Melkert pleit voor harde aanpak van criminaliteit Van Velde droomt ook nog op Medals Plaza 2 halen 1 betalen! Horrorkerkhof bij crematorium in VS Leidsch Dagblad 999 )de bij id op tping in Insburg Jonge huisarts liever waarnemer Maatregelen gaan verder dan verkiezingsprogramma PvdA Eerste prijs Guzman SER-voorzitter ongelukkig met WAO-kritiek C-t°s Leidsch Dagblad NR. 42852 LOSSE NUMMERS 1,05 ZATERDAG 1,50 maandag l8 FEBRUARI 2002 OPGERICHT 1 MAART 1860 oodstraf Speight ieteen omgezet h levenslang )ude Fokker' erwacht enorme roei door JSF 66: Alle macht in Leidse irgers ipers van oontorentjes' van contract oord wijk eft 0-2 I handen lous Huxley faring is niet wat er t je gebeurt. Het is t jij doet met wat er ït je gebeurt Eerst regen, y later opklaringen NW 5/7 i estanten Iran 1 lid al-Qaeda n/afp-anp - De ongeveer uitenlanders die vorige de Iraans-Pakistaanse werden aangehouden, geen banden met het tennetwerk al-Qaeda van 4 bin Laden. Dat heeft de minister van buiten zaken Kharazi vandaag Onder de arrestanten is met een Nederlands zo bleek vorige week. zaterdag bezoek gehad vertegenwoordiger van lerlandse ambassade in Leidsch A Dagblad arnhem/gpd - PvdA-lijsttrekker Ad Melkert heeft dit weekeinde bij de start van de verkiezings campagne de harde lijn doorge zet. In Arnhem pleitte hij voor een keiharde aanpak van mensen die herhaaldelijk misdaden ple gen. Vorige week maakte hij zich sterk voor vaker gedwongen af kicken van overlast gevende drugsverslaafden en voor het stopzetten van de bijstand aan mensen die werk weigeren. De maatregelen gaan verder dan het eigen verkiezingsprogram ma van de PvdA. Volgens Mel kert gaat het om een uitwerking van het programma. „Het den ken staat niet stil", zegt hij. De PvdA-lijsttrekker wil dat zo genoemde 'veelplegers' van misdaden strenger en sneller gestraft worden. Ze zouden bij elke nieuwe misdaad een straf moeten krijgen die eenderde hoger ligt dan de keer daarvoor. Ook zijn taakstraffen voor deze groep taboe. Na hun straf moe ten ze gevolgd worden, om te voorkomen dat ze in herhaling vervallen. „We zullen eens zien wie de langste adem heeft", al dus Melkert. Daarnaast wil de PvdA-voorman dat in alle wijken in Nederland de misdaad wordt bijgehouden. Met deze misdaadkaart in de hand kunnen burgers bij ge meente, politie en justitie maat regelen afdwingen, denkt hij. De PvdA-leider, die dit weekein de voor het eerst als kandidaat premier de aftrap van de PvdA- campagne verzorgde, zegt dat deze harde aanpak de enige ma nier is om de band tussen be stuur en burger weer te herstel len. Tegenover een gehoor van louter gemeenteraadsleden, wethouders en burgemeesters ontkende hij in Arnhem dat wij ken met zijn plan gestigmati seerd worden. „Het gaat er juist om stigmatisering te voorkomen door tijdig in te grijpen. De harde woorden van Melkert vielen des te meer op omdat WD-lijsttrekker Dijkstal op een campagnebijeenkomst in Rot terdam nauwelijks over veilig heid sprak. Volgens de PvdA-lei- der is zijn partij allang bezig met veiligheid. „Het is niet voor niets dat we bij de laatste formatie de post van Binnenlandse Zaken claimden. Sindsdien zijn er 3400 agenten bijgekomen. Pagina Binnenland: Commentaar De nieuwe hardheid van Melkert leiden - Een klinkende overwinning voor Javier Guzman op de 24ste editie van het Leids Cabaret Festival. De vakjury kende hem zaterdag avond de eerste prijs toe en ook het publiek sloot hem in de armen. De helft van de door toeschouwers uitgebrachte stemmen ging naar een geëmotioneerde Guzman, die niet veel dankwoorden meer kon uitbrengen. De jury roemde bij monde van voorzitter Gerard Peijs zijn uitstekende timing, zijn observatievermogen en de stortvloed aan as sociaties. „Niemand kan om hem heen." Guzman mikt, aldus de jury, met zijn programma uitsluitend op de lach en stelt zichzelf daarmee geen gemakkelijke opgave. Pagina R5: Festivaljury speelt op safe Foto: Taco van der Eb SALT LAKE 2002" salt lake city - Een olympisch kampioen krijgt nauwelijks kans om tot rust te komen na zijn gouden race. De ene huldiging is nog niet voorbij of elders in de stad staan de mensen alweer op hem te wachten. Ook Gerard van Velde werd van hot naar her gestuurd, maar hij genoot er in tens van. „Ik heb nog steeds het gevoel dat ik droom." Hoogtepunt van alle festiviteiten na afloop van zijn fabuleuze 1000 meter was de huldiging op Medals Plaza in het centrum van Salt Lake City. Dagelijks worden daar vanaf acht uur de medailles uitgereikt. Het is elke avond weer een groot spektakel met optredens van bands en dansgroepen, vuurwerk en veel 'glitter and glamour'. Zaterdag avond vormde de opkomst van Van Velde, Jan Bos en Joey Cheek de climax, nadat eerder de skiërs en biatleten waren ge huldigd. De medailles voor de schaatsers werden overhandigd door het Nederlandse IOC-lid Anton Geesink. Voor twintigdui zend mensen klonk voor de tweede keer tijdens de Olympi- sche.Spelen het Wilhelmus. „La chen hoor", zei Van Velde. Hij liet geen traan toen het volkslied voor hem werd gedraaid. „Emo tioneel? Het is één grote emotio nele toestand sinds vanmiddag. Ik kan niet blijven huilen. 1 Gerard van Velde sluit na afloop van de race zijn vriendin Paulien in de armen. Foto: ANP/Marcel Antonisse De TVM-rijder liet alles maar over zich heen komen. „Ieder een droomt wel eens ergens van. Maar dit is geen droom, dit is echt. Alhoewel ik dat nog steeds niet doorheb." Na de ereronde op de olympi sche ovaal werd Van Velde naar >5 *g - Bij een brand op 3: ig De Koningshof in irg is zaterdagavond in acaravan een 48-jarige it Katwijk om het leven a in. De brand brak rond nur uit en verwoestte drie fans, een vierde raakte ,JÏ leschadigd. Er waren in andere caravans op het t van de brand geen be- aanwezig. 33 ndweer moest op volle M uitrukken omdat er pro- jj met de watertoevoer maar kreeg het uitslaan- r rond 20.00 uur onder De brandweer en de :he recherche zijn bezig i onderzoek naar de oor- 'o'fi de brand. Aan de hand onderzoek kan bepaald of er een misdrijf in het dan wel een ongeluk of ng- Bij de bluswerkzaamhe den werd de brandweer in zijn werk belemmerd door problemen met de watertoevoer. Het duurde daardoor enkele uren voordat het vuur onder controle was. Foto: Hielco Kuipers de officiële persconferentie ge sleept. Daar zag hij de beelden van zijn 1000 meter voor het eerst terug. „Mooi om te zien, hoor. Ik zag toen pas dat de rit niet vlekkeloos was. Vooral in de buitenbocht had ik een paar kleine misslagen. Maar je kon amsterdam/anp - SER-VOOrzit- ter Wijffels is hoogst ongelukkig met de politieke kritiek op zijn plan om het aantal nieuwe WAO'ers te verminderen. „Som mige politici houden zich niet aan de normale gedragsregels, dat wil zeggen dat ze praten over het voorstel tot #het af is", aldus Wijffels in het tv-program- ma Buitenhof. Hij vermoedt dat sommigen door het overleg heenmarche- ren vanwege 'electoraal positie- spel'.„Men probeert elkaar de zwarte piet toe te spelen", aldus de preses van de Sociaal-Econo mische Raad. Pagina Binnenland: Fikse ruzie over WAO zien dat ik alles gegeven heb, de wilskracht straalde ervan af." Na de sessie bij de tv kon hij even wat eten om weer snel in de auto te stappen richting Me dals Plaza. De avond werd afge sloten in het Holland House, dat was volgelopen met Nederlan ders en Amerikanen en waar Van Velde voor de derde keer op het podium werd geroepen. Hij kon er geen genoeg van krijgen. Meer nieuws over de Spelen op de olympische pagina's en op www.leidschdagblad.nl (advertentie) Pantène shampoo en conditioner diverse varianten 200 ml per stuk 3.31 Pantène styling diverse varianten per stuk 4.53 Waar haal je de energie vandaan? den haag - Steeds minder pas afgestudeerde huis artsen beginnen een eigen praktijk. In plaats daar van verkiest een groot deel van de nieuwe artsen een baan als waarnemer. Zij hoeven dan minder uren te werken, terwijl dit financieel ook aantrek kelijk is. De jongste cijfers van onderzoeksbureau Nivel la ten zien dat 43 procent van de in 2000 afgestu deerde huisartsen waarnemer werd. In 1996 was dit nog zo'n tien procent. In dat jaar begon nog zo'n 75 procent van de pas afgestudeerde huisart sen een eigen praktijk, in 2000 was dit nog maar zo'n 25 procent. Volgens woordvoerder F. Seegers van de Landelij ke Huisartsenvereniging (LHV) is de huidige ont- Holland House geen partycentrum voor Amerikanen salt lake city - Wie de afge lopen dagen in Salt Lake Ci ty het Holland Heineken House bezocht, kwam am per een Nederlander tegen. Feestende en drinkende Amerikanen bepaalden het beeld. Het uitwijkonderko- men voor Nederlandse sporters en hun families, fans, media en genodigden begon een beetje te veel op een partycentrum voor lou ter Amerikanen te lijken. Om die reden is het toela tingsbeleid voor de rest van de Olympische Winterspe len gewijzigd. De muziek is een van de za ken die al is aangepast. 'House', waar de Amerika nen vooral op afkwamen, wordt niet meer gedraaid. Ook worden geen strooifol- ders over de plek en het be staan van het House meer verspreid. „We gaan een de fensief beleid aan de ingang voeren", aldus NOC'NSF. 071-5128030 Kamer: Pas Taxiwet aan den haag - De Taxiwet moet worden aangepast. De situatie is onhoudbaar, vindt een meer derheid van de Tweede Kamer. Minister Netelenbos (verkeer) moet op korte termijn maatre gelen nemen, zoals strenge kwaliteitseisen voor de chauf feurs, een beperking van het aantal vergunningen en stren gere controles. Ook moet er een onafhankelijk klachtenmeld punt komen. Levende dieren in supermarkten Jakarta - Een supermarktcon cern in Indonesië biedt deze week levende dieren te koop aan. De geiten en koeien zijn bestemd voor de rituele slacht. Moslims vieren deze week het offerfeest, waarmee zij herden ken dat Abraham bereid was zijn zoon Isaak te offeren. Wie in de winkel een geit of koe aanschaft, is echter veel duur der uit dan op straat, waar ook veel dieren te koop worden aangeboden. Indonesië is het grootste moslimland ter wereld. Korrelatie krijgt meer vragen utrecht - De telefonische hulp dienst Korrelatie heeft vorig jaar bijna drieduizend gesprekken meer gevoerd dan in 2000 met mensen die hulp, advies of in formatie wilden over hun ge zondheid of welzijn. Het totaal aantal gesprekken lag in 2001 op 55.000. De onderwerpen die het meest werden aangeroerd, gingen over relatieproblemen en seksualiteit. Korrelatie krijgt overigens steeds meer vragen per e-mail. Computergebruik op werk daalt voorburg - Het aantal mensen dat zijn arbeidszame leven slijt achter een beeldscherm neemt niet meer toe. In 2000 is het computergebruik op het werk zelfs voor het eerst sinds jaren gedaald. De opmars van het beeldschermwerk lijkt tot stil stand gekomen, aldus het Cen traal Bureau voor de Statistiek. door onze correspondent Ans Bouwmans Washington - „Zoiets heb ik nog nooit gezien", zei gerechts arts Kris Sperry. „Zo wil ik me mijn moeder niet herinneren", reageerde een nabestaande. Het moet dan ook een gruwelijk ta fereel zijn geweest in Noble, Ge orgia. Agenten troffen dit week end bij een crematorium bijna honderd geraamtes en lijken aan, gedumpt in bossages en schuurtjes. In staat van ontbin ding, gemummificeerd, aange vreten door dieren. En dat ter wijl nabestaanden dachten dat hun geliefden keurig waren ge cremeerd. De politie heeft zaterdag de di recteur van het crematorium ge arresteerd, de 28-jarige Ray Brent Marsh. Gevraagd naar de reden voor zijn horrorkerkhof, zei Marsh dat de oven van het crematorium kapot was. Het Tri-State crematorium is eigen dom van de ouders van Marsh. In 1996 nam Ray de leiding van het bedrijf over. De politie werd volgens de re gionale pers vrijdag gealar meerd na een anonieme tip aan de milieudienst. Die ging op onderzoek uit, trof een schedel aan en bracht de om vangrijke zoekactie op gang. De bevolking van Noble is ge schokt over de ontdekking. „Ik weet niet wat het ergste is. Dat hij dood is of dit", zei Neva Mason tegen de Atlanta Jour nal over haar schoonvader wiens lijk als eerste werd geï- déhtificeerd. Er waren lijken bij die volgens de politie nog maar enkele da gen oud waren, maar ook li chamen die er al jaren moeten hebben gelegen. Onderzoekers zeiden gisteren dat het er op lijkt dat lijken gewoon al jaren lang op elkaar gestapeld zijn. Ja, ik word abonnee en ontvang de krant eerst 2 weken gratis. NaamMDV Straat wikkeling ongewenst. „Je ziet op deze manier de effecten van een slecht imago dat dit beroep heeft. Hard werken en weinig verdienen, haperende re gelingen voor diensten. Op straat protesterende huisartsen, dat onthouden de jongeren." Ook de hoge kosten voor overname van een prak tijk spelen een rol. Seegers: „Die kosten zijn door de hoge prijzen voor onroerend goed vaak enorm. Daardoor zie je dat jonge artsen vaak eerst gaan waarnemen en rustig naar een plek zoeken waar zij zich kunnen vestigen. Zij hebben nog geen zin in een praktijk met 2300 patiënten of vinden een schuldenlast van een miljoen te hoog. Maar vaak vinden zij ook niet een praktijk zoals zij die graag willen hebben." Postcode Plaats Telefoon Ik neem een: maandabonnement automatische betaling 18,25 kwartaalabonnement automatische betaling 52,00 betaling per acceptgiro 52,50 Handtekening: 712141 Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 staatslot met jackpot cadeau Bq automated* betaftng e mqn banh-gjronm»TW 400114 V1 Stuur deze bon in een envelop, zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonneeservice. Antwoordnummer 10050 2300 VB Leiden www.leidschdagblad.nl 1.1A"H MlX.VH'UrW

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 1