'Dat vieze heeft ook wel iets gezelligs' MENINGEN Tuin van Veense pastorie wordt straks heus een plaatje De Aalmarkt opknappen kan zonder gemeenschapsgeld Stad van vluchtelingen heeft met invaliden niet veel op Leiderdorp verandert voor lange tijd in een grote bouwput Sloos heeft iets uit te leggen We moeten met elkaar in de toekomst investeren Stelling ner J via het intei WOENSDAG 13 FEBRUARI 2 SPELREGELS De pagina 'Meningen' staat open voor alle lezers. Bij uw brief gaarne vermelding van onderwerp en publicatiedatum van het ar tikel waarop u reageert. De redactie kan brieven bewerken, be korten of weigeren. Alleen brieven ondertekend met naam en adres komen voor plaatsing in aanmerking. Bijdragen sturen naar: Leidsch Dagblad, postbus 54, 2300 AB Leiden, of faxen naar: 071 - 5321921, of e-mailen naar: redactie.ld@damiate.hdc.nl DE KWESTIE In het Leidsch Dagblad van 25 januari stond een stukje onder de kop 'Tuin van Veense pasto rie weer zoals vroeger'. Het arti kel begint zo: 'De bewoners van bejaardencentrum Arendshorst in Roelofarendsveen...' Welnu, een bejaardencentrum is het naar mijn mening nooit ge weest. Als er bewoners komen van net boven de 50 jaar dan kun je niet spreken van bejaar den. Noem het dan senioren complex. Maar wat mij nog meer opviel in het artikel was dat men schrijft dat het een 'kale boel' wordt vanwege de kap van twee kas tanjes. Dit commentaar vind ik vaag. Dat men zich verheugt dat alles weer groen wordt, oké. Maar dat de bewoners genoten van de kinderen die in de herfst kastanjes kwamen rapen, dat kan ik niet begrijpen. Want men bedoelt hiermee de kinderen die, gewapend met latten en stokken (soms zelfs een ijzeren pijp), kwamen en dan niets de den dan takken van de bomen afslaan. Wat zullen die bomen hebben gehuild. Beste mensen, het is toch een plaatje aan het worden. Als alles klaar is rondom deze pastorie is het een gebouw om trots op te zijn. Een van de weinige gebou wen in de gemeente Alkemade die, naar wij hopen, het aanzien straks weer waard is. Ik hoop dat het gebouw voor de jonge ren (als zij ouder zijn) een waar devol pand mag zijn in de ruim ste zin van het woord. Ik hoop ook dat de hele parochie straks met plezier naar dit gebouw mag ldjken. Mevrouw De Jong, Roelofarendsveen. Nu het referendum over het Aal marktproject van de baan is, blijven de inwoners van Leiden met een levensgroot dilemma zitten. De kosten die de stad Leiden moet maken om dit pro ject van de grond te krijgen, be dragen ruim 39 miljoen euro. Dat is per inwoner van deze stad 333 euro. Ik waag me af, als we een refe rendum houden met de vraag: 'Beste Leidenaar, wat wil je, het Aalmarktproject of het afschaf fen van de onroerend-zaakbe- Hoeveel zorgplicht en sociaal gevoel kan de gemeente Leiden opbrengen ten aanzien van haar gehandicapte inwoners? In de cember 2001 kregen houders van een landelijke invalidenpar- keerkaart per brief van de ge meente Leiden te horen, dat zij met ingang van 2002 dienden te betalen bij het parkeren op een betaalde parkeerplaats. Daar zijn veel reacties op bin nengekomen, wat weer aanlei ding gaf om in een nieuw schrij ven van 9 januari uitgebreider op deze zaak in te gaan. Deze brief roept echter meer vragen op, dan dat er worden beant woord. Zo valt te lezen dat door vergrij zing van de bevolking het aantal houders van een gehandicap- tenparkeerkaart flink is toegeno men De gemeente gebruikt hier oneigenlijke argumenten en gooit alle gehandicapten op de grote (vergrijzings)hoop. Ver keersslachtoffers die blijvend gehandicapt zijn, of jonge men sen die in de bloei van hun le ven worden getroffen door een herseninfarct worden voor het gemak over het hoofd gezien. Maar als de gemeente dan toch dit toneelstuk van vergrijzing wil opvoeren, dan weet zij toch heel goed dat bij een vergrijzing ook een natuurlijk verloop hoort. Bovendien is een invalidenpar- keerkaart niet oneindig. Bij pe riodieke controle door een arts van de GGD kan immers deze anders beslissen. De hoeveelheid gehandicapten parkeerplaatsen is ten opzichte van de betaalde parkeerplaatsen in Leiden al minimaal. Het lijkt er soms op dat ze permanent bezet zijn. Mij ontgaat de logica van het gemeentebestuur dat wanneer wordt geconstateerd dat de parkeerdruk voor deze groep zo is vermeerderd, waar om dan niet als de wiedeweerga Beste meneer Sloos, Als lijsttrekker van Leefbaar Lei den schurkt u graag aan tegen Pim Fortuyn, zo blijkt de laatste weken uit verschillende artike len in het Leidsch Dagblad. U vindt het vreselijk dat er 'zo te gen hem wordt aangepist', lees ik op mijn vrije zaterdag in de krant Graag wil ik u dan ook fe liciteren met het feit dat over u nog niet wordt geürineerd in de lokale media. Immers, als u roept dat Leiden voor alle Leide- naars is dan vraag ik me af hoe u dat kunt verenigen met het af- lasting voor huurders (die ruim te is er als dit project niet door gaat)?' Het zou mij niet verba zen als de Leidenaars dan tegen het Aalmarktproject zouden stemmen. B en W zullen dan direct wagen: hoe moet het dan wel worden opgeknapt? Het antwoord is simpel, zoek een oplossing waar geen gemeenschapsgeld voor nodig is. En die is er. Rob Veeger, Leiden. Het Centrumplan van Mol- kenboer (PvdA) en de W4- plannen veranderen Leiderdorp voor langere tijd in een grote bouwput en zullen wonen en le ven in ons dorp dus ontwrich ten. De WD zal zich hier krach tig tegen verzetten. Waarom? Het Centrumplan omvat de deelplannen: bouw van twee bunkers (10-hoog!) op de Enge- lendaal voor een nieuw ge meentehuis, theater, kantoren en woningen, slopen van Mu- zenhof en bibliotheek om de Dillenburg in een groot woon zorgcomplex te veranderen, vier 12-hoge flats aan de Laan van Ouderzorg, bouw van biblio theek en 'herriekelder' in de Houtkamp bij de Van Diepenin- genlaan, alsmede sloop van het gemeentehuis voor de uitbrei ding van Winkelhof. De argumenten vóór dit Cen trumplan zijn gezocht, opportu nistisch, staan niet in verhou ding tot de reële lokale behoefte en leiden tot langdurige en in grijpende overlast voor velen. Dat kan en moet anders. De flats aan de Laan van Ouder zorg komen er. De openbare ruimte daar omheen moet voor al groen blijven. De bunkers op de Engelendaal zijn overbodig, een nieuw gemeentehuis ook. Vanwege noodzakelijke intensi vering van regionale samenwer king zullen eerder minder dan meer ambtenaren in het ge meentehuis werken. Het ge bouw staat er pas twintig jaar. Wat een verspilling! De geplan de theaterfunctie is onnodig. Hugo Langenberg. Foto: Hielco Kuipers Wij hebben de Muzenhof, die voorziet in de Leiderdorpse be hoefte. De Muzenhof wordt goed gebruikt: muziekschool, zalenverhuur, theatervoorstel lingen en als dorps /wijkcen trum. Zou ook dit gebouw na twintig jaar gesloopt moeten worden? Een modem woonzorgcomplex is nodig, vindt de WD. Dit kan uitstekend worden gerealiseerd op de Dillenburglocatie. Zeker als het huidige terrein van de Sjelter wordt benut voor de bouw van een dependance. Sloop van bibliotheek en Mu zenhof is dus niet nodig, bela chelijk en leidt tot kapitaalver nietiging. Hoeveel door u be taalde belasting is hierin geïnves teerd? De beleids plannen voor de Sjelter gaan uit van wijkgericht werken. Prima! Dus werken van uit bestaande dorpslocaties. Speerpunten in het WD-verkie- zingsprogramma: behoud van aan trekkelijk woon- en leefklimaat, behoud van de Houtkamp (dus zeker niet bebou wen), gemeènte- lijke (bouw)plan- nen baseren op nut en noodzaak, voorkomen van onnodige kapi taalvernietiging. De WD wil luis teren naar de burger en reke ning houden met wat de burger wil. De gemeente is er voor de burger, niet anders om. De WD zet zich hiervoor met overtuiging in. Kortom: geen Centrumplan met langdurige overlast door bouw- verkeer, afgesloten wegen en ongewenste sluiproutes. Geen vernietiging van bestaand groen. Beter ten halve gekeerd, dan ten hele gedwaald Hugo Langenberg, WD. Wie kiezen we en waarom? In de aanloop naar de gemeenteraads verkiezingen van 6 maart komen op deze plek wekelijks twee kandidaat-politici aan het woord over een kwestie in hun gemeente. Vandaag: Leiderdorp. Hugo Langenberg (WD) en Victor Molkenboer (PvdA) spreken zich uit over het Centrumplan, dat bedoeld is om de gemeente aan 'een kloppend hart' te helpen. Leiderdorp wordt voor ja ren één grote bouwput! Dat is natuurlijk niet zo, het woord Centrumplan zegt dat zelf al. Het lijkt trou wens ook niet van belang. Wél belangrijk is waarom we het Centrumplan willen. De uit voering van het plan is een goede kans om Leider dorp econo misch gezond en leefbaar te hou den. Een nieuw centr um als mid delpunt zal de samenhang ver groten. Een mid delpunt waar je kunt winkelen, uitgaan en elkaar kunt ontmoeten. Kortom, waai- het goed toeven is. Het is een belangrijke kans om in te spelen op de vergrijzing die op ons afkomt. Dit vraagt om extra voorzieningen op het ge bied van wonen, zorg en zorg voorzieningen. Het is één van de laatste kansen om Leiderdor pers in de toekomst kwalitatief te laten wonen in zowel de dure als goedkope sector. Enige ver dichting op plaatsen waar veel voorzieningen zijn, is dan op zijn plaats. Zeker nu we vrijwel Victor Molkenboer. Foto: Hielco Kuipers uitgebouwd zijn en de polders groen willen houden. Het is een mooie kans om het groen (lees de Houtkamp), de openbare ruimte en de ver keersveiligheid te verbeteren. Het groen wat er is blijft, wordt verbeterd en zelfs beter toegan kelijk gemaakt, zoals een toe gang vanaf de Laan van Ouder zorg naar de Houtkamp. Boven dien wordt de sociale veiligheid in de openbare ruimte vergroot, nog afgezien van de verkeersvei ligheid op de Laan van Ouder zorg die toeneemt als de prome nade er komt waar alleen wan delaars en fietsers mogen ko men. Heel veel kansen dus. Kansen die financieel niet ten k gaan van de gemeentel (lees: de burgers) want d nen financieren zichzelf a| volg van grondopbrengs Natuurlijk roept een inor plan veel reacties op. Ikg; Np vanuit dat een kritische ho niet blijft steken in alleem tegen zijn. Investeren int belangen levert vaak mee taat op. d Het zal duidelijk zijn dati les tegelijk zal worden aai DA pakt. Fasering en overleg!ee direct omwonenden zulle langrijke randvoorwaarde a' bij de realisatie van de pi*aal Hierdoor zal de bouwovet [S zich tot een minimum btj ken. Doen alsof Leidei do,Ir" grote bouwput wordt, ish:ae op het verkeerde been ze: Willen we een groene enl sü dige gemeenschap blijven sen stad en land, dan zult tl met elkaar in de toekomg ten investeren. Q We kunnen natuurlijk 00! doen. Maar dan missen w nu alle genoemde kansen. D, n F vond ook de hele raad. Oa v< ffacie van de WD. ins Vicbr Molkenboer, PvdL KLANKBORD extra parkeerplaatsen worden gecreëerd. Het is schofferend te lezen dat ondanks dat zij zelf vaststelt dat de parkeerdruk te hoog is, de gemeente het voornemen heeft te zijner tijd een onderzoek in te stellen. En wanneer dan zou blijken dat waar is wat men nu al weet, worden er op termijn extra plaatsen aangelegd. Zou het gemeentebestuur denken dat wanneer je lichamelijk ge handicapt bent je ook geestelijk niet meer bij de tijd bent? Het heeft er alle schijn van. Het college van burgemeester en wethouders heeft ook nog een uitsmijter in het schrijven in petto. Zwart op wit staat ver meld dat op grond van de lan delijke belastingwetgeving het niet is toegestaan een bepaalde groep uit te sluiten van betaling. Het gedoogbeleid wat een tijd gehanteerd is om met een inva- lidenkaart, zichtbaar voor de ruit, te parkeren op een betaalde parkeerplaats is in strijd met de wet, schrijft het college. Ik weet niet welk persoon ver antwoordelijk is voor dé tekst in dit schrijven. Wel weet ik dat hij/zij van een andere planeet afkomstig is en een bord voor zijn/haar kop heeft. Hoezo hou den aan de wet? Sinds jaar en dag lapt de gemeente Leiden de landelijke wetgeving ten aanzien van niet-statushouders aan haar laars en sancties als boetes wor den op de koop toegenomen. De verantwoordelijk wethouder heeft al diverse keren op televi sie met verve dit standpunt ver dedigd. Maar in Leiden stad van vluchtelingen, is er voor min- dervalide inwoners geen mede dogen. Gemeentebestuur van Leiden, het is in een woord be schamend! E.M. van Putten, Leiden. Dode ratten in de gracht, rotten de etensresten na de markt en slingerende patatzakjes in de Haarlemmerstraat. Is Leiden één grote vuilnisbelt en wordt het tijd dat Mien Dobbelsteen er de bezem door haalt? De gemeente Leiden startte onlangs samen met winkeliersvereniging Haar lemmerstraat de actie 'Leiden Schone Stad' om de straat een frisser aanzien te geven. Is schrobben hoognodig of valt het allemaal wel mee? Is Leiden een vieze stad? Cor Smit, historicus en schrij ver van het boek 'Leiden met een luchtje. Straten, water, groen en afval in een Holland se stad, 1200-heden.' Ook richtte hij een gelijknamige tentoonstelling in, die nu te zien is in het gemeentearchief: „Leiden een vieze stad? Ja, om dat het nog steeds een stuk schoner kan. Daar is niet alleen de gemeente verantwoordelijk voor, ook de burgers moeten geen rotzooi maken. Maar aan de andere kant moeten we ook niet overdrijven. Veel mensen zeggen dat Leiden steeds viezer wordt, maar vergeleken met de 15e of 16e eeuw is het een he melsbreed verschil. Toen waad den mensen op een soort hou ten plateauzolen door stinkende drek. Op foto's uit de jaren '60 kan je zien wat een ongelofelijke troep het toen in Leiden na af loop van de markt was. Nu is het veel minder smerig, dus we moeten elkaar niet wijsmaken dat het vroeger beter was." Gerard Wisse, voorzitter van de winkeliersvereniging Haarlem merstraat in Leiden: „Het is niet zo dat je bij elke straathoek je neus optrekt, maar het is natuurlijk altijd voor ver betering vatbaar. De 'Actie Schone Stad', die voorlopig twee maanden op proef loopt, is daarom een goed project. De gemeente haalt het huisvuil in de Haarlemmerstraat nu elke avond op om te voorkomen dat zakken die te lang op straat staan, opengetrapt worden en het vuil zich over straat ver spreidt. Als de prullenbakken vol zijn en mensen hun afval 'per ongeluk expres' ernaast gooien, maken de veegmensen van de gemeente het weer goed schoon. Grotere prullenbakken? Die zijn niet vandalismebesten- dig. We willen wel het aantal vuilnisbakken uitbreiden." Hanneke Roos, medewerkster van de Servicelijn Stadsbeheer van Alphen aan den Rijn, dat vorig jaar is uitgeroepen tot groenste stad van Nederland: „Iedereen in Alphen kan met klachten naar onze servicelijn bellen. Losse stoeptegels, vuil op straat of woekerend onkruid in het stadsplantsoen, binnen drie dagen zorgt de gemeente dat het verholpen is. Of het in Lei den ook zo zou moeten? Nee, daar is Leiden te groot en on overzichtelijk voor. Ik kan me herinneren dat ik de Haarlem merstraat wel smerig vond, toen ik er zeven jaar geleden voor het laatst doorheen liep. Maar ik had niet het idee van 'gatver, hier moet meteen iets aan ge beuren.' Dat vieze hoort ook een beetje bij een drukke winkel straat in een grote stad, het heeft eigenlijk wel iets gezelligs." George Gussenhoven, gepen sioneerd en 'een trotse Leide naar' die zich inzet voor een schone stad: „De prullenbakken in de Haar lemmerstraat zijn gewoon veel te klein! Ze zijn esthetisch wel heel verantwoord, maar het zijn huiskamerprullenbakken. Daar kunnen mensen hun rotzooi niet in kwijt, dus komt het op straat terecht. De winkeliersver eniging Haarlemmerstraat wil op zaterdag de straat gaan ve gen. Dat is echt van de malle! Dweilen met de kraan opén. Maak gewoon die prullenbak- Is Leiden één grote vuilnisbelt of valt het allemaal wel mee? United Photos De Boer en dat is best kiip. ik fc 11 weten, want ik tring ze 0 wel eens op eervuilnis rc als dat nodig is." Willem Selier, va* ir van de gemeente de grachten af om aal water te vissen: „Het water is de schjnst van Leiden, zeiden vergadering van Milij e heer. En zolang we 4er varen, blijft het ook S|0( 21 haal dagelijks wel vrachten uit dat wateij echt van alles in: n blikjes, karton, fietsen ratten, katten en visse dat valt nog allemaal mee. Na de markt is het dan drijven er allemaal zakjes in. Ik blijf de stra a zer vinden dan het watt stoepen bij de parkeer] ligt allemaal hondenp daar trap ik dan in als ik boot stap." Saskia Decorte ken groter, dan is het hele pro bleem opgelost." Geeske Voerman, woordvoer ster van de Dienst Milieu en Beheer Leiden: „Mijn persoonlijke mening mag ik niet geven, vanuit de gemeen te is het enige wat ik kan zeggen dat wij vinden dat het goed gaat. We zijn nu bezig met de actie 'Schone Stad' omdat we vinden dat het beter kan. Er komt steeds nieuwe rotzooi bij, dus natuurlijk zijn we nooit hele maal klaar met afval inzamelen. Maar wij proberen het altijd zo goed mogelijk te doen. Het is natuurlijk niet zo dat als je iets weggooit, wij meteen achter je staan om het op te ruimen. Ie dereen is verantwoordelijk voor een schone stad." Chris Verplancke, voorzitter van de Vereniging voor Ambu lante Handel, staat met zijn bakkerskraam op markten in de hele Duin- en Bollenstreek: Als ik vergelijk met andere ste den waar ik kom, vind ik niet dat Leiden bijzonder vies is, nee. Toch is het goed dat we zuinig willen zijn op dat stad. Hoe meer bezoekers hoe meer vuil, ook op de markt. Het is niet de schuld van de marktkooplui dat het vaak een troep is na de markt, we moeten heel zwaar betalen als we iets achterlaten dat aanwijsbaar van ons is. Als je één stokbrood achterlaat, kost dat je 75 piek. Wij kijken wel uit. Maar bezoekers van de markt eten nu massaal op straat en springen nogal nonchalant met vuil om. En er zijn ook weinig vuilnisbakken." Emiel Frans, verkoopleider bij containerbedrijf Vliko te Lei derdorp, dat afval en puin ruimt bij particulieren en be drijven: „Leiden is een mooie stad en ik vind het er niet smerig. Het is wel een lastige stad om schoon te maken, met die smalle steeg jes in dat oude centrum. Maar het lukt de gemeente wel. Na evenementen als 3 oktober sla gen ze erin om binnen 24 uur de puinhoop redelijk op te ruimen Lezers kunnen zich viai website van de krant (www.leidschdagblad.t jj spreken over actuele ki Wekelijks wordt een oj peiling gehouden waar uitslag elke woensdag rubriek Klankbord won r publiceerd. Om lezers 1 internet niet uit te sluit ook schriftelijk (postbui 2300 AB Leiden) worde a reageerd. De stelling van deze wi waarop u - tot en meti dag - kunt reageren lui Pim Fortuyn moet mt minister-president wIVi schaffen van artikel 1 van onze grondwet. Natuurlijk, meneer Sloos, lokaal praat u ongetwijfeld over andere zaken. Natuurlijk meneer Sloos, alle andere lokale partijen heb ben ook het een en ander te ver antwoorden over de laatste vier jaar. Echter zoals ik u van de week tegen Pim zag oprijen in Holliday Inn... waanzinnig. U heeft nu echt iets uit te leggen. Leiden voor alle Leidenaars? Hoe definieert u dat precies? August Boudewijn, Leiden. Is Leiden een vieze stad? Bijna driekwart van de betoekers van de Leidsch Dagblad-internetsite vindt van wel. Er werd veel ge reageerd op de stelling, die dankzij de naderende gemeen teraadsverkiezingen extra actu eel is. Een selectie uit de reacties die binnenkwamen via de post of www.leidschdagblad.nl. B. Schulz, Leiden: „Leiden is inderdaad een vieze stad. Vooral dankzij de hondenpoep en het zwerfvuil. De gemeente veegt twee keer per jaar en dat is te weinig. De Sophiastraat, de Marnixstraat en de Maresin- gel bijvoorbeeld, liggen vol met troep." Jacques de Coo, Leiden: „Ik ben het eens met de stelling. Het is natuurlijk wel buitenge woon hypocriet dat (sommige) politieke partijen moord en brand schreeuwen over de vie zigheid in de stad. Het zijn im- Leiden is een vieze stad mers voor een niet onbelang rijk deel hun eigen kiezers die daarvan de oorzaak zijn. In plaats van die op te roepen tot verbetering, moet de 'overheid' er maar weer voor zorgen. Dat is weer het typisch afschuiven van verantwoordelijkheid. Conclusie: steek de hand in ei gen boezem. Maar het is wel vies." F.G.Staffeleu, Leiden: „De ge meentelijke vuilnisbakken moeten vaker worden geleegd, ook in het weekeinde en vooral in het centrum." Frits van der Sluis, Leiden: „Leiden is een schone stad, al leen doen de inwoners ontzet tend hun best er een vieze stad van te maken. Milieu en Be heer ruimt dit vervolgens weer op en in mijn ogen wint Milieu en Beheer nog steeds." H. Claproth, Leiden: „Je moet wel stekeblind zijn om het met deze stelling oneens te zijn. Die viezigheid betreft in het bijzon der die smerige ziekteversprei- dende hondenpoep. Laat de gemeente daar eens wat aan doen door het regelmatig op te ruimen en door streng op te treden tegen eigenaren die hun honden ongegeneerd in de openbare ruimte laten kakken. (Dat gebeurt trouwens vooral niet in de straat waar de hon denbezitters zelf wonen, want je zou er wel eens in kunnen trappen en die smerigheid mee naar binnen kunnen nemen.) De aandacht van de gemeente voor dit probleem moet geheel Leiden betreffen en niet alleen de binnenstad. Tot slot nog dit: een van de kenmerken van een moderne, goed ontwikkelde sa menleving is een adequaat werkende rioleringsstelstel voor de menselijke afscheiding. Wat zou het toch mooi zijn als dat ook zou bestaan voor de dierlijke afscheiding. Want wat dat betreft behoort Nederland tot de groep van landen waarin ook India en Afghanistan zit ten." J. de Haas, Leiden: „Ik wil iets kwijt over onze wijk. Hij staat op de kaart als Fortuinwijk maar Vervuilwijk is tegenwoor dig een betere naam. Bijna da gelijks loop ik naar het 5 Mei plein of naar het Wagnerplein voor mijn dagelijkse inkopen en in de bijna twintig jaar dat ik hier nu woon, heb ik tot mijn verdriet de wijk zien vervuilen en verpauperen. De gemeente biedt ons een keur van moge lijkheden om ons afval af te le veren en toch constateer ik nog enorm veel zwerfvuil in de struiken rondom de containers en op de parkeerterreinen rondom de winkelcentra. Op de vraag hoe dit kan, heb ik maar één antwoord: onver schilligheid. Met eigen ogen heb ik gezien dat mensen do zen met afval vanaf het balkon naar beneden storten. Is het te veel moeite om vijftig meter te lopen naar een container? Bes te mensen, dit kan toch niet! Ook de ondernemers rondom de 'gratis' parkeerterreinen zouden mijns inziens mi verantwoordelijk gesteld ten worden voor hun on ving. Zij zijn toch ook ge bij een aantrekkelijk sch verzorgd winkelcentrum we samen met de reinig n dienst meer verantwoor ons nemen voor een sch wijk waar het met elkaar wonen is." Henk van der Reijden, „Leiden is inderdaad eer stad. Onlangs was ik inl en, echt waar, je ziet er papiertje of hondendro straat liggen. Continu zi straatvegers bezig om di netjes te houden, zelfs i kleinste steegje. Bij tijd schaam ik mij als rasecl denaar tegenover toeris Het barst overal van gla etensbakjes, kauwgomp Ja, er valt nog zeer veel len, heren van het gem« bestuur. Beterschap gp

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 22