'Sportplan is niet volledig' LEIDSE REGIO Buurt verzet zich tegen nog meer horeca in de Dorpsstraat Zes jaar cel voor overvallers Cl000 5Iedere ouder kan hier naar binnen Bouw Drie Koningen van start Snelheidsmaniak aangehouden Nieuwe 'duingalows' Gemeenteraad Warmond stemt in met bouw parkeergarage Twijfel over regionale welstand 973 armond knapt imenlaan op imond - Warmond begint nenkort met het herstellen de meidoornhaag aan irszijden van de Laan van itergeest. Dat beloofde wet- ider J. van de Velde gister- nd aan de gemeenteraad, gemeente kocht de laan in 7 van de familie Leemans, jigenaar van Huize Ooster- st, voor het symbolische be- gvan een gulden. In het tract dat bij de koop werd loten, verplichtte de ge- ente zich tot het keurig on- houden van de laan. „Zoals aan er nu bij ligt mag niet ji jens dat contract", stelde x i de Velde vast. Hoewel het i (oden is staan er langs de n van Oostergeest dagelijks auto's geparkeerd. Het ge- is dat de meidoornhagen lield zijn en de grasstroken itgereden. In plaats van de 't dlaag, zoals het contract it rschrijft, elke twee jaar bij te a en, heeft de gemeente de ai i laten asfalteren. nissen spreekt ad Warmond mond - Commissaris van oningin Franssen en gede erde Dekker (bestuursza- hebben gisteren een ge le gehad met de Warmond- •meenteraad over de be- rlijke toekomst van het i. Het gesprek duurde ruim uur en vond op verzoek van issen plaats achter gesloten en. Volgens burgemeester an was er sprake van een structief gesprek'. Enige lelijkheid over de plannen de provincie met Warmond jen Franssen en Dekker ens haar niet gegeven. IB niet hoger J°r kazerne '"{mond - De onroerendzaak- 71 sting (OZB) in Warmond niet omhoog om de nieu- lti randweerkazeme te finan- in. De kosten voor de nieu- 'e azeme bedragen 1,2 mil- euro. WD-wethouder Van 0(lAardweg (financiën) stelde rankelijk voor om dit te be- i met de opbrengsten van 1 indwinning in 't Joppe. In eval van tegenvallende in- sten wilde de wethouder 'n ZB tijdelijk verhogen. Dit f 1 stuitte vorige week op be- en van de raadscommissie e' leien. Naar aanleiding van kritiek kwam Van den >e weg gisteravond in de ge- 7U iteraad met een nieuw Hel. Voor de nieuwbouw 1 le brandweerkazerne ekt de gemeente de reser- an. Wanneer de opbreng- uit de zandwinning binnen •rdt het geld teruggestort, it plan stemde de ge- iteraad unaniem in. Joris Rietbroek schoten - Het nieuwe Op- jureau in Voorschoten is oktober open, maar giste- verrichtte PvdA-wethouder ^jbain pas de officiële ope- Volgens opvoedkundige van der-Niet is de vraag hulp bij opvoedingsproble- groot. „Het is nu al bewe- at de Voorschotenaren be- e hadden aan een opvoed- iu." fficiële opening was uitge- vanwege onduidelijkheid het onderkomen van het Opvoedbureau van' de ?oep Horst en Vlietstreek. Ier Niet is inmiddels zeker Jen plek in het Voorscho- Gezondheidscentrum. j)ain verrichtte in de open bibliotheek de opening symbolisch een sleutel 'tot Jloeiende ontwikkeling' te andigen aan maatschap werkster en opvoedkundi- ui der Niet. Zij zit iedere sdagochtend van 9 tot 12 n het opvoedbureau. Tus- en 10 uur is er het zogehe- loopspreekuur, waar iede- der met een vraag zonder ra tak langs kan komen. Tus- 0 en 12 uur houdt Van der twee spreekuren op af- er Niet heeft ook al aan de gestaan van twee andere '^t( idbureaus: in Rijswijk en lurg. Ruim een jaar gele- wamen de eerste plannen een opvoedkundig bureau jrschoten op tafel. Van der vas er vanaf het begin bij deen. Ze is erg enthousiast iet 'netwerk' in Voorscho- De huisartsen en de scho llier goed op de hoogte rje u.e activiteiten. Als het no- verwijzen zij de ouders tej Jn naar ons door." hei ibli werk krijgt Van der Niet •rlei opvoedkundige pro- warmond - Omwonenden van het voormalige Chinese restaurant in de Warmondse Dorps straat maken zich zorgen over de plannen van de nieuwe eigenaar met het pand. Zij vrezen geluidsoverlast en maken bezwaar tegen de verhoging van het gebouw. Vorig jaar nam N. Ouwehand het verpauperde restaurant over. Hij wil in het gebouw samen met zijn dochter een horecagelegenheid be ginnen. Bij de gemeente heeft hij vergunning gevraagd om het dak met een meter te verho gen. Dit is nodig om de dienstwoning boven de voormalige 'Chinees' om te bouwen tot twee aparte woningen, voor de verhuur. De opbrengst uit de huur is waarschijnlijk onmis baar om het pand exploitabel te maken. Bezorgde omwonenden hebben zich in een brief aan de gemeenteraad en burgemeester en wethouders beklaagd over de plannen van Ouwehand. Zij vrezen vooral geluidsoverlast van de een 'partycentrum'. Nu al zeggen ze re gelmatig last te hebben van bezoekers van de zes horecagelegenheden in de Dorpsstraat. Een ander probleem is volgens de buurtbewo ners het volstrekte gebrek aan parkeergelegen heid, ook voor fietsen en brommers. Ze zijn bang dat bezoekers van het partycentrum hun rijwielen tegen gevels zullen zetten. Daarnaast zijn de omwonenden van Dorpsstraat 79 falie kant tegen de geplande dakverhoging. Een ho ger dak is volgens de buurt foeilelijk en ver mindert de lichtval op de tegenoverliggende panden. Een aantal omwonenden heeft daar om bezwaar gemaakt tegen de vergunning. Wethouder Van de Velde (ruimtelijke orde ning) geeft de bezwaarmakers weinig kans: „De gevraagde vergunning valt binnen de re gels van het bestemmingsplan. We kunnen niet anders dan de vergunning verlenen." Ouwehand vindt de klachten van buurtbewo ners voorbarig. „Ik denk dat ze zich die pro blemen aanpraten. Als ik in de Dorpsstraat een horecagelegenheid begin moet ik toch vol doen aan de eisen van de gemeente als het gaat om het voorkomen van geluidhinder?" Dat het voormalige restaurant een partycen trum wordt staat volgens Ouwehand niet vast „Het idee is dat ik samen met mijn dochter een horecagelegenheid begin, waar we de mo gelijkheid van een vaartochtje combineren met een buffet of zo. Maar misschien zegt mijn dochter na een jaar wel: dit werkt niet. Dus ik ga voor horeca in de breedste zin van het woord. Ik wil nu geen afspraken maken met omwonenden over openingstijden." door Nancy Ubert oecstgeest - Het Sport Accom modatie Model (SAM) van wet houder De Ruijter is nog niet compleet, vindt de Oegstgeestse raadscommissie sportzaken. De leden missen een inventarisatie van de wachtlijsten waarmee de sportverenigingen kampen en een lijstje waarin het aantal le den van de clubs en de toekom stige aanwas of teruggang staat beschreven. De fracties gaven De Ruijter gis teravond de opdracht om die aanvullende informatie bijeen te sprokkelen. Dan kunnen ze de prioriteiten die de wethou der stelt in de jongste versie van het meer- jarensportplan beter beoorde len. De CDA- wethouder be loofde op korte termijn met een aanvullend rapport te ko men. De sport- beleidsnota omvat een pakket maatregelen, ter waarde van ruim 7 miljoen euro. Dat bedrag is onder meer nodig om sportvelden uit te breiden en een sporthal te bouwen. Dat De Ruijter de financiering niet rond heeft, baart de politiek zorgen. Oegstgeest heeft de af gelopen jaren te weinig geld ge reserveerd voor sport. J. Bouw- knegt van Leefbaar Oegstgeest haalde het miljoenentekort van nieuwbouwwijk Poelgeest erbij om duidelijk te maken, dat 'de gemeente goed op haar centjes moet passen.' De vier politieke partijen willen niet over een nacht ijs gaan en alle voorstellen uitvoerig beoor delen op hun noodzaak. „We willen best meer geld uitgeven aan sport, maar dan moeten het wel waardevolle investeringen zijn", merkte M. van den Bran- deler (WD) op. Bovendien moet De Ruijter bij grote investerings plannen de commissie en raad ook alternatieven aanbieden, opperde A. Meppelink van PrO. Zij is bang dat de plannen voor de bouw van de sporthal al vast staan. „Dan kunnen we straks weer niet kie- zen voor an dere oplos singen of goedkopere varianten." Volgens De Ruijter is het de bedoeling dat de sport hal de ge meente wei nig gaat kos ten. Hij is op zoek naar particuliere investeerders. Bovendien wordt de sporthal multifunctio neel. Overdag vinden er ook ac tiviteiten plaats. „Dan denk ik aan fitness voor ouderen en kin deropvang. Geloof me, dit gaan we breed trekken en dat levert geld op." Sportraadvoorzitter J. Zanen zei na afloop van de commissiever gadering dat hij blij was met de overwegend positieve reacties. „Eindelijk hebben we een ver trekpunt om de boel op orde te krijgen." Voorzitter sportraad blij met positieve houding politici zoeterwoude/den haag -De Amsterdamse rechtbank heeft twee mannen die in oktober 2000 betrokken waren bij een gewelddadige overval op de Cl000 in Zoeterwoude- Dorp veroordeeld tot zes jaar cel. Het gaat om een 35-jarige Amster dammer en een 27-jarige man uit Amersfoort. Beiden waren al eerder veroordeeld voor ge weldsmisdrijven. Bij de overval werd 40.500 gul den buitgemaakt. Een derde overvaller is de dans vooralsnog ontsprongen. Tegen de twee an dere daders was acht jaar cel ge- eist. De gewapende overvallers kwa men vlak voordat de winkel zou opengaan. Twee van de man nen dwongen alle personeelsle den op de grond te gaan liggen en hun mobiele telefoons af te geven. Eén van de werknemers werd gedwongen de kluis te openen. Toen zij buit binnen hadden gingen de mannen er met een gestolen auto vandoor. Een kleine twee weken later werden twee van de drie aange houden bij een soortgelijke overval op een supermarkt in Amsterdam. Bij deze laatste overval werd een auto gebruikt die op 11 november in Rijnsa- terwoude was gestolen. De eige naar van deze auto krijgt van de oudste overvaller, vanwege de geleden schade, 3.489 euro. Jus titie zal de betaling regelen. Als de man niet betaalt, wacht hem een langer verblijf in de cel. Het tweetal is al eens eerder ver oordeeld voor soortgelijke ge weldsmisdrijven. De jongste heeft ooit iemand gedood tij dens een overval. Het vrouwelij ke personeelslid van de C1000 die tijdens de overval door een van de overvallers hardhandig over de grond is gesleept, krijgt 733 euro schadevergoeding. Voorts moeten beide overvallers 19.197 euro betalen aan de staat. leidschendam - De politie heeft gisteravond het rijbewijs van een 29-jarige automobilist uit Delf gauw in beslag gengttn, wegens het overtreden van de maxiumumsnelheid. De man werd aangehouden op de A4 tussen Leidschendam en Leiden, waar hij een gemiddelde snelheid haalde van 180 kilometer per uur. PvdA-wethouder Wim Carabain feliciteert Joke van der Niet met de opening van het Voorschotense Opvoedbureau. Foto: Dick Hogewoning blemen te maken. „Er komen veel ouders met puberkinderen bij me die niet goed meer weten hoe ze met hun kind om moe ten gaan", vertelt ze. „Maar na tuurlijk krijg ik ook veel vragen over jonge kinderen voorge schoteld. Het gaat dan vaak over zindelijkheid, druk gedrag of slaapproblemen." Als het om ernstige problemen gaat, ver wijst ze de ouders door naar ge specialiseerde instanties. „Ik kreeg bijvoorbeeld een keer ou ders van een autistisch kind op bezoek, die niet meer goed wis ten wat ze met het gedrag van hun kind aanmoesten." Het is volgens Van der Niet be langrijk om niet zomaar een ad vies te geven. „Je moet tijdens een gesprek goed bekijken of een advies wel bij de ouders past. Zij moeten immers achter mijn advies staan, anders helpt het niet." Het Voorschotense Opvoedbu reau is voor iedereen toeganke lijk. „Je kunt hier zo naar binnen lopen. Alles gaat volledig ano niem. We registreren geen na men. Bovendien zijn er geen kosten aan verbonden, want we vinden dat iedereen er zonder problemen gebruik van moet kunnen maken." zoeterwoude - De bouw van twintig appartemen ten aan de Hoge Rijndijk in Zoeterwoude gaat ein delijk beginnen. Bijna twee jaar later dan aanvan kelijk de bedoeling was, slaat wethouder Stuijt op 1 maart de eerste paal voor het project 'De Drie Koningen'. Dat complex bestaat uit drie gebou wen, waarvan twee met drie lagen en één met vier lagen op de voormalige op- en overslagplaats van bouwmaterialenhandel Omtzigt tegenover de Oranjelaan. De vertraging is onder meer veroorzaakt door het schoonmaken van de grond, die meer tijd in be slag heeft genomen dan verwacht. De vervuiling bestond voornamelijk uit hoogovenslakken voor de verharding van het terrein en uit olie en huis houdelijk afval. Een andere oorzaak was het ge brek aan personeel bij de aannemer, het bouwbe drijf Niersman in Voorschoten. „Ik heb dat steeds te horen gekregen toen ik vroeg wanneer met de bouw zou worden begonnen. Vóór de zomer van 2000 hebben wij de vergunning al afgegeven. Alle bezwaren waren toen afgehandeld. Wij kunnen als gemeente woningen plannen, maar wij zetten ze nu eenmaal niet zelf neer", aldus Stuijt. Van de appartementen, met prijzen van 283.000 tot 317.000 euro, zijn er negentien verkocht. wassenaar - Duinrell krijgt een nieuw 'duingalowpark'. Vanaf Pasen beschikt het Was- senaarse vakantie- en attractiepark over 24 nieuwe vakantieverblijven in een bosrijke omgeving. In de maanden daarna worden nog eens 21 duingalows geplaatst. Het ligt in de bedoeling om het duingalowpark de komende jaren verder uit te breiden. Duinrell bouwde in 1991 de eerste duingalows, die zowel in de zomer als de winter worden ver huurd. Vanaf juni telt het park 326 huisjes, met in totaal 1732 bedden. Publiciteitsfoto warmond - De Warmondse ge meenteraad is gisteren akkoord gegaan met de plannen voor de kop van de Dorpsstraat. Het CDA is bezorgd over de financi ële onderbouwing van de plan nen. Op de plaats van 't Meerpunt komt over enkele jaren een su permarkt. Eronder komt een parkeergarage met 26 plaatsen voor personeel van de super markt en bewoners. Daarnaast gaat woningstichting Warmun- da huizen bouwen op de plaats van de Dekkersgaardflat en sportzaal Klim Op. De gemeente bebouwt zelf de open ruimte naast het VW-pand aan Dorps straat 4. Over al deze plannen uitte de gemeenteraad gisteravond zijn tevredenheid. Wel herhaalden alle partijen hun oproep aan het college om bij het uitwerken van de plannen te zorgen voor vol doende parkeergelegenheid. De gemeente en Warmunda draai en gezamenlijk op voor de kos ten van de bouwplannen. Om haar bijdrage te kunnen betalen verkoopt de gemeente 't Meer punt en Klim Op voor ruim 800.000 euro aan de woning stichting. Tegen deze construc tie maakte CDA-fractievoorzitter A. Lemmers bezwaar. Deson danks stemde ook het CDA in met de plannen voor de kop van de Dorpsstraat. Opvoedbureau Voorschoten geopend oegstgeest - De Oegstgeestse politiek twijfelt over het opstel len van een regionale welstand snota in samenwerking met ge meenten in de Duin- en Bollen streek. Volgens wethouder Meester biedt zo'n gezamenlijk welstandsbeleid het voordeel van kennisbundeling. De stich ting Dorp, Stad en Land (DSL), die zitting heeft in de welstands commissie, is ook voorstander van een gezamenlijk welstands beleid. Oegstgeest heeft wel een eigen welstandsbeleid, maar dat be leid is aan herziening toe, vindt wethouder Meester. Met de her ziening van de Woningwet moet ook de welstandsnota worden aangepast. De vier politieke partijen in Oegstgeest wijzen het voorstel van de wethouder niet direct van de hand, maar willen wel weten of de kosten niet lager uitvallen als Oegstgeest gewoon in zijn eentje aan de slag gaat. „Per slot van rekening hebben we al veel op papier staan", vindt E. van den Bosch (CDA). Meester beloofde voor de raads vergadering met extra informa tie te komen.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17