'Na leren volgt nu presteren' SPORT Slapeloze nachten, maar niet van de baby Mark Jansen lost Patrick Kalkema af Willemien van Hoeve wil met vrouwenboot niet meer laatste worden in oceaanrace >reM udl 0 r 5 f. woensdag 6 MAART 2002 DUIVENTIL Alain Baxter tijdens de huldiging in Salt Lake City. Foto: EPA Skiër Baxter op doping betrapt londen - De Schotse skiër Alain Baxter, winnaar van brons op de olympische slalom in Salt Lake City, is betrapt op doping- gebruik. Volgens het Brits olympisch comité heeft de sporter het verboden middel metamfetamine gebruikt. De skiër besloot het nieuws zelf naar buiten te brengen. „Om dat ik een zuiver geweten heb, maak ik dit persoonlijk be kend." Baxter heeft juridische bijstand ingeroepen en zal zich binnenkort voor zowel de on- derzoeks- als de tuchtcommis- sie van het IOC verantwoorden. Baxter was de eerste Britse alpi neskiër die een olympische me daille veroverde. Ter Leedelangs Quick Boys katwijk - In de strijd om de districtsbeker heeft Ter Leede gisteravond met 0-1 gewonnen van Quick Boys. Na een urn- spelen scoorde Martin de Louw met het hoofd voor de Sassen- heimse ploeg, die verre van compleet aantrad op sportpark Nieuw Zuid. Uitblinker bij Ter Leede was doelman Vincent Quist die met een aantal fraaie reddingen zijn ploeg een ronde verder hielp. Zoon Berlusconi wellicht voorzitter Milaan - Luigino Berlusconi, de 15-jarige zoon van de Italiaanse premier Silvio Belusconi, is een van de zes kandidaten voor het voorzitterschap van de voetbal club AC Milan. Berlusconi moet aftreden wegens verstrengeling van belangen. De machtigste politicus van Italië op dit mo ment was preses van AC sinds 1986. Sinds Berlusconi in de landspolitiek zit neemt vice- voorzitter Adriano Galliani alle honneurs bij de club waar. Gal liani zou de zoon van de pre mier stapje voor stapje moeten klaarstomen voor het voorzit terschap. Galliani is zelf ook kandidaat, evenals oud-speler Franco Baresi. Feyenoord: 28 maart Graafschap doetinchem - De KNVB heeft een datum gevonden voor de competitiewedstrijd De Graaf- schap-Feyenoord. Het duel, dat net voor kerst werd afgelast, wordt op donderdag 28 maart in Doetinchem afgewerkt. antwerpen/gpd - „Ik heb slapeloze nachten doorgemaakt Niet omdat de ba by huilde, maar wel omdat ik door een domme fout niet meer kan fluiten tot het einde van het seizoen." Peter Jordens (40) zit er duidelijk mee. De arbiter uit de Kempen werd door de Belgische scheids- rechterscommissie op non-actief gesteld na het verzenden van een geboortekaart je van zijn zoon Jonas. Niet alle clubs uit de Belgische hoogste voetbaldivisie wa ren even blij met dat kaartje. Steen des aanstoots was een bijgevoegde - traditio neel vrijblijvende - verwijzing naar een winkel waar een lijst met cadeaus voor de baby lag. „Ik draag alle verantwoorde lijkheid", beseft lordens nu. 'Geboren op 02-02-02, gezegend met de welluidende naam Jonas Jordens'. En door zo'n onschuldig mensje - 3,8 kilo gram zwaar en 51 centimeter lang - zou vader Jordens tijdelijk zijn hobby kwijt zijn? Het klinkt te belachelijk voor woor den. Wat is er precies gebeurd? „Het pro bleem was: Jonas werd op een zaterdag geboren en pas maandagnamiddag kon den wij de winkel bereiken waar de kaartjes vandaan kwamen en de geboor telijst lag. Alles moest snel gaan en daar door liep het verkeerd. Trouwens, wij schreven niet naar de clubs, maar naar de functionarissen die daar verantwoor delijk voor de scheidsrechters zijn. Ook al omdat er meerdere waren die mij zelf om een kaartje hadden gevraagd", verklaart Jordens. Zijn er eigenlijk clubs die voor je zoon een cadeautje kochten? „Neen. Dat was ook nooit de bedoeling. Wel tof vond ik de schriftelijke felicitaties van enkele clubs." Vind jij je straf dan niet heel zwaar in vergelijking met de feiten? „Ik kan ermee leven. Ik ben niet geschorst, maar preventief op non-actief gesteld om eventuele beschuldigingen van competi tievervalsing te voorkomen. Achteraf be keken begrijp ik ook wel dat er clubs wa ren die zich vragen stelden en de scheidsrechterscommissie belden. Vriendschappelijk mag ik fluiten en vol gend seizoen start ik weer in eerste klas se. Ik vind dat ik correct behandeld word." „Leuk is dit natuurlijk niet. Fluiten is mijn leven, mijn passie. Ik train elke dag een uur, was dit seizoen goed bezig. Maar ik kom terug. Ook op mijn werk zet ik mij tweehonderd procent in. Stressbe stendigheid is eigen aan een scheids rechter. Iedereen kan een fout maken, maar om dat onder het oog van 20.000 man en de tv-camera te doen, moet je sterk in je schoenen staan. En dat is bij mij wel het geval." Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) d gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-532192l| E-mail: sportredactie.ld@damiate.hdc.nl door Peter van der Meeren Rio de Janeiro - Masten knapten als luciferhoutjes, roerbladen bra ken af en spinakers scheurden als vloeipapier. Het waren omstan digheden die de uitslagen beïn vloedden. Maar één ding stond tijdens de eerste vier etappes van de Volvo-race als een paal boven water: de 'vrouwenboot' finishte telkens als laatste. „Dat moet maar eens afgelopen zijn. Ster ker: het mag niet meer gebeu ren", is de mening van Willemien van Hoeve, de in Warnsveld ge boren debutante in de zeilrace rond de wereld. De dertigjarige Van Hoeve sprong in september als 97ste en laatste deelnemer aan boord van een van de acht miljoenen jachten. „Dertien werd ineens mijn geluksgetal", aldus Van Hoeve, nadat de organisatie het Amer-vrouwenteam toestem ming had gegeven om de crew met een (dertiende) zeilster uit te breiden. Ze kijkt met gemengde gevoe lens terug. „Ik was uiteraard dolblij met de onverwachte kans, maar aan de andere kant was ik er niet klaar voor. Fysiek was ik niet scherp", aldus Van Hoeve, die op de vrouwenboot de navigatie verzorgt en het weer in de gaten moet houden. „Ik had me ingesteld om mijn bijdrage vanaf de wal te leveren en dan krijg je ineens je vuur doop voor de kiezen. Pas nu heb ik het idee dat ik goed geprepa reerd ben. Ik heb in die vier etappes afgezien, maar ook ont zettend veel geleerd. Vooral tij dens de eerste etappe zag ik soms door de bomen het bos niet meer, zoveel informatie kwam er op me af." Willemien van Hoeve was op basis van haar studie meteoro logie en fysische oceanografie gecontracteerd door het Amer- team. Ze zou meewerken vanaf haar thuisbasis. Van Hoeve werkt in Dublin bij 'de Ierse KNMI'. Ze vond die job nadat ze tijdens een recreatieve zeiltocht rond de wereld haar huidige Ier se partner had getroffen. „Hij Willemien van Hoeve: „Vooral tijdens de eerste etappe zag ik soms door de bomen het bos niet meer, zoveel informatie kwam er op me af." Foto: GPD zou ook heel graag deze race zeilen, maar het is een kwestie van de goede contacten heb ben." Zelf was ze vier jaar geleden zo slim om in aankomstplaats La Rochelle een gesprek aan te knopen met Marcel van Triest, de ervaren navigator uit Staphorst „Van hem heb ik heel veel opgestoken", aldus Wille mien van Hoeve, die vervolgens in contact kwam met Lisa Mc Donald, haar stuurvrouw in de huidige race over negen etap pes, ofwel 32.700 zeemijlen. McDonald was druk bezig met het recruteren van zeilsters, maar sloeg pas drie maanden voor de start een 'vette' sponsor aan de haak. „En dat was te merken", erkent Van Hoeve. „Niet alleen komen we fysiek te kort en hebben we heel weinig ervaring, maar we vormden de eerste etappes ook nog geen hecht team." „Zelf wist ik soms ook niet wat er aan boord van me verwacht werd, waarbij ik als extra handi cap had dat ik niet overloop van zeilervaring. Ik heb weieens wat wedstrijdjes in een Optimist ge varen, maar ik had al snel door dat, als ik de wereld rond wilde, ik dat via een 'weer-studie' zou moeten zien te presteren." Eerder dan verwacht kwam haar droom uit Van Hoeve dobberde dagen in de hitte rond de eve naar en zag blauw van de kou in de zuidelijke oceaan, maar peinst er niet over om op te ge ven. „De experts zeggen dat je na drie etappes door de wol ge verfd bent. Nou, ik heb niet het idee dat ik al bol sta van de rou tine, maar ik heb wel ontzettend veel opgestoken." Ze vindt dat niet alleen voor zichzelf gelden. „Ons hele team staat er nu een stuk beter voor dan in september." Mede daar om denkt Willemien van Hoeve dat de vrouwenboot nog van zich zal doen spreken. „Als we vanaf nu geen progressie boe ken, mogen we daar op afgere kend worden. Na het leren volgt het presteren, we mogen nu niet meer op grote achterstand als laatste finishen." Van Hoevè bestrijdt dat haar team als het 'lachertje' van de race wordt beschouwd. „We worden door de andere teams juist met veel respect behan deld. Ze vinden ons allemaal erg dapper. Toen wij in Rio finish ten stonden alle teams te klap pen op de wal. Ik kreeg er tra nen van in mijn ogen." „Ook van buitenaf krijgen we veel steun. Niemand lacht ons uit, alle mailtjes die wij ontvan gen zijn positief. Mensen van over de hele wereld tonen res pect en hopen dat wij beter gaan presteren. Zelf haal ik heel veel energie uit die steunbetui gingen." De vijfde etappe van de Volvo- race start zaterdagmiddag in Rio de Janeiro. De winnaar wordt op 27 maart, na 4450 mijl, verwacht in finishplaats Miami. Mark Noorlander (ex-Sparta) gaat de w Katwijk na een jaar verlaten. Hij wil voetballen bij het ambitieuze Kozakken Boys. De geruchten gaan dat ook dat René Lievaart (Quick Boys) en Maurice Balkhoven (ARC) richting Werkendam ver trekken De 95- jarige voetbal club LFC heeft de technische staf rond. Had eerder Ron de Roode te kennen gegeven met de kanaries door te willen gaan. Ook Johan Abspoel (ex-VCL) te kende voor de Boshui- zerkadeclub. Hij vervangt Hennie Glas bergen bij de zaterdagse lectie Piet de Jong, de huidige trai ner van Lin- schoten en een oude be kende van MMO, gaat aan de slag bij Moor drecht. De ook in Leidse kringen be kende zaal- voetballer- /trainer/zan- ger Henna Grünholz (een oom van Edwin) gaat na een jaartje rust HS- Texas/DHB trainen Wil lem Ar lm an volgt Henk Belderbos als voorzitter op bij de w Al phen. Wim Camminga werd benoemd tot erelid Een groot aantal regio nale voetbalclubs laat een foto graaf naar hun accommodatie komen om pasfoto's te laten maken van vooral jeugdleden. Een goed verloop van de invoe ring van de spelerspas dreigt anders totaal in de soep te lo pen Maarten Bak (ADO Den Haag 2) weet het vijandige doel weer te vinden. In de oefen wedstrijd tegen Wilhelmus (6-2) scoorde de Leidenaar tweemaal Kees Thies, middenvelder van Scheveningen twijfelt tussen het veld- en het zaalvoetbal. Thies wil graag met het Neder lands zaalvoetbalteam naar EK en WK. Als hij voor de zaal kiest gaat hij bij het Belgische SG Ranst spelen Voetbalvereni ging Leiden oefende tegen JAC en verloor met 3-1. FC Lisse (zondag) deed het beter. Forum Sport werd met 5-1 verslagen Het gestaakte duel tussen Hal steren-Wilhelmus (3-2) moet worden uitgespeeld. Irene Eijs is gekozen tot vice-voorzitter van de Koninklijke Nederl; Roeibond. De oud-Leidse, brons in Atlanta, is al enige voorzitter van de commissie Toproeien Wielrenster Si ne de Goede (Zoeterwoude) was in Den Haag in de sprint net iets sneller dan haar rivale Miranda Vierling. Niels Groen dijk (Noordwijk) moest bij de amateurs de eer laten aan ploeggenoot Harm Bronkhon Jan van der Tang (Voorhout) toonde zich de beste veteraan De organisatie van de Ronde van Zuid-Ho rd Suzanne de Goede. Foto: Archief land heeft do de vele werk- rp zaamheden de wegen eetjet andere route moeten kiezi Dl Zoeterwoude ik en het Leidseflu Lammen- schansplein worden ver meden. De kfcn ravaan trekt vanuit Benthuizen |re reet richting Hazerswoudi Pas vrij dag avond valt df V beslissing aaiger welke kant v^id de Rijn word J gereden: de zuid- of nooif1 kant (door komst Rijn dijk/Gemene pe weg 14.15 en 15.00 uur). Bpej Leiderdorp (Persant Snoepweg 14.25 uur) vt volgen de n ners de ou<' route richting Hoogmade en Woubrugge Eefke Warmer dam (IJsvereniging Leiden) boekte een knappe overwin ning bij het Zuid-Hollands kampioenschap schaatsen vo neo's in Den HaagBij de ma nen was Ronald van den Ingi Roelofarendsveen (tweemaal winst op de 500 meter) heere meester. Mieke van Hoek (Oegstgeest) won, eveneens 0 De Uithof, het jeugdkampioe schap marathonschaatsen het jeugdkampioenschap dan men van het district Midden- Holland waren de zusjes Laui en Vicky Andriessen te sterk voor de jongens. De 12- jarige Laura bleef zelfs ongeslagen. Door een vierde plaats van broer Frerik is de familie An driessen (allen lid van het Riji burgse RDC) goed vertegen woordigd Het Nederlands kampioenschap keert na een jaar Wolvega terug naar Ren baan Duindigt in Wassenaar. Met 51 koersen heeft Duindig een overvol programma. 6 VI en er-B in- leiden - Mark Jansen heeft de koppositie op de ranglijst 'speler van het jaar' overgenomen van zijn ploeggenoot Patrick Kalke ma. De verdediger scoorde als enige van Ter Leede een '8' in het duel met Kozakken Boys. In de wedstrijd tussen Noordwijk en Quick Boys kregen Marco Korff, Arend Regeer, Eef Schon- eveld en Brian Mussche eenzelf de cijfer. De hoogste score in de afgelopen competitieronde was weggelegd voor Wouter Verheij van ARC. Hij kreeg een '9'. ARC-FC Lisse 3-1. ARC: Kranendonk 7 Knoop 6 Bakker 6 83. Gelderblom Toxopeus 7 Groeneweg 7 Balkhoven 7 Cabeza 7 Van Orssagen 7 Ben Said Schaafsma 7 9. Knol 7 Verheij 9 73. Ouald El Hadj FC Lisse: Kromhout 4 Luxenburg 6 Polman 6 52. De Romijn 6 40. Schnater 6 Emanuelson 6 B. Janssen 6 Leonard 6 Naarendorp 6 Van Wieringen 6 Dekker 5 Linger 6 Tan 5 Noordwijk-Quick Boys 1-0. Noordwijk: Korff 8 P. de Jong 7 Ten Brinke 6 Reinders 6 Korbee 6 Herpers 6 Kottenhagen 6 59. Kleijn 5 Van der Niet 5 De Kort 6 Regeer 8 Pitti 7 90. Elmahdadi Quick Boys: Tuinenberg 6 A. Guyt 7 Van Dam 6 73. D. v/d Plas Schoneveld 8 Bekx 6 Mussche 8 88. Van Fruchten Ravenbergen 7 Beltman 6 Van Meggelen 7 Petrici 5 Timmermans 7 Wouter Verheij van ARC (midden) kreeg afgelopen zaterdag een 9. Foto: Kees van Hoogdalem Ter Leede-Kozakken Boys 0-0. Waasdorp 7 74. De Louw De Jong 7 75. P. Bloemheuv. - Van Zeist 7 Jansen 8 Honsbeek 7 Kramer 6 F. Bloemheuvel Langeveld 46. Schilthuizen Kalkema Campfens Van Beelen Excelsior M. - Rijnsburgse Boys 2-1. SPELERSKLASSEMENT 1Mark Jansen (Ter Leede) 2. Patrick Kalkema (Ter Leede) 3. Berry Charité (Rijnsb. Boys) 4. Mare Helder (Katwijk) Marco Korff (Noordwi|k) 6. Maurice Balkhoven (ARC) Juul Emanuelson (FC Lisse) CLUBKLASSEMENT Hegie Roest De Roode Van Lochem Van Berkum Koldenhof Kappenburg De Munck 75. Redel Charité Slingerland Ketting 7,21 (Dag) Gemiddeld 7,18 1. ARC (7,18) 6,69 7,13 Quick Boys (6,64) 6,69 7,12 3. Ter Leede (6,58) 6,65 7.12 4. Noordwijk (6,33) 6,56 7,06 5 Rijnsb. Boys (6,45) 6,54 7,06 6. Katwijk (-,-) 6,40 7. FC Lisse (5.69) 6,35 SPELER VAN HET JAAR Naam: Jofffey Hoogen- boom. Sport en club: voetbal bij Blauw-Zwart, het eerste zater dagelftal. Bijnaam: the killer. Gekregen toen ik een keer elf wedstrijden achter elkaar scoorde. Geboren: 30 mei 1980. Woonplaats: Wassenaar. Vorige clubs: geen, ik zat bij de F-jes al bij Blauw-Zwart. Broers/zussen: Ik heb twee broers. Guido speelt bij mij in het team, Lennart speelt in het eerste van de zondagafdeling. Beroep: ik zoek een baan. Een paar weken geleden heb ik de mbo-opleiding bank en verze kering afgemaakt. Burgelijke stand: ik woon nog gewoon bij m'n ouders. Lengte: 1.80 meter. Gewicht: 75 kilo. Klinkt niet echt als een killer, hè? Dat is de grap. Positie: spits. Links/rechtsbenig: rechts. Sterke punt: bal vasthouden, techniek, koppen. Beetje all round. Dodelijk schot: valt eigenlijk wel mee. Ik scoor veel, maar meestal met m'n hoofd. In de junioren heb ik wel een keer vol op het hoofd van een scheidsrechter geschoten, die kreeg gelijk tien tellen. Maar meestal schiet ik niet zo hard. Zwakke punt: ik ben een beet je lui. Hoort bij goede spitsen. Trainer: Wijnand Bakker. Hij is echt heel goed. Hij heeft me anderhalf jaar geleden in de spits gezet, daarvoor stond ik altijd op het middenveld. Nou, dat is wel aardig succesvol ge bleken, geloof ik. Beste trainen Wijnand is de beste. Maar van m'n vader heb ik ook altijd veel geleerd. Hij heeft jarenlang in de eerste klasse gespeeld van Blauw- Zwart en was een paar jaar lang mijn trainer. Hoogtepunt: afgelopen zater dag maakte ik vier goals. Dat was me nog nooit gebeurd. Ik sta nu op achttien doelpunten dit seizoen. Foto: Mark Lamers Dieptepunt: ik ben ooit een half jaar uitgeschakeld geweest door een knieblessure. Dat was vreselijk. Leukste tegenstander: ik speel het liefst tegen de Leidse clubs. Tegen de Haagse clubs is het vaak toch wat minder gezellig. Vervelendste tegenstander: Roodenburg komt dan wel uit Leiden, maar het is een verve lende club. Het zijn nogal op gefokte gasten, ook de spelers zelf. Ze schelden je verrot als ze achter staan. Hebben ze za terdag weer gevochten? Ver baast me niks. Favoriete club: Ajax! Ik speel bij de zaterdagafdeling zodat ik op zondag naar de Arena kan. Ajax is m'n cluppie. Favoriete voetballen ik vind het heel erg dat Litmanen nu op de bank zit bij Liverpool. Hij was vroeger m'n held. Mooiste shirt: moet ik dat noj vertellen dan? Ajax natuurlijk. Lelijkste shirt: Feyenoord. De aartsrivaal. Vreselijk balen dat we niet van ze gewonnen heb ben zondag, we hadden ze moeten oprollen. En hun shin vind ik natuurlijk ook niks. Verkiezingen: ik weet nog nie of ik vandaag ga stemmen. Po litiek interesseert me niet, voetbal is belangrijker. Kampioen: dat worden we nie meer, maar de periodetitel zit er nog wel in. We staan er goe voor. Blauw-Zwart - Woubrugge, aanstaande zaterdag: dat is een sleutelwedstrijd voor die periodetitel. Wij staan tweede op de ranglijst, zij derde. Wou brugge is wel een leuke ploeg, ze willen tenminste voetballer; Wij ook, dus het wordt een mooie wedstrijd. Alleen jam mer voor ze dat wij winnen. Toekomst van Blauw Zwart: promotie zou leuk zijn, maar wij zijn elk seizoen al blij als we ons handhaven. We heb ben een echt vriendenteam, promotie is geen must. We vin den het prima zo, in de vierde klasse. Toekomst van Joffrey Hoo- genboom: ik heb het vreselijk naar m'n zin bij Blauw-Zwart Er moet wel iets geks gebeurt om mij daar weg te krijgen. ik zoveel scoor, komt er mis schien een keer een goede club. Ik sta daar wel voor op< Maar ik heb nog niks gehooi en voorlopig heb ik het hier heerlijk. Zlatan Ibrahimovic: versch) kelijk, wat een voetballer. Aj< heeft 'm voor 19 miljoen gul den gekocht, maar van mij mag-ie voor twee euro weer verkocht worden. Helemaal niks. door Peter Groenendijk -1!

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 22