[OP telt z'n egeningen SPORT afeltennissers Alkemade United staan ineens aan kop rogant of niet, Leiden Int van koploper BCA Fiks is nog niet gedegradeerd Van Goozen pakt zilver op NK S9 jigon biedt goed weerwerk Forescate in inhaalduel langs Reigers RW gaat onderuit door weggevertjes maandag l8 februari 2002 Michel van Cent nheim - Met de degradatie- zicht telt de uitslag zwaar- in het spel. TOP onder- f deze stelling van harte in uciale duel tegen Sporting i. De Sassenheimers speel- ndermaats en hadden alle dat hun tegenstanders ninuten voor tijd een straf- misten op 15-14. Vervolgens n zij de kostbare twee pun- snog veilig stellen met 17-15. lebben vaak genoeg com- nten gekregen voor ons terwijl wij verloren. Dit was één van onze mindere rijden, maar ik heb liever e slecht spelen en winnen imgekeerd", zo koesterde r Jenne Warrink het resul- )e tegenstander uit Leiden ir deze nieuwe nederlaag id als gedegradeerd, irby in de volle Wasbeek e duidelijk dat TOP en ng Trigon niet voor niets onderste regionen bivak- Beide ploegen zochten chtig naar kansen door aanvallen op te zetten, misten er intussen wel De thuisclub had moeite e favorietenrol en liet een orsprong na achttien mi- geheel glippen (3-4). De heid keerde in het reste- deel van de eerste helft ins terug, maar het ver- verd pas in de slotminuut (9-8,11-8 rust), eden het verdedigend niet d slecht, want wij hebben 1 eerpunten behoorlijk uit- keld. Alleen misten we tal eine kansen in de paalzo- i we normaal wel afma- gaat op die manier ook jezelf spelen", stelde War- efechteraf vast. „Maar ik inook zeggen dat Trigon het ndeed. Je zou verwachten Z i ploeg die met 28-4 van 'erliest, alle vertrouwen ai t, maar ze zijn niet inge- bi 1 speelden vandaag naar f inderdaad goed i erk, zeker gelet op de per problemen. De Leide- noesten hun opstelling nfcsen door het ontbreken ityrenda Venema (sleutel been) en Johan ter Hofte (enkel blessure). Mirjam Duin en Misja IJzerman vervingen hen met verve. Duin speelde defensief een sterke partij en hield Petra van Niekerk behoorlijk in toom. IJzerman werd met vijf dpelpun- ten zelfs de beste schutter van zijn ploeg. Even leek TOP na rust de beslis sing te forceren met 13-9, maar dat bleek een tijdelijke opris ping. Trigon liet zijn gebruikelij ke inzinking achterwege: de Lei- denaars bleven volharden in lange aanvallen en gingen nu ook beter schieten, resulterend in 15-14. Maarten van Vliet kreeg de beste kans op de gelijkmaker, maar hij liet een strafworp onbenut. „Dit was pas mijn derde gemiste strafworp van het seizoen, maar het is wel een dure natuurlijk. Ik weet niet waarom hij misging, de voorbereiding was hetzelfde als altijd, misschien was het toch de druk", blikte de aan voerder van Trigon terug op zijn misser. „Toch spelen we van daag één van onze betere wed strijden, waarschijnlijk omdat het een derby is, dan kun je al tijd wel iets meer. Maar je ver liest uiteindelijk wel, dat is wel zuur. Je krijgt zo elke keer toch mentale tikken." In de slotfase hield TOP het hoofd wel koel, waarmee de ploeg alsnog de winst naar zich toe trok. Steven Baart profiteer de van het terugzakken van de Leidse verdedigers om snel bal bezit te krijgen en maakte 16-14. Op de tegentreffer van Lianne de Groot liet de thuisploeg een treffer volgen uit een goed uitge speelde aanval via Marion Broekhuizen: 17-15. „Je zou kunnen zeggen dat Trigon qua werklust en instelling een punt had verdiend. Ik had ook ver wacht dat wij eerder afstand zouden kunnen nemen. Maar dit levert ons wel twee punten op en die hadden we hard no dig", toonde Warrink zich een dankbare rekenmeester. TOP - Sporting Trigon 17-15 (11-8). Doelpunten TOP: Stanley Lardé (4), Steven Baart, Sander Harmzen (3), Pe tra van Niekerk, Tim van der Horst (2), Marion Broekhuizen, ludith Kok en Mascha Nieuvvenhuijsen. Doelpunten Trigon: Misia IJzerman (5), Lianne de Groot, Sanaer de Haas, Maarten van Vliet (3) en Barbara Aniba. door Michel van Cent korfbal- Fiks mag met drie zaalwedstrijden te gaan nog al tijd hopen dat het aan degrada tie ontkomt. De eersteklasser uit Oegstgeest behaalde een knap pe 15-16 overwinning op ODO (M). Trainer Jeroen Huizing had opdracht gegeven om zo veel mogelijk spelers in stelling te brengen in plaats van alleen de hoofdaanvallers. Bovendien wa ren Saskia van der Does en Ti neke de Visser van vak gewis seld. Deze omzettingen kwamen het spel zeer ten goede, want ze ven spelers kwamen tot scoren. Theo Vreeken (2), Marleen Boomgaard, Tineke de Visser en Henrik Hooimeijer maakten na 10-10 steeds gelijk. Aan het eind zorgde invaller Michiel Vreeken met zijn eerste schot voor de verrassende ontknoping. Poulegenoot Tempo is na de 17- 19 nederlaag tegen Tjoba al te ruggevallen naar de tweede klasse. Dat is vooral te wijten aan de vele blessures die de for matie van Aat van Rijthoven troffen. Marcel Haagman maak te zaterdag weliswaar zijn ren tree, maar Linda van Weeren en Barbara van Rijswijk bleven aan de kant. Ook tijdens de wed strijd was er rampspoed, want Marloes Nieuwenhuizen viel al na tien minuten uit met een ge kwetste teen. Junior Sanne Broeksma maakte als haar ver vangster een sterke indruk. De geelhemden gaven ondanks de tegenslagen goed partij en werk ten een 10-14 achterstand bijna geheel weg. Wouter Keizer (2), Irma van Weeren en Martij n Hooijer maakten 17-18, maar een strafworp brak in de voor laatste minuut alle verzet. Pernix blijft in de race voor een promotieplaats in de tweede klasse E door een 28-18 zege op Oranje Nassau(A). De Leide- naars hadden een koude start met twee gemiste strafworpen op 1-1, maar liepen vervolgens toch vlot weg. Mark Piket (4), Irene van der Burg (3), Huig Schoonderwoerd (2), Inge Treur, Saar Karstens en Ewoud van der Kooij maakten in krap 28 minuten 13-5. Dat maakte de tweede helft tot een formaliteit. De tegenstander schoot welis waar regelmatig raak zonder enige rebound, maar het ver schil bleef telkens minimaal zes punten. Bianca Schoonder woerd luisterde haar invalbeurt op met een doelpunt. De tweede aanval van De Da naïden kwam tijdens de eerste helft tegen Juko niet verder dan goals van Martijn van der Meer en Aart Tholens (6-4 bij rust). Coach Rob van der Stelt besloot bij 6-5 dan ook routinier Paul Hüsken in het bewuste vak in te brengen. Deze had met zijn der de schot gelijk succes (7-5) en zorgde er nadien voor dat het vak mee bleef scoren. De blauw- witten hielden hun voorsprong zodoende intact en wonnen ver diend met 16-11. Suzanne de Roode speelde een sterke partij: zij scoorde niet alleen vier keer, maar zij was ook betrokken bij het afdwingen van een (benutte) strafworp voor Mark Rietbergen. Haar inspanningen werden be loond met een applauswissel. Voor Madjoe is het doek in de tweede klasse gevallen na de 16- 11 nederlaag tegen ADO. De Rijnsburgers kwamen duidelijk ervaring en kracht tekort, want zij behaalden niet één punt. Trainer Peter Star vond het des ondanks een nuttig jaar voor zijn jonge ploeg, omdat die veel ervaring kon opdoen. Jos Star (3), Erwin Kellner en Jan Pieter Sip hielden tot 6-5 hun ploeg in het spoor van ADO, maar daar na viel het gat (11-5). Sip was de vervanger van de zieke Andrew van Duyvenbode. Verder speel de Willeke Sloos mee voor de aan haar rug geblesseerde Aren- da Heemskerk Crescendo raakte na een goede opening (4-1, 6-3) uit zijn ritme door het irritante en fysieke ver dedigen van Dubbei Zes. De derdeklasser uit Leiden ging mee in het rommelige spel van de tegenstander en liet die hele maal terug in de wedstrijd ko men (9-9). Na de pauze (11-9) werden de aanvallen met meer inzicht en ruimte opgezet. Nisha Verwey, Michel Wijnen. Jasper de Jong (2) en Wijnand Alberts brachten hun club na 12-10 naar een afgetekende 19-12 overwinning. Illustratief voor de afnemende tegenstand was dat een van de twee tegentreffers zelfs een strafworp was. De aanval van Fluks had moeite met het achterverdedigen van SEV en schoot regelmatig zon der een goede afvang te verzeke ren. Dat leverde in het eerste kwartier een 2-0 en 3-1 achter stand op. De Noordwijkers na men na 5-5 het heft in handen (5-9), maar verzuimden verder weg te lopen. Dat leek hen op te breken, want het werd 9-10. Frank van Meijgaarden, topsco rer met vier doelpunten, Inge Spaanderman en Óscar Verloop brachten in de laatste zeven mi nuten alsnog uitkomst 10-13 winst. Velocitas leek geruime tijd op weg naar een goed resultaat te gen Valto. De Leiderdorpers speelden met beduidend meer inspiratie en schotkracht dan in de voorbije weken. André van Wallinga (3), Marlinde Ooster- hoff, Arjen Bakker, Iwo Nelson en Eduard Richter zetten een 8- 6 achterstand om in 8-9 (rust) en uiteindelijk 10-13. De aanval viel echter ruim een kwartier stil, terwijl de thuisploeg met zowat elk schot succes had (17- 14). Dat bleek beslissend voor het eindresultaat, een 19-16 ne derlaag. Tim van der Horst (midden) heeft zijn directe tegenstander Sander de Haas (rechts) afgeschud en gaat scoren namens TOP. De Sassenheimse ploeg won de regionale derby van Sporting Trigon. Foto: Dick Hogewoning schaatsen - Helen van Goozen heeft beslag gelegd op de zilve ren medaille tijdens het Neder lands kampioenschap schaatsen voor neo-senioren. De 21-jarige Hoogmadese van Team Spaar - Select moest alleen Wieteke Cra mer van de KNSB-kemploeg van Ingrid Paul voor zich dul den. De voormalig wereldkam pioene bij de junioren won gis teren de afsluitende 3000 meter in een tijd van 4.28,92. Daarmee was ze op het ovaal van sport complex De Smelt in Assen ruim sneller dan Cramer (4.32,10), die de drie eerder ver reden afstanden won. Van Goozen opende het toer nooi slecht met 43,33 op de 500 meter. Op die zevende tijd liet ze 2.09,73 op de 1500 meter (tweede) en 1.23,71 op de kilo meter (derde) volgen. Ook Mar- got Boer kreeg zilver omgehan gen. De Woubrugse acteerde tij dens de nationale titelstrijd voor meisjes junioren B. Zij schreef één afstand op haar naam: de 1000 meter in 1.27,04. Bij de meisjes junioren A en C grepen respectievelijk Lisette van der Geest uit Oud Ade (vijfde) en het Stompwijkse schaatstalent Fem ke Hilgersom, met een vierde plaats, net naast het eremetaal. in Hoogendam nnis - Door de flinke misstap ftrfstkampioen FVT tegen Westa eeft Lelystad/Alkemade United ta (positie in de eredivisie ver- De Veense ploeg dankte die (laats ook aan de ruime doch irde 7-0 triomf die het zelf op Cosmos. „Maar als je het a bekijkt, dan kunnen we lakkelijk op de tweede of der- its eindigen", relativeerde Al kemade-coach Co Claussen. Zijn ploeg moet in de twee duels voor de play-offs nog ruim afrekenen met Avanti (uit) en FVT (thuis). Tegen Cos- mos liep alles in elk geval gesmeerd voor Alkemade. Liefst vier van de ze ven potten eindigden met twee pun ten verschil in de vijfde game. De on genaakbare Wang behield knap zijn ongeslagen status. De Chinees had te gen Martin van der Leur en Davy Van- vinckenroye wel vier games nodig. Spannend was het duel van Merijn de Bruin tegen Vanvinkenroye, dat de Amsterdammer met 12-10 naar zijn hand zette. Frank Rengenhart deed er lang over. De speler van Jong Oranje wist zijn wedstrijden tegen de broers Paul en Martijn van der Leur met 14- 12 en 11-6 in de vijfde game te win nen. Ook in de dubbel waren de krachtsverschillen miniem: 11-9 in de beslissende game. Scylla had thuis geen kind aan Avanti. In amper drie uur werd de Hazers- woudse debutant, zonder de zieke kopman Martin Groenewold, met 7-0 te kijk gezet. De Leidse ploeg had na tuurlijk wel wat goed te maken na twee 7-0 nederlagen tegen Westa en Alkemade United. Slechts Patrick van Meverden, nota bene invaller voor Groenewold, kreeg de handen van de kleine dertig toeschouwers op elkaar. Tegen Gerard Bakker koesterde de ge dreven Van Meverden zelfs een 2-1 voorsprong, maar hij moest in de vijf de game toch met 11-3 buigen voor de Leidse kopman. Eenzelfde lot was hem beschoren tegen Martin van Rijn, die Van Meverden slechts een game gunde. De overige partijen won Scylla simpel, waardoor de ploeg, voorlaat ste met twaalf punten, een flinke stap richting lijfsbehoud zette. Avanti, bij wie Ronald Peeters de laatste partij te gen Edgar Malchasian weggaf omdat hij opnieuw last had van zijn rug, is de zwaktste broeder. Daar kon de in dit duel tot kopman gebombardeerde Jaap Schilperoort niet omheen: „Het was vandaag onge looflijk slecht en dan hebben we geen schijn van kans. Het is ook een men tale kwestie omdat je je bij voorbaat al de mindere voelt. We hebben in de eredivisie sowieso al moeite met de serviceopvang en eerste opening, waar deze jongens gewoon sterk in zijn." Net als Schilperoort baalt Ro nald Peeters ook van het systeem met zeven partijen tot de elf punten. „Geef mij maar partijen tot de 21 met lekke re lange rally's. Dan maar weer terug naar de eerste divisie." fenno Schraven l*i - „Als er één ploeg is ■f BCA kan winnen, dan l het." Zo'n opmerking I snel arrogant, maar dat rering van BS Leiden- dartin Hoekstra wel de- rgens op gestoeld was, n zijn spelers. De ploeg t ii ïldoom leed zaterdag- in n Leiden zijn eerste ne- laa van het seizoen, 74-73. lte a dichtte zijn team voor- lui in toe vanwege het ge er! irschil in lengte tussen H ams en het feit dat BCA 3n nelijk draait op de in- d tan drie belangrijke spe- de rest dus duidelijk ïbtfis. De Leidse spelers be- '1 den het vertrouwen van vo ch niet en speelden uit- lai ob 1 achterstand, aan het no n het duel, werd via een is verdediging omgebogen 121-13 voorsprong. Lei- rb eikte zelfs een positieve >rdin 34-19, omdat vrijwel sta atpoging raak was, maar niet tot het einde vol- sisi Tot aan 66-66 bleef Lei- 'ee er in de wedstrijd, inf te bij 66-69 weer de lei- na coach Hoekstra dacht lerérik terug aan de keren lit seizoen, waarin de de slotfase onnodig on- fcs gegaan. Vooral om- Iers vergaten de wed- rstandig en met geduld elen.-Nu ging het einde lijk wel een keer goed. Twee pri ma acties, beëindigd met een voudige lay-ups, brachten Lei den op 70-69. En bij 72-71 be sliste Leiden de wedstrijd vanaf de vrije-worplijn. BCA scoorde nog eenmaal tegen met drie se conden te gaan, maar dichterbij kwam de koploper niet meer. Scores: Versteegen 22 (13 rebounds), Van Weeren 13, Bakker 10. MSV kwam in Noordwijk drie punten tekort om een verlen ging af te dwingen tegen Red Giants uit Meppel. Een gerust stellende 36-24 voorsprong bij rust leidde in de tweede helft niet tot de winst. Tot drie minu ten voor tijd bleven de Noord wijkers aan de goede kant van de score, maar in de slotfase kwam Red Giants alsnog langs zij. Roel van der Spruit mocht in de laatste aanval nog twee keer aanleggen vanachter de drie- puntslijn, maar beide keren faal de hij. Misschien dat de zware beker wedstrijd van afgelopen donder dag (halve finale) tegen eredivi- sieploeg Eiffel Towers in Nijme gen (90-62) daar iets mee te ma ken had. MSV zag in die wed strijd Tijmen Moesker met een blessure uitvallen (schouder uit de kom) en speelde daardoor te gen Red Giants maar met acht man. De in Nijmegen opgedane ervaring hielp MSV in elk geval nog niet, ook al vond coach Burhan Alibegovic dat duel be langrijk voor de ontwikkeling van zijn spelers. Scores: Vegter 27, Van Leeuwen 12, Aanhaanen 11. De vrouwen van Grasshoppers lieten een goede en vooral qua kijkspel fraaie eerste helft ver volgen door een mindere twee de en verloor in en tegen Utrecht met 63-57. Nadat Grass hoppers zich vorige week al plaatste voor de play-offs, pres teert het gelijk ook wat minder. Veel erger dan het verlies van zaterdag is het mogelijke ont breken van de Amerikaanse Bri Fecteau voor de rest van dit sei zoen. Afgelopen zaterdag kamp te ze met een acute aanval van spit en lag ze thuis op bed. Haar knie speelt haar echter nog meer parten en de kans bestaat dat ze terugkeert naar Amerika voor een operatie. De toch al smalle selectie van coach Rick Driessen werd ook nog eens geplaagd door een nauwelijks fitte Tanja Bröring (hele week ziek) en anderen lichtgeblesseerde speelsters. Driessen gaf alvast een waar schuwing af aan het bestuur van de Katwijkse club, door te zeg gen dat hij 'niet past bij dit soort basketbal'. Doelend op het we kelijkse geringe aantal beschik bare speelsters en de roep om versterking, waar vooralsnog geen gehoor aangegeven is. .Anders ben ik volgend seizoen weg, want kennelijk zijn we nog niet rijp voor een stapje om hoog." Scores: Driessen 15, Guyt 11, De Jong 10. hockey - De hockeyvrouwen van Forescate hebben giste ren de uitgestelde wedstrijd tegen Reigers met 4-2 gewon nen. De gastvrouwen namen na tien minuten nog wel een 1-0 voorsprong, maar daarna nam de Voorschotense for matie het heft in handen. Via Mascha Kimman op een voorzet van Dominique lan ge man en Lorraine van Hoek na een assist van Emily de Neree werd een voordelige 2- 1 ruststand bereikt. Na rust verdubbelden Sophie van Noort met een frommelgoal en Lingeman uit een pass van Tembi Schneider de score voor Forescate. Pas daarna kon Reigers iets terugdoen. Vijf minuten voor tijd stopte keepster Ellen Husman nog een Hoofddorpse strafbal. Lucette Belfort (11) en Ypke Hemminga van BV Lisse strijden om de bal met Dinah Otto (links) van Hoofddorp. Foto: United Photos-de Boer- /Rob Hendriks Tegen het nog altijd ongeslagen Perik Jumpers hadden de vrou wen van BV Leiderdorp geen schijn van kans, 102-56. Zonder Kika Stijger (enkelblessure) kon den de zeven overgebleven speelsters het verschrikkelijk ho ge temo van de tegenstandster niet aan en was de concentratie verre van voldoende om Jum pers ook maar enigszins bij te kunnen benen. Bij rust keek Lei derdorp tegen een 59-36 achter stand aan. In de tweede helft kon Leiderdorp vrijuit spelen, maar toen was het verschil al ruimschoots gemaakt. Scores: Birthe van der Voort 17. Van Zegveld 13. Renske van der Voort 12. In de kelder van de eredivisie deden de vrouwén van Lisse te gen AMSU/Hoofddorp wat van hen verwacht mocht worden. In een matig duel was Lisse de minst slechte van de twee. Zon der enige moeite werd een rui me 57-34 zege in de wacht ge sleept. Met uitzondering van de begin- minuten rommelde de ploeg uit Hoofddorp maar wat aan en legde bovenal een ontstellende schotloosheid aan de dag ge legd. De basis voor de zege leg de Lisse in het tweede kwart, waarin het naar een veilige voorsprong wegliep, die nadien niet meer in gevaar zou komen. Scores: Van de Heuvel 15. volleybal - De volleybalsters van RW verloren in de promo tieklasse de uirvwdstrijd tegen Zovoc 2 met 3-2. Sen onnodige nederlaag", vond trainer/coach Lieuwe van der Meulen. „De vierde en vijfde set waren weg gevertjes." RW, aangetreden zonder Mar jan Vermeulen, begon in Zoeter - meer ijzersterk Binnen de kort ste keren haalde het de eerste set binnen (16-25). De tweede reeks bood een heel ander beeld. RW kreeg daarin geen vat op de knalharde service van de opponent, die zich met een 25-9 score revancheerde voor het verlies in het eerste bedrijf. Nog eenmaal rechtte RW de rug. Het won de derde set met 20-25, maar liet de vierde en vijfde met respectievelijk 25-22 en 15-12 aan Zovoc. Van der Meulen: „We hadden vier in plaats van twee punten moeten pakken. Hiermee verspelen on ze laatste kans op de achtste plaats."

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 25