Jtoel en neus an diggelen m BS Leiden SPORT Hoera-stemming KZ Leiden leidt tot duin puntverlies Ook NOVO kan WO/Aspasia niet tegenhouden: 3-1 Trigon houdt het niet lang vol ïbilerend Lisse schiet tekort tegen Grasshoppers Srouwen Sport City irrassen koploper S9 Van Gefïen en Trigon uit elkaar Ungerer dicht bij limiet Gevoelige nederlaag voor shorttracker Dave Versteeg maandag 4 FEBRUARI 2002 ei tlime zege op Starren Ataccus i| ■efMenno Schraven „nenbasketbal - BS Leiden eeicheerde zich in een turbu- d |uel met grote cijfers op eien Ataccus (91-66), nadat de e te delen afgewerkte uit- cHrijd nog met vier punten 3|liil verloren was gegaan. De mjvoor Leiden was nodig om p^enstander uit Veghel voor opgaan op de ranglijst, maar il ook om het verloren zelf- Kiwen langzaam terug te n. in begon niet goed, kwam 8-14 achter en miste ook rjiaar eenvoudige scores. De dtlub kwam in het tweede t echter ijzersterk terug en liefst 31 punten in tien Iten tijd. Jammer was dat jenstander niet sportief xde en de frustraties op •rvelende manier van zich -leg. Eerst schopte een net ielde speler een stoel in de leihal doormidden, even ;eg reservespeler Martijn han elleboog op z'n neus, die "gebroken bleek te zijn. Martin Hoekstra rouleer- Idig en liet in het vier- prt ook center James Win- 1 jst debuteren. De junior, trtstig uit Dinxperlo (Gelder- speelde heel verdienstelijk jgyam tot opmerkelijke cij- in acht minuten speeltijd op hij onder shirtnummer bot acht punten en acht re- As. Leiden was daarvoor al <t>pen naar 66-50 en die mprong kwam ondanks het van beide lange men- ntam Moinat en Timo Ver- (ieder vijf fouten) niet Tin gevaar. Scores: Bakker 14, Hoste 14, Versteegen 11 (10 rebounds, acht assists), Van Weeren 10. Doorepaal 10. In de promotiedivisie gaf MSV zaterdagavond in eigen huis Aris geen kans: 86-72. De ploeg uit Leeuwarden, die niet op zondag speelt, won aan het begin van dit seizoen nog in de allerlaatste seconden van MSV. Nu waren de Noordwijkers vanaf het begin bij de les en was het verschil voor een deel al bij rust gemaakt (44-33). Niet alleen de verdedi ging, maar juist ook de aanval liep dit keer naar behoren, ge tuige de meer dan tachtig ge maakte punten door MSV. Coach Burhan Alibegovic vond dat zijn team veerkracht had ge toond na twee onnodige neder lagen. Grote uitblinker bij de Noordwijkers was Bart Koek. Scores: Koek 25, Van Leeuwen 16, Vegter 14. Scoren bleek het grote manco te zijn voor Blitz, zaterdagavond in de thuiswedstrijd tegen Jugglers. Verdedigend ging het nog wel redelijk, van tevoren was afge sproken om de tegenstander onder de 65 punten te houden. Maar met de eigen score van 46 punten (tegenover 63 van de te genstander) kun je nagenoeg nooit een wedstrijd winnen, beaamde ook coach René Mul der. De ploeg uil Voorschoten schoot het schamele aantal van 20 schoten raak op liefst 68 po gingen. De enige speler die on der de borden nog iets kon uit richten was Martijn Kunnen. Scores Blitz: Kunnen 18 (9 re bounds). door Michel van Cent leiden - Sporting Trigon heeft nogmaals aangetoond niet een uur lang op topniveau te kun nen korfbalen. De Leidenaars wisten zo'n veertig minuten in het spoor te blijven van DOS- /WK (12-16), maar haakten ver volgens toch weer af: 17-24 ver lies. Schrale troost: Trigon kan in de onderlinge duels met me de-tobbers TOP en BW Heeren veen nog een rol van betekenis spelen in het bepalen van de tweede degradant. Na zeventien minuten stond Trigon zelfs even aan de leiding door een goal van Brenda Vene- ma (8-7). Deze treffer was één van de weinige wapenfeiten van de tweede aanval, waarin René Bekker en Johan ter Hofte lieten zien dat zij weinig killerinstinct hebben. Maar ook in het andere vak was de schotvaardigheid be perkt, want alleen Maarten van Vliet en Wendy van Hooven hadden het vizier op scherp staan. De Enschedeërs bleken over meerdere betrouwbare schutters te beschikken. De slotminuten van de eerste helft waren in dit opzicht illu stratief. Bij 11-12 miste Ter Hof- te een vrije doorloopbal, waarna de tegenstander nog snel voor een marge van twee zorgde. Dat was een veeg teken voor het res tant van de wedstrijd. DOS/WK bleef doorscoren, terwijl Trigon stilviel. Halverwege de tweede helft was het verschil tot zes punten opgelopen (13-19) en stond de nederlaag eigenlijk al weer vast. Sporting Trigon - DOS/WK 17- 24 (11-13). Doelpunten Trigon: Maarten van Vliet 8, Wendy van Hooven 3, Brenda Venema, Re né Bekker 2, Lianne de Groot en Daan Niesing. korfbal - Bram van Geffen gaat aan het einde van dit seizoen weg bij Sporting Trigon. De trainer begon dit jaar bij de Leidse korfbalclub, die in de veld- en zaalcompetitie dreigt te degrade ren uit de hoofdklasse. „Het is moeilijk om mijzelf te motiveren, mochten we straks niet meer op het hoogste niveau spelen. Ik werk in Gouderak en het is een hele belasting om steeds na het werk naar Leiden te rijden voor het trainen. Trigon moet zich richten op het opbouwen van een nieuwe ploeg in de overgangs klasse. Dat is een proces dat een jaar of twee, drie vergt." Volgens voorzitter Frans de Haas wil het bestuur graag iemand voor lan gere tijd benoemen voor deze taak. Van Geffen wil volgend sei zoen geen club trainen. Hij denkt erover een website op te zet ten, waarop clubs en spelers met elkaar in contact kunnen ko men. Leidse ploeg pakt wel koppositie MSV'er Bob Vegter wurmt zich langs een verdediger van Aris. De Noordwijkers versloegen de Friezen met 86-72. Foto: Henk Bouwman =venbasketbal - Het jubilerende - de club vierde dit weekeinde haar Ig bestaan - kon zaterdag voor de 'keer dit seizoen niet winnen van hoppers. Eerder wonnen de Kat- jn al voor de beker en in de ope- ivedstrijd van het seizoen, dit keer 1 de zege ook vrij eenvoudig tot 62-82. Opeelde aanvallend erg zwak, terwijl nioppers, onder aanvoering van de ibare Bri Fecteau keer op keer jen vond in de defensie van de te- ïder. Hoe gevaarlijk de Katwijkse ook op afstand was bewezen de negen driepunters, die de thuisclub steeds terugwierpen. Het derde kwart gaf de doorslag, toen Grasshoppers de voorsprong vergrootte van zeven bij rust naai- twintig punten. Volgens coach Rick Driessen werd de wedstrijd onnodig ontsierd door enkele grove acties aan de kant van Lisse. Zijn zus Marloes (spelend met een griepje) was het duidelijkste slachtoffer. Grass hoppers liet rich niet van de wijs bren gen en speelde de wedstrijd gedegen uit. Scores BV Lisse: Kortman 11Droogh 11 Scores Grasshoppers: Fecteau 24, De Jong 21, Ga- briëlle Versteeg 10. Tegen Binnenland had BV Leiderdorp, met uiteindelijk nog maar vier speelsters op de vloer, geen enkele kans: 76-49. Nadat Kika Stijger al tijdens de war ming-up moest afhaken (ze landde op de enkel van een medespeelster en ver zwikte haar enkel behoorlijk), werden in totaal drie Leiderdorpse speelsters uit de wedstrijd gefloten. Mariska van Zegveld, Renske van der Voort en de Amerikaan se 'Bones' Wansley kregen ieder vijf fou ten. Bij rust (38-26) en tot aan 49-44 deed Leiderdorp nog enigszins mee, in het vierde kwart kwam de ploeg er hele maal niet meer aan te pas. Binnenland was in alles sneller en scherper, gooide een paar keer in de 'zoemer' van een kwart de bal er nog in, terwijl Leider dorp niet in het eigen spel kwam. Vol gens coach Joris Zandbergen had één van de heren scheidsrechters het op zijn team gemunt. „Die man floot voor 'alles wat er bewoog', wij konden geen goed bij hem doen. In het derde kwart liepen we zelfs alleen maar van vrije-worplijn naar vrije-worplijn. Daar is natuurlijk geen zak aan, ook niet voor het pu bliek." Scores: Van Zegveld 13, Renske van der Voort 12, Bransz 10 (10 rebounds) door Michel van Gent korfbal - Met nog vier wedstrijden te gaan heeft KZ Leiden zich aan de kop van de derde klasse C genesteld. De Leidenaars lieten bij Nieuw Flora met 11-11 wel een duur punt liggen, want de te genstander had tot dusverre alles verloren. Inte rim-coach Martin Verhorik weet het gelijkspel aan concentratiegebrek: „Wij zagen voor onze wed strijd Olympiek, onze grote concurrent, verliezen en iedereen was in hoera-stemming. Maar in het veld verzaakten we gewoon, zo slap werd er ge speeld." Zijn ploeg gaf veelzeggend genoeg een 0- 3 voorsprong uit handen (5-3) en stond na veertig minuten zelfs 9-5 achter. Goals van Nicole Bie- rens, Joost Kwestro (2), Ed Dubbeldeman en in valler Rik Noordervliet leken desondanks uitkomst te brengen met 10-11. Hierna verzuimde de aan val echter balbezit te houden, zodat de thuisploeg nog op gelijke hoogte kon komen. Crescendo nestelde zich op de tweede plaats ach ter KZ Leiden door een 14-12 zege op GKV(H). De groen-witten raakten na een goede opening (4-1) van slag, doordat de aanvallen veel te rommelig werden, zodat het bij rust 6-7 stond. Invallers Lin da Meijers en Gertjan Hensing kregen met hun schotvaardigheid en routine de ploeg weer op de rails. Beiden maakten een belangrijk doelpunt (9- 9 en 11-10), waarna Johan Baak de marge tot twee punten vergrootte (13-11). Vervolgens forceerde Meijers een strafworp voor Wijnand Alberts (14- 11). In de resterende drie minuten bleef de voor sprong door fel verdedigen en lang aanvallen in tact. De Danaïden verraste lijstaanvoerder Atalante met een goed uitgevoerd defensief concept. Inval ler-coach Arjen Brand, die volgend jaar de vaste technische leider wordt, had opdracht gegeven om heel ruim voor te verdedigen. Deze tactiek zorgde ervoor dat de tegenstander niet direct op de paal kon gooien, maar naar de zijkanten moest uitwijken. Arne Heijman was als hoofdaanvaller aangewezen en hij verzaakte niet blijkens zijn acht doelpunten. De Leidenaars bleven via 7-7 (rust) tot 13-13 in het spoor van de thuisploeg, maar drie goals in krap twee minuten gaven de door slag: 16-13 verlies. Junioren Sascha van Noord en Mark Hegnauer maakten in de slotfase hun de buut. De beginaanval van Fluks was bij Weidevogels improductief en ging na 6-6 vier keer op rij voor nul aan de kant. Dat was de belangrijkste verkla ring voor de 16-10 nederlaag. De Noordwijkers hielden tot de rust met 8-7 de aansluiting intact dankzij scores van Frank van Meijgaarden (3), Ramses Duindam (2), René Spaanderman en Os car Verloop. Duindam speelde mee voor Arno van Haarlem, die door een vingerblessure voorlopig op non-actief staat. Zij verzuimden in het derde kwartier hun kansen af te maken, zodat het 11-7 en 14-8 werd. Invaller Johan Imthorn kwam met zijn enige schot van de wedstrijd wel tot scoren, maar dat zette weinig zoden meer aan de dijk. Velocitas behaalde in de strijd om handhaving in de derde klasse een dure 10-16 overwinning op SEV. De formatie van Ed Maijer wist in de ope ningsfase al afstand te nemen van de hekkenslui ter (1-4) en bouwde het verschil uit tot maximaal vijf punten (5-10). Mayer zag zich desondanks ge noodzaakt na 9-12 met Iris Jansen, Fanja van Wal- linga, Remco Glasbergen en Emanuel Vlagsma al le wisselmogelijkheden aan te spreken. Deze ri goureuze ingreep had succes, want de invallers sleepten met hun doelpunten het achttal onge schonden door de slotfase heen. i1 „Jinen staan op rand degradatie en Beter Klein Ic rdk - De vrouwen van Sport Berrasten in de eerste divi- Dan de landelijke squash- metitie Meersquash 2 met 3- van Eeghem legde de ba- lor de onverwachte zege e Leidse formatie tegen de o®er. ielgische versloeg in de ?ete partij van de avond Ka- rfopini in straight games, iste van Duin had in de ope- isöartij bij een 1-1 stand de tnning van de geblesseer- Veldhuis al ca- gekregen. Claire Freling te Yvonne Kwant, een dag succesvol in de eredivi- game af. Ingrid Meulen- 'fde tegen Ella van Triest één reeks te winnen om je via het bonuspunt te stellen. Ze deed het met in de eerste game, 'verloor daarna met 1-3. wede team revancheerde n de tweede divisie tegen hgen 2 met liefst 5-0 voor de eerste competitiehelft 5-0 nederlaag. %dig ging het niet. Alleen lUj Langerak won met 3-0. Itijn Vader stond vier op de baan. Susan Lange laza Hom pakten pas met 3- eHnst. aggenschip bij de mannen Th na de 5-0 nederlaag bij 3 opmaken voor de de- uit de tweede divisie, j Gilles Hoek van Dijke ,j|in Rotterdam een game. lKVeede team klopte De Ley- ^let 3-2. Marco Walenboer -Tiet 1-3 zijp eerste neder- Mn de competitie. Rob "hen en Frans Schijf brach- 3-0 zeges tevens het bo mt binnen. tannen van Dekker War mond beslisten het duel om de eerste plaats in de eerste klasse tegen Topsquash Maassluis met 4-1 in hun voordeel. De War- monders staan met nog vier duels voor de boeg zeven pun ten los van de naaste concur rent, waarvan in de uitwedstrijd met 3-2 was verloren. Ton Creighton en Jaap de Zwart waren met 3-0 duidelijk te erva ren voor hun zeer jeugdige te genstanders. Cees Brama sloeg na een 1-2 achterstand alsnog met 3-2 het winnende punt bin nen. Fred van Dijke moest voor malig Dekker-speler en -trainer Briël van der Poel met 1-3 voor laten gaan. De teams van Hillsafety won nen beide met 4-1. Angelique Komen en Maaike Leijten had den in de tweede divisie bij Haagsche SRC 2 met 3-0 een ge makkelijke avond. Vivienne Aal- ders maakte na haar gezinsuit breiding met 3-1 een geslaagde rentree. Paula Nusse verloor met 0-3. In het inhaalduel tegen Victoria stonden Komen en Leij ten evenmin een game af. Moni que Meulenberg zorgde met 3-1 voor het bonuspunt. Kopvrouw Marjolein Vertogen kwam met 1-3 tekort. Bij de mannen waren Jeroen van der Zwan, Ferdi Captein en Ron Prins in de promotieklasse met 3-0 snel klaar met hun op ponenten van SC Barendrecht 2. Invaller Willem van Veldhoven (uit team 5) hield de schade met 2-3 beperkt. De mannen van Steijn Sports blijven na het 4-1 verliep bij Kra lingen in de gevarenzone van de tweede divisie. Alleen Marco Wiesehahn kwam in Rotterdam tot winst (3-2). Arthur Smit pak te een game, maar Tom Trowell en Andrea Toni bleven op nul staan. door Chris Hartman volleybal - In de promotieklas se blijven WO/Aspasia en Castellum nadrukkelijk kandi daat voor de titel. WO/Aspasia handhaafde zijn koppositie door in Noordwijk met 3-1 van NOVO te winnen. Met coach Hans Broere als plaatsvervanger voor de afwezige spelverdeler Hans Geerling startte WO/Aspasia uitstekend. Het pakte de eerste set met 18-25. Goed werk in de Noordwijkse defensie leverde de thuisclub vervolgens de enige setwinst van de partij op: 25-17. Mede door de inzet van Robert Jan Batenburg en Erik de Muinck, beiden spelers met een NOVO-verleden, stelde WO/As pasia de winst alsnog veilig: 16- 25, 17-25. Bij NOVO maakte Marco de Wit, overgekomen van KZA Irene, zijn debuut. NOVO tekende protest aan tegen de uitslag vanwege een blessurebe handeling van Broere in de vier de set. Castellum toonde zich in Al phen aan den Rijn op alle fron ten sterker dan Sovicos 2. Vooral de middenaanval van Castellum was productief. Setstanden: 25- 19, 25-17, 25-20 en 25-18. De mannen van Gemini/Kange- roes verloren in Nieuwkoop met 3-1 (25-18, 22-25, 25-19 en 25- 22) van het als voorlaatste ge klasseerde Waterlanders. Een te rechte nederlaag naar de me ning van Casper Brussee, coach van de Voorschotenaren: „Wa terlanders speelde twee klassen beter dan in Voorschoten, toen wij nog gemakkelijk met 4-0 wonnen. Bovendien waren wij niet optimaal geconcentreerd." Eveneens in de promotieklasse verloor de vtouwenploeg van NOVO de uitwedstrijd tegen In- ter Rijswijk 2 met 3-1. De Noordwijkse brigade liet de eer ste en tweede reeks met klein verschil aan Inter: 25-22, 25-23. Met Saskia Westgeest als veel vuldig scorende buitenaanval- ster won NOVO het derde spel- deel met 24-26. Daarna was de 'spirit' verdwenen: 25-15. De vrouwen van RW pakten kostbare punten door een 3-1 overwinning op Delta. In Rijns burg noteerden de teams de vol gende setstanden: 24-26, 25-16, 25-19 en 25-21. Geertje de Boer en Marlies Trommel namen RW in dit duel op sleeptouw. Het vrouwenteam van Leython behaalde in Den Haag een 3-2 zege op Sovicos. Binnen een halfuur nam Leython een 2-0 voorsprong in sets. Een 4-0 overwinning leek binnen bereik, maar het liep anders. De Leider- dorpse equipe verloor de con centratie en leverde twee sets op rij in. Pas in de beslissende vijf de reeks was Leython weer bij de les. Leython 2 hielp het eer ste een handje door Kalinko, concurrent voor de tweede plaats, met 3-1 te verslaan. In de tweede divisie verloren de vrouwen van Gemini/Kange- roes de thuiswedstrijd tegen koploper Zaanstad met 0-4. Na een redelijk begin (22-25) brok kelde de weerstand van het Voorschotense team steeds ver der af: 19-25, 17-25 en 15-25. Bij Gemini ontbraken Ineke Boers- ma en Anna Jansen. Jeugdspeel- ster Bianca Gommans speelde in alle sets. Nico Halsema, coach van Gemini: „Zaanstad bezit veel meer individuele klas se dan wij. Daarbij kwam nog dat wij matig volleybalden. Nie mand bij ons reikte hoger dan atletiek - Sprinter Martijn Un gerer heeft zaterdag in het Belgi sche Dour zijn persoonlijke re cord op de zestig meter scher per gesteld. De Alphenaar liep in de halve finale een tijd van 6,74 seconden, vierhonderdste snel ler dan zijn oude toptijd. In de finale was Ungerer ook sneller dan de 6,78 die hij twee jaar ge leden noteerde: 6,76. Die tijd was goed voor de derde plaats, achter de Belgen Bongelo en Ferro. Ungerer is op jacht naar de KNAU-limiet voor deelname aan de Europese indoorkampi oenschappen in Wenen, van 1 tot en met 3 maart. Zijn verrich tingen in Dour sterkten hem in de opvatting dat het slechts een kwestie van tijd is voor de beno digde 6,70 achter zijn naam prijkt, zeker omdat zijn races nog verre van perfect waren. „In de halve finale startte ik slecht en in de finale struikelde ik uit de blokken", aldus Ungerer. „Ik ben nog niet helemaal in vorm, anders gebeurt je dat niet. Maar die limiet ga ik zeker halen." Robert Smits was gisteren tij dens de crosswedstrijd in Uden de verrassing van de middag. Hij draafde zes zware ronden door de Brabantse bossen met de besten mee en legde beslag op de vijfde plaats. Na Luc Krot waar (derde) was Smits de beste Nederlander, zijn tijd was 37.35 over 11.940 meter. Na afloop zei de Leidenaar met verbazing in zijn stem dat hij het gevoel had gehad dat hij kon blijven ver snellen. Vorige week, tijdens de 27,3 ki lometer lange Asseltronde in Apeldoorn, was het tegenover gestelde het geval. Om onver klaarbare redenen zakte hij toen in de slotfase weg en stond hij door braakneigingen op het punt om op te geven. Alleen omdat hij geen tegenstand had om de derde plaats, liep hij die wegwedstrijd toen uit. Smits verwacht dat hij zich na deze prestatie kan plaatsen voor het WK veldlopen op 24 maart in Dublin. Mocht hij zich daar voor kwalificeren, dan over weegt hij toch nee te zeggen. Zijn prioriteiten liggen bij weg wedstrijden en de City-Pier-Ci- ty-loop valt in hetzelfde week einde als de wedstrijd in Ierland. Daarna wil Smits zich verder voorbereiden op de marathon van Rotterdam. In de vrouwenwedstrijd in Uden ging Erika van de Bilt als vijfde over de streep,!een plek voor haar clubgenote'Miranda Boon stra. Van de Bilt was ruim een minuut sneller: 24.45 om 25.54. Marloes Hoogeveen blokkeert voor Gemini/Kangeroes. De volleybal- sters uit Voorschoten verloren met 4-0 van Zaanstad. Foto: Mark Lamers een zesje. Het eveneens in de tweede divi sie uitkomende mannenteam van Leython verloor in eigen huis met 2-3 van Longa '59. De Leiderdoipers, die eerder de uit wedstrijd tegen Longa met 4-0 verloren, moesten het doen zonder de passers Taman Saab en Dirk Jan Kwestro. Daardoor ontbrak de samenhang. Toch had Leython de ontmoeting met 3-1 of 3-2 kunnen winnen. Op belangrijke momenten liepen Marcel Boeren en Christophe George echter tegen gele kaar ten aan. John Groen, de coach van Leython: „Die kaarten lever den niet alleen strafpunten op, ze braken ook het ritme. Het was een slechte wedstrijd tussen twee matige ploegen. Bij ons speelde alleen spelverdeler Ro nald Verhey goed." Setstanden: 23-25, 25-22, 25-22, 20-25 en 11- 15. den haag - Dave Versteeg heeft in de landelijke shorttrackcompeti tie het hoofd moeten buigen voor Knut Alsemgeest. De 25-jarige Lissenaar leek zaterdag in Den Haag goede papieren te hebben op de 500 meter. Hij won zijn heat en was eveneens de snelste in zijn kwartfinalerace. In de halve finale moest de schaatser van de Delftse Kunstijsbaan Vereniging (DK3JV) echter al verrassend Niels Kerst- holt voor zich dulden. Versteeg bleef de ASCJE-rijder voor in de eindstrijd, maar ditmaal was Alsemgeest sneller. Bij de vrouwen was Anke-Jannie Landman in de finale sneller dan Melanie de Lange (tweede) en Liesbeth Mau-Asam uit Woubrugge. Maureen de Lange ging onderuit. In het tussenklassement bij de vrouwen, opgemaakt na vier wedstrijden, staat haar zus op de eer ste plaats. Alsemgeest voert de ranglijst aan bij de mannen. Versteeg staat daarin achtste. m

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 27