Superb: Tsjechische limousine met allure Stationwagon 307 met MPV-neigingen :"U! feu ISMAN Autobedrijf Hamersbv Uw Skoda-dealer in de regio Opel begint met Vectra sedan (advertentie) Gazelle i ia Batavus Batavus elektra Tomos Loekie 100% service •meer dan 100 modellen ^kwaliteit in tweewielers wieiers b.v. Levendaal 76 Leiden Tel.: 071 -5131515 yltrastraat/hoek Willem de Zwijger "r Leiden Tel.: 071 -568 06 80 ALEN DER UARI 2002 1/5 Cuore Sportivo al Romeo, Science Museum, den. 020 3421 711. 4 Holland Flowers Rally, inkarspel. 075 6215 804. ifliafkampprojects-tsp.nl |J*T 2002 odelautobeurs, Sporthal 2 enwijk, Almere Stad. 'e|9640 354. eurospoor.nl Australië Formule 1 bourne. FietsRAI, Europaplein 8, jterdam. 020 5491 212. jf.fietsrai.nl 7 British Cars Lifestyle, '<J tron Rosmalen. 2 >233 300. ien 3 Klassieke rally van ikko, 0033 140-899010 aar: Weg Wiel, Postbus 507, Haarlem, of: specialeproduc- 'damiate.hdc.nl mdiging onder verantwoording betreffende organisatie. De uit- is niet verantwoordelijk voor af ingen of gewijzigde data. Voor de informatie: bel het vermelde te- inummer of ga naar het betref internetadres. f ling: Le Saint-Michelet s: Goudargues k: Cevennen Frankrijk DO.3346.6822.499 wt naand of twee geleden in deze rubriek aandacht 2 ied aan camping La Vallee op de grens van het Rhö- en de Cevennen. Jan en el deijer lazen de tip en kon- ach 'voor honderd pro vinden in de positieve op- he ingen over die camping, j kunnen het weten, want eijers komen al zo'n jaar of v ig in dit gebied en verble- 'TS iok een aantal keren op La ao^e Verte. camping is ideaal voor het seizoen. Maar aangezien 'oi u we wat meer tijd heb- g in het rustiger voor seizoen naar deze streek *rohebben we gekozen voor Dt lamping die wat dichter bij ',06 lorp ligt. Wij hebben een tu1 itige camping gevonden ij het pittoreske plaatsje vi targues." 1 'en int-Michelet heet het set leerparadijsje van de fami- g eijer. De camping ligt, net ktth Vallee Verte, aan de rivier ze en wordt omgeven bossen, wijngaarden en assen. Naar het plaatsje argues is het een kleine ki- t. Daar zijn de super Dobbeweg 2, 2254 AG Voorschoten (071)560 02 33 FRANKRIJK idillac SRX komt 2004 in Europa drecht - Cadillac komt in 4 met de SRX op de Europe- Darkt, een 'crossover' met inschappen van een luxe se- de ruimte van een station- het uiterlijk van een luxe reinwagen en de bruikbaar - dvan een MPV. Het GM- rk heeft voor het komende lerhalf jaar vijf compleet uwe auto's op het program- staan. Weg Wiel Jamaica is niet [oedkoop maar wel exclusief Veel aandacht roor 'kleine' watersporten Er kunnen zeven mensen in de SW. Foto: Peugeot door Peter Lodewijks utrecht - Frankrijk heeft weer zijn 'eigen VW Golf in de vorm van de Peugeot 307. De Franse middenklasser sleepte de titel Auto van het Jaar in de wacht en gaat ongetwijfeld geld in het la tje van Peugeot brengen. Zeker nu er een interessante station wagon aan zit te komen. In mei van dit jaar moet de nieuwe 307 SW in de Neder landse showrooms staan. Om dat de 307 hatchback van zich zelf al afmetingen heeft die naar de maten van een ruimtewagen (MPV) neigen, zit de stationwa gon daar ook in de buurt. Als we hem naast de succesvolste MPV van het moment, de Opel Zafira, zetten is hij 10 centimeter langer en 11 cm lager. Wat voorkomen betreft lijkt hij meer op een Mit subishi Space Star, een soort 'ruimtelijke stationwagon' dus. Het interieur is multifunctioneel ingericht, dat wil zeggen dat er door met de stoelen te 'spelen' diverse ruimtelijke oplossingen zijn te creëren. Zo hebben beide voorstoelen verstelmogelijkhe- den in drie richtingen en heeft de tweede zitrij drie afzonderlij ke stoelen met lengte- en rug leuningverstelling die, als de rugleuning is neergeklapt, als ta feltje gebruikt kunnen worden CAMPING en die ook geheel voorover ge kanteld kunnen worden. De stoelen kunnen bovendien ge makkelijk verwijderd worden of op de derde zitrij worden ge plaatst. Als de middelste stoel is verwijderd kunnen de beide buitenste stoelen ook naar het midden verplaatst worden. Eén of twee extra stoelen op de der de zitrij bieden de mogelijkheid om meer passagiers mee te ne men. Deze speciale stoelen zijn eveneens opvouwbaar, neer- klapbaar en uit de auto te ne men. Een echte 7-zitter dus, deze 307 SW, met zeven afzonderlijke stoelen en royale opbergmoge- lijkheden. Om de inzittenden van voldoende licht te voorzien, heeft de carrosserie maar liefst 5,34 vierkante meter aan glasop pervlak. Opvallend onderdeel daarvan is het grote panorami sche dak van groen getint glas in het verlengde van de voorruit. Aan de binnenzijde van dat dak bevindt zich een elektrisch be diend zonnescherm. Ten op zichte van de hatchback heeft de 307 SW een 10 centimeter grotere wielbasis en een 12 cm grotere overhang aan de achter zijde, ruimte die volledig ten goede komt aan het interieur. De totale lengte van de auto is 4,42 meter, de breedte 1,76 me ter bij een hoogte van 1,54 me ter. De 307 SW is leverbaar in 13 verschillende carrosseriekleuren en drie verschillende kleurstel lingen voor het interieur, allen voorzien van aluminium de corstrips. Voor de aandrijving kan men kiezen uit twee benzi nemotoren en twee diesels. De SW 1.6 16V gaat €20.550 kosten, de 2.0 16V staat voor €23.330 in de prijslijst. De 2.0 HDi diesel met 90 pk kost €23.260 en voor een 20 pk sterkere versie betaalt men €25.080. Overigens komt er later dit jaar ook nog een 'ge wone' station (Break), zonder het panoramische dak en ach terin gewoon een driezitsbank. door Peter Lodewijks Barcelona - Opel heeft de prij zen bekendgemaakt van de nieuwe, grotere en markant ogende Vectra, die in maart zijn debuut op de autosalon van Ge neve maakt en eind mei in Eu ropa wordt gelanceerd. Opmer kelijk genoeg begint het Duitse GM-merk met het op de markt brengen van de 'gewoonste' ver sie: de 4-deurs sedan. Deze is straks te koop vanaf 23 mille (in euro's). De lichtste motor is de 1.8 liter (122 pk) en de tweede bezine- motor is de sportieve 2.2 liter (147 pk). De prijzen voor de 2.2 beginnen bij 25 mille. Ook is er keus uit twee moderne diesel motoren, de 2.0 DTi (100 pk) en de 2.2 DTi (125 pk). Dieselen met de Vectra kan vanaf 25 mil le. De nieuwe Vectra heeft een om vangrijke lijst met extra's tot zijn beschikking, waarvan een flink deel in de standaarduitrusting van de verschillende uitvoerin gen is opgenomen. Voor het eerst kan de koper kiezen voor een automatische 5-versnel- lingsbak, die ook met de hand kan worden geschakeld. De opbouw van het gamma wordt wat anders dan de Vectra- kopers tot nu toe gewend wa ren. Na de sedan verschijnt wel iswaar een hatchback ten tonele (in de herfst) maar die vervult in eerste instantie een andere functie, namelijk die van spor tief topmodel. Hij krijgt als enige van de serie de beschikking over een 3.2 liter V6-motor, die goed is voor 211 paardenkrachten. In deze hoedanigheid moet de GTS meer worden gezien als een op volger voor de Calibra en zijn voorganger Monza. Wat de cou péachtige sportsedan gaat kos ten is nog niet bekend. De volgende verrassing komt voorjaar 2003 en heet Vectra Signum. Wat dat precies gaat worden is nog onzeker. Hij moet in elk geval dienst gaan doen als een stijlvolle multifunctionele auto op basis van de stationwa gon, die een half jaar later volgt. Beide wagens hebben een lan gere wielbasis dan de gewone Vectra, hetgeen ten goede komt aan de binnenruimte. De Sig num, die korter is dan de sta tionwagon, kennen we al deels van het gelijknamige prototype dat Opel recent op enkele auto shows liet zien. De productie- Signum ziet er wat minder spec taculair uit dan de conceptauto maar blijft desondanks zeer her kenbaar. G1ZN 634 markt, een drogist, de pinauto maat, de dokter, een garage en, ook niet onbelangrijk, gezellige terrasjes. Jan en Nel Meijer bezoeken Le Saint-Michelet niet met een ei gen kampeermiddel. Zij huren ter plekke een stacaravan („te gen een redelijke prijs van 190 euro per week voor een vier- persoonscaravan met douche en toilet"). In totaal beslaat de camping een oppervlakte van 5 hectare en telt honderdzestig staanplaatsen. Er worden circa 25 caravans en mobile homes verhuurd. Op Le Saint-Michelet treft de campinggast een bescheiden faciliteitenpakket; geen disco, geen zwembad, maar wel een speeltuintje, tafeltennis en een sportveld. In de rivier kan ge zwommen, geroeid en gevist worden. Er worden jeu de bou- lescompetities gehouden en ge organiseerde wandeling aange boden. Brood, croissants, melk, boter en ijs zijn er verkrijgbaar. Ook wanne maaltijden en lun ches worden op Le Saint-Mi chelet geserveerd. Behalve wandelen, roeien en vissen, is er meer te doen in de omgeving. In een straal van een paar kilometer rond de cam ping liggen de kloof van de Cè- ze, de waterval van Sautadet, de Concluses en de Chartreuse van Valbonne. Ook Avignon. gen, warme maaltijden en lun ches, jeu de boulesbaan, was machine, elektriciteit bij iedere staanplaats, verhuur van cara vans en mobilehomes. Bijzonderheden: geschikt voor gehandicapten, barbecue toe gestaan. Route: Route du Soleil, bij Montélimar de afslag Bollène, via Pont St-Esprit richting Bagnols (N86). Vóór Bagnols, afslag Barjac (D980). Na circa 15 km. Goudargues. De cam ping staat met borden aangege ven. Afstand vanaf Utrecht 1087 km. Ook zo'n kampeerparadijsje gevonden en geen bezwaar om anderen daarin te laten meedelen? Deze rubriek Campingtip biedt daarvoor een podium. Laat ons weten waarom de camping u zo goed is bevallen. Voeg daar zoveel mogelijk feitelijke in formatie over ligging en voorzieningen aan toe en stuur uw bijdrage naar onze redactie toerisme, t.a.v. Mir jam van Twisk, Postbus 15, 1200 AA Hilversum. Of mail naar m.van.rivisk@ge.hdc.nl. Na plaatsing belonen wij uw tip met een cadeaubon van €11.50. door Rob van Ginneken Met zijn nieuwe luxemodel Su perb wil Skoda binnenkort ook een deuntje meeblazen in de prestigieuze zakenauto-klasse. Kans van slagen? Eigenlijk kan er nauwelijks iets misgaan. De Su perb is immers een kloon van de VW Passat. Maar dan een slag groter, aardig compleet uitge voerd en met prijzen vanaf dik 25 mille (euro dus) nog redelijk be taaibaar ook. Imago telt. Zeker als het om au to's gaat. Nog maar een jaartje of vijf geleden was een werkge ver in zijn zoektocht naar ge kwalificeerd personeel bijvoor beeld reddeloos verloren als er een Skoda-van-de-zaak in beeld kwam. Inmiddels liggen de kaarten duidelijk anders. Volks wagen is honderd procent eige naar van het Tsjechische merk en dat heeft, samen met de lan cering van verdienstelijke mo dellen als Octavia en Fabia, het beeld van Skoda krachtig veran derd. De volgende stap lag dus voor de hand. Het lowbudget-merk van weleer maakt zich op voor proefd VW-adres, maar de eer ste testritten leren dat er in de details toch wel iets in de Duits- Tsjechische vertaling verloren is gegaan. Zo is de geluidsisolatie minder effectief en haalt het on derstel niet helemaal het niveau waarop je bij belangrijke con currenten als Passat en Mondeo mag rekenen. Het houdt met een compleet nieuw model in een voor Skoda compleet nieu we klasse nu eenmaal ergens op, ook al leen je nog zoveel er varing van je moederconcern. Tot slot de motoren. De basis ligt bij de beproefde 2.0 liter 116 pk motor, die al heel aardige prestaties levert (25.490 euro). Een treetje hoger zit de dynami sche 1.8 Turbo met 150 pk. De meest gespierde motorisering wordt verzorgd door de 2.8 V6 met 193 pk. Daarnaast zijn er twee TDi turbodiesels: de 1.9 li ter 131 pk (30.190 euro) en de 2.5 V6 met 155 pk. Naast een drietal uitrustingsniveaus hebt je de keuzemogelijkheden daar mee meteen gehad. Want Skoda denkt niet aan een Superb sta tionwagen. (advertentie) Orange, NImes zijn in minder dan een uurtje bereikbaar. Iets verder weg, zo'n 80 tot 100 km. wachten Arles, de Carmarque en de Middellandse Zee. Ook andere alternatieven voor een dagje weg worden door de Meijers aangedragen. „Mensen die graag wandelen of fietsen kunnen speciale routekaarten daarvoor afhalen bij de VW in het dorp. Behalve uitjes naar de bekende bestemmingen is het zeer de moeite waard eens de authentieke Zuid-Franse dorp jes in de buurt te ontdekken, zoals het ommuurde dorpje Lussan. De vele wijncaves in onder meer Lussan, Laudun, Chateneuf, of dichterbij in Saint-Gervais en St. André de Roquepertuis zijn een bezoekje waard. En datzelfde geldt voor de weekmarkten in Goudar gues, Alès, St-Ambroix, Bagnols, Pont St-Esprit, Uzès en Barjac." Kenmerken: Ligging: rustig gelegen aan de riv'v,. ',e Cèze, grassige, bescha duwde plaatsen. Sanitair: ruime douches en toi letten die tweemaal daags wor den schoongemaakt. Faciliteiten: speeltuintje, sport veld, georganiseerde wandelin stoel, waardoor je een soort voe tenbankje krijgt. Zodat meneer of mevrouw achterin ontspan nen onderuit kan liggen. Klinkt wellicht overdreven, maar de Superb heeft inderdaad grote talenten om te worden gebruikt als auto met chauffeur. Of taxi natuurlijk. Ruilt de toekomstige Superb-ko- per kwantiteit in voor kwaliteit? Met de vanafprijs van 25.490 eu ro zou je het bijna denken, maar de werkelijkheid is anders. Het interieur is zelfs zo strak, chique en functioneel uitgevoerd dat je net zo makkelijk in een van de gevestigde prestigemerken zou kunnen zitten. De importeur onderstreept de frontale aanval op de gevestigde orde met een heel aardige basisuitrusting. Denk aan airco, cruisecontrol en ABS. Je mist in de instapper eigenlijk alleen zaken als gordij nairbags, een radio en chique snufjes als elektrische bedienba- re stoelen. Is mee te leven, zou je zeggen. Valt er dan helemaal niets op de grote Skoda af te dingen? Jawel hoor. Bedienings- en zitcomfort zijn weliswaar goed voor elkaar, alles komt immers van een be- Type J op de markt kwam. Eigenlijk was dit een zo geheten rolling chassis, een auto zonder buiten kant zeg maar. In de beginjaren van de auto was het gebruikelijk dat een fabriek een chassis met motor leverde, waarna de klant bij een carrosserie bouwer een koetswerk naar wens bestelde. Zo ontstonden vele modelvarianten die technisch identiek waren maar er geheel verschillend uitza gen. Het Type J rolling chassis was niet bepaald goedkoop. Het kostte destijds een dikke 8000 dol lar, waarvoor men net zo goed twintig complete A-Fords had kunnen kopen. En vervolgens moest er nog een koetswerk ontworpen worden. Op de foto een Convertible Victoria uit 1931. Deze auto is volgend weekeinde te zien op de klassiekershow van Antwerpen. Foto: GPD De grote Skoda is een kloon van de VW Passat, maar een slagje groter. Foto: Pon Mobiel er niet omheen deze nieuwe speler op het automobiele veld in zijn voorselectie op te nemen. de definitieve doorbraak. Daar voor wordt rond half mei de Skoda Superb de showrooms binnen gerold. Een limousine die zich zonder twijfel zal ont wikkelen tot een zakenauto van allure. Het zal best nog wel even duren voor de it-ers spoorslags toestromen wanneer hen als lokkertje een Superb wordt voorgehouden. Maar de minder verwende zakelijke rijder komt Het recept mag er zijn. De grote en strak gelijnde limousine lijkt niet alleen sterk op een Passat, maar is ook daadwerkelijk van het Duitse succesnummer afge leid. Zo stamt zijn bodemgroep van de grote zakenauto en is er ook voor de rest van de auto ijverig in het VW-magazijn ge winkeld. Met als saillant detail dat de nieuwe Skoda limousine wél een tien centimeter langere wielbasis meekrijgt. Wie de Passat een beetje kent, weet dan dat de zitruimte ach terin werkelijk fenomenaal is. En dat onderstrepen de desig ners nog eens met een aardig extraatje: een achteruit klap pend middenstuk van de voor st MARCEL DE Ooit behoorde Duesenberg tot de absolute top in autoland. Het Amerikaanse merk maakte onbe taalbare auto's die daardoor met name in de smaak vielen van beroemdheden uit de theater- en filmwereld en andere gefortuneerde lieden. Aan de basis van het merk stonden de broertjes Fred en August Duesenberg, die in 1913 hun bedrijf opricht ten en scheepsmotoren gingen bouwen en later ook krachtbronnen voor racewagens. De broers le verden hoogstaande kwaliteit maar hadden niet genoeg middelen om ook nog een complete auto productie op te zetten, hetgeen wel hun wens was. E.L Cord, eigenaar van de merken Auburn en Cord, zag er in 1926 wel brood in en kocht de zaak met het plan van de Duesenberg een echte super auto te maken. Dat lukte twee jaar later toen de

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 23