Désar verlengt de lijdensweg van Voorschoten AMATEURVOETBAL a Matig Valken '68 verspeelt punten MVKV geeft zege uit handen Ter Leede heeft h! doel weer gevondf Woubrugge laat z door Kagia verras: Peter Saimier sco vijfmaal tegen V(J Geluk lacht titelkandidaat UDWS in Warmond t WSB'er Schenk nekt de 'Kanaries' vijfde klasse zaterdag - ron Schenk was met drie doelpun ten de grote man voor WSB te gen LFC: 3-0. SJC won door doelpunten van Hans de Rid der, David van der Holst en Ni co van Schie eenvoudig met 3-1 van het zwakke De Jagers. Fore- holte had het moeilijk tegen Marine, maar won toch met 3- 2. Victor Duivenvoorde, Erik Pi- laszek en Richard Muilwijk scoorden voor de Voorhoutse ploeg. Leidsche Boys en GWS speelden met 3-3 gelijk. Voor Leidsche Boys scoorden Rob van Bezouwen, Ricardo van der Heyden en Marvin Bok, voor GWS vonden André Kortekaas, Robin Suiker en Robin van der Lans het doel. RCL rekent af met RVC '33 eerste klasse vrouwen - RCL won met 3-4 van RVC '33. In de eerste helft scoorde Annemarie Wassenaar de 1 -0. De Leider- dorpsen zakten daarna weg, waardoor de thuisploeg terug kwam tot 1-1. Jet Bavelaar en Joyce Thissen maakten er ver volgens 3-1 van. Nadat RVC nogmaals gelijk kwam, besliste Karlijn Bavelaar de wedstrijd. KRV speelde gelijk tegen KFC '71. Annette Beerendonk open de de score. Na rust maakte Marleen van Duivenbode een overtreding die KFC een penal ty opleverde. Pas bij de 2-1 nam KRV het initiatief in handen en maakte Beerendonk op aange ven van Sabine Knets de gelijk maker. Alkmania verloor met 3-0 van TYBB. Ter Leede 2 speelde 1-1 gelijk tegen Heino, Anja van Ginhoven scoorde. SJC wint nipt van Westlandia tweede klasse vrouwen - SJC won met 1-2 van Westlandia, na een snelle 0-1 achterstand. Renske van der Niet maakte ge lijk. Pas in de 85ste minuut scoorde laatste vrouw Sandra Schouten in een wanhoopspo ging de 1-2 met een afstands schot. Iduna won met 2-0 van Duivesteyn. Sanne en Esther de Boer waren verantwoordelijk voor de goals. Bernardus ver loor met 3-2 van hekkensluiter RKAW. De treffers waren alle bei van Kim de Boer. UVS kwam niet verder dan 1-1 in een wedstrijd tegen DEH die het eindsignaal niet zou halen. DEH kwam op voorsprong, maar deed dit teniet door een knullige fout in de verdediging. Bij een kopbal terug naar eigen keepster rolde de bal volgens de scheidsrechter over de doellijn, die de 1 -1 noteerde. Speelsters van DEH belaagden de scheids rechter, die de wedstrijd staak- Zege Ouick Boys op Rijnsburg derde klasse vrouwen - Quick Boys versloeg Rijnsburgse Boys met 2-0. De ruststand was 0-0, nadat een goal van Miriam Vos was afgekeurd wegens ver meend buitenspel. Na rust zette Quick Boys dit recht met doel punten van Pieneke Remmels- waal en Sophia Vos. Oegstgeest won met grote cijfers van De Ja gers: 9-1. Na de 1-1 zette Oegst geest door met goals van Renee Mok (3x), Edith van der Meij- den (2x), Josine Meurs (2x), Sharin Olijslagers en Anneke van Brakel. Ouick Boys Ai speelt meesterlijk tweede divisie jeugd - Een meesterlijk spelend Quick Boys versloeg dorpsgenoot Katwijk met 4-1. Nicki Keizer was met drie doelpunten de grote man. Ron van Klaveren maakte de vierde voor de blauwwitten, Le on Jansen deed nog iets terug voor Katwijk. UVS kreeg een pak slaag van Excelsior Maas sluis: 5-0. FC Lisse verloor met 2-4 van koploper Dordrecht '90. Mustapha Yildiz maakte voor Lisse beide treffers. Arbiter staakt duel bij Noordwijk derde divisie jeugd - Noordwijk - Elinkwijk haalde het einde niet. Vijf minuten voor tijd be sloot arbiter Rob Nederpel het duel na veel 'verbaal geweld' af te blazen. Noordwijk leidde op dat moment door doelpunten van Bart Koppers en Willem Admiraal. Alphense Boys ver sloeg Voorschoten '97 met 3-1. De bezoekers kwamen door Birrol Gurel op voorsprong. Al phense Boys toonde zich daar na scherper in de afwerking: Michael Arahene (2x) en Mustapha Yaghoe scoorden. ARC schudde concurrent HBC van zich af: 3-0. Jeroen Noor- lander vierde zijn rentree met een doelpunt. Erik van der Klaauw en Jonathan Aalbers completeerden het drieluik. maandag l8 FEBRUARI 2 door Ruud Pattiapon eerste klasse zaterdag - Voorscho- ten'97 had zaterdag goede zaken kun nen doen. Vrijwel alle directe concur renten morsten punten. Het liep an ders: de Voorschotense eersteklasser verloren kansloos van het Ridderkerkse RWH: 3-1. Al tijdens de eerste helft ergerde de technische staf van Voorschoten '97 zich aan het spel van het eigen elftal. De Ridderkerkers zetten Voorschoten op een onoverbrugbare achterstand. Dat was vooral te wijten aan het ge brek aan inspiratie bij de bezoekers en het maken van onnodige fouten waar door RWH door Raymond Jonker en Martijn de Nobel snel op voorsprong kwam. Nadat Arie Heiden met een derde tref fer Voorschoten op een nog grotere achterstand had gezet, speelde de elf van trainer Gerard Désar als een ge slagen ploeg. Met name het schrijnen de gebrek aan stootkracht kwam aan het licht. De Voorschotense aanvalsli- nie, met uitzondering van Niels Karre- mans, faalde nadrukkelijk. Wouter van Dorp en Hugo Borsbooin lagen aan de ketting bij hun directe tegenstan ders en met hun ploeggenoten was het al niet veel beter gesteld. Een ingreep lag voor de hand, maar trainer Gerard Désar maakte de basis elf in de rust duidelijk dat de gifbeker tot op de bodem moest worden uitge dronken. „In onze ogen was de partij in de eerste helft gespeeld," verklaar de Piet Mieremet, assistent bij Voor schoten '97. „Het was dus beter om naar de volgende wedstrijd toe te wer ken. Geen wanhoopspogingen, maar lekker voetballen en blijven combine ren. En misschien ze een beetje pijn te laten lijden. We wilden in ieder geval niet onnodig wisselen door andere spelers de hete kastanjes uit het vuur te laten halen." Alleen bij blessures wilde Désar zijn ploeg wijzigingen, zoals Stefan Luykx voor Bernard Borst. Het wierp zijn vruchten af. Voorschoten vond na het praatje van Désar in de rust wél de in spiratie om RWH behoorlijk tegen stand te bieden. Sterker nog, Voor schoten was in de tweede helft de be tere ploeg. Op een voorzet van Karre- mans viel de bal in een onoverzichte lijke situatie: voor de voeten Dorp die de bal net over de lij drukken. RWH - Voorsrhoten'97 3-1 (3-0) 0, 10. De Nobel 2-0, 35. Heiden 3- Dorp 3-1. Scheidsrechten Den H schouwers: 560. Geel: Karremans (Voorschoten'97), De Nobel (RWH) Voorschoten'i?/7: Mokveld; Blanke Roodakkers, Elorst (60. Luykx); Van zer, Thomas Borsboom; Flugo Bors Dorp, Karremtans. door Thijs van Brussel katwijk- MVKV heeft zaterdag tegen De Sleutels drie punten tèjjÊ laten liggen. In het begin van de tweede helft leek een overwin- jÉH ning voor de club uit Katwijk nog ver weg, toen De Sleutels bij een 1-0 voorsprong een straf schop kreeg. Sibe Schellinger hout faalde en in het vervolg van de tweede helft boog MVKV de 0-1 achterstand om in een 2-1 voorsprong. Drie punten lagen binnen handbereik, maar in de 88ste minuut maakte Schelling hout zijn gemiste strafschop een beetje goed door de 2-2 binnen te schieten. MVKV-trainer Freek Rienks was na afloop tevreden. „Ik ben blij dat we eindelijk weer een keer vechtlust toonden. Het is na tuurlijk zonde dat je twee minu ten voor de tijd de overwinning uit handen geeft, maar over de hele wedstrijd gezien lijkt 2-2 mij een terechte uitslag", aldus Rienks. De wedstrijd in Katwijk begon een halfuur te laat, omdat scheidsrechter Reeuwijk de shirts van beide ploegen te veel op elkaar vond lijken. Omdat De Sleutels geen reserve-shirts bij zich had, moest er gewacht wor den totdat deze aan de Leidse Vliet waren opgehaald. Toen de wedstrijd uiteindelijk begon, leek De Sleutels al na 7 minuten op voorsprong te ko- "t men. Mathijs Noppe passeerde MVKV-keeper Peter Plug, maar de goal werd afgekeurd wegens buitenspel. Beide ploegen vochten voor elke meter vechten en kregen kansen op de openingstreffer. Het duur de tot de 45ste minuut voordat Arbouw de 1-0 voor De Sleutels aantekende. Na de gemiste strafschop in de tweede helft werd het duel har der. Scheidsrechter Reeuwijk deelde kaarten uit voor het weg trappen van de bal, terwijl hij harde overtredingen nauwelijks bestrafte. In de 77ste minuut kwam MVKV op gelijke hoogte door een doelpunt van Wim Klinkenberg en nog geen vijf mi nuten later maakte Fielmieg de 2-1 voor MVKV. Vlak voor tijd bleef de bal voor het doel van Plug hangen en had Schellingerhout het laatste woord. MVKV - De Sleutels 2-2 (0-1). 45. Ar bouw 0-1, 77. Klinkenberg 1-1, 82. Fiel- mig 2-1, 88. Schellinghout. Scheids rechten Reeuwijk. Toeschouwers: 100. Geel: Hoek, Kloos, Kuipers, Mol (MVKV). Kerkhof, Arbouw (Sleutels). MVKV: Plug; Kuipers (73.De Jong), Hoek, Pluimgraan, Kloos; Fielmieg, Duyvenvoorde (.Tauenier), Verburg; Klinkenberg, Mol, Dijkdrent. Sleutels: Smidt; Haasbroek (8.Van der Broek), Ouwehand, Schellingerhout, Arbouw; De Roo (63.Van der Graaf), Ten Brinke (66.Lustig), Kerkhof; Fakkel, Houwaart, Noppe. sassenheim - De vrouwen van Ter Leede behaalden een 2-0 overwinning op Oostkapelle, een ploeg uit de onderste regio nen. Door dit resultaat staat de regerend landskampioen einde lijk in het linkerrijtje, al voegt trainer Ronald Vermond daar direct aan toe: „We staan nog steeds maar op een punt van een mogelijke degradatieplek." De overwinning was de bekro ning op een serie wedstrijden waarin het niveau hoger werd, maar de competitiepunten niet op gelijke voet meestegen. Ver mond kon geen gebruik maken van van Sabine van Eijk en Daphne Koster die beiden ge blesseerd waren. Tot de rust had de wedstrijd verdacht veel weg van eerdere confrontaties waar in het team veel kansen kreeg maar geen goals scoorde. Al in de eerste aanval na het startsig- naa'l kopte Miranda Nifen het doel waarna afsta ten van Ilse Witte he Stephanie Dijkhuizen nt een doelpoging vaitei Drommel het doel i gebruikelijke euvel Leede, dat desondanks re' bepaalde. Oos tkapelle kon geen ken, maar hield lang schoon. Pas in de 58sl jr was het raak. Op aan d Cindy Burger omspeel »rb mei vlak buiten de kee pster en scoorde vi ng nenkant van de paal, nut an later kopte Bi vrije- trap van Drommf ch Jodie Poldervaart bini geschoten. Ter Leede: Van Dalen, Huifef; Laan, Scheenaards, Burger, or. Poldervaart, Witteman, No meil, Hogewoning (80. Vani ug€ mei >ee kei vierde klasse zaterdag - Kagia behaalde een verrassende 3-1 zege op Woubrugge. Aanvoer der Ron Kattenberg maakte voor de Lisserbroekers alle doelpun ten, voor Woubrugge scoorde Ron Molenkamp. UVS boekte een belangrijke 3-4 overwinning op Abbenes. Met dank aan Frank Maaskant (tweemaal), Egon en Ramon Onderwater. De Noord-Hollan- I ders Erik Cuiper (2x) en Remco I Zijsling hielden de wedstrijd I lang spannend. I Rutger Waalkes (2), Maarten i Wammers, Niels Knollema en Peter Wierenga schonken LSW i '70 een 5-1 zege op TAW. Mark Setteur scoorde voor de club uit 1 Ter Aar waar trainer Ger Bontje a;=in het eind van dit se i tnekt. Koudekerk won in Delchi v;in Ariston '80. Deni jok Barry Scheer scoonpi Koudekerk. Blauw s.l.oeg dankzij Joffrey boom (2x) en Wijnait, strafschop) Roodenbi n s] 1De Leidse treffer 1 n." Martin Verkuylen. Frank Brouwer, Martii erk" 'len en Jan van der Wassenaar in en tegi moi derveen met 2-3 wini sen per Altius was ondank rent kaart in de 70ste minu 2 te sterk voor SV0lF= Turk, die ook een miste, en Antonio Ser puntten voor SVOW. Jordy Arbouw heeft De Sleutels vlak voor rust op een 0-1 voorsprong gebracht. Foto: Mark Lamers vijfde klasse zondag - Leidscht.' Boys won met 2-3 van De Ja gers. Roberto Boom scoorde tweemaal, maar nog voor rusl: kwam De Jagers terug tot 2-21, terwijl de thuisploeg toen al me:t tien man speelde als gevolg van een rode kaart. Na rust deelde de scheidsrechter weer rood uiit aan een speler van De Jagers. Daarna pas wist Peter Marks h et winnende doelpunt te maken. VNA leed een 6-1 nederlaag Le gen Real Zoetermeer. Bij 5i-0 scoorde Jaap van Rijn het eni ge De jplaai Leidse doelpunt. Petite scoorde voor Alphen 0p keer tegen VCL, dat r boot inging. Ook Rfmaki Lierop scoorde. G( ats raakte in de laatste mi punten kwijt tegen Een kwartier voor tij Aydin Narin 1-0, ma scrimmage voor de g| 1 gelijkmaker binnen len. LFC verloor op j met 1-5 van Duindon* de Leidse formatie \f| "1 Sidney van der Pluim ;J def Pr nnis fetic derde klasse zaterdag - Voor de derde achtereenvolgende keer speelde Alphia gelijk. Dit maal werd het hooggeplaatste Valken '68 op 2-2 gehouden. Valken speelde mat. Alphia kwam via Angelo Leverock op voorsprong en kreeg enkele gro te kansen om de score te ver dubbelen. De koploper kreeg na rust eindelijk de geest. Albert de Haas trof eerst de lat en gaf daarna de pass op Casper van Iterson, die de Valken op gelijke hoogte bracht. Een grof onder broken solo van Leverock lever de een strafschop op. Loean Ka- meri bracht Alphia weer aan de leiding. Ook Valken kreeg we gens hands een strafschop. Al- bert de Haas verzilverde het bui tenkansje. Leiden verloor met 1-3 van Oegstgeest. De Leidse verdedi ger Jeroen Kriek verspeelde de bal waarop Oegstgeestenaar Niels Zandbergen zonder pro blemen Leiden-doelman Robert Sloos passeerde. Even later was Sloos kansloos op een vrije trap van Remco Visser. Leiden speel de na rust va banque en had succes met een doelpunt van Hafid Ait el Houssi. Leiden nam risico's maar moest daarvoor de tol betalen. Peter Heemskerk maakte er na een uitval 1-3 van. Hazerswoudse Boys verloor met 1-0 van SV '35. Een fout van doelman Ron van Tol leverde SV '35 de winnende treffer op. Van Tol liet na een vrije trap de bal los. Jan Sol en Raymond kregen nog kansen, maar verder liet SV '35 het niet komen. Lugdunum had veel kansen no dig om BSC '68 met 1-2 op de knieën te dwingen. Bij de groen- witten was Harm de Vos de gro te man. Hij nam beide Leidse doelpunten voor zijn rekening. Eerst scoorde hij na een solo-ac tie en daarna benutte hij een penalty. De geroutineerde Leid se spits werd zelf onderuitge haald. Bas van der Kroon, Si mon van der Linden, Michel Prins en ook De Vos lieten de kansen liggen. door Aad Siera vierde klasse zondag - War- munda redde het niet tegen ti- telpretendent UDWS. Op sport park Overbos won de Leidse formatie met 2-3. Het zat de Leidenaars flink mee. Alle Leid se doelpunten kenden een hoog 'lucky'-gehalte. Youssef Bourasma opende de score. Door een goal van Sandley Martina en een eigen doelpunt van Theo Wanders kwam UD WS op 0-3. Toen kwamen de Warmonders terug. Een af standsschot van Gert-Jan de Groot betekende 1-3 en Bart Schavemaker zorgde via een doorkopbal voor de 2-3. Foreholte en FC Rijnland maakten er een fraai doelpun- tenfestijn van. In Voorhout werd het 4-4. Foreholte-trainer Ton Arroyo trok na afloop een zuur gezicht omdat zijn team meerdere malen aan de leiding kwam. Via Frank Aartijk en een ASC zet opmars voort met 1-0 winst op Teylingen al - BG het eigen doelpunt van Michel Buyn kwam de thuisploeg op een 2-0 voorsprong. Wim Pi- kaar halveerde de achterstand, waarna Aartrijk de marge ver grootte. En weer kwam de Leid se ploeg terug. Nu was Cees Schneider aan de beurt. Oscar van Dam dacht met zijn doel punt Foreholte definitief aan de zege te helpen, maar de Leide naars stroopten de mouwen weer op en dat werd beloond met doelpunten van Sjaak Kamphues en Cees Schneider. Wie verslaat ASC? Teylingen lukte het gistermiddag niet; de Sassenheimse club kreeg met 0- 1 klop. Oogstrelend was het niet wat ASC liet zien, maar effectief was het wel. Teylingen daaren tegen kreeg veel kansen, maar vond niet eenmaal het net. Zo schoot Erwin Vink alleen voor de keeper de bal op lat en was Paul Haver ongelukkig in de af werking. Coen Bouter van ASC was wel succesvol. Pal voor rust speelde de kleine spits zich vrij en omspeelde doelman Hans Edink. SJZ en Roodenburg besloten hun duel met een 1-1 stand. Roodenburg kon niet beter en heeft zich inmiddels verzoend met de nacompetitie. SJZ-trai- ner Bert Kort was dik tevreden over de progressie van zijn team. Via Jeroen van Huis kwa men de Leidenaars op 0-1. In valler Ron Belt betaalde het ver trouwen van de trainer terug met de gelijkmaker. FC Lisse doet na de 1-0 over winning op UDO weer volop mee voor de titel. De Lissena- ren stonden in de laatste twin tig minuten wel met de rug te gen de muur. „En dat moet je een beetje geluk hebben", vond trainer Rob van de Wijngaard. Zijn collega Fred Filippo kon zijn spelers niets verwijten: „Ze hebben hard gewerkt, alleen hebben we geen geluk." Het doelpunt van Robert van der Leede viel al na drie minuten Van Nispen was voor Stonap- wijk '92 duidelijk een maatj e te groot. In De Zilk werd het 4-0. Het fraaiste doelpunt van de Zilkers kwam op naam van Sjors van Maris die vanaJc 45 meter de bal rechtstreeks ini de kruising plaatste. Stompv rijk, zonder de geblesseerde spc.'lers Kevin van Hoogdalem en Toby van Marwijk, probeerde het wel, maar kon niet verhinderen dat Han van der Lans voor de 2- 0 ruststand zorgde. In de sbotfa- se voegde Ruud de Klerk twee doelpunten aan het totaal toe. ROAC '79 won met 3-1 van Kic kers '69. In beide kampen von den ze de zege terecht. Het was het allemaal net niet bij de; Kic kers, terwijl De Rippers meri vol le overgave streden vocir de punten. Gek genoeg kwann Kic kers aan de leiding. Dennis; Ver hoeven scoorde en dat wHiS het enige hoogtepunt voor de ploeg uit Leimuiden. De thuis, ploeg 'ennj farth rgenj n zijr nam daarna het heft iijeldoo en dat resulteerde in ten van Kees de Haajvanh van der Kooij en Walte a did FC Zoetermeer stuui en to met een 5-2 nederlerschi huis. De ploeg uit Hiams had dan ook een con nelijk day. Zelfs de altijd Kees Broer deelde in i door veel kansen onbi ten. Hij bracht wel den h aan de leiding. Vervo ch Zoetermeer uit naai voorsprong. Via Rob l acl stein kwam MMO no m het maar daarmee was verschoten. De Hillegomse derb] eikte Hillegom en Concord in 34 de na een 0-1 ruststaotpog voor de bezoekers, ploeg miste vijf basis dat bleek net te veéerind goede. Ferry Kippinj ae bij voor rust 1-0, waarna coac Groot en Comeel Berj rik te stand bepaalden. an di de is. De verde 21-1 niet Tot a dit de sic as ge ers v rstand elen.T

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 24