Steenkolen standbeeld voor Stevens SPORT Vervecken wint GP Adri van der Poel Heideman wil snel duidelijkheid over toekoi 5Het wordt tijd om aan andere dingen te denken Nederlandse trainer houdt gouden afscheid bij Schalke in vizier Winterbottom overleden londen - In het Royal Surrey Hospital in Guildford is gisteren Walter Winterbottom overle den. De Engelsman bereikte de leeftijd van 89 jaar. Walter Win terbottom was tussen 1947 en 1962 manager van het Engelse nationale voetbalelftal. Hij was de langstdienende manager uit het Engelse voetbal. In 1962 moest Winterbottom plaats maken voor Alf Ramsey. In 1978 werd Winterbottom voor zijn diensten aan het voetbal geridderd. De Boer onzeker voor Feyenoord glascow - Ronald de Boer is zaterdag vlak voor de wedstrijd tegen Motherwell met een bles sure afgehaakt. Tijdens de war ming-up verergerde de kwet suur aan zijn voet, een blessure die de speler tijdens Nederland- Engeland opliep. Het is onzeker of De Boer met Glasgow Ran gers kan meedoen in de UEFA- bekerontmoeting met Feye noord, komende donderdag. Rood Van Gastel bij thuisdebuut ternana - Jean-Paul van Gastel is gisteren tijdens zijn eerste thuiswedstrijd voor de Italiaan se club Ternana uit het veld ge stuurd. Bij een 3-1 voorsprong tegen Vicenza haalde de bij Feyenoord vertrokken speler na 77 minuten een doorgebroken tegenstander neer, waarop hij direct mocht vertrekken. Vorige week speelde Van Gastel al uit tegen Cosenza. Door de winst is Ternana geklommen naar de vierde plaats van onderen in de Serie B. Bartoli wint Ronde Marseille - Michele Bartoli heeft de 29ste Ronde van de Middellandse Zee gewonnen. De Italiaanse renner legde de basis voor zijn zege zaterdag in de zware vierde etappe. Bartoli reed in barre omstandigheden solo naar de winst. Hij consoli deerde gisteren zijn voorsprong in het klassement in de laatste etappe. Michael Boogerd ein digde als derde, op 2.05 van Bartoli. Steven de Jongh eindig de als vierde in de openings etappe van de 48ste Ronde van Andalusië. De Jongh moest in de massasprint Endrio Leoni, Erik Zabel en Fabrizio Guidi .voor laten gaan. hoogerheide/anp - Erwin Ver vecken heeft gisteren de tweede editie van de Grote Prijs Adri van der Poel op zijn naam ge bracht. De Belgische veldrijder eindigde in Hoogerheide voor zijn landgenoten Mario de Cler- cq en Peter van Santvliet. Richard Groenendaal domi neerde de wedstrijd, maar reed in de slotfase lek. Hij finishte als zesde. Nationaal kampioen Gerben de Knegt was de beste Nederlander op de vijfde plaats. Vervecken was blij dat hij na een periode met tegenslagen eindelijk weer op de hoogste plaats van het erepodium mocht plaats nemen. Twee we ken geleden moest hij bij het WK in Zolder als titelverdediger nog afhaken met een kapotte ketting. De onttroonde wereld kampioen moest echter toege ven dat Groenendaal de zege in Brabant verdiende. „Hij was de man van de wedstrijd, maar niet altijd de beste wint. Mijn laatste zege dateerde van de wereldbeker in Nommay, dus het werd wel weer eens tijd. Groenendaal leek in de slotfase van het seizoen te zijn verlost van de vele platte tubes. Vorige week gaf hij zijn teleurstellende optreden nog wat kleur met een dubbele zege in Pijnacker en de Superprestige-veldrit in Hames. In Hoogerheide ging het toch weer mis. Op het snelle parkoers, waar volgend seizoen de Nederland se wereldbekerwedstrijd zal worden verreden, ging Groe nendaal al na twee ronden in de aanval. De wereldkampioen van 2000 kreeg Vervecken en Peter van Santvliet in zijn spoor. De Belgen konden hem niet steunen om de voorsprong uit te breiden, maar hij kon de twee ook niet lossen. Achtervol gers met onder anderen we reldkampioen De Clercq, die zaterdag won in Eeklo, en De Knegt konden zich weer aan sluiten bij de kop. Twee ronden voor het einde deed Groenen daal opnieuw een poging van de concurrentie weg te rijden, de maar een steen maakte e* io de aan zijn aspiraties. 1 d* ken profiteerde en reed v cl Clercq naar de zege. rii Groenendaal baalde. „H ;e een mooie wedstrijd mier volk. Ik had hier daarom willen winnen. Helaas lui re niet om de Belgen uit h dj te rijden." Volgend jaaiin Groenendaal in de werel bi een herkansing. „De okl ziet er goed uit. Ik zou iii leen wel prettig vinden it nog een loopstuk in d* Parkoersbouwer Van die* beloofde hier naar te kijk Bij de vrouwen ging d naar Nederlands kam Daphny van den Brand. Tiende seizoenszege, maar nog geen nieuwe ploeg voor sprinter utrecht - Hij is met afstand de succesvolste rijder uit het mara thonpeloton. Jan Maarten Hei deman boekte zaterdag in Utrecht zijn zesde cupzege in deze cyclus, zijn tiende overwin ning van dit seizoen en de 41ste uit zijn loopbaan. Maar de veel vraat uit Oldebroek is vooral be zig met zijn toekomst, die onge wis is na het afhaken van ploeg- sponsor Wehkamp. Heideman wil snel duidelijkheid, liefst vóór de alternatieve Elfstedentocht in Finland. De mannen van Wehkamp zijn in principe bezig aan hun laat ste seizoen. Ruud Borst, Haico Bouma, Jan van Oosterom en Heideman; ze zijn voorbestemd uit te waaieren. De laatste we ken vormen de afscheidstoemee van een 'superfijne ploeg*, zoals Heideman het met enige wee moed in de stem omschreef. Die woorden kwamen uit de grond van zijn hart. Heideman - de af gelopen twee seizoenen win naar van de KNSB Cup en drie keer winnaar van de zesdaagse - is vol lof over de jaren onder de vlag van het postorderbedrijf. „Ik ben echt supertevreden. We hebben drie seizoenen lang enorm goed gepresteerd, beter kon haast niet. Maar de sponsor stopt, dan is het over." De vraag is of dat inderdaad het geval is. Want de betrokken rij ders hebben er nooit een ge heim van gemaakt het liefst als ploeg te worden overgenomen door een nieuwe geldschieter. Dat, liet Heideman zaterdag- klassementsleider - viei nog een puntje uit op van der Veen, zijn enige j£ bleven rivaal. Rozends verklaarde hij, niet meei dagzege. De koers is n werk geworden, en daa de man uit Warmenhi beste. „Het is overeini en Van der Veen in houden. Dat is prima geai Jan Maarten Heideman wint de sprint van Cedric Michaud. Foto: GPD/Vincent Jannink avond doorschemeren, behoort nog steeds tot de mogelijkhe-* den. „Er loopt nu van alles en nog wat, maar op het moment kan ik daar nog niet verder op ingaan." Als de ploeg niet collectief kan worden overgenomen, dan wil Heideman in ieder geval zelf snel onderdak vinden. „Het nieuwe seizoen begint eigenlijk alweer in maart. Maar dan wil ik me al niet meer druk hoeven maken om mijn toekomst." Heideman gaf op de Vechtseba- nen nog eens een demonstratie van zijn kwaliteiten, in een koers die bepaald niet bol stond van het spektakel. Pas op tweederde van de koers vormden dertig rij ders een kopgroep, die formeel gezien dat etiketje niet eens op geplakt mocht krijgen. Het pelo ton was op dat moment name lijk kleiner (21 rijders) en had als achterblijvers bestempeld moe ten worden. Het maakte Heide man niet uit. In de onvermijde lijke eindsprint liet hij Cédric Michaud ruimschoots achter zich en pakte de 41ste zege uit zijn loopbaan. „Nog drie, dan heb ik Dries van Wijhe bijge haald", zei Heideman lachend. Daarna wordt het vizier gericht op Richard van Kempen, met 47 zeges nog altijd de beste ooit. In de schaduw van Heideman stelde Miel Rozendaal zijn eind zege in de cup vrijwel veilig. De Frisia wil Heiden alkmaar/gpd - De ma c thonploeg van Frisia komend seizoen Jan ft Heideman vastleggen sprekingen met de dri dig cupwinnaar zoude zijn afgerond. Ploeglei Niesten is boos over d j, van zaken rond de bes kingen. Hij liet gistera weten meteen na dit s te stoppen. Heideman e nu nog uit voor de We kamp-ploeg. Die spon j echter al eerder te ken dit seizoen te stoppen vier rijders - naast Hei ook Ruud Borst, Haicf ma en Jan van Oosten j hebben lange tijd gep gezamenlijk elders on te vinden. Het ziet er) uit dat dat niet gelukt dèman zou bij de ove naar Frisia wel ploej Borst en coach Jan A Last kunnen meenei maandag l8 februari 20q iri et Siemerink alsnog in hoofdtoernooi, maar waarschijnlijk voor het laatst in Ahoy'' BUITENLANDS VOETBAL BELGIË Charleroi - Lokeren 1-0, Germinal - St. Truiden 1-0, Lierse - Genk 1-2, Lommei - Beveren 3-1, RWDM - Moeskroen 1-1, Standard - Westerlo 2-2, Brugge - Ander- lecht 1-0, Aalst - La Louviere 0-0, Gent - Antwerp 3-3. Stand aan kop: Brugge 23-52 Lokeren 23-42 Genk 22-47 Standard 22-41 Anderlecht 22-45 Moeskroen 23-36 Gent 23-43 Germinal 22-32 Parma - Torino 0-1 (0-0). 88 Co: 1. Perugia - Lecce 2-1 (1-1). 35. ft 0, 45. Vugrinec 1-1, 90. Tedescol de kaart: 43. Colonello (Lecce). Piacenza - Venezia 5-0 (3-0). 6. G>ll S 0, 32. Hubner 2-0, 36. Hubner 1 DUITSLAND SC Freiburg - Bayern München 0-2 (0-2). 32. Lizarazu 0-1, 41. Elber0-2. VfB Stuttgart - VfL Wolfsburg 2-1 (1-0). 9. Meissner 1-0, 77. Hleb 2-0, 87. Klimovicz 2-1. 1860 München - Hertha BSC 0-3 (0-1). 12. Preetz 0-1, 47. Beinlich 0-2, 49. Preetz 0-3. l.FC Kaiserslautern - l.FC Nürnberg 2-1 (1-0). 31. Lokvenc 1-0, 71. Bjelica 2-0, 90. Sanneh 2-1 Borussia Mönchengladbach - Hamburger SV 2-1 (2-1). 3. Van Houdt 1-0, 29. Car doso 1-1 (strafschop), 31. Demo 2-1 (strafschop). Rode kaart: Hertzsch (HSV). FC St. Pauli - Bayer Leverkusen 2-2 (1-1). 5. Kirsten 0-1, 27. Rath 1-1, 70. Ballack 1-2, 90. Meggle 2-2 (strafschop). Borussia Dortmund - Schalke 04 1-1 (0-1) 17 Oude Kamphuis 0-1, 50. Ewerthon 1-1. Energie Cottbus - Hansa Rostock 3-0 (2-0) .31. Beeck 1-0, 33. Miriuta 2-0, 68. To pic 3-0. FC Köln - Werder Bremen 0-0. Rode kaart: 58. Wehlage (Werder Bremen). Stand: Dortmund 23-48 Wolfsburg 23-30 Leverkusen 23-46 HSV 23-27 Kaisersl. 23-45 Rostock 23-25 Schalke 04 23-42 Borussia M. 23-23 Bayern M. 23-41 Freiburg 23-23 Bremen 23-40 E. Cottbus 23-23 Hertha BSC 23-39 Nurnberg 23-22 Stuttgart 23-34 St. Pauli 23-16 1860 Mün. 23-33 Köln 23-15 FRANKRIJK Bordeaux - Montpellier 3-1, Marseille - Metz afg, Nantes - Lille 0-1, Lens - Lorient 1-1, Troyes - Auxerre 1-2, Guingamp - Rennes 1-1, Sedan - Monaco 0-0, Bastia - Sochaux 3-0, Lyon - Paris SG 3-0. Stand aan kop: Lens 25-52 Lille 25-39 Lyon 25-47 Bordeaux 25-38 Auxerre 24-45 Troyes 24-36 Paris SG 26-42 Monaco 26-32 ITALIË Juventus - Fiorentina 2-1 (2-1). 11. Treze- guet 1-0, 14. Adriano 1-1, 30. Del Piero 2-1. Rode kaart: 72. Tarozzi (Fiorentina). AC Milan - Atalanta 0-0. Brescia - AS Roma 0-0. schop), 46. Di Francesco 4-0, 68. cesco 5-0. Udinese - Bologna 0-1 (0-1). 12. Rode kaart: 88. Nervo (Bologna). Verona - Inter Milan 0-3 (0-1). 3! 0-1, 57. Vien 0-2, 60. Vieri 0-3. r Lazio Roma - Chievo Verona 1-1 Inzaghi 1-0, 85. Lagrottaglie 1-1. Stand: 23-47 Perugia 23-46 Udinese 23-46 Piacenza 23-38 Parma 23-38 Atalanta 23-35 Brescia 23-32 Lecce 23-31 Fiorentina 23-30 Venezia Juventus Inter Roma Chievo Bologna AC Milan Verona Torino Lazio SCHOTLAND Rangers - Motherwell 3-0, Kilr Hearts 3-3, Johnstone - Livingstor bernian - Dunfermline 1-1, At Dundee Utd 4-0, Dundee - Celtic! Stand aan kop: Celtic 29-80 Aberdeen Rangers 29-67 Kilmarnocl|ne Livingston 28-47 Hearts SPANJE Athletic Bilbao - Real Madrid 29. Tiko 1-0, 45. Del Horno 2-0, entes 2-1. Villarreal - Valencia 1-1 (0-0).v barrena 1-0, 82. Aimar 1-1. R| 56. Victor (Villareal) 2x geel. FC Barcelona - Deportivo la Corur 1). 9 Tristan 0-1, 15. Luis Em 67. Sergio 1-2, 73. Saviola 2-2, vert 3-2., Alaves - Betis Sevilla 0-1 (0-0). 0-1. Rode kaart. 88.Coloccini (A' Real Zaragoza - Real Mallorca 56. Acuna 1-0. Sevilla - Real Sociedad 0-1 (O-O Del Paula 0-1. n, Rayo Vallecano - Tenerife 2-0 Bolic 1-0, 85. Bolic 2-0. de Osasuna - Espanyol 1-1 (0-1). If jgc 0-1, 68, Sabino 1-1. Las Palmas - Valladolid 1-1 (0-0) nando Sales 0-1, 64. Orlando jnd kaart: 89. Angel (Las Palmas). Celta de Vigo - Malaga 0-0. Stand: 26-44 Espanyol 26-43 Osasuna 26-43 Malaga 26-42 Villareal 26-42 Zaragoza 26-42 Las Palme or prlari - Valencia R. Madrid Barcelona Celta Betis Bilbao Deportivo Alaves Valladolid Sevilla 26-41 Sociedad 26-39 Mallorca 26-36 Vallecano 26-35 Tenerife „Ira? i-O). f) i (AJ f Fulham in kwartfinale FA Cu] londen/rtr - Fulham heeft voor het eerst sinds 1975 de kwartfi nales van de FA Cup bereikt. In de vijfde ronde van de Engelse beker won de ploeg van doel man Edwin van der Sar moei zaam met 2-1 van eerstedivisio- nist Walsall. Arsenal schaarde zich ten koste van Gillingham (eerste divisie) bij de laatste acht (5-2). Chelsea won met 3-1 van Prest* eerste divisie. Hasi scoorde het tweede van Chelsea. Everton ei (eerste divisie) gaan na! herhaling. Tottenham I had geen moeite met Tr uit de tweede divisie: 4-0_| ruaan Solano hielp Ne United aan de moeizaniJT, op Manchester City. 1-0, rotterdam/gpd - De tenniscar rière van Jan Siemerink is weer met een paar weken verlengd. Nooit eerder twijfelde de Noordwijker zo ernstig aan het voortzetten van zijn loopbaan als in de achterliggende periode. De nummer 180 van de wereld ranglijst had al weinig trek om het circus van derderangs toer nooien te blijven volgen. De uit sluiting voor het Davis Cup team en het uitblijven van een wildcard voor het hoofdtoernooi van het ABN AMRO-World Ten nis Tournament zetten de 31-ja- rige tennisser hevig aan het den ken. Maar Siemerink sloeg giste ren alle twijfels van zich af in zijn laatste kwalificatiepartij te gen Renzo Furlan, om in het echte schema te worden gekop peld aan de Kroaat Ivan Lju- bicic. „Het is lekker om me te kwalifi ceren, want ik wil hier graag spelen", bevestigde Siemerink andermaal zijn liefde voor Rot terdam. „Nee, niet om te bewij zen dat ik gelijk heb ten opzich te van degenen die mij geen wildcard gunden. Het geeft al leen aan dat ik er nog bij hoor." Ahoy' en Siemerink leken tot voor kort onlosmakelijk met el kaar verbonden. In 1990 speelde de voormalig pupil van Tjerk Bogtstra zijn eerste (mislukte) vooiTonde, vanaf 1991 was hij vaste gast op het centre court. In elf bezoeken kwam dè geboren Rijnsburger tot twee kwartfina les en de toernooizege in 1998. In dat jaar versloeg Siemerink Ivanisevic, Raoux, Rafter, Kraji- cek en Johansson op rij. Waar zijn naam nog steeds op de boarding van de eerste ring prijkt, daar bleek vorige week dat zijn deelname geen zeker- heidje is. Het 'nee' van toer nooidirecteur Wim Buitendijk was in navolging van zijn absen tie voor de Davis Cup een twee de klap in het gezicht. „Welke tik harder aankwam? Ik hoorde eerst het nieuws over de Davis Cup", legde Jan Siemerink desgewenst uit. „In eerste in stantie dacht ik: Wat gebeurt er? Zit niemand meer op mij te wachten?" Het feit dat Paul Haarhuis hem buiten het DC- team hield door de wens uit te spreken niet met Siemerink te willen dubbelen, verleidde het slachtoffer niet tot wilde uit spraken. „Het is aan de coach, aan Tjerk Bogtstra, om er iets aan te doen. De coach neemt de beslissing. Ik heb hem gevraagd waarom en daarmee was die kwestie uitgepraat." Ook de wildcard, maar dan die voor het Rotterdamse kwalifica tietoernooi, accepteerde de ten nisser gelaten. „Het is logisch dat als je ouder wordt, je niet meer overal wordt uitgenodigd. Er komen andere spelers die het van je overnemen. Veel spelers stoppen daarom op hun hoog tepunt. Maar ik vind het spelle tje nog veel te leuk om te blijven doen. Zo lang ik plezier heb, ga ik door." Tasjkent, in september 2001, was zijn laatste ATP-toernooi. Daarna moest de voormalig nummer 14 van de wereld pun ten sprokkelen op evenementen in het bijcircuit. Toernooien waar spelers vaak niet in de meest luxueuze omstandighe den verblijven of op achterafba- nen optreden. Die omstandig heden zetten zijn geweten aan het werk. „Misschien is het wel tijd om er een punt achter te zetten. Ik ben er nog niet uit. Ik denk wel dat ik hier volgend jaar niet meer speel. Nee, serieus, ik denk dat dit mijn laatste toer nooi in Rotterdam wordt. Het wordt tijd om aan andere din gen te denken." door Gerard Borgman dortmund - Huub Stevens jaagt met Schalke 04 op de kroon van zes jaar arbeid in Gelsenkirchen. De vertrekkende trainer is met zijn elftal bezig aan een impone rende inhaalrace. En hield zater dag bij koploper Borussia Dort mund (1-1) de kansen levend op de eerste landstitel sinds 1958. Stevens (48) wenst zichzelf niet te verliezen in grootspraak. Na vijf opeenvolgende zeges is zijn elftal ook in de beladen derby overeind gebleven. Met Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen, Bayem München en J.FC Kai serslautern strijdt Schalke 04 de komende maanden om de kam- pioensschaal. Maar zover wil de Nederlandse trainer niet gaan. „We leven van wedstrijd naar wedstrijd", luidt de even niets zeggende als voorzichtige oneli ner van de coach. „Aan een kampioenschap wil ik niet den ken. Want hoeveel punten staan we nog achter? Een stuk of ze ven?" Zes om precies te zijn. En in de Duitse competitie is van alles mogelijk, zo hebben de voorbije jaren geleerd. Vorig seizoen won Schalke 04 weliswaar de natio nale beker. Maar in de competi tie voltrok een ultiem drama. Welgeteld vier minuten waande de volksclub zich kampioen, tot dat Bayem München in de bles suretijd bij HSV de titel greep. Uit het drama van dat verleden komt de voorzichtigheid van vandaag. „Die klap heeft hier een half seizoen doorgewerkt bij de spelers en de supporters", stelt Stevens. „We waren Meis ter der Herzen, de kampioen in de harten van de mensen. We hebben een slechte voorberei ding gehad, daarna zorgde de opening van het nieuwe stadion voor veel commotie. Het is dus goed verklaarbaar dat we de competitie niet goed zijn begon nen." Na de winterstop hebben zeges op onder meer Bayer Leverku sen en Bayem München de om mekeer ingeluid. Of zoals Ste vens het zegt: „We hebben nu een goede voorbereiding gehad. En intern is er nooit onrust ge weest. Dan is het dus goed ver klaarbaar dat we nu weer suc- Schalke-doelman Reek keert de inzet van Jan Koller van Borussia Dortmund. Marco van Hoogdalem, de Nederlandse verdediger van Schalke, kijkt toe. Foto: Reuters cesvoller zijn." In Dortmund bewijst Schalke 04 voor bijna zeventigduizend toe schouwers zijn status van grote outsider in de 'titelrace. In de tweede helft ontsnapt de ploeg van Stevens aan een nederlaag, maar voor de rust had Schalke 04 op 0-2 of 0-3 moeten staan. De burenruzie eindigt terecht onbeslist. Eerst produceert Niels Oude Kamphuis vanaf veertig meter het doelpunt van het jaar (0-1), daarna zorgt Ewerthon voor de gelijkmaker. „We zijn tevreden als we op nieuw Europees voetbal halen", zegt Stevens, die met zijn ploeg tegen Bayem München speelt in de halve finale om de nationale beker. „We moeten realistisch zijn. Qua begroting ligt Schalke 04 ver achter op clubs als Dort mund en Bayem. Schalke is nog niet zover. We zijn er mee bezig dat gat te dichten. En daarin heb ik in zes seizoenen een klei ne bijdrage geleverd. Dat klinkt opnieuw bescheiden. Stevens leidde Schalke 04 im mers naar de eerste Uefa Cup in de clubgeschiedenis. Komende zomer vertrekt hij naar Hertha BSC. Mocht Stevens met een kampioenschap vertrekken uit Gelsenkirchen, dan is er geen twijfel mogelijk. Dan komt er een levensgroot standbeeld van hem voor het prachtige stadion, de AufSchalke Arena. „Dat hoeft van mij niet, hoe de competitie ook afloopt", stelt Stevens. Maar Marco van Hoog dalem, naast Oude Kamphuis de tweede Nederlandse verdedi ger in het basisteam van Schal ke, weet wel beter. „Als wij in goede doen blijven, dan kunnen we kampioen worden." En hoe dit seizoen ook afloopt, Stevens verdient een stand beeld. Van Hoogdalem: „Ja, dat zijn we aan hem verplicht. Maar wel een standbeeld van steen kool. Want dat hoort bij deze streek." Jan Siemerink was de enige Nederlandse qualifier die zich plaatste voor het hoofdtoernooi in Rotterdam. Archieffoto: Reuters

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 20