De Coolsingel raakt steeds verder weg BETAALD VOETBAL Het Ajax-spel is als een taart zonder slagroom rink denkt it-ie God is' S5 >V staat er weer goed voor Willem II bakt er niets van bij Roda IC Roosendaal ampt aan hond - In de titelstrijd in de ite divisie is RBC Roosen- I zaterdag in het spoor ge ren van koploper Excelsior iaaste belager FC Zwolle. De tg van vertrekkend trainer iskant won bij Helmond rt met liefst 5-1. Henk Vos lud-Lissespeler Edwin de af scoorden ieder twee keer, Ouden eenmaal. Dat ge- rde allemaal in de eerste Pas in de slotfase kon id-old' Ellerman iets terug n voor de thuisploeg. RBC ft een achterstand van vijf iten op Excelsior, dat vrijdag kspeelde tégen Go Ahead es. Stormvogels/Telstar en tndam kwamen in hun on- inge duel niet tot scoren, duel tussen Emmen en riem werd na 28 minuten en 0-0-stand gestaakt we- i hevige sneeuwval. ien/haarlem/gpd - HFC riem dient een officieel pro- in bij de KNVB tegen het rgaan van de uitwedstrijd te- Emmen. Tegen de zin van e clubs werd zaterdagavond innen met het duel. lidsrechter Pieter Vink uit rdwijkerhout besloot te la- iftrappen, hoewel het veld renthe door urenlange uwval onbespeelbaar was jrden. rbiter staakte de wedstrijd 8 minuten toen Haarlem- 'aller Hans Bond een zware lblessure had opgelopen in duel met Emmen-speler Alf- \rts. lem-voorzitter Aad Goed- was woedend over de be ng van Vink de wedstrijd te beginnen. „Het voetbal is skacht. In het hele noorden is 0 dag geen wedstrijd ge- ,i ld en in Emmen besluit een 1 enbakker van een scheids ter dat er wordt afgetrapt, alle gevaar van dien voor de •rs. Ik heb de indruk dat bij scheidsrechter een stuk ei- ereidheid heeft meege- d. Denken dat je God bent aarom alleen bepalen of er lt gevoetbald." lacht die Haarlem bij de jalbond heeft ingediend, is ;ns Goedhart niet bedoeld ^rbiter Vink te straffen, ir ik hoop dat het leidt tot issie in de scheidsrechter- Id. Dat de arbiters zich in lort gevallen minder for- opstellen. Dat er inciden ten derde van de KNVB bij t betrokken die een bin- advies kan geven." het bestuur van Emmen een protestbrief naar de gestuurd. ^dsrechter Pieter Vink liet geen spijt te hebben van leslissing. „Ik heb gehan- I conform de richtlijnen. Dat t in dat de bal moet rollen, et veld vlak is en dat er gevaar is voor de spelers, de wedstrijd begon, was ul graden. Na 28 minuten e ik, omdat de temperatuur 4 rtussen zo'n drie graden II ipgelopen. Daardoor werd eeuw pap en werd het veld nodderpoel. Nee, het sta- tiad niets te maken met die r ure. Dat was toeval. Die ure had op elk veld kunnen Ban." maandag 25 FEBRUARI 2002 breda/gpd - Sinds Ronald Koe man de baas is, is het cijfermatig allemaal dik in orde met Ajax. Een grimmig gevecht bij NAC leverde gisteren weer drie pun ten op (0-1). De Amsterdam mers leiden de dans om de landstitel nu met een ruime marge, omdat Feyenoord waar het de nationale competitie be treft, weer in een winterdepres sie verkeert. Maar reden voor uitbundige tevredenheid was er gisteren niet in Breda. Daarvoor was het spel van de Amsterdam se formatie te zeer onder de maat. Koeman was blij met de punten, niet met het spel. Zoals geen en kele Ajax-aanhanger trots zal zijn op de kwaliteit van de voor stelling. De 1-0 overwinning bij Den Bosch, de 0-0 bij AZ en gis teren 0-1 bij NAC - het is als een taart zonder slagroom. In de Arena waren de Amster dammers, toen nog onder lei ding van Co Adriaanse, tamelijk onthutsend onderuit gegaan te gen NAC. Het was een leer school voor Koeman, die de beelden van die wedstrijd nog even rustig had bekeken. De trainer was tot de slotsom geko men dat een verdedigende aan passing geen overbodige luxe was tegen een ploeg die zeker in Breda een zekere reputatie ge niet. Daarom kreeg Jan van Halst voor het eerst sinds zijn terugkeer in de A-selectie, de kans om in de basis te starten. Of het nu toeval was of niet: het werd ook meteen een echt 'Jan van Halst-duel.' Een strijd op het scherp van de snede, met veel irritatie over en weer, met veel overtredingen, met vijf gele kaarten. En héél veel slechte passes. Het beste deel van de Ajax-ploeg speelde achterin, omdat Rafael van der Vaart nog altijd met een knieblessure ont breekt. Hij is al enkele weken de ontbrekende schakel in het spel van de titelpretendent. Voorin was de Amsterdamse ploeg ook aangepast. Geen Wamberto maar Hossam, geen Machlas, maar Ibrahimovic. Het waren tactische keuzes, omdat de trainer Koeman denkt als de voetballer Koeman. Eerst zeker heden, dan pas frivoliteiten. Maar in de aanvalslinie liep het niet. Omdat het ook op het mid denveld niet marcheerde zoals het een kampioensploeg be taamt. De omschakeling van verdediging naar aanval was on der de maat. Daardoor was NAC aanvankelijk beter, zonder tot echt grote kansen te komen. Een schot net naast van Ernie Stewart; een verkeerde kopbal van Cristiano. Dat was het. Het brandpunt van de discussie achteraf was opnieuw Zlatan Ibrahimovic. De man van ne gentien miljoen gulden stond weer in de basis, hoewel Machlas de spits-in-vorm leek te zijn. Omdat Ajax een andere strategie hanteerde; met de punt van het middenveld (Van Halst) naar achteren. De spits moet dan in een grote ruimte spelen, en dat zou Ibrahimovic beter kunnen dan Machlas. Koeman raakte zelfs enigszins geïrriteerd toen hem die vraag werd ge steld. De ex-international vindt dat de kwestie bij Ajax niet speelt, omdat iedereen weet waar-ie aan toe is. De strijdwijze kan per week verschillen. Machlas mag treuren als hij op de bank zit, maar moet scherp zijn als hij invalt. En dat was hij 9R Ajacieden Chivu en Galasek tegen NAC'ers Hersi en Cristiano. Foto: GPD/Cor Viveen gisteren ook, zodat de trainer zijn gelijk haalde. Maxwell, eerst middenvelder, maar na het uit vallen van De Cler verdediger, tekende voor een van de weini ge geslaagde acties van de wed strijd. De Braziliaan passeerde drie man en vond Machlas, die weer op de juiste plaats stond. Buitenspel, vond NAC-trainer Henk ten Cate. Niet van Machlas, maar wel van Ibra himovic. Scheidsrechter Tem mink vond van niet en keurde de goal goed: 0-1. Daardoor nam de grimmigheid alleen maar toe. Ajax heeft wat dat betreft behoorlijk bijgeleerd. De Amsterdammers spelen op de grens, en soms erover. Ibra himovic was weer het middel punt van veel irritatie. Hij liep ook nog tegen een gele kaart op. uitgerekend bij een situatie die daar niet om vroeg. Het was ty perend voor de Zweed, en frus trerend voor Koeman, die graag zou zien dat zijn spits in de wedstrijden zijn klasse eens eta leert. Dat gebeurt vooralsnog al leen op de training. 'Zlatan' scoorde weer niet, maar was daar wel dicht bij. Zijn kopbal, diep in de tweede helft, werd ternauwernood gekeerd door Babos. In die periode drong NAC hevig aan. Kreeg ook kan sen en eiste een strafschop om dat Jan van Halst de bal met de hand beroerde. Didulica, weer in het doel omdat Grim herstelt van een griep, hield de nul vast. Al was het soms met kunst- en vliegwerk. NAC: Babos; Fehèr, Penders, Schen- ning en Gudelj; Petö, Hersi (53. Sergio) en Schreuder; Stewart. Cristiano (66. Salmon) en Bobson. Ajax: Didulica; O'Brien, Chivu. Bergdolmo en De Cler (46. Pienaar); Galasek (66. Wamberto). Van Halst en Maxwell; Van der Meyde, Ibrahimovic en Hossam (66. Machlas) door Jaap van Essen Rotterdam - De middenstand op de Coolsingel kan iets geruster slapen: Feyenoord is in een rap tempo bezig de kansen op een kampioenschap en een aanver want feestje in het centrum van Rotterdam om zeep te helpen. Gistermiddag werden de punten ingeleverd bij FC Twente (1-2), de ploeg die nota bene als num mer vijftien naar Rotterdam kwam. Een week geleden pakte Vitesse ook al de volle buit van Feyenoord. Het goede optreden tegen Glas gow Rangers, dat de ploeg van Van Marwijk tussendoor ver zorgde, zou dus een incident kunnen heten, zo lijkt het. Of juist niet, want Kees van Won deren legde zijn vinger precies op de zere plek. „Glasgow wilde zelf nog wel voetballen, wij hoefden in ieder geval niet het spel te maken. En dan kunnen wij heel aardig voetballen. In Nederland moeten wij zelf het initiatief nemen. Maar daar zijn wij niet zo goed in." Inderdaad, Feyenoord kan het spel niet maken en dat is toch vreemd. Met spelers als Van Hooijdonk, Van Wonderen, Paauwe, Bosvelt en Tomasson in de as van het team en een ruime keus aan aanvallers en aanvallende middenvelders zouden de Rotterdammers ze ker in Nederland de meeste duels probleemloos naar hun hand moeten zetten. Dat is dus niet zo. Al helemaal niet meer na de winterstop. Fey enoord levert de ene na de an dere wanvertoning af. Werd er aanvankelijk nog wel gewonnen (van Roda, Fortuna en Gronin gen), zelfs dat lukt de laatste wedstrijden niet meer. Natuur lijk deed FC Twente gisteren geen enkele moeite iets leuks van de wedstrijd te maken (wie neemt het de Tukkers kwalijk?), maar het was desondanks ont hutsend te zien hoe radeloos de thuisclub zich toonde. De pa niek sloeg helemaal toe nadat Simon Cziommer na een half uurtje profiteerde van een mis- sertje van Zoetebier: 0-1. Feyen oord wist in die periode niets anders te verzinnen dan lange ballen richting Van Hooijdonk te sturen. Luttele seconden na rust maakte Cziommer zelfs 0-2. Weliswaar maakte Emerton kort daarop een wonderschone treffer die Feyenoord terug in de wedstrijd had kunnen brengen, maar dat gebeurde niet. Sterker, door het enorme gepruts van vooral To- masz Rzasa (hoe slecht moet de nieuwe Chileen Aros zijn dat hij nog steeds op de bank zit?) bleef FC Twente middels counters de gevaarlijkste ploeg. Al met al was de zege van FC Twente dus niet eens onver diend. De Tukkers zaten Feyen oord overigens pal voor de win terstop ook al dwars. In eigen huis bogen zij in de slotminuten een 1-2 achterstand om in een 3-2 zege en redden daarmee de sportieve loopbaan van trainer Van 't Schip. Na de matige re sultaten van de voorbije weken was het,alweer Feyenoord dat de jonge trainer de helpende hand toestak. Onderwijl maakt die Rotterdam se collega Bert van Marwijk zich steeds meer zorgen. Gistermid dag stond hij negentig minuten lang aan de zijlijn. Zichtbaar woedend, veel schreeuwend en vaak ook wegwerpgebaren ma kend. Van Marwijk krijgt Feyenoord maar niet aan de gang en dat wordt zo langzamerhand een probleem. Zijn voorganger Beenhakker pakte in 1999 nog de landstitel en bereikte het sei zoen daarna de tweede fase van de Champions League. Luttele Feyenoorder Bonavepture Kalou in een kopduel met Arjan van der Laan van FC Twente. Foto: ANP/Robert Vos maanden daarna werd hij ont slagen. Hem werd een gebrek aan taktisch inzicht verweten. Zijn opvolger Van Marwijk werd aanvankelijk geroemd (ook door de spelers) wegens zijn goede en gevarieerde trainingen. Goed trainen is echter leuk, maar het gaat uiteindelijk toch om de prestaties in wedstrijden. En de erelijst van Van Marwijk is wat dat aangaat niet best. Internationaal niet, want vorig seizoen geklopt door Sturm Graz in de kwalificatie voor de CL, daarna uitgeschakeld in de Uefa-cup door de Duitse hek kensluiter, en dit seizoen kans loos uitgeschakeld in de Cham pions League. Maar ook natio naal niet. Vorig seizoen ver speelde Feyenoord in de tweede competitiehelft een ruime voor sprong en eindigde op mijlen afstand van PSV. Dit seizoen speelde Feyenoord nog nauwelijks een fatsoenlijke wedstrijd, maar pakte de punten nog wel dankzij de doelpunten van Tomasson en Van Hooijd onk. Zelfs dat lukt nu niet meer, en Rotterdam is dus in last. De dragende spelers ergeren zich steeds vaker aan hun trainer. Een fiks deel van het publiek heeft het ook wel gehad met 'Bertje'. De komende week wordt daarom echt cruciaal voor de coach die zich inmid dels als opgejaagd wild begint te gedragen. Donderdag komt Glasgow Ran gers op bezoek, zondag moet Feyenoord naar koploper Ajax. Probleem in die wedstrijd is sinds gisteren dat de Amster dammers een voorsprong van vier punten hebben. Onder Ro- ioven/gpd - Het duel tus- SV en FC Utrecht was geen ent bloedstollend, zoals de wedstrijd dat wel was. Dat van Erik Gerets ook even Als de punten maar rich- ïindhoven blijven rollen in beslissende fase van de letitie. Kort voor en na de rstop is PSV een goed der gebleken, op een mis- i Waalwijk na. Ineens staat idskampioen weer op de e le plaats. En dat telt. Ook de trainer. aditie wil dat PSV thuis met cijfers wint van FC e ht. Al snel werd gistermid- u uidelijk dat de Brabanders leze keer met winst aan de I ouden gaan. Het werd 4-0. j] er Kezman scoorde één het tweede doelpunt. Ven- U )r of Hesselink trof drie doel. Hij kwam daarmee a het eerst in zijn loopbaan :eeerste plaats van de top- y rslijst. lijft in cadans. Als de ploeg me kan vasthouden is het, jj huiswedstrijden tegen Ajax o eyenoord in het vooruit- net zoveel kandidaat- ioen als de beide concur - Utrecht speelde PSV weer vedstrijd waarin het gevaar a an de zijkanten kwam. Alle unten ontstonden uit pas- it it het centrum. Vlak voor st sluisde Van Bommel de H>tig door naar Vennegoor sselink, die met links uit- e: 1-0. In de 71ste minuut le Kezman handig weg bij L 2-0. Tien minuten later profiteerde Vennegoor of Hesse link van een misverstand tussen doelman Wapenaar en Jochem- sen. Van Bommel stuurde in de slotminuut nog een keer 'Lange Jan' op pad, 4-0. In de eerste helft hield FC Utrecht de gastheren lange tijd goed bij. Het verzet van de Utrechters brak, toen arbiter Dick Jol een tweede gele kaart uitdeelde aan Jean-Paul de Jong. Hij stond te kort op de bal, toen Van Bommel in de 39ste minuut een vrije trap nam. Hij kon ver trekken. De Eindhovenaren hadden in de tweede helft moeten uitlopen naar een nog hogere score dan 4-0. Dat gebeurde echter niet. PSV combineerde vaak goed, maar in de afronding kwam de ploeg niet aan profijt toe. „Wij hebben nagelaten om in de tweede helft een hoger tempo te draaien, waardoor we de tegen stander kapot hadden kunnen spelen. Dat had ook met de staat van het veld te maken. Maar ik heb wel een goed gevoel aan deze wedstrijd overgehou den met het oog op het duel van donderdag met Leeds United," aldus Gerets. Hij bracht een half uur voor tijd Kezman in voor Vogel, die met buikkrampen aan de wedstrijd begonnen was. Het zijn moeilij ke tijden voor Kezman. Venneg oor of Hesselink is duidelijk de nummer één in de spits. Omdat herhaaldelijk is gebleken dat de combinatie Kezman-Vennegoor in de spits niet oplevert wat Ge rets wil. zit Kezman de laatste tijd vooral op de bank. Jan Vennegoor of Hesselink maakte drie van de vier goals van PSV. Foto: GPD/Marco Hofste PSV: Lodewijks; Bogelund, Ooiicr. Hof land en Bouma; Rommedahl (83. Ram- zi). Vogel (61. Kezman), Van Bommel en Gaknokidze; De Jong (73. Lucius) en Vennegoor of Hesselink. FC Utrecht: Wapenaar. Vreven (83. Van der Ree), Roest (45. Oliseh). Schut en Bosschaart; Tanghe, De Jong. Van Mol. Jochemsen en Van den Bergh (46. Dombi); Kuyt kerkrade/anp Europees voet bal lijkt voor Willem II onbereik baar na een kansloze 2-0-neder- laag zaterdag bij Roda JC. Er is een grote kans dat trainer Hans Westerhof na dit seizoen ver trekt bij de Tilburgers. Hij had Europees voetbal ten doel ge steld en pas als dat streven zou worden gerealiseerd, zou er een gesprek over een langer verblijf bij Willem II volgen. Niet zozeer de nederlaag als wel de wijze waarop die tot stand kwam, geeft aan dat de Tilbur gers in een vrije en moeilijk te stuiten val zijn geraakt. Willem II voetbalde in Kerkrade de slechtste wedstrijd van dit sei zoen. De Tilburgers bakten er op twee kansen voor Landzaat en Bom- barda in de 47ste en 48ste mi nuut na niets van. Bij de start was Mariano Bombarda buiten de ploeg gelaten. Dat Bombarda na 36 minuten toch mocht op draven, dankte hij aan een dom me rode kaart voor Gregoor van Dijk. De ongedisciplineerde Van Dijk ging na 12 minuten in de fout tegen Landzaat. Een tackle op de enkels van Abdellaoui le verde hem later een tweede gele kaart op. Roda JC stond toen al een half uur op 1-0. Tchoutang scoorde al na 4 minuten na een simpele dieptepass van Van Dessel. De goal smoorde alle goede bedoe lingen van Willem II. Zelfs tegen tien man en met extra aanvaller Bombarda voetbalde de ploeg als aangeschoten wild. Willem II kon tegen een consoliderend Roda, dat zich wel de beste mo gelijkheden schiep, nooit aan spraak maken op de gelijkma ker. Met de goal van Lawal in de 58ste minuut was Roda JC - Wil lem II vroeg beslist. RKC-AZ RKC heeft in een rechtstreeks duel om de achtste plaats vrij gemakkelijk van AZ gewonnen. Nelisse kon pas in blessuretijd de eindstand (3-2) voor de Alk- maarders een draaglijker aan zien geven. Voor RKC eindigde de middag toch een beetje in mineur, omdat doelman Van Dijk een pees in de linkerknie scheurde. Hij speelt dit seizoen niet meer. AZ kon in Waalwijk niet impo neren. De ploeg van trainer Henk van Stee kwam in de tien de minuut wel aan de leiding na een goal van Perez, die een blunder van linkerverdediger Kalezic afstrafte. Vijf minuten la ter viel de gelijkmaker van RKC. Er ging een fraaie aanval aan vooraf. Fuchs kopte een perfecte voorzet van Van Diemen binnen (1-1). Met kunst-en-vliegwerk kon AZ die stand tot de rust vasthou den. Een te solistische Santi Kolk liet de kans op 2-1 liggen. Na rust maakte de van SC Hee renveen gehumde spits zijn fout goed. Nadat Van Galen, Nelisse en Kromkamp voor AZ misten, was het Kolk die het duel beslis te. Hij kopte RKC in de 60ste mi nuut naar de voorsprong. Kolk. RKC vindt hem te duur voor een definitieve transfer naar Waalwijk, zorgde met een assist op Lamey, 3-1, ook voor 'Ajax wil Hersi in Breda laten' breda/gpd - Ajax wil Yous- souf Hersi nog een jaar aan NAC verhuren. De Bredase club wil de middenvelder ook graag langer houden. Pro bleem is, zegt trainer Henk ten Cate, dat Hersi zelf niet langer verhuurd wil worden. Hersi speelt sinds het begin van dit seizoen op huurbasis bij NAC. De Amsterdammers zouden niet van plan zijn hem na dit seizoen terug te halen naar de Arena, maar willen hem nog een jaar ver huren. „Maar Youssouf zelf wil dat niet meer. Hij wil dan verkocht worden en de ban den met Ajax verbreken al dus Ten Cate. Hersi wil wel in Breda blijven spelen. NAC wil hem ook wel kopen, maar heeft daar nu het geld nog niet voor. EREDIVISIE NAC - Ajax 0-1 (0-0). 72. Machlas 0-1 Scheidsrechter: Temmink. Toeschou wers: 15.900. Gele kaart: Stewart. Schenning (NAC). De Cler, Maxwell. Ibrahimovic (Ajax). PSV - FC Utrecht 4-0 (1-0). 45. Ven negoor of Hesselink 1-0, 70. Kezman 2- 0, 81. Vennegoor of Hesselink 3-0. 90 Vennegoor of Hesselink 4-0. Scheids rechter: Jol. Toeschouwers: 31.500. Rode kaart: 39. De Jong (FC Utrecht. 2x geel) Gele kaart: Van Bommel (PSV). RKC Waalwijk - AZ 3-2 (1-1). 10 Perez 0-1, 15. Fuchs 1-1, 60. Kolk 2-1. 74 Lamey 3-1. 90. Nelisse 3-2. Scheids rechter: Van Egmond Toeschouwers: 5 500. Gele kaart: Wijker (AZ) Feyenoord - FC Twente 1-2 (0-1). 30. Cziommer 0-1. 46. Cziommer 0-2. 50. Emerton 1-2 Scheidsrechter: Haver kort. Toeschouwers: 39.000. Gele kaart: Rzasa, Dos Santos (Feyenoord), Booth, Van der Doelen (FC Twente) Roda JC - Willem II 2-0 (1-0). 4 Tchoutang 1-0, 58. Lawal 2-0. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 13.500 Rode kaart: 31. Van Dijk (Roda JC, 2x geel) Gele kaart: Lachambre (Roda JC). Abdellaoui (Willem II). Vitesse - FC Den Bosch 1-1 (1-1). 20. De FreitasO-1. 34. Diarra 1-1 Scheids rechter: Braamhaar. Toeschouwers: 24.300. Gele kaart: Van der Hoorn. Van Kapel (FC Den Bosch). Topscorers: 1. Vennegoor of Hesselink (PSV) 18. 2. Van Hooijdonk (Feyenoord) 17, 3. Tomasson (Feyenoord) 15, 4 Van der Vaart (Ajax) 14, 5. Allback (Heerenveen) 12. 6. Hoogendorp (RKC Waalwijk), Van den Eede (FC Den Bosch) 11, 8. Tanghe (FC Utrecht), Landzaat (Willem II), Cristiano (NAC) 10. Programma: 27/2: Fortuna S. - Ajax; 1/3: NAC - AZ; 2/3: De Graafschap - FC Den Bosch, FC Twente - NEC. Willem II - FC Utrecht; 3/3: Ajax - Feyenoord. FC Groningen - RKC, PSV - Heerenveen, Sparta - Fortuna S. nald Koeman zal Ajax gegeven die situatie echt niet gaan aan vallen. Dat mag achtervolger Feyenoord dus gaan doen in de Arena. De Rotterdammers die het spel moeten maken, dat is een probleem, zo bleek zelfs te gen FC Twente weer. Feyenoord: Zoetebier Emerton. Loovens (47. Dos Santos), Paauwe en Rzasa (81. Elmander); Bosvelt. Tomas son (63. Leonardo) en Van Wonderen; Kalou, Van Hooijdonk en Van Persie. FC Twente: Boschker Van der Weer den. Grujic, El Brazi en Heubach; Van der Laan. Van der Doelen en Cziom mer, Cairo, Booth en Van de Paar. de beslissing. Vitesse - FC Den Bosch Verdedigen tegen Vitesse loont. In navolging van laag geklas seerde ploegen als Sparta en Fortuna Sittard verliet zaterdag een behoudend spelend FC Den Bosch het Gelredome met een punt: 1-1. Zes dagen na verdiende over winning op Feyenoord (2-1) dankten de Arnhemmers het behaalde puntje aan een blun der van doelman Mampaey. De Belg verkeek zich in de 34ste mi nuut op een voorzet van Kreek, waardoor Diarra de bal in het lege doel kon koppen. Vitesse had geluk dat scheids rechter Braamhaar in de 60ste minuut de bal op de stip weiger de te leggen toen Mourad over de knie bij Laros girjg. FC Den Bosch begon het duel met slechts één spits. De eenza me aanvaller Van den Eede kreeg bij balbezit af en toe hulp van De Freitas. De behoudende strijdwijze leverde de bezoekers dankzij verdediger Knol in de 20ste minuut succes op. De jeugdintemational schatte een voorzet van Mourad verkeerd in waardoor De Freitas de ope ningstreffer kon maken. Vitesse werd pas gevaarlijk na dat trainer Sturing in de 67ste minuut in de persoon van Van Beukering een extra aanvaller in de ploeg had gebracht. De uit de eigen jeugdopleiding afkomstige spits dwong Mampaey in de 74ste minuut tot een katachtige redding en trof tien minuten la ter van dichtbij het houtwerk. 1 Ajax 23 15 4 4 49 50-25 2 PSV 24 14 4 6 46 53-26 3 Feyenoord 23 14 3 6 45 49-20 4 Heerenveen 23 12 6 5 42 41-16 5 Vitesse 24 10 9 5 39 27-25 6 NAC 24 11 5 8 38 40-38 7 FC Utrecht 24 9 7 8 34 43-38 8 RKC 24 10 4 10 34 33-29 9 NEC 23 8 5 10 29 21-38 10 AZ 24 8 5 11 29 28-30 11 Graafschap 22 8 4 10 28 32-35 12 FC Twente 24 6 10 8 28 31-32 13 Willem II 24 6 10 8 28 35-41 14 Roda JC 24 8 4 12 28 24-35 15 Den Bosch 24 6 9 9 27 32-38 16 Groningen 24 7 4 13 25 30-47 17 Sparta 24 4 10 10 22 24-49 18 Fortuna S. 22 2 5 15 11 20-51 EERSTE DIVISIE Helmond Sport - RBC Roosendaal 1-5 (0- 5). 2. Vos 0-1, 13. Den Ouden 0-2, 15 Vos 0-3. 40 De Graaf 0-4, 45 De Graaf 0- 5. 89. Ellerman 1-5. Scheidsrechter: Langkamp Toeschouwers: 1 250 Gele kaart: Koskinen, De Graaf (RBC) Stormvogels Telstar - Volendam 0-0. Scheidsrechter: Van Dijk Toeschouwers: 1.271 Gele kaart: Brunswijk (Stormvo gels/Telstar). Veendam - ADO Den Haag afgelast Emmen - Haarlem 0-0 gestaakt na 28 mi nuten wegens sneeuwval Topscorers: 1 Hofstede (VW). Stroeve (Heracles) 14. 3. Den Ouden (RBC Roo sendaal), De Vries (Dordrecht'90). Buffel (Excelsior). Lopes (Excelsior) 13, 7 Boo- gers (Dordrecht'90) 12. 8 Oosting (Em men), Mutsaers (MW), Vos (RBC Roosen daal). Ten Heuvel (Stormvogels Telstar) 11 Programma: 1/3: AD0 Den Haag Emmen Cambuur - FC Zwolle. Dordrecht'90 - Ex celsior. Haarlem - TOP Oss, RBC - Veen- dam, VW - Stormvogels Telstar; 2/3: Go Ahead Eagles - Eindhoven, Heracles - Hel mond Sp., 3/3: FC Volendam - MW 1 Excelsior 2 FC Zwolle 3 RBC 4 Emmen 5 DenHaag 6 Cambuur L. 7 Veendam 8 Volendam 9 Dordr.'90 10 Haarlem 11 Telstar 12 Heracles 13 Helmond Sp 14 GA Eagles 15 WV 16 MW 17 Eindhoven 18 TOP Derde Periode 1 FC Zwolle 2 RBC 3 Emmen 4 Excelsior 5 Heracles 6 Volendam 7 Helmond Sp 8 VW 9 DenHaag 10 Telstar 11 Dordr '90 12 GA Eagles 13 Cambuur L. 14 Eindhoven 15 TOP 16 Veendam 17 Haarlem 18 MW 24 15 7 24 15 5 24 14 5 23 13 6 23 11 6 24 11 5 22 10 6 24 9 6 23 8 7 23 9te> 24 7 8 24 8 4 24 6 9 24 6 8 24 8 2 24 5 6 24 3 6 2 52 58-21 4 50 44-26 5 47 54-28 4 45 38-22 6 39 35-24 8 38 36-26 6 36 37-32 9 33 44-36 8 31 44-41 9 30 27-31 9 29 38 32 12 28 35-40 9 27 25-37 10 26 32-42 14 26 40-54 13 21 32-47 15 15 34-61 17 13 19-72 1 21 3 15 1 14 0 14 2 14 2 12 2 12 3 11 3 10 2 10 2 9 3 9 4 8 4 6 4 6 3 5 16- 6 16-10 10- 4 22-10 15-13 16-13 12-11 13-20 12-11 16-12 12-16 6- 6 10-12 15-16 8 21 5-10 6-11 12-20

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21