Bewoners hotelboot geëvacueerd RIJN VEENSTREEK Groenlinks komt met zwartboek over Rijnstreek Hoppt Investeren in een biologische winkel n PAK Ter Aar vindt twee wethouders genoe Flexibele nieuwbouw Scala College Alphen" Huisarts Leimuidei stopt met bevallinge Seresta leek even Titanic te worden Het Hofstedepark, een 'verloederd juweeltje' Skatebaan parkeerterrei Hertogspark Rijpweterinj Foto verminkt alphen aan den rijn - Groenlinks in Alphen aan den Rijn heeft een lange klachtenlijst over de Rijnstreek Hop per opgesteld. Uit onderzoek van de partij bleken vooral lange wachttijden en verschillende tarieven voor dezelf de rit ergernis te veroorzaken. Conclu sie van Groenlinks: het vervoer van ouderen en gehandicapten in de regio schiet ernstig tekort. Groenlinks ontving honderden klach ten van klanten van de Rijnstreek Hopper. De taxidienst komt vaak te laat. waarbij wachttijden van meer dan een uur geen uitzondering zijn. De taxi komt echter ook wel eens een uur te vroeg, waarbij de klant wel di rect moet instappen. Bovendien komt het volgens Groenlinks geregeld voor dat mensen helemaal niet opgehaald worden. Ook levert onkunde van chauffeurs gevaarlijke situaties op: zo meldt een klant, die in een rolstoel zit, dat zijn rolstoel vaak niet goed is vastgezet voor het begin van een rit. „Dat is heel gevaarlijk voor mij", meldt de man in het rapport. Rekeningen zorgen even eens voor problemen. Diverse klanten melden dat de prijs van een rit vaak per keer verschilt, en afschrijvingen zonder specificatie zorgen voor ver warring bij veel klanten. Groenlinks doet in het rapport enkele aanbevelingen. Zo moet er een boete regeling voor de deelnemende taxibe drijven worden ingesteld, als een taxi meer dan een kwartier te laat komt. Alle auto's moeten worden voorzien van een elektronische routeplanner en tevens moeten klanten te allen tijde gespecificeerde afschrijvingen krijgen. Fractievoorzitter Ank de Groot: „Wij vragen de wethouder om op korte ter mijn de problematiek rond de Rijn streek Hopper aan de orde te stellen en in overleg te treden met de uitvoer ders van de regeling." Wethouder Groen in 't Wout noemde het onderzoek van Groenlinks eerder in deze krant ondoordacht. Hij wees op het kleine aantal klachten dat via de klachtenlijn van de Rijnstreek Hop per is binnengekomen. Maar diverse klanten melden in het rapport van Groenlinks dat voor dat lage aantal klachten wel verklaringen zijn. „Het kost, naast de ergernis van een falend Hoppersysteem, te veel moeite om al les wat mis gaat consequent bij te houden", zegt een vrouw. „Oo ik geregeld klachten van oudei sen, die niet klagen, maar gela wachten of en wanneer ze uitei op de plaats van bestemming men. Het is nogal naïef van houder om uit het ontbreken v lange klachtenlijst zo'n cond trekken." De organisatie van d streek Hopper laat weten daqt onderzoek van Groenlinks neemt. Rente uitbetaald in producten door Annette Lameijer alphen aan den run - Eigenaar Reinder Stolte (33) van natuur- winkel de Schoof heeft een lu dieke manier gevonden om klanten te binden. In een tijd waarin grote bedrijven kwistig strooien met aandelen en opties voor werknemers, gaat hij als kleine zelfstandige op zoek naar ideële investeerders. Kortom: klanten die nog een oude gevul de sok hebben liggen, nodigt hij uit om te investeren in zijn nieuwe winkel. Het winkelpand van Stolte aan de Herenhof is te klein en mo gelijkheden om uit te breiden zijn er niet Stolte verhuist daar om naar de Ouvertureweg, naar een pand dat twee keer zo groot is. Dat betekent een fikse uit breiding. reeds een jaar nadat Stolte de zaak overnam. Als alles meezit vertrekt hij eind april naar zijn nieuwe onderkomen. Klanten die willen investeren in zijn nieuwe huurpand zijn niet gebonden aan een minimum of maximum bedrag. In 2004 krij gen ze hun geld terug. De rente over het geleende geld bestaat uit producten uit de biologische winkel. Het wordt uitbetaald in waardebonnen die ingewisseld kunnen worden in de winkel. „Wij kunnen dan met een klei nere lening bij de bank vol staan." De investering wordt vastgelegd in een officieel contract. De kruidenier waarschuwt eerlijk dat er voor de lening geen on derpand beschikbaar is. „En bij een onverhoopt faillissement loopt de klant het gevaar zijn geld kwijt te zijn." Hoewel de actie net is begonnen zijn er al twee gegadigden die willen in vesteren. Het gaat om bedragen van 500 euro tot duizend euro per klant. De voornaamste reden van de actie is voor Stolte om de klant te betrekken bij zijn winkel. Hij is op zoek naar mensen die van uit idealistische gronden willen investeren in zijn onderneming. Mensen leveren zo een kleine bijdrage aan het duurzaam om gaan met de aarde. „Het is niet zo dat de klant direct invloed gaat uitoefenen op het beleid. We werken wel met een klan- tenraad waarin vijf mensen zit ting hebben. In die raad wordt bijvoorbeeld de keuze gemaakt leiden - Als gevolg van een technische storing stond de fo to van de Alphense PvdA'er Jan de Groot - in de rubriek De Kwestie, op de pagina Menin gen - gisteren verminkt in de krant. We plaatsen daarom vandaag alsnog de goede foto. Zuivere taal van Habermehl alphen aan den rijn - De CDA- er Henk-Jan Habermehl heeft gisteravond zijn laatste verga dering van de commissie bewo nerszaken in Alphen aan den Rijn voorgezeten. Na de ge meenteraadsverkiezingen in maart komt Habermehl niet te rug. Namens de commissie werd de oud-wethouder en voormalig fractieleider gepre zen door de nestor van de raad, Ian Bosma van Groenlinks. „Vooral de panklare en zuivere taal van Habermehl was een verademing", aldus het raads lid. Koningskinderen over Roemenië alphen aan den rijn - De Stichting Koningskinderen geeft donderdag 14 februari om 20.15 uur een presentatie in de Salvatorikerk over de activitei ten. De stichting onderhoudt contacten met mensen in Roe menië. Herman en Tineke Ver- heij uit Alphen die veel werk doen in het gebied Oradea ver tellen over hun missie. Discussie over EHBO-post alphen aan den rijn - De Stich ting 'Alphen moet EHBO met spoed' organiseert op 18 febru ari een discussie tussen diverse politici en deskundigen over de noodzaak van een permanente EHBO-post in Alphen aan den Rijn. De stichting wil bovendien een extra ambulance en op ter mijn de komst van een klein schalig ziekenhuis met 250 bed den. Het debat heeft plaats in De Bron aan de Troubadour- weg en begint om 20 uur. Alle belangstellenden zijn welkom. Ook landelijke politici zijn uit genodigd. Inrijden op voetganger alphen aan den rijn - Een 25- jarige automobilist is gistermid dag aangehouden nadat hij zou hebben ingereden op een voet ganger die bij De Aarhof liep. De man wilde de 37-jarige voet ganger passeren toen er een woordenwisseling ontstond. Daarop gaf hij gas. Het rijbewijs van de man is ook ingenomen. alphen aan den run - De politie heeft gisteren veertig bewoners van hotelboot Seresta in Alphen aan den Rijn geëvacueerd. De boot dreigde te kapseizen. De Se resta is het tijdelijke thuis van buitenlandse medewerkers aan de HSL-tunnelboor. Rond half twaalf gisterochtend bemerkten bewoners dat de ho telboot, die in de Rijn aan De Hoom ligt. scheef in het water lag. De boot liep langzaam vol met water. De politie was snel ter plaatse om de bewoners te alarmeren. De meesten sliepen nog. Alle veertig bewoners wer den geëvacueerd. Al snel ontdekte de politie waar om de boot vol met water liep. Een pomp. die was aangesloten om een ldeine hoeveelheid wa ter uit de onderste laag van de boot in de Rijn te lozen, was niet goed aangesloten. Daardoor he velde de slang niet water uit de boot in de Rijn, maar andersom. Toen de fout werd ontdekt, wa ren al tientallen liters water uit de Rijn de onderste laag van de boot ingepompt. Daardoor maakte de boot slagzij. Even dreigde de hotelboot te kapseizen. Als de fout nog enke le uren onontdekt was gebleven, was dat waarschijnlijk ook ge beurd. Maar wakkere bewoners voorkwamen dat de Seresta een Titanic werd. De brandweer in stalleerde enkele pompen die het water weer naar de Rijn brachten, en bewoners konden ruim een uur na de evacuatie al weer naar hun kamers terugke- Evenementenhal vervangt Rijnstreekhal alphen aan den run - Scholen gemeenschap het Scala College raakt de te krappe jas kwijt. De gemeentelijke commissie bewo nerszaken is gisteravond ak koord gegaan met een eerste voorbereidingskrediet van 455.000 euro. Dat is de eerste aanzet voor gedeeltelijk vervan gende nieuwbouw van het Scala College en de bouw van een sport- en evenementenhal In het gebied De Nieuwe Sloot moet nieuwbouw de huidige dependance van het Scala Col lege aan het Burgemeester Vis serpark vervangen. Bij het nieu we gebouw komen drie gym nastiekzalen met een oppervlak te van 1500 vierkante meter. De hoofdlocatie aan de Diamant straat zal na de verbouwingen en nieuwbouw zeker voor twin tig jaar weer dienst kunnen doen. Wethouder De Leest denkt zo flexibel te bouwen dat bij een afnemend leerlingenaan tal delen van het gebouw voor andere doeleinden kunnen wor den benut. Naast de school bouwt Alphen een sport- en evenementenhal van ruim 2100 vierkante meter, waarin internationale wedstrij den kunnen worden gespeeld. Deze hal vervangt de Alphense Rijnstreekhal. Een onderzoeks bureau adviseerde dit twee jaar geleden aL Alle commissieleden vonden dat het Scala College lang heeft moeten wachten op nieuwe plannen. Groenlinkser De Groot begreep de toegenomen boosheid van de schooldirectie en stelde bij een komend be zoek aan de school de cham pagne maar mee te nemen. koudekerk aan den run - Bewoners luiden de noodklok over de ach teruitgang van het Hofstedepark in Koudekerk aan den Rijn. „Het park verloedert", zegt Meini van Asperen. „De paden zijn overwoekerd, het gras wordt door fietsers en brommers omgeploegd en de bomen wor den niet gesnoeid, maar gekapt. Het openbaar groen in het park is ernstig verwaarloosd." Niet alle bewoners zijn zo boos als Van Asperen, maar dat er een pad moet worden aangelegd, vindt iedereen. Dankzij het protest van eni ge Koudekerkers, die zich Vrienden van het Hofstedepark' noemen, lijkt dat pad er ook werkelijk te komen. Vrijwilligers van de aanpalen de sporthal De Ridderhof willen het pad wel aanleggen, de gemeente raad besluit in maart of het geld over heeft voor het benodigde mate riaal. Van Asperen: „Tien jaar geleden was het park nog ons juweeltje. We wandelen er nog elke dag, maar de verloedering doet pijn aan je ogen." Foto: Hielco Kuipers rijpwetering - Het keerterrein Hertogspai Rijpwetering krijgt nieuw gezicht. De meente Alkemade laai terrein opnieuw asfalte en trekt de voormalige nisbanen bij het park terrein. Burgemeester wethouders hebben middels toestemming de politieke partijen. Voor gebruikers en om nenden is het een oplf ting dat het parkeertei wordt opgeknapt. Zij gen al jaren over het sl te, hobbelige asfalt. Ba dien is er een groot té aan parkeerplaatsen dens grotere sportevi menten. Hierdoor pa ren de bezoekers slord veroorzaken ze overla de aangrenzende wooi ken. Voor de jeugd uit Rijj tering en omgeving Alkemade een verras in petto. Op verzoek de dorpsraad Oud Adt de gemeente een een dige skatebaan aanlej in een van de hoeken het parkeerterrein, slotte komen er op del Adeselaan, waaraan Hertogspark grenst, heidsremmende maan len. Over de manier v op dat wordt uitgevt gaat de gemeente nog ten met de omwonen De klus kost Alkemadi taal ruim 436.000 euro? Oppositie pleit voor zwembad en milieu door Tim Brouwer de Koning ter aar - Volgens de beste tradities van het Progressief Akkoord in Ter Aar begint de verkiezingscampagne dicht bij huis. In de woning van lijsttrekker Johan van der Veen presenteerde de enige oppositie partij gistermiddag haar programma voor de gemeenteraadsverkiezingen van 6 maart. De PAK-fractie, die verder be staat uit Anton Visser en Kees Hagenaars, wil uitbreiding van die oppositie en twee in plaats van drie wethouders in de zelf standige gemeente. In Ter Aar verdelen CDA, WD, Gemeente Belangen en PAK dertien zetels. Verder dan samenwerking met buurge meenten wil het PAK voorlopig niet gaan. De partij pleitte eerder voor opheffing van Ter Aar, maar dat kwam volgens Van der Veen omdat de onderlinge verhou dingen toen veel slechter waren dan nu. Het PAK vindt inmiddels samenwerking zoals in de vorm van de inmiddels opge richte intergemeentelijke sociale dienst ISD voldoende. „Gemeentelijke herinde ling is voor ons geen verkiezingsitem", aldus Van der Veen. Het PAK juicht ook de gezamenlijke ex ploitatie van zwembad Aarweide met buurgemeente Liemeer toe. Het verou derde bad is het PAK heel wat waard, omdat veel mensen en ook (school)kin- deren er gebruik van maken. .Alleen als alles tegenzit, kunnen we Aarweide mis schien niet handhaven", zegt Van der Veen. Om de kosten in de hand te hou den pleit de partij ervoor 'zaken rondom het zwembad' (zoals horeca) te privatise ren. Het zwembad moet een verschuifba re overkapping en warme douches krij gen. De eveneens verouderde sportzaal De Wip wil het PAK evenmin kwijt, om dat schoolkinderen er goedkoper bewe gingsonderwijs kunnen krijgen dan in sporthal De Vlinder. Aandacht Het milieu heeft altijd de volle aandacht van het PAK De partij pleit voor kleine windturbines en verpfichte zonnecellen voor tap- en CV-water in nieuwe huizen. Om Ter Aar groen te houden wil het Pro gressief Akkoord van de Vierambachts- polder een recreatief gebied maken, maar dan zonder sportvelden die de WD er zo graag wil. Ook wil het PAK ouder wetse legakkers, eilandjes, te schoongebaggerde Langeraarse PI Geld voor zijn wensen heeft de ge volgens het PAK genoeg. Enerzij) Ter Aar nog steeds geld over na d name van de woningstichting d< nu Woondiensten Aarwoude plaats Jacobswoude) heet. Er vlot kele jaren geleden ongeveer der joen gulden in de gemeentekas1 Aar. Anderzijds verwacht de op] partij dat de gemeente de kome geerperiode lang niet zo veel gel hoeft uit te trekken voor reorga op het gemeentehuis. Met een temetpagina zou de gemeente wel haast moeten maken, vindt dl Het PAK heeft er sinds gisteren éi w.pak-teraar.nl Verloskundigen nemen taak ov< leimuiden - Vrouwen in Lei- muiden kunnen niet langer te recht bij een huisarts die hen helpt tijdens de bevalling. Huisarts J. Lardenoije stopt er dit jaar mee, zijn collega C. van Blooijs deed dit vorig jaar al. De aanleiding voor het besluit is de onlangs opgerichte huis artsenpost in Alphen, waar pa tiënten uit de hele Rijnstreek 's avonds, 's nachts en in de weekeinden terechtkunnen. De arts die in de dokterspost aan de beurt is heeft zo'n 150.000 patiënten onder zijn hoede. „Als ik aan de beurt ben, is het onmogelijk om te gelijkertijd bevallingen in Lei muiden te doen", aldus Larde noije. Bovendien vervalt voor hem dan het voordeel van de dokterspost. „De post is opge richt om niet elk weekeinde paraat te hoeven zijn. Met die bevallingen moet ik alsnog el ke avond en weekend thuis zijn. Gemiddeld heb ik name lijk 35 bevallingen per jaar. In de tijd dat dorpsgenoot Van Blooijs nog hielp bij bevallin gen, konden de twee Leimui- dense huisartsen elkaar aflos sen. Van Blooijs stopte echter vorig jaar al, toen de twee zich aansloten bij de huisal, groep Ter Aar en omstrek die groep deden de an dei sen geen bevallingen. c Een woordvoerder van de delijke Vereniging van Hl sen bevestigt dat steeds der huisartsen assistere bevallingen. „De laatste i zijn uit 2000. In dat jaa; 0 tussen de tien en vijftien cent van de huisartsen t lingen, dat zijn zo'n 700 a Dat is langzaam aan het men." De afname wordt veroorzaakt door de hu senposten, die het afge 1I; jaar als paddestoelen u Sf grond schoten. „Ik ka goed voorstellen dat hetl j, jaar nog meer huisartse j, gestopt dan voorgaande jj Maar die conclusie durf w te trekken als de gegeven 2001 bekend zijn", n woordvoerder. Lardenoije beëindigt zijn ,f( viteiten in augustus dit g, „Alle zwangere patiënte zich op dit moment b hebben gemeld, blijf ik hi De laatste bevalt in Voortaan kunnen vrouw Leimuiden uitsluitend bij verloskundigen. Reinder Stolte: „Mensen kopen biologische spullen, omdat ze zelf gezond en goed bezig willen zijn." Foto: Mark Lamers voor een bepaalde leverancier. Een soort kwaliteitsbewaking dus." Was de koper van biologische producten vroeger erg met de hele keten bezig, nu zie je vol gens Stolte meer en meer dat mensen deze spullen kopen, omdat ze zelf gezond en goed bezig willen zijn. „De markt groeit langzaam. Het biologisch produceren gaat ook minder hard. In 2005 zou het biologisch areaal tien procent van de land bouwgronden moeten zijn. Dit streven wordt nog niet gehaald." i

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 18