen - In de playoffs van de hoofdklasse won de Hoomse Damclub (HDC) onverwacht van de RDC-reserves met 9-12. Het was opvallend dat twee spelers van HDC, die voor RDC 1 in de landelijke competitie spelen, in deze wedstrijd een sleutelrol vervulden. De HD- C/RDC'ers Richard Meijer en Eric-Jan van Reenen wonnen respectievelijk van Nico Mul en Jan Schijff. De promotie komt door het verlies overigens niet in gevaar, want RDC maakt ge bruik van de vrije inschrijving voor de tweede klasse in de KNDB. «n. mam woensdag 13 maart 2002 Jansen en Kalkema voeren klassement aan Naam: Bert Raaphorst. Geboren: 23 maart 1982. Woonplaats: Noordwijk. Sport: skiën. Team: JS3, een juniorenselec tie. Opleiding: ik studeer commer ciële economie aan de Johan Cruyff Academy. Specialiteit: de slalom. Twee weken geleden werd ik derde op het NK. Trainer: Edwin Abels en Bas van Huikeshoven. Edwin heeft de hoogste trainersopleiding in Oostenrijk gevolgd, en bege leidt ook Harald de Man. Dat is dus de top in Nederland. Ik ben erg blij met hem als trai ner. Sponsors: die zijn heel moei lijk te vinden in Nederland. Er zijn maar weinig bedrijven in geïnteresseerd, helaas. NOC*NSF: zo wordt het wel een negatief verhaal... Aan NOC*NSF heb ik niet veel. Ik kan mijn contactlenzen kopen op kosten van de koepel, maar daar houdt het wel zo'n beetje mee op. Ik draai zelf voor bijna alle kosten op. Daarom werk ik de hele zomer. Studeren en topsport: een las tige combinatie, maar dankzij de Johan Cruyff Academy is het te doen. In de winter zit ik meer dan de helft van de tijd in de sneeuw, in het buitenland dus, maar met mijn laptop kan ik alle colleges downloaden en gewoon doorstuderen. De Aca demy is een uitkomst, op een normale hogeschool zou ik of het studeren of de topsport moeten laten schieten, w Noordwijk: daar heb ik tot m'n vijftiende gevoetbald. Ik kon wel aardig ballen, vond het ook erg leuk. maar toen ik in Noordwijk BI kwam, moest ik kiezen. Ik vond skiën leuker. Of ik het eerste van Noordwijk nog volg? Een beetje. Ik ben vaak in het buitenland, dus het valt niet mee. Ze staan nu tweede, volgens mij. Hobby's: daar heb ik eigenlijk geen tijd voor. Ik ben of aan het studeren, of aan het skiën, of aan het werken om het skiën te kunnen betalen. Foto: Henk Bouwman UIT DE DEKKING Uitgaan: dat doe ik natuurlijk in Noordwijk. Ik ga graag naar 't Zeepaardje. Ouders op de piste: pfff... Dat is het grootste nadeel van het skiwereldje in Nederland. Je wordt echt gek van die ouders van jonge talenten, die overal bij willen zijn en alles beter denken te weten. Of het erger is dan bij voetbal? Ik ben bang van wel. Ouders betalen veel geld om hun kind te kunnen laten sporten, en denken dan ook meteen dat hun kleine een supertalent is. Echt, ouders lo pen elkaar verrot te schreeu wen op de piste, je weet niel wat je hoort. Mijn ouders zij au gelukkig niet zo. Tomba la Bomba: ik was nc zo'n fan van Tomba. Hij mi te zoveel poeha, dat er vaak meer werd gepraat over zijnl privéleven dan over zijn pre taties. Geef mij maar Bode Ier, dat is iemand die niet veel poeha maakt, maar woon skiet. Hij neemt veel: co's tijdens de race, daar h( ik van. Alles of niets. Nederland topsportland: Op skigebied valt dat gew< tegen. Je moet veel zelf beta-l len, de talentontwikkeling moet beter en de sfeer in hl wereldje is ronduit slecht. II ben veel liever in het buiten land, daar is de sfeer veel bi Het ligt niet zozeer aan de sporters zelf, meer aan de 01 e A ders. Toekomst: in de komende maand ski ik twintig wedstii IS den in Frankrijk. Ja, dat is ve maar ik ben 19 jaar en dan ervaring opdoen het belang rijkste. Ik moet zoveel mogel pf kilometers maken. Op de lan termijn kan ik dan misschiei de internationale subtop ha len. Als dat niet lukt, zit ik er overigens niet doorheen: ik hou van de sport, en beleef e er heel veel plezier aan. Dat ist w belangrijkste. Maar natuurlij |a, hoop ik stiekem ver te kome Alain Baxter: hij bewijst dat niet uit een ski-land hoeft te komen om de top te bereikei Baxter komt uit Schotland en hoort nu bij de allerbesten. 1 betekent dat ook Nederlandi K dat kunnen halen, als de juis omstandigheden maar word geschapen. Après-ski: voor wedstri, is dat iets minder belangrijk dan voor recreanten, maar 0 1 wij houden wel van een feesr Jf Meestal zit je in een hotel me tientallen collega's, en dan is het erg gezellig. Alleen gaan* wel iets vroeger naar bed dan de gemiddelde vakantievier- der. tral dei Tli lym Tier ne ee] •er Peter Groenendijk DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321: E-mail: sportredactie.ld@damiate.hdc.nl Cock Jol, ex-trainer van Rijns- burgse Boys en nu manager bij FC Kranenburg, is gemeen teraadslid van Den Haag ge worden. Met voorkeurstemmen kwam Jol in aanmerking voor één van de drie zetels van PPS (Politieke Partij Scheveningen) De spelregels bij het zaalvoet bal (tegenwoordig futsal ge noemd) veranderen weer eens. Een tweede gele kaart betekent met ingang van het seizoen 2002-2003 veldverwijdering. Met ingang van 2004 worden alle eerstedivisieclubs verplicht om op vrijdagavond te spelen Jim Charité (Scheveningen) blijkt tegen Marken een teen te hebben gebroken. De voetbal ler is nog ze ker drie we ken uitge schakeld. Zijn clubge noot Kevin van de Geest staat in de belangstel ling van RBC De Haagse club De Ade laars en trai ner/speler Akai Dagsoy gaan aan het eind van dit seizoen uit elkaar. Het bestuur van de huidige koploper in de vierde klasse vindt de trainer te streng. Zon dag haalde de wedstrijd De Adelaars-Ju- ventas het einde niet omdat aanhangers van de trainer uit protest de wedstrijdbespreking verstoorden en later het veld betraden Arie van der Zwan en SV '35 gaan wel met elkaar door. Ronald van der Pot stopt met het trainerschap bij VCL Jeugdspeler Robin Hillebrand (w Leiden) is voor de tweede maal door de technische staf van Ajax uitgenodigd voor een keeperstraining Voetbal scheidsrechter Dick Jol mag na zijn matige optreden bij voet balvereniging De Sleutels nog maals optreden in de Leidse re gio. Op woensdag 27 maart is hij te gast bij de sponsors van SJZ in Zoeterwoude De kans wordt steeds groter dat de Am sterdamse hoofdklasser KBV gaat fuseren met Blauw Wit/Osdorp De eerste kampi oen in West II is bekend. Het was feest bij de vierdeklasser Oranjeplein uit Den Haag Ne derland heeft het Europees kampioenschap wielrennen in 2004 toegewezen gekregen. Het is nog niet bekend welke orga nisatie de titelstrijd mag org seren. Het EK is voor renne onder de 23 jaar Daphny den Brand van de Ton van Bemmelen wielerploeg woi een mountainbikewedstriji Berlicum. Jeugdrenster Jem ne Post uit Oegstgeest werd kampioen van de Haarlemn meer en Suzanne de Goede (Zoeterwoude) was de beste fl Sloten Twee regionale rem^j rijden het nieuwe seizoen in J een ander shirt. Sebastian L geveld (Lisse) gaat rijden voj Bloks (Breda), de nieuwe pk van Jelle Nijdam, en DavyR mensen (Swift) koos voor de amateurploeg van De Bollen streek/Avanti Het Nederlai 1 kampioen- j schap wieln nenvoorjui v ren en nieut 1 lingen in he Limburgse Hoensbroek J een week na voren gescb ven en staat ts op zondag 1 augustus op kalender N fl1 de voetballi wielren- en korfbalbond nu ook de N derlandsel Jj feitennis Bo (NTTB) tem JJ naar acht al lingen. De h dige afdelinj f Holland-We (Rotterdam /Den Haag) wordt dan u ,aj- gebreid van Gouda en Dor- 0 drecht. De laatste twee afdel )n( gen liggen nu nog dwars D nise van Bemmelen van het Voorschotense Slank en K\v 'n is winnaar geworden bij een ,n] turnkarmpioenschap van dt ,j KNGU in Den Haag De Rij: K burgse jeugddammers Freril Andriessen (1ste), Vicky An- m driessen (2de) en Bob de Bn (3debehaalden medaillesI het sneldamkampioenschaj district Midden-Holland. )0 zus Vicky gaat Frerik Andrie sen naar het NK De leden aa softbalvereniging Volle Bak en hebben het bestuur laten it k niets te voelen voor een fusi ijn met honkbalclub Key Town ot Hitters. Over het formeren v er: een gemeenschappelijk softlnd: team is wel te praten De ja ;e lijkse sloepenrace van KWV ba Kaag wordt op zaterdag 6 aj nie in Leiden gehouden. De stai uil bij de Beestenmarkt Rossl er son, Joep van Rijn, Victor en Djordjevic en Paul van Oost ev van Leiden Lightning zijn ui iar nodigd voor het Nederlands ip; jeugdtacleteam en loe Cock Jol. Archieffoto: Kees van Hoogdalem leiden - FC Lisse scoorde afge lopen weekeinde het hoogste gemiddelde, maar blijft laatste in het clubklassement. In de met 3-0 gewonnen derby tegen Noordwijk verdienden vier spe lers een '8', de anderen kregen een '7'. Alleen Kee Hoei Tan viel een beetje uit de toon met een '6'. Ook een andere laagvlieger in het clubklassement, w Kat wijk, scoorde hoog. Drie spelers scoorden een '8' tegen De Beursbengels, de andere Katwij- kers kregen een '7'. Bovenaan het clubklassement staat Quick Boys, waar zaterdag niemand hoger dan een '7' scoorde. Quick Boys wordt op de voet gevolgd door Ter Leede, dat aan een opmars bezig is en nog altijd de nummers een (Mark Jansen) en twee (Patrick Kalkema) van het individuele klassement in de gelederen heeft. Negens vielen er niet, er werden afgelopen weekeinde wel twee vieren uitgedeeld: aan Arthur van Orssagen van ARC en aan Vincent Herpers van Noordwijk. Rijnsburgse Boys-ASWH 0-0. Hegie 7 De Munck 7 Roest 6 46 Redel 6 Van Berkum 6 Kappenburg 5 De Roode 5 74. Aalbersberg Van Lochem 6 Charité 7 Koldenhof 6 Ketting 7 Freke 6 Beursbengels-Katwijk 0-6. Varkevisser 7 Van Leeuwen 7 Heijmans 7 Pronk 8 Noorlander 7 Molenaar 8 L'Ami 7 82. M. de Jager Hensen 7 Helder 7 Verkade 8 68 De Bie 7 68. Hajji 7 Dubbeldeman 7 Marken-Ter Leede 0-1 Waasdorp 7 Rbii De Jong 7 Kalkema Van Zeist 8 Campfens Jansen 8 Van Beelen Langeveld 7 84. M Bloemh. Kramer 5 Schilthuizen 7 Een bliksemcarrière in een notendop. door Ruud Pattiapon leiden - Henk Buyn kan zijn geluk niet op. De oud-spe ler van Roodenburg, De Sleutels en w Leiden zat zater dag als hoofdcoach in de dug-out van derdeklasser Lei den. Enkele weken terug was Buyn nog trainer van de Dl. Na het voortijdige afscheid van trainer Frank van der Kroft, ging het bestuur van Leiden naarstig op zoek naar een vervanger. Een tijdelijke oplossing werd gevonden in de aanstelling van jeugdtrainer Buyn. Niks weg der geleidelijkheid; een bliksemcarrière in een notendop. Van de Dl naar het het eerste. Dat kan je toch van een behoorlijke promotie spreken. „Het is een uitdaging waarop ik geen nee kon zeggen. De Dl blijf ik er overigens bij doen. Ik vind dat ik dat niet zomaar mag laten schieten. Verder ken ik Leiden natuurlijk goed. Ik ben een aantal jaren aanvoerder van het eerste geweest. Ik lig goed in de groep. De goede sfeer was de laatste tijd zoek. Enkele jongens twijfelden zelfs of ze wel bij Leiden wilden doorgaan. De goede sfeer moet ik weer terugbrengen. Daar heb ik nog zo'n vijf wedstrijden voor." Voel je je niet een beetje een 'noodgreep?' „Nee, ik heb altijd het idee gehad dat ik de eerste keus was. Mijn opdracht is dan ook simpel: maak weer een team van Leiden en zorg voor behoud van het derde klasserschap." Je bent nu trainer van jongens met wie je ndg hebt ge speeld. Vind je dat moeilijk? „Ik denk dat ik dat wel aankan. Aan de ene kant sta ik boven de spelersgroep, maar aan de andere kant er ook weer middenin." Hebben de spelers nog invloed gehad op de keuze van het bestuur? „Nee, zij hebben geen enkele inspraak gehad, maar ze hebben wel leuk gereageerd op mijn aanstelling. Jon gens als Richard van der Kraan en Raymond Klinken berg, met wie ik nog heb samengespeeld, waren erg en thousiast. Toevallig zijn zij ook mijn eerste en tweede aanvoerder. Zoiets doet je goed." Je aanstelling geldt tot het eind van dit seizoen. Wat vind je daarvan? „Daar heb ik geen problemen mee. Ik ga hiervan genie ten. Er zijn goede afspraken gemaakt. Ik maak het sei zoen af en dan word ik trainer van de Cl." 'Mooi om er iets anders bij te doen' door Mariëlle Verstegen leimuiden - Als het aan Bob de Jong ligt, gaat hij volgend jaar ook marathons rijden. De schaat ser van TVM heeft altijd ambities voor het marathonschaatsen ge had en wil het komend seizoen ook daadwerkelijk gaan probe ren. Bob de Jong (25) wil de mara- thonsport erbij gaan doen. „Ik wil het langbaanschaatsen niet opgeven. Dat is niet de bedoe ling." Afgelopen weekeinde besprak de vijf en tien kilometer-specia list zijn plannen met Pascal Ver geer, trainer en ploegleider van het TVM-marathonteam. War- monder Vergeer ziet het idee van De Jong op zich wel zitten. „Ik ben er al jaren voorstander van dat allrounders ook in het marathoncircuit kunnen meerij den. Maar voor we verder kun nen praten over hoe en wat moeten eerst de reglementen worden aangepast. Want op dit moment is het gewoon niet toe gestaan dat langebaanschaat sen bij de marathon meerij den." Het is aan het sectiebestuur ma rathon van de KNSB om die re gelgeving aan te passen. Het moet ervoor zorgen dat schaat sers af en toe een marathon mee kunnen rijden. Ook Rintje Rits- ma heeft al laten weten af en toe een marathon mee te willen pik ken. De Jong zegt dat hij het mara thonschaatsen altijd al een mooie sport heeft gevonden. Af gelopen seizoen wilde hij graag al een keer meerijden, maar dat mocht dus niet. „Ik wil het nu toch graag gaan proberen. De Spelen en alles heb ik achter de rug en het lijkt me mooi om er iets anders bij te gaan doen. Het hele schaatsen trekt me gewoon en ik denk dat ik op de mara thon goed kan uitkomen." Ploegleider Vergeer denkt dat De Jong een aanwinst zal zijn voor het peloton. „Bob is een rijder die de marathon heel goed aan zal kunnen. Die goed op hoog niveau tempo kan rij den. Met de marathon kan Bob zijn zinnen een beetje verzetten. Het maakt zijn periode voor de Olympische Spelen in Turijn toe ook overzichtelijker." Of De Jong ook daadwerkelijk in het marathonpak van TVM of satellietploeg Hercules gaat rij den, is nog onzeker. „We moe ten eerst eens kijken waar ik voor de langebaan onder con tract kom. Volgende week heb ik een gesprek met TVM-directeur Arjan Bos. Daarna ga ik kijken welke mogelijkheden er voor de marathon zijn", aldus De Jong. Bob de Jong, die hier wordt ondersteund voor coach Geert Kuiper, wil het langebaanschaatsen niet opge ven. Foto Reuters SPELER VAN HET JAAR Katwijk-spelers die een 8 verdienden. Ronald Pronk was een van de drie Archieffoto: Kees van Hoogdalem Kozakken Boys-ARC 2-0 Kranendonk 6 Verheij 7 Bakker 6 Schaafsma 8 Toxopeus 6 Groeneweg 5 Balkhoven 6 Cabeza 6 Van Orssagen 4 Knol 5 Knoop 5 66. Gelderblom 6 73. Ouald El Hadji - Quick Boys-Excelsior Maassluis 0-2. Tuinenburg 6 Van Meggelen 7 Van Dam 6 82. Bekx 74. A. Guijt Flaton 7 Schoneveld 6 Beltman 6 Mussche 7 Lievaart 7 Ravensbergen 6 Petrici 6 Timmermans 7 Kromhout 8 Emanuelson 8 Van Kins 8 80. Van Leeuwen B. Janssen 8 Leonard 7 Naarendorp 7 74. Schnater 69. Polman 7 Hoever 7 Dekker 7 Linger 7 Tan 6 Luxenburg 7 Noordwijk: Korff 7 Reinders 7 Ten Brinke 7 Van der Laan 7 Korbee 7 Herpers 4 Van Ophuizen 7 57. De Kort 6 Van der Niet 6 Kleijn 5 W. de Jong 7 Pitti 5 SPELERSKLASSEMENT 1Mark Jansen (Ter Leede) 7,27 2. Patrick Kalkema (Ter Leede) 7.17 3 Berry Charité (Rijnsburgse B.) 7,12 Juul Emanuelson (FC Lisse) 7,12 5. Mare Helder (Katwijk) 7,11 Marco Korft (Noordwijk) 7,11 CLUBKLASSEMENT Dag Gemiddeld 1. Quick Boys (6,45) 6,67 2. Ter Leede (6,82) 6,66 3 ARC (5,83) 6.65 4 Noordwijk (6.25) 6,55 5. Rijnsburgse B. (6.17) 6,52 6. Katwijk (7.23) 6,44 7. FC Lisse (7.25) 6,40

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 22