Lokale Leefbaren overtuigd van zichzelf RUN VEENSTREEK Tevreden met betaalde commandant Rijnwoude weigert adsl-aanbod 'Huidige politieke bestel ontploft op zes maart' Rabobank neemt Veem assurantie kantoor ovei PvdA vindt voorstel 'nul komma nul niks' Leidsch DagbladARCHJiiVIiN ANNO 1902 Open dag zorgsector maandag 25 FEBRUARI 2002 alphen aan den rijn - De ZOrg- sector houdt op zaterdag 2 maart een landelijke open dag. Tal van verzorgingshuizen, ver pleeghuizen en ziekenhuizen in de Rijnstreek openen deze dag hun deuren voor het publiek. Van 11-15 uur kunnen geïnte resseerden een kijkje nemen achter de schermen van de zorg, bijvoorbeeld bij verpleeg huis Oudshoom of verzorgings huis Noorderbrink. Zij kunnen diverse informatiestands en rondleidingen verwachten. Politiek forum jeugd Alkemade alkemade - O.J.S. Splotz orga niseert zondag 3 maart voor de Jeugd van Alkemade een poli tiek forum. In samenwerking met de vier plaatselijke partijen CDA, WD, PvdA en Mooi Al kemade is gekozen voor de on derwerpen: hangplekken, vrije tijd, wonen, werkgelegenheid en sport Ook zal er tijd zijn om over andere zaken te praten. Oud Splotz-voorzitter en oud gemeenteraadslid Fret Koek gaat de avond leiden. De partij en laten zich vertegenwoordi gen door de jeugd. Joost Ver haar (CDA), Alwin Koek (WD), Floris Schoonderwoerd (PvdA) en Suzanne de Jong (Mooi Al kemade). De bijeenkomst is van 19-21 uur; Splotz, Sportpad 25 Roelofarendsveen. Genealogie in Molenhuis benthuizen - Benthuizenaren die meer willen weten over hun voorouders, kunnen zaterdag 2 maart terecht in het Molenhuis aan de Dorpsstraat, tijdens de inloopmiddag genealogie. Ook is de tentoonstelling 'Dokter over de vloer' te bezichtigen. Het Molenhuis en de aanpalen de Winkel van Sinkel zijn zater dag geopend van 13.30-17 uur. De Viersprong vernieuwd alphen aan den run - Het ge schiedkundig tijdschrift van Al phen aan den Rijn,-De Vier sprong, is in een nieuw jasje ge stoken. Het nieuwste nummer van het blad, dat bijna twintig jaar bestaat, is te verkrijgen bij de Alphense boekhandels en bij De Vergulde Wagen aan de Van Boetzelaerstraat 48. Stadswandeling in Alphen alphen aan den run - Een stadsgids van de Historische Vereniging Alphen aan den Rijn geeft zondag 2 maart een rond leiding door het centrum van Alphen. De wandeling begint om 10 uur bij het VW-kantoor aan de Wilhelminalaan. Kosten zijn 2 euro voor volwassenen en 1 euro voor kinderen tot 16 jaar. Opgeven via 0172-495600. Meer bezoekers voor inloophuis alphen aan den run - Het ill- loophuis voor dak- en thuislo zen in Alphen is het afgelopen jaar door bijna 600 mensen meer bezocht. Ruim 3360 be zoekers verbleven er een nacht of meer nachten. Ook het aan tal mensen dat voor een maal tijd kwam, nam met een kwart toe. Niet alleen de dak- en thuislozen maakten er gebruik van, maar ook de verslaafden die via de stichting Pamassia een maaltijdbon krijgen. Onge veer 40 procent van de maaltij den werd betaald met zo'n bon. rijnwoude - De gemeente Rijnwoude blijft weigeren om te betalen voor adsl-aanslui- tingen in de gemeente. Adsl is een snelle internetaanslui ting, die gebruikers veel geld bespaart. KPN legt geen adsl aan in kleine gemeenten, omdat dat te duur is. „De fi nanciële situatie van het be drijf laat dat nu niet toe", zegt een woordvoerder. Maar ook de gemeente Rijnwoude zit krap bij kas, en vindt bo vendien dat investeren in ad sl geen taak van de gemeente is. Enkele maanden geleden stuurden veel boze internet gebruikers uit Rijnwoude een email naar de gemeente, om dat zij een adsl-aansluiting willen. Volgens KPN kan het nog wel vier tot vijf jaar du ren voor het zover is. door Engel Lameijer alphen aan den run - Sigaren en sigarettenrook kringelt naar het plafond. In zaal Beatrix van Hotel Toor luisteren wel 28 be langstellenden met gespitste oren naar gastspreker Jan Nagel: „Het huidige politieke bestel ont ploft op zes maart en vijftien mei." De voorzitter van Leefbaar Nederland en lijsttrekker in Hil versum zegt het met grote stel ligheid. De lege verkiezingskas legt geen domper op de voorpret. De kandidaten zijn er, de motiva tie is er. De lokale partijen, in de ze provincie verenigd in Onafhan- kelijken Zuid-Holland en Leefbaar Nederland gaan de gevestigde orde van het pluche jagen. Op de achtergrond hangt een al legaartje aan verkiezingspam fletten. 'Alleen voor Leefbaar Leiden ga ik naar de stembus', 'Stem Stads - Burgerbelangen Vlaardingen', 'Beijerlands Initia tief, 'Onafhankelijk Rijswijk', 'Leefbaar Pijnacker-Nootdorp', 'Leefbaar Alphen/Alphense Stadspartij' en 'Beloofd is Be loofd.' Op de laatste poster kijkt Jan Nagel met de priemende ogen de kiezer aan. Nagel geeft eerst inzicht in de kas van Leefbaar Nederland. Een groot kantoorpand in Hil versum, de lonen van twaalf medewerkers en de congressen hebben een fors gat geslagen in de begroting. Leefbaar Neder land had 450.000 euro te beste den. En die zijn nu op. „Over het geld moet verder niet wor den gezeurd", zegt Alphens lijst trekker Gerard Meereboer die het bijeenzijn van de plaatselijke partijen het congres noemt. Behalve Jan Nagel, voorzitter van Leefbaar Nederland en wet houder in Hilversum mogen Marten Bierman, Eerste Kamer lid namens de gezamenlijke on- afhankelijken, Ed Braam, wet houder voor Onafhankelijk Rijs wijk en Jef Burger, voorzitter van de gezamenlijke lokale partijen Gerard Meereboer lijsttrekker van Leefbaar Alphen tot Jan Nagel: „We moeten eerst in de Tweede Kamer zijn en daar het stof in de besluit vorming wegvegen." Foto: Eric Taal in Zuid-Holland het verschil uit leggen tussen de oude en nieu we politiek. Oud is volgens Jan Nagel ook het afscheid van Pim Fortuyn. Nieuw dat de klap weer over is. „Sommigen hadden al een flesje opengemaakt na de voorspelling dat we 22 zetels zouden halen in de Tweede Kamer." Zowel Na gel als het Eerste Kamerlid Bier man verkneukelen zich dat kop stukken uit de landelijke politiek worden ingezet in de strijd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Nagel: „Ik moet het in Hilver sum in mijn ééntje opnemen te gen minister Annemarie Jorrits- ma, Kamerlid Erica Terpstra en WD-lijsttrekker Hans Dijkstal." Bang om ingemaakt te worden is hij niet. Bierman schampert dat PvdA-lijstrekker Ad Melkert zijn geboorteplaats Gouda be zoekt en langs gaat bij zijn oude clubje. „Vijfentwintig jaar heeft hij zich daar niet laten zien." De politici zijn het eens. Er gaat een frisse wind waaien in Ne derland. De burger krijgt het weer voor het zeggen. En niet meer de landelijke overheid. „Vroeger had je de boeren met hun dorsvlegels en die maakten de buren een kopje kleiner. Zo kreeg je gemeentegrenzen. En niet door een slurf te plakken aan de gemeente Den Haag, zo als de overheid doet", aldus Marten Bierman. Aan het eigen succes twijfelen de aanwezige politici geen moment. Onafhankelijk Rijswijk bestaat al zestien jaar en regeert met twee wethouders mee in de stad. Beijerlands Initiatief (Bint) sprak zich vier jaar geleden uit tegen koffieshops en werd meteen de grootste partij in de gemeente raad. En dan Rozenburg. Daar werden de landelijke partijen bij de laatste verkiezingen om de gemeenteraadszetels wegge vaagd. Ze doen nu, wijs gewor den door de laatste afgang, op zes maart niet mee. Na zoveel overtuiging is er amper behoefte aan discussie in de zaal. Aspirant-Kamerlid Daan Sloos uit Leiden zit er ontspannen bij. Ruud Haakmeester, kandidaat voor Leefbaar Alphen wil weten wat de komende Kamerleden van Leefbaar Nederland voor de terugkomst van het Alphens zie kenhuis kunnen betekenen. Een lastig vraagje volgens nummer één voor het district Zuid-Hol land, Jef Burger. „Een organisa torisch probleem", zegt Gerard Meereboer. „We moeten eerst in de Tweede Kamer zijn en daar het stof in de besluitvorming wegvegen." En dan is het congres afgelopen. Simpel met een uur verkort Want Jan Nagel moet in Hilver sum zijn kandidaten voor het Kamerlidmaatschap voorstellen. roelofarendsveen - De R bobanken in Alkemade men per 1 maart de port feuille van Assurantiekanto Rijkelijkhuizen BV uit Roek arendsveen over. Dit hor in dat alle bemiddelingsac viteiten van het kantoor de Rabobank terechtkomt Het personeel van huizen BV treedt in dienst de bank. T. Rijkelijkhuizen zijn vrouw blijven de kome de tijd nog nauw betroki bij de overdracht van h klanten. Rijkelijkhuizen geeft kort u leg over de verkoop van z activiteiten: „Mijn vrouw ik zijn inmiddels de vijftig j passeerd en we hebben ge kinderen die ons bedrijf ku nen overnemen. We hebb daarom naar een andere lossing gezocht om de t( komst van onze activiteit te waarborgen en die vond we bij de Rabobank. We ten immers gedeeltelijk in zelfde markt." Voor de klanten van Rijkeli huizen verandert er feite niet veel, behalve dat voortaan naar een Ra bankfiliaal moeten gaan hun zaken te regelen. „V klanten van Rijkelijkhuiz waren overigens ook al kla bij de Rabobank", zegt A1 Trigt, algemeen directeur 1 de Rabobank Alkemade. kenden de klanten van Rij lijkhuizen dus al behoor goed." Volgens Van Trigt hecht kelijkhuizen veel belang kwaliteit: „En wij denken te kunnen bieden. Daan verkocht hij zijn activitei aan ons." Rijkelijkhuiatl beaamt dit: „Deskundigh en hart voor de klant heb hoog in het vaandel staan dat vind je volgens mij bij Rabobank" De brandweerkazerne in Roelofarendsveen, waar binnenkort in elk geval één betaalde kracht aan het werk is. Foto: Hielco Kuipers door Janneke Dijke alkemade - Na het tumultueuze debat over het aanstellen van betaalde krachten bij de brandweer dat de politiek van Alkemade twee weken geleden voerde, hebben burge meester en wethouders het raadsvoorstel aangepast. B en W blijven bij hun mening dat één betaalde commandant voldoende is, maar zetten de deur voor een tweede be taalde kracht op een kier. Aanstaande woensdag vergadert de politiek daarover. De brandweer is tevreden. In de bewuste, roerige commissievergade ring op 8 februari, meldde wethouder Bee- len al dat het misschien niet bij de ene be taalde kracht, een commandant, blijft. Mocht na het aanstellen van deze man blij ken dat er behoefte is aan nog een fulltimer, dan wilde het college daar wel over praten, liet Beelen weten. Hij hield echter een slag om de arm, die oppositiepartij PvdA niet vertrouwde. Nu staat de toezegging zwart op wit in het raadsvoorstel. „Aan de hand van ervaringen in de praktijk zal worden be oordeeld of een bijstelling van de formatie van de brandweer noodzakelijk is", aldus burgemeester en wethouders.. De huidige vrijwillig brandweercomman dant, G. van Graas, is tevreden met het voorstel. „Ik kan me er goed in vinden", zegt hij desgevraagd. In het voorstel waar twee weken geleden over werd vergaderd, miste hij de mogelijkheid voor het eventueel aan stellen van een beheersmedewerker. Zo ie mand moet onder meer de brandweerlie den opleiden en het materieel onderhou den. „Of die toezegging bewust of per onge luk niet in het voorstel is gekomen, daar ben ik niet achter gekomen. In elk geval staat het er nu wel in." De verdeeldheid die twee weken geleden onder de brandweervrijwilligers heerste, is weg, meldt Van Graas. „Er was een groep jongens van de post Roelofarendsveen die direct twee mensen wilde aanstellen. De posten Rijpwetering en Kaag dachten daar, net als ik, genuanceerder over. We kunnen ons wel ontzettend hard maken voor twee krachten, maar als daardoor onvrede ont staat tussen college en raad, dan heb je mis schien niets in handen. Ik wil me niet te veel in die discussie mengen, want ik bedrijf brandweer, geen politiek." PvdA-fractievoorzitter Schoonderwoerd vindt het voorstel 'nul komma nul niks'. „Dit doet geen recht aan de wensen van de brandweer. Het groeimodel moet keihard worden gegarandeerd, met een tijdpad er bij." Tegelijkertijd weet Schoonderwoerd niet of hij dit in de raadsvergadering gaat zeggen. „Vrijdag ben ik met Jan Uit den Boogaard van het CDA bij de brandweer ge weest. Van Graas heeft ons gezegd dat hij woensdag niet wil inspreken, omdat hij er geen politieke zaak van wil maken. Maar sinds wanneer is veiligheid geen politieke zaak? Het wekt op mij de indruk dat de commandant blij is als zijn eigen baantje is veiliggesteld.'' Van Graas ontkent dat stellig. „Dat ik toeval lig nu al commandant ben, heeft daar hele maal niets mee te maken. Ik had er net zo over gedacht als iemand anders die functie zou uitoefenen." Hij wil de functie van commandant zo snel mogelijk veiligstellen. „Want je weet niet hoe de verhoudingen na de verkiezingen zijn." Van Graas meent dat hij, als hij straks de hele week de tijd heeft, op papier kan aantonen dat een tweede full timer nodig is. uit de Dinsdag 25 Februari HAZERSWOUDE - Het lot van onze postboden A. Verhoorn en J. Blijleven zal, met 1 Maart a.s. te beginnen een zeer belangrijke wijziging ten goede ondergaan. Gedurende de laatste tien jaren moes ten zij steeds een van beiden één uur na midder nacht een wandeling,of fietstocht naar den Rijn dijk ondernemen, van waar zij dan een uur of wat later belast en beladen terugkeerden. Verhoorn heeft dit onaangename werk, dat nu aan een ander zal worden opgedragen, vóór dien tijd 16 jaar ach tereen geheel alleen verricht. Het is dan ook geen wonder, dat vooral deze laatste, die, met het oog zijn leeftijd, zeker op een geregelde nachtrust aai, spraak mag maken, met deze gunstige wending tl El hoogste is ingenomen; maar ook zijn jongeren col ga kunnen wij met die lotsverbetering van heeler harte gelukwenschen. SASSENHElM - In het afgeloopen jaar hebben doortrekkende personen van de gelegenheid gebi gemaakt om ten Raadhuize gratis brood en koffie ontvangen. ANIMO 1977 LEIDEN - De Visser 't Hooft-toneel- verenigmg voerde giste ren in de aula het kluchtspel 'De Wis kunstenaars of 't Gevluch te Juffertje' op, geschre ven door de in 1756 overle den Pieter Langendijk. Foto: Archief Leidsch Dag blad Vrijdag 25 februari ALPHEN AAN DEN RIJN/LEIDEN - Het ziekenhuis Rijnoord in Alphen aan den Rijn krijgt per 1 juni een medisch-directeur. Het is dokter Mulder uit Hoog land, thans medisch-directeur van een verpleeghuis in Amersfoort. De huidige directeur van het Rijnoord ziekenhuis wordt (economisch) directeur van het er naast in aanbouw zijnde verpleeghuis. De functie van medisch-directeur wordt sinds enkele weken tij delijk waargenomen door de (gepensioneerde) Maarnse arts R.F. Wering. Maandag gaat in Rijnoord (tijdelijk) een röntgeno loog praktijk uitoefenen. Tevens zal op korte termijn een neuroloog (permanent) worden aangetrokken. Ook is door het Rijnoord-ziekenhuis opnieuw samen werking gezocht met het Academisch Ziekenhuis Leiden. Al die maatregelen vallen in het kader van een reorganisatieplan voor Rijnoord. Per 1 april zul len bovendien de huidige twee chirurgen Schagen van Leeuwen en Robijn het ziekenhuis verlaten, contracten worden niet verlengd. Hun vertrek - hjsmi initiatief daartoe is uitgegaan van het bestuur-! )ot volgens voorzitter F.H. Nauta van het Rijnoord-b mi stuur in die reorganisatie. Met beide chirurgen ische een financiële regeling getroffen. Qa Dezer dagen verschijnt een gezamenlijke advert! van het AZL en Rijnoord voor een tweetal chirurg Een samenwerking die mogelijk tot gevolg heeft;ien er een chirurg wordt aangetrokken die zijn praktilve Rijnoord uitoefent en tevens parttime ambtenaa 'tot in het AZL. Ook voor het aantrekken van andere! terg cialismen als röntgenologie, kindergeneeskunde sch anaesthesie zal samenwerking worden gezochti iee andere Leidse ziekenhuizen. Een aantal van bovengenoemde maatregelen isj bevolen in een rapport van de Landelijke Special ten Vereniging. Een rapport dat door de Rijnoori a' voorzitter F.H. Nauta wordt gezien 'als een beve! >es; ging door deskundigen van een aantal ideeën di lei binnen het bestuur leefden'. poi doe Foto's in de» rui riek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing 2,50 (voor een exemplaar hij 18 in zwart wit) over te maken op gironummer 57055 Ln.v. Dagbladuitgeverij Damiatc b.v. Postbus 507,2003 PA Hai^n onder ve ujlding van Leidsch Dagblad, ANNO d.d. (datum van plaatsing) of aoor contante betaling aan de balie van Leidsch Dagblad, Roosevehstraat 82 te Leiden. U krijgt de foto binnen drie weken thuisgestuurd.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 12