LEIDEN REGIO Leiden Derde voorronde LEF De kracht van één merk: de Wolky Shop 1 Mediterraan lunchen bij Midi Congressen en evenementen in de breedte gdeCLERCQ Wagen MIDDEN ZUID ALGEMEEN NOORD Wieuwe publieke moraal noet het Westen redden HART ZAAK vrijdag 1 MAART 2002 R3 JKLADDER Nieuws en berichten uit en over de Leidse wijken, lit de buurthuizen en van de wijkverenigingen, gerangschikt aar stadsdeel. Persberichten en wijkbladen kunnen worden tgejestuurd naar Leidsch Dagblad, postbus 54, 2300 AB Leiden, eei Fax: 071-5321921; e-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl alia he Dr Wilfred Simons Den - De westerse samenle- ig heeft behoefte aan een tuwe publieke moraal, die ge teld moet zijn op medelijden tt de ander. Dit is gebleken in discussies na de aanslag van september op het World Tra- Center, meent eurocommis- ris Frits Bolkestein. Hij ver- kte die mening gisteravond in Leidse Pieterskerk, waar hij jaarlijkse Telderslezing gaf. (ze lezing is een initiatief van gelijknamige stichting, 'het Itenschappeüjke bureau ten hoeve van het liberalisme en WD', zoals zij zichzelf om- bdirijft. 3-iar de overtuiging van Bolke- tin verkeert het liberalisme in i n crisis. Het is geworteld in de ulrgerlijke cultuur die in de ü-ttege negentiende eeuw ont- ;rind en die tot in de jaren '60 ti de vorige eeuw de domi- jnte cultuurstroming was. De i «trgerlijke cultuur wordt vol- i- ps Bolkestein gekenmerkt lartor rede en 'het cultiveren van geest' en is de hoeder van het igoed van de Verlichting. e burgerlijke cultuur heeft othter een tegenbeweging ge- o-ard, die juist een afkeer heeft Den rede en nuchterheid. Zij be- n£it een bevrijding van de men selijke hartstochten. In de loop n anderhalve eeuw zijn steeds w£er burgers 'overgelopen' naar e tegencultuur. Inmiddels is n situatie ontstaan waarin de isgencultuur de burgerlijke tt<£arden heeft vernietigd. Dat ;n|jkt bijvoorbeeld uit het onver- vDgen van kunstenaars - die bij tstek ruim baan geven aan ein emoties - om nog te schok- !n of taboes te doorbreken. Nu 1 burgerlijke cultuur is over- i. hnnen, heerst de tegencultuur jet haar opvattingen van 'moet linnen' en 'alles is relatief vol- i De bedrijvenwedstrijd LEF, voor heen de Leidse Start, is aan zijn zesde jaar toe. De derde voorron de van de starterswedstrijd voor de regio Rijnland is op dinsdag 5 maart in Holiday inn. Deze ronde, met drie deelnemers, vangt aan om 19.30 uur. Na dinsdag volgt nog een ronde. Op 25 juni is de fi nale in de Leidse Schouwburg. door Juliette Gtlissen 're\lCRAS In buurthuis de Pancrat kan zondag om 13.30 uur bingo xden gespeeld. De zaal van het buurthuis aan de Middelste- ^cht 85 is om 12.00 uur open. ^jlCRAS In het Wandelcafé van vrijdag 8 maart komt Herman 00lptmeijer, onder het motto 'van tekentafel tot wandelpad', ver- 3"en over het ontwikkelen van wandelpaden. Het uitzetten van i wandelpad is niet moeilijk als er al paden zijn. Maar wat te 'V% als die er niet zijn? Het Wandelplatform Zuid-Holland heeft c. provincie om een provinciaal wandelpaden-plan gevraagd en ^provincie heeft besloten dat er zo'n plan moet komen. Maar gaat dat in de praktijk? Actieve wandelcafé-bezoekers kunnen ?eirbij helpen. Het Wandelcafé begint om 20.00 uur in buurthuis zll'Pancrat aan de Middelstegracht 85. De toegangsprijs bedraagt b euro, voor NIVON-leden 2 euro. „Bij Wolky vinden ze me een beetje maif, maar ze zijn wel erg gelukkig met me", erkent Hub Sillen (45). Hij is eigenaar van de Wolky Shop aan de Botermarkt in Leiden. Een winkel waar men alleen schoenen kan kopen van het Nederlandse merk Wolky. „Maf, omdat ik het aandurf al leen schoenen van Wolky te ver kopen en blij, omdat ik juist een van de weinigen in Nederland ben die dat aandurft. Er zijn tot nu toe nog maar vier andere, vergelijkbare winkels." Volgens Sillen is het grote voor deel van het verkopen van één exclusief merk dat hij zich daar mee onderscheidt van alle an deren in de markt. „Je bent in staat om de gehele collectie in een keer aan te bieden en ik heb het voordeel dat ik soms ook aan speciale wensen van klan ten kan voldoen. Dat kan niet als je een winkel hebt waarin je verschillende soorten schoenen Hub Sillen van de Wolky Shop: „Ze vinden me een beetje maf." Foto: Hielco Kuipers., verkoopt. Dan kun je niet voor iedere soort schoen een zelfde service bieden." Sillen heeft al meer dan 15 jaar iets met schoenen. Al die jaren is hij bedrijfsleider geweest bij de oudste schoenenzaak van Leiden: Paanakker Co in de Maarsmansteeg. „Daar heb ik de liefde voor schoenen en le derwaren ontdekt. Het is een soort infectie. Ik ken meer men sen die in deze branche werken en die 'vreemd zijn gegaan', maar uiteindelijk keren ze toch allemaal weer terug naar de schoenen of ander lederwaar." Voor Sillen is de keuze voor Wolky voor de hand liggend. „Ik heb er jaren mee gewerkt, ken het merk van binnen en van buiten. De schoenen van Wolky staan ook echt voor wandel- comfort. Men werkt eigenlijk van achter naar voren. Eerst wordt er aandacht besteed aan de binnenkant, het goed passen staat voorop, en dan gaat men daar een mooi 'omhulsel' om heen maken. De meeste fabri kanten werken eerder anders om. Eerst een mooie buiten kant, de rest komt daarna pas." De schoenen van Sillen zijn ook via internet verkrijgbaar, zelfs in het buitenland. Voor meer in formatie -www.wolkyshop.nl of www.wolkyonline.nl. dcj ei reifRBURG Wie met klei bezig wil zijn kan deelnemen aan een 'tosus boetseren in buurthuis Matilo. Iedereen krijgt les of bege- sloling op het eigen niveau en stijl. Bij voldoende aanmeldingen zi©n er cursussen beginnen op maandag van 14.00 tot 16.00 uur geook van 20.00 tot 22.00 uur en op donderdag van 20.00 tot 22.00 igiDe kosten bedragen voor 20 lessen 100 euro. Meer informatie nebuurthuis Matilo aan de Zaanstraat 126, telefoon 5412515. ns peAGWEG Vogelvereniging De Vogelvrienden verzorgt maandag 4 onart een lezing over het kweken van parkieten en tropische vo- reis. Deze lezing wordt gehouden in het Vijfhovenhuis aan de Hof- dfi 169 en begint om 20.00 uur. Ook niet-leden zijn van harte [kom. RENWIJK Volwassenen kunnen zondagmiddag om 14.00 uur verjassen in buurthuis Op Eigen Wieken, Valkenpad 5. Per per- in bedragen de kosten hiervoor 1,60 euro. Maandag 4 maart is jingo 55-plus. De kosten hiervoor bedragen 3 euro voor vijf ilronden. De zaal van het buurthuis is beide dagen om 13.30 open. Verdere informatie: 5212893. KOOI In buurtcentrum De Kooi is zondag van 10.00 tot 15.00 een rommelmarkt, waar veertig kraamhouders hun spullen te >p aanbieden. De toegang is gratis en de bar is open. Het buurt - T|s staat aan de Driftstraat 49. Voor meer informatie: telefoon e 21197. Brahim Lazaar van Midi: „Onze vaste klantenkring groeit nog steeds met de dag en dat geeft aan dat ons concept aanslaat." Foto: Henk Bouwman 'esl J l 9 ig speel-o-theek Wiekwaai is het naast speelgoed ook mogelijk om \stkisten te huren om een kinderverjaardag op een leuke manier 2 Heren. Er zijn nu twee nieuwe feestkisten: Dinosaurus en (C'biePartie, beiden geschikt voor kinderen in de leeftijd van 5 tot geimet 8 jaar. In deze themakisten zit een volledig uitgewerkt a 6tprogramma, waar kinderen prima mee te vermaken zijn. Bij ntDinosaurus kist kan de Dinodans worden gedaan en er is een idrannosaurusrace. Bij de BarbiePartie wanen de kinderen zich 1 en een echte Barbie tijdens de Pumpsrace of in de kapsalon. ;raast deze kisten zijn er andere feestkisten, onder meer voor een mtizenfeest, paardenpret, sprookjesfeest, piratenfeest of heksen blitovenaars. Leden van een speel-o-theek krijgen korting. Voor k ormatie en reservering even bellen naar W. Voorn, telefoon 12900. elderslezing Bolkestein in Pieterskerk Na vier maanden kan Brahim Lazaar niets anders dan conclu deren dat hij gelijk heeft gehad. De opening van zijn mediterra ne en gezonde broodjes-, sap- en soep-zaak Midi tegenover het stadhuis aan de Koombrugsteeg is een succes. Lazaar: „Onze vaste klantenkring groeit nog steeds met de dag en dat geeft aan dat ons concept aanslaat." Dat concept bestaat voorname lijk uit vers klaarmaken van de broodjes en sappen. „We maken alles zelf, niets komt hier uit een plastic bak. De eier-, tonijnsala de en pesto, alles is een eigen creatie. De verse saffraan-, waldkorn-, olijf- en rozemarijn broodjes zijn afkomstig van twee Leidse bakkerijen die ze speciaal voor ons bakken", ver telt de 27-jarige eigenaar trots. Midi werkt veel met biologische producten en de lunchbestellin- gen worden op de fiets rondge bracht in het centrum. Zeer mi lieubewust allemaal. „Daar heb ben we, ik en mijn vriendin Ka rin van Iterson, bewust voor ge kozen. We hebben een eerlijke zaak, waar je iets goeds krijgt voor je geld en een zaak die re kening houdt met het milieu." De kleine lunchzaak heeft geen doorsnee broodjes op de kaart staan. Denk aan beleg als biok- aas met verse gekruide roombo ter, Marokkaans gekruide kipfi let of carpaccio met basilicum- korianderpesto. De sappen vari eren van een Roze wolk tot Ex trafris en van Zoetsappig tot Maneschijn. Het zijn samen kleine, complete maaltijden. Ze ker als daar nog een soep bij wordt genuttigd. En ook daarin probeert Midi origineel uit de hoek te komen. „Momenteel is soep erg in. De bladen staan er vol van en de ene na de andere soepzaak ziet het licht. Dan moet je origineel zijn. Onze soepen kunnen varië ren van wortel-koriander met si naasappel en crèmekaas, pom poen-appel tot zoete aardappel met maïs. Alles blijft hoofdzake lijk met een tintje mediterrane sferen omringd." Nieuw bij Midi is het cateren. Lazaar: „Sinds kort verzorgen we ook hapjes bij borrels, recep ties en partijen. Ook dit doen we op onze eigen, creatieve manier. Soms vragen mensen ons of we onderdeel zijn van een franchi- se-organisatie, omdat het er al lemaal zo verzorgd uitziet. Dat is een mooi compliment en mis schien een idee voor de toe komst." Het organiseren van congressen en evenementen in de breedste zin van het woord. Dat is waar Advanced Conference Manage ment (ACM) voor staat. Eigena resse Rika Strik (40) zegt na ruim twaalf jaar ervaring in de prak tijk voldoende bagage te hebben om nu op eigen houtje de markt te bedienen. Klanten als Dutch- tone, KPN en Hunter Douglas zijn het met haar eens, zo blijkt uit hun trouwe zakendoen met de startende onderneemster. „Ik ben op 1 januari 2001 offici eel begonnen. De drive: wat ik voor mijn baas deed kan ik ook voor mezelf. Dat was de eerste gedachte. Nu blijkt dat er nog veel meer uitdagingen aan vast zitten. Het ondernemerschap op zich is één grote uitdaging, ik word steeds opnieuw gecon fronteerd met situaties die ik niet ken en waar ik veel van leer. Dat is het leuke van alles." Advanced Conference Manage ment werkt met één vaste me dewerker in dienst en met een vast team van oproepkrachten. „In de eerste maanden kreeg ik het al zo druk dat ik wel iemand in dienst moest nemen. De vijf dames waar ik verder mee werk Rika Strik van ACM zegt na ruim twaalf jaar ervaring in de praktijk vol doende bagage te hebben om nu op eigen houtje de markt te bedie- zijn tussen de 25 en de 50 en de meeste hebben de Hogere Ho telschool gevolgd. Bij projecten worden ze zelfstandig op een onderdeel ingezet, bijvoorbeeld de catering. Zelf hou ik het alge mene overzicht en stuur ieder een aan daar waar nodig is." De snelle groei meent Strik te danken te hebben aan het grote netwerk dat ze in de afgelopen jaren heeft opgebouwd en het regelmatig bezoeken van recep ties en bijeenkomsten waar de 'planners' en de 'providers' in het werkgebied zich bevinden. „Dat heb je nodig. Je gezicht la ten zien op de juiste tijd op de juiste plek/' Daarmee is ook direct de reden gegeven voor Striks deelname aan LEF. „Het grappige is dat ik grote multinationals als klant heb, veel in Europa werk - Frankrijk. Boedapest, België en Duitsland - en dat men in de re gio eigenlijk niets van mijn be staan afweet. Dat wil ik door deel te nemen aan deze starters wedstrijd veranderen. Advanced Conference Management moet na volgende week ook bekend zijn in de Leidse Regio en daar buiten." ABN-AMRO KAMER Kamsteeg AUTO LEASE (advertentie) Arenthals Grant Thornton S accountants en adviseurs ADVOCATEN NOTAAIS ICLASTINCADVISEUS^^ Leidsch Dagblad CSU Automatisering g£| Leiden VOORDE gens Bolkestein volop. Dat vindt de WD-voorman zor gelijk, want het relativisme van de tegenbeweging tast de cul tuur in haar wortel aan. Het leidt tot gedachtegangen als: weliswaar vinden wij vrouwen besnijdenis verwerpelijk, maar wij mogen onze afkeer niet op leggen aan culturen waarin be snijdenis de norm is. Er moeten normen, waarden en overtuigin gen zijn die wij niet afstaan. Me delijden en inlevingsvermogen in het lot van anderen moeten aan de basis van die normen staan. Maar hoe ver strekken ze zich uit? En vooral: wie verde digt ze en draagt ze uit? Hierop heeft Bolkestein, zoals hij toegaf, geen sluitend antwoord. De overheid doet het een beetje, met reclamecampagnes. Ook handhaaft zij de wet, die gezien moet worden als 'gestolde mo raal'. Maar één blik in de krant is genoeg om te weten dat de overheid de wet maar al te vaak juist niet handhaaft. Ethica en WD-senator Heieen Dupuis, ook onder Bolkesteins gehoor, bood de eurocommis saris een opening tijdens de aansluitende discussie. Zij be pleit een 'publieke moraal', een soort morele etiquette die de omgang van mensen buitens huis regelt. Binnenshuis mag ie der zijn hartstochten volgen. Wat mag en wat niet, wordt in deze liberale redeneertrant be paald door de vraag of je daden consequenties voor anderen hebben. Bolkestein twijfelt. No dig is zo'n publieke moraal ze ker, maar is het voldoende? Zij lijkt hem oppervlakkig, niet ge stoeld op diepgevoelde overtui gingen en dus niet sterk. Hij is eerder op zoek naar een levens beschouwelijk liberalisme, dat aanwijzingen geeft voor de vraag hoe het leven gevoerd moet worden. Over het algemeen gesproken ben ik een redelijk ordelijk mens. Ik moet ook wel, want ik doe een aantal nogal verschillende dingen en als dat alle maal door elkaar gaat lopen, wordt het een ramp. Ik zorg er dus keurig voor dat ik alles in afzonder lijke mappen opberg. Maar als ik op dit moment naar mijn bureau kijk, dan slaat de schrik mij om het hart. Rechts liggen papieren, in het midden stapelen zich de boeken op en op mijn computer liggen een stuk of tien mappen die er elk moment af kunnen donderen. Die rommel is ont staan doordat ik ineens een haastklusje moest afwerken. Met verbijstering en woede kijk ik naar die ontzettende puinhoop. Hoe krijg ik dat in 's hemels naam weer op zijn plaats? In Leiden wordt er, als kinderen er weer eens een zwijnenstal van hebben gemaakt, door een van de ouders gezegd: 'wat een rom mel, me hele boel waagt ervan'. Wagen is verwant aan wegen en dat is een verouderd woord met de betekenis 'bewegen'. P. C. Hooft bezingt in een van zijn ge dichten de genoegens van het wijndrinken op de volgende poë tische wijze: Ghij...schenkt ons wijn..., En vult met vreughd de borst te vooren treurig. Zoo waeght de geen, die suffigh zat eerlang, Van frisschen moedt en wtgelaeten zang. Oftewel vrij vertaald: de wijn maakt ons, die zo juist nog treurig waren, vrolijk en degene die daar voor nog lusteloos zat te suffen, wordt actief. Hij voelt zich verfrist en begint uitgelaten te zingen. Vervolgens gaat wagen over in de betekenis 'schudden, beven'. In het Woordenboek der Ne- derlandsche Taal is een citaat opgenomen waarin wagen die betekenis heeft: 'Ik heb mijn kinderen een eigen kamertje gegeven, daar ze vrij spelen mogen, maar als ze dan aan den gang zijn, dan waagt het heele huis'. Het hele huis dreunt dus van het gedraaf en geravot van die kinderen. En uit welke plaats komt dit zinnetje? Precies! Uit Lei den! Kennelijk heeft een van de oudere redacteu ren iemand, in 1922, dit zinnetje horen zeggen en het genoteerd, zodat de latere redacteuren er ge bruik van konden maken. Mogelijk is dit weer een van die Leidse woorden met een Vlaams luchtje eraan, want het Woordenboek meldt dat dit wa gen vrijwel overal is uitgestorven, maar dat het in Vlaanderen, met name in West-Vlaanderen, nog gangbaar is. Eigenlijk staat er dus in het zinnetje me hele boel waagt ervan zoveel als 'het hele huis staat te trillen' en we bedoelen dan tevens 'van de geweldige bende die jullie gemaakt hebben'. Overigens: er bestond vroeger een heel fraaie zegswijze om aan te duiden dat iemand zeer arm was: als hij springt, dan waagt het al. Dus, iemand bezit zo weing dat hij al les met zich mee kan dragen. Als hij opstaat, dan beweegt dat alle maal. Even wat aanvullingen. Alexan dra Jones heeft haar moeder (af komstig uit Sliedrecht) vaak tod- debol tegen haar horen zeggen als ze weer eens met ongekamde haren de deur uit wilde lopen. Ik meen dat ik dat ook wel eens in Leiden heb gehoord in plaats van het al in een eerder stukje besproken taddek. Kan iemand dat bevestigen? Of ontkrachten? Kwis Kraus-van Essen heeft een andere verklaring voor het woord herenkindje. Haar werd verteld dat dat een opvallend slim of leuk uitziend telgje uit een proletarisch Leids gezin was, waarvan de va der vermoedelijk een 'heer' (lees: student) was. Een mengeling van hoogmoed, hypocrysie en snobisme, zo komt het woord haar voor. Henk Boting tenslotte herinnert zich de straat kreet van de lorrenboer uit de jaren '50. Volgens hem klonk die kreet ongeveer zo: moeniemoenme- luah. Hij bekent eerlijk dat hij nooit begrepen heeft wat dat inhield, maar de kreet is hem altijd bijgebleven. Wout Bodrij heeft het in zijn boekje 'Een stem uit de achterbuurt' over iemand die zich wat mande- rig voelt. Kennelijk moet het zoiets betekenen als 'slap. niet helemaal fysiek in orde'. Kent een van u het? Diezelfde vraag geldt ook voor het woord jichterig. Kinderen zijn in huis heel druk bezig en dan zegt een van de ouderen: 'hè, wat benne jullie weer jichterig'. Met dank aan Sari Bodijn, Coby Goddijn, Henk Goddijn en Wim Goddijn. Hans Heestermans Reacties en tips voor deze rubriek kunt u sturen naar de redactie van deze krant, Postbus 54, 2300 AB Leiden, onder vermelding van de ru brieksnaam 'Leids dialect'. E-mailen naar de au teur kan ook: heestermans@inl.nl. uit de Leidsch DagbladAHCHILVLN ANNO 1902 Zaterdag 1 Maart LEIDEN - Onze gemeente is weer met een op groot- sche wijze uitgevoerd heerenkleedingmagazijn ver rijkt geworden: 'De Faam', op de Vischmarkt, waarin vroeger een deftig dubbel heerenhuis gevestigd was. De maatschappij 'De Faam' heeft het echter ge ducht onderhanden laten nemen, zóó dat er thans zulk een winkelhuis van geworden is, dat de Visch markt er een ontzaglijke verandering door ondergaat. Des avonds verspreidt er zich thans op deze anders zoo duistere plek een zee van licht. Dat komt, in de eerste plaats, uit de beide bijzonder ruime winkel- of uitstalkasten, de eene bestemd voor heeren-klee- ding, de andere voor heeren-artikelen, en van elkaar gescheiden door een breede portiek, toegang gevend tot een voor Leiden buitengewoon groot magazijn, dat voorzien is van een glazen overkapping, zoodat het licht overdag er ook niet te wenschen overlaat. IJzeren kolommen in den vorm van quadranten dra gen de zware, eveneens ijzeren dwarsbinten, waarop het bovengedeelte van het magazijn rust. Vroeger zouden zulke pilaren door houten betimmering of dergelijke aan het oog onttrokken zijn geworden, maar tegenwoordig wordt er zulk een vorm aangege ven, dat zij, tevens met een fraaie beschildering, zichtbaar blijven. Architect van de verbouwing was de heer H.J. Jesse. ANNO 1977 LEIDEN - Op de Katexpo '77 in het Nederlands Congresgebouw koos de bekende scheidsrechter Leo v.d. Kroft de langha rige kater Bas als spor tiefste uit nog zo'n dui zend mededingers. Foto: Archief Leidsch Dagblad Dinsdag 1 maart LEIDERDORP - De gemeenteraad van Leiderdorp heeft gisteren precies twee minuten en veertig se conden nodig gehad om het contract met de project ontwikkelingsmaatschappij Johan Matser BV uit Hil versum - voor de verkoop van grond voor het winkel centrum 'Winkelhof' - goed te keuren. Met die goed keuring is een eind gekomen aan een tien jaar lange discussie over de vestiging van een winkelcentrum in Leiderdorp. De goedkeuring van de raad betekent dat Matser met de bouw van het winkelcentrum, waaraan ook een woonwijk en het nieuwe gemeente huis van Leiderdorp gekoppeld zijn, kan beginnen. Dat kan omdat Gedeputeerde Staten al enkele maanden geleden hun goedkeuring aan het bestem mingsplan 'Winkelhor gaven. In 1978 zullen de eerste voorzieningen, het ge meentehuis, het gezondheidscentrum en een groot deel van de woningbouw klaar zijn. Leiderdorp viert in dat jaar zijn 1200-jarig bestaan. In september zullen dan alle openbare gebouwen in Winkelhof ge opend worden. Men heeft goede hoflp dat dan ook het nieuwe politiebureau, dat in de nabijheid van Winkelhof aan de Simon Smitweg moet verrijzen, in gebruik kan worden genomen. ALKEMADE - Er komt geen camping in de Veender- polder. De gemeenteraad van Alkemade heeft dit be sluit gisteravond unaniem genomen. Zo is er dan eindelijk een einde gekomen aan de lang lopende kwestie, die de gemoederen in het dorp aan de Braasem vaak hoog deed oplaaien. Ac ties tegen de camping werd gevoerd maar ook voor standers van deze recreatieve voorziening lieten zich van tijd tot tijd horen. Het is niet de verdeeldheid in de gemeenteraad óf de actie van de milieugroep Alkemade óf een afwij zend rapport van de ANWB geweest, die de raad uit eindelijk heeft doen besluiten in het nadeel van ar chitect Jan van Rijn (hij was de indiener van het plan). Van Rijn heeft zichzelf de das om gedaan door de raadsleden stukken toe te zenden, die als 'ge heim' betiteld waren En over deze gang van zaken was de raad nogal ontstemd. Foto's In deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing 2.50 (voor een exemplaar i bij 18 in zwart wit) over te maken op gironummer 57055 t.n.v. Dugbladuitgeverii Dnmiate b.v. Postbus 507, 2003 PA Haarlem, onder vermelding van l eidsch Dagblad, ANNO d.d. (datum van Leidsch Dagblad, Roo&cvelt.struat 82 te Leiden. ii krij plaatsing) of door contante betaling aan dc balie van het ifgt de foto binnen drie weken thuisgestuurd.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 11