eens vreemdelingenlegioen slacht Scylla SPORT tor haalt fors uit por De Zijl/LGB Eenvoudige winst AZC en LZ 1886 sn Oud-poloër Henny Keetelaar overleden iat die gasten lekker in Amsterdam blijven spelen' Avanti kan kansen niet benutten tegen Westa Reitsma wint laatste veldrit maandag 4 februari 2002 Ron Hoogendam ofarendsveen - Xue Xin g bewees ook gisteren tegen zijn waarde voor Lelystad- wade United. De ploeg uit |farendsveen won het duel lï-o. Mede dankzij de 38-jari- joodspeler uit China, voor jiaanden 'gehaald', maakt inade United grote kans op tetitel. n, V' v2 daar houdt het sportieve voorlopig mee op. Achter lermen van United is het lelemaal niet koek en ei ploeg. Hoofdsponsor Le- tekende wel weer voor bij. Volgens manager [van Oostenrijk wordt seri- jedacht over een fusie |het Veense De Treffers, tee zijn uit Amsterdam le club nu een samen- igsverband heeft. „Daar- krijgen de mensen wat binding met Roelof- >n, dat toch een hechte tenschap is. Wellicht kun- r: dan ook Scylla, dat veel heeft, bij de samenwer- betrekkenhoopt Van nrijk, die gisteren als spea- flauwe derby wat pro- op te vrolijken. Het duel ig geen twintig toeschou- •coach Gerard Bakker vooralsnog niets van Al- de United hebben. „Het is een vreemdelingenlegi- brieste hij. „Laat die gas- kker in Amsterdam blijven v 1. Er is maar een club die :t verdient en dat is Scylla, woon met eigen mensen Het hele tafeltennis gaat et al die tafeltennis-Chrne- ie niets toevoegen aan de naar de klote in Neder- h roorzover dat al niet is ge- Bakker wees op het enteam van De Treffers azienaveen. „Die pakken met twee Chinese vrou- le Europa Cup 1, dat is gek voor woorden, ïad Bakker ook 'lichte' kri- p zijn ploeg, die twintig irder in eigen zaal al met or Westa was geklopt. Een e van instelling en menta- noemde Bakker de oor- ran de twee grote zeperds, "ef achter die tafel staat tafeltennis - Avanti kan zijn draai maar niet vinden in de eredivisie. Enerzijds komt de Hazerswoudse ploeg kwaliteit tekort en anderzijds gaat het in kansrijke posities steeds nel mis. Gistermiddag was Westa met 7- 0 'veel' te sterk. Avanti staat met vier punten uit evenzoveel duels onderaan en hoopt in de eerst volgende confrontatie over twee weken tegen Scylla, dat 'slechts' een punt meer heeft, te gaan stunten. Met steun van zo'n veertig supporters. Tegen Westa waren er kansen voor Jaap Schilperoort en Ronald Peeters in de partij tegen Paul van der Leur. Voor Martin Groenewold lagen er mogelijkheden tegen Martijn van der Leur, maar de Brabander was met 11-8 in de vijfde game de gelukkigste. Voor de mannen van Pecos was het zaterdag in eigen zaal kwaad kersen eten. Opponent De Toe komst veegde de ploeg uit Oegstgeest met 10-0 van tafel. Grote motor bij de Lochemse ploeg was ex-international Ron van Spanje, die getuige zijn drie overwinningen, aardig op dreef was. Ook zijn ploeggenoten Ger ritsen en Van Beelen waren in vorm. Pecos, met Robert Thijs- sen voor de afwezige Ron Schip- aanboord, speelde te rommelig om de kampioenskandidaat een strobreed in de weg te leggen. Docos won wel. In groep 2 van de eerste divisie werd de herin nering aan de hatelijke 8-2 tegen Kluis weggepoetst met een fraaie 6-4 winst tegen Hotak '68. Op Brabantse bodem trok de Leidse ploeg met de driemaal winnende John Gerritsen in een hoofdrol de winst naar zich toe. Ed van den Berg (2x), en Marco Gerritsen(lx) volgden sterk. De Treffers werkte een divisie lager een moeizame partij af te gen titelfavoriet Integer Groep. In Roelofarendsveen werd het een 7-3 nederlaag. Kopman Fred van Oostenrijk won twee duels en moest in een vervelen de partij John Scott voorlaten. Ron van Veen scoorde het derde punt. Marcel Warmerdam ver loor alle wedstrijden. Vrouwen De vrouwen van Pecos leverden goed werk door thuis met 6-4 te winnen van Furst Kantoors 2. Voor de Limburgse gasten was de penhoudersgreep van Jeani- ne Huiden driemaal te machtig. Daarnaast pakte ook Monique Emens goed uit (2x). Miranda Karsdorp won een potje in dit eerste-di visieduel. Docos (tweede divisie) greep bij Hotak '68 een daverende 9-1 winst. Yu Ling Wu en Dianne van der Meer waren beiden goed voor drie zeges en Nadia Huizer voor twee. Scylla-spelers Gerard Bakker en Martin van Rijn (aan de overkant van de tafel) in actie tegen Lelystad/Alkemade United. De Leidenaars verloren de regionale derby in de eredivi sie met 7-0. Foto: Taco van der Eb moet je toch keihard de beuk er in gooien." Dat deed Martin van Rijn aan vankelijk wel tegen de opvallend fitte Wang, maar na 1-1 in games liep de Chinees zonder een zweetdruppeltje weg met 11-9 en 11-3. Veelzeggend voor het gebrek aan scherpte was dat Van Rijn tegen Frank Rengen- hart een 7-3 voorsprong in de vijfde game 'weggaf: 11-8. „Ik word ouder hoor, en ik train maar een uurtje in de week en zij trainen vijf uur per dag", zei de Leidse speler. Gerard Bakker junior had even min een goed weekend. Zater dag tegen Daan Sliepen van Westa verprutste hij een 2-0 voorsprong en tegen Liu Giang vloog hij in drie games eraf. Gis teren kon Bakker Merijn de Bruin aardig bijbenen, alhoewel ook die cijfers (3-0) er niet om logen. Om nog maar te zwijgen over de oorwassing die Wang uitdeelde (11-3, 11-4, 11-4) aan Bakker. Edgar Malchasian, de laatste weken sterk op dreef, bleef na zijn vier partijen ook met lege handen achter. „We doen ons best, dus het komt wel goed", zei hij nuchter. veldrijden - Peter Reitsma heeft de laatste veldrit in de door RTV De Bollenstreek geor ganiseerde competitie op zijn naam geschreven. De wielren ner uit Nieuw-Vennep greep gisterochtend tevens het eind klassement. Hij zegevierde in de reeks van zestien krachtmetin gen vier keer. Achter Reitsma versloeg Noordwijkerhouter Marijn Went onverwacht Rob bert Rutgrink (Nieuw-Vennep) in de strijd om de tweede plaats. Thuisrijder Danny Zuiderduin kwam in de stand uit op de zil veren klassering, Hillegommer André van de Reep werd daarin derde. Bij de veteranen was er eindelijk een opmerkelijke winnaar: Ton van Eijk uit Hillegom. Hij ver wees Leen van der Niet naar de tweede plaats. De dominerende Noordwijker, die op zijn beurt Dolf Meijer voorbleef, werd tienmaal eerste en vier keer tweede op veertien deelnames. Voorhouter Meijer gaf echter wel voor alle veldritten acte de présence. Hij hoefde alleen maar in het wiel van zijn naaste concurrent te blijven om de lei dende positie in de rangschik king te behouden. Beste nieuweling was Sjors Looijestein uit Noordwijker- hout. Roald Bode (Sassenheim) en Jordi Muller (Lisse) finishten respectievelijk als tweede en derde. Muller sloot het seizoen op de bovenste stek af. ix legt Katwijk over de knie Effim Siera polo - De terugkeer van ^Joor legt De Zijl/LGB geen ,e ieren. De oud-speler van Kas door een armblessure 1 liet helemaal in goeden id maar zaterdag kwamen in ngekende schutterskwali- weer eens aan het licht. In zfiel tegen Nereus nam hij liefst acht treffers voor zijn gndoor zijn inbreng begint ifdklasse voor De Zijl/LGB Jt nadrukkelijker te lonken, xiödse ploeg ondervindt elke pamper tegenstand en ook <a ag in zwembad De Zijl i' et eens zo vermaarde Ne- J3e ele maten te klein voor de ii spelende Leidenaars. De |j inning was er een van de iaat. Via de periodestan- 8-2 en 12-3 eindigde de tie van trainer Jacob Spij- een 18-5 zege. De doel- n kwamen verder van Martijn (4), Ron Ligtvoet ob Dubbeldeman (2) en 9 Dietz (1). lotste concurrrent van de jB is tot ieders verbazing De Oegstgeestenaren [giren dit seizoen opmerke- ici bezetten de tweede plaats rijf punten achterstand, 'idatie van die positie is rivax van groot belang, it eind van de rit geeft de 1 plaats recht op een pro- 'degradatieduel met de ier elf van de hoofdklasse, status van de 'runner up' iterdag in het zwembad niet getornd. Debu- itwijk kwam op bezoek «1 de Katwijkers zich in een volwaardige eerste- hebben getoond, viel de ijd toch duidelijk uit in irdeel van Vivax. Het en- .- van trainer Michel van 3jeeuw won met vier doel- verschil: 11-7. irste periode kwam Vivax it voor de dag. De Oegst- aren namen een 4-1 nong en blonken vooral le omschakeling van ver- 'g naar aanval. Katwijk ige tijd geen antwoord op nsieve daden van Vivax le door een mindere dag dman Leo Vooys bleef de de scheidende trainer Ruud Plouvier achter de feiten aanlopen (4-1,7-3 en 9-5). In de vierde periode kreeg Kat wijk nog eenmaal uitzicht op een beter resultaat. Bij de stand 9-7 was een uitgelezen kans om de aansluitingstreffer te realise ren niet aan Katwijk besteed. Het antwoord van Vivax was il lustratief voor de goede vorm van de laatste weken. Met twee snelle doelpunten draaide de thuisploeg de wedstrijd op slot. Voor Vivax scoorden Marco Mulder (3), Niels Plasmeyer (2), Eric Melein (2), René Moerland, Alex Bolomey, Sjors Verburg en Martijn Odems. De doelpunten makers van Katwijk waren Alex Sieval (3), Mare Sieval (2) en Kjeld Boonstoppel (2). Het goede keeperswerk van Marc Overes was onvoldoende om Koudekerk aan de zege fe helpen. Koploper De Gouwe- staete was met 9-4 te sterk. Trai ner Mark Kimpel was tevreden over de prestatie van zijn spe lers. Vooral in de tweede perio de toonde Koudekerk zich ge lijkwaardig aan de sterke Wad- dinxveners. Het verschil kwam in de derde periode. De Gouwe- staete liep weg van 3-2 naar 6-2. Lars Bergsma (2), Rob Westgeest en Wemer Stolk verzorgden de productie. Sassenheim kon de opgaande lijn van de laatste weken niet in puntenwinst omzetten. De tweedeklasser speelde sterk maar zag het hoger aangeschre ven Vlaardingen met 6-5 net iets beter eindigen. Daarmee wordt gelijk het probleem van Sassen heim aangegeven. Tegen de topploegen komen de pupillen van trainer Rob Burgmeyer het best tot hun recht om het tegen de mindere goden van de twee de klasse af te laten weten. Sas senheim heeft het degradatiege vaar nog steeds niet afgewend. René de Bruin (2), Jerrie Lepel (2) en Erwin de Bruin kwamen tot scoren. Alkemade had geen kind aan De Haaien. De derdeklasser won met ruime cijfers: 13-5. Al leen in het begin van het duel viel er van alles aan te merken op het spel van Alkemade. De Haaien bleef daardoor ook lang in het spoor (3-2 en 5-4). In de derde periode was het gedaan met het verweer van de ploeg Niels Plasmeyer van Vivax legt aan voor een schot. De Oegstgeestenaren wonnen de streekderby van Katwijk met 11-7. Foto: Dick Hogewoning door Dirk Kloos waterpolo - De zegereeks van AZC groeit gestaag verder. De Alphenaren behaalden in Eind hoven een eenvoudige 6-13 overwinning op PSV. Een tevre den teammanager René Cramer: „Zonder grote inspanningen konden we toch makkelijk win nen. We gaan iedere week voor uit en dat is prettig. De eerste wedstrijd hier in Eindhoven was nog een moeizame 6-7, al mis ten we toen wel een aantal spe lers. Nu was er geen spanning." In de eerste periode kon PSV nog wel enigszins in het spoor van AZC blijven (3-4). Toen de Alphenaren in de tweede perio de wat beweeglijker gingen spe len was er voor PSV geen hou den meer aan. De midvoor werd bij AZC beter aanspeelbaar waardoor er meer dreiging van de Alphense aanvallen uitging. Enkele fraai uitgevoerde combi naties leidden tot 4-7 halverwe ge de wedstrijd. In het tweede wedstrijddeel was AZC oppermachtig. Vanuit een gesloten defensie werd PSV te rug gedrongen. De Eindhovena- ren konden niets anders doen dan proberen de nederlaag zo klein mogelijk te houden. De laatste periode begon bij 6-10, het eindsignaal klonk bij 6-13. Door de zege blijft AZC zonder puntverlies aan de leiding in de hoofdklasse C. Doelpunten AZC: Pieter Boot 4, Kimmo Thomas, Niels Zuidweg en Joeri Stoffels 2, Tjerk Kramer, Bob Brebde en Jari Göbel 1. LZ 1886 behaalde een grote overwinning op Brandenburg. De Bilthovenaren, die aantraden zonder ex-international Robert Havekotte, waren geen partij voor de Leidenaars. In het Vijf Meibad liet de ploeg van coach Wim Siera een 14-5 zege note ren. LZ kwam flitsend uit de startblokken. Enkele snelle aan vallen zorgden binnen een paar minuten voor een 3-0 voor sprong. Even spartelde Bran denburg nog tegen (3-2) maar al snel bleek dat eigenlijk alleen belangrijk was hoe groot de zege zou uitvallen. Een sterk gespeeld tweede part leidde tot een 9-3 tussenstand. In de derde periode sprongen de LZ-voorwaartsen wat slordig om met een aantal opgelegde mogelijkheden. Brandenburg was echter te zwak om hier van te profiteren en terug in de wed strijd te komen. In de laatste pe riode kwamen ook de doelpun ten weer en bepaalde LZ 1886 de eindstand op 14-5. Positief punt voor LZ 1886 was ook het goede spel van Eric Weijermans, die terugkeerde op het hoogste niveau. Hij be kroonde zijn sterke rentree met drie treffers. Door deze zege blijft LZ 1886 in de race voor de eerste twee plaatsen die recht geven op deelname in de kam- pioens-playoffs. Topscorers LZ 1886: Marko Kerkvliet 4, Eric Weijermans 3. uit Leusden. De formatie van trainer Ruud Wormgoor kwam op een 9-4 voorsprong om in de laatste rondgang het karweitje keurig te klaren. Voor Alkemade scoorden Ivo Scholz (3), Ton Kloosterman (2), Ruud Koster (2) en Frank de Hey (2). Vrouwen In de onderste regionen van de hoofdklasse behaalden de vrou wen van LZ 1886 een nuttige overwinning op ZPB. De 9-8 ze ge op de eveneens nog puntloze formatie uit Barendrecht kwam moeizaam tot stand. Beide ploe gen hielden elkaar tot ver in de vierde periode in evenwicht (2- 3, 4-5 en 7-6). In de slotminuut leek ZPB met de twee punten aan de haal te gaan. ZPB miste echter een overtalsituatie en uit de daaropvolgende counter leg de LZ 1886 de 9-8 zege vast. Jeugd-intemational Biurakn Hakverdian zwom goed door en scoorde tot opluchting van de LZ-vrouwen de bevrijdende tref fer. Andere doelpunten kwamen van Bemadette Roeloffs (3), Noeki Klein (3), Natasja Sierag en Bianca Huygens. De Zijl/LGB is nog steeds onge slagen. Zaterdag was er een 11 -3 winst op UZSC 2. De Leidse for matie was vooraf wel bevreesd voor de reserves uit Utrecht. UZSC barst van de routine en zou het de koploper van de tweede klasse wel eens lastig kunnen maken. Die vrees bleek ongegrond. Bin nen anderhalve minuut stond de ploeg van trainer Rob van Berkel op een 3-0 voorsprong. Een marge die in het vervolg van het duel alleen maar werd uitge bouwd. De doelpunten kwamen van Iefke van Belkum (4), Aukje van Belkum (2), Mariska van Beukering (2), Wendy van Ber kel, Nancy Kijk in de Vegte en Pamela Uyterdijk. De andere tweedeklasser, Al kemade, kwam ook tot winst. In Roelofarendsveen was het met 5-4 net even te sterk voor DWT. Een minuut voor tijd scoorde Heieen Schoo uit een strafworp de winnende treffer. De Alkema de-speelster was toch al trefze ker. Zij scoorde maar liefst vier maal. Het andere doelpunt kwam van Tilia van Ruiten. alphen aan den rijn - De vool- malig waterpolo-international Henny Keetelaar is iri zijn woonplaats Alphen aan den Rijn na een kort ziekbed overleden. Hij was 75 jaar oud. Keetelaar is in besloten kring gecremèerd. Keetelaar maakte deel uit van de nationale selectie die in 1948 en 1952 deelnam aan de Olympi sche Spelen en die in 1950 in Wenen, mede dankzij de trefze kerheid van Ruud van Feggelen, Europees kampioen werd. Na zijn actieve waterpololoop- baan bleef Keetelaar tot' zijn dood betrokken bij zijn sport. Hij was onder meer lid van het bestuur van de KNZB en lid van de technische waterpolocom- missie van LEN en FINA. Keete laar was als vertegenwoordiger van Epsan, fabrikant van onder meer waterpoloballen, tot vorig jaar te gast bij menig internatio naal toernooi. Nick Driebergen. Foto: Archief Kampioenen in het zonnetje gezet rijnsburg - Dammer Arjen de Mooij, marathonschaatser Ewoud Nijgh en zwemmer Nick Driebergen zijn door het ge meentebestuur van hun woon plaats Rijnsburg gehuldigd. De drie leverden volgens een jury de beste sportieve prestaties van 2001. Uit handen van wet houder L. den Heijer-Ravens- bergen ontvingen zij bloemen en een pen met inscriptie. Jo Roosenschoon overleden leiden - Oud-korfballer en be stuurslid Jo Roosenschoon is vorige week op 81-jarige leeftijd in Deventer overleden. Hij was van 1955 tot 1971 lid van de Leidse korfbalvereniging De Danaïden en enkele jaren voor zitter van de (voormalige) Leid se Korfbalbond. In de jaren 1956-1978 was hij lid van het hoofdbestuur van de Koninklij ke Nederlandse Korfbalbond, later Korfbalverbond. Hij zette zich in deze functie met name in voor de internationalisering van zijn sport. Roosenschoon werd in 1971 ben^femd tot ere lid van De Danaïden en in 1978 tot erelid van het Korbalver- bond. Van 1981 tot 1988 was hij ook president van de Interna tionale Korfbalfederatie. Roo senschoon was Ridder in de Or de van Oranje Nassau. LOHC-jeugd tweede op NK eindhoven - Het jeugdteam van LOHC heeft de tweede plaats veroverd bij het NK zaal hockey. De selectie van coach Diederik Camphuysen ging in de finale met 3-6 ten onder te gen het favoriete Kampong uit Utrecht. Het vorige week al ver rassend Zuid-Hollands kampi oen geworden LOHC won n de kruisfinales via strafballen van thuisclub Oranje Zwart.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 29