PvdA maakt kans op wethouder 7 DUIN BOLLENSTREEK Bollenstreekjeugd oriënteert zich op zijn toekomst SPRINGTIJ Ontzetting bij Gemeentebelangen over verlies raadszetels Open dag over toekomst Sassenheim Combinatie: Andere lastenverdeling Neem een proefabonnement BEL 071-5128030 R7 Uitgaan in het Lagerhuis WEKEN VOOR 22,00 sychiatrie in loordwijkse Kuip dordwijk - De Rijngeest oep, een organisatie voor de estelijke gezondheidszorg, iudt op zondag 11 april om 1.00 uur een thema-avond in j Kuip in Noordwijk over de tegratie van psychiatrische tiënten in de Noordwijkse sa- enleving. Psychiatrische pati- iten verhuizen steeds vaker n gesloten psychiatrische in- jUingen naar kleinere woon- stellingen midden in de sa- enleving, zoals het Noord- jkse Groot Hoogwaak. Tij- ins de bijeenkomst wil de jngeest Groep met bewoners n Noordwijk praten over wat Noordwijkse gemeenschap psychiatrische patiënten or elkaar kunnen betekenen. >u de boules tsese politici se - Lijsttrekkers en campag- medewerkers van de Lissese litieke partijen gaan op vrij- g 1 maart jeu de boules spe- i met de leden van de Lissese eniging 'Les Boules Fleu- s'. Aanvang 19.30 uur in de indelhal aan de Greveling- aat in Lisse. 'interwandelen j WV-Lisse t - Morgen is het mogelijk voor de 24ste keer de Win- ivandeltocht te lopen. De ndeling begint tussen 10.00 13.00 uur bij het VW-kan- ir aan de Grachtweg in Lisse voert langs Lissese dreven ir het Keukenhofbos. Het dpunt van de route ligt bij Lenteflora in de Hobahohal- waar de wandelaars tot 00 uur mogen binnenlopen, elnemers aan de wandel- ht moeten zich van tevoren chrijven. Dat kan de hele ïk op het VW-kantoor voor 1 euro. Wie zich op zondag ien 10.00 en 13.00 uur in lijft, betaalt 1,50 euro. udercursussen Bollenstreek n- en bollenstreek - Als intje in de rug bij het opvoe- i organiseert de Stichting i-, Duin- en Bollenstreek e oudercursussen. De cur- 'Opvoeden: Zó!' is voor ou- i met kinderen van 3 tot 12 en wordt gegeven in Rijns- g, Sassenheim en Noordwij- fout. De kosten bedragen 12 voor de hele cursus, de cieze data zijn nog niet be- d. De cursus 'Een puber in leert in vijf bijeenkomsten 'twee uur omgaan met pu- jroblemen. De cursus wordt ic even in Voorhout op 3,10, n 24 april en 8 mei. De kos- voor deze cursus bedragen uro. Voor meer informatie anmelden tel. 071-4093333. zaterdag 23 februari 2002 noordwukerhout - In de Atriumzaal van congrescentrum Leeuwenhorst krioelt het van de tieners. Ze zijn rond de veertien jaar en ze zitten in de tweede klas van het vmbo, het voor bereidend middelbaar beroepsonder wijs, zoals de mavo en het vbo tegen woordig heten. Voor hen breekt een belangrijke fase in hun jonge leven aan, want aan het eind van dit school jaar kunnen zij kiezen voor een be roepsopleiding, die hen gaat klaarsto men voor het arbeidsleven. De weg die de leerlingen inslaan hoeft niet definitief te zijn. Ze kunnen zelf bepalen in welke mate het vervolgon derwijs theoretisch, praktisch of alge meen is, en na het verlaten van het vmbo en het instromen op het Regio naal Opleidingscentrum (ROC, het middelbaar beroepsonderwijs) is een wissel nog mogelijk. De standhouders maken veel werk van de beroepenmanifestatie, waar van gisteren de tweede en laatste dag was en waar 1.400 leerlingen van het Fioretti College, het Andreas College en het Teylingen College op af kwa men. Met name de zorg- en de techni sche sector zitten te springen om per soneel. En jong geworven, is mis schien oud aangenomen. Om die interesse van de meisjes en jongens te wekken, staan in een van de vier hoeken diverse staaltjes van techniek. Bijvoorbeeld een draaiende automotor of een stuurmanshut waar aanstaande zeelieden het binnenva ren van de haven van IJmuiden of Rotterdam simuleren. Ook zijn er computers met een programma voor het bouwen van huizen. Een vloer van hout of van tegels, een indraaiende of een uitdraaiende deur en het inteke nen van een kunststof kozijn is op de computers van het ROC Nova College geen enkel probleem. Slechts een enkele vmbo'er is zo bru taal om de pc te misbruiken voor een spelletje patience. De leraar die er bij staat, grijpt niet in. Hij kent zijn pappenheimers:Ach, de boog kan niet altijd gespannen staan. Het hoeft allemaal niet zó zwaar en serieus. Als ze de indruk meenemen dat techniek leuk is, zijn wij in onze opzet geslaagd. Daar gaat het deze da gen om." Miep Nagtegaal, die namens de KBOR (Stichting Kontakt Beroepsleven On derwijs in de Regio) de beroepenma nifestatie coördineert, is ook vol be grip: „Vergis je niet. Ze krijgen hier in de anderhalf uur dat ze binnen zijn zoveel voor hun kiezen. In twintig mi nuten komen ze in aanraking met een van de vier sectoren: zorg, groen, techniek en economie. Daarna heb ben ze tien minuten vrij om te doen wat ze willen, of om nog ergens wat meer informatie te vragen. Nagtegaal vindt de manifestatie een succes. „Dat was het van tevoren al, omdat het voor het eerst is dat alle ROC's uit de regio deelnemen. Ze zijn op zich wel verschillend, maar bieden ook opleidingen die vaak een overlap pend lesprogramma hebben. Hoewel ze dus soms azen op dezelfde leerlin gen, werken ze hier samen. „Donderdagavond was de zaal open voor alle belangstellenden en er kwa men veel leerlingen terug met hun ou ders om te laten zien waar ze enthou siast over waren geworden. Verder reageren de leerlingen heel goed. Dat zeggen ze niet met zoveel woorden, maar dat merkje." Terwijl Nagtegaal die woorden uit spreekt, loopt ze langs de 'zorghoek'. Daar zitten vijf stoere jongens adem loos te kijken naar hun vriendje, dat onder het toeziend oog van een ver pleegkundige bezig is een babypop een luier om te doen. „Kijk nou toch eens. Prachtig om te zien." Speculeren over coalitie begint in Katwijk vervolg van voorpagina katwijk - Met de uitslag die de opiniepeiling in Katwijk voor spelt, komt de PvdA voorzichtig in beeld voor een wethouders- post. Het CDA is niet van plan om als grootste partij twee wethou ders te leveren. De PvdA zou een wethouderszetel kunnen inne men ten koste van WD of zelfs SGP. In de door Research voor Beleid uitgevoerde enquête krijgen die drie partijen procentueel bijna evenveel stemmen. Het CDA, de WD en de Christenunie (CU) houden alledrie de deur open voor de PvdA, die met Stolk en Griep twee capabele wethou derskandidaten in huis heeft. Wel wijst wethouder Post van de CU, straks opnieuw beschik baar, op de al jaren gebruikelijke coalitie van drie confessionele partijen en één progressieve. Zijn uitgangspunt is dat er een constructief college moet ko men. „Dus niet alleen kijken naar het aantal zetels, maar vooral naar de beschikbare kan didaten en de verkiezingspro gramma's." Wat dat betreft is hij gerustgesteld dat de lokale par tijen Protestants Christelijk Kat wijk (PCK) en Bakens Verzetten Katwijk (BVKatwijk) in de pei ling onderaan bungelen. Het zou volgens hem een ramp zijn als zij winst hadden gemaakt ten koste van bijvoorbeeld SGP of Voorspelling zetelverdeling CDA BB Christen Unie 1=3 SGP (=3 VVD ra PvdA EZZ3 Groen Links rz\ PC Katwijk PvdA. „Die partijtjes dragen weinig bij aan een constructief bestuur. Het levert alleen maar puinzooi op." Fractievoorzitter Van Duijn van het CDA, uiterst tevreden met de uitslag van de opiniepeiling, zegt dat zijn partij niet uit is op twee wethouders. „Wij zijn er al tijd voorstander van geweest dat de partijen in de raad zoveel mogelijk in het college zijn ver tegenwoordigd. Ons uitgangs punt is een coalitie van de vier grootste partijen." De vertrekkende SGP-wethou- der Jan van der Plas rekent erop dat zijn partij weer een wethou der levert. Hij is teleurgesteld en verbaasd dat de SGP in de pei ling van de tweede naar de vier de plaats is gezakt. Maar de con statering dat de confessionele partijen er samen een zetel bij- krijgen, maakt iets goed. Er is weliswaar een verschuiving van de 'zware' christelijke partijen (SGP en PCK) naar de wat pro gressievere CU en CDA, maar desondanks is er sprake van een versterking van de christelijke partijen, meent de wethouder. „De landelijke drang naar een ontkoppeling van geloof en poli tiek is in Katwijk dus niet zo groot." WD-fractievoorzitter Van Effe- rink gaat zich na deze uitslag in spannen om een vijfde zetel in de wacht te slepen. Zijn partij groeit daarvoor in de peiling net iets te weinig. Hoewel hij niet verwacht dat de PvdA op 6 maart echt vier zetels weet te bemachtigen, sluit hij een wet houderswissel tussen de socia listen en SGP niet uit. De PvdA zal, om in het college te komen, wel afstand moeten nemen van het standpunt dat de spaarpot van de gemeente voor een groot deel gebruikt moet worden voor nieuwe plannen. „Natuurlijk moeten we investeren, maar de reserves geven ook opbreng sten." Zijn PvdA-collega Stolk denkt dat daarover onderhandeld kan worden na de verkiezingen. Hij ziet toetreden tot het college - ten koste van de SGP - als reële mogelijkheid. Vooral omdat het CDA in zijn ogen steeds pro gressiever wordt. „Sporten op zondag, kinderopvang. Over dat soort zaken kunnen zij beter met ons praten dan met de SGP. Zeker nu daar een nieuw boeg beeld komt. De huidige fractie voorzitter Van der Plas heeft een strakkere uitstraling van de SGP- principes dan de wethouder." katwijk - 'Verbazingwekkend', noemt J. Slings van Gemeentebelangen - na een paar seconden stilte - de uitkomst van de opiniepeiling. Gemeentebelangen ver liest de twee zetels die de partij nu nog als D66/Gemeentebelangen heeft. „Maar we,.zijn hierdoor niet uit het veld te slaan", zegt zij meteen strijdvaardig. Ze is vooral verbaasd over de achteruitgang omdat de lokale partij de afgelopen tijd juist veel nieuwe leden erbij heeft gekre gen. ,Als je ziet dat we bij het jongeren- debat van B-Involved donderdag als eer ste zijn geëindigd, als je hoort wat voor positieve reacties wij binnen krijgen, dan begrijp ik deze uitslag niet. Echt niet." Zij legt zich nog niet neer bij het aantal van nul raadszetels. „We gaan door op dezelfde weg, met actief campagne voe ren, en hopen dat de echte uitslag iets anders te zien zal geven." Datzelfde hoopt Tejo Janssens, de voor man van Bakens Verzetten Katwijk. Ook zijn nieuwe partij staat in de peiling op nul. „We rekenen echt op een zetel. Nog steeds." Hij geeft aan dat de hele uitslag hem teleurstelt. Vooral het feit dat de confessionelen een zetel winnen en de niet-christelijke partijen er in totaal een inleveren. „Er moeten in Katwijk zaken gebeuren die onder confessionele partij en niet gebeuren. Uitbreiding van terras sen, een ruimer evenementenbeleid, dat soort dingen." PCK, de partij van N. Zwaan, krijgt wel een zetel. Net zoveel als hij er nu heeft met Lijst 8. Toch is ook hij niet helemaal tevreden. „Maar een peiling blijft een peiling. We kunnen er nu nog wat aan doen", zegt Zwaan. De uitspraak van wethouder Post - dat de kleine lokale partijen geen constructieve bijdrage leve ren aan het gemeentebestuur - noemt hij 'nogal fors voor iemand die op jeugdbe leid heel wat heeft laten liggen'. PCK vindt vooral dat het christelijk jeugdwerk in Katwijk tekort komt. „En als wij een wethouder zouden leveren, denk ik dat wij het wel voor elkaar zouden krijgen." De SGP is een zetel kwijtgeraakt, die is niet met ex-SGP fractievoorzitter M. van Rooijen mee naar PCK gegaan, zoals werd verwacht. „Dat had van ons ook niet gehoeven", zegt Zwaan. „Maar nu heeft de ChristenUnie er een bij, die had den we toch liever bij de SGP gezien. Ook Groenlinks houdt de zetel die het nu heeft. Lijsttrekker J. Haasnoot is niet echt verrast. „Met de lijstverbinding GL/GB/PvdA/BVK hadden de progressie ve partijen gehoopt wat meer invloed te krijgen, maar ja, als Gemeentebelangen echt verdwijnt - wat raar, trouwens - dan komt dat er misschien niet van." noordwijk - Stappen in Noord wijk is leuk. De meeste jongeren hebben een gezellige avond en gaan daarna gewoon naar huis. De gemeente en politie moeten zich niet alleen maar focussen op de probleemgevallen. Dat vinden de jongeren, die gis teravond in De Kuip in Noordwijk deelnamen aan het Lagerhuisde bat over stappen in Noordwijk. De opkomst viel wat tegen: twaalf jongeren praatten mee met de vertegenwoordigers van politie en brandweer en wethou der Sweers. Ook H. Opdam, eige naar van verschillende gelegen heden in Noordwijk, deed een duit in het zakje. Hij noemde het de verantwoordelijkheid van de barkeepers dat veertienjarigen niet laveloos de deur uit gaan. Maar een van de deelnemende meisjes wierp tegen dat die bar keepers zelf ook maar achttien, negentien zijn. „Die kun je zo'n verantwoordelijkheid niet geven. Dat is de taak van de eigenaar." Over camera's oordeelden de deelnemers dat ze nuttig kunnen zijn, maar dat de stappers zelf ook een verantwoordelijkheid hebben om rotzooi te voorko men. Al met al een goede discus sie, oordeelde de jury. En de jon geren hebben zich weer eens la ten horen. Foto: Mark Lamers urinaal gesproken oogsten crobatische hoogstandjes iplaus. Maar laten we wel n, acrobatiek hoort thuis n het circus en niet in de dszaal. Geen staande ovatie i, voor de wonderbaarlijke pagaat van de gemeente Sassenheim deze week. •litici zijn verwikkeld in rwoede strijd tegen instichting De Vooruitgang, it die boeven willen de ijebuurt slopen, omdat een huizen niet meer aan de van deze tijd voldoen, de bouwgrond van het ituinencomplex achter de als voorgehangen worst of om mee te slaan - dat -r gt een beetje van de stem- J gvan de kibbelende partij- f- proberen de Sassemse - sleden hun dorp voor brute z slag te behoeden. Kijk, dat a principes. C undat ze in Sassenheim verstand hebben van vi- gooide het gemeentebe- r er op dezelfde avond ook een toekomstvisie tegen- Ook daar dappere woor- |0ver het opknappen van woonwijken. En over het :n daarvan. Eeeh... Is dit fde gemeente die over- Oranjebuurters financi- steunen in hun strijd te- sloop? Hoe moet dat straks als de rest wel plat gaat? wordt heen en weer rennen de gemeenteadvocaat, als en gedaagde tegelijk. Om het dorpsbestuur maar niet reken. Commissies tegen v0 ir? Of gewoon de raadsver- te ringen in twee helften spe- c( n de scores van de eerste ("Wij zijn vóór de slopers- en de tweede helft ('Slo- ïooit!') bij elkaar optellen. gescoorde argumenten tel- |ubbel. Sassem: never a moment. tij maar denken dat het ij- r.r'd is, die de Sassenheimse uurders er steeds toe drijft rote broek aan te trekken Duin- en Bollenstreek, dijkt bittere noodzaak, zulke spagaten moet je ge- ruim in de naad zitten. Ja, nogal logisch dat wethouder Jan Post breed staat te grijnzen. In de opiniepeiling is duidelijk te lezen dat hij weer zo'n fijne zachte pluche stoel onder zijn derrière mag schuiven. En nogal wiedes dat Marcel van Tol jaloers is. Want Gemeentebelangen, \Vaar hij tweede op de lijst staat, krijgt volgens de peiling nul (zegge: nul) zetels in de nieuwe gemeenteraad. Maar of geweld dan de oplossing is? Katwijks enige gewaardeerde ex-hooligan was net zo goed bezig om in te burgeren in de Katwijkse politiek. De wethou der jeugdbeleid had veel bewondering voor jongerenwerker Van Tol, zo vertelde hij ons gisteren toen hij teleurgesteld vernam dat Gemeentebelangen wellicht van de kaart wordt geveegd. Want samen ver maakten ze zich altijd zo kostelijk achter de flipperkast in Scum. Dus om nu zo op tilt te slaan - en op Post te slaan - gaat te ver, Marcel. In elk spel moetje tegen je verlies kunnen. Ook in het politieke ge vecht. En gelukkig kun je beter flipperen dan Jan. Foto: Dick Hogewoning Hond en baas Een afvoerputje. Zo verwoord de CDA'er Harm Aten onlangs het Valkenburgse gevoel over de huizenbouwplannen op het Valkenburgse vliegkamp van al le in ruimtenood verkerende gemeenten. En dat gevoel werd nog eens versterkt toen ze vlak daarna in de krant konden le zen dat de Leiderdorpse PvdA- wethouder Molkenboer het vliegveld Valkenburg (wanneer dat als bouwlocatie wordt aan gewezen) als een van de plek ken noemt voor het afvalver werkingsbedrijf Vliko. Molken boer was daarover al in gesprek met regiogemeenten. Met iedereen, behalve Valken burg zelf, kennelijk. Want nie mand in Leiderdorp had even de moeite genomen naar dat dorp te bellen. En dus zijn ze in de vliegkampgemeente woest. Op Molkenboer, die er vanuit gaat dat Valkenburg straks een nieuwe Leidse (of Leiderdorp- se) wijk wordt, en op de Vliko- directeur die een verhuizing naar Valkenburg al 'een goed idee' noemde. 'Schandelijk', bestempelde Joop van der Reijden afgelopen dinsdag in de gemeenteraad het voornemen. „Die Molken boer denkt: dit ligt nu in mijn achtertuin en vervolgens legt hij het ergens anders neer. Maar zo zijn we niet getrouwd." En daar bleef het niet bij. Van der Reij den, die geen zin heeft om zijn spraakmakende politieke loop baan te eindigen als chef riole ring van de gemeente Leiden, trok zwaarder geschut uit de kast: „Ze zeggen wel eens dat een baas er na verloop van tijd als zijn hond gaat uitzien. In dit geval gaat de directeur van het afvalverwerkingsbedrijf op zijn product lijken." Afvoeren dus die Molkenboer, zegt Joop. Al leen niet naar Valkenburg. Want dat is geen afvoerputje. Daadkracht De bliksem sloeg woensdag avond in in Voorhout. Niet al leen letterlijk, maar ook figuur lijk. Want in het gemeentehuis ging ook eventjes het licht aan. De dagelijkse ergernis van veel Voorhouters, de lange files tij dens de ochtendspits op de Oosthoutlaan, wordt aange pakt. En hoe: verkeerswethou der en lijsttrekker van de groot ste politieke partij van Voor hout Leo van Steijn had al over legd met zijn Sassenheimse col lega Nia Wagemakers. Zwaarge wichten, dus. En er werden zelfs al twee (2!) mogelijke op lossingen op tafel gelegd. Dat ben je in Voorhout niet ge wend. Daar moet eerst over elk probleem zo lang worden ge praat tot of het probleem niet meer bestaat, tot niemand meer zin heeft om er nog één woord over te zeggen of tot de boel zo ver uit de hand is gelo pen, dat er niets meer te redden valt. Nu is het natuurlijk wel vlak voor de gemeenteraadsverkie zingen. En zo'n itempje als files doet het altijd goed. Bovendien is nog met geen woord gerept over wie wat gaat betalen. Maar dat is natuurlijk zeuren. Net zoals het flauw is om te vra gen hoe het Sassenheimse ge meentebestuur het straks gaat verkopen dat het Voorhoutse Leo de helpende hand toesteekt om vervolgens al die files naar eigen grondgebied te verplaat sen. Nia is dan geen wethouder meer, dus daar hoeft niemand meer bij aan te kloppen. Wel licht komen de Sassenheimse en Voorhoutse opvolgers vlak voor de verkiezingen met nóg een briljante oplossing op de proppen. Hoe groot is eigenlijk de kans dat bliksem twee keer op dezelfde plaats inslaat? Eric de Jager, Rob Onderwater en Roza van der Veer sassenheim - Met een open dag in het gemeentehuis willen bur gemeester en wethouders van daag de burgers de kans geven om te reageren op de toekomst visie voor het dorp. In het ge meentehuis zijn tussen tien en vier uur de gemeente en 26 ver enigingen en instellingen met kraampjes aanwezig. Burgemeester Buddenberg voert campagne in Vlaardingen, maar wethouders en fractievoorzitters geven acte de présence. De aan wezigen kunnen met hen in ge sprek gaan over onderwerpen die hen na aan het hart liggen. Aan de toekomstvisie, waarin onder meer het plan staat om oude woonwijken als de Hortus laan of de bomenbuurt op te knappen of te slopen, is ook nog een prijsvraag verbonden. Het college slaagde er niet in een goede titel te bedenken en laat dat aan de inwoners. Daarnaast heeft het college naar aanleiding van de toekomstvisie zes stellingen geformuleerd, waar bezoekers op kunnen rea geren. De reacties worden ver werkt in de definitieve versie van de toekomstvisie. De commissie algemene be stuurlijke zaken buigt zich maandag over de plannen, de gemeenteraad moet de visie op 4 maart, twee dagen voor de raadsverkiezingen vaststellen. Of de commissie maandag al over de reacties van de burgers beschikt, is gezien de korte tijd nog de vraag. De gemeenteraad zal ze in elk geval wel meene men bij de definitieve stand puntbepaling, beloofde burge meester Buddenberg bij de pre sentatie. noordwijk - De parkeer-, foren sen-, en toeristenbelastingen in Noordwijk moeten omhoog. Daarnaast moeten sommige uit gaven worden uitgesteld. Dat is nodig om extra geld te krijgen voor een groener Noordwijk, voor beter openbaar vervoer, voor jongeren- en ouderenvoor zieningen, voor meer veiligheid maar ook voor meer cultuur, welzijn en ontwikkelingssamen werking. Om te voorkomen dat met name de laagstbetaalde Noordwijkers zwaarder belast worden, moeten de riool- en reinigingsrechten worden be vroren. In de komende jaren moet er een verschuiving ko men naar vooral de onroerend- zaakbelasting (OZB). Dat staat in het verkiezingspro gramma van de Progressieve Combinatie PvdA Groenlinks en D66. Daarin wordt gepleit voor een grote ommezwaai na de gemeenteraadsverkiezingen van 6 maart. De Combinatie wil meer aandacht voor Noordwij kers die het de afgelopen jaren moeilijk hebben gehad: laagbe taalden, ouderen, jongeren en allochtonen. De laatsten zijn ge teisterd door racisme, ouderen en jongeren hebben moeite een geschikte woning te vinden en jongerenvoorzieningen zijn ver dwenen. Minder rijke Noordwij kers betalen hoge riool- en rei nigingsrechten terwijl de OZB, die afhankelijk is van de waarde van het huis, op een laag peil ligt. Noordwijk wordt om die re den zelfs gekort op haar algeme ne uitkering door de rijksover heid. Volgens de Combinatie kost elk nieuw huis Noordwijk nu geld, een situatie waar een einde aan komt als Noordwijk haar OZB optrekt. De Combinatie is niet erg tevre den over de gemeentelijke daad kracht van de afgelopen vier jaar. Zo menen de progressieve partijen dat de afgebrande Zee- honk en Witte School snel her bouwd moeten worden. De laat ste moet wit zijn en een rieten dak hebben. De Northgoschool moet meer ruimte krijgen door uitbreiding van het hoofdge bouw en ook de Duinpieper moet meer lokalen krijgen. Door deze plannen komen op de an dere basisscholen lokalen vrij voor voor- en naschoolse op vang. Ook moet haast worden ge maakt met het bouwen rondom Offem in twee aparte woonwij ken. Jaarlijks moeten er twee honderd huizen, waarvan 50 procent goedkope huur/koop huizen. worden gebouwd, vindt De Combinatie. Om Noordwijk groener te krij gen, moet het gebied tussen de Beekla'an en Northgodreef, het zogeheten middengebied, een dorpspark worden. Zo wordt het Dompad gerestaureerd en voor zien van nieuwe beplanting. Ook moet worden nagedacht over de aanleg van een natuur- attractie zoals een kruidentuin. Het openbaar vervoer kan beter door het sne^enleggen van de Rijn Gouwe lTjn met een kop station op het Vuurtorenplein of directe omgeving. Ook de trein taxi moet in Noordwijk gaan rij den. De Combinatie wil voorts een onderzoek naar gratis of bij na gratis openbaar vervoer voor scholieren, ouderen en gehandi capten binnen de gemeente Noordwijk. Voorts moet onder het Jan Kroonsplein een par keergarage komen, de Casinoga rage in gebruik worden geno men en moeten langparkeerders rond de Kerkstraat en Hoofd straat worden geweerd door het instellen van een maximale par keertijd.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 19