DUIN BOLLENSTREEK Zorgcentrur koopt huize in Zanderij 7 Een ware thriller aan de Langervelderslag Idee voor uitvaartcentrurf in Noordwijkse watertore Katwijk: College met vier grootste partijen Neem een proefabonnement BEL 071-5128030 WEKEN VOOR 22,00 Marcel Wöuda bij zwemtoernooi voor Noordwijkse basisscholen Mantelzorgers praten over schuldgevoel Renovatie Rusthoff begint SDB geeft Groene Gids i Koffiebus zoekt enthousiaste chauffeui maandag 11 MAART 2002 Onderscheidingen in Voorhout voorhout - Daan IJdo uit Voorhout wordt, met twee raadsleden, op woensdag on derscheiden voor zijn jarenlang inzet voor het Voorhoutse ge meentebestuur. IJdo (69) is sinds 1970 raadslid van de ge meente Voorhout. Tevens was hij van 1974 tot 1978, van 1982 tot 1990 en van 1996 tot augus tus 1999 wethouder. Hij wordt benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Jacques Beelen (59) is sinds 1982 raads lid voor het inmiddels opgehe ven Gemeentebelangen. Hij is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau net zoals Leo van Zon die sinds 1990 raadslid voor de WD is geweest. Rommelmarkt voor tennisclub NOORDWUK - Diegenen die bin nenkort de zolder gaan oprui men of gaan verhuizen hebben de mogelijkheid om de clubkas van Tennisclub Bollenpark te spekken. Tweede Paasdag hou den de tennissers een grote rommelmarkt aan de Nieuwe Zeeweg 63 in Noordwijk. Ser viesgoed, boeken, speelgoed en prullaria kunnen iedere zater dag tussen 10.00 uur en 15.00 uur worden afgegeven in het clubhuis. Indien de gulle gever niet in de gelegenheid is om de spullen zelf te brengen, dan worden deze na een telefoontje naar I. Frekkes (071-3620464) opgehaald. Presentatie over Australië sassenheim - Wie zich wil voor bereiden op een reis door Au stralië kan op woensdag 13 maart om 19.30 uur terecht in Party Centrum De Oude Tol aan de Hoofdstraat 147. Reis- vereniging Wereldcontact orga niseert een landenpresentatie van Australië en de 'outback' waarin enthousiaste Australiëg- angers vertellen over hun reis ervaringen. Ook is er gelegen heid reisboeken en aboriginal kunst te bekijken. De avond is voor leden van Wereldcontact gratis toegankelijk, niet-leden betalen 2,50 euro. katwijk - Katwijk gaat proberen om, als vanouds, een college te vormen met de vier grootste po litieke partijen. CDA, Gemeente belangen (GB), Christenunie en SGP leveren deze week hun lijst jes in met punten voor het colle ge-akkoord. Als de partijen het donderdag eens worden over een akkoord en de beschikbare wethouderskandidaten, krijgt Katwijk een college waarin GB de plek van de WD overneemt. Zaterdag spraken de fractievoor zitters van de acht politieke par tijen met elkaar. In een zeer goede sfeer, zegt CDA'er Van Duijn, die als voorzitter van de grootste fractie de collegeonder handelingen aanvoert. „Hoewel er natuurlijk verschillende ge voelens waren. De winnaars van de verkiezingen zater er wat blijer bij dan de verliezers." Al snel waren de partijen het er in meerderheid over eens dat de traditie wordt voortgezet, om een coalitie te vormen met de vier grootste partijen. Pas als dat niet lukt, worden andere combi naties bekeken. Donderdag avond, als de leden van de nieu we gemeenteraad zijn beëdigd en geïnstalleerd, praten de coa litiepartners verder. Dan moet blijken of ze het eens kunnen worden over het college-ak koord. Van Duijns inschatting is opti mistisch. „Het moet kunnen lukken, ondanks dat er nogal wat verschillen liggen tussen de verkiezingsprogramma's. Ik ben benieuwd waai' de partijen mee komen." Hij streeft naar een ak koord op hoofdpunten, „dus niet zoals voorheen een pagina lang collegeprogram." Daarna is het belangrijk dat de coalitie partners overeenstemming be reiken over de wethouderspos- ten. „Of we de juiste poppetjes op de juiste plaats kunnen krij gen", vat Van Duijn samen. Gemeentebelangen pleitte er za terdag voor, net als de PvdA en Bakens Verzetten Katwijk, om te bekijken of Katwijk het redt met drie wethouders in plaats van vier. Maar zij vonden daarvoor geen meerderheid bij de ander partijen. noordwijk - De Noordwijkse Zwem- en poloclub houdt op vrijdag 22 maart een zwemtoer nooi voor basisscholen in het Bollenbad. Bij het toernooi, dat duurt van 18.00 tot 22.00 uur, is ook Marcel Wouda aanwezig. Wouda werd in 1998 wereld kampioen op de 200 meter wis selslag en haalde als lid van de 4 x 200 meter estafetteploeg brons bij de olympische Spelen in Sydney, in 2000. Hij komt in Noordwijk vertellen over wed- strijdzwemmen en geeft uitleg over de start. Aan het toernooi, mogen alle basisscholen van Noordwijk meedoen. Elke deelnemer zwemt vier keer 25 meter, in schoolslag, borst- en rugcrawl en estafette vrije slag. De snelste school krijgt een wisselbeker, al le deelnemers krijgen een blij vende herinnering. Volgens T. Blokland van de Noordwijkse Zwem- en polo club is het toernooi bedoeld om kinderen te laten zien dat zwemmen ook echt een sport is. „Vaak horen we als ze hun di ploma gehaald hebben dat ze van zwemmen af gaan om een sport te gaan doen", zegt Blok land. „Maar dan vergeten ze dat je ook kunt blijven wedstrijd- zwemmen of waterpoloën." Het is de bedoeling dat het toernooi een jaarlijks terugkerend evene ment wordt. Blokland: „Gezien de enorme belangstelling die er nu al is, en het enthousiasme van de sponsors, zie ik dat ook wel gebeuren." np eili I0S Katwijks plan Willem van den Berg PSF PSF !3. ett sqi OS letw npi door Saskia Buitelaar katwijk - Het Noordwijkse zorg centrum Willem van den Bergh wil in de Zanderij circa twaalf Katwijkse cliënten huisvesten. Het heeft daarvoor een verzoek gedaan bij de gemeente Katwijk om vier woningen te mogen ko pen van projectontwikkelaar Campri. De gemeente gaat daar mee akkoord. Het zorgcentrum praat binnenkort met Campri. Die staat positief tegenover het plan. Tegelijk met de aanvraag voor de woningen, heeft de Wil lem van den Bergh een verzoek ingediend voor een accommoda tie voor dagbestedingsactivitei ten in Katwijk. Daarover denkt de gemeente nog na. Momenteel wonen er al enkele cliënten uit het zorgcentrum in de Zanderij. Voor de stichting Pamassia maakte Campri eerder al vier woningen geschikt voor gehandicapten. Projectleider W. van Dalen van Campri zegt dat de bereidheid daartoe er weer is. „Maar we moeten nog bekijken of hun wensen te matchen zijn met onze bouwplannen." De huizen moeten bijvoorbeeld kunnen worden uitgebouwd en geschikt gemaakt voor rolstoel gebruikers. Bouwcoördinator J. Eisenga van het Noordwijkse zorgcentrum voor gehandicapten is blij dat de gemeente Katwijk nog een keer wil meewerken. „Wij hebben veel Katwijkse bewoners op ons terrein in Noordwijk. Zij moeten en willen in de maatschappij wonen." Het is een landelijke ontwikkeling om de zorgcentra psp psp kleiner te maken. Het min ja- van Volksgezondheid, en Sport stelt geld besch 'rar om gehandicapten buiten ges stellingen te kunnen huisv CR1 Op het terrein in Noo nbe komt daardoor plaats vooi erie 400 woningen waar ook ni s. handicapten kunnen wone 'P'UI „Voor Campri maakt het v 3Z'n uit wie er in de Zanderij0 la als je maai' betaalt", zegt ga. „We hebben wel to< ach ming nodig van de gen v\m Katwijk om zaken te doa indï de projectontwikkelaar, we een aantal woningen trekken aan de markt." De gemeente gaat daaroi koord onder .de voorwaan er op het nieuwbouwten Noordwijk straks ook woningen beschikbaar ziji Katwijkse woningzoekend! Willem van den daartegen geen bezwaar, Eisenga Katwijk laten „Maar wij hebben daar o< men zoveel over te zeggen. Wi id< niet over de toewijzing va1 huizen, iedereen uit de I streek mag zich er voor in n ven, dus ook Katwijkers." a Eisenga is nog in afwachti een reactie van de gemee wee het verzoek om in Katvvi iEl accommodatie beschikh 3,1 stellen voor dagbestedin straks nog meer gehandii CAI in Katwijk wonen, is de zaak om in die gemeente lKet teiten aan te. bieden nog Nu werken diverse gehan io Le ten bij de werkvoorziei Heem, sommigen school en anderen reizeiEgg dagbesteding naar Noordi noordwijk - Schuldgevoel over eventueel tekortschieten en de motivatie om een zieke of ge handicapte te verzorgen staan centraal in een gespreksgroep voor mantelzorgers die donder dag begint. Ouderenadviseur van de Stich ting Welzijn Ouderen Teylingen T. Vermeij begeleidt de ge spreksgroep, die één keer per zes weken wordt gehouden. De eerste keer is dat donderdag 14 maart van 13.30 uur tot 15.30 uur in De Wieken aan de Wasse- naarsestraat 5 in Noordwijk De volgende gespreksgroepsmidda gen zijn 18 april en 30 mei. Ge- interesseerden kunnen zich aanmelden bij het Steunpunt Mantelzorg Duin- en Bollen streek op werkdagen tussen 13.00 uur en 16.30 uur, tel. 071- 4093210. sassenheim - De grote opknapbeurt van park Rust hoff is nu echt begonnen. Landmeters waren de af gelopen weken al druk bezig om precies in kaart te brengen waar de spades de grond in moeten, afge lopen zaterdag mocht de scheidende wethouder Wagemakers als laatste officiële handeling het startsein geven. Over driejaar en na besteding van ruim 3,5 miljoen gulden moet het park Rusthoff in Sassenheim er weer pico bello uitzien. De bijna vier ton voor het smeedijzeren hek rondom het park, de toegangspoorten en een aantal zitbanken moet binnenkomen uit sponsorbijdragen. Op initiatief van D66 is voor het park een speciale beheerscom missie in het leven geroepen. In deze commissie zit ten de stichting Behoud Park Rusthoff, de Onderne mingsvereniging Sassenheim, de Vereniging Oud Sassenheim en boomdeskundigen. Een torenhoge ooievaar op de kinderboerderij gaf het afgelopen weekeinde aan dat het park weer in oude glorie wordt hersteld. Foto: Eric Taal streek - De SDB-gemeenten wil len gezamenlijk een 'Groene Gids Duin- en Bollenstreek 2002' uitgeven. De gids geeft mogelijkheden voor milieube- sparend gedrag en vermeldt le veranciers van milieuvriendelij ke producten en diensten. De mfüi verkooppunten van prot *°Jja met een milieukeur, tv ®'ch hands artikelen, of een n ;hiag of milieuvriendelijke dien 0 Fie men in aanmerking om gratis in de gids te kome gen betaling is het ook uitgebreider aan bod te ko rott^ door Rob Onderwater NooRDWiJKERHouT - Een ijsje eten aan de Langervelderslag in Noordwijk kreeg zaterdagmid dag een extra dimensie. Behalve dat hij kon genieten van het wa terige zonnetje, kon de ijslikker zich ook nog eens verbazen over veel bedrijvigheid in het in deze tijd normaal gesproken zo rusti ge gebied. Het halve parkeerterrein was af gezet. Een stoet van vrachtwa gens had zich 'genesteld' in de duinpan. Hekken en lint moes ten nieuwsgierigen op afstand houden. Wat was hier in he melsnaam aan de hand? Wie goed had gekeken op de ver keersborden had een aanplak biljet met het woord 'Mindhun- ters' gezien. De helikopter op het midden van het terrein maakte veel duidelijk. Zoals ook de cameramannen er omheen. Dit ging niet om de zoveelste af levering van Bassie en Adriaan. Dit was serieus. Alleen waar ging het allemaal over en waar om Noordwijk? Wie de brutaliteit had om te vra gen waar het allemaal over ging, kreeg te maken met veel ge heimzinnigheid. „Ik mag niets zeggen", zegt iemand die zich binnen de hekken begeeft Hij draagt een muts en heeft een grote zonnebril op zijn neus, maar hij toont zich wel hulp vaardig. 'Op het strand is er ie mand die alles mag zeggen'. Hij zelf mag niks vertellen. Maar hij mag wel hard rijden in een snel le Volvo. Waarom de 500 meter naar het strand per auto zo snel overbrugd moet worden, is niet geheel duidelijk. Op het strand rent de bereidwillige man heen en weer om hijgend terug te ke ren. „We moeten terug naar het parkeerterrein." De rustig aan hun ijsje likkende strandbezoe- kers wijzen op hun voorhoofd. Piepende banden en hoge snel- Grote bedrijvigheid bij Langevelderslag, afgelopen zaterdag. Hollywood was voor de opnamen van 'Miridhunter' naar Noordwijk gekomen. Foto: United Photos de Boer heid, dat kan allemaal niet. En gelijk hebben ze. Maai' voor film wijkt kennelijk alles. Terug op het parkeerterrein gaat de be reidwillige man op zoek naar de persdame. Maar die bevindt zich toch op het strand, zo luidt de mededeling. Dus maar weer met de snelle Volvo naar het strand. De bezoekers likken nog steeds aan hetzelfde ijsje en wij zen weer haar hun voorhoofd. En weer hebben ze gelijk Persdame Heieen komt eindelijk opdagen uit het niets. En dan krijgen we te horen wat we wil len weten. 'Wat gebeurt hier al lemaal in Noordwijk, waar in deze periode normaal gespro ken toch alleen maar wordt ge wandeld en aan ijsjes wordt ge likt?' Deze plek is, zo vertelt He- leen, voor een dag locatie voor de film. De naam? Mindhunters, zoals we al eerder op de ver keersborden hadden kunnen le zen. Het strand van Noordwijk is uitgekozen omdat dat zoveel lijkt op het strand van een Ame rikaans onbewoond eiland voor de staat Virginia. Op het strand moet de helikopter landen, waarin een stel FBI-agenten zit ten, die op zoek zijn naar een stel psychopaten. Wie oplette zag gisteren de bekende acteur Charlie Sheen rondlopen. Maar een handtekening vragen was er niet bij. Een foto maken leverde zaterdag de allergrootste moei lijkheden op. De persdame gaf geen toestemming. Wat een ge doe om niks, eigenlijk. Goed, Mindhunters wordt op twee locaties gedraaid. In Ame rika en in Nederland. Het circus blijft hier nu drie maanden. Gis teren was de stoet weer verdwe nen uit Noordwijk. Voor de filmliefhebbers: in november gaat de film, onder regie van Renny Harlin, in première. Maar dat kan ook makkelijk januari 2003 worden. De een vond het hoogst interes sant wat er zaterdag allemaal in Noordwijk gebeurde. Kabels, heen en weer rijdende karretjes en zenuwachtige mensen ver schenen op het netvlies. Andere bezoekers schudden het hoofd en mompelden: 'Wat een pop penkast'. En wezen op htm voorhoofd... door Anton Diedrich noordwijk - Men neme een watertoren, men plaatse er een glazen liftschacht naast en een glazen koepel bovenop, men zorge voor een koelcel eronder en de watertoren is een uitvaart centrum geworden. Dat is een van de vier gese lecteerde ideeën voor de watertoren van Noord wijk. Afgelopen september vroeg de gemeente Noord wijk aan de bevolking om suggesties te doen voor de toekomst van de watertoren aan de Van Hardenbroekweg. Dat leverde 31 inzendingen op, waar de gemeentelijke projectgroep er vier uit heeft geselecteerd voor een nadere presenta tie. Naast een uitvaartcentrum zijn dat plannen voor een tweepersoons hotel met expositieruim te, een woonhuis met kantoor en een woonhuis met expositieruimte. De gemeente bestempelt het idee van een uitvaartcentrum als 'het meest origineel'. De plannen werden beoordeeld aan de hand van een paar criteria, zoals de instand houding van de watertoren in de originele staat, de mogelijkheid van een kostendekkende exploi tatie en de realiteitszin van het idee. Een probleem met het maken van een uitvaart centrum in de watertoren is dat dat parkeerover last zou kunnen oplevefen. Een uitvaart brengt doorgaans veel verkeer met zich mee. Daarnaast is het idee nog geen gebruiksklaar bouwplan, luidt een aantekening van de gemeente. Een ra ming van de verbouwingskosten en een inves teerder worden in het plan, dat is ingediend door interieur-ontwerpstudio Caprino, Tessel- hoff en Van der Meij, niet genoemd. Behalve een Mar aling Die loppe '1.45 03. :um iheir i.19. 5Sp; glazen lift, een glazen koepel en een koele $pjei het souterrain, horen bij het plan ook een beric kon op de hoogste verdieping en een spiltraj11 c Het idee om van de watertoren een twef soons hotel te maken moet ongeveer 475.00 ro kosten. De indiener van dit plan is een i jectontwikkelaar, die meldt bereid te zijn zei te"° geld op te hoesten. Als pluspunt noemt de jectgroep die de plannen in eerste instantie beoordeeld dat er een redelijk openbare beslam t ming aan de toren wordt gegeven, omdat 0 een expositieruimte komt. De vraag is ol meente en Monumentendienst akkoord met het wit schilderen van de watertoren, de plannenmaker suggereert. Een bloemenkweker wil de toren graaj wen tot woonhuis en kantoorruimte, zakenrelaties kan ontvangen. Hij denkt lf euro nodig te hebben om de toren te ko] daarna 320.000 voor de verbouwing. Allf binnenkant hoeft dan veranderd te vv Minpunt van dit plan is dat een sociaal-i schappelijke functie afwezig is. Wel wil de menkweker op afspraak de watertoren o] len voor bijvoorbeeld scholen. Het vierde idee dat uit de grote stapel is bleven behelst net als het uitvaartcenl glazen koepel op het dak. Het bovenste van de toren kan dan gebruikt worden als sitieruimte en uitkijktoren, het onders woonhuis. De gemeente zou daar voor financieel aan moeten bijdragen. De vier indieners van deze ideeën worden nodigd om hun plannen mondeling nader i lichten. Alle anderen krijgen bericht datj suggestie niet is geselecteerd. noordwijk/noordwijkerhout - De Koffiebus zoekt chauffeurs. De Koffiebus is een initiatief van zorgcentrum Willem van den Bergh in Noordwijk, dat oudere thuiszittende cliënten met een verstandelijke beperking in gele genheid stelt elkaar eens vaker te zien. In de afgelopen 2 jaar reed de bus op kleine schaal, maar door samenwerking met de Stichting Bollenstreek uit Noordwijkèrhout is besloten dit project over de bollenstreek uit te breiden zodat ook mensen van verder weg weer gezellig bij elkaar op de koffie kunnen. Elke donderdag kunnen rolstoelge bruikers genieten van een rit door de streek. Daarvoor zijn wel enthousiaste buschauffeurs met ervaring nodig, die het leuk vinden om eens in de paa ken deze mensen bij elka visite te brengen of op de derdagmiddag mee te n op een mooie rit door deb streek. Geïnteresseerden Tot 6.< nen contact opnemen m Bergmans tel. 071-3642116 QQp lem van den Bergh) of Dl Ö.H tel. 06-125 jramm v. Tongeren (Stichting Bollenstreek). GPD Tot 25 thl-ex| Ö-Holl Babel 5.00(

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 14