De teloorgang van een diva GESPREK VAN DE DAG Seksmailer bekent 'babbelen' met minderjarig vriendinnetje Whitney Houston teert op oude successen 152 MENSELIJK Popster ROBBIE WILLIAMS moet vijftig duizend pond (82 duizend euro) schade vergoeding betalen wegens het plagiëren van een songtekst van Woody Guthrie. Een groot deel van de tekst van het Rob bie Williams-nummer 'Jesus in a camper van' op het album 'I've been expecting you' uit 1998 is overgenomen uit het nummer 'I am the way' van Guthrie, oor deelde de rechter. Platenmaatschappij Ludlow Music heeft het auteursrecht op het nummer en kreeg de schadevergoe ding toegewezen. Williams heeft overi gens eerder toegegeven delen van het nummer gebruikt te hebben en geeft Loudon Wainwright III, die een andere versie van het nummer opnam, ook een naamsvermelding op de cover van 'I've been expecting you'. Williams is ook veroordeeld tot het betalen van de proceskosten, geschat op nog eens vijftigduizend pond. Wees romantisch, deel de dingen des levens met el kaar en blijf praten. Dat is het recept voor een geluk kig huwelijk volgens het echtpaar Constance (82) en Walter Clasper (85), die deze week 65 jaar met el kaar getrouwd zijn en zijn uitgeroepen tot het GE LUKKIGST GETROUWDE PAAR van Groot-Brittan- nië. De 'huwelijksvetera- nen' uit Castletown, een stadje in Noordoost-Enge- land, kregen de prijs van gelukkigst getrouwd echt paar toegekend door de christelijke radiozender PCR. Het is in die 65 jaar niet altijd van een leien dakje gegaan. Het paar leefde tijdens de Tweede Wereldoorlog drie jaar ge scheiden toen Walter voor militaire dienst werd opge roepen en in Noord-Afrika gevangen werd genomen. Vanuit het gevangenen kamp schreef hij zijn vrouw een brief.Lieve schat, houd je nog van me? Als dit allemaal voorbij is zullen we alleen nog voor elkaar leven. Al mijn lief de, voor altijd, Walter." De prijs was een reisje naar Parijs op Valentijnsdag. Meer dan de helft van de Amerikanen met SLAAPPRO BLEMEN die hulp zoeken bij speciale klinieken, heeft ei genlijk een probleem met zijn hond of kat. Nachtelijk ge jank van de kat, luid gesnurk van de hond of een hond die er 's nachts nog even uit moet, zorgen ervoor dat hun baasjes vaak korte nachtjes kunnen maken. Bij de pro bleempatiënten blijken de VIERVOETERS vaak ook in bed te slapen of in de slaapkamer. Dat meldt de Ameri kaanse zender ABC op basis van onderzoek van een grote Amerikaanse slaapkliniek. Oplossing van veel slaappro blemen is dus erg simpel, aldus de wetenschappers; de beesten van bed en de slaapkamer uit. Plastisch chirurgen in Beverly Hills worden door hun patiënten overstelpt met verzoeken voor dezelfde ogen, lippen of neus als populaire Hollywoodsterren. Zo willen vrouwen dolgraag het zelfde lichaam als Britney Spears of de NEUS van actrice Heather Locklear. Dat blijkt uit een onderzoek dat een aantal plastisch chirurgen heeft uitge voerd. Daarvoor werden 1500 vrouwen ondervraagd. Het gaat er volgens de onderzoeker tegenwoordig niet alleen meer om wat vrouwen het liefst in de spiegel willen zien, maar zijn de schoonheidsidea len van de patiënten gebaseerd op het uiterlijk van ster ren die 'hot' zijn. Ook de figuurtjes van Jennifer Lopez en actrice Angelina Jolie zijn erg in trek bij de Amerikaanse vrouwen. Als er iets aan de lippen moet worden veran derd, zijn actrice en voormalig Bond-girl Denise Richards en Elizabeth Hurley een groot voorbeeld. Verder scoren de ogen van actrice Heather Gra ham erg hoog, gevolgd door de kijkers van Catherina Zeta-Jones en Penelope Cruz. Ook de man nelijke Hollywoodsterren worden regelmatig als voorbeeld ge bruikt bij de plastisch chirurg. Zo willen veel mannen maar al te graag de ogen van acteur Brad Pitt, de KIN van Russel Crowe of het lijf van Will Smith. Verzekeraar Aegon zou PRINSES MAXIMA willen behoe den voor een verhoor bij de rechtbank. Méxima moet in april verschijnen opeen voorlopig GETUIGENVERHOOR over het verkeersongeluk waarbij zij in oktober betrokken was. De advocaat van de Wassenaarse vleeshandelaar G. van den Bent zegt 'signalen' te hebben ontvangen dat Aegon de zaak onderhands zou willen regelen. Aegon is de autoverzekeraar van zowel het Koninklijk Huis als Van den Bent. Het openbaar ministerie verklaarde de vlees handelaar schuldig aan het ongeluk omdat hij Méxima geen voorrang gaf. Van den Bent begon daarop een pro cedure omdat hij het niet eens is met dat oordeel. De landsadvocaat die de zaak van Méxima behartigt, wilde eerder met over een schikking praten. Volgens de advo caat van Van den Bent moet Méxima op het voorlopig ge tuigenverhoor verschijnen en belooft die zaak een media spektakel te worden. ,,De rechtbank kan alvast maar be ter Ahoy' gaan reserveren, denk ik." In Bombay hebben fana tieke hindoes gisteren uit PROTEST TEGEN VALEN TIJNSDAG wenskaarten en cadeautjes verbrand. Ze vinden de viering een bele diging van de Indiase tra ditie. Politieagenten met wapenstokken moesten de cadeauwinkels bescher men tegen het geweld. De activisten droegen borden met teksten als 'Weg met de westerse cultuur, weg met Valentijnsdag'. Ze zei den op te treden tegen winkeliers die geen gehoor Modeontwerpster PAULINE TRIGÈRE is woensdagavond op 93-jarige leeftijd overleden. De Frangaise woonde sinds de jaren '30 in de Verenigde Staten en stond bekend om haar onberispelijke en fantasierijke dameskostuums en jassen. De ontwerpster was in de jaren '40 een van de eerste die alledaagse stoffen als katoen en wol gebruikte voor avondkle ding. In de jaren '60 introduceerde zij de razendpopulaire jumpsuit. Zij kleed de beroemdheden als Bette Davis, Jose phine Baker, Angela Lansbury en de her togin van Windsor. Trigère bleef tot op het laatst van haar leven ontwerpen. On langs werkte zij voor een website en postorderbedrijf om brillenkokers, pil lendozen en wandelstokken te maken voor elegante senioren. ,,De praktische aspecten zijn altijd heel belangrijk ge weest in mijn leven en mijn ontwerpen. Je moet dingen functioneel maken, maar dat betekent nog met dat zij niet aan trekkelijk kunnen zijn", zei Trigère in een interview met het persbureau Asso ciated Press in december 2000. hadden gegeven aan hun verzoek om geen Valen- tijnsartikelen te verkopen. De hindoes hadden ook jonge stellen in Bombay en Bhopal gewaarschuwd Va lentijnsdag niet te vieren. Ze zouden de gezichten van de paartjes zwart ver ven als die dat toch deden. In tegenstelling tot vorig jaar, toen de activisten ver nielingen aanrichtten in winkels en restaurants, bleven de protesten giste ren vreedzaam. De 23-jarige Utrechtse 'seksmai ler' heeft ruim vijf maanden na zijn arrestatie in Chicago alsnog een bekentenis afgelegd. De stu dent gaf toe met een naar zijn overtuiging minderjarig meisje op internet over seks te hebben 'gebabbeld'. Zijn bekentenis is een ommezwaai in deze 'cy- bersekszaak', waarin hij keer op keer heeft verklaard onschuldig te zijn. De aanklacht dat hij de intentie had om daadwerkelijk seks te hebben met het meisje is komen te vervallen. Dit kan de Ameri kaanse justitie niet hard maken. Door alsnog schuld te bekennen kiezen de man en zijn advocaat eieren voor hun geld. Daarmee voorkomen zij een proces waar in de Utrechter een maximale gevangenisstraf van vijftien jaar boven het hoofd hangt. De ko mende weken onderhandelt zijn advocaat over een kortere straf. Met het openbaar ministerie is al overeengekomen dat dit tus sen de 24 en 30 maanden zal zijn. De 'seksmailer' die de schuil naam 'Insahn' gebruikte op Eind jaren tachtig kende Whitney Houston grote successen. Foto: Archief Recent verscheen weer een verzamel-cd van haar. Volgens de laatste berichten uit Amerika staat Whitney Houston, door miljoenen fans bewonderend 'The Voice' genoemd, volledig op instorten. Al jaren doen geruchten de ronde over een door drugs en geweld geteisterd privé- leven, die steeds vaker door de waarheid worden ingehaald. Op het podium is ze een stralende per soonlijkheid. Ze is gezegend met een ongelooflijk mooie stem en heeft de glimlach van iemand die is aangeraakt door het licht. Onvermoeibaar zingt ze liedjes over de liefde als de enige bron van voldoening en geluk. Maar hoe an ders is de werkelijkheid. Whitney Houston (38) zou ten onder gaan aan drugsverslaving en een gewelddadig huwelijk met Bobby Brown, de ex-rap- per die haar in 1992 naar het altaar leidde. Deze geruchten zijn altijd glas hard ontkend door de diva zelf, maai de laatste tijd komt het steeds vaker tot escalaties in het openbaar. Volgens de Amerikaanse roddelpers moest de diva vorig jaar augustus met spoed een ambulance bellen omdat Bobby na een drugsmarathon bewus teloos op de vloer lag van hun land goed Mendham in New Jersey. Zelf zou ze al twee keer wegens een overdosis zijn opgenomen en haar familie be weegt hemel en aarde om haai; van Bobby te laten scheiden. Maar het is al veel langer mis. Een paar jaar geleden stuurde Burt Bacharach haar naar huis tijdens de repetities voor de Oscar-uitreikingen. Ze stond wazig op de planken, was stukken tekst ver geten en zette het verkeerde lied in. Een andere keer liet ze Nelson Mandela twee uur tevergeefs wachten op een di ner ter ere van zijn 70-ste verjaardag in het Witte Huis. „Ik kan het op belang rijke momenten wel eens laten afwe ten", zei ze er later over. Het is type rend voor de laconieke manier waarop Houston reageert op beschamende si tuaties. Whitney Houston is zonder twijfel een van de grootste sterren uit de heden daagse popmuziek. Haar uitstraling, de gladde productie en de positieve lading van haai- platen garanderen een res pons bij een brede laag van de wereld bevolking. De grootste triomf vierde ze in 1992 met het gigantische succes van 'The Bodyguard', een film waarin Kevin Costner haar tegenspeler was. Van de soundtrack met Houstons versie van Dolly Partons 'I will always love you' als monsterhit zijn inmiddels meer dan 37 miljoen exèmplaren verkocht. Aangemoedigd door dit succes wierp Houston zich vervolgens op een ge combineerde film/muziek carrière met 'Waiting to Exhale' (1995) en 'The Prea chers Wife' (1996). Door de opkomst van de R&B werd ze in de jaren negen tig overtroefd door een jongere genera tie met Mariah Carey voorop, die zo zeer wist uit te blinken op de toonlad der dat ze haar grote voorbeeld voorbij streefde in extreme mooizingerij. In een poging het verloren terrein terug te winnen bracht Whitney in 1998 einde lijk weer eens een volwaardig pop-al bum uit. 'My love is your love' werd opgenomen met jonge prominenten als Wyclef Jean, Lauryn Hill en Missy Elliott, alsof ze daarmee de snel oprukkende con currentie een paar stappen voor hoop te te blijven. Maar het album zou ge flopt zijn, als het titelnummer geen hit was geworden. Ondertussen teert Houston al weer een paar jaar op oud werk, met vorig jaar het dubbel-album 'Greatest Hits' (vier nieuwe nummers) en begin dit jaar een vezameling balla des op de cd 'Love, Whitney'. Het geeft chatboxen, mailde en chatte maandenlang met de 14-jarige 'Dena'. In het cyberverkeer zond hij regelmatig seksueel getinte boodschappen en webcambeel- den. Daarbij kwam ook een mo gelijke seksuele ontmoeting met 'Dena' ter sprake, die de Utrechtse student - zo blijkt uit het politiedossier - meermalen wees op het feit dat zij nog maagd en bovendien minderja rig was. De man op zijn beurt mailde terug dat hij op de hoog te was van het Amerikaanse rechtssysteem en verzocht haar gewoon tegen iedereen te zeg gen dat ze zestien was. Eenmaal in Chicago bleek cy bervriendinnetje 'Dena' in wer kelijkheid Michael Anton, een undercover agent van de Cook County Sheriff s Department. Dat is een politieafdeling die speciaal is belast met de opspo ring van kinderporno en mis bruik van minderjarigen. De Utrechtse student verweerde zich na zijn aanhouding door te zeggen dat hij zich in het vlieg tuig naar Chicago had bedacht over het seksuele onderonsje. Dat wilde hij 'Dena' ook vertel len als hij haar op 24 augustus zou ontmoeten op een hotelka mer in het Holiday Inn in Chica go. Een dergelijk beroep op 'te rugtred' - zoals dat juridisch heet - is lastig te bewijzen. Bo vendien is in de Verenigde Sta ten de 'intentie om seks te heb ben met een minderjarige' al strafbaar. De verdediging werd de afgelo pen maanden gesteund door de Nederlandse ministeries van buitenlandse zaken en justitie die hebben gepoogd de Ameri kaanse autoriteiten erv overtuigen dat het cybei van de Utrechter naarN landse normen niet stra Voor Nederlandse begri; zou de Amerikaanse poi do schuldig hebben gemaai <e 'uitlokking'. Het openba nisterie in Chicago bleei de diplomatieke onderh gen ten spijt, onvermun Iris van den Boom en Ard Schouten De fans lijken te geloven dat de kwa >e nius in echtgenoot Bobby Brown sch li Foto: Reuters/Jill Connelly opnieuw voedsel aan de geruchten dat het 'niet goed' gaat met de zangeres. Geruchten, die steeds hardnekkiger worden. Het enige feit dat het tegendeel staaft, is het contract van 100 miljoen dollar dat Houston vorig jaar met BMG Arista heeft getekend voor zes albums. Een platenmaatschappij zou wel hele slech te zaken doen om zo'n bedrag te inves teren in een failliete ster. Geen wonder dat Whitney Houston zich gedraagt als een verwend kind, dat de weelde van het succes niet kan dragen. Sterren worden tegenwoordig aan alle kanten afgeschermd. Wat zij op hun dure landgoederen allemaal uitspoken wordt zorgvuldig geheim gehouden. Naar buiten toe moet de schijn worden opgehouden van een smetteloos bla zoen. Maar als de gemoederen binnen de glazen bol verhit raken, kan de faga- de wel eens barsten gaan vertonen. Ook buiten haar toevluchtsoord gaat Whitney Houston nogal eens over de schreef. In het Beverly Hills hotel in Los Angeles trof het personeel na een ver blijf van Houston een slagveld aan in haar suite, met overal gebroken flessen. En in het Grand hotel in Amsterdam is de zangeres ook niet langer welkom. Kamers van dit kaliber accommodatie worden doorgaans met een loep ge controleerd op toonbaarheid en hygië ne, maar Whitney barstte tijdens haar laatste verblijf uit in een hysterische woedeaanval, omdat ze op de wasbak een haar van iemand anders had aan getroffen. Nee, een lieverdje is ze niet. Of mis schien is ze ten prooi aan hevige stem mingswisselingen onder invloed van cocaïne, de artiesten-drug bij uitstek. Volgens anonieme bronnen zou de zangeres er voor tonnen doorheen ja gen, maar tot nu toe is ze nooit met het witte goedje betrapt. De arrestatie op Hawaï voor het bezit van twee zakjes marihuana steekt daar magertjes bij af. De bezorgdheid van mensen in haar directe omgeving neemt toe. Al in april 2000 is ze door haar platenmaatschap pij onder curatele gesteld en moeder Cissy probeert haar over te halen om in een ontwenningskliniek af te kicken. Ondanks de roddels houdt haar popu lariteit onverminderd stand. De fans lij ken te geloven dat de kwade genius in Bobby Brown schuilt, de man die zelf nogal eens in opspraak komt wegens logeerpartijen op kosten van de staat. Hij zou een man zijn met grote char mes, losse handjes en slechte manie ren. Terwijl Bobby voor Whitney de eerste serieuze partner was - na eerder kandidaten als Eddie Murphy en Ro bert de Niro te hebben afgewezen - was mr. Brown voor zijn relatie met Whit ney al vader van twee onwettige kinde ren. Dit regiefoutje zou snel worden goed gemaakt, maar de eerste poging eindig de in een miskraam. Dochter Bobbi Krishna Brown werd geboren in maart 1993 en hoewel Whitney graag meer kinderen wilde, kreeg ze later nog twee miskramen te verwerken. Ondertussen waren de ruzies niet van de lucht. Nadat Whitney in 19f jj behandeling van een zes centii grote wond op haar wang in h Q kenhuis belandde, werd alom speld dat een scheiding niet la w op zich zou laten wachten. M: 11 wil Whitney niets van weten. A getrouwd met de man van mi] e heeft ze over hem gezegd. „Bij go voel ik me echt een vrouw. Ikl ag Bobby Brown en dat zal nooit ra ren." et Sommigen zien in deze stellig gi werking van het geloof. Als kin ie Cissy en John Houston is ze ophr in de Bapüsten-kerk, een religi P die nogal streng is in de leer. Z 1 ze op de hoes van 'The Preach g in een voetnoot: „Wat God bij heeft gebracht, zal geen mens den". Anderzijds strekt de familieges c nis haar niet tot voorbeeld. Cis z: ger achtergrondzangeres bij Eor ley en Aretha Franklin, liet ziel r.' ren tachüg scheiden van John le der hertrouwde in 1991 op 70- re leeftijd met de huishoudstervi tf ney. Misschien kwam Bobby d v, voor haar als een geschenk uil ei mei. S „Eén ding dat ik met zekerheii 11 mijzelf kan zeggen, is dat ik nt ra wat ik niet wil. Niemand kam w gen." Whitney mag dan dooriei worden aanbeden als een eng in een sterke eigen wil zou ze no n grote hoogten hebben bereikt si haar twaalfde zong ze in het g r van de kerk en op haar vijftier ze bij haar moeder op de plar j het achtergrondkoor. Daarna den de aanbiedingen binnen, meer van Chaka Kahn en The Brothers. Bovendien bleef ha: tj figuur niet onopgemerkt voor li dewereld. Begin jaren tachtig >f als fotomodel de omslagen va i politan, Glamour, Young Miss e venteen. Toen eindelijk, na meer dan o 'k werken in de studio, in 19851 j Houston' verscheen, werd zei Ei gehaald als 'de zwarte Streisai p nieuwe Diana Ross'. Van diera den 13 miljoen stuks verkochi t heden een record voor een df ik bum. Op haar 22ste was ze in i miljonair. k Het tweede album 'Whitney'I 1987 op de eerste plaats in An |j binnen, het nummer 'I wann: with somebody'werd ook in j een nummer één hit. Het den Tm your baby tonight' uit 19! Ei voorlopig haar laatste volwaai dioalbum. !r Whitney heeft verscheidene 11 t getreden in de Rotterdamse^ laatste keer in 1999. De zange e niet bij iedereen geliefd, zo bli ia recensies die uiteen liepen va ti tot ronduit misprijzend. Critii zi der gecharmeerd zijn van dei N gladde shows noemen haar si Üi 'de zingende zwarte Barbiepi E' enkeling wil zelfs beweren da a haar talent misbruikt. Want over één ding zijn vrienz' and het eens: ze heeft een we ai stem. Daar kan geen Madonn ah Carey tegenop. Zonder die ze nergens zijn. „Mensen bes (e niet hoeveel energie en uitho vermogen het kost om te zin| ze ooit. „Alle organen zijn erl ken om dat geluid te maken, is net een machine, die je sm prepareert. Een soort gereed* je optimaal kunt gebruiken alp goed mogelijk onderhoudt." b Dat lijkt ze nu juist niet te do Op het podium blijft Whitney Houston, hier tijdens een optreden vorig jaar, een stralende persoonlijkheid. Foto: Reuters/Ethan Miller Ann Bouwma

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 2