Bij Valken '68 wordt lachend op het dak gedanst Voorschotelt wacht op goaltjesdief AMATEURVOETBAL Teylingen rekent eindelijk af met Warmunda-syndroom Titel raakt uit zicht van MVKV Ter Leede al na kwartiertje kansloos Degradatie dreigt voor Katwijk Al rv ft Vrouwen KRV kunnen Pancratius niet inhaleis? tr SA Blauw-Zwart is dichtbij 'periode' vierde klasse zaterdag - Blauw-Zwart, dat Woubrugge verrassend met 3-2 klopte, heeft dankzij een beter doelsal do de tweede periodetitel voor het oprapen. Alleen Koudekerk, dat nog een wedstrijd tegoed heeft, kan alleen met een astro nomische 3-0 zege roet in het eten gooien. Jacques van den Burg, Sander Remmerswaal en Joffrey Hoogenboom zetten Blauw-Zwart eerst op een rui me voorsprong, waarna Ton Wetselaar en Ron Molenkamp voor Woubrugge een bijna ge lukte inhaalpoging deden. LS- W70 verloor beschamend met 3-4 van een verzwakt Abbenes. Voor de Leidse studenten scoorden Peter Wierenga (2x) en Peter van der Broek. Erik Cuiper (2x) en Remco Zijsling (2x) waren de doelpuntenma kers aan Abbenes-zijde. Aris- ton'80 versloeg degradatiekan didaat UVS met 1-0. Leidsche Boys verliest van VNA vijfde klasse zondag - Koplo per Leidsche Boys verloor ver rassend met 2-3 van buurver- eniging en hekkensluiter VNA. In een slechte wedstrijd had Leidsche Boys weinig in te brengen, ondanks doelpunten van Tommy van der Ster en Maurice Petit. Voetbal Na Ar beid zegevierde dankzij goals van Ben Vermond, Rogier Groe nendijk en Michel van Rijn, met hulp van Leidsche Boys speler Roberto Boom. Concurrent w Alphen profiteerde niet. De ploeg verloor eveneens en bleef op zes punten achterstand van Leidsche Boys staan. Het werd 2-4 tegen De Jagers. Jerry van Elzen boog een 1-0 achterstand om tot 2-1, maar in de slotfase liet Alphen de wedstrijd lopen. LFC kwam niet verder dan een 2-2 gelijkspel tegen RFC '95. Pas na rust kon LFC terugkomen door goals van Ramses van Bostelen en Dave van de Berg. GOL Sport won overtuigend van Real Zoetermeer met 3-0. Benni Bensala, Aydin Narin en Hasan Durmusoglu scoorden. VCL verloor van JAC: 0-1. Gelukkige zege WSB vijfde klasse zaterdag - Fore- holte speelde zaterdag geen sterke wedstrijd maar won wel dankzij Richard Muilwijk (2x) en John Muilwijk van het Sas- senheimse GWS met 3-0. SJC won met 8-1 van een door bles sureleed geteisterde Leidsche Boys. De Noordwijkse doelpun ten kwamen op naam van Ri chard Marijt (2x), Martin Steen voorden (2x), Jeroen van der Zalm, Ivan Hermans, David van der Holst en Hans de Ridder. WSB had 'het geluk van een koploper'. Bij DVC wonnen de Noordwijkerhouters een dra matisch slecht gespeelde wed strijd met 0-1. De enige treffer kwam op naam van Arjan Broekhof. maandag 11 MAART 2002 door Geert Langendorff valkenburg - Het schitterende doelpunt van Casper van Iter- son was voor de supporters van Valken '68 het sein om alvast het feestje te gaan vieren. Een in al lerijl opgetrommelde drumband zette 'Ja, dat is mooi man' in en nadat het laatste fluitsignaal had geklonken, en de 4-0 zege op Lugdunum een feit was, werd een polonaise ingezet. Een echt paar danste op het dak van de kantine, grote kannen bier wer den aangedragen en overal wa ren lachende gezichten te zien. Valken speelde niet groots maar had behalve de wedstrijd ook het duel om de tweede periode titel van concurrent Lugdunum gewonnen en vierde dat als een kampioenschap. Trainer Piet van Duyn was met zijn gedach ten al bij een mogelijke titel. „Als we taakbewust spelen, ik bedoel als een verdediger niet opeens vier man voorbij pro beert te spelen, kunnen we ie dereen hebben. Daarom staan we ook zo hoog. Ik vrees alleen jeugdvoetbal - Voor Katwijk dreigt degradatie uit de tweede divisie na de 4-3 nederlaag te gen Westlandia. Na een 2-0 ach terstand kwam Katwijk terug door treffers van Peter Ederveen en Hans Messenmaker. Een nieuw marge van twee doelpun ten konden Katwijkers niet meer overbruggen. Alleen Wim van Beelen trof doel. De derby Quick Boys - UVS eindigde in een 0-1 overwinning voor de Leidenaars. Het enige hoogtepunt was de goal via een afstandsschot van John Petters- son. FC Lisse verloor met 3-2 van Spartaan '20. Door doelpunten van Indra Verweij en Moham med Maatoug kwamen de Lisse- naren op een 2-0 voorsprong. In de derde divisie wees Al- phense Boys nummer drie HBC terug met: 1-7. Pas in het laatste kwartier kwam de zevenklapper tot stand door Sadik Telli (2x), Martin Kalkhoven (3x), Tim Kaarsemaker en Mustapha Yag- hoe. Drie blunders leverden Voor schoten '97 een verlies op tegen UW: 3-1. Richard Nadzji maak te de enige treffer. Ook Noord- wijk verloor, van DSO, door twee fouten aan Noordwijkse zijde: 2-1. Bart Koppers zorgde nog voor de gelijkmaker. ARC verloor verrassend met 2-0 van HW, ARC'er Jeroen Noor- lander zag de bui al hangen: „We zitten in een dipje, maar we hopen het recht te zetten tegen koploper Alphense Boys volgen de week." de momenten dat we niet zo be zig zijn. Qua voetbalmentaliteit moet deze groep nog iets vol- wassener worden, maar dat gaat elke week beter. Het zit er dus zeker in." Valken '68 had niet zulke goede herinneringen aan Lugdunum. In de Kikkerpolder werd met 1-0 verloren na een laat doelpunt van trainer/invaller Jeroen Brus- see en nu de periodetitel binnen handbereik lag, wilde de Valken- burgse ploeg een dergelijk sce nario niet nog een keer meema ken. Een snelle voorsprong was dus zeer gewenst. En die voor sprong kwam er. Emiel van der Plas, zeer sterk spelend, kwam na zeven minuten mee naar vo ren en kreeg zomaar de bal voor zijn voeten. Hij aarzelde geen moment en schoot droog langs de kansloze Martijn Goddijn. Dit moment brak de wedstrijd open. Lugdunum, normaal vrij stug spelend, werd gedwongen de aanval op te zoeken waar door er veel ruimte kwam. Het zat de Leidenaars echter niet mee. Na twintig minuten moest zowel Goran Danilovich als Hans van As geblesseerd het veld verlaten en deze spelers vervullen een belangrijke rol. Valken '68 kreeg daarna een veldoverwicht, combineerde aardig, maar miste de koelbloe digheid om voor de rust de sco re verder op te laten lopen. Het tempo was gewoon veel te laag. Lugdunum bleef hierdoor kan sen houden. Aanvoerder Harm de Vos kwam een teenlengte te kort om een vrije trap bij de tweede paal in te tikken. De tweede helft was nog maar net begonnen toen scheidsrech ter Buyk een overtreding con stateerde binnen het strafschop gebied. Wilbert van der Star be nutte de penalty. Ondanks deze klap liet Lugdunum zich niet van de wijs brengen. De Leide naars voetbalden zelfs beter dan de tegenstander, die de voor sprong niet echt in gevaar zag komen. Valken verdedigde scherp en goed. De thuisclub bleef op de counter loeren en met de supersnelle Dennis de Ridder en Hans van der Mey als aanspeelpunten kwam ze er af en toe zelfs nog heel gevaarlijk uit. De Ridder gaf uit zo'n mo ment de assist voor de 3-0 en de 4-0 van Casper van Iterson was gewoonweg schitterend. Van ongeveer twintig meter schoot hij de bal steenhard tegen de touwen. Jeroen Brussee, Van Duyns col lega die noodgedwongen nog even moest invallen, was teleur gesteld, maar bij de zaterdagtak van Lugdunum duurt een te leurstelling nooit lang. „Natuur lijk balen we, maar in de kleed kamer stonden er zelfs alweer een paar te zingen." Valken'68 - Lugdunum 4-0 (1-0). 7. Emiel van der Plas 1-0, 46. Wilbert Star 2-0, 76. Henk van der Nagel 3-0. 81. Casper van Iterson 4-0. Scheidsrech ter Buyk. Toeschouwers: 150. Gele kaarten: Michel Prins, Otto de Jonge, Dennis Groeneveld (Lugdunum). K>rJ Valken '68: Van Duyn; Van der Ni Zandbergen, Wilbert Star, Van Hoek; Van der Plas (81. Johan Stan, Ridder, Vooys; Duindam (52. Van nü Van Iterson. Van der Mey. Lugdunum: Goddijn; Dé Geus, G neveld (82. Brussee). Van der Nol zot As (23. Kamphues); Van der Kr Is Krayenbrink. De Jonge; Danilovich Prins), De Best, De Vos. derde klasse zaterdag - Oegst- geest won met 1-0 van MVKV door een doelpunt van Jean Paul van der Mey. Dit tot grote teleurstelling van MVKV-trainer Freek Rienks die zijn ploeg een gebrek aan 'winnaarsmentali teit' verweet. Rienks zag de aansluiting met de top verloren gaan. In de eerste helft misten Wouter Tavenier, Willem Klin kenberg en Maarten de Mol dotten van kansen. De Oegst- geestse defensie onder leiding van laatste man Henk Jan Ver steeg bleef overeind. Rienks: „Wat betreft het kampioen schap is het voor ons over. We richten ons op de vierde plek van de ranglijst." Aiphia kreeg met 0-6 klop van SV '35, de zwaarste nederlaag voor de Alphenaren dit seizoen. Een fout van Ben Kleijnenburg was het breekpunt. Ook al speelde Alphia na rust op de aanval, er was geen redden meer aan. Hekkensluiter HPSV maakte het w Leiden moeilijk maar verloor toch met 0-1. De fysiek sterke Hagenaars speel den vaak op de rand van het toelaatbare waar Leiden niet al tijd raad mee wist Hafid Ait el Houssi maakte de winnende Leidse treffer. Op aangeven van Marcel Onvlee schoot Ait el Houssi de Morschbewoners onder leiding van de nieuwe trainer Henk Buyn naar de \i 1111 diende zege. De Sleutels stiit tegen Hazerswoudse Boys la ge tijd op een rotsvaste verdei ging. Die kansen die er r stonden, werden door Feo Lu tig, John Fakkel en Ben Eradi niet benut. Het enige doelpu kwam op naam van Jai Houwaart. Met een schittere de omhaal zorgde de aanvall dat De Sleutels in het spoon lijstaanvoerder Valken '68 blij rail »iij l ai Niels Karremans (11) van Voorschoten controleert de bal. Foto: Eric Taal door Ruud Pattiapon voorschoten - Voorschoten '97 gaat twee cruciale weken tege moet. Na de gelukkige 1-1 tegen DOTO zullen zeges op de hekken sluiters Zevenhoven en Strijen de Voorschotense eersteklasser defi nitief aansluiting met de top moeten geven. Voor een debutant is een derge lijke klassering niet slecht, maar gezien de kwaliteit van de spe lersgroep, mits compleet, is het ook geen verrassing. Voorscho ten zit vooral te wachten op de terugkeer van goaltjesdief Mar cel de Bruin. In de uitbeurt zorgde hij er in zijn eentje dat de ploeg uit Rotterdam Pemis met een 0-2 nederlaag werd opgeza deld. Ook de balvaste aanvaller Tim Kluivers is niet fit (enkel blessure), maar hij speelde za terdag wel de laatste twintig mi nuten. Voorschoten kreeg in de 21ste minuut een aardige kans toen de Rotterdamse doelman San- der Groenendijk de eerste van twee fouten beging: hij raapte een terugspeelbal op. De vrije trap van Wouter van Dorp smoorde in de Rotterdamse muur. Verder creëerden zowel pr. DOTO als Voorschoten wtfbei mogelijkheden. Na rust kreeg de thuisclub t ke uitstekende kansen. Een siord en een kopstoot van Raul vr laart vlogen over. Ruim er; kwartier voor tijd nam DOTO ht leiding door Benjamin Mai tei die ondanks een overmacht !H Voorschotense verdedi en doelman Marijn Mokveld it it verste hoek versloeg. Door g( tweede gele kaart van Dei k Dekker kwamen de bezoel 1 d met tien man te staan. Tfers moest er weer een fout doelman Groenendijk aan te komen om Voorschoten op lijke hoogte te brengen. G ior nendijk liet op een voorzet d Niels Karremans de bal los uir de attente Van Dorp scoc isp nadat hij eerst de ongelul d 1 doelman met een schijnbf ji ging het bos had ingestuurd Voorschoten '97 - DOTO 1-1 (0 0 tbe Martha 0-1, 80. Van Doro 1-1. Sch rechten Hoonhout. Toeschoi 100. Geel: Blankert, Karremans, Delft (Voorschoten '97), Van Zal Wuyster (DOTO) Rood: Dekte geel, DOTO). Voorschoten '97: Mokveld; Buizer, Jansen, Roodakkers; Th Borsboom, Van Delft. Luykx (70. vers). Wallaart (70. Borst); Van Karremans Landskampioen moet doelstelling weer bijstellen dames hoofdklasse - Ter Leede leed zaterdag een 1-3 nederlaag tegen Oranje Nassau. „We heb ben het aan onszelf te danken", zei coach Ronald Vermond. De doelstelling was net bijgesteld naar een mogelijke derde plaats, maar de nederlaag tegen de Groningse ploeg maakt dat moeilijk haalbaar. Oranje Nassau, dat een gevoeli ge tik had gekregen tegen Saes- tum (7-0), leek vooraf rijp voor de slacht. Maar door fouten kon Ter Leede na een kwartier al twee tegendoelpunten bij schrijven. Van slachten was dus geen sprake. In de tweede mi nuut na de aftrap schoof keeper Bianca van Dalen de bal in de voeten van een Groningse spits, die direct profiteerde. Ook de tweede goal viel na een mo ment van 'miscommunicatie' in de Sassenheimse achterhoe de. Verdedigers en keepster na men geen initiatief op een lan ge bal voor de goal, in tegen stelling tot de spitsen van Oran je Nassau. Ter Leede deed vervolgens ver woede pogingen het initiatief weer in eigen handen te krijgen en slaagde daar wonderwel in. De aansluitingstreffer bleef echter uit. In de tweede helft le verde de eerste uitbraak van Oranje Nassau alweer een doel punt op. De geblesseerde Van Dalen trapte uit richting Schee- naards die de bal niet weg kreeg en balverlies leed. De be zoekers profiteerden. Oranje Nassau rustte daarna op haar lauweren en liet Ter Leede ko men. Noom profiteerde door een comer binnen te koppen. Vervolgens bleef Ter Leede ge vaarlijk met kansen voor Daph ne Koster, Drommel (die de paal trof) en Use Witteman. „Maar onze kansen hadden we al weggegeven in het eerste kwartier", aldus Vermond. „We hebben Oranje Nassau in het zadel geholpen door onze eigen fouten." Ter Leede: Van Dalen, Van der Laan, Scheenaards. Koster. Burger. Dijkhui zen, Poldervaart, Witteman, Noom, Drommel, Van Eijk. tr; vrouwenvoetbal - In de eerste klasse verloor KRV met 3-2 van Pancratius. Kansen lagen er voor beide ploegen. Na een 2-0 achterstand bracht Annette Be rendonk uit een vrije trap KRV terug. Na de rust liep Pancratius opnieuw weg. Margreet Nijg be perkte de schade tot 3-2. Alk- mania speelde gelijk tegen Rijs- oord: 1-1. Simone van Klink zet te de voorsprong op het bord, waarna Rijsoord met een om streden penalty terugkwam in de wedstrijd. Alkmania miste vervolgens een reeks kansen. Ter Leede 2 won van de koplo per Be Quick '28: 2-1. Kim Stok man maakte de 1-0. Na de 1-1 zorgde een comer van Laura van Leeuwen die werd ingekopt door Anja van Ginhoven, voor de definitieve voorsprong. In de tweede klasse wist UVS na een moeizaam begin NSV '46 met 4-1 naar huis te sturen. Da nielle van Putten scoorde de openingsgoal maar onoplet tendheid zorgde nog voor rust voor de gelijkmaker. In de twee de helft stond de Leidse ploeg op scherp en scoorden Tamara Schaafstra, Nancy de Graaf en opnieuw Van Putten. SJC won van hekkensluiter RKAW: 0-3. Renate van der Plug scoorde drie keer van afstand. Iduna verloor met 2-5 van DWO. Lotte Gesman maakte de 1-1 voor rust. Rosa den Blanke deed iets terug bij 1-5. FC Lisse won de wedstrijd tegen De Meeuwen in de laatste minuut met 0-1. Gwendolyn van der Voort was de gelukkige, op een assist van Sanne Versluis. In de derde klasse speelde Quick Boys met 1-1 gelijk tegen RCL 2. Het Katwijkse doelpunt kwam op naam van Willeke de Vries. Rijnsburgse Boys won van De Jagers: 3-0. Alle goals kwamen uit dode spelmomen ten. De doelpuntenmakers wa ren Claudia Slootweg-De K ers (2x) en Petra Hus. UDO vei 1SI( geflatteerd met 1-5 van Ju) tas. Sandra Susan maakte openingsgoal, maar JuVei E| liep uit nadat UDO-keep c Monique van Tol geblessi see van het veld moest. Oegstg verloor van Duinoord met Na een afgekeurd doelpunt Oegstgeest en een discuta! vrije trap, waaruit Duincf scoorde, maakte Miriam We uit een penalty de 1-1. Hetb niet genoeg. Docos domineerde tegen en won door een goal van Sa de Water. lo jel Ni UDWS pakt tweede periodetitel, ASC doet laatste plaats over aan Stompwijk '92 door Aad Siera vierde klasse zondag - Bloe men voor UDWS. Door de mak kelijke zege van 3-1 op Stomp wijk '92 pakten de Leidenaars de tweede periodetitel. Als het vizier scherper had gestaan bij UDWS dan was er een veel gro tere uitslag op het scorebord ge komen. Dat was het enige min puntje, vond UDWS-trainer Per Chrispijn. Bij rust stond het door een doelpunt van Abdellah el Aroussi 1-0 voor UDWS. Youssef Bourasma miste een penalty. Na rust maakten Isch Soliana (penalty) en Sandley Tookay de doelpunten. Voor Stompwijk vond Leon 'Mos' Janson het net. UDO had niets te vertellen te gen Van Nispen. Op De Voscuyl werd het 0-4 voor de De Zilkers. De Oegstgeestenaren kregen slechts halve kansjes en Van Nispen had aan een paar moge lijkheden genoeg voor de zege. Aeito Endema (2x), Ferdy van Elk en René Ras maakten de doelpunten. FC Rijnland - FC Lisse eindigde in 0-0, maar er was genoeg te beleven op De Morsch. Ook een 6-6 eindstand was mogelijk ge weest. Het grote probleem was de erbarmelijke toestand van het veld waarop normaal voet bal niet mogelijk was. Lisse mis te de agressiviteit om de zege naar zich toe te trekken. Beide ploegen ervoeren de remise als een nederlaag. Want het verschil ten opzichte van de topploegen liep daardoor verder op. ASC beleeft een sprookje. De club bleef door de 1-0 zege op Roodenburg ongeslagen in het nieuwe jaar. Roodenburg had wel een excuus want het miste om uiteenlopende redenen zes spelers. Ondanks dat kregen de Leidenaars kansen genoeg, maar omdat ze die niet benut ten, bleef ASC hoop houden. In de slotfase vond Sander de Wolf eerstejaars Jelle Folmer, die de bal langs Marvin Hoek joeg. Foreholte boekte een 2-1 over winning op SJZ. De Zoeterwou- denaren speelden met een aan tal invallers maar deden het niet onaardig. Foreholte sprong wel beter met de kansen om. Paul van Noort was de eerste die de bal achter doelman Marco van Nierop deed belanden. Voor rust werd het 2-0 door Frank van Aartrijk. Edwin Nierop ver kleinde de marge. Jarenlang bleef Warmunda on geslagen tegen Teylingen, maar dit keer waren de Sassenhei- mers thuis met 3-0 te sterk. De zege werd verdiend in de eerste tien minuten van de tweede helft. Toen kwam Teylingen door doelpunten van Ron van de Geer, Paul Haver en Dariël Dubos op eén 3-0 voorsprong. En daarmee was het gelijk ge daan met de tegenstand van Warmunda, dat Teylingen-doel- man Hans Edink alleen nog kon verontrusten met afstandsscho ten die hij met gemak pareerde. Kickers '69 leed een kansloze nederlaag tegen DSO. In Lei- muiden werd het 1-4. Alleen in de eerste helft konden de Kic kers aanspraak maken op meer. De thuisploeg begon verdedi gend. De bezoekers kregen wei nig kansen maar enkele secon den voor rust werd het toch 0-1. De tweede helft was koud be gonnen of de wedstrijd was door een tussensprint van de Zoetermeerders al over (0-3). Niels Ekelschot tekende de 1-4 aan. Cees Broer miste kans na kans voor MMO dat mede daardoor slechts gelijk speelde tegen Fo rum Sport. Voor rust werd het 0- 1 voor de Voorburgers. Rob Looyenstein maakte de gelijk maker. Het duel werd ontsierd door twee rode kaarten voor de doelman van Forum Sport en MMO'er Bas van Rijn. ROAC '79 nam revanche voor de eerder met 0-4 verloren wed strijd tegen Floreant. Nu werd het 1-2 voor de Rippers. Vanaf het begin dicteerde ROAC '79 het spelbeeld. De ploeg miste veel kansen maar na een half uur vond Wouter van de Hulst toch het net. ROAC bleef kansen missen en uit het niets kwam Floreant op 1-1. Tien minuten voor tijd kreeg ROAC wat het verdiende: Martin van der Geest maakte het win nende doelpunt.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 20