I PSV hoeft zich niet al te veel illusies meer te maken Feyenoord toont eindelijk klasse SPORT Toppers zetten Ahoy5 op stelten R9 Gelijkspel tegen Glasgow Rangers: 1-1 Boksgala's gaan verder zonder Regilio Tuur vrijdag 22 FEBRUARI 2002 l/erstappen. Foto: EPA rstappen past leitje bij Sauber vil - De kans is groot dat Verstappen testrijder wordt iet Zwitserse Formule-1- n Sauber. De Limburger ht gisteren een bezoek aan instal en paste een stoeltje, iber is in mij geïnteresseerd est- en reserverijder", zei tappen. „Het is voor 95 ent zeker dat het door- 1' Zijn manager Raymond eulen spreekt van een stische ontwikkeling'. Bij Jher rijden dit seizoen Nick Ifeld en de 20-jarige Brazili- J Felipe Massa. Het team had Ier nog geen testrijder. kkerboekt eede zege Erik Dekker heeft reede ritzege in het nog wielerseizoen geboekt. De e' nan van Rabobank zege- °l Ie gisteren in de vijfde pe (Malaga-Granada over ilometer) van de Ronde i\ndalusië. De eindzege naar de Spanjaard Antonio m. De Italiaanse coureur 0 Baldato heeft gisteren de de etappe van de Tour de viera du Ponant gewonnen. Jenner van Fassa Bortolo V te donderdag na 148 kilo- r tussen Pietra Ligure en J(jkio zijn landgenoten Alber- ,s( igarato en Fabio Sacchi in is,rint- sterbaan en »er kampioen iofgastein - Rogier Oos- tan heeft naar verwachting lationale skititel op het on- ;el reuzenslalom gepro- rerd. Op een stormachtige in Bad Hofgastein bleef hij ren Harald de Man ruim seconden) voor. Nummer ilwin de Quartel gaf bijna ellen toe op Oostepbaan. 'P ien de korte lengte van de is dat eigenlijk te véél eelde de kampioen. Bij de iven nam Angelique Moser 'lsen-Zuid de titel over van 1 Bruggink. re den breekt elft Van der Kroft h - Voetbalvereniging Lei- ïeeft met onmiddellijke in de samenwerking met ltrainer Frank van der beëindigd. „De chemie n Frank en de spelers- i was verdwenen", lichtte taris Willem van der Wolk esluit van het bestuur toe. speler Henk Buyn neemt tiningen waar. Hein van was al voor het nieuwe en als coach aangetrok- ivo Kuerten. .14P j;ierten mist and Garros Janeiro - Gustavo Kuer- at zich binnen twee we iereren aan een slepende ilessure. Door de ingreep j eind mei zijn grand- itel op Roland Garros niet ,digen. Met de revalidatie limaal twee en maximaal aanden gemoeid. J i Bon niet in Het Volk loop I Leon van Bon is van een hardnekkige zitvlak- Ha ure voorlopig uitgescha- Aj De wielrenner van Domo va laardoor sowieso volgend ivis 'inde de openingsklassie- iarsOmloop Het Volk. „Dat iraard een behoorlijke idoor de rekening", aldus jaaiissiekerspecialist, die aan I dl erste seizoen bij Domo >in< t Woensdag wordt Van chi i Leuven opnieuw onder- i Si door Harry Arts eindhoven - PSV hoeft de hoop op voortzetting van het UEFA Cup-avon tuur nog helemaal niet op te geven. De Eindhovense kansen op het berei ken van de kwartfinale moeten echter niet al te hoog worden aangeslagen. De ploeg van coach Erik Gerets kwam gisteravond in eigen omgeving tegen Leeds United niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. Het wordt volgende week dus een hels karwei op Eiland Road. „Maar als je gelijkspeelt, dan kun je dat het beste met 0-0 doen", merkte Gerets na af loop op. Was Gerets niet ontevreden over de uitslag, zijn collega O'Leary glom zelfs van genoegen. „Ik ben echt verguld met de prestatie van mijn elftal", sprak de Ier. „Voor het eerst sinds lan ge tijd kon ik het team opstellen dat ik in mijn hoofd had, een enorme luxe. Ik vind dat wij vanavond de betere ploeg waren. Het is alleen jammer dat we niet het doelpunt hebben gemaakt dat we eigenlijk verdienden." Gerets had vooraf een strijdplan uitge dokterd waarin Dennis Rommedahl het voornaamste wapen moest wor den. De Belg wist dat de directe tegen stander van de razendsnelle Deen de relatief trage Harte zou zijn. Om Rom medahl van voldoende aanvoer te voorzien, deed Gerets zelfs een beroep op verdediger Hofland, ofschoon die al weken aan het sukkelen is met de gevolgen van een hersenschudding. Gerets' tactiek ging alleen in de ope ningsfase op. Rommedahl snelde - als gepland - langs Harte en bediende Van Bommel. Diens schot werd ter nauwernood door doelman Martyn gepareerd. Ook bij de daaropvolgende hoekschop moest de Engelse interna tional handelend optreden. „Helaas nam Leeds na ons sterke begin pas sende maatregelen", treurde Gerets na de wedstrijd. „Hun middenveld zakte iets in, waardoor ze Rommedahl voortdurend dubbele dekking konden geven. In theorie betekende dat dat er iemand anders vrij moest komen, maar wij waren niet in staat die vrije man te vinden. Dat lag overigens vooral aan de gedisciplineerde manier waarop hun middenveld speelde. Dit Leeds is voor mij de beste Engelse ploeg die ik tot nu toe tegen ben geko men." Gerets had in grote lijnen gelijk. Be houdens het eerste kwartier deelde Leeds gisteravond de lakens uit. Zon der dat de mannen van manager Da vid O'Leary de indruk wekten dat zij echt het achterste van hun tong lieten zien. De Engelsen waren halverwege de eerste helft twee keer dicht bij een voorsprong. Harte legde een vrije trap op het hoofd van Viduka. De Austra liër legde terug, bracht Lodewijks flink in verlegenheid, maar Smith kwam een teenlengte te kort. Even later moest Vennegoor of Hesselink zijn doelman zelfs op de doellijn assiste ren bij een inzet van Bowyer. Na rust kwam de thuisploeg geen mo ment meer in de buurt van het doel punt dat de return zo veel meer per spectief zou hebben geboden. Ook niet nadat de weer gepasseerde Kez- man de vruchteloos zwoegende Ven negoor of Hesselink was komen aflos sen. Leeds bleef de betere ploeg, maar gaf te weinig gas om echt aanspraak op de volle winst te kunnen maken. David O'Leary liet er geen misver stand over bestaan dat hij er vanuit gaat dat zijn ploeg de klus volgende week in eigen huis eenvoudig weet te klaren. Zijn waarschuwing dat PSV een gevaarlijke tegenstander is, was dan ook vooral bedoeld als hoffelijk heid aan het adres van zijn gastheren. PSV: Lodewijks; Bogelund. Ooijer. Hofland 167 Nikiforov) en Bouma; Rommedahl. Vogel. Van Bommel en Gakhokidze: Bruggink (36 De long) en Vennegoor of Hesselink (60 Kezman). Leeds United: Martyn: Mills. Ferdinand. Mat- teo en Harte; Bowyer. Dacourt. Bakke en Ke- well; Smith en Viduka. door Marcel van der Kraan Glasgow - De hel werd verwacht, maar Feyenoord moet zich in Glasgow gisteravond in de ze vende hemel hebben gewaand. Het gelijkspel (i-i) dat de Rotter dammers tegen Rangers behaal den, mag als een flinke stap naar de kwartfinales van het UEFA Cup-toernooi worden be schouwd. De wijze waarop Fey enoord zich manifesteerde maak te bovendien diepe indruk bij de spelers en fans van de Schotse topclub, waarmee indirect een mentale tik werd uitgedeeld voor de return. Een nieuw Europees succes is van groot belang voor de ont wikkeling van de jonge talenten bij de Rotterdamse club en le vert tegelijkertijd een aardige stuiver op. Maar gelukkig over heerste het realisme bij Feyen oord en begrepen de spelers dat er in de Kuip volgende weck nog een karwei moet worden afge maakt. Als Glenn Loovens zijn formida bele optreden in het met 50.000 fans gevulde Ibrox Park niet had besmet met een kostbaar foutje, zou Feyenoord zijn plaats bij de laatste acht al hebben kunnen reserveren. De jonge verdediger, die in Glasgow zijn Europese debuut maakte, leverde tien minuten voor het einde op eigen helft de bal2 irv err kegelde in zijn drang om die misser te herstellen Ran- gers-aanvaller Peter Lo- venkrands in het strafschopge bied omver. De Feyenoorder was ervan overtuigd dat hij de bal had geraakt, maar de Franse arbiter Eric Poulat kende geen pardon en legde de bal tot diepe teleurstelling van Loovens op de stip. „Ik wist niet wat ik zag," zei Loovens na afloop. „Ik dacht dat er niets aan de hand was. Maar toen hij voor een penalty floot begreep ik meteen dat ik een duur foutje had gemaakt." De jeugdinternational hoefde zich niet te schamen, maar geen mens mocht hem vertellen dat hij toch voortreffelijk had ge speeld. „Ja, 89 minuten speel ik goed, maar het gaat allemaal om die ene minuut dat ik mis zit. Ik baal hier verschrikkelijk van. Want die ene minuut is zo be palend voor het eindresultaat." Dat realiseerde ook Bert van Marwijk zich. De Feyenoord- coach zei vooraf te hebben gete kend voor een gelijkspel, maar na gisteravond vond hij terecht dat zijn elftal er bekaaid vanaf was gekomen. Feyenoord speel de zijn beste Europese wedstrijd van dit seizoen en leek af te ste venen op een sensationele over winning. Desondanks wilde Van Marwijk geen kwaad woord ho ren over Glenn Loovens, die zich net zo dapper en net zo ge tergd als het gros van de Feye- noorders had gepresenteerd. „Glenn heeft Flo uit de wed strijd gespeeld, dat zegt eigenlijk genoeg," luidde het commen- Feyenoorder Pierre van Hooijdonk houdt Arthur Numan van Glasgow Rangers vast. Links Tony Vidmar. Foto: Reuters door Mare Molenaars ROTTERDAMTumult aan de Maas; het klinkt als de titel van een spannend boek. Maar het verhaal van de vierde speeldag van het ABN AMRO-tennis- toemooi leest dan ook als een spannende roman: Kafelnikov wil nooit meer in Ahoy', San- toro die een straatverbod eist voor scheidsrechter Graff en Henman als de risee van het Rotterdamse legioen. Het werd al met al een onstui mig dagje in Rotterdam. Het meest sensationeel was nog wel de uitschakeling van Yev- geni Kafelnikov, als tweede ge plaatst en dus niet de eerste de beste. De Rus ging in drie sets ten onder tegen het Kroatische spervuur van Ivan Ljubicic: 6- 7, 6-4, 3-6. „Of dit mijn laatste wedstrijd was in Rotterdam? Ik mag het hopen", mopperde Kafelnikov meteen na afloop van de partij. De bekentenis had overigens niets van doen met de uitslag van de wedstrijd. Kafelnikov speelt graag in Ahoy', waar hij in 1999 nog met de titel aan de haal ging. Maar de Rus is moe. Doodop. Fysiek en mentaal. „Ik ben met mijn 28 jaar mis schien wel een jonge vent, als tennisser ben ik al weer op de weg terug. Ik voel dat ik ouder en trager word." Zijn enige drijfveer om nog keihard te trainen, is de Davis Cup. „De enige titel die nog op mijn erelijst ontbreekt. Mocht het dit jaar wel lukken, dan stop ik meteen. Ik heb dat vo rig jaar ook gezegd, maar toen verloren we in de kwartfina les." Kafelnikov vormt in de Davis Cup een koppel met Marat Safin. Op papier een konings duo, geen enkel ander land heeft twee spelers in de toptien van de wereld, maar de tegen stand in de landenwedstrijd is niet mals. In april staan de Zweden in Moskou op de stoep en dat land beschikt met spelers als Johansson (die gis teren verloor van Clement) en Enqvist (die zich ziek afmeld de) eveneens over een behoor lijk potentieel. Best kans dus dat Kafelnikov volgend jaar op nieuw in Rotterdam zijn pensi oen aankondigt. Nu of later, het afscheid van Ahoy' zal hoe dan ook minder rumoerig zijn dan de wijze waarop Fabrice Santoro gister middag de sportarena verliet. Kafelnikov vloekte en tierde weliswaar dat het een aard had, smeet meer dan eens met zijn racket, maar lag toch voor al overhoop met zichzelf. Lju bicic sloeg dertig aces en dat was er zelfs voor de koele Rus teveel aan. Nee, dan Santoro. De kleine Fransman zocht de schuld van het verlies tegen Tim Henman juist niet bij zichzelf. En ook niet bij zijn tegenstander, maar bij scheidsrechter Lars Graff. Santoro eist van de tennisorga- nisatie ATP zelfs dat de Zweed se umpire nooit meer op de stoel plaatsneemt als hij een wedstrijd speelt. „Want ik wil die man nooit meer zien", brieste hij na afloop. Santoro voelde zich bekocht en verra den. „Die eerste bal van Hen man, op 5-4 in de derde set, was zeker twintig centimeter uit. Iedereen zag dat, maar Graff deed of zijn neus bloed de. Vervolgens maak ik wel drie punten op rij. Dat bete kende dus feitelijk de winst in de wedstrijd. Nu verlies ik een prachtige wedstrijd door een falende umpire. Dat is zo te leurstellend. Die man heeft waardeloos werk geleverd. Santoro toonde ook op de baan zijn temperament. Eerst schold hij Graff de huid vol, vervolgens maakte hij met zijn racket een gebaar alsof hij hem neer wilde schieten. Dat optre den leverde hem in de beslis sende game zelfs nog een strafpunt op, maar ook de sympathie van het publiek. Henman moest het vreemd genoeg ontgelden, ook al had de bedeesde Brit part noch deel aan het pandemonium. Henman etaleerde juist zijn grote professionaliteit en hield het hoofd koel: 7-5, 4-6, 7-5. taar van Van Marwijk. „Ik dacht vanaf de bank dat het geen strafschop was en van anderen hoorde ik dat de tv-beelden dat onderstreepten. Het is jammer, anders hadden we hier een ver diende overwinning behaald." Hoewel het optreden van Fey enoord verraste, werd het ook tijd dat de Rotterdammers eens van zich deden spreken. Na de winterstop gooide de ploeg van Van Marwijk zijn reputatie een beetje te grabbel en het voetbal was vaak niet om aan te zien. Dat Feyenoord in het hol van de leeuw ging stunten, tekende zich al in de openingsfase af. Onder aanvoering van de tome loze Pierre van Hooijdonk - in de kranten afgeschilderd als 'public enemy number one' en daardoor tot op het bot gemoti veerd - werd de thuisclub voor eigen publiek afgebluft en in de duels verslagen. Patrick Paauwe heerste achterin als een vorst, Van Wonderen en Bosvelt zoch ten in alle rust de combinaties, Kalou boezemde weer angst in, Tomasson zat Konterman op de hielen en Tomasz Rzasa hield de watervlugge Argentijnse interna tional Caniggia uit de wedstrijd. De Pool leverde zelfs een fraaie voorzet waaruit Van Hooijdonk voor de rust al de 0-1 kon bin- nenkoppen, maar de spits mikte niet zuiver. Daarvoor was Kalou ook al dicht bij een doelpunt ge weest. Rangers kon er niets te genover stellen. Bert Konterman zag hoe zijn oude werkgever de wedstrijd controleerde. „Feyenoord heeft me heel erg verrast, het deed het een stuk beter dan Rangers. Wij hebben niks kunnen laten zien en dat heeft in de kleedkamer voor veel teleurstelling ge zorgd." De man uit Rouveen heeft de moed echter nog niet opgegeven. „We moeten één doelpunt maken in de Kuip en achterin de nul houden. Dat is geen onmogelijke opgave, zeker als we volgende week Ronald de Boer er weer bij hebben." Ook Van Marwijk besefte dat Rangers gisteravond leed onder de afwezigheid van de gebles seerde Oranje-speler, al bleef de teamprestatie van Feyenoord groots. „Hij kan in deze wed strijden wel het verschil ma ken," aldus de coach. Nu bleef de club van Dick Advocaat en Alex McLeish steken in een dra matische vorm, waarvan Feyen- SCOREBORD oord in de 72e minuut via Shinji Ono profiteerde. De Japanner haalde van afstand uit en zag de bal via de heup van Konterman over de Duitse keeper Stefan Klos in het net verdwijnen. Ibrox Park werd terstond het zwijgen opgelegd. Loovens: „Je denkt dat het een gekkenhuis wordt, maar dat viel dus mee. We zaten allemaal vanaf het be gin heerlijk in de wedstrijd." Dat bleef ook zo, op dat ene mi nuutje na... Glasgow Rangers: Klos; Ricksen. Amoruso, Konterman en Numan; Fer guson. Vidmar en Hughes (82. Latapy); Caniggia. Flo (60. Mols) en -Lo- venkrands. Feyenoord: Zoetebien Emerton. Loovens. Paauwe en Rzasa: Bosvelt. Tomasson en Van Wonderen: Kalou (57. Van Persie). Van Hooijdonk en Ono. den haag/gpd - Regilio Tuur staat niet op het programma van het boksgala dat op donder dag 18 april in Rotterdam wordt gehouden en deels rechtstreeks op tv wordt uitgezonden. Het was oorspronkelijk de bedoeling dat de oud-wereldkampioen van de WBO in het superveder- gewicht aan een serie avonden dit jaar zou meewerken. Maar sinds zijn rentree in Nederland eind december in Rotterdam en zijn ietwat omstreden zege te gen de Amerikaanse veteraan Shawn Simmons heeft het orga niserende bureau Top Sports Group van Maarten de Vos de samenwerking op een laag pitje gezet. Tuur, die Simmons zelf naar ons land had gehaald als tegenstander, wilde een te stevi ge vinger in de pap hebben bij de organisatie van een tweede gala. Waama de wegen van bei de partijen zich (tijdelijk?) scheidden. Nu Regilio Tuur is afgevallen fungeert Raymond Joval vrijwel zeker als publieks trekker. PRIJSVRAGEN Lucky Day van donderdag 21 februari: 3-5-7 - 9 - 19 - 23 - 26 - 34 - 35 - 36 - 41 - 45 - 49 - 52 - 55 - 60 - 63 - 64 - 70 - 71 (onder voorbe- PSV (Ned) - Leeds United (Eng) 0-0. Scheids rechter: Braschi (Ita) Toeschouwers: 33 000 Glasgow Rangers (Sch) - Feyenoord (Ned) 1-1 (0-0). 72. Ono 0-1, 81 Ferguson 1-1 (straf schop). Scheidsrechter: Poulat (Fra). Toe schouwers: 49 441 Gele kaart: Ricksen (Glas gow), Rzasa, Van Hooijdonk, Loovens, Tomas son (Feyenoord). Hapoel Tel Aviv (Isr) - Parma (Ita) 0-0. Scheidsrechter: Pedersen (Noo). Toeschou wers: 17,000 Gele kaart: Domb, Abuksis, Eli- melech (Hapoel), Nakata, Benarrivo (Parma). Olympique Lyon (Fra) - Slovan Liberec (Tsj) 1- 1 (0-1). 15 Sta|ner 0-1 (strafschop), 90 Go- vou 1-1 Scheidsrechter: Bleeckere (Bel). Toe schouwers: 26 069 Gele kaart: Pilny. Gyan (Slovan) Lille (Fra) - Borussia Dortmund (Dui) 1-1 (0-0) 68. Ewerthon 0-1, 73 Bassir 1-1 Scheids rechter: Oauden Ibanez (Spa) Toeschouwers: 16.000 Gele kaart: Brunei, Fahmi. Cygan (Lil le), Ewerthon (Dortmund). Internazionale (Ita) - AEK Athene (Gri) 3-1 (2- 1). 8. Zagorakis 0-1, 14. Zanetti 1-1, 37. Kal- lon 2-1. 56 Ventola 3-1 Scheidsrechter: Poll (Eng). Toeschouwers: 14.030 Gele kaart: Za netti (Inter), Zagorakis (AEK) ATLETIEK Athene. Indoorwedstrijden. Mannen. 60 m: 1 Miller (VSt) 6,62, 2 Lewis (VSt) 6,62, 3 Mayola (Cuba) 6,62 400 m 1 McOonald (Jam) 46,49. 2. McFarlane (Jam) 46.81 60 m horden: 1 Johnson (VSt) 7,50, 2 Petsionkin (Rus) 7,53, 3 Olijars (Let) 7 66 Vrouwen: 60 m horden: 1 Alozie (Spa) 8,00 Kogelstoten 1. Cumba (Cub) 18 87, 2. Ostaptsjoep (WRu) 18.81 BASKETBAL New York, NBA. Philadelphia 76-ers - Golden State Warriors 114-107, Detroit Pistons - Washington Wi zards 97-90, LA Clippers - Miami Heat 81-71, Milwaukee Bucks - Houston Rockets 115-76, Charlotte Hornets - Toronto Raptors 78-77. Chicago Bulls - New York Knicks 113-109, Utah Jazz - Denver Nuggets 110-99, Portland Trailblazers - Seattle Supersonics 90-84, Cle veland Cavaliers - LA Lakers 97-104. Washing ton Wizards - New Jersey Nets 82-93. Orlando Magic - LA Clippers 119-102. Memphis Grizz lies - Phoenix Suns 72-78, Dallas Mavericks Boston Celtics 98-92, Houston Rockets - Min nesota Timberwolves 89-83, San Antonio Spurs - Sacramento Kings 115-92, Portland Trail Blazers - Atlanta Hawks 94-79. BILJARTEN Viersen (Dui). WK driebanden landenteams, eerste dag. Groep A: Japan 8 - Frankrijk 2-0 (4-0); Shima- da - Bognières 2-0 (15-8 15-1/1,500-0.473). Arai - Bury 2-0 15-12 15-0/1,578-0,631 Groep B: Portugal - Tsjechië 2-0 (4-1); Theria- ga - Novak 2-0(15-9 15-8/1,153-0,680), Rui Costa - Gazdos 2-1 (15-8 3-15 15-5/0,942- 0,823). Groep C: Nederland B - Frankrijk B 1-1 (3-2). Van Kuijk - Pugvert 1-2 (13-1515-7 11- 15/0,906-0,640), Burgman - Duval 2-0 (15- 11 15-6/1,500-0,894). Groep D: Oostenrijk - Zweden B 0-2 (0-4); El Ier - Olsson 0-2 (10-15 10-15/0,625-0,909), Kostistansky Traner 0-2 (13-15 13- 15/0,866-0,967) Groep E: Denemarken B - Duitsland B 0-2 (1 4). Andersen - Schirmbrand 0-2 (7-15 7- 15/1,000-2,000), Lohse - Galla 1-2 (15-12 14-15 8-15/0,755-0.867) Verenigde Staten Denemarken 8 2-0 (4-2) Piedrabuena - An dersen 2-1 (15-7 15-12 15-4/1.272-0.812). Viguera Lohse 2-1 (11-15 15-14 15- 3/0,683-0,533) Groep F: Spanje - Zwitserland 2-0 (4-1). San chez - Niederlander 2-0 (15-8 15-10/0,967- 0,600), Penalva - Beckers 2-1 (15-11 14-15 15-7/0,785-0,611). Italië Zwitserland 2-0 (4-0); Zanetti - Niederlander 2-0 (15-1 15- 4/1,875-0,333). Papa Beckers 2-0 (15-5 15-13/0,731-0,450) Groep G: België - Egypte 2 0 (4-0), Raymond Ceulemans - Saad 2-0 (15-10 15-2.1.500- 0,631), Caudron - El Messeri 2-0 (15-7 15- 2/1.578-0,500). Japan A - Egypte 1-1 (2-3). Arakawa - Saad 2-1 (15-7 1-15 15-7/0.939- 0.906), Moris - El Messen 0-2 (14-15 12- 15/0.838-0.937). GOLF Gold Coast (Aus). ANZ Championship, Europe se Tour, vrouwen, 433.969 euro. Stand na le ronde: 1. Esterl (Oui) 66 slagen (-6), 2 Mor gan (Wal) 67, 3. Marti (Spa), Ellis (Aus) 68, 5 Sterner (Zwe), Pike (Aus), Webb (Aus) 69, 24 Van Hagen (Ned) 72, 61 Nijenhuis 74, 92. Hageman 76 (+4). Singapore. Caltex Singapore Masters, Europe se Tour, 930.000 euro: Stand na le ronde: 0'Hern (Aus) 64 slagen I 8), 2. Pottier (Fra) 65.3 Rodiles (Spa). 4. La- feber (Ned) met nog dertien spelers 67, 50 Oerksen (Ned) 71 (-1). Bad Hofgastein. NK alpineskiën, reuzenslalom (2 manches). Mannen: 1 Oosterbaan (Nijmegen) 1,19.97 2 De Man (Alkmaar) 1.21,45. 3 De Quartel (Dordrecht) 1.22.54 Vrouwen: 1 Moser (Velsen) 1.29,96. 2 Zee man (Alkmaar) 1.30,64, 3 Górtz (Arnhem) 1.32.78. TAFELTENNIS Cairo. Egyptische Open, kwartfinales. Mannen: Samsonov (WRu) - Heister (Ned) 4-1 (11-8 11-7 11-6 11-13 11-7). Wang Hao (Chn) - Kreanga (Gri) 4-1 (9-11 11-7 11-7 11- 3 11-9), Saive (Bel) - Chen Weixmg (Oos) 4-3 (11-7 11-7 7-11 11-7 9-11 7-11 14-12), Schlager (Oos) - Zoogling (Zwe) 4-0(11-9 11 3 11-6 11-8). Vrouwen: Boros (Kro) - Fu|inuma (Jap) 4-3 (11-13 8-11 11-7 11-6 10-12 117 11-1), Kim Hyon Hui (ZKo) - Li Jia (Chn) 4-1 (11-5 11-7 11-7 9-11 11-9). Li Nan (Chn) Pavlo- vitsj (WRu) 4-0 (11-4 11-6 11-9 11-5), Jiang (Chn) - Lt Xiaoxia (Chn) 4-2(13-11 11-78-11 7-11 11-7 11-8). TENNIS SKI Rotterdam. Mannen, 965.000 euro. Tweede ronde. Escudé (Fra) - Robredo(Spa) 6- 1 6-2, Ljubicic (Kro) - Kafelnikov (Rus/2) 7-6 4-6 6-3, Grosjean (Fra/4) - Lee (GBr) 6-0 6-2. Henman (GBr/6) - Santoro (Fra) 7-5 4-6 7-5, Heuberger (Zwi) - Mirm, (WRu) 7-6 6-2, Fede- rer (Zwi/7) - Enqvist (Zwe) walkover. Clément (Fra) - Johansson (Zwe/5) 6-2 6-3 Memphis. Mannen. 900.000 euro. Eerste ronde: Sargsian (Arm) Christophe Ro- chus (Bel) 6-2 6-3, Haas (Dut/1- Vacek (Ts|) 6-3 5-7 6-4, Roddick (VSt/2) - Burgsmüller (Dui) 6-2 6-3 Tweede ronde: Schüttler (Dui/5) - Morrison (VSt) 6-4 7-5, Malisse (Bel/4) - Damm (Tsj) 6- 2 6-4. Gambill (VSt/3) - Goldstein (VSt) 4-6 6- 2 6-0, Sargsian (Arm) - Björkman (Zwe/6) 1-6 6-3 7-6, Roddick (VSt/2) - Sa (Bra) 5-7 6-4 6- 3, Haas (Dut/1- Gimelstob (VSt) 7-6 6-2. Martin (VSt) - Sanguinetti (Ita) 7-5 7-6, Blake (VSt/8) - Dent (VSt) 6-2 4-6 6-3. Vrouwen, 195 000 euro Tweede ronde: Stevenson (VSt/4) Cho Yoon- leong (ZKo) 6-2 4-6 6-3, Zanetti (lta/5) - De Lone (VSt) 6-7 6-3 6-4, Neiedly (Can) - Hopk ins (VSt/7) 6-4 4-6 6-1, Taiaia (Kro) - Selyuti- na (Kaz/9) walkover, Raymond (VSt/2) - Gub- acsi (Hon) 6-1 6-1. Kwartfinales: Stevenson (VSt/41 Taiaia (Kro) 6-1 4-6 6-2. Jidkova (Rus) - Neiedly (Can) 7-6 6-2, Sugiyama (Jap/3) - Adnana Serra-Zanetli (lta/5) 6-0 6-4. Raymond (VSt/2) - Craybas (VSt) 6-4 6-4 Buenos Aires. Mannen, 450.000 euro Tweede ronde: Massu (Chl) - Sanchez (Spa) 6 4 6-3. Chela (Arg) - Lapentti (Ecu/3) 3 6 6-0 7-6 Nalbandian (Arg) - Gonzalez (Chl) 6-3 1-6 7-6. Squillari (Arg) M*t.n (Spa/6) 6-1 3-1 (opgave Martin Spa) - Mantilla (Spa'5) 6-3 3-6 6-3*«llen (Arg) - Meligeni (Bra) 5-7 6-3 6-3, Acasuso (Arg Gaude-z (Ita) 6-4 6-4. Zabaleta (Arg) - Rk* (Cht/7) 7-6 1-6 6-3 Dubai. Vrouwen. 670.000 euro. Kwartfinales: Testuö (Fra-5: Tanasugarn (Tha/6) 6-2 6-0, Seles (VSt/2) - Montoho (Spa) 6-0 6-2. Venus Williams (VSt/1 - Myskma (Rus) 6-0 3-6 6-4. Mauresmo (Fra/3) Pisnik (Slv) 6-1 6-2 Bogota. Vrouwen, 195.000 euro. Tweede ronde: Torrens Valero (Spa ll Bes (Spa) 3-6 6-4 6-1, Nefta-de los Rios (Par/5) Sanchez Lorenzo (Spa) 6-1 6-3, Zuluaga (Col) Kuti Kis (Hon/8) 6-3 6-2, Srebotnik (Slv) Cervanova (Slo) 6-1 6-1 WIELRENNEN Tour de la Riviera Ponant. Tweede etappe, Pietra Ligure - Alassio dato (Ita) 148 km in 4 00 46 (37,032 gemiddeld). 2 Ongarato (Itai 3 Sacch 4 Bettmi (Ita). 5 Mazzanti (Ita). 6 Cal (Ita).

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21