Van Marwijk moet blijven puzzelen BETAALD VOETBAL Vechtvoetbal Ajax slechts goed voor één punt ;SV vindt finishing touch in Nijmegen S5 Feyenoord koploper af na verlies bij Vitesse r Heerenveen op koers voor Europees voetbal srets rekent et op Hofland pEGEN - PSV-trainer Erik Ge- [rekent donderdag voor de jstrijd in de UEFA Cup tegen United niet op Kevin id. De verdediger viel op iruari tegen Fortuna Sittard iet een hersenschudding, hij al twee keer eerder last [had, en trainde de afgelo- i maand maar twee keer vol- f ,En daarna was hij hele- Mstuk. Hij mist ook wed- Hritme, dus op dit moment fik niet geneigd hem te laten j|en. Ondanks dat hij een (se apart is", zei Gerets na S-4 zege bij NEC. Twente mikt Intertoto hede - FC Twente heeft ingeschreven voor het nooi om de Intertoto Cup. lie manier hoopt de En- dese club zich alsnog te tsen voor Europees voetbal, het zomerse toernooi, raan zestig ploegen uit Eu- deelnemen, zijn drie tic verbonden voor het toer- jom de UEFA beker. Om in nerking te komen voor een bewijs in de Intertoto Cup t een ploeg ten minste op vaalfde plaats te eindigen eredivisie. Als er meer Ne- indse inschrijvingen dan naximale aantal van twee dan mogen de hoogstge- eerde teams deelnemen. n den Ham pt bij Dordt hecht - Dordrecht'90 moet Dek naar een nieuwe trai- De huidige coach Harry len Ham verlaat de eerste- ieclub aan het einde van eizoen. Tijdens langduren- ïderhandelingen, waarbij Ie hulp van Jan Reker (di- ur trainersvakbond CBV) ingeroepen, konden beide en het niet eens worden de financiële voorwaarden n nieuw contract. „We len Van den Ham een flin- rhoging geboden, maar rond hij dat hij nog meer d was", liet voorzitter - Derks weten. „De club ch niet in de schulden ste rn een trainer te behou- D! Dat neemt niet weg dat we graag hadden behouden." J len Ham (47) is aan zijn Ie seizoen bezig aan de gbmedijk. [Zwolle pakt Jiodetitel J^Ver - De winterstop heeft ivolle goed gedaan. De van trainer Paul Krabbe erde gisteren vroegtijdig de periodetitel. Go Ahead werd op eigen veld met w rslagen. Van Steeg maak- ie slotfase het doelpunt, eèog één wedstrijd te spelen 1 derde periode is Zwolle, ch onlangs versterkte met rietal spelers, onbereik- Hfceworden voor concurrent m ïn. Dankzij de late treffer »m an Steeg bleef de ploeg lu rabbe tevens in het spoor h Dploper Excelsior. Volen- tai m Eindhoven kwamen el in in het onderlinge duel o dcelijk tot scoren. Het indigde in 4-4. Mihci was te man van het veld. Hij le namens Eindhoven di eer. maandag l8 februari 2002 Amsterdammers wel koploper na doelpuntloos duel in Alkmaar door André Hoogeboom alkmaar - Ajax verspeelde giste ren tegen AZ twee punten en de kans op een riante koppositie. Eén punt los van Feyenoord, dat hadden er drie kunnen en mis schien wel moeten zijn. Maar Ajax bleef in Alkmaar steken op 0-0 en was daar achteraf nog best tevreden mee. Omdat er in de knollentuin van de Hout niet meer inzat. Het veld was totaal ongeschikt voor de lichtvoetige Amsterdamse aanvallers, die zo veel tijd nodig hadden om op het hobbelige terrein de bal te controleren, dat er niets meer overbleef om nog doelpunten te maken. Een punt inpakken en zo snel mogelijk wegwezen. Dat was het devies van Ajax gistermiddag. Er viel totaal geen eer te behalen aan de wedstrijd tegen AZ. De Alkmaarse ploeg had bovendien weer eens alle neuzen één kant op staan en leverde strijd voor elke vierkante meter. Ajax ging mee in het grimmige gevecht en derhalve ontstond er een pat stelling, die enkel en alleen kon worden doorbroken door een toevalstreffer. De duels, één-op-één over het hele veld, vergoedden veel, maar lang niet alles. Daarvoor was het voetbal in Alkmaar van een veel te laag niveau. Van AZ was dat te begrijpen. Van Ajax niet. Vooral in de spits konden de Amsterdammers geen potten breken. Dat is trouwens het hele seizoen al zo. Het is geen won der dat middenvelder Van der Vaart topscorer is met veertien doelpunten en pas zeven tref fers daar achter Machlas volgt. Gisteren kreeg Machlas uiter aard weer de voorkeur van Ro nald Koeman, omdat de Griek de laatste weken heeft gescoord. Op het onbespeelbare terrein kwam hij niet in het stuk voor. Ibrahimovic viel diep in de tweede helft in en toonde zich bij de beste kans van Ajax op nieuw onbeholpen. Koeman zal het nooit zeggen, maar een spits als Tomasson of Van Hooijdonk zou op dit moment bijzonder welkom zijn in Amsterdam. Ze ker nu Van der Vaart in ieder ge val vier weken niet speelt en daarmee de productiviteit in de slotfase van de competitie in het gedrang komt. Tegen AZ kon Koeman waarde ring opbrengen voor de strijd lust van zijn elftal. Een positief punt noemde de trainer de inzet van de Ajacieden. Daar was meteen ook alles mee gezegd. Voetballend kon Ajax bijzonder weinig in de Hout. Het was de reden dat de Amsterdammers al heel snel van strategie verander den. Met de lange ballen van achteren, het gevolg van het slechte veld waarop een fat soenlijke opbouw onmogelijk was, kon de kleine Wamberto niets aanvangen. Daarom week de Braziliaan al snel uit naar links en ging Ahmed 'Mido' Hossam als schaduwspits fun geren. Na rust week Andy van der Meyde zelfs uit naar de linker vleugel, omdat daar het veld iets beter was. Ook hij, de kandi daat-rechterspits van Oranje, moest zich daarna beperken tot ongecompliceerd hard werken. Dat was nodig ook, want AZ, ge prikkeld door interne twisten, was gelijkwaardig en vaak zelfs beter in de persoonlijke duels. De Alkmaarse ploeg is meer be dreven in dit soort voetbal. Vooral Barry van Galen, die vo rige week tegen Heerenveen nog om een wissel vroeg omdat hij het even niet meer zag zitten, had er gisteren weer helemaal zin in. In een vrije rol, achter de spitsen, bezorgde hij Tomas Ga- lasek handenvol werk. Boven dien had AZ in de teruggekeerde José Fortes Rodriquez een ou derwetse teamspeier, die vóór alles klassiek de beuk er in zette. Omdat AZ de opbouw van Ajax al in een vroeg stadium ontre gelde, moesten de Amsterdam mers wel de lange bal hanteren en daar zijn ze in de Arena niet voor opgeleid. Ajax kreeg een paar kansen, AZ ook. Het mocht al met al eigen lijk geen naam hebben. Robin Nelisse ging alleen op Didulica af en trof diens benen, Jan Kromkamp ook, maar opnieuw AZ-verdediger Barry Opdam stuit Ajacied Pius Ikedia. Foto: GPD/Ceorge Verberne stond Didulica in de weg. Bij Ajax kreeg Zlatan Ibrahimovic de mooiste mogelijkheid, maar hij koos de moeilijkste weg, ook al omdat de bal niet deed wat de voeten wilden. Het was 0-0 en het bleef 0-0. De trainers zagen er de rechtvaar digheid van in en vonden allebei dat het publiek ondanks het ge mis aan treffers een spectaculai re wedstrijd hadden gezien. Dat was het ook; een spectaculair gevecht. Alleen met te weinig voetbal. AZ: Nijkamp; Lee, Fortes Rodriquez (79. Buskermolen), Wïiker en Opclam; Robbemond, Van Galen en Linden- bergh (90. Wolters); Perez, Nelisse (78. Kromkamp) en Huiberts. Ajax: Didulica; Vierklau, Bergdolmo, Chivu en De Cler; Galasek. Wamberto (67. Ikedia) en O'Brien; Van der Meyde, Machlas (78. Ibrahimovic) en Hossam. door Marcel van der Kraan arnhem - Feyenoord behoort klaar te zijn voor de meest crucia le fase van het seizoen, maar bij Vitesse in Arnhem liepen de Rot terdammers gisteren tegen de vijfde nederlaag (2-1) van dit sei zoen op en werden opnieuw vraagtekens geplaatst bij de wer kelijke kracht van de titelkandi daat. Vitesse drukte de ploeg van Bert van Marwijk vier dagen voor de beladen UEFA-Cupconfrontatie met Glasgow Rangers met de neus op de feiten. Feyenoord is na de winterstop zelden in staat langer dan een half uur goed te voetballen en tegen clubs van een beetje kaliber (PSV, FC Utrecht, Vitesse) al helemaal niet bij machte om een voor sprong te verdedigen. Dat belooft weinig goeds voor de krachtmeting met de Schot ten, voor wie de Uefa Cup door de ruime achterstand in de competitie de belangrijkste hoofdprijs van het seizoen is ge worden. Het gebrek aan vorm, strijdlust en de problemen op de linkerflank moeten zowel de spelers als de technische staf na de winterstop zorgen baren. Pierre van Hooijdonk kwam naar de Kuip om kampioen van Nederland te worden. Maar langzamerhand moet de spits en topscorer van de Stadionclub het gevoel krijgen dat hij niet bij een echte kampioensploeg speelt. Alleen dankzij het ge modder van PSV in de eerste helft van de competitie en de vele problemen die Ajax onder Co Adriaanse had, is Feyenoord na tweederde van het seizoen Pierre van Flooijdonk kan niet voorkomen dat Stefanovic voor Vitesse de 1-1 binnen schiet. Foto: GPD/Cees Mooij nog steeds verwikkeld in de ti telrace. Maar ook gisteren schudde de topschutter van Nederland het hoofd toen hij het aantal kansen telde dat hij in de wedstrijd te gen Vitesse kreeg. „Kansen? Kreeg ik ze maar..." Toen Van Hooijdonk in Portugal speelde, vertelde hij, keek hij op de Nederlandse zenders naar de wedstrijden van Feyenoord. „Dan zag ik hoe vaak spitsen van Feyenoord in scoringsposi- tie kwamen. Dat zag er echt heerlijk uit voor een spits. Maar nu ik hier speel, krijg ik te wei nig de mogelijkheid om mijn sterke punten te benutten." Het povere spel is ook anderen een doom in het oog. Routinier Kees van Wonderen en aanvoer der Paul Bosvelt hebben nooit euforisch gedaan over de kwali teit van het Feyenoord-elftal. Omdat zij net als Patrick Paau- we en Pierre van Hooijdonk bij het Nederlands elftal de afgelo pen jaren hebben ontdekt hoe hoog de lat hoort te liggen, we ten zij dat het niveau in de Kuip ondanks alle investeringen nog veel te laag ligt. In de as van het elftal hebben de Rotterdammers geen proble men. Zoetebier, Paauwe, Van Wonderen, Bosvelt, Tomasson en Van Hooijdonk spelen altijd. Op de flanken is het echter een duiventil bij Feyenoord. Bert van Marwijk is voortdurend op zoek naar de spelers in vorm. Gisteren stond de jeugdige Ro bin van Persie in de basis als linksbuiten. Na een dik uur werd hij afgelost door Leonardo. Een paar weken geleden zaten beide spelers niet eens in de A- selectie. Voor de winterstop waren Johan Elm ander en Ebi Smolarek de namen op de linker- en rechter vleugel. Gisteren zat dat duo weer op de bank, terwijl Bona- venture Kalou voor het eerst sinds maanden vanaf de eerste minuut mocht beginnen. In de slotfase kreeg zowaar ook Igor Komejev weer speeltijd, waar door de coach uiteindelijk zeven aanvallers uitprobeerde voor vier posities. Van Persie en Kalou deden het daarbij helemaal niet zo gek. Het optreden van Kalou was zelfs beter dan alle andere wed strijden die hij dit seizoen heeft gespeeld. Van Persie had op de ochtend van de wedstrijd pas gehoord dat hij in de basis moest beginnen en bleek nau welijks plankenkoorts te ken nen. Hij soleerde bij vlagen langs Arnhemse middenvelders en verdedigers alsof hij nog op de pleintjes van Rotterdamse stadswijken voetbalde. Shinji Ono zocht in de buurt van die twee frivole aanvallers het podium om ook zijn koffer met kunststukjes uit te pakken. De Japanner scoorde zelfs op aangeven van Kalou een fraaie goal (0-1), maar het bizarre is dat de stukjes van Van Marwijks Feyenoord-puzzel maar niet op hun plaats willen vallen. De ba lans tussen verzorgd aanvallend voetbal en verdedigen is zoek. Vitesse profiteerde daar in elk geval gretig van. Vier minuten na Feyenoords treffer trok Ste fanovic de stand al weer gelijk. Kort na rust hielp Emile Mbam- ba de thuisclub na een dek- kingsfout van de Pool Rzasa zelfs aan de leiding. En wat Fey enoord niet kan, kon Vitesse gis teren wel. Het verdedigde met het mes tussen de tanden de kostbare voorsprong. moet in de tweede helft diep buigen enk van Weert ien - PSV miste de afgelo- veken de finishing touch jg. De laatste pass, de ierBt van links en rechts, dat 7'Ptm gegeven balletje op de iSJat beslissend is: het ging weer fout bij PSV op een of twintig voor het vijan- doel. Hoe belangrijk de bleek zaterdag bij NEC. jhjpnieuw een helft matig 'n|l, hervond PSV zichzelf. f Rommedahl weer S^ar goede voorzetten, in let Gakhokidze weer zien heel verrassend kan voet- Een dikke 0-4 overwin- ïs het gevolg. joet het dit seizoen matig ht in de uitwedstrijden, dieptepunten de verlo- Istrijden tegen Sparta en ialwijk. Trainer Erik Ge- s in De Goffert zo blij t resultaat dat hij NEC- lijk 'onze beste uitwed- in dit seizoen' noemde, enthousiasme vergat hij 'edstrijden tegen Ajax (1- Z (1-1), waarin PSV goed en goed knokte, er lange tijd niet naar uit in De Goffert 0-4 zou Met name in het eerste r ging er weer veel mis vooral in de passing, eerde zich geducht, gaf skampioen weinig ruim- )og niet op het midden die linie liep de uitblin- 1 NEC, oud-PSVer Rob t. In Eindhoven kwam it verder dan de rechts- ats, in Nijmegen toont een uitstekend midden- De kopspecialist van PSV, Jan Vennegoor of Hesselink. Foto: ANP/Robin Utrecht velder. In de tweede helft trad een an der PSV aan, met Gakhokidze op de linkerflank voor Ramzi die zijn tegenstander geen enkele keer in de luren had weten te leggen. De Georgiër is zo grillig als het weer en rendeert schijn baar alleen als invaller. Hij brak in de 51ste minuut de wedstrijd open. Tot twee keer toe bracht hij de bal voor het doel van Gentenaar, waarna Rommedahl de bal tegen het net joeg: 0-1. Met dat doelpunt luidde Rom medahl ook voor zichzelf een prima fase in. In de 54ste mi nuut gaf de Deense internatio nal de bal gevoelvol voor op Vennegoor of Hesselink. De kopspecialist knikte de bal stijl vol in het kleine gaatje dat Gen tenaar niet kon afschermen: 0-2. Daarna was het woord opnieuw aan de flankspelers. Romme dahl legde af op Gakhokidze, droge knal en 0-3. In de 84ste minuut gaf Gakhokidze een goe de assist op Rommedahl, die de bal doortikte naar Vennegoor of Hesselink, 0-4. Drie assists en een doelpunt, als het om rende ment ging was het de avond van Dennis Rommedahl. „Niks op af te dingen," zo oor deelde Gerets over het resultaat. „Het verschil tussen eerste en tweede helft was dat NEC het na de rust moeilijk kon belopen en dat onze flankspelers beter in de wedstrijd kwamen. Het hele elf tal verdient een compliment. Hier met 0-4 winnen is niet niks. Onze prestatie vraagt om beves tiging. Ik weet dat het elftal goed kan voetballen. Zulke prestaties moet PSV elke week leveren." NEC-coach Johan Neeskens nam zijn team niets kwalijk. „De betere ploeg heeft hier gewon nen. De eerste helft heeft ons veel kracht gekost. Na de 0-2 was het bekeken. Eigenlijk ben ik blij dat het bij 0-4 bleef. Grote afwezige bij PSV was Ma- teja Kezman. Hij stond niet op het veld, zat niet in de dug-out en ontbrak ook in de bus. Kez man lag thuis op bed, met een flinke griep en 39,5 graden koorts. De aanvaller keerde vrij dag ziek terug uit Mexico waar hij met Joegoslavië een inter land speelde. Gerets ergerde zich groen en geel aan het feit dat hij een week, en misschien langer, geen beroep op Kezman kan doen. „Uitgerekend in een fase die voor ons zo belangrijk is, moet je hem afstaan voor een wedstrijd ergens in een gat in Mexico. Ik baal daarvan." Of Mateja Kezman donderdag tegen Leeds United kan spelen, is maar de vraag. Misschien moet PSV dan ook Nikiforov missen, die in Nijmegen ten koste van Faber verrassend zijn plaats in het hart van de defen sie terug kreeg. De Rus viel uit met nekpijn. NEC: Gentenaar. Koning (66. Tumba), Maes, Hesp en Schuurman; Simr, Wis- gerhof, Latuheru, Wielaert en Ax (66. Van Rijswijk); De Nooijer PSV: Lodewijks; Bogelund, Ooijer, Niki forov (74 Addo) en Bouma; Romme dahl, Vogel. Van Bommel en Razmi (46. Gakhokidze); Bruggink (70. De long) en Vennegoor of Hesselink. heerenveen/anp - Heerenveen ligt in de strijd om Europees voetbal prima op koers. De Friezen zetten zaterdagavond hun goede reeks na de winterstop voort via een verdiende zege tegen Willem II: 3-0. Vooral na rust imponeerde Heerenveen in pas zijn eerste thuiswedstrijd na de winterstop. De aanwinst Selakovic, met twee doelpunten, en Radomski waren de uitblinkers. Vooral verdedigend zit Heerenveen goed in el kaar. De ploeg hield tegen Willem II voor de elf de keer deze competitie de nul achterin. Toch miste Heerenveen tegen de Tilburgers de ge schorste De Nooijer. Hij werd in het centrum van de verdediging vervangen door Ebbinge. De langdurig geblesseerde Hansma zat voor het eerst dit seizoen weer op de bank. Heerenveen heeft sowieso op dit moment geen zwakke linies. Voorin staan de door buitenland se clubs begeerde spits Allback en de steeds be ter in vorm komende Lurling. Ook het midden veld heeft nu meer evenwicht doordat De Haan op links de voorkeur geeft aan Vayynen boven Jensen. De Fin brengt meer fysieke kracht, stelt De Haan. Bovendien is de Zweed Selakovic, hij kwam in de winterstop, een versterking. Hij speelt vlak ach ter Allback en maakte tegen Willem II twee tref fers. Bij beide acties was Allback de aangever. Beide Zweden zorgden er in de 70ste minuut na een vloeiende aanval ook voor dat invaller Talan de 3-0 kon maken. De stemming in Heerenveen kon helemaal niet meer stuk toen Hansma in de slotminuut moch invallen voor de man van de wedstrijd Selakovic. FC Twente - NAC Bekerhouder FC Twente slaagt er maar niet in een serie neer te zetten die de ploeg uit de de gradatiezone kan voeren. Na de duidelijke over winning op FC Den Bosch van vorige week (4-0) lag er een mogelijkheid tegen NAC. De Bredan- aars staan in de subtop, maar kenden de laatste tijd enkele tegenslagen. De Enschedeërs waren echter weer eens machteloos en verloren te recht: 1-2. De Twente-defensie kreeg amper vat op de snel heid van de Brabantse spitsen. Zo ging het al in de zeventiende minuut fout toen Petö doorbrak na een snel genomen vrije trap. Pothuizen maakte nog wel een overtreding, maar arbiter Schenkels gaf het voordeel goed aan Cristiano die doeltreffend uithaalde: 0-1. De gelijkmaker van Cziommer, de enige Ensche- dese speler die een hoog niveau haalde, kwam in feite uit het niets. Schenning miste de bal, waar door de Duitser vrij voor doelman Gabor Babos opdook. Hij maakte geen fout: 1-1. Daarna zette Twente aan voor een slotoffensief, maar het was opnieuw NAC dat de beste kansen kreeg. Zes minuten voor tijd mocht Bobson om verschillende verdedigers heenlopen en voorzet ten op de volledig vrij staande Salmon. De Nieuw-Zeelander tikte de winnende treffer bin nen: 1-2. De Graafschap - Roda JC Roda JC is er enkele dagen voor de UEFA-Cup- wedstrijd tegen AC Milan niet in geslaagd af stand te nemen van de degradatiezone. De Lim burgers incasseerden voor het eerst sinds 8 april 1998 een nederlaag bij De Graafschap: 2-1. De 1-0 voorsprong die De Graafschap bij rust bezat, was tegen de verhouding in. De thuisclub had moeite te anticiperen op de drie spitsen van Roda JC (Anastasiou, Nygaard en Tchoutang) die veel van positie wisselden. Hoewel de Limburgers een overwicht hadden, misten zij dreiging voor het doel. De score werd in de veertigste minuut onverwacht geopend door De Graafschap. Uit een hoekschop, ont staan na een van de spaarzame tegenstoten, ging doelman Kalac onder de bal door. Deze misser leverde Van der Haar een niet te missen kans op: 1-0. Kort na de pauze verdubbelde Van Leerdam de score toen hij uit een afgeslagen aanval van afstand raak schoot. Vanaf dat moment speelden de gasten vol op de aanval en zetten zij De Graafschap onder grote druk, maar zij bleven steken op 2-1. Na ruim een uur maakte Berck Beelenkamp een overtreding op Nygaard, waarna scheidsrechter Braamhaar een strafschop gaf die Anastasiou feilloos benutte. 'Grim gewoon ziek' alkmaar/gpd - Nee, de afwe zigheid van Fred Grim had niets te maken met teleur stelling. Volgens verschillen de bronnen zou de doelman van Ajax al te horen hebben gekregen dat hij niet meer in aanmerking komt voor een nieuw contract Als gevolg daarvan zou Grim zich gister morgen ziek hebben gemeld, en stond tegen AZ Joey Didu lica onder de lat. Koeman zei: „Fred meldde zich vanmor gen ziek. Griep. Buikloop, koorts, misselijk. Tja, dan kan je niet keepen. Er is nog niets definitiefs besloten om trent de toekomst van de 36- jarige keeper. .Als ik moet in gaan op alle geruchten dien aangaande, dan ben ik 24 uur per dag bezig. Deze week zul len we tot een besluit ko- EREDIVISIE Heerenveen - Willem II 3-0 (1-0). 45. Selako vic 1-0. 50. Selakovic 2-0, 70. Talan 3-0 Scheidsrechter: Jol Toeschouwers: 14 300. Gele kaart Mariana (Willem II). NEC - PSV 0-4 (O-O). 51 Rommedahl 0-1. 55 Vennegoor of Hesselink 0-2, 76. Gak hokidze 0-3. 84 Vennegoor of Hesselink 0-4 Scheidsrechter: Temmink Toeschouwers 12000. De Graafschap - Roda JC 2-1 (1-0). 40. Van der Haar 1-0, 52. Van Leerdam 2-0, 61 Anas tasiou 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: Braamhaar Toeschouwers. 11.000. Gele kaart Meerdink (De Graafschap), Lachambre, Tchoutang en Vandenbroeck (Roda JC). Vitesse - Feyenoord 2-1 (1-1). 27. Ono 0-1. 31 Stefanovic 1-1, 53. Mbamba 2-1 Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 27.000. A1 - Ajax 0-0. Scheidsrechter: Haverkort. Toe schouwers: 7997. Gele kaart: Opdam, Lee (AZ), Van der Meyde (Ajax). FC Twente - NAC 1-2 (0-1). 17 Cnstiano 0-1. 72 Cziommer 1-1. 84 Salmon 1-2 Scheids rechten Schenkels. Toeschouwers: 13.200 Gele kaart: Cziommer. Pothuizen (FC Twente) Cristiano. Gudel|. Versteeg (NAC) Topscorers: 1 Van Hooijdonk (Feyenoord) 17. 2. Tomasson (Feyenoord). Vennegoor of Hesse link (PSV) 15. 4 Van der Vaart (Ajax) 14. 5 AllbSck (Heerenveen) 12. 6. Hoogendorp (RKC Waalwijk) 11,7. Tanghe (FC Utrecht). Van den Eede (FC Den Bosch). Landzaat (Willem II). Cristiano (NAC) 10. Programma: 20/2: FC Den Bosch - FC Gronin gen, Sparta - AZ; 22/2: NEC - De Graafschap: 23/2: Roda JC - Willem II, Vitesse - FC Den Bosch, Heerenveen - Fortuna S.; 24/2: Feye noord - FC Twente. RKC - AZ, NAC - Ajax, PSV - FC Utrecht. 1 Ajax 2 Feyenoord 3 PSV 4 Heerenveen 5 NAC 6 Vitesse 7 FC Utrecht 8 RKC 9 NEC 10 Graafschap 11 Willem II 12 Den Bosch 13 AZ 14 FC Twente 15 Roda JC 16 Groningen 17 Sparta 18 Fortuna S. 22 14 22 14 23 13 23 12 23 11 23 10 23 9 23 9 23 8 22 8 23 6 4 4 46 49-25 3 5 45 48-18 4 6 43 49-26 6 5 42 41-16 5 7 38 40-37 8 5 38 26-24 7 7 34 43-34 4 10 31 30-27 5 10 29 21-38 4 10 28 32-35 10 7 28 35-39 8 8 26 30-33 5 10 26 22-27 10 8 25 29-31 4 12 25 22-35 4 13 22 26-46 10 9 22 24-45 5 15 11 20-51 ■e: Jevric; Cornelisse, Knol. Ste fanovic en Nanu; Hofs (77. Amoah), Di- arra, Kreek en Fortes; Martel (20. Mbamba) en Sikora (79. Laros). Feyenoord: Zoetebien Emerton. Gyan. Paauwe en Rzasa (81. Elmander); Ono. Bosvelt. Van Wonderen en Van Persie (67 Leonardo); Van Hooijdonk en Ka lou (77. Komejev). EERSTE DIVISIE Volendam - Eindhoven 4-4 (3-2). 5. Ous- haine 1-0, 19. Mihci 1-1. 21. Esajas 2-1, 28. Laponder 2-2 (strafschop). 35. Buys 3-2 (strafschop). 50. Mihci 3-3. 86. Mihci 3-4, 90 Koning 4-4 Scheidsrechter: Van de Hilst. Toeschouwers: 2480, Gele kaart Koning (Volendam), Laponder (Eindhoven) Go Ahead Eagles - FC Zwolle 0-1 (0-0). 78. Van Steeg 0-1. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschouwers: 3700. Gele kaart: Zuidam (Go Ahead Eagles), Ouedraogo (FC Zwolle). Bijzonderheid: FC Zwolle periode kampioen. Topscorers: 1. Hofstede (VW), Stroeve (Heracles) 14. 3. De Vries (Dordrecht'90). Buffel (Excelsior) 13, 5. Den Ouden (RBC Roosendaal), Boogers (Dordrecht'90), Lo pes (Excelsior) 12, 8. Oosting (Emmenl, Mutsaers (WV) 11 Programma: morgen: Stormvogels Telstar - MW, 22/2: MW - Heracles, Eindhoven WV, Excelsior - GA Eagles. FC Zwolle - Dordrecht'90. TOP - Cambuur; 23/2: Em- men - Haarlem, Veendam - ADO Den Haag, Helmond Sport --RBC, Stormvogels Telstar - Volendam 1 Excelsior 2 FC Zwolle 3 Emmen 4 RBC 5 ADO 6 Veendam 7 Cambuur L. 8 Volendam 9 Dordr '90 10 Haarlem 11 Helmond Sp 12 VW 13 Telstar 14 Heracles 15 GA Eagles 16 MW 17 TOP 18 Eindhoven Derde periode 1 FC Zwolle 2 Emmen 3 Excelsior 4 Helmond Sp 5 RBC 6 Volendam 7 Heracles 8 VW 9 AD0 10 Dordr '90 11 GA Eagles 12 Telstar 13 TOP 14 MW 15 Veendam 16 Cambuur L. 17 Haarlem 18 Eindhoven 23 15 23 14 23 13 23 13 23 11 22 10 23 10 23 9 22 a i 7 23 W 6 23 5 9 23 8 2 22 6 7 2 51 57-20 4 47 38-25 4 45 38-22 5 44 49-27 6 39 35-24 6 36 37-32 8 35 33-26 9 32 44-36 7 31 43-35 9 30 27-31 8 27 24-32 13 26 40-48 9 25 34-32 12 25 32-38 10 25 31-41 11 21 30-40 16 13 19-69 15 12 28-61 1 18 10- 5 1 14 10- 4 0 13 21- 9 1 12 11- 6 3 12 11- 9 2 11 16-13 2 11 12-11 2 11 13-14 3 10 12-11 1 9 11-10 3 8 5-5 2 6 12-12 3 6 8-18 3 5 10-13 3 5 5-10 4 5 7-12 4 5 6-11 4 3 9-16

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21