SPORT Sponsors hebben toekomst Jos Verstappen in handen 'Het ging hier steeds minder over sport' t Spaanse zon verwarmt gekwetste ziel Sander Westerveld R9 Hans van Rooijen neemt afscheid Cipollini boekt 145ste zege in eerste wedstrijd seizoen vrijdag 15 FEBRUARI 2002 lor Hidegkuti in 1958. EPA legkuti erleden ipest - Nandor Hidegkuti, in het gouden Hongaarse lalteam uit de jaren '50, is ren op 80-jarige leeftijd eden. Aanvaller Hidegkuti beroemd om zijn hattrick is de gewonnen wedstrijd longarije tegen Engeland op Wembley in november Tussen 1945 en 1958, een |en periode voor het Hon- e voetbal, speelde Hideg- 8 interlands en maakte hij ilpunten. De Hongaren erden met hem in 1952 pisch goud en werden de tijdens het WK in 1954, r Duitsland. Hidegkuti de veertien jaar voor MTK apest en werd in 1951, en 1958 kampioen van arije. Hij vervolgde zijn re als trainer van Fiorenti- at onder zijn leiding in de Europacup 2 verover- is langer Hertha in - Rob Maas blijft langer fcrtha BSC. De 28-jarige envelder, die onder meer sfcm voor RKC en Feye- I tekent volgens manager Pt Hoeness een nieuw con- lot juni 2004. Indien Maas seizoen 2003/2004 ten Ie 25 wedstrijden speelt, de verbintenis automa- 'het een jaar verlengd. :Aeert ius Michels ,ona - Voormalig bonds- Rinus Michels heeft van ipese voetbalbond UEFA hderscheiding gekregen Eijn levenslange prestaties itbalcoach. De UEFA her- hem met deze eer als be- ivan het Nederlandse to- itbal uit de jaren '70, zijn (des als coach bij Ajax en jrcelona, en de sucessen jidscoach: tweede bij het 1974, winnaar van het EK Het ereteken is hem in ina overhandigd tijdens :FA congres over voet- ting. tarts Ferrari ban gedaan |De Italiaanse wieler- !CI) heeft na de zware eschuldigingen de jrts Michele Ferrari in de Italiaanse wielren nen zich niet meer la- delen door de om- dokter. In het doping- 1 tegen Ferrari in Bologna Renner Filippo Simeoni 1 toe dat hij op aanraden arts epo en groeihormo- id genomen. Simoni ak als eerste Italiaanse Et stilzwijgen en sprak abj k over doping in de wie- p 1 t. Ferrari werkte met d; innaar Lance Armstrong, ov eldkampioen Abraham >rt} en Axel Merckx. Par verneur tegen 'jecht Tyson Het gevecht tussen I&son en Lennox Lewis tyiieuw op losse schroe- omstreden Amerikaan- irgewicht kreeg woens- 'liswaar een licentie voor ij tegen de Brit, maar 's gouverneur Roy Bar- klaarde tegenstander te de partij. Tyson kreeg lanopda geen licentie na een nb|and gelopen persconfe- waarbij hij Lewis aan- |)e bokscommissie van nn&§ gaf wel toestemming >pjt gevecht, 8 juni in het 'jDome in Atlanta, maar jrerneur, die het recht tenementen te verbie- pest voor rellen. Veen geen Ier TOP Oss |o van Veen ziet er vanaf Rend seizoen trainer te Jvan eerstedivisionist "Js De Utrechter blijft bij jat is hij momenteel ■1 een gesprek met het 3van TOP gaf Van Veen Freek aan dat hij er wel P|ar had om opvolger te van Wim van Zwam k Boys en UVS) maar hij laten weten daar s voor te voelen. door André Hoogendoom alkmaar - 140.000 Hits troffen de website van Jos Verstappen nadat vorige week het nieuws van zijn ontslag bij Arrows bekend was gewor den. Sponsor computerbedrijf Trust liet via een advertentiecampagne weten dat zij in ie der geval de relatie met Tom Walkinshaw's renstal Arrows verbreekt en als persoonlijke sponsor van Jos Verstappen verder gaat. Het forum op de website van de coureur staat bol van de verwensingen aan de Britse teambaas. Vestappen genereert in zijn eentje meer aan dacht dan een gemiddelde eredivisieclub in Nederland. Ter illustratie: de website van Ajax treft dagelijks 25.000 hits. Toch heeft het natio nale bedrijfsleven nauwelijks aandacht voor de Formule 1. Shell staat pontificaal op de Ferra ri's van Michael Schumacher en Rubens Barri- chello, maar kan blijkbaar niet voldoende in vloed uitoefenen om Verstappen in een bolide te krijgen. Of wenst zich niet in te laten met 'achterhoedestallen' zoals Arrows. Enrique Bemoldi, tot vorig seizoen geen hoog vlieger in de autosport, verdiende zijn zitje bij Arrows dankzij persoonlijke sponsor Red Buil. Verstappen heeft het altijd moeten doen zon der persoonlijke sponsor en dat heeft zich nu tegen hem gekeerd. In het kamp van de Lim burgse coureur is de hoop nu gevestigd op enige actie van het Nederlandse bedrijfsleven, waardoor zijn toekomst in de Formule 1 er wat eenvoudiger op wordt. Eigen kracht, dat wil zeggen alleen rijtalent, is niet meer genoeg om te overleven in een wereld die alleen met grote financiële inspanning draaiend gehouden kan worden. De budgetten van de renstallen zijn astronomisch. Ferrari bijvoorbeeld had een budget van 284,35 miljoen dollar in 2001. Ar rows was met een budget van 73 miljoen dol lar een stal aan de onderkant van de markt. Verstappen zou waarschijnlijk allang bij een grote stal hebben gezeten, als hij grotere spon sors had. Jordan om maar weer een voorbeeld te noemen, heeft Takuma Sato achter het stuur gezet. Dankzij motorenleverancier Hon da, want Sato is niet meer dan een veelbelo vende jongeling. Hij zal niet eens in de buurt van het podium komen. Dat is het noodlot geweest van Verstappen. Om hem heen stapten minder getalenteerde of gelijkwaardige coureurs over naar gerespec teerde teams. Is Fisichella (Jordan) beter dan Verstappen? Of Raikkonen (McLaren), of Phili- pe Massa (Sauber), of Trulli of Button (Re nault) en ga zo maar door. Als goede vriend van Michael Schumacher rijdt Verstappen re gelmatig kartwedstrijden tegen de wereldkam pioen. Hij doet niet voor de Duitser onder, zo als de Limburger in talent en ervaring zich heel goed kan meten met het grootste gedeelte van het huidige Formule 1-veld. Het verschil met de Nederlander zit vrijwel alleen in de portemonnee. Team Verstappen meldt optimistisch dat de coureur dit seizoen nog wel ergens zal instap pen als de resultaten van een of andere 'colle ga' tegenvallen. De Nederlander had testrijder kunnen worden bij Ferrari, maar was contrac tueel gebonden aan Arrows. Volgens eigen zeggen heeft Verstappen zelfs verschillende aanbiedingen laten lopen, omdat hij een con tract had. Daarom is hij nu zo teleurgesteld. Omdat zijn ontslag zo laat werd bekendge maakt. Drie weken voor de eerste Grand Prix in Melbourne, is de markt vol. Het is geen wonder dat Walkinshaw een forse schade claim tegemoet kan zien. Verschillende bron nen melden dat het zou gaan om ruim 1,5 mil joen dollar. door Willem Spierdijk leiden - Het gezicht van de Leidse universitaire sport neemt van daag afscheid. Hans van Rooijen (58), de directeur van het univer sitair sportcentrum, maakt ge bruik van een uittredingsregeling en gaat zich verder richten op zijn taak als chef de mission van de Nederlandse Universiade ploeg. Ruim dertig jaar is Van Rooijen al betrokken bij de studenten- sport. Na de Academie voor Li chamelijke Opvoeding koos hij niet voor de gebruikelijke loop baan in het middelbaar onder wijs, maar kwam hij in dienst van de universiteit. „Mijn colle ga Jan Sikking deed dit werk in Delft en maakte me enthousiast. Het was een nadeel dat je de meeste sportlessen 's avonds moest geven, maar dat went. Als leraar aan de universiteit geef je les in allerlei sporten, de afwis seling in het werk sprak me aan." De studentensport nam in Lei den pas een vlucht met de ope ning van het sportcentrum aan de Wassenaarseweg in het begin van de jaren '70. Daarvoor speelde de studentensport zich af in gymzaaltjes zoals de mili taire sportzaal in de Mors. Van Rooijen herinnert zich die tijd nog goed. „Studenten gingen voor zichzelf opkomen, dus ook de sportende studenten. Er kwa men steeds meer studenten voorzieningen en de universiteit wilde de studenten ook op sportgebied iets goeds aanbie den." De komst van de zeker voor die tijd moderne sporthal mocht niet op een onverdeeld enthou siasme van de Leidse bevolking rekenen. Terwijl de stad met de Vijf Meihal maar over één sport hal beschikte, kregen de studen ten de beschikking over een fraaie sportaccommodatie, die in de weekeinden ook nog eens een groot deel van de tijd leeg stond. „De studenten stonden er toch al niet zo best op bij de Leidenaars. Die hadden zoiets van: kijk die studenten eens een gemakkelijk leven leiden, terwijl wij ons rot werken", vertelt Van Rooijen. Dat is intussen veran derd. „Na de invoering van de twee-fasenstructuur zijn de stu denten gaan werken en de sporthal wordt zo veel mogelijk verhuurd, ook aan de gemeen te." Het sportcentrum heeft de stu denten altijd een breed scala aan sportactiviteiten geboden als zwemmen, skigymnastiek, judo, boksen en vrijwel alle bal sporten. Van Rooijen: „Wij wil len een dwarsdoorsnede zijn van wat er in de sportwereld leeft, daarom wordt er nu heel veel fitness gegeven." Bij de opening van het sportcentrum kon de student al die sporten tot zich nemen voor een bedrag van tien gulden per jaar. Tegen woordig liggen de prijzen hoger: voor een bedrag van 125 tot 175 gulden kunnen de meeste spor ten worden beoefend. Aan de Wassenaarseweg heeft de recreatiesport altijd een cen trale plaats ingenomen. Maar Hans van Rooijen wilde meer. „Ik heb altijd geprobeerd om de wedstrijdsport te benadrukken. Ik vind dat dat een goede uit straling naar beneden heeft, het stimuleert mensen om een sport beter en fanatieker te gaan be oefenen. Topsport is aan de Leidse universiteit altijd een stap te ver weg gebleken. Ande re universiteiten gebruiken de sport intussen als wervingsmid del, die treden bewust naai" bui ten met hun goede voorzienin gen voor sportende studenten. Groningen is daar een voor beeld van. En ga eens kijken wat een schitterende sportaccom modatie de universiteit van Utrecht heeft. Maar Leiden is geen hardloper op dat gebied. Een sporttoernooi voor middel bare scholieren, het Boerhaave- toemooi, om hen kennis te laten maken met de universitaire sport, is inmiddels geschrapt." De financiële perikelen rond de studentensport zijn een grotere rol gaan spelen in het leven van le cannet - In zijn eerste wed strijd van het seizoen, en in een nieuwe ploeg (Acqua Sapone), heeft wielrenner Mario Cipollini meteen toegeslagen. De 34-jari- ge Italiaanse rassprinter won de tweede etappe van de Ronde van de Middellandse Zee. In de mist en hevige regen van Bouc- Bel-Air naar Le Cannet was hij in de massasprint rapper dan het peloton. Het was zijn 145ste zege als beroepsrenner. In de slotfase van de rit had Bram de Groot nog geprobeerd weg te blijven uit de greep van het peloton. De poging van de coureur uit Zevenhoven strand de kort voor de finish. Ales- sandro Peüeidt het klassement. Zondag is in Marseille de finish van de Ronde van de Middel landse Zee. Grote favoriet Davi- de Rebbelin, topaankoop van de Duitse ploeg GSI Team en twee voudig winnaar van de koers (1999 en 2001), verloor minuten op de concurrenten. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Day van donderdag 14 februari: 2 - 4- 13- 18-20-28-31-32-33 - 34- 38 - 46 - 48 - 49 - 54 - 59 - 61 - 65 - 67 - 68. (onder voorbehoud) Lotto: Jackpot (2.000.000 euro), geen winnaars, hoofdprijs (500.000 euro), geen winnaars, 2e prijs (75.000 euro): 1 win naar. 3e prijs (50.000 euro): 3 winnaars: 4e prijs (1000 euro): 6 winnaars; 5e prijs (500 euro)- 27 winnaars. Euroloterij: 6 ci|fers goed (200.000 euro) geen winnaars; laatste 5 cijfers goed (5000 euro): 1 winnaar; laatste 4 cijfers goed (500 euro) 9 winnaars: laatste 3 cij fers goed (50 euro): 110 winnaars; laatste 2 cijfers goed (5 euro): 1571 winnaars; laatste cijfer goed (1 euro): 15 300 win naars. Toto 13, week 7 A: le prijs: 15 winnaars, elk 1312,67 euro, 2e prijs 244 winnaars, elk 8,83 euro; 3e prijs: 1658 winnaars, elk 3,25 euro. (onder voorbehoud) Vierspannen, eerste proef: 1 Freund (Dui) 121,96, 2. Würgler (Dui) 135,65, 3. de Ruyter (Ned) 142,46. Springconcours in twee fasen: 1. Gulliksen (Noo) Lord II Z 0- 27.06, 2. De Roock (Bel) Nilly de la Ferme Rose 0-27,15, 3 Bertran de Balanda (Fra) Fersen Mail en Navet (Fra) Darius de Mu- rier 0-27.35, 5. Hendrix (Ned) Audi's Ka- thia 0-27.40, 10. Houtackers/Granni G 0- thja u-< 29.11. BASKETBAL Hans van Rooijen: „De bedoeling was uiteindelijk om zoveel mogelijK studenten aan het bewegen te krij gen. Dat is aardig gelukt." Foto: Eric Taal Van Rooijen, sinds hij in 1990 'hoofd lichamelijke opvoeding en sport' oftewel directeur van het sportcentrum werd. „Ik heb indertijd niet geaarzeld om die functie te doen. Als sportleraar kun je ook niet tot je 60ste in de zaal blijven staan. Ik vond het een leuke uitdaging om de voor zieningen voor studenten uit te breiden. Vooral in 't begin is dat goed gelukt. Daarna ging de universiteit enorm reorganise ren en bezuinigen en werd het minder leuk. Het ging steeds minder over sport, het werd een bedrijf. Er kwamen allerlei rege lingen voor het personeel om uit te treden. Je kaart die dingen aan bij je personeel, maar uit eindelijk kwam de universiteit bij mij terecht. Ik was intussen chef de mission van de Univer- siadeploeg en dacht: als ik dat kan blijven doen, is die regeling wel iets voor mij. Ik vertel dit nu allemaal snel, maar ik heb er wel een paar maanden over gedaan om tot dit besluit te komen." Niet alleen zijn eigen toekomst, maar ook die van de studenten sport ziet Van Rooijen redelijk zonnig in. „Ik was eerst pessi mistisch, maar ik ben overtuigd door mensen van de universiteit dat het sportcentmm blijft be staan, dat er straks misschien een nieuw centrum gebouwd kan worden. De universiteit heeft ^namelijk altijd behoefte aan grote ruimten om tenta mens af te nemen en zo'n ruim te is toch prima te combineren mei sport." Hij neemt daarom vandaag met een gerust hard afscheid van de universiteit en van een groot aantal (ex-)studenten dat de af gelopen 30 jaar aan hem voor bijtrok. „De bedoeling was uit eindelijk om zoveel mogelijk studenten aan het bewegen te krijgen. Dat is aardig gelukt." New York, NBA Philadelphia 76-ers - Utah Jazz 91-98, New Jersey Nets - Detroit Pistons 80-85, Memphis Grizzlies - Denver Nuggets 85- 100, Sacramento Kings - Washington Wi zards 109-93. Seattle Supersonics - LA Lakers 87-92, LA Clippers - San Antonio Spurs 76-89. PAARDENSPORT Neumünster. CSI-A/CDI-W. Springcon cours op tijd: 1. Voss (Dui) Leonardo B 0- 45,52. 2 Hassmann (Dui) Cyrenaika FRH 0-45.79, 3. Kreutzmann (Dui) Indira 0- 47,21, 4. Kutscher (Dui) Montender 0- 47.71, 5. Leopold van Asten (Ned) VDL Groep Mistieke 0-48,13; 8. Voorn/Tinello Capella 0-48,79, 9. Gerco Schröder/Euro- commerce Pasadena 0-50,02, 11. Wim Schröder/Eurocommerce Berlin 0-50,76, 15. Dubbeldam/Partytime 2-53,48, 22. Hoorn/BCO Morsee 4-49,31. Springcon cours op tijd: 1 Merschformann (Dui) Lin- colm L 0-49,16, 2. Von Rönne (Dui) Cata- ro 0-51,01, 3. Opatrny (Tsj) Abe Charly 0- 52,37; 9. Voorn/0-58,23, 12. Dubbel- dam/Meatloaf 0-60,23. Vigo. CSI-W. Springconcours op tijd: 1. Jo- hannessen (Noo) Brokers Caramia 0- 52,18, 2. Stockdale (GBr) Glenwood Springs 0-52,55, 3. Van Dijck (Bel) Vereist Lambada 0-54.36, 4 Demeers- man (Bel) Platina van de Cumul 0-55,51, 5. Fah (Zwi) Elfen Gruss 0-56.65: 9. Hendrix/Littus R 0-60,20, 21. Van der Schans/Broere Loreas 4-51.65, 29 Hout- ackers/Copa d'Oro 4-65,65, 33. Van Groessen (Ned) Meilientje 4-75.89. Springconcours op tijd: 1. Johannessen- /Sea Wulf 0-56,59, 2. Demeersman/Fuego du Prelet 0-59,94, 3. F3h/AS Garry 0- 63,01, 4. Van Dijck/Verelst Goliath 0- 63,99, 5. Jurado (Spa) Gismo 0-64,45; 20. Van Groessen/Dinky-Toy 5-79,79. 16. Van Groessen/Joris 0-36,60. TENNIS Marseille. Mannen, 511.000 euro. Achtste finales: Ferrero (Spa/1) - Stoliarov (Rus) 6- 0 5-7 6-3. Rosset (Zwi) - Arazi (Mar/8) 7-5 6-2. Rusedski (GBr) - Santoro (Fra) 6-3 5- 7 6-4, Enqvist (Zwe) - Carraz (Fra) 7-6 6-7 7-6, Grosjean (Fra/3) - Robredo (Spa) 6-3 6-3, Escudé (Fra) - Gicquel (Fra) 6-1 7-6, Kafelnikov (Rus/2) - Clément (Fra) 6-3 3-6 6-3, Pioline (Fra) - Boutter (Fra) 7-6 6-2. Kwartfinales: Ferrero - Pioline, Rusedski - Escudé, Enqvist - Grosjean, Rosset - Kafel nikov. Antwerpen. Vrouwen, 665.000 euro. Acht ste finales: Mauresmo (Fra/3) - Gubasci (Hon) 6-3 6-3, Schnyder (Zwi) - Dokic (Joe) 4-6 6-4 1-1 opgave Dokic, Farina Elia (lta/5) - Mikaelian (Zwi) 3-6 7-5 6-2, Dyrberg (Den) - Kremer (Lux/7) 7-6 7-6. Kwartfinale: Henin (Bel/2) Maleeva (Bul/6) 7-6 6-1 Dubbelspel, kwartfinale: Callens/Oremans (Bel/Ned/2) - Clijsters- /Courtois (Bel) 6-3 6-4. Kopenhagen. Mannen. 430.000 euro. Achtste finales: Schüttler (Dui 2) - Heu- berger (Zwi) 7-6 6-4, Mamnt (VSt) -Tabara (Tsj) 7-6 6-2, Larsson (Zwe) - Labadze (Geo) 6-1 7-6, Bürgsmuller (Dui) - Godwin (ZAf) 6-7 6-0 6-3, Novak (Tsj/1) - Woltsjk- ov (WRu) 6-4 6-0. Christoph Rochus (Bel/8) - Stepanek (Tsj) 4-6 7-5 7-6, San- guinetti (lta/4) - Carlsen (Den) 6-4 6-7 7- 6, Olivier Rochus (Bel) - Pretzsch (Dui) 6-2 6-0 Kwartfinales: Novak - Larsson, Burg- smüller - Mamnt, Christophe Rochus - Sanguinetti, Olivier Rochus - Schüttler. Vina del Mar (Chi). Mannen. 450.000 eu ro. Tweede ronde: Massu (Chi) - Silva (Bra) 6-0 6-3, Montanes (Spa) - Vicente (Spa) 7- 6 6-4, Acasuso (Arg) - Blanco (Spa) 6-3 6- 0, Gonzalez (Chi) - Mantilla (Spa/2) 6-1 7- 6. Doha. Vrouwen, 210.000 euro. Tweede ronde; Husarova (Slo) - Testud (Fra/2) 7-6 0-6 6-2, Pratt (Aus/8) - Sfar (Tun) 6-16-1, Garbin (Ita) - Danilidou (Gri) 2-6 6-3 6-4, Seles (VSt/1) - Kabchi (Ven) 6-2 6-3. WIELRENNEN Ronde van de Middellandse Zee. Tweede etappe. Bouc-bel-Air - Le Cannet: 1. Cipol lini (Ita) 168 km in 4.24.35, 2. Hushovd (Noo). 3. Balducci (Ita), 4. Petacchi (Ita). 5. Hunt (GBr), 6 Bartoli (Ita). 7. O'Grady (Aus), 8 Trenti (VSt). 9. Arneta (Spa). 10 Mazzoleni (Ita) Algemeen klassement: 1 Petacchi 5.02.45, 2. Bartoli. 3. Petito (Ita). 4. Loda (Itaj, 5. Tiralonga (Ita), 6 Baldato (Ita), 7. Gontsjar (Oek), 8. Husho vd 0.01, 9. O'Grady 0.07, 10. Jenner. Doelman begint aan nieuw leven bij Real Sociedad door Leon ten Voorde san Sebastian - Sander Wester veld beleefde vorig seizoen grootse triomfen bij Liverpool, maar werd vervolgens zonder pardon afgedankt. Bij Real So ciedad is de Tukker aan een nieuw leven begonnen. Als kee per, maar ook als mens. De Spaanse zon heeft de gekwetste ziel weer met warmte gevuld. Het panorama van de Baskische havenstad is schitterend in de milde winterzon. „Begrijp je nu waarom niemand zich zorgen over mij hoeft te maken", zegt Sander Westerveld. „In Enge land was ik alleen voor het voet bal, hier ben ik voor voor het goede leven. Als ik in Liverpool een dag vrij had en ik wilde iets leuks met mijn vrouw doen, dan was je haast gedwongen een vi deofilmpje te huren. In Liver pool regende het van oktober tot april vrijwel onafgebroken. Hier doe je de gordijnen 's mor gens een stuk vrolijker open. De zon, de zee, de gemoedelijkheid van de mensen, de Baskische keuken die de beste van Spanje is. Ze schenken op de club zelfs een wijntje tijdens de lunch. Ja, het is hier fantastisch." Het nieuwe levensgeluk spat er vanaf. Hoewel de plaatselijke voetbaltrots Real Sociedad in een hevige degradatiestrijd is verwikkeld, is de keus voor de club een juiste geweest, weet Sander Westerveld: „In Engeland was ik alleen voor het voetbal, in Spanje ben ik ook voor het goede le ven." Foto: gpd/vincent jannink Westerveld al na twee maanden. Alleen de manier waarop hij naar Sociedad is gedreven, zit hem nog steeds niet lekker. „Ik heb de route van mijn carrière altijd zelf uitgestippeld, maar dit keer had ik het niet in de hand", zegt hij. „Ik heb vaak gezegd dat ik nog een keer in Spanje wilde spelen. Nu ben ik er. alleen wat eerder dan verwacht en wat vroeger dan ik had gewild." Westerveld doelt daarmee op zijn gedwongen vertrek bij L verpool, een afscheid dat nog al tijd met vraagtekens is omge ven. Waai werd de doelman die vorig seizoen vijf prijzen won (waaron., r de FA Cup en UEFA Cup) in augustus aan de kant geschoven? Was hij te las tig, niet goed genoeg, of speelt er nog iets anders? Het enige juiste antwoord zit volgens Wes terveld verstopt in zijn laptop. „En daar blijft het voorlopig ook. Ik heb het allemaal opge schreven, maar wat heeft het voor zin als ik het nu naar bui ten breng? Dan krijg ik de hele Engelse pers weer over me heen, terwijl ik mijn energie wel beter kan gebruiken. En boven dien: ondanks alles is Liverpool nog altijd mijn club. Ik heb geen zin om met sen te beschadigen. Ik denk dó k pas met het hele verhaal naar buiten kom als ik uitgevoetbald )en. Ik bewaar het maar voor mijn autobiogra fie." „Ik heb mijn ambities nooit on der stoelen of banken gescho ven, dat klopt. Maar een mens mag toch dromen hebben? Lees al mijn interviews maar na. Ik heb nooit rare dingen geroepen. Ik heb nooit gezegd dat ik de beste keeper van Nederland ben. Ik heb wel eens gezegd dat ik de beste keeper van Neder land wil worden. En daar is toch niets mis mee? Wat moet ik dan roepen? Dat ik een goede eredi visiekeeper wil worden? Kom op zeg. Ik geloof in mezelf en dat mag je blijkbaar niet uitspreken in Nederland. Het is allemaal ja loezie, omdat ik de meeste din gen heb waargemaakt." De enige keer dat hij in zijn loopbaan werd gekweld door onzekerheid, was in de periode toen hij door Liverpool aan de kant was geschoven. „Ik twijfel de niet aan mijn kwaliteiten", aldus Westerveld. „Maar ik zat op de tribune, terwijl ik er niets aan kon doen. Ik heb met Liver pool geschiedenis geschreven en toch moest ik weg? Dat knaagde, hield me enorm bezig. Ik had de clubs daarna ook niet voor het uitzoeken, zo eerlijk moet ik zijn. Mijn familie en vrienden hebben me toen op de been gehouden. Die zeiden voortdurend: 'blijf rustig Sander, het komt goed. En ze hebben gelijk gekregen.'" Hij kon naar Griekenland, Frankrijk, België en ook vanuit Nederland was er interesse. Westerveld koos uiteindelijk voor Real Sociedad, in potentie een stabiele Spaanse subtopper. Maar in de praktijk hangt degra datie als een donderwolk boven de club. Zo speel je in de Euro pese top en zo dreigt de Spaan se tweede divisie. „Uit naar Le- vante, ik moet er niet aan den ken. Maar ik ben er van over tuigd dat we het gaan redden. We hebben gewoon een goede ploeg. We moeten dit seizoen overleven en dan is er hier heel veel mogelijk. Want Sociedad hoort nog altijd tot de acht grootste clubs van Spanje." In de vernedering bij Liverpool schuilt voor hem de motivatie om zich te bewijzen. Hij is gela den en gebrand op eerherstel. Bovendien wil hij zijn plek in de selectie van Oranje weer terug. Afgelopen woensdag tegen En geland zat hij wel op de bank, maar dat kwam omdat Oscar Moens vanwege een blessure had afgezegd. Dat de nieuwe bondscoaches Dick Advocaat en Wim van Hanegem hem in eer ste instantie nieAütnodigden, heeft de eergevoelige goalie get art. „Ik had het wel een beetje verwacht, want Van Hanegem heeft jaren met Moens samen gewerkt en iedereen weet dat hij heel gecharmeerd is van Oscar. Maar toch, ik was zwaar teleur gesteld. Onder Louis van Gaal was ik ruim twee jaar vaste keus. Ik heb zes interlands gespeeld en nooit gefaald. We hebben bij Oranje een nieuwe start ge maakt en dan moet je er eigen lijk vanaf het begin bijzitten. Ik zeg niet dat ik de tweede keeper van Nederland ben. We hebben in Nederland meer goede kee pers. Van der Sar is nog altijd de beste, maar ik weet van mezelf dat ik op het EK van 2000 steeds dichter bij hem kwam. En naar dat niveau wil ik weer toe. En dat gaat ook lukken, daar ben ik van overtuigd."

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17