Het loopt storm op het circusschooltje LEIDEN REGIO Leiden 'Doet u alstublieft die pet af Groenteteelt droeg bij aan bloei van Leiden in zeventiende eeuw GERECHT MIDDEN ZUID NOORD WEST ALGEMEEN NENHOEK In het kader van de tentoonstelling Oergraffiti in dis an de Darwinweg 2, is er in het auditorium van het mu- een serie lezingen. Door heel Scandinavië, maar met name I Zweedse westkust, zijn rotstekeningen uit de prehistorie te 1 n. Het zijn eigenlijk gravures die in de Scandinavische Brons- I lm. 3000 jaar geleden) in het graniet zijn gehouwen. Jurri J anse geeft hierover zondag 24 februari van 14.00 tot 15.00 n lezing. De toegangsprijs voor de lezing bedraagt 2,50 euro, imbinatiekaart voor 8,50 euro geeft ook toegang tot het mu- i, ei Jeugdvakanties organiseert deze zomer voor de 82ste keer u< kampen voor kinderen en jongeren van 8 tot 18 jaar. cs gaan er ruim 1500 enthousiaste deelnemers uit Leiden en bi eken mee. Bij sommige kampen zijn nog enkele plaatsen vrij. :tueel overzicht staat op www.lckv.nl. Per kamp gaan er 42 imers en 15 stafleden mee. Voor kinderen tot en met 14 jaar een kampweek vooral uit allerlei leuke spelen, bij de en ;mers vanaf 16 jaar ligt de nadruk meer op outdoor- en eiten. LCKV Jeugdvakanties heeft geen commerciële d elling en draait geheel op vrijwilligers, waardoor de irijzen laag kunnen blijven. Voor de enkele open plaatsen 1 tfnsdag 26 of woensdag 27 februari tussen 19.45 en 21.45 uur ir gebeld, telefoon 5722255. iarf :n en mensen met een handicap in de wijken Stevenshof en ivartier kunnen een beroep doen op de Stichting i verlening Leiden. Onlangs zijn de kantoren aan de Theda D< loltstraat in de Stevenshof en het kantoor van ?n encentrum De linde aan de Herenstraat 64 verhuisd naar ble ïhof 430, 2332 KJ Leiden. Het kantoor is op werkdagen lisi id van 9.00 tot 10.00 uur. Ouderen die slecht ter been zijn, ('P n dagelijks (behalve op vrijdag) tussen 9.00 en 10.00 uur een lailak maken voor een huisbezoek, telefoon 5315251. ïld be (LADDER Nieuws en berichten uit en over de Leidse wijken, l de buurthuizen en van de wijkverenigingen, gerangschikt aar stadsdeel. Persberichten en wijkbladen kunnen worden •stuurd naar Leidsch Dagblad, postbus 54, 2300 AB Leiden. Fax: 071-5321921; e-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl DEMIEWIJK Voor een aantal cursussen bij het LAKtheater is nog mogelijk om in te schrijven. Bij toneel: de vervolgcursus ■el op dinsdag van 19.30 tot 21.30 uur, Performance, woensdag 20.00 tot 22.00 uur, een Workshop Improviseren op zondag 7 |en een weekendworkshop 'Speel je eigen solo' op 3 en 4 rt. In de categorie dans: salsa voor beginners, dinsdag 19.00 1.00 uur, capoeira, vrijdag van 18.00 tot 20.00 uur en van 20.00 2.00 uur. In de beeldende kunst: tekenen naar natuur, vrijdag 20.00 tot 22.30 uur, experimentele grafische technieken, dins- 19.00 tot 22.00 uur, keramiek, woensdag 17.30 tot 19.30 uur. iek: wereldkoorzang (beginners), donderdag 17.30 tot 19.00 jazz en de makers, dinsdag 19.30 tot 21.00 uur. Verdere infor- een aanmelding bij Bureau LAKtheater, Cleveringaplaats 1, idag tot en met vrijdag van 14.00 tot 16.30 uur, telefoon CRAS In het Filosofisch Café van dinsdag 26 februari wordt lolitiek-filosofisch debat gevoerd tussen Jan Laurier, wethou- roor Groenlinks en Rogier van der Sande, wethouder voor de Het debat, onder leiding van de filosoof Wijnant Noot, zal over achterliggende visies en veronderstellingen die ten dslag liggen aan het politieke handelen van deze wethouders, filosofisch Café vindt plaats in Brasserie de Kroon, Nieuwe en begint om 20.00 uur. De toegang is 5 euro, voor studen- euro. De zaal gaat om 19.30 uur open. !DVEST Bij het COC aan de Langegracht 65 wordt donderdag bruari om 21.00 uur de film 'Together' gedraaid. De zaal is om I uur open, de toegang is 2 euro. Het COC is vrijdag 22 februa- bisch. Vanaf 20.00 uur draaien dj's Arabische muziek en zijn abische acts. Dit alles georganiseerd door Secret Garden, een ische homoseksuelengroep. Iedereen is van harte welkom, lag 24 februari van 17.00 tot 21.00 uur is het Sunday Times: üleen voor vrouwen. IESTEIN Imkersvereniging Leiden e.o. verzorgt vrijdag 22 fe- ri in de kantine van Turnvereniging Cronesteyn, Boerenpad 1, ezing over de bijendracht. Aanvang 20.00 uur. De toegang is UINWIJK In de Van der Willigenhof kunnen 55-plussers mor- an 14.30 tot 16.30 uur bingo spelen. De entree bedraagt 3,18 inclusief de bingokaarten en een kopje koffie of thee. De zaal gcentrum Van der Willigenhof aan de Apollolaan 264 is vanaf uur open. door Hans Jacobs leiden - De belangstelling is enorm. Ruim zeventig kinderen hebben zich al opgegeven voor het circusschooltje 'Miloco' dat Jeroen van Ede (25) samen met twee vrienden aan het opzetten is. De afgelopen weken zijn tien tallen scholen bezocht. Overal zijn demonstraties gegeven en hebben kinderen kunnen 'proe ven': wat acrobatiek, jongleren, een showtje maken. Op 2 maart begint de cursus, afgelopen za terdag was de eerste proefles. De grasmat van het parkje bij molen De Put bleef de afgelo pen zomer bij droog weer niet onbenut. Jeroen van Ede en veel andere jongleurs oefenden er bijna dagelijks hun vaardighe den en trucs. Kleine kinderen kijken daarbij ademloos toe. Je roen onderbreekt dan regelma tig zijn oefening om zo'n kind zelfs iets te laten proberen. Voor kleine handjes is soms één bal al te veel, maar er zijn ook kijkers die na een paar minuten met grote voortvarendheid meerdere ballen in de lucht weten te hou den. Of daar in het park het plan voor het beginnen van een cir cusschooltje is geboren? Jeroen van Ede is lange tijd op zoek ge weest naar een zaaltje waar hij alleen of met vrienden in de natte en koude maanden kan blijven trainen en oefenen. Uit eindelijk werd een oefenruimte gevonden bij het opvangcen trum voor asielzoekers, waar Je roen nu ook wekelijks lesgeeft aan kinderen uit het centrum. „Een moeilijke groep, maar ge weldig om te doen. De kinderen zijn dolenthousiast", zegt de jonge Leidenaar. Van de lessen voor deze kinde ren is het maar een kleine stap naar de circusschool voor lage- re-schooljeugd. Het schooltje gaat op 2 maart van start. Voor lopig één keer in de week, vijf tien weken lang met twee uur les en tijd om te oefenen: jong leren, acrobatiek, koorddansen, ballopen. „Het geleerde moet direct geoe fend kunnen worden. Het gaat om de vaardigheden", zegt Van Ede. Het is de bedoeling dat de groep na die periode een een voudige show kan opvoeren. Je roen geeft de lessen dan ook niet alleen. „We doen het met zijn drieën, zodat we alle kinde ren aandacht kunnen geven." Zelf ontdekte Van Ede zo'n tien jaar geleden de wereld van de balkunstenaars tijdens Parkpop in Den Haag, waar hij een meis je behendig bezig zag met een diabolo en prompt besloot dat hij dit ook wilde proberen. Van Ede had aanleg en boekte snel vooruitgang en succes. Bij festi vals deed hij ervaring en kennis op - niet alleen met jongleren, maar bijvoorbeeld ook met vuurspuwen - en twee jaar gele- Jeroen van Ede is met twee vrien den een circus- school begon nen. „We doen het met zijn drie- en, zodat we alle kinderen aan dacht kunnen geven." Foto: Henk Bouwman den bezocht hij zelfs circusscho- len in Leeuwarden en Honga rije. „Nu is het vooral een kwes tie van mezelf lesgeven en trai nen", meent Jeroen. Zo behendig als hij met zijn handen een groot aantal ballen in de lucht kan houden, zo in tensief jongleert hij in zijn hoofd ook verschillende plannen en projecten. De circusschool, zijn eigen show, de lessen in het op vangcentrum, een club voor ge vorderde jongleurs. „Ik heb wel eens gedacht aan lessen voor blinden. Dat lijkt me een hele grote uitdaging. Ik kan zelf blind jongleren, dus het zou ook voor blinden mogelijk moeten zijn dit te doen, al weet ik nog niet pre cies hoe. De oog-hand-coördi natie ontbreekt, maar misschien kan het met geluid. Met belletjes bijvoorbeeld." Sinds vier maanden is Van Ede 'fulltime' met zijn vak bezig. „Ik heb de laatste jaren gespaard om dit te kunnen doen. Een uit kering of subsidie wil ik niet. Ik wil eigen baas blijven, mijn ei gen plan trekken." Het materi aal dat de kinderen gebruiken, heeft hij zelf gekocht. Het is een flinke investering. „Ik werk op dit moment zeven dagen in de week, maar ik vind het leuk." Oefenen doet Jeroen vaak en veel. „Trucs uitproberen en oe fenen, proberen om zeven bal len in de lucht te houden. Dat gaat stap voor stap. Als je ze in de lucht kunt houden en weer opvangen, kijk je hoeveel rond jes je er mee kunt gooien. Daar na probeer je variaties uit." Pas als het bij de trainingen tien van de tien keer goed gaat („nou vooruit, het mag in een show van vijftien minuten één keer mis gaan"), wordt de nieuwe vaardigheid aan het publiek ge toond. Met een groep vrienden bereidt hij een veertig minuten durende show voor. Niet alleen jongle ren, maar ook acrobatiek, dans en toneel. Ze hebben een evene mentenbureau ingeschakeld om boekingen te krijgen, bijvoor beeld voor bedrijfsfeesten, al of niet in combinatie met een workshop. „Binnen een kwartier kan iemand met een redelijke oog-hand-coördinatie de basis vaardigheden leren", zegt Je roen. In de zomer wil het groep je met de show langs campings en festivals trekken. Het gaat Jeroen van Ede daarbij niet „om zo veel mogelijk in de lucht te gooien." Acht ballen, acht kegels, acht fakkels, na een paar minuten heeft het publiek het wel gezien. „De show erom heen is voor mij belangrijker dan het aantal ballen dat je op gooit. Het is natuurlijk wel spec taculair, maar het verveelt gauw." De manier van gooien, de baan die de ballen volgen, valt te ver talen in wiskundige berekenin gen. Daar zijn ook computer programma's voor, die bijvoor beeld laten zien dat het jongle ren met twaalf ballen niet moge lijk is. Hoe meer ballen je gooit, hoe hoger de ballen ook de lucht in moeten om ze op gelij ke afstand van elkaar te houden. Die totale hoogte is voor twaalf ballen onwaarschijnlijk hoog. Bovendien vraagt het te veel kracht. „Zeven kost al veel ener gie: het gaat niet alleen om hoogte, maar ook om snelheid en het snel achter elkaar door draaien", vertelt Jeroen. Het is maar goed dat er één zoutvaatje op tafel staat, nu moet hij een greep doen in de suikerschaal. „Kijk, hoe meer ballen je in de lucht wil houden, hoe hoger je moet gooien", legt hij uit terwijl de suikerklontjes door de lucht vliegen. Inder daad, zes klontjes wagen een grotere ruimte dan drie of vier. En wanneer af en toe een klont je (normaal gesproken natuur lijk een bal) voor speciaal effect als een raket boven alles uit wordt gelanceerd, valt uit te re kenen - en op de computer te zien - hoe en wanneer die bal zijn plek in de cirkel weer kan innemen. Niet dat de jongleur tijdens zijn act staat te tellen. „Het gaat automatisch. Je weet hoe je moet gooien, hoe je het ritme moet houden. Tellen doe je wanneer je aan het oefenen bent", vertelt Jeroen. De afgelopen dagen heeft hij met anderen hard geboend, ge veegd en geschrobd om het zaaltje klaar te maken voor de eerste proefles voor de kinderen die zich voor het circusschooltje hebben aangemeld. Voor Van Ede moet alles perfect zijn gere geld. Alleen blijven alle ballen in de lucht en klinkt er na afloop applaus. Voor informatie: Jeroen van Ede 06-25267585. zf IDERKWARTIER Komend weekeinde is er in de Groenoordhal- ia m de Gooimeerlaan een grote vlooienmarkt. De toegang voor ,0 ssenen is 2,50 euro, 'kinderen' van 6 tot 21 jaar en 65-plus- 1e Linnen voor 1,80 euro naar binnen. De vlooienmarkt is zater- sti eopend van 9.00 tot 17.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 Historicus Endhoven brengt 'warmoesiers' in herinnering werden alle boomgaarden en tuinderijen buiten de stadsmu ren vernietigd. Toen de Span jaarden in april 1574 het beleg tijdelijk opbraken, dachten de warmoesiers dat het gevaar ge weken was en zaaiden welge moed groente in, maar er werd weinig geoogst. In juli keerden de Spanjaarden terug. Ook na het beleg hadden de warmoesiers het moeilijk. Tus sen 1595 en 1611 groeide de stad met maar liefst 10.000 vluchtelingen uit de Zuidelijke Nederlanden tot 25.000 zielen. Stadsuitleg was noodzaak. Steeds moesten de warmoesiers hun land opgeven en verder buiten de stad opnieuw begin nen. Niettemin groeiden de pro ductie en de afzet goed en er werden steeds nieuwe tuinders complexen in gebruik genomen. Omstreeks 1650 kwam er een einde aan de bloei. De waarde van de tuinderijen daalde scherp en er bleef zelfs land on- verpacht. Er was geen vraag meer naar Leidse groente buiten de stadsmuren. Dat kwam, zo bleek uit onderzoek van de ge meente, omdat 'alle steden en plaatsen, zelfs aan de grenzen, inmiddels hun eigen warmoes vruchten telen'. door Wilfred Simons leiden - Leiden dankt zijn groei en bloei in de zestiende en ze ventiende eeuw niet alleen aan de lakenproductie en -handel. Dat wordt wel vaak gedacht, want lokale historici schrijven al een eeuw over bijna niets an ders. De Leidse historicus J. Endhoven vindt dat door die 'extreme aandacht voor de tex tielnijverheid' andere bronnen van welvaart over het hoofd worden gezien. Het telen van groente en fruit was uit nood geboren, aldus Endhoven. Vanaf 1540 raakte de Leidse economie in een neer waartse spiraal die de burgers tot inventiviteit dwong. Endho ven vond in de archieven gege vens over de familie Van Poel geest, die drie generaties lang de Leidse groenteproductie be heerste. De eerste 'wamioesier' was Pieter Janszoon van Poel geest (1530-1582). Hij was opge leid tot schrijnwerker, maar kwam rond 1550 tot de ontdek king dat er steeds minder vraag was naar kisten en kasten. Om toch inkomsten te krijgen, be sloot deze boerenzoon om ten noorden van de Oude Vest, aan de Mare, een stukje land te pachten en dat in te richten tot moestuin. Het ging hem voor de wind en al snel huurde en kocht hij er tuinen bij. De Leidse tuinders verbouwden vooral kolen, uien, wortelen, bosvruchten en kruiden. In 1566 wordt melding gemaakt van het kweken van bosaardbeien. Fruittelers produceerden vooral appelen en peren en een enkele keer kersen. Groente en fruit werd direct aan de tuin en op de markt verkocht. De telers moch ten niet met een mand langs de deuren gaan. Dat gaf maar on rust, vond het stadsbestuur. Van Poelgeest besloot al snel om groente te 'exporteren', vooral naar Delft, Rotterdam en Am sterdam. Daardoor kregen hij en zijn meewerkende familieleden steeds meer een groothandels functie. Als een veel gevraagde groente eens niet beschikbaar was, dan kocht Van Poelgeest die elders. De familie verdiende zelfs zoveel geld dat zij ervan op het Rapenburg en aan de Vliet kon wonen. Ondanks de bloei was het tuin- dersbedrijf verre van ontspan nen. Vooral het beleg van de Spanjaarden (1573-74) was een ramp voor de warmoesiers. Aan de vooravond van het beleg rdwijk en Katwijk vindt nd het een bezwaar als je stuk in de kraag zuipt, zo- het maar binnenshuis Ipenbare liederlijkheid i'an overheidswege in de ^jjesmoord. hoeft het alcoholhou- vocht nog niet eens de in fles naar mond te heb- [elegd. Wie met aange- flesjes of blikjes bier, te flessen wijn en spiri- 1 >p straat rondloopt, kan Flfboete verwachten. Want sentes waar de confessio- le zondige overmaat be- (Katwijk) of waar de al- n het hitsige uitgaansle- 0 rkt als een erg kort lontje iel leel groot kruitvat ta wijk), kun je maar beter ite 1 hi de fles houden, d twijker of Noordwijker de lt- Ook de jongen die 14 0 door de politie werd kt toen hij met een flesje 1 de Katwijkse Poolster ie. Voor de balie staat hij met zijn baggy pants, geschoren hoofd en ringetjes door zijn oor. De negentig gulden boete die hij moest betalen, negeerde hij. Want met het overlijden van zijn moeder had hij wel wat anders aan zijn hoofd. Rechter: „Hier staat dat uw moeder in 2001 is overleden. U kreeg de boete al in 2000." Verdachte: „Maar ze is heel lang ziek geweest." En in 2001 moest nog meer ver driet worden verdronken. In dat jaar werd hij meerdere malen met bier betrapt, in totaal goed voor 45,38 euro boete. Geen probleem, want de jongen neemt met een opgewekt 'Hé, hoi' afscheid van de rechter. Zelfde vergrijp, andere gemeen te. Een twintigjarige Noordwij ker meet zichzelf een quasi- nonchalante houding aan door één voet op het podium van de rechterlijke macht te planten en met de andere relaxed heen en weer te wiebelen. Het baseball- petje verhuist telkens van de ba- lie naar zijn rusteloze vingers. Lefgozer is in de zomer van 2000 in delicto gepakt met een paar blikjes bier. Rechter: „En dat mag niet!" Lefgozer: „Dat mag wel!" Rechter: „Dat mag wel?" Lefgozer: „Op het strand mag het." Wat behoorlijk irrelevant is, om dat het proces-verbaal vermeldt dat de verdachte op straat werd opgepakt. Op de Zeewinde. De jongen, die in dit stadium denkt dat een spelletje saboterend stommetje spelen in zijn voor deel zal uitpakken, gaat net zo makkelijk akkoord. Kan hem het schelen. Hij wekt de indruk dat hij zich maar ternauwernood met de bemoeienissen vanach ter de balie kan bezighouden. Rechter: „Waar loopt de Zee winde dan? Lefgozer: „Mwoah, ik zou het niet weten." Rechter: „Heeft u nog een dag vaarding ontvangen?" Lefgozer: „Weet ik niet." Rechter: „Heeft u zoveel bie... DOET U ALSTUBLIEFT DIE PET AF... (diepe zucht, herkansing) Heeft u zoveel bier gedronken dat u dat niet meer weet?" Lefgozer: „Nou, zou best kun nen." Niets helpt meer als de verdach te tactieken toepast die alleen rebellen gebruiken als ze door Zuid-Amerikaanse junta's met dubieuze ondervragingstechnie ken worden verhoord. De officier van justitie probeert uit te leggen dat het drinken van alcohol in de openbare ruimte wel eens kan leiden tot overlast. Waarna de verdachte wil weten waarom dan wel en waarom ie mand met een blikje cassis wel over straat mag. Besmuikt ge lach in de zaal. Rechter: „Dat hoef ik u toch niet uit te leggen." En het engelengeduld slaat maar niet om in helse furie. Een boete van 46,54 euro, een zucht van verlichting vanachter de ta fel en een 'Pet Af!' van de bode. Lefgozer: „Ja s goed." Hij loopt ongeschonden weg, Ze hebben niets uit hem weten te krijgen. Pablo Cabenda uit de Leidsch Dagblad ANNO 1902 Woensdag 19 Februari LEIDEN - Nader vernemen wij nog omtrent het be zoek door Z.K.H. en diens broeder Hertog Johann Al- brecht van Mecklenburg aan het Stedelijk Museum in de Lakenhal. Wat de beneden- en bovenzalen er te aanschouwen geven, werd met de meeste belang stelling bezichtigd en de hertog, die de gast van den Prins-Gemaal was en in het kasteel te Schwerin zelf ook over een rijke en kostbare verzameling beschikt, toonde meermalen inderdaad een goed kunstkenner te zijn. Ook omtrent de merkwaardigheden op het beleg en ontzet van Leiden betrekking hebbende, waarbij na tuurlijk de bekende schilderij, alsmede de in het kamp der Spanjaarden gevonden pot niet werden vergeten, vroeg hij den conservator, mr. Overvoorde, tevens gemeentearchivaris, allerlei inlichting. Even eens schonk hij aan de groote verzameling wandte- gels veel aandacht. Enkele ververschingen werden gebruikt en door den burgemeester namens de gemeente den Prins en den Hertog aangeboden het nieuwe prachtwerk van de heeren Overvoorde en Martin: 'Het Stedelijk Mu seum te Leiden', uitgave van den heer B. Blanken berg, alhier, hetwelk zij met genoegen aanvaardden. ANNO 1977 LEIDEN - De politie was gistermiddag tijdens de zeer rustig verlopen demonstratie van het MAN wel aanwezig, maar hoefde niet in te grijpen. Foto: archief Leidsch Dagblad Zaterdag 19 februari LEIDEN - Het Milieu Aktiecentrum Nederland heeft gistermiddag wederom voor het Hoogheemraad schap van Rijnland aan de Breestraat geprotesteerd tegen de milieubelasting. Ditmaal ging het het MAN om de 'dreigbrieven', die Rijnland vorige maand heeft gestuurd aan degenen, die tot nu toe hebben geweigerd de milieuheffing te betalen. De actielei- ders Harry Bodee en Cor Vergeer boden voorlich tingsambtenaar Kosman van Rijnland twee vuilnis zakken aan met bij het MAN door weigeraars ingele verde acceptgirokaarten en stelden Kosman voor tij dens een openbare bijeenkomst in de Stadsgehoor zaal met het MAN in debat te gaan over de milieu heffing. Kosman wilde evenwel niet op die uitnodi ging in gaan. "U bent aan het verkeerde adres", zo zei hij, "wij voeren de wet alleen maar uit en kunnen daar niets aan veranderen. U moet op het Binnenhof zijn". LEIDERDORP - Staatssecretaris De Jong van Onder wijs wil niet dat er in Leiderdorp dependances ko men van de openbare Louise de Coligny Scholenge meenschap en de rk. scholengemeeRfthap Bona- ventura. Ook wil hij dat de chr. scholwrgemeen- schap Visser 't Hooft, die er inmiddels een depen dance heeft, in 1979 of uiterlijk 1980 uit Leider dorp verdwijnt. Eén en ander staat in een brief, die vandaag bij de gemeente Leiden is binnengekomen. De Leidse wethouder Tesselaar verklaarde vanoch tend. dat hij in principe geen bezwaar heeft tegen het voorstel van de staatssecretaris, als inderdaad geen van de drie zuilen zich definitief in Leiderdorp vestigt. Hij is het eens met de stelling van de staats secretaris in diens brief, dat er in Leiden ruimte ge noeg is. Op het ministerie zijn berekeningen ge maakt, waaruit blijkt dat er met de vestigingen aan de Kagerstraat, Antonie Duycklaan, de nieuwbouw van de chr. scholengemeenschap Leiden Zuid-West en de elf noodlokalen aan de Apollolaan voor het christelijk onderwijs genoeg mogelijkheden zijn. De rk Bonaventura-scholengemeenschap dient tussen nu en eind 1978 in overleg met de gemeente een oplossing te vinden, omdat het gebouw aan het Schuttersveld uiterlijk 1 augustus 1979 ontruimd dient te zijn. Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing - 2,50 (voor een exemplaar van 13 nimmer 57055 t.n.v. Dagbladuitgever!) Damiatc b.v. Postbus 507, 2003 PA Haarlem. bij 18 in /wart wit) over te maken op onder vermelding van Leidsch Dag! Hl Hl ANNOd.d. (datum van plaatsing) of door o Leidsch Dagblad, Roosevelt straat 82 te lei dei». II krijgt de foto binnen drie weken thuisgestuurd. betaling aan de bolle van het

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 15