Oorlogskind Ljubicic verrast in Ahoy SPORT Fred Grim zag de bui al hangen afscheid met titel Bellaart ligt dwars FC ZwolleDe Man neemt loopt in Ilangé ziet af ran rentree meidoorn - Peter Blangé ziet trijp beraad af van een ren- jëe in de Nederlandse volley- Hcompetitie bij Dynamo. Hij |pkt niet aan de hooggespan- m verwachtingen van de peldoornse club en van zich- ïlf te kunnen voldoen, fe 37-jarige Blangé had nog b licentie en was daarom jeelgerechtigd voor Dynamo, bach Toon Gerbrands had de ibreng van de recordinterna- onal, Mister 500', goed kun- en gebruiken in de slotfase in het seizoen. De voormalige ondscoach moet schipperen, mdat libero Sander Mulder oor knieproblemen voorlopig iet beschikbaar is. tangers: fans niet laar Rotterdam lasgow - De leiding van Glas- m Rangers heeft gisteren haar upporters afgeraden naar Rot- jdam te reizen voor de return ;gen Feyenoord komende onderdag. Reden voor het ad- jes zijn de rellen in Glasgow ind de wedstrijd van eergiste- sd. „De Feyenoord- fans stort- in zich op die van Rangers under dat ze werden geprovo- eerd. Het waren de ergste eelden die ik in negen jaar tijd eb gezien", aldus Laurence [clntyre, de verantwoordelijke ian bij de Rangers voor veilig- eidszaken. Mclntyre is vooral evTeesd voor het lot van sup- orters die zonder toegangs- lart naar Rotterdam reizen, fc Schotse club heeft 2500 larten toegewezen gekregen ide Kuip maar naar schatting lee keer zoveel fans willen de ing naar Rotterdam maken. les clubs zijn in oor Intertoto hst FC Twente, NAC, Willem fitesse, FC Utrecht en SC renveen hebben zich bij de gemeld als mogelijk deel- aner aan de Intertoto-compe- ie gedurende de zomermaan- m. Nederland heeft recht op ree deelnemers. Clubs moe- d bij de eerste twaalf in de impetitie eindigen en zich iet op een andere wijze plaat- in voor Champions League of EFA Cup. Gezien de belang- elling heeft de KNVB inmid- els een derde plaats in de In- rtoto competitie gevraagd. zaterdag 23 FEBRUARI 2002 S5 llcDonald weg bij Ijax Cape Town KTiNCHEM - Rob McDonald teft binnenkort alle tijd om p nieuwe club, Cambuur leuwarden, aan het werk te m. De voormalige trainer van 6 Graafschap werd gisteren itslagen bij het Zuid-Afrikaan- lAjax Cape Town. McDonald, inovember 2000 bij De Graaf- hap aan de kant gezet, staat in Kaapstad op straat. ,,Het heel simpel", meldt McDo- ild vanuit Afrika. „Uit de laat- Evier wedstrijden hebben we aar één punt gehaald. We eelden niet slecht, maar mis- nde mooiste kansen. Dat is (Afrikaanse ziekte. Ik had het izoen liever goed af willen aken." McDonald keert vol- nd weekeinde terug naar Ne- ïland. etrovic gaat og seizoen door aalwijk - Zeljko Petrovic (36) ijft nog een jaar langer actief lor RKC Waalwijk. Petrovic, in It verleden actief bij Sevilla, CDen Bosch, PSV en Urawa (d, krijgt bij RKC een basis- intract. Naarmate hij meer sdstrijden speelt gaat hij meer ïdienen. Bovendien bekijkt (club op welke manier Petro- tin de toekomst bij de club wokken kan blijven. Ook Car- 'van Wamooy en David Nas- bento kregen zo'n basiscon- kt voorgelegd. Santi Kolk [at aan het einde van het sei- |en temg naar Heerenveen. IC Waalwijk besloot geen ge- luik te maken van de optie tot [op die in de huurovereen- mst was opgenomen. Verder pe kans groot dat Yuri Petrov b het einde van het seizoen [0 Den Haag verlaat en te- kkeert bij RKC. Iiirtsponsor 00 na kritiek k haag - ADO Den Haag Eft een shirtsponsor. Tot aan t einde van het seizoen prijkt naam van beveiligingsbedrijf iGinderen op het tenue. >0 Den Haag doet geen me- delingen over het bedrag dat 't de overeenkomst is ge leid. Naar verluidt was Van nderen bereid 68.000 euro te talen. ADO Den Haag lag de- week politiek onder vuur, idat de club nog geen hoofd- ansor had, maar wel een be- tp op de gemeente Den Haag ad voor een extra subsidie '318.000 euro. Gemeente- dsleden stelden vragen, om- ADO Den Haag potentiële 'nsors als VHS en Geste zou 'ben afgewezen. Fred Grim. Archieffoto: gpd door André Hoogeboom Amsterdam - Fred Grim blijft er rustig onder. Eergisteren heeft de ervaren doelman te horen gekregen dat hij geen nieuw contract krijgt bij Ajax. Het kwam niet als een volslagen ver rassing. „Naarmate het langer duurde voor er duidelijkheid kwam, voelde ik al dat het deze kant op zou gaan." Bitter, zo noemde de doelman de beslissing van de technische staf van Ajax. „Het mag duidelijk zijn, dat ik graag nog een jaartje door had willen gaan. Waarom niet? Ik ben fit en ik dacht dat er op mijn keepen niet zo bar veel aan te merken viel. Aan de an dere kant; je weet dat dit soort dingen kunnen gebeuren in de topsport." De doelman maakt inderdaad een goed seizoen door. Tegen Groningen hield hij Ajax in het bekertoernooi, en in de compe titie heeft hij meerdere keren (o.a. Feyenoord uit en Twente uit) punten gepakt voor het elf tal. Maar de optelsom van zijn leeftijd (36), een overschot aan keepers en een gedwongen in krimping van het aantal con tractspelers bij Ajax (van 57 te rug naar 40), maakte hem uit eindelijk een makkelijk slachtof fer. „Natuurlijk ben ik teleurge steld. Ik had het graag anders gezien" De komende dagen maakt Grim een keuze over zijn toekomst. „Er zijn twee opties. Of ik ga naar een andere club, of ik blijf bij Ajax en ga daar als trainer werken. Dat betekent dat er een einde komt aan mijn actieve loopbaan. Ik weet niet of ik daar al aan toe ben. Er heeft zich al een club gemeld, min of meer officieus. Ik wacht maar af, laat de dingen de komende week op me af komen en dan kom ik wel tot een beslissing. Nu ben ik er nog niet uit." Dinsdag praten Grim en Beenhakker verder. De doelman, die deze week niet heeft kunnen trainen wegens griep, speelt morgen niet in de uitwedstrijd tegen NAC, maar hoopt het seizoen bij Ajax wel gewoon af te maken. „Ik ben prof en als de trainer mij wil hebben, dan speel ik gewoon." Ook Koeman denkt er zo over. „Fred is gewoon een van mijn keepers en hij blijft wat mij be treft bij de selectie tot het einde van het seizoen. Het was na tuurlijk niet leuk om hem deze mededeling te doen. Je brengt toch altijd liever het goede nieuws, maar nu is de keuze ge maakt en we moeten nu alle maal verder." Ajax gaat niet de markt op om een nieuwe keeper te kopen. Volgens Koeman zal opvolger van Grim komen uit het trio Ste kelenburg, Didulica en Lobont. Hij heeft Bogdan Lobont on langs aan het werk gezien in de interland Roemenië-Frankrijk. „Ik wilde hem vooral in de ogen kijken. Wat hij kan, dat weten we inmiddels wel. Ik denk dat het een uitstekende keeper is, anders sta je niet op doel bij Roemenië in een grote wedstrijd tegen Frankrijk. Hij moet alleen nog wat ervaring opdoen. Maar dat geldt voor alle drie. En erva ring krijg je alleen als je speelt, dus krijgen ze nu de kans. Dan mogen ze het met z'n drieën uitvechten." door Mare Molenaars Rotterdam - Ivan Ljubicic is een kind van de oorlog en voelt zich nergens thuis. Maar in Rotterdam wil hij best wat langer blijven. Gistermiddag verzekerde de Kro aat zich alvast van een plaats in de halve finale van het ABN AM- RO-tennistoernooi. Een verras sing, dat zeker. In Rotterdam werd vooraf niet gerekend op een topprestatie van Ljubicic. In het officiële pro grammaboek staan uitgebreide biografieën van spelers als Ka felnikov, Ferrero en Safin, maar een portret van de 22-jarige Kro aat ontbreekt. En dat terwijl het levensverhaal van Ljubicic toch een stuk interessanter oogt dan dat van Tim Henman, het laat ste obstakel op weg naar de fi nale. De ideale schoonzoon uit Oxford, in twee sets te sterk voor Ulihrach, komt uit een welge stelde familie en jaagt al een le ven lang op die ene titel, die van Wimbledon. Ljubicic heeft pas een titel (die van Lyon) en is al een leven lang op de vlucht. Opgejaagd door de Serviërs ver liet hij met zijn familie, twaalf jaar oud, zijn geboorteplaats Banja Luka in Bosnië-Herzego- vina. De kleine Ljubicic beleefde angstige momenten. „We zijn met het allerlaatste vliegtuig de stad ontvlucht. De bestemming was wel duidelijk, Kroatië, de enige plaats waar we veilig wa ren. Maar de reis leidde via Bel grado, vijandig gebied. We heb ben daar vijftien uur moeten wachten op de bus die ons naar veilig gebied bracht." Een jaar lang leefde hij in een vluchtelingenkamp. Toen zijn familie (vader, moeder en zijn oudere broer Vladan) na acht tien maanden werd overge bracht naar Zagreb, vertrok de dertienjarige Ljubicic in zijn eentje naar Italië. „De Kroati sche tennisbond had allerlei clubs in Europa aangeschreven met het verzoek om jonge talen ten onder te brengen. Ik kon te recht in Turijn, bij de club waar ook Camporese en Furlan speel den. Dat was lastig natuurlijk. Ik had nauwelijks geld, ik was jong, sprak geen woord Italiaans en stond er helemaal alleen voor. Wassen, koken, en tennissen natuurlijk. Dag in, dag uit." Inmiddels woont Ljubicic in het mondaine Monte Carlo. Hij kan het zich veroorloven na de goe de resultaten van de laatste tijd Ivan Ljubicic: „Ik heb geen gemakkelijk leven gehad en ik weet wat vechten is.' Foto: anp/Toussaint Kluiters en hij is ook vast van plan er voor langere tijd te blijven. „Ik voel me nergens thuis, maar in Monte Carlo nog het meest. Ik wil nog zeven tot acht jaar op topniveau tennissen en al die tijd blijf ik daar. Misschien dat ik dan eindelijk kan zeggen, dat ik een thuis heb." „Ik heb geen gemakkelijk leven gehad en ik weet wat vechten is. Daarom speelt niemand echt graag tegen me. Van de top ze ven op de wereldranglijst heb ik alleen van Hewitt nog niet ge wonnen. Maar de tijd om te oogsten is aangebroken. Samp ras en Agassi zijn op hun retour en het is aan de jonge lichting om in het gat te duiken." Ljubicic heeft de weg naar bo ven gevonden. Met de hulp van zijn landgenoot Goran Ivanise vic. Diens titel op Wimbledon ('heel Kroatië huilde') is zijn grootste inspiratiebron. „Ik draag een foto van Goran met de beker altijd bij me. Het be wijst dat als je iets verschrikke lijk graag wilt, je het ook kunt verwezenlijken." Een Wimbledon-finale is waar schijnlijk nog wat te hoog gegre pen voor Ljubicic, al beschikt hij met een krachtige service over een sterk wapen, zeker op een snellere ondergrond. In Rotter dam bracht hij, na een uiterst moeizame zege op Siemerink in de eerste ronde, met zijn forse opslag alvast grootverdiener Ka felnikov in verlegenheid. Dertig aces maakten de doorgaans zo stoïcijnse Rus volstrekt radeloos. In de kwartfinales moest ook de Zwitserse qualifier Ivo Heuber- ger, de bedwinger van Ivanise vic, buigen onder het serveerge- weld, 6-3 3-6 6-3. Ljubicic, ge vreesd om zijn brute kracht en agressieve aanvalsspel, toonde mededogen en liet het bij ne gentien aces. Het was genoeg om de jonge Heuberger de stui pen op het lijf te jagen. Nicolas Escudé heeft Frankrijk verzekerd van een finaleplaats. De titelhouder versloeg gister avond de Zwitser Roger Federer in drie sets. De kwartfinale tus sen Federer en Escudé beteken de een herhaling van de finale van vorig jaar. Ook toen was de Fransman na drie spannende sets de sterkste. Deze keer had Federer, die de eerste set met 6- 3 naar zich toetrok, lange tijd de beste papieren maar Escudé klampte aan en toonde zich met 7-6, 7-5 het slagvaardigst. kuala lumpur - Bondscoach Joost Bellaart weigert bij het WK hockey in Kuala Lumpur mee te werken aan een op vallend experiment. De inter nationale hockeyfederatie (FIH) heeft de zestien deelne mende landen gevraagd tij dens de rust van de wedstrij den een medische spelerstest te ondergaan. Bellaart vindt dat ongepast. „Medici van de FIH willen onderzoeken hoeveel vocht en gewicht spelers verliezen bij de extreme omstandighe den hier in Kuala Lumpur", legde de voorman van Oranje gisteren uit. „Dat willen ze onder meer doen met een vetmeting bij de spelers. Dat kan en wil ik er tijdens de rust niet bij hebben. Boven dien wordt er niet gecontro leerd hoeveel de spelers drin ken tijdens de wedstrijd. Dus het onderzoek lijkt me sowie so niet zo relevant." Bellaart gebruikt wel een dubbel tenue en dubbel schoeisel bij elke wedstrijd. Tijdens de rust kleden de spelers zich compleet om. „Dat scheelt al gauw een paar kilo per speler", ver klaarde Bellaart. „De schoe nen van mijn spelers alleen al lopen helemaal vol met zweet. Een fris begin aan de tweede helft lijkt me zeker geen overbodige luxe. Bellaart is sinds begin dit jaar acht kilo afgevallen. Het trai ningskamp van ruim twee weken, vorige maand in Ku ala Lumpur, en de laatste WK-voorbereidingen van ti telverdediger Oranje in Egyp te hebben er flink ingehakt Ook de meeste spelers heb ben de afgelopen weken heel wat gewicht ingeleverd. „Dat komt ook doordat ze niet of nauwelijks meer alcohol drinken", aldus Bellaart. Bellaart en teammanager Pa trick Appels hadden gisteren een bespreking met de Ne derlandse toernooidirecteur Wiert Doyer. Sommige af spraken in het WK-protocol waren nog niet nagekomen. Zo ontbreekt in het stadion nog steeds een luchtkoelings- systeem in de catacomben. „Op het veld is het al dik 35 graden, binnen is het nog eens tien graden warmer. Dat kan eigenlijk niet", klaagde Bellaart. Doyer kon zijn land genoot geen enkele zekerheid geven over een tijdige oplos sing. „In Maleisië weet je nooit helemaal waar je aan toe bent", verzuchtte hij. „Toch denk ik dat het een mooi toernooi wordt." Bellaart begint aan zijn vijfde WK als begeleider. „Ik kijk daarom nergens meer van op. Een zwaar speelschema, rare aanvangstijden en een rommelige organisatie ben ik gewend. Het is mijn taak om voor de belangen van mijn team op te komen." Bellaart kan voor het ope ningsduel morgen met Nieuw-Zeeland beschikken over een vrijwel fitte selectie. Alleen Oegstgeestenaar Taeke Taekema kampt met een en kelblessure. „Maar dat ziet er niet slecht uit", lichtte Bel laart toe. „We snakken alle maal naar het begin van het WK. Onze voorbereiding is lang en doeltreffend genoeg geweest." zwolle/anp - FC Zwolle is giste ren in de eerste divisie opnieuw twee punten ingelopen op kop loper Excelsior. De Zwollenaren wonnen thuis met 6-1 van Dor drecht '90. Excelsior bleef op ei gen veld steken op 1-1 tegen Go Ahead Eagles. De Rotterdammers gaven de winst in blessuretijd uit handen. Van Arum scoorde vanaf de strafschopstip. Lopes had eerder met zijn dertiende treffer van het seizoen Excelsior nog op voorsprong gebracht. Zwolle kende geen enkel pardon met Dordrecht. Bij rust leidde de ploeg al met 4-0 dank zij Marco Roelofsen, Lim-Duan (tweemaal) en Van Steeg. Ri chard Roelofsen, vanaf de straf schopstip, en Slot scoorden in de tweede helft voor de Zwolle naren, Van der Woude namens Dordrecht. Eindhoven deed de laatste plaats over aan TOP. De Osse- naren verloren op eigen veld met 3-0 van Cambuur Leeuwar den, Eindhoven won met 6-0 van VW. Eerder in het seizoen was de confrontatie tussen die laatste twee clubs ook al doel puntrijk. Toen won VW met de cijfers 7-2. PRIJSVRAGEN Lucky Day van vrijdag 22 februari: 1 - 14 - 15-18-21-25-27-31-34-38-41- 42 - 43 - 48 - 54 - 58 - 59 - 64 - 69 - 76. (onder voorbehoud) VOETBAL Eerste divisie TOP Oss - Cambuur L. 0-3 (0-1). 37 Durs- musoglu 0-1, 53. Bruin 0-2, 90. Bruin 0- 3. Rode kaart: 71. M. Eveleens (TOP). Ge le kaart: Guyt (TOP), Durmusoglu, Heidens (Cambuur). MW - Heracles Almelo 2-3 (1-2) 9. Plat voet 0-1. 15. Wijngaarde 1-1, 37. Buike- ma 1-2, 47. Liobardi 2-2, 60. Smit 2-3. Gele kaart: Looms, Ayhan, Platvoet (Hera cles). Eindhoven - VW 6-0 (2-0) 39. Jacobs 1- 0. 43. Van Kallen 2-0, 47. Mihci 3-0, 51. Mihci 4-0, 74. Van Kallen 5-0, 85 Lapon der 6-0. Gele kaart: Wellens (Eindhoven), Verdellen, Porte, Seijkens (VW). REGIOVOETBAL Zaterdag (14.30): Capelle-Rijnsburgse Boys, Marken-Quick Boys, Kozakken Boys-FC Lisse, Katwijk-Ter Leede, Voorschoten '97-TOGB, RCL-PEC Haag, Hazerswoudse Boys-BSC'68, Aarlanderveen-LSW'70, Blauw-Zwart- Ariston, Semper Altius-Woubrugge, Roodenburg-SVOW, Wassenaar-Koude kerk, Abbenes-TAW, UVS-Kagia, SJC- WSB, Foreholte-Leidsche Boys, Mari- ne-LFC. Zondag (14.00): Wilhelmus-WSB. Al phense Boys-Meerburg, Docos-UNIO, Bernardus-Lugdunum. Voorscho- ten'97-D0SR, Altior-Nieuwkoop, ASC- SJZ, FC Lisse-UDWS. Roodenburg- UDO, R0AC79-MM0. VNA-G0L Sport Excelsior - Go Ahead Eagles 1-1 (0-0) 64 Lopes 1-0, 90. Van Arum 1-1 (strafschop) Rode kaart 80 Langenberg (GA Eagles) 2x geel. Gele kaart: Supusepa (Excelsior), Kooiman (Go Ahead Eagles) FC Zwolle - Dordrecht '90 6-1 (4-0). 5. Marco Roelofsen 1-0, 24. Lim-Duan 2-0, 39. Lim-Duan 3-0, 40 Van Steeg 4-0, 53. Richard Roelofsen 5-0 (strafschop). 60. Van der Woude 5-1, 89. Slot 6-1. Gele kaart- Van Steeg (Zwolle), Van der Net, Boogers (Dordrecht). Stand aan kop Excelsior 24-52 RBC 23-44 Zwolle 24-50 Den Haag 23-39 Emmen 23-45 Cambuur 24-38 ATLETIEK Chemnitz. Indoorwedstrijden, vrouwen, 800 m: 1, Teichmann (Dui) 2.04,40, 2 Jongmans (Ned) 2.04,77, 3 Varga (Hon) 2.05,35, BADMINTON Eindhoven. Thomas Uber Cup, mannen, poule Y: Nederland - Schotland 4-1 Palya- ma - Simpson 3-0, Bruijstens - Smith 3-0, Lens/Bruil - Gatt/Robertson 3-2, Massin - Casey 3-1, Creemers/Muyris - Smith/Hogg 2-3. Duitsland - Canada 4-1. Eindstand: 1. Duitsland 3-4, 2. Nederland 3-3, 3. Ca nada 3-1. 4. Schotland 3-0. Vrouwen, poule Z: Nederland - Nieuw-Zeeland 5-0 Meulendijks - Robertson 3-1, Yao - Nicole Gordon 3-0, De Wit - Rebecca Gordon 3-1, Jonathans/Yao - Robertson/Jenkins 3-1, De Wit/Beenhakker - Nicole Gordon/Runesten-Petersen 3-0. India - Bulgarije 3-2. Eindstand: 1. Nederland 3- 6, 2. Nieuw-Zeeland 3-2, 3. Bulgarije 3-2, 4. India 3-2. BASKETBAL Eredivisie, vrouwen: Hoofddorp - J. Jum pers 45- 105 BILJARTEN Viersen (Dui). WK driebanden landen teams, tweede dag. Groep E: Duitsland B - Verenigde Staten 2-0 (4-0). Groep G: Ja pan A - België 2-0(4-1). Groep H: Turkije - Korea 2-0 (4^0). Korea-Turkiie 2-0 (4-2). HOCKEY Hamburg, EC zaal, vrouwen. Groep A: Rüs- selsheimer RK (Dui) - Ritm Grodno (WRu) 10-2, Slough HC (Eng) - Gintra Siauliai (Lit) 8-4, Rüsselsheimer RK (Dui) - Slough HC 5-2, HC Ritm Grodno (WRu) - Gintra Siauliai 6-2. Stand: 1. Rüsselsheim 2-6, 2. Slough 2-3, 3. Grodno 2-3, 4. Siauliai 2-0.. Groep B: Klipper THC (Dui) - HC Rot terdam (Ned) 4-1, HC Wiener Neudorf (Oos) - Glasgow Westcoast Western (Sch) 4-3, Klipper Hamburg - Wiener Neudorf 12-1, HC Rotterdam - Glasgow 6-3. Stand: 1. Hamburg 2-6, 2. Rotterdam 2-3, 3. Wiener Neudorf 2-3, 4. Glasgow 2-0. PAARDENSPORT Bremen. CSI-A. Springconcours op tijd: 1. Plate (Dui) Abilaly 0-42,91, 2. Ahlmann (Dui) Arturo 0-44,16, 3. Simon (Oos) E.T. FRH 0-45,25, 4. Gripshöver (Dui) Palm Beach 0-45,88, 5. Heyer (Dui) Grönox H 0-46,11; 7. Bril (Ned) Phin Phm 0-46,59 Springconcours na barrage: 1. Nieberg (Dui) Fighting Alpha 0-30,00, 2. Kreutz- mann (Dui) Controe 0-32,58, 3. Ripke (Dui) Calaro 0-33,05, 4. Kristensen (Dui) Ricola 0-36,38, 5. Offel (Dui) Divine 4- 31,93; 26. Bril/lzaura 8,25-62,54. SKI Bad Hofgastein. NK alpineskiën, slalom, mannen: 1. De Man (Alkmaar) 1.41,35, 2. Oosterbaan (Nijmegen) 1.41.61, 3. Van der Riet (Hoofddorp) 1.49,47 Combinatie reuzenslalom (donderdag) en slalom: 1. Oosterbaan. Vrouwen: 1. Bruggink (Wienn- gerwaard) 2.01,87, 2. De Quartel (Dor drecht) 2.04,31, 3. Egger (Fügen, Oos) 2.05,09 Combinatie: 1. Zeeman (Alk maar). TENNIS Rotterdam. Mannen, 965.000 euro. Man nen, kwartfinales: Ljubicic (Kro) - Heuber ger (Zwi) 6-3 3-6 6-3, Henman (GBr/6) - Ulihrach (Tsj) 7-5 6-3, Escudé (Fra) - Fe derer (Zwi/7) 3-6 7-6 7-5. Dubai. Vrouwen 670.000 euro. Halve fina les: Testud (Fra/4) - Venus Williams (VSt/11-6 7-6 6-4, Mauresmo (Fra/3) - Seles (VSt/2) 6-4 6-3. Memphis. Mannen, 900.000 euro. Twee de ronde: Sargsian (Arm) - Björkman (Zwe/6) 1-6 6-3 7-6, Roddick (VSt/2) - Sa (Bra) 5-7 6-4 6-3, Haas (Dui/1) - Gimel- stob (VSt) 7-6 6-2, Martin (VSt) - Sangui- netti (Ita) 7-5 7-6, Blake (VSt/8) - Dent (VSt) 6-2 4-6 6-3 Kwartfinale: Malisse (Bel) - Martin (VSt). Vrouwen, 195.000 euro, kwartfinales: Stevenson (VSt/4) - Ta- laja (Kro) 6-1 4-6 6-2, Jidkova (Rus) - Ne- jedly (Can) 7-6 6-2, Sugiyama (Jap/3) - Adriana Serra-Zanetti (lta/5) 6-0 6-4, Ray mond (VSt/2) - Craybas (VSt) 6-4 6-4. Buenos Aires. Mannen, 450.000 euro. zi (Ita) 6-4 6-4, Zabaleta (Arg) - Rios (Chl/7) 7-6 1-6 6-3. Bogota. Vrouwen, 195.000 euro. Tweede ronde: Suarez (Arg/3) - Vanc (Roe) 6-3 6- 3, Beigbeder (Fra) - Vaskova (Tsj) 3-6 6-4 6-4, Salerm (Arg) - Dominguez Lino (Spa) 7-6 6-4, Castano (Col) - Leon Garcia (Spa/2) 6-3 2-6 6-2. WIELRENNEN Ronde van de Riviera Ligure Ponente. Der de etappe, Alassio - Savone: 1. Bettini (Ita) 157 km in 3.51.11, 2. Dufaux (Zwi), 3. Savoldelli (Ita) Algemeen klassement: 1 Bettini 11.25.20, 2. Ongarato (Ita) 0.04, 3. Dufaux. Ronde van Rhodos. Tweede etappe: 1. Mi- nali (Ita) 122 km in 2.47.23, 2. Scotti (Ita). 3. Anastopoulos (Gri), 8 Kemna, 40. Van der Ven, 43. Van Dooren, 48. Reine- rink, 65. Löwik Algemeen klassement: 1. Cancellara (Ita) 7.14.54, 2 Rogers (Aus) 0.06. 17 Kemna 0.14. 47. Van der Ven 0.23. 51. Reinermk, 57. Löwik 0.25, 74. Van Dooren 0.36. bad hofgastein Harald de Man heeft gisteren in stijl af scheid genomen van Neder landse wedstrijdsport. In Bad Hofgastein klopte de 28-jarige skiër uit Alkmaar verrassend ti telverdediger Rogier Oosterbaan op het onderdeel slalom. „Het waren gewoon twee goede runs", merkte het voormalige boegbeeld van het vaderlandse skiën op. Dat kon het nieuwe 'uithangbord' Rogier Ooster baan niet zeggen. In de tweede run verspeelde hij door een en kel foutje zijn ruime voorsprong van 0.7 seconden. „Het was ge woon geen zuivere loop", zei de 23-jarige Oosterbaan. Daardoor kwam hij halverwege de zonnige Haitzingalmpiste verkeerd uit voor een poortje. Met veel kunst en vliegwerk hield Oosterbaan zich staande, maar het tijdver lies woog iets te zwaar door. Met een verschil van 0.26 seconden moest hij zijn titel afstaan. „Ik gun Harald dit afscheid wel." De Man scoorde bovendien de snelste run, zijn tweede in 50.29, Inmiddels heeft De Man beslo ten met wedstrijdsport te stop pen. In 1997 zat hij dicht tegen de wereldtop aan. Een zware val brak hem datzelfde jaar nog op. De Noord-Hollander zag de af gelopen twee jaar geen kans te rug te komen op zijn oude ni veau. „Dus is het tijd geworden om aan mijn maatschappelijke carrière te denken." De Man wil in de skisportJktief blijven als jeugdcoach. .Omdat ik weet hoe belangrijk het voor een jon ge skiër is om een Nederlandse coach te hebben. Rogier Oosterbaan eiste gisteren nog wel de combinatietitel (reu zenslalom en slalom) voor zich op. Bij de slalom van gisteren eindigde de nummer drie Niels van der Riet uit Hoofddorp op ruime achterstand van de top twee; hij gaf acht tellen toe. Van der Riet won wel de juniorenti- tel. Zijn grootste concurrenten Berry Buis (Rotterdam) en Alwin de Quartel (Dordrecht) vlogen er in de tweede manche uit. Bij de vrouwen nam Tessa Brug gink (Wieringerwaard) de titel over van Bibi Zeeman (Zaan dam), die vierde eindigde. Brons en zilver waren voor Anouk de Quartel en Jessica Egger.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 29