Ajax moet, tegen wil en dank, blijven geloven in Ibrahimovic ALDI informeert ALDI informeert ALDI informeert ALDI ank Vandenbroucke .to: EPA wee teams willen /andenbroucke russel - Twee Belgische wie- rploegen willen Frank Van- enbroucke in dienst nemen, et zijn de formaties Marlux- harleroi en Colstrop-Palmans. DB wil graag actief blijven als iroepswielrenner. „Ik zal de ■lukkigste man op aarde zijn s ik mijn carrière kan voort- itten." Vandenbroucke krijgt :hter niet eerder een contract i^an na negatieve uitslagen van dopingtest die hij vorige eek moest ondergaan. Na de restatie van de Franse paar- .nfokker Bernard Sainz, alias Mabuse, met een auto vol )pe deed de politie een inval Vandenbrouckes woning. De jenten vonden zware doping- iddelen als epo en clenbute- 1. De 27-jarige renner, die al irder in opspraak was, bracht i, n nacht in de cel door. Voor n vrijlating diende hij bloed i urine af te geven. De wieler- eoeg Domo-Farm Frites, waar n j onder contract stond, ont- 3 ueg VDB op staande voet. woensdag 6 maart 2002 door André Hoogeboom amsterdam - Het is bijna een wekelijks terugkerend item. Zla- tan Ibrahimovic (20), de Zweedse spits van Ajax die inmiddels in Amsterdam is aangelopen tegen de harde wetten van het top voetbal. Geen medelijden voor de man die faalt. Zondag daalden opnieuw de fluitconcerten van de tribunes. Zlatan Ibrahimovic viel in tegen Feyenoord en miste weer enkele opgelegde kansen. Hij werd er door het publiek mee dogenloos op afgerekend. Niet door Ronald Koeman. Nog niet althans. De trainer van Ajax kijkt wel uit. Als hij de aankoop zou afbranden gooit de club bij na acht miljoen euro weg. Koe man heeft min of meer te horen gekregen dat er geen nieuwe spits zal worden gekocht. Dat hoeft ook niet van hem. De trai ner gelooft nog steeds en on danks alles in het talent van de aanvaller. De vraag is of Ibrahimovic aan de top van zijn kunnen zit en dus de duurste miskoop uit de geschiedenis van de club is, of dat hij mentaal in de knoei zit. Voorlopig gaat de clubleiding er - voor het gemak - van uit dat het laatste het geval is. Zlatan heeft het moeilijk bij Ajax, heeft de schijn tegen, moet knokken tegen vooroordelen, wordt ach tervolgd door zijn elleboogstoot, destijds tegen Groningen-verde- diger Melchior Schoenmakers. Veroordeeld na het zien van te levisiebeelden. Dat was geen goede binnenkomer in de Ne derlandse competitie, in ieder geval leerde het grote publiek hem vooral kennen dankzij die actie. Ibrahimovic was de vaste keus van Co Adriaanse, maar die wis selde zo vaak van systeem dat de Zweed ervan duizelde. Ver trouwen kreeg hij wel, want Adriaanse had onomwonden gezegd dat 'Zlatan zijn eerste keus was.' Dus aan gebrek aan Ajacied Zlatan Ibrahimovic op 13 februari ac tief als speler van Zweden in een vriend- schappelijk duel met Grie kenland. Foto: AP vertrouwen heeft het aanvanke lijk ook niet gelegen. Ook Koe man spreekt zich lovend uit over de spits, die hij een veel be tere voetballer vindt dan Machlas. Dat bewijst Ibrahimo vic vooralsnog en vrijwel alleen op de trainingen. Tijdens de wedstrijden blinkt hij vaak uit door irritant gedrag. Staan op de bal met de arrogantie van een vedette, die zijn tegenstander uitdaagt, onnodige hakjes, altijd de moeilijkste weg zoeken, om dat hij blijkbaar de eenvoudige weg niet kan vinden. Zelf zegt hij daarover „De voetballer Zla tan is een ander dan de mens." En toch, hij moet over heel veel klasse beschikken. Zlatan be hoorde tot de selectie van Jong Zweden, in zijn eigen land wordt de spits op handen gedra gen en begrijpt men er niets van dat hij nog steeds geen top schuttervan Nederland is. Ajax liet Arveladze vertrekken, omdat Ibrahimovic de Georgiër wel naar de vergetelheid zou drukken. Maar niets is minder waar. In de Arena waart de geest van de geliefde Shota rond na iedere gemiste kans van Ibra himovic. Met Arveladze zou Ajax er veel beter voorstaan, in ieder geval veel meer hebben ge scoord. De tien miljoen (gulden) die de club voor hem heeft ge vangen van Glasgow Rangers zou zijn terugverdiend met een vrijwel zekere titel en deelname aan de Champions League. Want uiteindelijk zou doelma tigheid in de spits het verschil wel eens kunnen bepalen in de race om het kampioenschap. PSV heeft met Jan Vennegoor of Hesselink een killer in huis, zo als Feyenoord met Van Hooijd- onk en - in mindere mate - To- masson ook twee schutters heeft die een beter rendement hebben. Ibrahimovic is de laatste weken belangrijker geworden, omdat bij Ajax Rafael van der Vaart ge blesseerd is geraakt. De jonge aankomende vedette scoorde vaak de belangrijke eerste tref fer. .Als de eerste treffer niet ge maakt wordt, volgen er ook niet meer. Maar Zlatan kan de rol (nog?) niet aan. Ook tegen Fey enoord viel hij dramatisch in. Omdat Leonardo na zijn treffer Van Marwijk huilend in de ar men viel, vroeg een verslaggever cynisch aan Koeman: „Wanneer valt Ibrahimovic jou eens in de armen?" Koeman zag er de hu mor wel van in, maar het onder liggende sarcasme was natuur lijk dodelijk. De trainer begint zich nu ook af te vragen hoe het verder moet met zijn controversiële spits. Nog altijd spreekt hij de speler moed in - 'het moet iets tussen zijn oren zijn' - is de voorlopige conclusie, al is misschien de wens de vader van de gedachte. En ondertussen zit Koeman met de vingers gekruist op de bank, in de hoop dat Zlatan nou ein delijk eens een doelpunt gaat maken, want dat is. zo denkt de trainer, de enige mogelijkheid om hem over het dode punt te krijgen. Om het sarcasme te do ven zal hij wel meer dan één keer moeten scoren. (advertentie)

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 23