Iedereen kijkt neer op de Speedster Het Motorhuis Alfa Romeo 156 GTA laat spierbundels zien Twee kilometer onderdelen op Antwerpse klassiekerbeurs Peugeot brengt levertijd 206 CC omlaag Uitgebreide viering 100 jaar Harley BOOT-RIALTO B.V. ERISME Een zwerftocht door hoofdstad van Portugal c 'riü Krekels eten in RAI tijdens het Op Pad Festival wingo's terug laar garage MSTERDAM - Renault heeft |41 eigenaren van het model Idngo 1.2 16Vin een aangete- Inde brief gevraagd met hun ito naar de garage te gaan. jde exemplaren die geprodu- ierd zijn tussen oktober 2000 t I half april 2001 kan de kabel- kom voor kortsluiting zorgen, blgens de importeur zijn er in tderland nog geen gevallen tkend. „De bezitters hoeven ik niet op stel en sprong naar i dealer. Het mankement kan ik bij de onderhoudsbeurt i [rholpen worden." Wee Vehikels in feemarkthallen rRECHT - In de Veemarkthallen a Utrecht zijn tot en met zon- g 3 maart weer oude auto's rzameld tijdens de Vehikel- Het weekeinde daarna 19 en 10 maart) is de beurt i de motoren en brommers, k motorbeurs staat in het te- n van BMW. De beurs is op i vrijdagen open van 15 tot 21 r en op zaterdag en zondag tl 9 tot 17 uur. De entree be laagt 10 euro. "Talve Smart voor en complete prijs iecht - Smart onthult volgen- maand de Crossblade, een len tweezitter waarvan er WO gemaakt worden. Het au- otje, dat sterk doet denken n 'gedeelde smart is halve ïart', wordt aangedreven lor een turbomotor met 70 pk ontbeert een dak en deuren, ilfs de voorruit is gehalveerd, leen de essentiële delen om im nog een auto te laten zijn, jn gehandhaafd. Hij is in Ne land vanaf juni te koop voor ït bepaald wél aangeklede be- ag van 28.185 euro. KALENDER HAART 2002 lm 1/5 Cuore Sportivo rjllfa Romeo, Science Museum, Tonden. 020 3421 711. (-3 Classic Salon, Bouwcen- fum ITTC, Antwerpen. ..049 2407 17300. -3 Vehikel Oldtimer-markt, feemarkthallen. Utrecht. BO 2258 262. Fww.vehikel.com |Modelautobeurs, Sporthal ledenwijk, Almere Stad. 19 9640 354. ww. eurospoor.nl GP Australië Formule 1, lelbourne. -17 Salon Genève, Palexpo, enève, Zwitserland -10 Vehikel Motor-beurs, ëemarkthallen, Utrecht. 30 2258 262. 11, Kww.vehikel.com 5, HO Tour de Corse, 4 tally van Frankrijk, WK. ltf -12 FietsRAI, Europaplein 8, n msterdam. 020 5491 212. okrww.fietsrai.nl -10 Classic Mobil, Olympia- alle, München, Duitsland, m -10 Classic Motor Show, es lexandra Palace, Londen 'v 044 1733 468 123 6-17 British Cars Lifestyle, M .utotron Rosmalen. ogJ35 6836 990. aWww.britishcarsandlifestyle.nl 6-23 Klassieke rally van Jilarokko, 0033 1408 99010 17 GP Maleisië Formule 1, Liiala Lumpur. 8 Hare trainingsdag, vrij ijden, Circuit Park Zandvoort. 610146 016. Yww.circuit-zandvoort.nl 2-24 Retro Classics, 4esse Stuttgart, Duitsland. 049 711 25890. e' 3 Internationale slotracebeurs, porthal De Kersenpit, Hoorn. •54 6826 068. yww. sin - slotracing. nl 13-24 Technorama Oldtimer- narkt, Messegelande, Kassei, ïuitsland. 0049 7312 4452 24 Modeltreinenbeurs, '•porthal De Kersenpit, Hoom. ftTips naar Weg Wiel. Postbus 507, 2003 PA Haarlem, of: specialeproduc- jties.hd@damiate.hdc.nl [Aankondiging onder verantwoording Yan de betreffende organisatie. De uit- gever is niet verantwoordelijk voor af gelastingen of gewijzigde data. Voor de 'matste informatie: bel het vermelde te lefoonnummer of ga naar het betref- fer Je internetadres. Weg Wiel vrijdag 1 MAART 2002 (advertentie) door Peter Lode wij ks heemstede - Voor het modeljaar 2002 kreeg de Opel Speedster op bergruimten in de deuren en het tot nu toe als optie leverbare alu- pakket (aluminium versnellings pook en raamslingers) werd stan daard. Daarmee zijn alle extra's van deze 2-zits sportwagen wel zo'n beetje genoemd want verder staat de Speedster geheel in het teken van 'sport' ofwel het ont breken van luxe. Het is wel even wennen die Speedster. Een auto waarin maar twee mensen passen en vrijwel geen bagage, dat is toch ongebruikelijk bij een 'familie- merk' als Opel. Maar het is dan ook een pure image-builder, een uithangbord dat laat zien dat Opel ook een andere kant heeft. Een sportieve kant, een super- sportieve kant zelfs. De Speedster verbeeldt die 'an dere kant' op overtuigende wij ze. Het is een fantastisch ding om mee te spelen. Een luxe kart, zeg maar, waar je verder niets mee kunt dan lekker scheuren en jezelf aan de wereld laten zien. De berijder van een Speed ster kan rekenen op een warme belangstelling, van opschrikken de wandelaars die hem nawij zen en van andere automobilis ten die misprijzend maar toch geïnteresseerd uit het raampje omlaag kijken. Want iedereen kijkt neer op de Speedster die maar 1,12 meter hoog is. Ook de politie toont zich zeer geïnteres seerd in de voorbijschietende roadster die haast buitenaards oogt in het verkeer. Het aantal keren dat we tijdens de proefrit zijn gevolgd door een patrouille wagen is niet op een hand te tel len. Het is bepaald geen familieauto dus, die Speedster, maar een echte wagen voor liefhebbers. Eenvoudig, erg mooi en snel. Een auto waar je niet zomaar even instapt. Vooral met geslo ten dak moet men aardige ca priolen uithalen teneinde het krappe interieur binnen te kun nen dringen. Daarvoor moet eerst een brede dorpel worden overwonnen, terwijl men tege lijk stevig dient te bukken om onder het dakje te geraken. Ver volgens is het een kwestie van 'laat maar vallen' en belandt men onwrikbaar in de harde kuipstoel. Het verdient aanbeve ling om met open dak te rijden, dan is het instappen een stuk eenvoudiger. Ook het uitstijgen overigens. Het stoffen dakje is eenvoudig te verwijderen en achter de stoelen weg te bergen. B8É mSm I De markante Speedster toont de 'andere kant' van Opel op overtuigende wijze. Foto: Hans van Weel Het interieur is sportief, lees so ber, maar ziet er adembene mend uit. Veel metaal, mooie vormen, en op de radio na geen op comfort en luxe gerichte arti kelen of het moeten de eerder genoemde versnellingspook en raamslingertjes zijn. Zit men eenmaal in de Speed ster dan valt het oog onmiddel lijk op een intrigerende knop midden op het dashboard. De startknop. Even drukken en een ingetogen gebrul komt los van achter de stoelen, want daar zit de middenmotor. Het voelt allemaal spannend al krijgt men een beetje benau wende kijk op de wereld vanuit die lage zitpositie. Je moet tegen alles en iedereen opkijken, ter wijl het juist andersom zou be horen te zijn met zo'n auto. Vooral vrachtwagens verworden tot een soort Godzilla's van de weg en het is maar goed dat men zich met de Speedster snel uit de wielen kan maken, op vei lige afstand van deze monsters. Als er geen politie, flitspaal of la- sergun in de buurt is (die plek ken bestaan nog) dan heeft de Speedster het naar zijn zin. Hij spurt in amper zes seconden van nul naar honderd en kan bijna volgas de bocht door. Dat is leuk. Toch is de motor geen geweldenaar. De centraal ge plaatste krachtbron is een gewo ne 4-cilinder met 2.2 liter in houd en een vermogen van niet meer dan 147 pk. Hoe kan dat? Het geheim schuilt in de ver houding vermogen/massa. Voor een sportauto is 'gewicht' vijand nummer één en Opel heeft de auto dan ook zo licht mogelijk gemaakt. Veel lichtgewicht spul, een koetswerk van kunststof op een verlijmd chassis van alumi nium en ook de motor is van deze lichte metaalsoort. In to taal weegt de Speedster 870 kilo en dus hoeft elke paardenkracht slechts 5,9 kilogram te verstou wen, met genoemde sprintsnel heid als gevolg. Stuurbekrachtiging ontbreekt, ABS zit er wel op. Op veiligheid is niet bezuinigd, al heeft de Speedster maar één (kleine) air bag. De passagier moet het zelfs zonder doen, want die zit vol gens de constructeurs ver ge noeg van het dashboard af. Wel zitten er gordelspanners in en een geïntegreerde rolbeugel. Met de spannende Speedster laat Opel zien dat een echte sportwagen niet onbetaalbaar hoeft te zijn. Goedkoop is hij na tuurlijk niet, maar met een aan schafprijs van 40.818 euro steekt hij toch zeer gunstig af bij de meeste vergelijkbare soortgeno ten. De Speedster is ontworpen door Opeis eigen technisch ontwikke lingscentrum samen met het Britse Lotus Engineering. Hij wordt ook bij Lotus in het En gelse Hethel gebouwd, in dezelf de hal waar de Lotus Elise ge maakt wordt Hoewel ze familie zijn, verschillen beide sportwa gens toch behoorlijk van elkaar. Volgens Opel komt nog geen tien procent van de toegepaste onderdelen overeen met ie van de Lotus. En ook het uiterlijk verschilt aanzienlijk. Hoewel de meningen daarover verschillen oogt de Opel ons inziens een stuk aantrekkelijker dan zijn Britse neef. Hij ziet er strak uit met zijn gespierde wielkasten, steil aflopende flanken, driedi mensionale koplampen, dikke wielen, grote luchtinlaten en dubbele gecentreerde uitlaat. Het ontwerp is helemaal 'af. Niks meer aan doen. Katwijk Ambachtsweg 1 Tel. 071-402 32 00 www.motorhuis.nl Leiden Vondellaan 80 Tel. 071-5351800 Lisse Meer en Duin 50 Tel. 0252-412 150 OPEL© De nieuwe Alfa 156 GTA (hier de sedan) maakt er ook aan de buiten kant geen geheim van een supersporter te zijn. Foto: Alfa Romeo door Peter Lodewijks oldenzaal - Alfa Romeo geeft de inmiddels alweer vier jaar oude 156-serie een opwindende im puls in de vorm van een super- sportieve GTA-uitvoering. Deze is voorzien van de nodige paar denkrachten, voortgebracht door een nieuwe 3.2 liter 6-cilin- der motor, die de wagen onge kende prestaties geeft. De Itali aanse fabrikant maakt er geen geheim van dat de GTA veel in huis heeft, het uiterlijk is er smaakvol op aangepast. Met zijn aërodynamische sty ling, stevige bumpers en exclu sieve lichtmetalen wielen oogt de GTA indrukwekkend. Onder huids zijn de afstemming van vering/demping, het remsys- teem, de besturing en de ver snellingsbak ingesteld op de krachtige 24-klepper. Een verbe terde Selespeed versnellingsbak met automatische koppeling is ook voorradig. In feite is de GTA een 5-persoons sportwagen, die door sommigen nu reeds wordt gezien als klassieker van de toe komst. De letteraanduiding ver wijst naar gelijknamige sportie ve wagens uit de Alfa-historie, zoals de Giulia GTA uit 1965. Er zijn inmiddels een half mil joen 156's gebouwd. De Auto van het Jaar 1998 heeft het Itali aanse merk weer midden in de belangstelling geplaatst, maar een opwaardering blijft nodig van tijd tot tijd. Vandaar de komst van deze 250 pk sterke GTA, die 250 km/uur kan rijden (op de teller staat zelfs 300) en die in een seconde of zes vanuit stilstand naar 100 km/uur snelt. De eerste 156 GTA is vorig jaar september al verkocht aan een Japanse Alfa-liefhebber. Via een veiling op internet werd het al lereerste exemplaar van Alfa Ro meo's snelste seriemodel ooit zijn eigendom voor iets meer dan een ton (toen nog in gul dens). Bij ons komen de GTA's (sedan en Sportwagon) in april op de markt, vanaf 47.975 euro (Sportwagon 49.475 euro). Naast de GTA verschijnt er ook een 2.0 JTS op de markt, die de 2.0 Twin Spark vervangt. De JTS heeft een 165 pk sterke benzinemotor met directe inspuiting volgens het common rail-principe en staat in de prijslijst vanaf 28.500 euro. (advertentie) antwerpen/gpd - In Bouwcen trum ITTC in Antwerpen wordt tot en met zondag weer de Ant werpse klassiekershow gehou den. In vier hallen worden oude voertuigen geshowd en naar goed Belgisch gebruik ook ver kocht. De kramen met onderde len beslaan een lengte van twee kilometer. Minister Netelenbos heeft er ta melijk genoeg van, van al die oude auto's die weinig tot geen belasting meer opbrengen. Dus zint ze op maatregelen, die voorkomen dat al te veel lief hebbers met hun oude schich ten tussen wonen en werk prut telen. Het zijn er inderdaad veel, meer dan menig rasecht liefheb ber lief is. Van een Citroën DS bijvoorbeeld zijn praktisch geen remschoenen meer te krijgen. Maar misschien moet Netelen bos een kijkje nemen in Antwer pen, waar de liefhebbers van klassiekers in groten getale bij een stromen voor alweer de 25ste Antwerp Classic Salon, waar meer dan 450 automobie len getoond worden. Volgens de organisatie zijn er meer dan vijftig clubs van de partij, die gratis standoppervlak aangeboden krijgen om hun mooiste voertuigen aan het pu bliek te tonen. Antwerpen is vooral ook het toneel van een hele reeks oldtimer-handelaren en restauratiebedrijven uit heel Europa. Maar de show is ook bekend omdat bezitters van ou- door Peter Lodewijks utrecht - Peugeot heeft de pro ductie van de 206 CC opgevoerd naar 400 auto's per dag. Dat be tekent dat er ook voor de Neder landse markt nu meer van die eigenwijze Coupé Cabriolets be schikbaar zijn. Hierdoor is de le- veringstijd inmiddels teruggelo pen tot gemiddeld drie maan den, aldus de Franse fabrikant. Vorig jaar zijn er totaal bijna 1.200 exemplaren van de 206 CC geregistreerd, ofwel 5,3 procent van alle 206-en. Dit jaar zijn er in ons land reeds 503 cabrio's afgeleverd. Op een totaal van 4.352 exemplaren 206 is dat 11,6 procent. Voor heel 2002 ver wacht Peugeot Nederland meer dan 3.000 CC's aan klanten te kunnen leveren. Met ingang van maart zal de 206 CC 1.6 16V standaard worden uitgerust met zij-airbags. Zowel de 1.6- als de 2.0-versie krijgen dan tevens standaard een ra dio/cd-speler. De 206 CC is le verbaar vanaf 19.500 euro. Op de autoshow van Genève lanceert Peugeot een nieuwe auto op basis van de succesvolle 206. Het is de 206 SW, die door de fabrikant zelf wordt aange kondigd als 'een totaal nieuw autoconcept'. De Stationwagon combineert-'de grootte van een normale 3/5-deurs, het karakter en de prestaties van een sport auto en de functionaliteit van een 'break' (stationwagon) en is het antwoord van Peugeot op de vraag van een jong publiek naar een sportieve auto met vele ge bruiksmogelijkheden en een ac ceptabele prijs. Wat die prijs wordt, is nog niet bekend. Aan de voorzijde heeft de auto hetzelfde uiterlijk als de 'gewo ne' 206. De achterzijde sluit aan bij het nieuwe concept en maakt van de 206 een station wagon met compacte buiten maten. Het motorengamma van de 206 SW is gelijk aan dat van de 3/5-deurs. de auto's en motoren er onder delen op de kop tikken. Over een totale lengte van onge veer twee kilometer zijn er kraampjes met onderdelen, ac cessoires, lectuur, poetsmidde len en miniaturen. Showthema is dit jaar het merk Audi, dat zijn sportieve aspiraties uit verleden en heden duidelijk maakt. Zo staan er enkele Quattro's, maar ook de Auto Union C uit 1935 die bij 12 starts op grote Euro pese circuits zes keer als eerste amsterdam/gpd - Harley-David- son gaat zijn honderdste ver jaardag vieren. De beroemde motorfietsenfabriek uit Milwau kee in de Verenigde Staten gaat van de zomer van start met een feestelijke presentatie van nieu we modellen, waarna de Open Road Tour begint, een rondrei zend festival. De internationale toemee van Harley doet behalve Noord-Amerika ook Mexico aan en de steden Sydney, Tokyo, Barcelona en München. Volgens Harley omvat het festi val 'tien hectare vol Harley-Da- vidson-beleving'. Inclusief een expositie over het ontstaan van het merk van de heren Harley en Davidson in een oude schuur, films waarin Harley een rol speelt en optredens van rockbands. Op 31 augustus 2003 eindigt het eeuwfeest onder toe ziend oog van Willy G. Davidson met Harleyritten naar thuisbasis Milwaukee en een afsluitend feest. Harley biedt de 'custommade' CVO Dyna Wide Glide en de Screaming Eagle in een kleine oplage nu ook in Europa aan. Met onder andere een speciale tankconsole, verlaagde ophan ging en zadel van struisvogel- leer. De eerste kost 35.399 euro, de tweede 3§.612 euro. de eindstreep passeerde. Spec taculair om te zien is ook de Au di R8R, die in 1999 de 24 Uur van LeMans won. De show in Antwerpen trok vo rig jaar bijna 30.000 bezoekers. Bouwcentrum ITTC is bereik baar via de Ring van Antwerpen, afrit 5, Wilrijk-Bouwcentrum. De Classic Salon is morgen en overmorgen open van 9 tot 19 uur. De entree kost 11 euro en kinderen mogen onder begelei ding gratis naar binnen. Uw regio dealer voor Leiden, Alphen a/d Rijn e.o. Weversbaan 12 Leiderdorp. Tel.: 071-5.898.900 Zaagmolenweg 2-4 Alphen a/d Rijn.Tel.: 0172-44.16.89 Van Berckelweg 34 Noordwijk.Tel.: 071-3.640.040 BLIK IN HET VERLEDEN De namen Ford en Dagenham zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Zeventig jaar lang produ ceerde de Amerikaanse fabrikant auto's In de Brit se plaats, maar vorige week liep de laatste -een Fiesta- van de band. Twee jaar geleden kondigde Ford aan de fabricage van auto's in Dagenham over te zullen hevelen naar vestigingen in Duits land en Spanje, om zo een einde te maken aan overproductie. De vestiging in Dagenham blijft open, maar dient voortaan voor de productie van dieselmotoren. Dat kost ongeveer 1100 mensen hun baan. In 1929 stak Edsel Ford, zoon van oprich ter Henry Ford, in Dagenham de eerste schep -een zilveren- in de grond. Twee jaar daarna begon de productié en sindsdien zijn er bijna 11 miljoen per sonen- en vrachtwagens geproduceerd. De eerste auto's die op 1 oktober 1931 van de band werden gereden waren van het type A-Ford, dat in ver schillende gedaanten leverbaar was, van personen wagen tot praktische pickup-truck. De 'A' was de langverwachte opvolger van de legendarische T- Ford, waarvan de fabrikant er een dikke 15 miljoen bouwde. Achter de Volkswagen Kever geldt de T- Ford nog altijd als de meest verkochte auto aller tijden. De T-Ford werd 20 jaar lang gebouwd, de A- Ford ging maar vijfjaar mee. Foto: Archief Ford

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21