Glas blij met zestiende plek tweemansbob OLYMPISCHE JL SPELEN Derde 'Miracle on Ice' nog ver weg voor Amerikanen Zonder coach Ole Einar Björndalen blij nuchter onder zijn succes; Bradbury krijgt goud cadeau Olympische medailles Land Goud Zilver Brons Totaal 1 Noorwegen 8 5 0 13 2 Duitsland j 6 10 6 22 3 Ver. Staten 4 7 7 18 4 Rusland j 4 4 2 10 5 Italië 3 2 2 7 6 Zwitserland j 3 1 2 6 7 Finland 3 1 1 5 8 Frankrijk i 2 3 1 6 9 Nederland 2 2 0 4 10 Canada j 2 0 3 5 11 Spanje 2 0 0 2 12 Oostenrijk j 1 3 9 13 13 Kroatië j 1 1 0 2 Zuid-Korea 1 1 0 2 15 China 1 0 2 3 16 Estland 1 0 1 2 17 Australië j 1 0 0 1 18 Bulgarije 0 1 2 3 Zweden 0 1 2 3 20 Japan 0 1 1 2 Polen i 0 1 1 2 22 Tsjechië j 0 0 1 1 Bij achtervolging skilopen is twee keer zilver uitgereikt en geen brons. Bij het paarrijden kunstschaatsen zijn twee gouden medailles uitge reikt en geen zilveren. maandag l8 FEBRUARI 2002 SALT LAKE 2002' R8P Glas verrast zijn vriendin park city - Arend Glas besloot zijn vriendin tijdens Valentijns dag op bijzonder originele wijze te verrassen. „Neem vrij van je werk", meldde hij haar telefo nisch. „Het ticket ligt klaar, kom naar Salt Lake." Zo werd Glas zaterdag bij zijn eerste op treden in de tweemansbob door zijn naasten aangemoe digd. Naast zijn vriendin waren ook de ouders van de Gronin ger op de baan op Utah Olym pic Park aanwezig. Snowboard gaat naar laboratorium salt lake city - Het snowboard van Nicolien Sauerbreij wordt vandaag onderzocht in een la boratorium in Salt Lake City. Op die manier hoopt topsport coördinator Marcel Looze van de Nederlandse Ski Vereniging er achter te komen of de wax die de Oostenrijkse serviceman zegt te hebben gebruikt, er daadwerkelijk op zit. Sauerbreij eindigde donderdag op de pa rallel reuzenslalom als 24ste. door Johann Mast salt lake city - In het weekeinde waarin stuurman Arend Glas en remmer Marcel Weiten hun olympische debuut vierden met een zestiende plaats in de twee mansbob, is duidelijk geworden dat een verdere professionalise ring van het Nederlandse bob sleeën niet kan uitblijven. Na de Spelen haken veel remmers (aan- duwers) af en het is de vraag of er voldoende atletisch talent is om het huidige, met pijn en moeite verkregen niveau te handhaven. Glas, de vaandeldrager van het Nederlandse bobsleeën, moet na dit seizoen een nieuwe start met een nieuwe groep remmers maken. De stuurman houdt in de viermansbob, de discipline waarin hij komende vrijdag en zaterdag bij de Spelen hoge ogen hoopt te gooien, weinig aanduwers over. Van de groep worden enkelen zelf stuurman en anderen kiezen, al dan niet tijdelijk, voor een terugkeer naar de atletiek. Voor het 'project Salt Lake' lie ten alle aüeten het teambelang prevaleren boven het eigenbe lang. Weiten, de beste remmer van Nederland, was acht jaar de vaste remmer van bobsleepio nier Rob Geurts. Hij moest van bondscoach Tom de la Hunty met het oog op de Spelen plaatsnemen in de bobslee van Glas, omdat de Fries de beste stuurman is. Timothy Beck was remmer bij stuurman Johan Niemeijer. Beek laat zich na de Spelen inschrijven als lid van at letiekvereniging Hellas in Utrecht. Hij stopt niet met bob sleeën, maar wel bij Glas. Rem mer Olaf ter Braack wordt stuur man. Edwin van Calker ook. Met de vierde plaats bij het Eu ropees kampioenschap bewees het viermansteam van Glas in januari waartoe een ploeg in staat is die op elkaar is inge speeld. Nieuwe remmers moe ten vooral uit de atletiekwereld komen. Het duurt doorgaans lang voordat zij volwaardige bobsleeërs zijn. Ook onder mili tairen hopen de bobbers in de toekomst remmers te recrute- ren. Marcel Weiten (32) is de laatste acht jaar voortdurend met zijn sport bezig geweest en over weegt na de Spelen een jaar af stand te nemen. Mocht er een vergoeding tegenover staan, dan wil Weiten eventueel wel door gaan. „Het is uiteindelijk wel de bedoeling dat we met contrac ten gaan werken", zegt Glas, die gebaat zou zijn bij een voortzet ting van de carrière van Weiten. „We hebben het afgelopen jaar wel gemerkt met onkostenver goedingen en bonussen, maar uiteindelijk zal het bobsleeën professioneler moeten worden", aldus Glas. De stuurman was tevreden over zijn olympisch debuut. Neder land moet het niet hebben van de tweemansbob, de discipline die gisteren na vier runs werd gewonnen door de Duitser Christoph Langen. De Zwitsers Christian Reich en Martin An- nen wonnen respectievelijk zil ver en brons. Weiten is volgens De la Hunty weliswaar 'de beste remmer ter wereld', volgens de bondscoach stuurt Glas structureel aanmer kelijk beter in de zwaardere vier mansbob dan in de tweemans bob. „Maar meedoen in de tweemansbob is cruciaal om het parcours te leren kennen voor de wedstrijd met vier. Dit was het beste resultaat van het sei zoen", zei De la Hunty, die in 1998 als coach van het Britse viermansteam verrassend brons behaalde. /k moet eerlijk toegeven dat een coach op een sprintaf stand, ook de 1000 meter, heel weinig kan doen. Zelfs voor de race. Gerard van Velde trok zijn eigen plan, Geert Kuiper was zo verstandig om hem met rust te laten. Een sprinter kan geïrri teerd raken als je hem voorz'n race probeert vol te stoppen met informatie. Stayers hebben daar wel behoefte aan, die wil len soms hun schema nog even aanpassen. Ook tijdens de race heeft een coach weinig inbreng. Je laat het bord met de tussentijden zien, schreeuwt nog iets en dat is het wel. Van Velde had dat bord niet eens gezien, had het gevoel langzamer te hebben ge opend. Dat is op zich prima. Hij was procesgericht, dacht aan zijn techniek, z'n afzet. Dat is priina. Anders dan Bob de Jong op de vijf kilometer die productgericht was. Die zag langzamere rondetijden dan hij verwachtte en verkrampte daardoor. Je zou bijna kunnen zeggen dat je die coach wel kunt weglaten op de sprintafstanden. Mij gaat dat net iets te ver. Trainer en pupil, zij zijn een twee-eenheid geworden en een schaatser zou zich niet op z'n gemak voelen als die coach niet op de baan staat. Die man bemoedigt je het hele seizoen, geeft je op je don der. Dan is alleen aanwezig heid al belangrijk. Al kan een sporter best zonder als het moet, in de atletiek mag je ook geen coach gebruiken. Als het ooit verboden zou worden in het schaatsen, is dat volgens mij geen ramp. Zeker in zo'n laatste ronde, als de benen in brand staan, je haast geen lucht meer krijgt, heb je toch geen oog voor wat er om je Dat Geert Kuiper na die race van Van Velde uitbundig dee om de concurrentie nog meen laten voelen hoe snel dat we reldrecord was, is leuk. Maar dat gebaar was echt niet nodij5 In alle voorbeschouwingen w 1.07,5 seconden voorspeld als winnende tijd en Gerard zat daar ruim onder. Kuiper was in de aanloop nm1 de 1000 meter wel ontzettend belangrijk. En niet alleen Kui per trouwens, ook fysiothera peut Dennis Geerlings. Zo'n man is een vertrouwensper soon. Na die 500 meter kwam Gerard op de massagetafel. Te leurgesteld. Dan gaat zo'n ma masseren, maar vooral praten Positieve dingen zeggen, Gerat de kans geven om zijn teleur stelling van zich af te praten. Dat hele team om Gerard heet heeft ontzettend belangrijk werk verricht. Leen Pfrommer Arend Glas (links) en Marcel Weiten in actie. Foto: AP Het probleem zit hem in het materiaal. De sleeën van de Ne derlanders zijn kwalitatief min der dan die van met name de Duitsers. Glas reed in Salt lake City met ijzers die hij geleend had van de Duitser René Spies, die zelf zesde werd. „Günther Hüber (achtste, red. tweemansbob wel zei Glas. „Daarmee vele jaren research." wil me zijn verkopen", koop je voor Hiroyasu Shimizu. Foto: EPA Shimizu houdt het voor gezien salt lake city - De Japanse schaatser Hiroyasu Shimizu houdt het voor gezien in Salt Lake City. De onttroonde keizer van de 500 meter zou de slui tingsceremonie op 24 februari bijwonen, maar besloot giste ren weg te gaan. De aan de rug geblesseerde Shimizu doet dit seizoen ook niet meer mee aan wedstrijden. De sprinter heeft al sinds oktober last van de on derrug. Nieuwe jurering bij kunstrijden salt lake city - Ottavio Cin- quanta, voorzitter van de Inter nationale Schaats Unie, komt vandaag met een voorstel om de jurering bij het kunstrijden aan te passen. Aanleiding is het schandaal dat zich voordeed bij het paarrijden. Het Russische paar Beresjnaja/Sichoeralidse kreeg goud ten koste van het Canadese koppel Sale/Pelletier. De affaire hield de gemoederen zo bezig dat later werd besloten Sale/Pelletier alsnog goud toe te kennen. Het Franse jurylid Marie Le Gougne werd ge schorst, omdat ze zich had la ten beïnvloeden. Didier Gailha- guet, voozitter van de Franse schaatsbond, verdedigt het in opspraak geraakte jurylid. „Er waren nog vier juryleden die voor het Russische paar ko zen." 'Bom' blijkt rugzak met bier salt lake city - De politie heeft vrijdag een straat in de buurt van het olympische perscen trum in Salt Lake City tijdelijk afgezet na een bomalarm.. De explosievenopruimingsdienst vond een achtergelaten rugzak vol met bierblikjes. Veiligheids official Jack Rickards vertelde dat er twee uur daarvoor in de zelfde omgeving nog een ander verdacht pakje was aangetrof fen. Ook dat bleek onschuldig. Hij wilde niet zeggen hoeveel vergelijkbare meldingen zijn dienst heeft binnengekregen sinds de opening van de Win terspelen een week geleden. door Johann Mast salt lake city - De Koude Oorlog is voor bij, maar in de olympische ijshockeyare- na van Salt Lake City barstte het zaterdag van het historisch sentiment. Vooraf gaande aan de wedstrijd tussen de Ver enigde Staten en Rusland (2-2) brachten de beelden van de Amerikaanse zege uit 1980 op de toenmalige Sovjet-Unie (het 'Miracle on Ice') de ijshockeyfans in ju belstemming. Na de verrassende olympische overwin ningen van 1960 (Squaw Valley) en - vooral - 1980 (Lake Placid) verlangen de Amerikaanse ijshockeyliefhebbers naar een derde 'Miracle on Ice'. Mike Eruzio- ni, de aanvoerder van het team van 1980, wakkerde dat verlangen zaterdag nog aan. „De spelers van dit Amerikaanse team zijn groter, sterker en sneller dan wij", zei de man die vorige week vrijdag de olympische vlam aan mocht steken. Met de beroemde en duurbetaalde spe lers uit de National Hockey League in de gelederen beschikt de Verenigde Staten over uitmuntende spelers, die zeker voor spektakel zorgen. Zaterdag bleef echter de vraag overeind of coach Herb Brooks er op tijd in slaagt om de NHL-vedettes tot een team te smeden. Het vertrouwen in 'Herbie' is niettemin groot. Brooks was ook coach toen een stel college-studenten in 1980 de onver slaanbaar geachte staatsamateurs van de Sovjet-Unie met 4-3 klopten en voor het meest legendarische moment in de Ame rikaanse (winter)olympische geschiede nis zorgde. Tegen het Miracle on Ice van Lake Placid kan in de Verenigde Staten geen Eric Heiden of Dan Jansen op. De kracht van die jonge knapen was het collectief. Anno 2002 lijkt dat juist de zwakte van het Amerikaanse ijshockey- team. Brooks had voor de Spelen precies één dag de tijd om met het team een ge zamenlijke training af te werken. De korte teamvoorbereiding heeft ook bij de favoriete Canadezen al voor proble men gezorgd. Aanvoerder en sterspeler Mario Lemieux kampt met een heupbles sure en vrijdag kreeg Canada met 5-2 klop van Zweden. Teams als Zweden, Tsjechië en Rusland spelen niet met zo veel show als de twee Noord-Amerikaanse teams, maar hun iets degelijker spel in de Europese traditie is succesvol gebleken. Sinds de Sovjet- Unie in 1992 als Gemenebest van Onaf hankelijke Staten voor de laatste keer het olympische ijshockeytoernooi domineer de, wonnen Zweden (1994) en Tsjechië ('98) het goud. De Amerikanen, die in de olympische ge schiedenis twee keer van de Russen (of de Sovjet-Unie) wonnen en zeven keer verloren, mochten hun handen zaterdag dichtknijpen met de 2-2. De Russische spelers vonden elkaar gemakkelijker en schoten 35 keer tussen de palen bij de uitblinkende Amerikaanse doelman Mike Richter, twee keer zo vaak als de Ameri kanen aan de andere kant. Alleen Valeri Bure en vedette Sergey Fedorov scoor den, nadat Keith Tkachuk de Amerika nen in de tweede periode aan de leiding had gebracht. Brett Hull maakte ruim vier minuten voor tijd de gelijkmaker. „Misschien was dat wel een beetje 'Her- bie-magic'", zei Huil, verwijzend naar het Miracle on Ice. Dat de wedstrijd uit 1980 toch in de hoofden zat, bewezen ook de coaches Herb Brooks en Vyacheslav Fetisov na af loop.' Aan Fetisov, in 1980 zelf speler van het verliezende Sovjet-team, werd ge vraagd of hij de wedstrijd wilde vergelij ken met die van 22 jaar geleden. „Die wedstrijd kan ik me niet meer voor de geest halen", antwoordde de Russische coach grappend. „Ik zie je anders nog voor me met die grote letters CCCP op je shirt", reageerde zijn vriend Brooks. Fe tisov, inspelend op Amerikaans senti ment: „Ik was niet fout, ik was alleen jong." soldier hollow/anp/rtr - Ole Einar Björndalen werd zaterdag in Soldier Hollow de eerste biat- leet met drie keer individueel olympisch goud op dezelfde Winterspelen. De 28-jarige Noor voltooide de hattrick op de 12,5 kilometer achtervolging. Hij legde de afstand inclusief vier schietronden af in 32 minu ten en 34,6 seconden. Het zilver en brons waren voor training makkers van de Noorse kampi oen. Drievoudig wereldkampi oen Raphael Poirée uit Frankrijk werd tweede op 43,2 seconden, het brons ging naar de Duitser Ricco Gross die 56 seconden langzamer was. Met zijn vierde gouden medaille - Björndalen won zijn eerste goud op de 10 km in Nagano - werd de timmerman uit Dram men de beste biatieet in de his torie. Hij was er niet van onder de indruk. „Biaüon is een hob by, geen werk", lachte hij. „Het skiën is ontspanning voor mij. Werken doe ik buiten de sport." Vanaf zijn tiende is Ole Einar Björndalen een biatieet. Hij leer de de sport van zijn oudere broer Dag die in Nagano nog deel uitmaakte van de ploeg die zilver won op de estafette. Op zijn 16de verliet hij het ouderlijk huis en trok in op het ski-inter naat in Geilo. Daar moest kiezen tussen langlaufen en atlon. Het werd biatlon om hij meer mogelijkheden zag. het skilopen waren Dahlie Ulvang onaantastbaar." Bij de vrouwen barstte Olga leva na haar overwinning op 10 kilometer achtervolging tranen uit. Ze raakte geëmo neerd na een telefoontje haar moeder uit Krasnoyars! Siberië. „Er is een enorm t verschil", zei ze naderhaj „Het was midden in de nar thuis en mijn moeder huilde, Pileva was zaterdag niet de l te loper, wel de beste schut Ze miste slechts één keer roos en verdiende daarmee veel tijd dat het olympisch g I bij de finish voor haar klaar li De 26-jarige Russin vertrok achtste op de achtervolging, nieuw olympisch nummer ii biatlon, met 1 minuut en 2,8 conde achterstand op de Du koploper Kati Wilhelm. Dat de marge na de 7,5 kilom sprint van woensdag die volgorde van het vertrek bep de. In de vier ronden van 2,5 lometer schoot ze negen voltreffers. Wilhelm miste er maar pakte wel het zilver, brons was voor de Bulga outsider Irina Nikoultchina. OLYMPISCHE UITSLAGEN BIATLON Mannen, 12,5 km achtervolging: 1. Björnda len (Noo) 32.34,6, 2. Poirée (Fra) 33.17,6, 3. Gross CDui) 33.30,6, 4. Gredler (Oos) 33.35.2, 5. Rostovtsev (Rus) 33.43,1, 6. Rottmann (Oos) 33.45,1, 7 Maigoerov (Rus) 33.55,1, 8 Hanevold (Noo) 33 59,6, 9. Per- ner (Oos) 34.00,1, 10. Sasjoerin (WRu) 34.00,5. Vrouwen, 10 km achtervolging: 1. Pileva (Rus) 31.07,7, 2. Wilhelm (Dui) 31.13,0, 3 Ni koultchina (Bul) 31.15,8, 4 Poirée (Noo) 31.18.3, 5 Koekleva (Rus) 31.31,7, 6. Fors- berg (Zwe) 31.34,0, 7. Apel (Dui) 31.47,9, 8 Grasic (Slo) 32.01,9, 9. Disl (Dui) 32,21,2, 10. Datovska (Bul) 32.22,6. BOBSLEE salt lake city/gpd - Hij keek verlegen in het rond, lachte schaapachtig en spreidde zijn armen vol on geloof. Je zag hem denken: kan ik het helpen? De Australische shorttracker Steven Bradbury won za terdagavond de gouden medaille op de 1000 meter en wist er zich geen raad mee. Bedremmeld: „Ik heb misschien geen recht op de overwinning, maar hé, dit is shorttrack." Het was één van de meest bizarre ontknopingen in de (nog korte) olympische geschiedenis van het shorttrack. Bradbury was op enkele meters van de finish volstrekt kansloos. Met nog één ronde te gaan gebeurde het ongelooflijke. De Chinees Li Jia- jun probeerde de Amerikaanse koploper Apolo An ton Ohno aan de buitenkant de passeren, de Kore- aan Ahn Hyun-Soo meende aan de binnenkant een gaatje te zien. Hij was zo'n beetje de enige in het uitverkochte Delta Center in Salt Lake City. Hij gleed weg en nam en passant drie concurrenten, onder wie de Canadees Mathieu Turcotte, mee in zijn val. Wie bleef over? Juist, Steven Bradbury. Zonder nog te versnellen, reed hij parmantig over de finish. Als eerste. Hij gooide zijn armen de lucht in, want dat behoor je dan toch te doen, maar hij had nog enige tijd nodig om het allemaal voor zichzelf op een rijtje te zetten. „Ik weet niet precies wat er gebeurde. Het was een flits. Plotseling zag ik ze allemaal voor me over het ijs glijden. En niet op schaatsen. Wacht even, dacht ik, dit kan niet, ik denk dat ik gewon nen heb." Daardoor was het Australische volkslied voor het eerst tijdens de Olympische Winterspelen te horen. Ook de Chinezen hadden die primeur. Shorttrackster Yang Yang A won de 500 meter voor vrouwen. Foto: EPA Mannen, tweemans: 1. Langen/Zin (Dui) 3.10,11 (47,54 47,52 47,44 47,61), 2 Reich/Anderhub (Zwi) 3.10,20 (47,52 47,53, 47,45 47,70), 3. Annen/Hefti (Zwi) 3.10,62 (47,56 47,64 47,73 47,69), 4. Hayes/Hines (VSt) 3.10,65, 5. Lueders/Zardo (Can) 3.10,73, 6. Spies/Sagmeister (Dui) 3.10,84, 7 Stampfer/Schuetzenauer (Oos) 3.11,16, 8. Huber/Tartaglia (Ita) 3.11,64, 9: Shimer- /Steele (VSt) 3.11,93, 10. Johnston/Adam (GBr) 3 12,27, 16. Glas/Weiten (Ned) 3.13,08 (48,26 48,23 48,26 48,33). CURLING Mannen, voorronde: Canada - Zwitserland 7-2, Zweden - Frankrijk 9-6, Denemarken - Groot- Brittannië 6-5, Noorwegen - Finland 6-5, Zwit serland - Groot-Brittannië 10-4, Zweden - Fin land 11-4, Denemarken - Verenigde Staten 9- 7, Noorwegen - Duitsland 10-5. Stand: 1. Ca nada, Noorwegen 7-12, 3. Zweden 7-10, 4. Duitsland, Zwitserland 7-8, 6. Finland 8-8, 7. Verenigde Staten 7-6, 8. Denemarken 8-6, 9. Groot-Brittannië 7-2, 10 Frankrijk 7-0. Mannen, 11e ronde: Frankrijk - Groot-Brittan nië 3-7, Verenigde Staten - Finland 4-6, Zwe den - Duitsland 5-4, Canada - Noorwegen 9-4, Zwitserland - Frankrijk 7-3 Stand: 1. Canada 7-1, 2. Zweden 6-2, 3. Noorwegen 6-2, 4. Zwitserland 5-3, 5. Finland 5-4, 6. Duitsland 4-4, 7. Verenigde Staten 3- 5, 8 Denemarken 3-5, 9. Groot-Brittannië 2- 6, 10, Frankrijk 0-9. Canada, Zweden en Noorwegen hebben zich hierdoor automatisch geplaatst voor de halve finales. Vrouwen, voorronde: Groot-Brittannië - Zwit serland 7-4, Japan - Zweden 7-8 n.v., Duits land - Canada 4-8, Noorwegen - Rusland 5-4, Canada - Japan 9-4, Verenigde Staten - Rus land 11-4, Groot-Brittannië - Denemarken 8-6, Duitsland - Zweden 7-5, Noorwegen - Japan 8- 5, Canada - Denemarken 9-4, Verenigde Sta ten - Duitsland 7-6, Zweden - Zwitserland 8-7. Stand: 1. Canada 8 gespeeld - 8 gewonnen, 2, Groot Brittannië, Zwitserland 7-5, 4. Duits land, Verenigde Staten 7-4, 6. Zweden 8-4, 7. Noorwegen 7-3, 8. Denemarken 7-2, 9. Rus land 7-1, 10. Japan 7-0. Vrouwen, 8e ronde: Noorwegen - Denemarken 9-4, Japan - Rusland 7-6, Verenigde Staten - Groot-Brittannië 6-5. Stand: 1 Canada 8 gespeeld 8 gewonnen, 2. Zwitserland 7-5, 3. Groot-Brittannië, Verenig de Staten 8-5, 5. Duitsland 7-4, 6. Noorwe gen, Zweden 8-4, 8. Denemarken 8-2, 9 Ja pan, Rusland 8-1. KUNSTRIJDER Paren, stand na verplichte kür: 1 Anissina/Peizerat (Fra) 0,4 punten, 2. Lo- batsjeva/Averboech (Rus) 0,8, 3. Fusar Poli- /Margaglio (Ita) 1,2, 4 Bourne/Kraatz (Can) 1,6, 5. Drobiazko/Vanagas (Lit) 2, 6. Cha- it/Sakhnovski (Isr) 2,4, 7. Denkova/Stavijski (Bul) 2,8, 8. Winkler/Lohse (Dui) 3.2, 9 Nav- ka/Kostomarov (Rus) 3,6, 10. Groesjina/Gont- sjarov (Oek) 4. Paren, ijsdansen, stand na verplichte dans: 1. Anissina/Peizerat (Fra) 1,0 punten, 2. Lo- batsjeva/Averboech (Rus) 2,0, 3 Fusar Poli- /Margaglio (Ita) 3,0, 4. Bourne/Kraatz (Can) 4,0, 5 Drobiazko/Vanagas (Lit) 5,0, 6. Cha- it/Sakhnovski 6,0, 7. Denkova/Stavijski (Bul) 7,0, 8. Winkler/Lohse (Dui) 8,0, 9. Navka/Kos- tomarov (Rus) 8,0, 10 Groesjina/Gontsiarov (Oek) 10,0. LANGLAUFEN Mannen, 4x10 km estafette: 1 Noorwegen (Aukland, Estil, Skjeldal, Alsgaard) 1.32 45,5, 2. Italië (Maj, Di Centa, Cottrer Piller, Zorzi) 1.32.45,8, 3 Duitsland (Filbirch, Schlütter, Angerer, Sommerfeldt) 1.33.34,5, 4. Oosten rijk 1.34.04,9, 5. Verenigde Staten 1.34.05,5, 6. Rusland 1.34.50,1, 7. Tsjechië 1.35.31,3, 8. Frankrijk 1.35.50,8, 9 Estland 1.36.07,0,10. Zwitserland 1.37,26,4. NOORDSE COMBINATIE Landenploegen, stand na skispringen: 1. Fin land 967,5 punten (Mantila 89,5+90 m, Tal lus 95,5+94,5, Manninen 93,5+91, Lajunen 96,5+96,5), 2. Oostenrijk 938,5 (Gruber 89 +86,5, Bieler 91+94,5, Stecher 92,5+95,5, Gottwald 94+93), 3. Verenigde Staten 905 (Lodwick 92+92, Dayton 83,5+85,5, Spillane 87,5+87, Demong 93+94,5), 4. Japan 901, 5. Duitsland 893,5, 6. Tsjechië 892, 7. Zwit serland 863, 8. Frankrijk 846,5, 9. Rusland 821, 10. Noorwegen 791,5. Eindstand (na langlaufen): 1. Finland (Mantila, Manninen, Tallus, Lajunen) 48,42,2, 2. Duitsland (Kir- cheisen, Hettich, Höhlig, Ackermann) 48.49,7, 3. Oostenrijk (Bieler, Gruber, Ste cher, Gottwald) 48.53,2, 4. Verenigde Staten 49.54,1, 5. Noorwegen 51.22,1, 6. Frankrijk 51.35,5, 7. Zwitserland 52.07,5, 8. Japan 52.26,5, 9. Tsjechië 53.28,8, Rusland uitge vallen. SCHAATSEN Mannen, 1000 m: 1 Van Velde (Ned) 1.07,18, 2. Bos (Ned) 1.07,53, 3. Cheek (VSt) 1.07,61, 4. Carpenter (VSt) 1.07,89, 5. Wennemars (Ned) 1.07,95, 6. Pearson (VSt) 1.07,97, 7. FitzRandolph (VSt) 1.08,15, 8. Lee (ZKo) 1.08,37, 9 Klevtsjenja (Rus) 1.08,41, 10 Hanninen (Fin) 1.08,45, 11. Söndral (Noo) 1.08,64, 12. Choi (ZKo) 1.08,81, 13. Wotherspoon (Can) 1.08,82, 14 Ireland (Can) 1.08,88, 15. Imai (Jap) 1.08,90, 16. Takeda (Jap) 1.08,95, 17 Post- ma (Ned) 1.09,15, 18. Lobkov(Rus) 1.09,20, 19. Bouchard (Can) 1.09,21, 20. Marshall (Can) 1.09,26, 21. Swist (Pol) 1.09,48, 22. Horii (Jap) 1.09,50, 23. Lalenkov (Rus) 1.09,55, 24. Künzel (Dui) 1.09,64, 25. Kim (ZKo) 1.09,79, 26. Carta (Ita) 1.09,81, 27. Tsibenko (Kaz) 1.10,13, 28. Andersen (Noo) 1.10,14, 29 Abratkiewicz (Pol) 1.10,21, 30 Breuer (Dui) 1.10,38, 31. Balo (Hon) 1.10,57, 32. Park (ZKo) 1 10,67, 33. Ro- sendahl (Fin) 1.10,70, 34. Friesinger (Dui) 1.10.71, 35. Yu Li (Chn) 1.10,78, 36. Gil- larduzzi (Ita) 1.10,96, 37. Fomin (Oek) 1.11,04, 38. Kuentz (Fra) 1.11,26, 39. Njös (Noo) 1.11,31, 40 Yu (Chn) 1.12,07, 41. Makovetski (WRu) 1.12,33, 42. Chatiliov (WRu) 1.13,73, 43. Kramar (Tsj) 1.14,05, 44. Noake (Jap) 1.49,18 (met val). Vrouwen, 1000 m: 1. Witty (VSt) 1.13,83, 2. Völker (Dui) 1.13,96, 3. Rodriguez (VSt) 1 14,24, 4 Timmer (Ned) 1.14,45, 5. Friesinger (Dui) 1.14,47, 6. Garbrecht-Enfeldt (Dui) 1.14,60, 7. Tonoike (Jap) 1.14,64, 8. Nuyt (Ned) 1.14,65, 9. LeMay-Doan (Can) 1.14.72, 10. Simionato (Ita) 1.14,86, 11. Zjoerova 1.15,02, 12. Kotioega (WRu) 1.15,03, 13. Klassen (Can) 1.15,08, 14. San- nes (VSt) 1.15,09, 15. Thomas .(Ned) 1.15,20, 16. Sundström (VSt) 1.15,88, 17. Sanmiya (Jap) 1.16,26, 18. Wijsman (Ned), Osuga (Jap) 1.16,48, 20. Barisjeva (Rus) 1.16,49, 21, Wohlrab (Dui) 1.16,51, 22 Li Song (Chn) 1.16,71, 23. Kaïkan (Rus) 1.16,93, 24. Egyed (Hon) 1.17,11, 25. Jin (Chn) 1 17,35, 26. Manli Wang (Chn) 1.17,37, 27. Auch (Can) 1.17,89, 28. Pro- kasjeva (Kaz) 1.18,19, 29. Cho (ZKo) 1 18,36, 30. Yanchun You (Chn) 1.18,74, 31 Lee (ZKo) 1.18,79, 32. Choi (ZKo) 1.18,88, 33 Radkevitsj (WRu) 1.18,93, 34. Jakab (Roe) 1.19,60, 35. Miaghkik (Oek) 1.20,13. Gediskwalificeerd: Tabata (Jap). SHORTTRACK Mannen, 1000 meter: 1 Bradbury (Aus) 1.29,109, 2. Ohno (VSt) 1.30.160, 3. Turcot te (Can) 1.30,563, 4 Hyun-Soo Ahn (ZKo) 1.32,519, Jiajun Li (Chn) gediskwalificeerd. Vrouwen, 500 meter: 1. Yang Yang A (Chn) 44,187, 2. Radanova (Bul) 44,252, 3. Chunlu Wang (Chn) 44,272, 4, Charest (Can) 44,662, 5. Hallisey (VSt) 44,679. SKIËN Mannen, Super G: 1. Aamodt (Noo) 1 21,58, 2. Eberharter (Oos) 1.21,68, 3, Sch (Oos) 1.21,83, 4. Fritz Strobl (Oos) 12 5, Solbakken (Noo) 1.22,10, 6. Defago 1.22,27, 7 Gruber (Oos) 1.22,35, 8. Ri (VSt) 1.22,48, 9. Accola (Zwi) 1.23,3; Jarbyn (Zwe) 1.23,40, 11. Grünenfeldö 1.23,43, 12 Sparovec (Slo) en Buchel 1.23,52, 14. Koblar (Slo) en Fournie 1.23,82. Vrouwen, Super G: 1 Ceccarelli (Ita) 11 2. Kostelic (Kro) 1.13,64, 3. Putzer 1.13,86, 4. Meissnitzer (Oos) 1.13,9 Gerg (Dui) 1.13,99, 6. Dorfmeister 1.14,08, 7. Montillet (Fra) 1.14,28, 8 schl (Oos) 1.14,44, 9. Rey-Bellet 1.14,73, 10. Suchet (Fra) 1.14,83, 1! (Dui) 1.14,84, 12. Wiberg (Zwe) 1 14,8 Kostner (Ita) 1.14,99, 14 Clark 1 15,13,15. Ruiz Castillo (Spa) 1.15,1! Freestyle, aerials. Mannen, kwalificatie plaatst voor finale: 1 Grisjm (WRu) 2: punten, 2. Bergoust (VSt) 244,30, 3 (VSt) 243,26, 4. Omischl (Can) 242,3 Rak (WRu) 240,87, 6. Capicik (Can) 23 7. Peterson (VSt) 237,39, 8 Valenti 234,51, 9. Bean (Can) 230,28, 10. C (VSt) 226,01, 11 Kravtsjoek (Oek) 22 12. Dashinski (WRu) 219,94. Vrouwen, kwalificatie. Geplaatst vc Leu (Zwi) 203,16 punten, 2. Camplin 183,66, 3. Tsoeper (WRu) 181,37, 4. L (Chn) 181,30, 5. Dionne (Can) 174,5 Orechova (Rus) 169,53, 7. Tsoekal 169,19, 8. Brenner (Can) 168,03, 9. (Can) 167,58, 10. lerodiaconou 166,06, 11. Koroleva (Rus) 161,52, I Nannan (Chn) 160,64. IJSHOCKEY Mannen, finaleronde, groep C: Canada den 2-5 (1-1 0-4 1-0), Tsjechië - Duits! 2 (3-0 3-1 2-1), Canada - Duitsland 3- 3-0 0-2) Zweden - Tsjechië 2-1 (1-0 1-! Stand: 1. Zweden 2-4 (7-3), 2. Tsjech (9-4), 3 Canada 2-2 (5-7), 4. Duitslai (4-n). i Groep D: Verenigde Staten - Finland 61 3-0 3-0), Finland - Wit-Rusland 8-1 (3 2-1), Verenigde Staten - Rusland 2-2-(0 I-1). Stand: 1 Verenigde Staten 2-3 (8 Rusland 2-3 (8-6), 3. Finland 2-2 (F Wit-Rusland 2-0(5-14). Vrouwen, voorronde groep A: Kazacli Rusland 1-4 (1-1 0-2 0-1), Canada -l II-0 (1-0 4-0 6-0). Eindstand: 1. Cans (25-0), 2. Zweden 3-4 (7-6), 3 Rusls (6-11), 4. Kazachstan 3-0(1-18). Vrouwen, groep B: Verenigde Staten -f 5-0 (3-0 1-0 1-0), Duitsland - China 5- 1-4 3-0). Eindstand: 1 Verenigde State 2. Finland 3-4, 3. Duitsland 3-1, 4. Cl 1. Vrouwen, plaatsingswedstrijden: Duits Kazachstan 4-0 (1-0 3-0 0-0), Rusland na 4-1 (0-1 3-0 1-0).

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 18