Eigenlijk telt alleen goud SPORT Ronald de Boer wacht nog op excuses van Feyenoord Geen vervolging van Nuon en Swelheim R9 Hockeyers doorstaan op WK 'fase 1' en spelen nu in halve finale tegen Australië Schaatsers willen af van sectiebestuur marathon Belgische bond stuurt Bart Veldkamp naar WK woensdag 6 MAART 2002 Ier Schalke 04 ontvangt [Bayern München. jan Kunz. Foto; Reuters Adrian Kunz de n?l>*>te hockeyer lumpur - De Duitser Flo- _jKunz is vanochtend in Ku- iumpur gekozen tot beste aa^eyer van het jaar 2001De ging daarmee voorbij aan eus van de ook genomi- 'de Nederlander Teun de pjer. Kunz maakt deel uit iet Duitse team, dat vorig Rotterdam de Cham- Trophy won. Het was in het enige titeltoemooi. Iscoach Joost Bellaart ide de uitverkiezing van 'belachelijk'. „Geen recla- oor het hockey." De Ne- dse afvaardiging verliet bekendmaking van de iaars verontwaardigd de De Argentijnse Luciana v werd gekozen als de hockeyster van 2001. en,l ing Schalken geschakeld tSDALE - Sjeng Schalken de eerste ronde van het looi in Scottsdale niet leefd. De als achtste ge- 'ste Limburger verloor gis- i in drie sets van de Duitser ferSchütder, 4-6 6-2 2-6. Rangers-speler ernstig gekrenkt door spreekkoren tijdens UEFA Cup-duel >aichlas springt in de armen van rgdolmo. De Noor heeft de jpjfschop verzilverd die door de L^k was versierd. D: ANP/Robert Vos •yenoord wil Craf Machlas nERDAM- Feyenoord bindt, »udhet aan voorzitter Jorien van -ng Herik ligt, de strijd aan met Hp schwalbe'. De preses wil jjgl rtoe een aanzet geven door strafzaak aan te spannen tn Ajax-spits Nikos Machlas. ee den Herik zal de openbare klager van de KNVB verzoe- om Machlas te bestraffen ïct r zijn buiteling in de klassie- 'n Ajax-Feyenoord (1-1) van id( lopen zondag. Machlas ,es ;g, zo vindt Van den Herik, 'jn( zijn schwalbe bij tot een -jje irrecte uitslag van de klas- r 0 er Ajax-Feyenoord. De spits )m ierde bij een 0-I-achter in d een strafschop. Bergdol- benutte die en bepaalde de 'n Istand op 1 -1. Van den Her- «li Als schwalbes duidelijk t0 den bestraft, ook achteraf, is het voetbal daar in hoge js bij gebaat. De uitslag staat (j(Daar gaat het me verder ltjj niet meer om." y zie Mido en ix is gesust oni terdam - Ajacied Ahmed va^sam, alias Mido, vloog afge- »ch n weekeinde tijdens Ajax- inoord woedend naar zijn Ceitfmalige woonplaats Cairo in ïe* >te, om een dag later afge- d weer terug te keren in -n terdam. Hossam werd we- 1P solistisch gedrag door Ro- n1^ Koeman uit de selectie ge- Voetbal is een teamsport", 'les wat de trainer van het liet wilde zeggen. De 19-ja- "gyptische international icht om op de transferlijst te worden, maar twee da- iter is alles weer opgelost, traint vandaag weer mee jde A-selectie. De Egypte- Lwas kwaad op Koeman Llat hij niet meer het vijfde laan de wagen wil zijn. Ajax moet blijven geloven jirahimovic iiiVerkusen bekerfinale ;usen - Bayer Leverkusen iteren doorgedrongen tot le van het toernooi om litse voetbalbeker. De 'lieger uit de Bundesliga loeg l.FC Köln met veel ge- de verlenging: 3-1Wie mei de tegenstander e ^lt in de eindstrijd in Berlijn, It vandaag bepaald. Beker door Marcel van der Kraan glasgow/rotterdam/ - Ronald de Boer voelt zich ernstig gekwetst door de spreekkoren tijdens de UEFA Cup wedstrijd Feyenoord-Glasgow Ran gers. De Boer werd door een deel van de Rotterdamse aanhang voor en tij dens de wedstrijd toegezongen als 'kankerjood'. In een persoonlijke column in de jongste editie van het blad Sportweek zegt De Boer het niet langer te kunnen verkroppen dat Feyenoord geen maat regelen heeft genomen om te laten blijken dat de fans buiten hun boekje zijn gegaan. „In Schotland of Engeland gebeurt dit soort dingen nooit. Er wordt van alles geroepen, maai' ziektes wensen ze je niet toe. Het begon al tijdens de war- ming-up. Ik ben niet de populairste in Rotterdam. Tijdens de wedstrijd heb ik ook nog wel wat gehoord, maar niet dat er sissende geluiden werden ge maakt. Dat heeft mijn schoonvader Rob Cohen wel opgevangen." Aan de ene kant denkt de internatio nal: het ene oor in, het andere weer uit. „Op zich kan ik dat soort kreten wel van me af laten glijden, maar ei genlijk is het een schande als iedereen er maar gewoon aan voorbij gaat. Als je in het dagelijks leven iemand uit maakt voor kanker-Marokkaan of zo, heb je goede kans dat je een proces aan je broek krijgt wegens racisme. En terecht ook. In een stadion mag het kennelijk wel." De Boer vindt dat hij het incident nu onder de aandacht moet brengen. „Een club als Feyenoord zou maatre gelen moeten nemen tegen mensen die dat soort taal bezigen. Het is voor al triest voor het voetbal." De Boer heeft vorige week niet van het veld willen stappen. Maar het is wel door zijn hoofd gegaan. „Je weet niet wat de consequenties zijn en ergens geef je de supporters nog de macht om wedstrijden te beïnvloeden ook." Rob Cohen, schoonvader en zakelijk adviseur van de Rangers-aanvaller, laat in een open brief in hetzelfde blad Sportweek weten dat vooral het uit blijven van actie bij het Feyenoord- bestuur hem heeft teleurgesteld. „Tot mijn afschuw heb ik moeten aanhoren hoe mijn schoonzoon door circa 15.000 Feyenoord-supporters werd uitgemaakt voor 'kankerjood' met als toevoeging een sissend ge luid", zegt Cohen. „Voor degenen die nog niet hadden begrepen wat er met dat sissen werd bedoeld, dat is het ge luid van vergassen. Dus zeg het mij maar, zijn het domkoppen of anti-se mieten?" Hij vervolgt: „Dit is nog niet hetgene wat mij het meest verbaast, wel dat zowel de directie als het bestuur van Feyenoord niet de moeite neemt om publiekelijk hun afkeuring te laten blijken na de wedstrijd en hun excuus aan Ronald de Boer aan te bieden voor het gedrag van de supporters. Door dit wel te doen geef je een sig naal aan je supporters zodat ook zij weten dat Feyenoord hier niet van ge diend is." Feyenoord-manager Jan D. Swart zei gisteravond in een reactie dat de Sta dionclub de vernederende spreekko ren aan het adres van Ronald de Boer wel degelijk betreurt. „Het mag be kend zijn dat Feyenoord dit soort spreekkoren altijd al ten zeerste heeft afgekeurd. Dus ook in het geval van Ronald de Boer moet het duidelijk zijn dat we het hebben betreurd." „De heer Cohen vermoedt echt ten onrechte dat er bij Feyenoord hier voor een zekere immuniteit is ont staan. Aan de andere kant weet ieder een ook dat dit massaverschijnsel in maatschappelijke zin vrijwel onbe heersbaar is geworden. Zeker als Fey enoord tegen een buitenlandse club speelt met een buitenlandse arbitrage, die geen Nederlands verstaat. In de Nederlandse competitie bestaan hier richtlijnen voor die door de KNVB zijn verstrekt. De scheidsrechter is dan de enige die gerechtigd is zijn maatrege len te nemen." Willem Veenman, voorzitter van Feye- noords officiële supportersvereniging, wenste geen commentaar te geven. Roland Brouwer houdt controle over de bal in een duel met Zuid-Afrikaan Justin King. Foto.- AP door Edwin Alblas kuala lumpur - Nu Nederland is doorgedrongen tot de halve fina les van het WK hockey, is bonds coach Joost Bellaart tevreden met 'het maximale' in het vervolg. Dat zou ook een tweede plaats kunnen zijn. Als één van de vol gende tegenstanders, de eerste is morgen Australië, beter is, dan zij het zo. Maar captain Jeroen Del- mee kan moeilijk leven met dat idee. „Voor mij telt maar één ding en dat is een gouden plak." Professioneel, noemde Bellaart de manier waarop Nederland zich gisteren in de laatste groepswedstrijd tegen Zuid-Afri ka verzekerde van een plaats in de halve finales. „We hebben fa se 1 achter de mg, maar de mis sie is nog niet volbracht." De benodigde triomf (3-0), be haald in de middaghitte, kostte relatief weinig energie. De halve finale tegen Australië, ook bij de Olympische Spelen in Sydney de horde voor de finale, zal in alle opzichten anders zijn. Oranje moet de mouwen op stropen. Voor de Australiërs gaat dat niet op. De 'Kookaburras' hebben als enigen hun kleding aangepast aan de weersomstan digheden en spelen in basket balshirts. „Het zal een fysieke strijd worden", voorspelde aan voerder Jeroen Delmee. „Ze beuken, beuken en beuken nog eens. Wij hebben individueel meer klasse." Nederland speelt morgen voor de verandering eens op de late avond (half tien), na de andere halve finale, Duitsland-Zuid-Ko- rea. „Erg laat", vindt Bellaart. „Maar aan de andere kant: wij krijgen de maximale rust." Elk uurtje extra is meegenomen. „Op een normaal toernooi ben je na zeven wedstrijden klaar", klaagde Bellaart. „Hier moet het nog beginnen." Bovendien heeft Australië vol gens Bellaart in de andere poule nauwelijks grote inspanningen hoeven te leveren. Alleen tegen Korea moest de tegenstander van Oranje er even aan trekken. „Ik hoop dan maar dan het in ons voordeel is dat wij meer in het ritme van het spelen van zware wedstrijden zitten. Ze zul len het tegen ons in ieder geval niet zo makkelijk krijgen als dat ze het in de poule hebben ge had." Ook uit de in het verleden be haalde resultaten put de bonds coach moed. „Wij zijn erg goed als het om plaatsing voor een fi nale of de medailles gaat", refe reerde hij aan de successen op SCOREBORD de twee laatste Olympische Spe len en het vorige WK. „Dat kan een voordeel zijn." En zo legde Bellaart nog een paar dingen positief uit. Als een zorgzame vader waakt hij in Ku ala Lumpur over de ploeg en de Amsterdammer heeft geen en kele behoefte om de vinger op de zere plek te leggen. In de ze ven groepswedstrijden liet Ne derland bijvoorbeeld opvallend veel doelkansen onbenut. De spitsen Jaap Derk Buma en Remco van Wijk zijn ijverig, maar niet scherp. Het is niet aannemelijk dat die twee nog vleugels krijgen. Niettemin heeft Bellaart er het volste vertrouwen in dat het tegen Australië anders zal zijn. „Dat kan zo maar ge beuren. De doorbraak van Karei Klaver kwam toch ook plotse ling?" Daarom dekt Bellaart zich liever een beetje in. Kan hij verdrietig zijn om een goede wedstrijd van Nederland waarin toch een be tere tegenstander wint? Nee. „Dan is dat het maximale." Het ging er bij captain Jeroen Delmee niet in. „Ik neem alleen genoegen met een gouden me daille. Een minder resultaat zou voor mij heel teleurstellend zijn. Ik haal alleen nog voldoening uit de beste van de wereld zijn. Niets is zo vervelend als tweede worden en we hebben met dit team absoluut een goede kans." De Australische coach Barry Dancer toonde zich gisteren ook optimistisch: „Wij zijn er klaar voor om Nederland te ver slaan." Op de vraag welke van de vier halve-finalisten het moeilijk zou krijgen, antwoord de Dancer. „Holland en de ploeg die we daarna in de finale tegenkomen." PRIJSVRAGEN Lucky day, dinsdag 5 maart 2002. 7-15 - 16 - 18 - 24-25-26-32-33- 42 - 43 - 53 - 54 - 55 - 56 - 60 - 64 - 69 - 72 - 74 (onder voorbehoud). VOETBAL Engeland. Premier League Arsenal - Derby County 1-0(0-0). 71. Pires 1-0. Blackburn Rovers - Aston Villa 3-0 (1-0). 7 Dunn 1-0. 85. Duff 2-0, 89. Cole 3-0. Sunderland - Bolton Wanderers 1-0 (1-0). 42. McAteer 1-0. Stand aan kop Arsenal 29 - 60 Liverpool 29 - 56 Man United 29 - 58 Newcastle 28 - 55 BASKETBAL Mannen, eredivisie elite B EBBC - Haaglanden 89 - 77, Weert - Noordkop 87 -91. New York. Noord-Amerikaanse profcompe titie. Cleveland Cavaliers - Atlanta Hawks 103- 96. Washington Wizards - Chicago Bulls 115-90. Detroit Pistons - Miami Heat 91- 93. New York Knicks - Milwaukee Bucks 102-89, Indiana Pacers - Orlando Magic 111-98, Dallas Mavericks - Phoenix Suns 81-77, Houston Rockets - Toronto Raptors 112-109, San Antonio Spurs - Golden Sta te Warriors 109-88, LA Lakers - New Jer sey Nets 101-92. Seattle Supersonics - Minnesota Timberwolves 97-83. BOKSEN Madrid. EK vlieggewicht. Aleksander Mamoetov (Rus) wint van Mi- moun Chent (Fra) op punten. HOCKEY Kuala Lumpur. WK mannen, zevende speelronde. Groep A: Nederland - Zuid-Afrika 3-0 (2-0) 11. De Nooijer 1-0, 30. Klaver 2-0, 45. Geeris 3-0. Scheidsrechters; Amarjit (Mal) Gentles (Aus). Toeschouwers; 1000. Nederland: Vogels (59. Kramer); Lomans, Jazet, Delmee en Van Weel; Van der Wei de. De Nooijer en Derikx, Buma, Geeris en Van Wijk. Wissels; Klaver, Ronald Brou wer. Matthijs Brouwer, Taekema, Booij. Duitsland - Pakistan 3-2 (2-1), Nieuw-Zee- land - Belgiè 4-3(1-1), Argentinië - Spanje 3-1 (2-0). Eindstand: 1 Duitsland 7-18 (19-8), 2 Nederland 7-16 (17-5), 3 Argentinië 7- 15 (18-12), 4. Pakistan 7-12 (16-9), 5 Spanje 7-11 (12-11, 6. Nieuw-Zeeland 7- 6 (9-18), 7. Zuid-Afrika 7-4 (7-19), 8. België 7-0 (7-23). Duitsland en Nederland naar halve finales Groep B: Japan - Cuba 4-2 (2-2), Australië - India 4-3 (0-1), Engeland - Zuid-Korea 2- 0 (2-0), Maleisië - Polen 2-2(1-1) Eindstand: 1 Australië 7-21 (28-6), 2 Zuid-Korea 7-15 (20-11), 3. Maleisië 7- 13 (14-13), 4. Engeland 7-12 (15-7), 5 Japan 7-10 (10-15), 6. India 7-7 (18-15), 7. Polen 7-4 (9-19), 8. Cuba 7-0 (9-33). Australië en Zuid-Korea naar halve finales. Halve finales (donderdag): Nederland - Au stralië, Zuid-Korea - Duitsland. SKI Stockholm. Wereldbeker skilopen, sprint (1,5 km klassieke stijl). Vrouwen: 1 Skari (Noo), 2. Majdic (Slv), 3. Moen (Noo). 4. Andersson (Zwe), 5. Roaldseth (Noo) Stand WB 1 Skari 711, 2. Neumannova (Tsj) 710, 3. Tsjepalova (Rus) 597. Mannen: 1 Svartedal (Noo), 2 Iversen (Noo). 3. Lind (Zwe). 4. Danielsson (Zwe). 5 Bjervig (Noo). Stand WB 1. Elofsson (Zwe) 659. 2. Alsgaard (Noo) 433, 3. Auk- land (Noo) 419. TAFELTENNIS Doha. Qatar Open, kwalificatie. Mannen dubbel, eerste ronde: Heister/K een (Ned) - Akhlaghpasand/Sarbachsian (Irn) 11-4 11-4 11-5,.tweede ronde; Lund- qvist/Molin (Zwe) - Heister/Keen 11-9 7- 11 11-8 11-6. TENNIS Scottsdale. Mannen, 459.000 euro. Eerste ronde: Schüttler (Dui) - Schalken (Ned/8) 6-4 2-6 6-2. Sampras (VSt/3) - Black (Zim) 6-1 6-2, Agassi (VSt/1) - Cla- vet (Spa) 6-3 6-2, Kratochvil (Zwi) - Canas (Arg/4) 6-3 3-6 6-3. Vicente (Spa) - Za- baleta (Arg) 5-7 6-3 6-4, Okun (Isr) - Meli- geni (Bra) 7-6 6-4, Chela (Arg) - Ginepri (VSt) 5-7 7-6 6-4, Moya (Spa) - Haas (Dui/2) 6-2 6-7 7-3. Delray Beach. Mannen, 462.000 euro. amersfoort/anp - De toekomst van de sectie marathon van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond (KNSB) ziet er somber uit. Het peloton van A-rijders wil dat het sectie- bestuur opstapt. Een groep van vijftig schaatsers kwam gisteren voor een evalua tiegesprek naar het bondsbu- reau in Amersfoort. Elfsteden tochtwinnaar Henk Angenent, woordvoerder namens de schaatsers, was duidelijk in zijn oordeel. „We kunnen niet ver der met deze bestuursleden. Ze zijn niet met de professionalise ringvan de sport meegegroeid." „Het open Nederlands kampi oenschap in Zweden was daar een goed voorbeeld van. Het sectiebestuur had de organisatie in handen, maar kon nog niet eens een schaafmachine op het ijs krijgen. We moesten toen op een zeer krap parcours schaat sen. Dat kun je niet meer ma ken, want sommige sponsors steken honderdduizenden eu ro's in de marathonteams." Voorzitter Peter Leegwater toon de zich verrast door het stand punt van de rijders. „Het lijkt wel een publiciteitsstunt. Ik weet niet wat hen bezielt. Eind oktober is er een werkgroep in het leven geroepen, die de rela tie tussen schaatsbond, schaat sers en ploegleiders moest ver beteren. We zijn een paar keer bij elkaar geweest. Uit niets bleek dat het verkeerd ging. Mis schien zitten hier toch de spon sors achter en is dit een macht spelletje. Als dat zo is, dan zijn de geldschieters verkeerd bezig en draaien ze met zijn allen de sport de nek om." Het sectiebestuur marathon be staat uit Peter Leegwater, Theun Breedijk, Bram Raadsen, Luc Paping en Jan Keijzer. Volgens Leegwater hebben de rijders geen enkele bevoegdheid om de bestuursleden naar huis te stu ren. „Dat moet op voorspraak van de gewestelijke technische commissies gebeuren. Nog maals, ik geloof niet dat wij het zo slecht hebben gedaan. Ik wil wel toegeven dat er op het bondsbureau wat fout is gegaan. Daar is Jeroen Otter opgestapt en die man deed veel werk voor ons op organisatorisch gebied. Hij was een echte professional en die hadden wij als vrijwilli gers hard nodig. arnhem/gpd - Er komt geen strafrechtelijke vervolging van energieconcem Nuon en zijn voormalige bestuursvoorzitter Tob Swelheim, naar aanleiding van hun rol in de affaire-Vitesse- /Aalbers. Justitie seponeert de zaak wegens onvoldoende, wet tig en overtuigend bewijs. Het strafrechtelijk onderzoek naar de Arnhemse voetbalclub Vitesse en zijn voormalige voor zitter Karei Aalbers is nog in vol le gang. Over vervolging is nog geen besluit genomen. Dat heeft woordvoerder W. de Bruin van het landelijk parket van het openbaar ministerie (OM) in Rotterdam gisteren be vestigd. Justitie besloot vorig jaar tot een strafrechtelijk on derzoek naar de handelwijze van Nuon en zijn topman Swel heim inzake Vïtesse/Aalbers. Het openbaar ministerie con cludeert in een vierregelige mo tivering dat er geen of onvol doende bewijs is voor strafbare handelingen. Het besluit van het OM om Nuon en Swelheim niet te ver volgen is een forse tegenslag voor Karei Aalbers. Zijn advoca ten hebben afgelopen najaar een twintigtal getuigen, in het bijzijn van de rechter-commis- saris, opgeroepen om te bewij zen dat Aalbers slachtoffer is van een complot van Nuon. Aal bers trad in februari 2000 af on der grote druk van hoofdspon sor Nuon. De raadslieden van Aalbers ver onderstellen dat Nuon, onder leiding van Swelheim, een voor opgezet plan heeft gehad om de voormalige Vitesse-voorzitter de deur uit te werken. In dit ver band is volgens het Aalbers- kamp sprake geweest van zwart- makerij en vermeende omko ping van Harold Klap, een ex- zakenpartner van Aalbers. r. L. Hameleers, advocaat van Aalbers, wil geen inhoudelijk commentaar geven op het oor deel van justitie om Nuon en Swelheim niet te vervolgen. Ha meleers: „Het doet geen afbreuk aan onze stellingname. Vast staat dat Nuon betaald heeft voor informatie over Aalbers. Dat tast ons inziens de betrouw baarheid van de verkregen gege vens aan. Ook is duidelijk dat deze betaling in de Nuon-boek- houding is afgeboekt als kosten voor het waterproject Thailand. Dat is toch op zijn zachtst ge zegd erg vreemd." Eerste ronde: Sanguinetti (lta/5) - Rochus (Bel) 0-6 6-4 6-1. Srichaphan (Tha) - Va- cek (Tsi) 5-7 6-4 6-4, Llodra (Fra) - Ca- latrava (Spa) 5-0, opgave Calatrava, Massu (Chl/4) - Morrison (VSt) 6-4 6-4. Hyung- Taik Lee (ZKo) - Sanchez (Spa) 6-2 6-3, Hipfl (Oos/8) - Savolt (Hon) 7-5 7-5. Gam- bill (VSt/2) - Arthurs (Aus) 6-7 6-3 7-6, Pless (Den) - Delgado (Par) 6-4 6-3. Rod dick (VSt/1) - Davidenko (Rus) 6-4 6-1. Magdeburg. Mannen, challenger, 28.000 euro. Dubbelspel, eerste ronde: Norman/Sister mans (Bel/Ned) - Hites/Peschek (VSt/Dui) 6-4 6-3. WIELRENNEN Tour de Snowy. Vrouwen. Vierde etappe, Adaminaby-Cooma; 1. Ta- dich (Aus) 87 kilometer in 2.12.02, 2. Arndt (Dui), 3. Gilmore (Aus) 0.38, 4. Ros- sner (Dui), 5. Williams (Aus), 6. Ljungskog (Zwe), 18. Melchers, 43. Mansveld 14 27, 44. Grimberg, 45. Vink, 55. Van der Helm 16.05, 62 Groenveld 42.05 Algemeen klassement: 1. Melchers 7 53 39. 2. Arndt 0.01, 3. Liungskog 0.25. brussel/inzell/anp - De Belgi sche schaatsbond heeft Bart Veldkamp aangewezen voor de wereldkampioenschappen all round, van 15 tot en met 17 maart in Heerenveen. De bond moest een keuze maken tussen twee rijders: Veldkamp en André Vreugdenhil. De laatste had door zijn zesde plaats bij de Eu ropese kampioenschappen in Erfurt in januari de startplaats voor zijn land verdiend. Volgens secretaris-generaal A. van Vossel van de Belgische bond valt een vergelijking van de resultaten echter in het voor deel van Veldkamp uit. „We hebben het heel nauwkeurig af gewogen, Vreugdenhil scoorde op het EK beter op de korte af standen, Veldkamp op de lange. Zijn in onze ogen goede resulta ten op de Olympische Spelen hebben de doorslag gegeven." Vreugdenhil miste dat evene ment omdat hij nog niet in bezit was van een Belgisch paspoort. Aanvankelijk was Vreugdenhil door zowel de ploegleiding van Wehkamp als Veldkamp naar voren geschoven als WK-deel- nemer.„Ik heb de Belgische bond afgelopen weekeinde ge zegd dat ik het niet eens was met een eventuele keuze voor Bart. Nu hebben ze de resulta ten vergeleken en een besluit genomen. Daarmee is de zaak afgedaan. Nu wil ik komend weekeinde bij de wereldbekerfi nale in Inzeil rijden en daarna zal ik met Ban samen trainen om hem een goed WK te laten schaatsen. Ik wil geen ru zie binnen het team om de deel name aan een WK. Ik heb hier twee jaar enorm goed getraind en wil dat ook volgend seizoen blijven doen." Mits er een nieu we sponsor wordt gevonden, mag Vreugdenhil aanblijven. „En dat wil ik zelf ook. De ploegleiding had de Belgi sche bond onlangs geadviseerd Veldkamp aan te wijzen, vooral ook uit commerciële overwegin gen. Wehkamp stopt na dit sei zoen en teammanager Conrad Alleblas zoekt nog naar een op volger. „In dat opzicht en in het belang van de continuïteit van het Belgische schaatsen is het verstandig dat Bart de WK rijdt."

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21