A.vanti kan Ce koploper iet volgen SPORT pe Zijl/LGB heeft moeite met Rapido, maar wint ok zijn vijftiende duel LZ 1886 gooit eigen glazen in tegen concurrent Oegstgeest '80 viert bescheiden feestje S9 cylla heeft ineens zicht op playoffs Kostbaar verlies Van Dusseldorp LSG klaar voor playoffs maandag 2$ februari 2002 oor Ron Hoogendam ifeltennis - Avanti was het vol- ende slachtoffer van de daden- rang van Alkemade United. De Dploper in de eredivisie boekte igen de Hazerswoudse ploeg de erde 7-0 triomf op rij. Hazerswoude had het stevig de laatste plaats staande vanti slechts mogelijkheden m een punt te halen in de ope- ingspartij. Daarin vergooide [artin Groenewold een match- oint tegen Merijn de Bruin (11- 1). Jaap Schilperoort deed het iet onaardig tegen diezelfde De min. maar ook hij dolf het on- ïrspit. Ronald Peeters beet in jn twee partijen in het stof. Lie Xin Wang mag zich nog al- jd de beste tafeltennisser in de edivisie noemen, getuige zijn og immer ongeslagen status, m de eerste plaats te behou den moet Alkemade over twee eken - komend weekeinde ordt het NK gespeeld - met 4-3 j rekenen met herfstkampioen 1 eijenoord. rylla maakt plotseling weer kans op de kampioens-playoffs. De Leidse ploeg baarde opzien door bij het Veldhovense Cos- mos met 5-2 te zegevieren. Bij een ruime winst in de slotpartij tegen Van Herwaarden scharen de Leidenaars zich bij de boven ste vier. Op 'vreemde' bodem tekenden Gerard Bakker en Ed gar Malchasian samen voor vier spectaculaire overwinningen. Bakker haalde tegen zowel Mar- tijn van der Leur als Davy Van- vinkenroye uit met 3-0. Malcha sian gaf op zijn beurt de broers Paul (3-0) en Martijn van der Leur (3-1) een pak op de Bra bantse broek. Martin van Rijn (kansloos tegen Vanvinkenroye) zorgde voor het vijfde Leidse punt. Het Leidse dubbel liep voor de vijfde keer dit seizoen averij op. Eerstedivisionist Pecos moest bij kampioenskandidaat Sala manders een 6-4 nederlaag slik ken. Herman van der Broek sloot de partij in het Westland af met twee zeges (tegen Van der Valk en De Smet). Tegen Paul Heemskerk legde de Oegstgees- tenaar het loodje. Ron Schip- Avanti-speler Martin Groenewold ontvangt een service van Merijn de Bruin. Groenewold verspeelde een matchpoint tegen de speler van Alkemade United, dat met 7-0 won en aan de leiding gaat in de eredivisie. Foto: Eric Taal aanboord en Dennis Visser wonnen respectievelijk van De Smet en van Van der Valk. In groep 2 van de eerste divisie remiseerde Docos tegen de re serves van Cosmos (5-5). De Leidse ploeg kwam aan de Hoge Morsweg via Roy Visser (2x) en de gebroeders John en Marco Gerritsen aan vijf punten. Op tweededivisieniveau speelde De Treffers zich naar de eerste plaats door flink uit te halen te gen Belcrum: 8-2 winst. Fred van Oostenrijk en Rico van Veen lieten zich drie keer feliciteren door Hesselink, De Wit en Scho- neveld. Ron van Veen moest al leen Schoneveld de hand schudden. Ook het dubbel ging verloren. De vrouwen van Pecos hadden tegen Amsterdam '78 niets in te brengen. In Amsterdam waren Miranda Karsdorp, Jeanine Hui den en Monique Emens be paald niet bij de les tegen de 'heen en weer' van de eredivisie. Na de 10-0 nederlaag staan de Oegstgeestsen met acht punten op de laatste plaats in de een na hoogste klasse. Middenmoter Docos leed in de tweede divisie een nipte 6-4 ne derlaag tegen HTC. Yu Ling Wu en Dianne van der Meer won ivax geeft geen krimp >or Wim Siera terpolo - Voor De Zijl/LGB het aftellen geblazen. Met nog 'en wedstrijden voor de boeg zes punten voorsprong op de immer twee van de ranglijst ax lijkt het kampioenschap >r de Leidse equipe alleen ig e'en kwestie van tijd. Zater- ig wonnen de Leidenaars voor vijftiende maal op rij. De Ijl/LGB was met 8-9 net even'te jerk voor Rapido. ïtjet krachtsverschil was gering I Haarlem. Rapido kwam goed i<)or de dag en presenteerde jch in ieder geval een stuk beter cfln in Leiden, toen Rapido met 1)-3 een flink pak slag kreeg, it&pido kwam in de derde perio- ib zelfs op een 4-3 voorsprong. t.|e Zijl/LGB had veel moeite |et de zware pressing van de i<jaarlemmers en schoot in aan- illend opzicht tekort. Drie Delpunten op de helft van het nliel is voor de zwaargewicht- ritnval van de Leidenaars een te ?ge score. Pas nadat Rapido in r mditioneel opzicht pas op de olaats moest maken, kreeg de kjoeg van trainer Jacob Spijker ;icht op de zege. de laatste periode verliep al- naar wens. De aanval liep op (lletjes en onder aanvoering de sterk spelende Serge t.jetz, die ondermeer een straf- rp versierde, was het verzet roken. Ook Niels Joor had bft weer eens naar zijn zin. Hij ildacht zijn doelpuntentotaal op r;j en is daarmee de topscorer jn de eerste klasse. Andere v\Delpunten kwamen van Rob atftbbeldeman, Robert Kleywegt, ij Dn Ligtvoet en Joost Wielaard. Krax staat op respectabele af- bnd van de Leidse titelpreten- tnt. De Oegstgeestenaren zijn •t zes punten achterstand op Zijl/LGB kansloos voor de ti maar de tweede plaats geeft ;1 recht op het spelen van pro- itiewedstrijden. Die tweede :k kwam zaterdag niet in ge vaar. Tegen het fysiek spelende UZSC gaf Vivax geen krimp. Het incasseerde een prachtige 13-5 zege. Het sterkste punt van Vi vax was zaterdag de verdedi ging. De gevaarlijke midvoor van UZSC werd volkomen lam gelegd en zonder dat wapen stelde de middenmoter uit de Domstad bitter weinig voor. Vi vax counterde naar hartelust en legde de zege in de tweede pe riode al vast (van 2-3 naar 3-8). Een marge die in de laatste twee periodes alleen maar werd uit gebouwd. Niels Plasmeyer en Rene Moerland maakten de meeste doelpunten. Zij scoor den drie keer. Eersteklasser Katwijk leed kost baar puntverlies tegen Aqua- poldro. De ploeg van trainer Ruud Plouvier kwam tegen de als vijfde geklasseerde Apeldoor- ners niet verder dan een 11-8 nederlaag. De positie van Kat wijk is daardoor niet riant te noemen. Met 11 punten uit 15 wedstrijden zijn de Katwijkers nog steeds niet veilig. Het gemis van Alex Sieval brak Katwijk op. De aanvaller is voor twee wed strijden geschorst en Katwijk be schikt over een te smalle selec tie. Toch had er voor Katwijk meer ingezeten. De aanvallers morsten te veel kansen om aan spraak te maken op de zege. Daarbij had Katwijk het aan de stok met de arbitrage. Zo werd Dirk Haasnoot na eep woorden wisseling met arbiter Jan van den Brink uit het water ge stuurd. De nederlaag is daarmee voor een groot deel verklaard. Voor Katwijk scoorden Kjeld Boonstoppel, Arie van der Horst en Mare Sieval ieder tweemaal. Sassenheim was verplicht het duel tegen WVZ in winst om te zetten. De zwakke ploeg uit Zoe- termeer behaalde tot nu toe een enkel punt, toevallig tegen Sas senheim, en is met afstand de zwakste ploeg van de tweede klasse. Toch was het spel van Sassenheim lange tijd niet om aan te zien. Pas na een half uur spelen schudde de nummer tien van de tweede klasse de schroom van zich af en legde het WVZ alsnog zijn wil op. In de slotfase bepaalde de ploeg van trainer Rob Burgmeyer de eindstand op een ruime 12-6. Ferry van Bergen Henegouwen maakte zijn debuut in de hoofd macht en liet een goede indruk achter. Voor Sassenheim scoor den Leon Bakker (3), Robert Langeveld (3), Erwin de Bruin (3), Jorrit Miedema, Jerry Lepel en René de Bruin. Koudekerk leverde een prima prestatie door met 8-6 te win nen van Hoorn. De zege van de tweedeklasser was broodnodig want met zes punten verkeert de ploeg van Mare Kimpel nog steeds in degradatiegevaar. De start was overdonderend, de 3-0 voorsprong was echter geen ga rantie voor succes. Hoorn vocht zich terug en nam in de tweede periode een 4-3 voorsprong. De betere conditie gaf de doorslag. Voor Koudekerk scoorden Lars Bergsma (3) en Rob Westgeest (2). Alkemade stelde teleur door met 5-1 te verliezen van OZV. Vooral de aanval draaide dra matisch slecht. Het enige doel punt kwam van Ruud Koster. Vrouwen De vrouwen van De Zijl/LGB hadden zaterdag een 'makkie'. Het derde team van Donk werd met maar liefst 16-0 verslagen. Na twee periodes stond het al 10-0 voor de koploper uit de tweede klasse. De enige overge bleven concurrent is De Ham. Die wedstrijd staat 6 maart op het programma. Ingrid Ouwer- kerk en Wendy van Berkel maakten beiden vier goals. De vrouwen van Alkemade speelden niet best tegen het sta tisch spelende Rapido. De 5-3 nederlaag was een logisch ge volg. Voor Alkemade scoorden Heieen Schoo, Iefke van der Star en Rianne Hoogeboom. Michiel Schrama duwt zijn tegenstander van Polar Bears onder water. LZ1886 verloor de thuiswedstrijd. Foto: Eric Taal IZC blijft maar winnen in hoofdklasse Bi 1 lor Dirk Kloos ATERPOLO - AZC heeft HZ/Zian voor de tweede ieenvolgende keer aan de zegekar gebonden. In in Haag bleek AZC met 7-13 te sterk. *Vaf de start zette de ploeg van Eric Noordegraaf Hagenaars onder druk. Ondanks de afwezig- ;n id van Chris en Pieter Boot en Niels Zuidweg heek HZ/Zian geen weerwoord te hebben op het 'hjelle Alphense aanvalsspel. Verdedigend was Mi- )Viiel Vork de grote man. Op de midachterplaats niks hij de Zian-voorwaartsen met gemak de baas. I^de hierdoor was de wedstrijd na een periode genlijk al gespeeld. 1-5 tussenstand gaf Zian geen hoop meer. In tweede periode nam AZC definitief afstand van de Haagse ploeg. Met 3-8 halverwege kon AZC niets meer gebeuren. In de slotfase kon Noorde graaf zich zelfs permitteren Timmo Bongers als speler uit het tweede wat speelminuten te gun nen. AZC staat inmiddels een straatlengte voor in de hoofdklasse C en zal ongetwijfeld als eerste de playoffs in gaan. Doelpunten AZC: Joeri Stoffels 5, Tjerk Kramer en Kimmo Thomas 3, Kjell Boom 2 en Michiel Vork. LZ 1886 liet gistermiddag in het Vijf Meibad een reuzenkans liggen om zich te plaatsten voor de kampioens-playoffs. Na de overwinning in Ede (5- 6) was Polar Bears opnieuw de tegenstander. Bij winst had de Leidse ploeg een gat van vier punten geslagen en was een plek bij de eerste twee vrijwel zeker geweest, maar in een spannend treffen wa ren de bezoekers met 8-9 de sterkste. LZ had de nederlaag aan zichzelf te wijten. Jan Langerhorst kreeg al snel een uitsluiting met ver vanging wegens commentaar op de leiding. In de laatste twee perioden konden de Leidse aanvallers de mooiste kansen niet in doelpunten omzetten. Ook de arbiters speelden een beslissende rol. De uitsluiting van Jan Langerhorst was omstreden. Bovendien zag arbiter De Baar een corner voor LZ over het hoofd, waardoor Polar Bears razendsnel kon counteren en scoren. Dit gebeurde in een fase waarin LZ was teruggekomen van een achterstand (1-3) en voor het eerst een voorsprong had geno men (4-3). LZ liep in de twee laatste perioden steeds achter de feiten aan. Polar Bears kwam telkens op voor sprong en LZ, dat toch een aantal fraaie mogelijk heden had, slaagde er maai' niet in om voorbij de Edenaren te komen. In de laatste zeven minuten kwam Polar Bears voor het eerst op een marge van twee goals (7-9). De steeds beter spelende Mirko Zuidweg wist nog wel 8-9 te scoren, maar verder kwam LZ niet. Coach Wim Siera was na afloop realistisch. ..We moeten niet zeuren over de scheidrechters, maar gewoon die ballen er ingooien. Dan zijn de pun ten voor ons." Doelpunten LZ 1886: Mirko Zuidweg en Joeri Klein 3, Michiel Schrama en Martijn Laurense. nen beiden een potje en Nadia Huizer schreef twee winstpartij en op haar naam. In groep één van de derde divisie moest De- Treffers met 6-4 buigen voor koploper The Victory uit Weesp. Cynthia Bakker, Katja de Koning en Vera van Beek draaien in de middenmoot mee. door Jan Bey dammen - Leidenaar Cor van Dusseldorp maakte het zichzelf niet makkelijk in de voorronden van het NK-dammen in het sportcentrum Papendal. Na een uitstekende remise op zaterdag tegen de geroutineerde koplo per in zijn groep, Gérard Jansen, leed hij gisteren kostbaar punt verlies. Van Dusseldorp speelde een riskante opening, gokte dus op een zege en een betere uit gangspositie voor de slotronde. maar overspeelde z'n hand en verloor. Eric-Jan van Reenen zakte naar de derde plaats in zijn poule door dit weekeinde slechts' twee remises te scoren. Van Reenen liet gisteren een winst kans liggen. De Nederlandse jeugdkampioen, Rijnsburger Ar jen de Mooij, werkte zaterdag met een remise (hij verloor op zondag) zijn hatelijke nul weg. Samen Sterker Erik Hoogen- doom scoorde ook slechts één •remise en Richard Meijer maak te het nog bonter door twee maal te verliezen. De Mooij, Hoogendoom en Meijer zijn uit geschakeld voor een topnote- ring. In de halve finale bij de vrouwen deelt de Leidse Gera Hol een tweede positie in de poule door haar zege van zaterdag. In een half klassieke partij wist Gera Hol een driepunter te scoren. Clubgenote Mariëlle Kromhout kwam niet zo ver: De Rijnsburg- se liet goede winstkansen liggen (remise), maar heeft met een derde plaats in haar poule nog wel alle kans op plaatsing. Op 9 maart is de slotronde. door Jan Bey schaken Het Leidsch Schaak genootschap verstevigde z'n derde plaats in de Meesterklasse door een 3-7 zege op hekken sluiter Euwe uit Amsterdam. De Leidenaars hebben met vier matchpunten voorsprong op de nummers vier en vijf een goede kansom de playoffs te bereiken. Leidenaar Jan Smeets gaf het goede voorbeeld door in een snel uitgevoerde aanvalspartij (Siciliaanse draak) met een slot- combinatie z'n tegenstander mat te zetten. Zijn jongere teamgenoot Mare Erwich hield daarna een mindere stelling knap remise, maar Leon Ko- nings liet geen spaan heel van de stukken van oud-LSG'er Paul Janse. Konings besliste de partij met een torenoffer dat materi aalwinst opleverde. In de tijdnoodfase leek het er aanvankelijk op dat LSG slechts met een minimale zege naar huis zou gaan. Maar in een Pirc- verdediging kon Stefan van Blit- terswijk zijn toreneindspel een voudig remise 'keepen'. Michiel Bosman miste een winnende manoeuvre en kwam vervolgens niet verder dan een puntdeling. Het kwam voor LSG allemaal nog op z'n pootjes terecht, om dat Rebers in een soort 'stone wall' kwaliteitswinst boekte en daama een soepele winst no teerde. Invaller Dennis Ruygrok raakte het spoor volledig bijster. In een remisestand gaf hij in eens twee essentiële tempi weg en verloor. Edwin van Haastert stond aanvankelijk gewonnen (pluspion) maar produceerde •toen een aantal slechte zetten achter elkaar. Hij wikkelde af naar een remisestand. Martin Roobol had veel tijd gebruikt voor het winnen van een kwali teit, blunderde een stuk weg, om dat kort daarop weer terug te 'krijgen' en kon toen de partij naar zich toetrekken. Rudy van Wessel kwam in een ge lijkstaand toreneindspel terecht, dat z'n tegenstander zo slecht behandelde dat de LSG'er be sloot door te spelen. Hij won eenvouding. door Jan Bey schaken Hekkensluiter Oegst geest '80 rekende af met mede degradatiekandidaat Paul Keres (4.5-5.5) en heeft nog minimaal een competitiezege nodig om degradatie te ontlopen. Door overtuigende winstpartijen aan de topborden van Thomas YVil- lemze (twintig zetten), Joop Pi ket (koningsaanval), Anne Reedijk (mataanval) en Nebosja Nikolic in een tijdnoodduel, kwam Oegstgeest "80 op een voorsprong die niet meer uit handen werd gegeven. Aan de staartborden gingen kansloze toreneindspelen verloren, maar Fred Slingerland verzilverde in een Spaanse ruilvariant zijn eindspelvoordeel. De eerste competitiezege werd een feit door een afsluitende remise van captain Robert Straver. In de tweede klasse konden de LSG-reserves tegen koploper RSR/Ivoren Toren niet tot winst komen: 4-4. Om de promotie kansen in eigen hand te hebben was een zege nodig. De opstel ling was er zelfs naar: supersub Remco van der Erf werd opge roepen. maar hij miste spelritme en verloor. Cruciaal bleek de partij van routinier RAG de Graaff die in remise eindigde. LSG 3 versloeg De Eenhoorn (3- 5) en lijkt degradatie af te wen den. Winstpartijen waren er voor Mark Irwin, Raoul van Ke tel, Joris de Wind en Ik Oei. Ar jen van Benthem en Linda Jap speelden remise. Derdeklasser Alphense Schaak club (ASC) hield met een 2.5-5.5 zege op Euwe 3 de promotie kansen in stand. Dinard van der Laan, de Hongaar Sabolsz Ten- gely. Clement van der Laar en Paul de Vries scoorden. In de derde klasse D behaalde Voorschoten met twee invallers een knappe zege op Nieuwen- dam: 3.5-4.5. Kopman Peter Wilschut bezorgde Nieuwen- dams topscorer Casper Croese na drie jaar zijn eerste KNSB-ne- derlaag. Ook Frits Fritschy won een knappe partij, waarmee het verlies van Wouter Noordkamp werd opgevangen. Met drie jeugdige invallers en zonder kopman Paul Talsma greep Leiderdorp tegen VAS 2 na de volledige speeltijd (6,5 uur) net naast een matchpunt. Bij een 4-3 stand - met twee vlaggen op vallen - haalde Henk Goeman een tweede dame. maar hij kon eeuwig schaak en dus remise niet voorkomen. De AAS-reserves boden tegen het tweede team van Oegstgeest '80 alleen aan de topborden eni ge weerstand van betekenis: 1,5- 6.5. Ed Noordijk verloor van Bennie de Jong en kopman Wil- fried Binnendijk bleef tegen Klaas-Willem Spaargaren op re mise steken. Moerkapelle heeft tegen de 'Leidse' ploegen een duidelijke plusscore, nu ging Katwijk met 5-3 onderuit. De Katwijkers no teerden een 4-1 achterstand (al leen kopma^| Frank Erwich scoorde), maar kwamen goed terug door winstpartijen van jeugdtalenten Jeffrey van Vliet en .Arnold Janssen. Jan Hellen- berg moest toen in remisestel ling gokken en verloor. Philidor Leiden verloor met 5-3 van Vogelwijk en is daardoor toch weer in de problemen ge komen. Vijf ploegen staan op een matchpunt van elkaar. Her man van Halderen (al na 17 zet ten) en Piet Bakker kwamen tot winst en kopman Nico Kuyf en invaller Michiel Vergeer maak ten remise. In klasse 3F bracht de LSG'er Vincent Fructuoso z'n score op 5.5 punten uit zes partijen. Fructuoso en teamgenoten ver lengden het KNSB-verblijf voor het vierde team. door met 2.5- 5.5 van Hillegersberg te winnen.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 25